Stranica 25 od 122 PrviPrvi ... 1523242526273575 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,201 do 1,250 od 6088

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #1201

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj Koka 15 prvotno napisa Vidi poruku
    Curke, ja sam sad s Rikku u apartmanu. Čekam let za ZG.
    Imam 41 g. I 10 mjeseci. Uspjeli su dobiti od 4 jajne stanice 3 super oplođene. Dvije su vratili i jednu smo zaledili. Kao što vam je Rikku napisala zamrzavanje je 813€
    Ne znam kad je LaraLana bila, ali svako sjeme sada košta 3000E
    Nema boljeg, lošijeg, to je cijena sjemena. Nakon punkcije dobijete popis lijekova do transfera i to HZZO ne pokriva, a košta 80€. Imam puno toga za reći, ali od jučer sam trudna pa sad nemam inspiracije
    Koka ja sam prvi put bila na ivf 2014-te a Sistinu sam otkrila krajem 2013-te.
    Tada u 03.2014. Sam sjeme platila 2650 eura i to najbolje pokretno. Bile su tri razlicite cijene. Ova od 2650 je za MOT 20 a imas jos mot 10 i 5.
    Nije isto dal se radi s losijim ili boljim materijalom.
    Kod losijeg se ide na ICSI oplodnju a kod boljeg na klasicni ivf. Znaci pusti se da spermij sam pronjadje js.

    Ne znam zasto je sad tako al ocito su promjenili neke stvari.

    Katesplit je bila nedugo nakon mene i isto je platila 3000 eura sjeme. Znaci ja sam usla u zadnju semu prije poskupljivanja.

    A npr. jedan par je isto isao izmedju mene i katesplit (upoznala ih dole) oni su recimo 2800 eura platili.
    Mjenja se sve izgleda dole. Dobro im ide i bas ih briga, mogu kako hoce, eto tako ispade sad. Cesto nekako povisuju cijene.

    Imaju moji postovi na temama i sve sam ja to detaljno pisala.
    Ja sam smrzavanje platila oko 500 eura ne znam sada tocno. A sjeme cuvanje mi je prvu godinu besplatno bilo.
    Meni je prvi ivf odmah uspio.

    Kako je sad s tim cuvanjem sjemena? Jesu ti to sto spominjali?
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 12.08.2020. at 12:07

  2. #1202

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,
    Evo me na sa uzv. Vadila i krv. Estradiol 926. Jedan folikul pobjegao. Što sada? Znači li to da će i svi ostali ili?
    Danas Cetrotide dobila još i večeras u 22.30 štoperica.
    Ostali su 18, 16,14,13,12,11, 10,10.
    Hoće oni još rasti ili?

    Punkcija u petak.
    Na transferu samo dr. Lazarevski ili i dr. Boban?
    Leptirica opusti se malo. Sutra ti je slobodan dan i lijepo ga iskoristite. Odite u Staru kuću na rucak ili veceru, tu vam je i centar onda blizu.
    Estradiol govori oko 4 js.
    Me brini u dobrim si rukama.
    Na transferu i punkciji budu obicno Julijana visoka mrsava, pa Sladja i Bilja (obe su crne i jace gradje). Sve su super vesele. Sobe su im super. Anita sestra od Dr. Lne bude s vama, ona je za drugi dio zaduzena.
    Prije transfera ces dobiti u guzu Diazepam (normabel) za opustanje i da se sprijece kontrakcije maternice.

    Jel Boban uopce sad dole ili je na godisnjem?

    Dr. L obavezno budu na transferu bez brige.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 12.08.2020. at 12:17

  3. #1203

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Dr. L rekao je da je 150 otprilike jedna jajna stanica. Ma bitno da ih budu i da se oplode. I jedna je dovoljna ako će biti do bitna.

    Transfer dugo traje? Bolan? Nešto kao kad se uzima papa i brisevi ili?
    Meni kod nas govore da imam neku čudnu, zavinutu pa im kao teže uzeti bris. Moraju dobro potrefiti.

  4. #1204

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Dr. B radi. Ne znam ide li na go ili su ga imali dok je korona kod njih bila na vrhuncu. Brojke su im sada nešto manje.

  5. #1205

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    I da, endometrij 12 mm. Kaže da je to super.

  6. #1206

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Gle mozda su im druge mjerne jedinice za estradiol. Jel znas u kojoj je, pmol?? Ako je u pmol onda je po js 250 do 300.
    Ovi folikuli od 10 i 11 ce vjetojatno biti nezrele js pa da se ne iznenadis. Sve je to normalno i vecinom svi imamo tako. Nemozemo.natjerati folikule da svi jednako rastu.

    Transfer traje kratko tocno tako kako si rekla ali sad kad ti bude punkcija dok budes spavala ce probati probni transfer pa da znaju sto ih ceka, to svima rade jer ne prepustaju nista slucaju.

    Endometrij ti je vrh. Meni je bio 14 mm.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 12.08.2020. at 13:15

  7. #1207

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    LaraLana,
    926 pg/mol. Preračunala u p/mol i to je 3400.

  8. #1208

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    LaraLana,
    926 pg/mol. Preračunala u p/mol i to je 3400.
    Druga je znaci mjerna jedinica, super...odlicno.

  9. #1209

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    LaraLana,
    926 pg/mol. Preračunala u p/mol i to je 3400.
    Nemam pojma kako se to preracunava al cini mi se nekako puno u pmol jer to je onda 11 js a po njihovoj mjernoj jedinici u pg 6 js.

    Hocu ti reci da ne budes tuzna ako bude manje stanica vec ti je dr rekao da predpostavlja koliko ce biti.
    Bitno je da se transfer odradi jer najgore je kad ostanes bez transfera a to se u Sistini koliko ja znam ne dogadja.

    Sretno najsretnije i tebi i ostalim curama

  10. #1210

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    LaraLana,
    na netu ima preračunavanje za svaki hormon.

  11. #1211

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Opet mi cijelu poruku nije poslao.
    Samo pozitiva. Znam da je dovoljna jedna dobra. Valjda će biti.

  12. #1212

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Po 3. put pišem. Nema opet cijele poruke ugl, večeras u 22.30 štoperica i petak u 9h kod njih. Jeste i vi tako imale?

  13. #1213

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Ja sam ranije isla na stop. Al nema ti to nikakve veze. Kad ti i u koliko odredi to postuj.
    Meni je stop bio u 21 h a punkcija u 7.30 h s tim da gore na 5 katu sam morala biti u 7 h. I odmah ulazis u sobu i oblacis njihovu spavacicu.
    A kako tad jos u 7 h glavni ulaz nije otvoren jer od 8 rade ulazila sam kroz hitnu i oni te puste gore na odjel.

    Drugi put sam imala mislim u 21.30 h stop.
    Sa sestrom ides do sale, dobijes jastuk pod glavu, dolazi anesteziolog pa onda dolaze dr. L i Boban i kad dr. L kaze idemo onda dobijes anesteziju.
    Meni je isla i na ruku i.v. i maska na nos i usta.
    Brzo si budna, ne brini, za 20-ak min.

    Jel si sama dajes stop ili ides kod njih?
    Nadam se da im je policijski sat ukinut, znam da su ukinuli pa opet vratili. Kako je sad?
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 12.08.2020. at 16:32

  14. #1214

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Mislim da nema policijskog sata. Grad je živ navečer. Sve radi. Svi više-manje nose maske. Mi se čuvani maximalno.
    Muž mi daje. Pitala me imam li i da si dam večeras u 22.30.

  15. #1215

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Evo ja sam danas imala pregled prije stimulacije i morali su mi hitno punktirati vodenu cistu od 5cm jer bi to smetalo postupku. Uveli me u salu, vezali, punktirali i ležala sam neko vrijeme u bolnici. Od danas krećem sa stimulacijom

    Upoznala sam i Medu s ovog foruma

  16. #1216

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Da cista bi ti pojela stimulaciju. Eto i bolje da si dole u svakom slucaju.
    Ma samo ti noge remenom stegnu da cure ne misle sad sta ti ja znam sto jer malo ispade nezgodno ovo "vezali".
    To je da ne trznes nogama.

  17. #1217

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Rikku, super da startaš!!! Ajme cure baš mi je drago da ste sve krenule. Samo da se nastavi s radom i dalje, da nam korona ne pomrsi planove...
    E da, to vezanje, baš kako kaže LaraLana to je normalno kod zahvata, ništa dramatično, ali potrebno. Zvuči malo freaky, ali nije.... Ja prošla kod histeroskopije u St.

  18. #1218

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj Rikku prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja sam danas imala pregled prije stimulacije i morali su mi hitno punktirati vodenu cistu od 5cm jer bi to smetalo postupku. Uveli me u salu, vezali, punktirali i ležala sam neko vrijeme u bolnici. Od danas krećem sa stimulacijom

    Upoznala sam i Medu s ovog foruma
    Ma da,zato si nestala i ne izlazis.Nadam se da je sve uredu.Dr.L je jako zadovoljan sa maternicom da je super,jedino ti losi nalazi...

  19. #1219

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    cure ja sam rijesila papire i pregled sve super,svi divni,guzva velika.Ali tu ide sve brzo.Cekam da ne zovu kad stignu jajne.

  20. #1220

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da,zato si nestala i ne izlazis.Nadam se da je sve uredu.Dr.L je jako zadovoljan sa maternicom da je super,jedino ti losi nalazi...
    Da, zato sam nestala, nisam znala što me čeka haha. Sad tri dana antibiotika i nadati se da se neću razboljeti kao inače kad ih pijem. Jer baš se pitam što u slučaju da dobiješ temperaturu, a ne puštaju te uopće u zgradu jer na ulazu svima mjere.

    Medo, vi ostajete još u MK ili idete već? Ne mogu ti poslati pp, ne znam zašto. Ako je dr. L. zadovoljan, to je dobro, bit će bebinče kod tebe

  21. #1221

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Ma samo ti noge remenom stegnu da cure ne misle sad sta ti ja znam sto jer malo ispade nezgodno ovo "vezali".
    To je da ne trznes nogama.
    Meni su i ruke vezali, onako uz tijelo (mislim da su vidjeli da sam se uplašila), mislila sam da će mi prvo dati anesteziju, ali na kraju je sve išlo na živo, no ništa strašno, ako tko bude išao, da se ne boji. Bitno da se ide u postupak dalje jer kad je rekao da imam ogromnu cistu, odmah sam pomislila da je endometrioza narasla.

    Uglavnom, sretna sam da idem u stimulaciju

  22. #1222

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Medo i Rikku, sretno.

  23. #1223

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Svašta već prošla. I ja bih vjerojatno bila izbezumljena. Bitno da si riješila i da krećeš. Jesu cistu probušili ili kako nekako drugačije? Sama se pikaš ili ideš k njima? Ipak vidiš da nećeš tako dugo čekati mengu, da je stigla dosta brzo.

  24. #1224

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Svašta već prošla. I ja bih vjerojatno bila izbezumljena. Bitno da si riješila i da krećeš. Jesu cistu probušili ili kako nekako drugačije? Sama se pikaš ili ideš k njima? Ipak vidiš da nećeš tako dugo čekati mengu, da je stigla dosta brzo.
    Stigla je menga čak dan ranije, baš je nezgodno kad je ciklus ovako neredovit pa je i njima teže odrediti terapiju, a i stalno si pod stresom hoće ti menga raniti/kasniti pa se sve poremeti. Cistu su ispraznili, ušli unutra i iglom isisali, tako sam ja vidjela/osjetila. Lazarevski je baš bio ljut što se uz svu terapiju koju mi je dao stvorila cista. Mislim, nije bio ljut na mene, nego općenito na tu situaciju.

    No ajde, to je sad iza mene, da vidimo kako ću reagirati na stimulaciju ovih dana, pikam se sama. Dug je ovo put, ali ako na kraju bude bebinče, sve se isplati

    Hvala svima na podršci! Mislim da Acibadem oplođuje pola Europe, toliko sam stranih jezika danas čula.
    Posljednje uređivanje od Rikku : 13.08.2020. at 14:36

  25. #1225

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Danas definitivno nije moj dan. Nakon svega, sad sam obišla pola Skoplja da nađem Ester C i nigdje ga nema jer je neki problem s dobavljačem pa si to u RH kupite mada ja nisam našla Ester C u ovim omjerima kod nas. I sad mi još iz Croatia Airlines na mail jave da mi je let 31.8.otkazan. Not my day today :D

  26. #1226

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Jel nema ni u Sistini u ljekarni?
    Pitaj ih zamjensko. Ako nema u tim omjerima od 1000 onda sigurno ima od 500 pa se dvije mogu piti ili nariktati dozu kak traze da se pije.

    Rikku pa ti ces svejedno ici prije doma. Transfer ce se odraditi prije svakako a ovi ce ti ponuditi novi datum za povratak.

  27. #1227

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Jel nema ni u Sistini u ljekarni?
    Pitaj ih zamjensko. Ako nema u tim omjerima od 1000 onda sigurno ima od 500 pa se dvije mogu piti ili nariktati dozu kak traze da se pije.

    Rikku pa ti ces svejedno ici prije doma. Transfer ce se odraditi prije svakako a ovi ce ti ponuditi novi datum za povratak.
    Nema ni u Sistini, sve sam prošla ljekarne, ali imaju samo neki zamjenski u puno manjim omjerima. Uzela sam to i bit će dobro, što sad.

    A za let moram zvati i vidjeti koje mi datume uopće nude. To ću zvati možda kad saznam datum punkcije, teško je ovako kad ne znam hoću li imati kratki ili duži protokol.

  28. #1228

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Koji omjeru su u tabletama?
    Imam ja kod sebe Ester C plus od Solgara. Ako hoćeš, dam ti pola. Ja ću si ga nadokupiti kad dođem kući.

  29. #1229

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj Rikku prvotno napisa Vidi poruku
    Nema ni u Sistini, sve sam prošla ljekarne, ali imaju samo neki zamjenski u puno manjim omjerima. Uzela sam to i bit će dobro, što sad.

    A za let moram zvati i vidjeti koje mi datume uopće nude. To ću zvati možda kad saznam datum punkcije, teško je ovako kad ne znam hoću li imati kratki ili duži protokol.
    E upravo sam ti to htjela napisati. Sacekaj malo dok vidis situaciju. Obicno stimulacija traje tako nekome 9 dana a nekome 11, onda dok se odradi punkija pa ovisi koje ce embrije vratiti. Da dvodnevne, trodnevne ili petodnevne.

    Ja sam odmah dan kasije od transfera letila nazad i normalno se ponasala. Jedino nisam nesto ono pretesko nosila.

  30. #1230

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Koji omjeru su u tabletama?
    Imam ja kod sebe Ester C plus od Solgara. Ako hoćeš, dam ti pola. Ja ću si ga nadokupiti kad dođem kući.
    Taj sam i ja kupila u MK, ali puno su manji omjeri. Računam da će i taj biti ok.

    Problem je što nema letova, javili su mi za 30.8. izravni let i 3.9.s presjedanjem u Beču. Pa ti sad misli. Pitat ću u ponedjeljak doktora koliko otprilike će mi trajati stimulacija, ako on to može procijeniti.

  31. #1231

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Rikku,
    Do pon ne ideš tamo? Kada te naručili?

  32. #1232

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Rikku,
    Do pon ne ideš tamo? Kada te naručili?
    U ponedjeljak je uzv, nakon 4 dana uzimanja gonala, pa da vidimo proizvodi li mi tijelo išta. Vjerojatno ću ipak rezervirati 30.8.let pa nadoplatiti promjenu datuma ako će biti potrebno. Nije da baš imam izbora.

  33. #1233

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Rikku mislim da si bez problema mozes uzeti taj let 30.08. ako ne nude nis prije. Al sacekaj pon pa ces vjerojatno opet u srijedu na uzv pa ces znati vise.
    Moze ti dr okvirno reci u dva dana kako ce se sto odvijati cim te vidi sad na uzv u pon.
    Gle, netko prima stimulaciju 9 dana, netko 10 a netko i 11 dana kao ja npr u prvom postupku.
    Pa sad racunaj. Da uzimas stimulaciju 11 dana, pa plus jos od toga kad dobijes stop do punkcije je 2 dana. To je 13 dana od pocetka stimulacije.
    Onda ovisi kakve ce ti embrije vracati. Dal dvodnevne, trodnevne ili petodnevne. Punkcija je nulti dan.
    Ako s ovime racunas da ti vrate peti dan to je ukupo 18 dana u najduljoj varijanti.
    To ti je onda tocno 30.08. ako danas startas s terapijom.

    Al oni ti u Sistini najcesce vracaju dvodnevne i trodnevne embrije. Morala bi ekstra puno oplodjenih stanica pa da ih isto tako bude puno treci dan i da nemaju fragmentacija da bi se biolog odlucio da idu na peti dan.

  34. #1234

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    LaraLana,
    koje su tebi vratili? Ne sjećam se jesi to već spomenula. Možda mi je promaknulo. Sorry.

  35. #1235

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Medo i Rikku, sretno.
    Hvala i tebi

  36. #1236

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj Rikku prvotno napisa Vidi poruku
    Da, zato sam nestala, nisam znala što me čeka haha. Sad tri dana antibiotika i nadati se da se neću razboljeti kao inače kad ih pijem. Jer baš se pitam što u slučaju da dobiješ temperaturu, a ne puštaju te uopće u zgradu jer na ulazu svima mjere.

    Medo, vi ostajete još u MK ili idete već? Ne mogu ti poslati pp, ne znam zašto. Ako je dr. L. zadovoljan, to je dobro, bit će bebinče kod tebe
    Bok,mi smo se vec vratili u zg.Dosli na jedan dan,nismo ima vise vremena.Neznam,sa tim pp i ja sam se mucila jako...sretno ti zelim da sve dobro proce.Da nece biti vise problema nikakvih..

  37. #1237

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    LaraLana,
    koje su tebi vratili? Ne sjećam se jesi to već spomenula. Možda mi je promaknulo. Sorry.
    Oba puta dvodnevne. Ja nisan puno stanica dobivala u stimulacijama.
    I nemojte misliti da dvodnevni i trodnevni embriji nisu dobri. Obicno svi misle da su blastice (petodnevni embriji) jednako trudnoca. To uopce nije istini i blastica nikakva garancija nije. Znaci dobar embrij ne mora znaciti trudnocu. Ovdje nazalost u ivf postupku sreca igra veliku ulogu.

  38. #1238

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Evo ovdje imaju moji protokoli!!!

    http://forum.roda.hr/threads/80273-K...mrzlica/page10

  39. #1239

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Cure,
    Evo mene. Ležim još u sobi, odmaram.

  40. #1240

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,
    Evo mene. Ležim još u sobi, odmaram.
    Leptirice, sretnooooo!!!!

  41. #1241

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Ne znam zašto mi ne šalje poruku u komadu. 3 jajne stanice imam. Sutra će nas zvati da kažu kako se razvijaju. Bila neka smeđa dr. biolog. Ako bude stanica koje će se oploditi (a valjda će biti barem 1) onda je transfer vjerojatno u pon.

  42. #1242

    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima a posebno Lari Lani.
    Lara Lana cesto razmisljam o tebi jer se izdvajas na ovim temama toliko da se ponekad pitam mozes li uopste biti stvarna. Resursa i podrske za ovakve zivotne teme zaista nema mnogo i voljela bih da te mogu imati blizu svakodnevno da ti postavljam bezbroj pitanja koja mi prolaze kroz glavu.
    Pocela sam citati ovaj forum nekad tokom 2019. kad sam pocela shvatati, mada ne i prihvatati, da ne pripadam vezi u kojoj se nalazim. Imam 41. godinu. Nikad nisam ni pokusavala zatrudniti jer nisam imala s kim. Trudila sam se da nadjem dobrog partnera i osnujem obitelj ali uvijek zavrsavala pod opterecenjem tudjih problema. Silom prilika sam pomogla odgojiti sestrino dijete koje je ispalo prilicno kvalitetna ljudska jedinka.
    Vec godinu i po sam gost u tudjem zivotu koji mi je postao jako tijesan. Slobodno vrijeme provodim s tudjim sedmogodisnjim djetetom koje me povremeno nicim izazvano zove mamom iako ima mamu za koju cesto vjerujem da je dobra mama. Ponekad kad sam umorna i ljuta mrzim ih sve i ljutim se zasto su se morali razmnozavati a danas samo gledaju kome da uvale dijete.
    Spremam se da se napokon vise fokusiram bas na sebe i posto me zelja da se potpuno ostvarim kao majka nikad nije napustila, razmisljam da se obratim ovoj klinici u Makedoniji i vidim da li sam uopste vise u mogucnosti da pokusam postati majka. A posto je moj trenutni partner ispucao sve izgovore zasto ne bi imao dijete sa mnom, od toga da ne bi ovom sedmogodisnjaku narusavao mir do zadnje brutalne izjave da bi radije skocio sa sedmog sprata nego vise ikad postao roditelj ja sam fakticki sama i isla bih sama u citav taj proces.
    Istrosena sam emotivno od svih odbijanja i nekoliko prilicno sociopatskih zakljucaka veza u kojima se ismijavala moja dob (cak i prije desetak godina) i iskrena zelja za potomstvom. Svejedno vjerujem da sam fizicki i velikim dijelom psihicki dosta jaka i kvalitetna osoba za jednog roditelja.
    Trenutno nemam nikakvo konkretno pitanje jer mjesecima u meni vri puno sastojaka boli, pa naidju periodi snage i odlucnosti ali nikako da napravim prve korake. S koronom i ogranicavanjem kretanja nije sjajan period ali vjerujem da se sve to moze uskladiti.

  43. #1243

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Ugl, došli u 9h. Otišla u sobu koja je jako dobra. Jednokrevetna, tv, wc, čisto, uredno. Došla sestra, popunili papire. Presvukla se. Ispraznila mjehur. Otišli u salu. Navikla neke zelene polučarape. Stavili braunilu. Stavili remen na noge da se ne mičem, kako ste pisale. Došao anesteziolog i dali mi injekciju. Malo se vrti u glavi (to je normalno). Zaspala u roku 10ak sek. Sjećam se onda tek premještaja na krevet u sobu. Primam infuziju. Imam gazu koju će mi izvaditi.

  44. #1244

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Još mora m ležati, kojih 45 min i idem van. gledam tv i surfam. I iščekujem sutra.

  45. #1245

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Leptirica jesi vidjela gore u postovima sto sam ti pisala?
    U jednom postu sam ti i link ostavila.

    Od biologa ako je smedja ima Aneta s naocalama ( ona je glavna), i ima Blagica. Marija je plava i dugu kosu ima, mlada cura. I ima jos jedan decko taman s naocalama. To su biolozi/embriolozi. I Boban naravno koji radi i na donorskom programu.

  46. #1246

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    LaraLana, jesam. Pročitala i tvoj protokol.

  47. #1247

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Evo odmaram. Dobila i terapiju s kojom krećem večeras.

  48. #1248

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    LaraLana, znam da si pričala da ni ti ne dobiješ puno stanica. Nadam se da će od ove 3 barem nešto biti.

  49. #1249
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Cure, sretno u postupcima!

    @amelie79, dobro došla na forum!

  50. #1250

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Leptirice, ajde kad budeš mogla napiši sto ti je odredio dr L uzimati nakon punkcije.... Plizzzz

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •