Stranica 36 od 122 PrviPrvi ... 2634353637384686 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,751 do 1,800 od 6095

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #1751

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    Može li mi netko reći gdje se šalje dokumentacija za povrat putnih troškova? U Margaretsku? Postoji li neki zahtjev ili ga sami pišemo u slobodnoj formi?
    Mi nemamo pravo ako smo isli sa autom.Kako sam ja citala tamo u ugovoru.To se predaje kad se sve zavrsi.

  2. #1752

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Dali je koja cura dobila povrat putnog,ako je isla sa autom?Jer u ugovoru pise drugacije...samo ako se ide busom,vlakom i avionom.

  3. #1753

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Rikku kakva situacija?

  4. #1754

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Ja sam poslala za oba puta zajedno. Prvi put išli zrakoplovom, drugi autom. Njima je mislim svejedno kako se ide jer oni plaćaju svoju neku cijenu. Neće oni nama platiti cijenu zrakoplova nego mislim da bus računaju. Piše u rješenju 2 tjedna nakon što se vratimo da je rok. Ja poslala poštom preporučeno pa sada čekam. Piše vam u rješenju gdje, tj. broj telefona da se javi i tko vam vraća troškove.
    Rikku, kakva je situacija? Navijamo za tebe! ❤️ ❤️

  5. #1755

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam poslala za oba puta zajedno. Prvi put išli zrakoplovom, drugi autom. Njima je mislim svejedno kako se ide jer oni plaćaju svoju neku cijenu. Neće oni nama platiti cijenu zrakoplova nego mislim da bus računaju. Piše u rješenju 2 tjedna nakon što se vratimo da je rok. Ja poslala poštom preporučeno pa sada čekam. Piše vam u rješenju gdje, tj. broj telefona da se javi i tko vam vraća troškove.
    Rikku, kakva je situacija? Navijamo za tebe! ❤️ ❤️
    Ja isto mislim da je tako.
    Rikku

  6. #1756

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam poslala za oba puta zajedno. Prvi put išli zrakoplovom, drugi autom. Njima je mislim svejedno kako se ide jer oni plaćaju svoju neku cijenu. Neće oni nama platiti cijenu zrakoplova nego mislim da bus računaju. Piše u rješenju 2 tjedna nakon što se vratimo da je rok. Ja poslala poštom preporučeno pa sada čekam. Piše vam u rješenju gdje, tj. broj telefona da se javi i tko vam vraća troškove.
    Rikku, kakva je situacija? Navijamo za tebe! ❤️ ❤️
    Jesi dobila novce nazat oba puta ili samo predala.Jer u ugovoru pise drugacije.

  7. #1757

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Predala sam sve papire. Prije toga sam nazvala HZZO i rekli mi što da im pošaljem. Ja očekujem da će platiti za oba puta. Prošlo je tek par dana tako da mi još ništa nije sjelo. Ali ostavila sam i broj moba pa su rekli zvati ako se bude što moralo dodati.
    U rješenju piše da priznaju troškove za 2 odlaska meni i 1 odlazak za muža. I da obračunavaju troškove po najjeftinijem prijevozu. Nigdje ne piše da ne priznaju troškove ako smo išli autom ili nečim trećem. Nekako sumnjam da itko od nas ide busom čiju cijenu navodno vraćaju. Tako da ja mislim da će platiti.

  8. #1758

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Sve sam već negdje točno napisala vezano za putne troškove. Zašto ne bi imala pravo ako ste išli autom? Oni plaćaju najkraću i najjeftiniju opciju. Dobila sam 2650 kn za dva odlaska, dragi i ja avionom. Nakon što sam sve završila s postupkom. Ja sam im sve to poslala poštom.

  9. #1759

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Dobila email od nase pravnice iz dalatinske.
    Poštovana,



    pravo na naknadu troškova prijevoza osobnim vozilom nije pravo iz obveznog zdravstvenog osiguranja te Vam se stoga isto ne može naknaditi.

    Imate pravo na naknadu troškova prijevoza sredstvom javnog prijevoza od mjesta prebivališta do Skopja, Republika Sjeverna Makedonija, i natrag, i to po najnižoj cijeni i prema najkraćoj relaciji prema službenom daljinomjeru javnog prijevoznika, a kako Vam je priznato rješenjem Direkcije Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje od 23. srpnja 2020. godine.

    Zahtjev za naknadom putnih troškova trebate podnijeti Regionalnom uredu Zagreb, Odjelu za međunarodnu suradnju u zdravstvenom osiguranju, Jukićeva 12, 10000 Zagreb, kako je određeno točkom VII. i VIII. predmetnog rješenja Direkcije Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje od 23. srpnja 2020. godine.

  10. #1760

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Poštovana,



    pravo na naknadu troškova prijevoza osobnim vozilom nije pravo iz obveznog zdravstvenog osiguranja te Vam se stoga isto ne može naknaditi.

    Imate pravo na naknadu troškova prijevoza sredstvom javnog prijevoza od mjesta prebivališta do Skopja, Republika Sjeverna Makedonija, i natrag, i to po najnižoj cijeni i prema najkraćoj relaciji prema službenom daljinomjeru javnog prijevoznika, a kako Vam je priznato rješenjem Direkcije Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje od 23. srpnja 2020. godine.

    Zahtjev za naknadom putnih troškova trebate podnijeti Regionalnom uredu Zagreb, Odjelu za međunarodnu suradnju u zdravstvenom osiguranju, Jukićeva 12, 10000 Zagreb, kako je određeno točkom VII. i VIII. predmetnog rješenja Direkcije Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje od 23. srpnja 2020. godine.

  11. #1761

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Tako je. Mi idemo kako želimo, a oni vraćaju cijenu autobusne karte. Mislim da nam je svima isto rješenje.

  12. #1762

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Ja zvala hzzo papire se mogu predati kad obavimo sve sa opusnim pismom.Jukiceva 4 kat.Tamo se ispunjavaju papiri sa zadnjim nalazom