Stranica 2 od 122 PrviPrvi 12341252102 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 6076

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #51

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Sve sam lijekove kupovala u sklopu klinike jer ima ljekarna i cijene su iste kao i u hr pa zato nisam htjela kupovati unaprijed ovdje i nositi dole.
    U klinici ima i banka/mjenjacnica.
    Ima i restoran i kafic.
    Ja sam svu terapiju dobivala kod njih na hitnoj i sestra je se morala potpisati da mi je dala terapiju..svaki put nosite svoju shemu/protokol i nema pogreske.
    Pisem ovo zato sto su cure pisale ovdje da su znale pogrijesiti i umesto gonala/menopura da si stop injekciju.
    Onda je bilo da razbije bocicu ili da pola iscuri. Ovdje toga nema. Ovo i ako bi se dogodilo med.sestri uvijek ima rezerva jer im pacijenti dolaze na terapiju.

    Ja sam svoju stimulaciju dobivala u 20 h jer je tako rekao moj dr koji me je vodio.
    Da se cetrotide i stop neprime isti dan eto iz tog razloga jer sam ga pitala zasto tako kasno.
    Imaju razliciti protokoli al da vas sad ne zamarem s tim.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Protokole ce vam bolje objasniti
    ljube, spodoba i kadauna jer sam ja tele sto se toga tice.
    Znam da mi je ljube komentirala da je moj protokol agonist/antagonist. Nadam se da sam dobro napisala

  3. #53

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Sto se samog dolaska tice na aerodromu ce vas docekati njihov taksista.
    Sve ostalo slijedi kako ste se dogovorili sa dr. Janevskim.
    Ja sam samo jednu noc prespavala, sve obavila i natrag....sve vam ovo dogovara dr. Janevski.

    Idete na pregled i uz kod mpo dr i on vam kaze kakva je situacija i sto vam jos preporuca da napravite.
    Ja sam dole dosla sa svim nalazima...znaci papa, brisevi, markeri na hepatitis, hiv, spolni hormoni i hormoni stitnjace.
    Kad to obavite slijedi notar..dajete izjavu i kopiju rodnog lista. Ovo ide na njihovo ministarstvo zdravlja.
    Slijedi razgovor psihologa.
    Zatim odabir donatora.

    Sve ovo napravite u jednom danu. Kad prodje odobrenje od ministarsta dr. Janevski vas obavjestava i moze se ici u postupak.
    Sve ovo traje znaci od prvog pregleda do ulaska u postupak 1-3 mjeseca. Ako kao ja dodjete sa svim nalazim naravno da ubrzavate sve.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Mene je vodio dr. Lazarevski koji je ujedno i osnivac Sistine. Embriolog dr. Janevski je bio kad sam ja bila na punkciji. Mislim da sve ukupno imaju tri.
    Imaju jos dr. Popovic i dr. Ivanovski (mpo-dr)

    Ne nekazem i nikada nebi rekla da su najbolji. Imaju i oni pogresaka i hiperstimulacija i to se bas dogodila jedna dr. Ivanovskom kad sam ja bila dole. Par iz srbije je bio i nije niti malo ugodno izgedalo.
    Klinika jako lijepo izgleda i oni su na petom katu.

    Stop injekciju sam primila u 21 h (2 od 5000 i.j)
    Punkija je bila drugi dan ujutro u 8 h.
    Vec sam bila budna u 8.25 i u sobu je dosao dr. Janevski da mi kaze koliko ima js i da se cujemo sutra ujutro.

    Ujutro su im vecinom punkcije od 7.30 do 9.30
    Onda rade folikulometrije i poslije toga idu transferi. Naravno uvijek ima iznimke.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 25.11.2015. at 16:46

  5. #55

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Donacija js je isto moguce kod njih napraviti i mislim da to dodje 4500 €.
    Mozete i sami dovesti svoju donatorku.
    Ostale detalje u vezi toga neznam.

    Za surogatstvo isto neznam detalje al je moguce napraviti u Sistini.

    Sto se sjemena tice rade sa Cryos bankom sjemena i donatore sami mozete pogledati al konacni dogovor donosite zajedno sa dr. Janevskim.

    Ovdje prednost dajem Ceskoj i Pragu jer mozete kupit sjeme za samo jedan pokusaj (oni rade sa svojom bankom) i dodje 400 €.
    Puno jeftinije a i tko zna...mozda vam uspije kao meni iz prve a platite za tri puta i onda stoji i propada. I jos to morate placati. Ja nisam mogla u Cesku jer sam zena samica.

    Nisam napisala da godina dana cuvanja embrija dodje 650 €.
    Svoje embrije nikome nemozete pokloniti ako ste starija od 35 godina.
    Niti sjeme nemozete poklanjati sto vam je ostalo.

    Eto nadam se da sam vam uspjela odgovoriti na vasa pitanja i da sam pomogla.
    Jako rijetko zalazim na forum.

    Puno pozdrava i uspjeha svima
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 25.11.2015. at 17:00

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    13

    Početno

    Pozdrav svima, ukratko, napokon došla do Poliklinike u Makedonije koja može riješiti moj problem i želju da postanem majkom, pa vas sve koje ste bile kod dr. Bobana Janevskog na postupcima doniranim spolnim stanicama molim odgovor na pitanje.

    Dakle, moje pitanje je da li moj primarni ginekolog može otvoriti bolovanje radi odlaska u Makedoniju, već na odabir i potrebno sređivanje pravne i medicinske dokumentacije, naime, u radnom odnosu sam, a godišnjeg odmora više nemam, jedino me brine to što u Makedoniju idem u skroz u privatnom aranžmanu.

    I još jedno pitanje, obzirom da liječenje uzroka moje neplodnosti nije moguće u RH (radi dijagnosticirane prijevremene menopauze u 27. godini), da imam partnera, (ko što ga nemam), po protokolu tim specijalista liječnika humane medicine iz Petrove bolnice uputio bi me na donaciju embrija u Prag, no prema Češkom pravnom sustavu, njihove poliklinike rade samo s parovima, radi čega trudnoću ne mogu tamo ostvariti, zanima me da li je tko od vas ili imate saznanja zatražio od tima specijalista liječnika humane medicine da vas uputi u Makedoniju, u polikliniku Acibadem Sistini?

    Tnx

  7. #57
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Lunika,
    dobro došla na forum.

    Bolovanje - liječnici primarne zdravstvene zaštite (obiteljski liječnik i odabrani ginekolog primarne zdravstvene zaštite) bolovanje otvaraju u skladu s ovim pravilnikom:
    http://www.hzzo-net.hr/dload/pravilnici/18_01.pdf

    Pretraži da li postoji opcija otvaranja bolovanja radi sređivanja neophodne medicinske dokumentacije.
    Za postupke vezane uz IVF i MPO općenito postoje širfre bolovanja i propisana maksimalna duljina trajanja.

    Što se tiče donacije embrija ne vidim razlog da ti liječnik u Petrovoj ne napiše preporuku za kliniku u Makedoniji jer prema zakonu ti kao žena s dg neplodosti imaš pravo na liječenje jer kako navodiš radi čeških zakona ti se ne možeš liječiti tamo.

    Jesi već pokušala u Petrovoj dobiti preporuku za liječenje u inozemstvu (MK)?
    Posljednje uređivanje od Inesz : 02.11.2017. at 07:29

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    13

    Početno

    Hvala Inesz na korisnim informacijama.

    16.11.2017. idem na pregled i dogovor u Petrovu bolnicu, da li možda znaš temeljem koje odredbe Zakona o medicinski potpomognutoj oplodnji ili Zakona o zdravstvenoj zaštiti ili Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju imam pravni osnov da kao samica kojoj liječenje ( i to stanja jer neplodnost nije bolest već stanje, kažu) je moguće u inozemstvu i to u Makedoniji s kojom RH nema nikakve Ugovore o pružanju zdravstvene zaštite obzirom nije u EU?

    Hvala unaprijed
    Hvala unaprijed

  9. #59
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Lunika, ako imaš dijagnozu preuranjene menopauze, po Zakonu o medicinski pomognutoj oplodnji trebala bi moći ostvariti pravi na postupke MPO-a:

    https://narodne-novine.nn.hr/clanci/...7_86_1962.html

    članak 10.
    (2) Pravo na medicinski pomognutu oplodnju ima i punoljetna, poslovno sposobna žena koja ne živi u braku, izvanbračnoj ili istospolnoj zajednici, čije je dosadašnje liječenje neplodnosti ostalo bezuspješno ili bezizgledno te koja je s obzirom na životnu dob i opće zdravstveno stanje sposobna za roditeljsku skrb o djetetu.


    Kod koga ideš u Petrovu na konzultacije?

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    13

    Početno

    Kod prof. Vrčića.

  11. #61
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Lunika
    znaš sigurno da je prema Hr zakonu dozvoljena donacija embrija. iako (još!) ne postoji kriobanka za pohranu gameta i embrija, slobodno pitaj Vrčića za tu opciju.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Lunika sretno!
    Ja sam bila u Sistini i sve sam pisala ovdje.
    Vjerujem da si procitala vec jer se puno informacija i cijena sto sve tocno treba i koliko dodje sam pisala.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/90321-I...e-bez-partnera

    http://forum.roda.hr/threads/56286-s...i-banka-sperme

    Evo ti jos dva linka od tema koje bi ti bile mozda zanimljive.
    Nema puno stranica pa procitaj.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    13

    Početno

    Hvala vam Inesz i LaraLana na informacijama.

    Ukoliko sam ja dobro shvatila, a prije nisam bila upoznata s činjenicom da je u RH dozvoljena donacija embrija, (nisam to mogla isčitati i zaključiti iz važećeg odredaba Zakona o medicinskoj potpomognutoj oplodnji), proizlazi da je moj problem moguće riješiti u RH ako ima raspoloživih embrija, ako nema slijedi Makedonija.

    U Direkciji HZZO u Zagrebu su me uputili ovako, ukoliko me makedonska poliklinika primi na liječenje, moraju napisati koliki dio troškova postupka snosim sama, a koliko snose Makedonci, kako bi mi RH mogla refundirati iznosa, ali do sada nisu imali takav slučaj, pa ne znaju, neka podnesem zahtjev kažu nakon što ga ispuni tim specijalista humane medicine, pa doista ne znam što im to znači?

    LaraLana ti si sve obavljala u Makedoniji privatno ili?

  15. #65
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    U Hrvatskoj je dozvoljena donacija zametaka i spolnih stanica. Međutim, te donacije se ne provode jer već 5 godine nije uspostavljen Državni MPO registar u kojem bi, između ostalog, bile informacije o darovateljima i darovanim zametcima i spolnim stanicama. Također, u Hrvatskoj ne postoji kriobanka u kojoj bi se čuvale darovane gamete i embriji.

    Jesi već bila kod prof. V. na konzultacijama? Njega možeš pitati kad će biti uspostavljena kriobanka i o tome kad bi bila provediva donacija zametaka u Hr.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 24.11.2017. at 10:59

  16. #66

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Lunika, evo inesz ti je vec odgovorila na tvoje pitanje vezano za hr.

    Da, ja sam sve obavljala privatno i sama sve platila u Makedoniji. Iz tog razloga sam ti stavila linkove pa procitaj.

    Nedavno smo ovdje na forumu saznali da Sistina radi s Ukrajinskom bankom jajnih stanica od kojih se dobije 8 zamrznutih. Forumasica katesplit je nedavno bila kod njih. E od tih 8 js su se oplodile samo dvije a jos jedna je pokazivala naznake da ce se dalje dijeliti....znaci treca js je bila oplodjena al je se sporo dijelila. Tako da....inesz ce ti bolje objasniti koja je razlika izmedju kad imas donatoricu i oni je stimuliraju i dobijes svijeze js i kad imas iz banke smrznute js. Ja se ne znam strucno izraziti pa da ne pisem na pamet.

    U Makedoniji moras uzeti donirano sjeme za 3 puta koje dodje 3000 eura i tih 8 js je 4300. Znaci samo ovo je vec 7300 eura. Ja cisto sumnjam da bi HZZO to odobrio....pa i dio cak jer nasi parovi koji idu u Prag isto dobiu nesto sitno za postupak. Al vrijedi pokusati......samo sam ti htjela ukazati na to da ipak gledas kliniku koja radi sa svjezim js jer ako hr nije imala takav slucaj i ne znaju ti reci sto bi bilo onda je svejedno u koju ces zemlju ici i ispuniti i predati papire i zahtjeve...bila to Makedonija, Grcka, Španjolska, Cipar, Ukrajina itd.

    Ako nisi jos bila kod prof.V odi kod njega i vidi za te papire...pa ako bas inzistiras na Makedoniji onda kontaktiraj dr. Bobana Janevskog jer on radi na programu donacije i nema ti druge vec otici dole da ispunis to s njima..daju ti okvirno cijene i opet kod nas tu kucati i slati kome trebas i gdje te dalje budu uputili.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Jos ovo....prednost drugih zemalja je recimo sto vecina njih ima svoje banke sjemena i dodje recimo oko 300 eura za jedan pokusaj. Iste te zemlje ti recimo imaju za oko 4500-5000 eura sve...znaci js, sjeme, stimulacija donorke, icsi, hatching, embryogen i garantiraju bar dva feta. Znaci imat ces nesto embrija i za kasnije.

    Ovo po meni izgleda puno pristupacnija cije vec u Sistini....ruku na srce al je tako. U sistini ti vrlo rijetko rade icsi jer ti savjetuju da uzmes najbolje sjeme donora koje je i najskuplje...ne rade hatching...niti embryogen. A to sve ekstra dodje i placa se posebno.

    Zasto to ne rade...treba pitati osobno dr. Janevskog koji je i embriolog.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/58067-T...stanice/page24

    Evo ovdje je Inesz u zadnjem postu sve lijepo objasnila!!!

  19. #69

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Lunika ima li kakvih novih informacija??

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    13

    Početno

    Hi, ovako, obavila sve pretrage na koje sam poslana glede kompletne obrade, sada sa svim nalazima i ostalom dokumentacijom (zahtjevom za liječenje u inozemstvu) moram ponovo u Petrovu, ali to ću nakon Božića. svaki dan smo sve bliže cilju...yupii !!!

  21. #71

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Lunika vidim da je proslo vec dosta vremena pa ako ovo citas napisi nam dal si i sto si uopce uspjela napraviti!!!!

    LP

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    13

    Početno

    Pozdrav svima. Evo mene s najljepšim mogućim vijestima. )
    Sve sam obavila i sad sam doma i čekam bebu. JUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUPPPPPPPPPPPPPPPPPPIIIIIII IIIIIIIIIIIIIIIII. HAHAHAHA!!!!!!!!!!!
    Još uvijek ne vjerujem da se sve događa i ostvaruje, ali čuda su moguća i dešavaju se.

    Dakle, da krenem gdje sam stala prilikom posljednje objave. Nakon obavljenih pretraga na koje sam poslana od strane specijalista humane reprodukcije iz Petrove sa svim nalazima i ostalom dokumentacijom (zahtjevom za liječenje u inozemstvu) obratila sam se ponovo u Petrovu bolnicu gdje sam s obzirom na svoju dijagnozu od strane Referentnog centra Ministarstva zdravstva (RH)za humanu reprodukciju, ginekološku endokrinologiju i postmenopauzu upućena u Kliničku bolnicu Acibadem Sistina, Centar za medicinski potpomognutu oplodnju u Skopju u Makedoniji.
    Zahtjev za priznavanjem troškova liječenja u inozemstvu podnijela sam HZZO-u, Direkciji koji je donio Rješenje kojim mi je odobreno liječenje u navedenoj ustanovi, a s time u vezi priznali su sve troškove samog postupka medicinski potpomognute oplodnje, kao i troškove prijevoza iz mog mjesta prebivališta do Skopja i natrag. U Skopje sam išla u dva navrata s time da su u oba navrata bili priznati troškovi prijevoza prema najkraćoj relaciji prema službenom daljinomjeru javnog prijevoznika.


    Eto, nadam se da Vam je sve jasno, ako nije, pitajte.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Lunika draga ma juuuuuuuupiiiiiii.....ajme kako mi je drago.
    Rasplakala si me ❤

    Reci mi tko ti je vodio postupak dole u Sistini i predpostavljam da je za svu papirologiju bio zaduzen biolog Boban Janevski ili???
    Sretno draga i javljaj se.
    U kojem si tjednu?
    Ma bas sam sretna radi tebe, jako si me obradovala!!!

  24. #74

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    13

    Početno

    Papirologiju je odradio Boban Janevski, a sam postupak dr. Slobodan Lazarevski koji je genijalan, tih, skroman, marljiv i efikasan.
    Općenito sve pohvale za liječničko i administrativno osoblje u Sistini, točni i ažurni i detaljni. Skopje predivan grad, Makedonija divna zemlja puna divnih ljudi, stvarno imam samo riječi hvale i pozitivnih iskustva.

    Sad sam u 16 tjednu.

  25. #75
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj Lunika prvotno napisa Vidi poruku
    Papirologiju je odradio Boban Janevski, a sam postupak dr. Slobodan Lazarevski koji je genijalan, tih, skroman, marljiv i efikasan.
    Općenito sve pohvale za liječničko i administrativno osoblje u Sistini, točni i ažurni i detaljni. Skopje predivan grad, Makedonija divna zemlja puna divnih ljudi, stvarno imam samo riječi hvale i pozitivnih iskustva.

    Sad sam u 16 tjednu.

    čestitke Lunika od

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    13

    Početno

    Hvala vam.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    22

    Početno

    Lunika cestitam ❤
    Ima nas bravo Sistna. Dr. Lazarevski je upravo takav kakvim si ga opisala, jednostavno divan!
    I ja sam trudnica iz Sistine i samo smo 2 tjedna razlike

  28. #78
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Lunika cestitam, Robertini vec jesam
    Cure svaka vam cast i zaista je ovo lijepo procitati

    Lunika daj malo vise informacija radi drugih cura ili parova koji budu isli. Kako se kod tebe radi o totalno drugoj situaciji vec su cure tu pisale pa ako nije problem i preosobno napisi.
    Dal je se radilo o obostranoj donaciji, tj. oocita i spermatozoida ili o donaciji embrija??
    Koja je cijena bila svega toga sto je pokrio hzzo??
    Ove informacije su vrlo bitne i korisne za sve citatelje foruma opcenito. Hvala.

    Cure drage nek vam je sretno
    Posljednje uređivanje od sara79 : 06.09.2018. at 10:42

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    13

    Početno

    Bravo Robertina, čestitam Robertina od srca, nadam se da i ti od kad si se vratila iz Makedonije jedeš više ajvara.

    Radilo se o donaciji embrija, a postupak u Sistini košta 6.000,00 eura i sve je pokriveno od strane RH, odnosno iz troškova obveznog zdravstvenog osiguranja.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    22

    Početno

    Lunika hvala ti ❤
    da da ajvar nego sto drugo!

  31. #81

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    13

    Početno

    Bog, ja sam nova tu. Tješi me ovolika pozitiva u Acibadem Sistina. Moram vjerovati da ćemo i mi doći do naše sreće tamo. I mi nakon svega i svačega u HR idemo za Makedoniju na MPO uz donirane jajne stanice. Zanima me nakon koliko vremena netko odgovori na mail. Slali smo i na dr.Janevski i na onaj općeniti zahtjev na stranici. Zanima me koje nalaze pod obavezno traže i koliko stari mogu biti?

  32. #82

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Pozdrav Dona,
    Jesi dobila odgovor? Obicno brzo odgovaraju!
    Dr. Lazarevski je bar meni u roku par sati a najkasnije jedan dan. Boban Janevski je vise zauzet jer radi i na donorskom programu al u biti u brzo odgovori i odmah u mailu posalje br.mobitela i onda dalje tako preko mobitela komunicirate sto god treba.

    Nalazi ne stariji od 6 mjeseci. Brisevi i markeri na hiv i hepatitis.
    Bazalni status hormona sam jednom vadila i donijela na prvi pregled i to je bilo to.
    Krvnu sliku sam poslala nakon pregleda.

    Nekada pred sam postupak vadis neke hormone, ovisno o situaciji. Posto se radi o donaciji js onda ne znam sto im sve treba.

    Javi ako ti jos nesto treba i ako se nisu javili poslat cu ti ja broj mobitela.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    13

    Početno

    Jesu, odgovorili su mi. Trebam skupiti nalaze, neke ponoviti i poslati im a onda valjda slijedi dogovor za pregled. Ovo sve šta se dolje događa (politički) ne ide nam u prilog....
    Hvala ti. Ovo je drugi put da odgovaram, valjda će ovaj put proći poruka.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    13

    Početno

    Dona 1976,

    ne brini, vezano uz političku situaciju u Makedoniji (Skopju). Bolnica Acibadem Sistina nalazi se na periferiji i ako ciljano ne idete u centar grada nećete niti osjetiti niti vidjeti ništa od grada niti politike. Drugim riječima, na periferiji je mirnije. ima super hotela odmah pokraj poliklinike, (Aleksandar Palace hotel (skuplji), meni osobno bio genijalan Portal (jeftiniji a ima sve)), a ako želiš mogu ti dati broj od taksista koji je genijalan i pouzdan i jeftiniji (ja sam sve obavila uz njegovu pomoć). Čovjek dođe na aerodrom po vas u gluho doba noći jer su letovi iz Zagreba prema Skopju dosta kasni i ništa mu nije teško. Lokalne taksiste ne bi preporučila. Neuredni su i skupi. Općenito Makedonci su jako susretljivi i ljubazni i za njih vrijedni ona da u svakoj bezizlaznoj situaciji za njih nema problema. Također što se tiče jezika, svi razumiju hrvatski i srpski.

    Zato samo naprijed i hrabro, da sam znala da je Sistina i Skopje toliko cool i efikasni, otišla bih prije 10 godina. Zdravstveni standard u Sistini definitivno je viši nego u RH, na razini najrazvijenijih europskih država, a grupacija Acibadem (osnivač je Turska) Makedoniju su odabrali radi trenutnog pogodnog zakonodavnog okvira koji je fleksibilan i dozvoljava postupke koji u EU nisu dozvoljeni glede medicinske potpomognute oplodnje, no Acibadem grupacija imam vrhunske poliklinike u čitavom svijetu, zato nemoj imati predrasuda jer se takvi postupci rade u Makedoniji koja nije u sustavu EU.

    Mene su oduševili od prvog dana i prvog kontakta.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    22

    Početno

    Jutro

    Aleksadar Palace je njihov najskuplji hotel i u njemu odsjedaju npr.premijeri kao i nas itd. Lijepo je sve to fino napisala LaraLana i hvala joj neizmjerno na svim postovima jer su meni puno pomogli.
    Znaci spomenula je i Evroset hotel koji je 250 m od Sistine i ima teniske terene i jos je jeftiniji i bolji od Portala koji je par koraka udaljen od klinike a ja osobno nisam bila bas zadovoljna jer sam bila vise puta i u svakoj sobi su im tusevi katastrofa jer voda prska na sve strane a samo ne po meni samoj i dosta je bucno i lupaju vratima.
    To mi se u Evrosetu nije dogadjalo i imala sam svoju intimu i mir koji mi je bio prijeko potreban.

    Imaju svog taksistu koji radi za njih i to sve organizira Boban Janevski i sve lijepo dogovori i napise odmah jer su i oni sami svjesni situacije opcenito dole.

    Letovi iz Zagreba imaju i u popodnevnim satima oko 14 h u sezoni sto znaci da nije bas uvijek da su u kasnim vecernjim satima i u Skoplju ste vec u 15.30 h pa tako da svi oni koji budu letili da znaju. Ja sam osobno s tim letom letila.

    Kako sam i sama povezana s medicinom dosta sam razgovarala i s Bobanom i s dr. Lazarevskim. Slazem se da je u Sistini zdravstveni standard na visokom nivou i klinika je kao sci-fi. I to je to, bili su puno pametniji od drugih i zato sada rade fantastican posao. Sto se tice socijalnog zdravstva je najmanje deset puta gori od naseg.
    Ja si ne bi mogla zamisliti zivot dole. Lijepo je na par dana, dodjes, prodjes, pojedes dobro i zazelis se svoje zemlje.

    Dona1976 nista se ne brini. Sve ce ti oni organizirati i ako uzmete hotel tu bilo koji nemate potrebu nikam ici.
    Lara je pisala da ima i mjenjacnica, kafic i brza hrana. Ljekarna u klinici. Imate i restoran dan i noc. U evro setu ima kuhinja koja radi 24 h na dan. U Portalu nemas. Samo dorucak posluzuju.
    Vjerojatno ce vas mozda taxi odvesti u restoran Stara kuca jer to drzi njihov prijatelj i super je restoran.

    Sretno vam draga moja i javi nam se ponekad
    Posljednje uređivanje od Robertina : 21.10.2018. at 09:40

  36. #86

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Hej curke
    Pozdravljam vas i zelim vam mirne i bezbrizne trudnoce!

    Robertina drago mi je da sam pomogla. Kao sto i same znate sve je vec napisano

    Ima i Hotel Vergina takodjer isto udaljen od Sistine nekih 250 m. Kraj hotela se mora proci ako se dolazi s aerodroma pa tako da se vidi dobro na samom krizanju.
    Znaci kad se izlazi iz Sistine na glavnu cestu na lijevo je Evroset na na desnu stranu je Vergina hotel. Koliko sam vidjela cijena je ista kao u Portalu.
    Za Portal potpisujem sto je Robertina napisala i jos cu dodati da je tv program ocajan. Inace sam bila tu samo zbog blizine i bilo mi je zgodno zbog male kad smo isle jer su sada napravili most nedavno preko Vardara i spaja se s hotelom Aleksandar gdje ima super zanimacija za djecu i bazen.
    A Evroset takodjer super organiziran i ima igraliste za djecu i prekrasan parkic.

    Ja sam u Sistini takodjer imala odlican tretman i nemam zamjerki ama bas nikakvi al to mi vjerovatno ide u prilog jer sam privatni pacijent.
    Bila je tu forumasica Hulija koja je pisala kad se ide preko fonda kod njih da se samo termin za konzultacije kod dr. Lazarevskog ceka 3 mj..al to je na njoj da pise vlastita iskustva.
    Tako da Lunika ja vjerujem i da bi u Hr dobila odlican tretman da je to kod nas dozvoljeno i jos da toj klinici u kojoj radis donaciju embrija bude placeno iz troskova obaveznog zdravstvenog osiguranja jer ruku na srce svima je u interesu. Nisu to mali novci da se razumijemo. Imali su razloga da se maksimalno potrute jer su dobro zaradili.
    Al najbitnije je da si ti sretna i da si svoju zelju ostvarila

  37. #87

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Sto se Bobana Janevskog tice da ga nema trebalo bi ga izmisliti. Taj covjek radi pri ministrastvu, na donaciji donorskog programa i kao biolog. Kapa mu do poda.
    Bit ce dobro ako ne ostanu bez njega.
    Taj covjek zivi tisucu na sat i uvijek je dostupan. Cim mu posaljete prvi mail odmah u mailu vam napise br.mob i dalje tako komunicirati. Taksista B. je cini mi se u nekom.srodstvu s njim al radi za Sistinu.
    I ja sam letila iz Zg u popodnevnim satima i ceka vas sve organizirano dole.
    Zbog zemalja kojima je Makedonija okruzena je tako kako je dole i da....slazem se s ovim napisanim za njihovo zdravstvo i za inace zivot dole. Lijepo je otici bilo gdje na par dana

  38. #88

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Draga Lunika čestitam od ♥️.. ja sam nova ovdje.. Svaka informacija mi je jako jako bitna, dali postoji ikakva šansa da te kontaktiram putem telefona? Značilo bi mi do neba

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Čitam postove unatrag, cestitke cure! Meni bi trebalo malo pomoći oko donacije u Skopju, informacije...ako netko ima volje i vremena da mi pomogne, mozda bi najlakše bilo putem telefona, stvarno bi mi puno značilo! i koliko vam je trebalo da Vam se iz Acibadem Sistine jave..ispunila sam na njihovoj stranici kontaktni obrazac, ali nema već tjedan dana odgovora

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    2

    Početno

    još ništa od odgovora...slala sam na email boban.janevski@acibademsistina.mk i ispunila kontaktni obrazac na njihovoj web stranici https://acibademsistina.mk/en/make-an-appointment/... da li imate neki drugi kontakt? ili koliko ste čekali na odgovor? LaraLara , Sasa0304, Robertina ?

  41. #91

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Citiraj BOBI25 prvotno napisa Vidi poruku
    još ništa od odgovora...slala sam na email boban.janevski@acibademsistina.mk i ispunila kontaktni obrazac na njihovoj web stranici https://acibademsistina.mk/en/make-an-appointment/... da li imate neki drugi kontakt? ili koliko ste čekali na odgovor? LaraLara , Sasa0304, Robertina ?
    Javi se mailom dr. Lazarevskom. On ce ti prije odgovoriti.
    Boban Janevski je i previse zauzet. Obicno su mi vrlo brzo odgovarali. Evo ti mail

    slobodan.lazarevski@acibademsistina.mk
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 25.01.2019. at 13:42

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Javi se mailom dr. Lazarevskom. On ce ti prije odgovoriti.
    Boban Janevski je i previse zauzet. Obicno su mi vrlo brzo odgovarali. Evo ti mail

    slobodan.lazarevski@acibademsistina.mk
    Pozdrav cure,

    Nova sam na forumu. Meni su se javili nakon par sati iz Makedonije sa svim potrebnim informacijama.
    Mene zanima, kako i.od kuda krenuti sa predajom zahtjeva za placanjem donacije js od strane HZZO-a?
    Naime, meni je dijag.smanjena ovarijska rezerva i upucena sam na donaciju (ali spominju mi samo Prag).

  43. #93

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav cure! Nova sam ovdje i na forumu opcenito. Prvi put da sam se igdje registrirala. Solo sam, 37 god i zelim bebicu. Nisam u mahnitoj potrazi za muskarcem svog zivota, ali osjecam otkucavanje bioloskog sata i to prilicno glasno. Zanima me sve o Makedoniji, jer tamo mi zakonska regulativa dozvoljava da odem na IVF iako sam single. Poslala sam im mail i cekam odgovore. Zanima me koliko je vremena proslo od vaseg prvog kontakta sa njima do odlaska?

  44. #94

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    3

    Početno

    Meni su se javili kroz par sati.
    Napisali su mi kako ide postupak, koje su cijene i dali br. telefona.
    Odgovor na pitanje koje sve pretrage trebam napraviti prije nego dođem dole, nisam dobila.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Nakon duge borbe tu kod nas mi smo se odlučili za donaciju js. Kod mene je amh skoro pa nemjerljiv više. Preko 15 postupaka je iza nas. Na donaciji js smo sada bili u Pragu u Pfc. Donatorka je imala 8js i nakon oplodnje sa muževom spermom dobili smo "samo" 3 embrija. Pišem samo, jer sam očekivala više. Iako muževa sperma nije skroz idealna ali kada se raščisti ima tu dobrih miljona spermija. Dvije morule smo vratili 4.dan a jedan zamrzli. Nažalost nije uspilo. Tada smo uzeli picsi, monitoring, lazt, embryoglue i intralipid. Mislila sam da smo se sa tim dobro pokrili sa svih strana. I sada dok nas čeka taj mali smrzlić mislili smo pokušati u Makedoniji u Acibadem Sistina. Ja imam 41god. Prekjučer sam kontaktirala hzzo pa su mi rekli da zahtjev za financiranjem postupka mogu skinuti sa njihovih stranica. Mene interesira da li mi taj zahtjev može ispuniti dr.Poljak iz Cita?
    Usput sam poslala mail u kliniku Acibadem i odmah su se javili i dali mi kontakt kome da se obratim. Vidim da jako malo parova sa ovog foruma ide kod njih. Malo mi je i blesasta njihova internet stranica jer nema nekih širokih objašnjenja. Sve su napisali na jednoj stranici vezano za oplodnju. Ne spominju se neke dodatne metode ali o tome svemu ću popričati sa njima. Našla sam i stari post od naše Inesz u kojem opisuje da same zamrznute js i nisu toliko kvalitetne kao već zamrznute oplođene, ako sam to dobro razumila. Pa me i to odmah baci u očaj jer ako smo sa svježim doniranim od 8js dobili 3 embrija, kako li će biti onda sa smrznutim.
    Čitala sam stare postove i vidim da se za odobrenje uvoza js isto nešto dugo čeka kod njih. Koliko je to vremenski?

  46. #96
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    vedre, pitaj Bobana Janevskog sve sto te zanima. Ako si njega kontaktirala onda ti je u mailu poslao svoj mob.pa ga slobodno na whats app ili viber zovi i pisi.
    Oni tako svi funkcioniraju i dostupni su 24 sata.

    Ne trude se bas oko stranice ali nema toga sto druge klinike rade a da oni ne koriste u postupcima.

    Jedino sto mi je poznato da ne koriste intralipidnu infuziju.
    Ovo drugo sve sto si pisala da ste koristili u Pragu koriste i oni u Sistini.
    Isto tako hoce uvaziti i saslusati zelje i misljenja pacijenata.

    Procitaj ako nisi i temu samohrana majka i banka sperme.
    Tamo je se vise pisalo a i nedavno su cure pisale da dobiju nesto i.v. prije samog transfera za kontrakcije maternice i cak jos nesto prije stop inj.za bolji endometrij.

    E sad oni uvoze iz Ukrajine js i isto tako embrije. Istina je da smrznute js nisu kao friske odmah iza punkcije pa iz tog razloga pitaj dal imas mogucnosti kod njih ici na donaciju friskih js.

    Na temi samohrana majka je i "katesplit" pisala pa procitaj u svakom slucaju. Mozda da i tu kliniku kontaktiras. Mislim da se o Grckoj radilo i kod njih imas sve opcije. Dal friske ili smrznute js i naravno cijena se razlikuje.

    Ako te jos nesto zanima a nisam napisala pitaj
    Posljednje uređivanje od sara79 : 29.04.2019. at 12:54

  47. #97
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    vedre, ja na tvom mjestu ne bih išla ako ne bi bilo mogućnosti donacije svježih jajnih stanica.
    Ne idi na smrznute, to je neusporedivo manje uspješna metoda nego sa svježim.
    U Hrvatskoj se puno sa smrznutim js radilo u periodu od 2009. do 2012., za vrijeme tzv. Milinovićevog zakona, i bilo je jako neuspješno.
    OK; sigurno je razlika čije su jajne stanice, tada se smrzavalo svima pa je tu bilo i žena s dijagnozama, i u godinama, a za pretpostaviti je da su donatorice mlade i zdrave žene, ali ipak. Nije to ni približno smrznutim embrijima tj. oplođenim js. Ne treba ti to nakon sto postupaka.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    sara79 hvala za info. Procitala sam ja i one druge stranice. Vidim da je i katesplit bila u Makedoniji 2x i da joj je na kraju uspjelo u Grckoj. A i vidim da vec koji mj nije aktivna na forumu. Procitala sam sve što je radila. Ona je inace bila kod Poljaka a ja sam njegov dugogodisnji pacijent. Sve sam to isčitala ovih dana detaljno i zapisala sam si. Kako sam skuzila da je tebi i Luniki uspjelo iz prve u Makedoniji. I to je rijetkot da nekom uspije iz prvog. Ali drago mi je jer znam koliko je tesko ovo godinama prolaziti i boriti se. Mi trenutno nemamo novaca za bilo gdje pa zato sam se i mislila da odemo u Makedoniju jer mi hzzo pokriva cijeli postupak. Vidjela sam da iz Ukrajine uvoze js. Dobila sam br od Bobana pa cu ga kontaktirati. U Pragu nas je donacija js sad izasla 6.000e sa dodatnim metodama koje smo uzimali.Hvala što si se javila.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Argente šta reći. Borimo se 10god. I eto bas sam se iznenadila kad sam procitala da same smrznute js nisu toliko kvalitetne. Taj podatak stvarno nisam znala do nedavno. Makedoniju smo odabrali jer trenutno nemamo novaca za postupke a zelimo na donaciju js jer moji jajnici su koma. Kako jos imam pravo da mi hzzo plati taj postupak donacije pa sam si mislila zasto ne probati. Eto iskreno to je glavni razlog. Ali ova dva dana cu ih kontaktirati pa cu vidjeti.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Sara79 sorry krivo sam napisala....htjela sam reci da je Laralani i Luniki uspjelo iz prvog puta u Makedoniji

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •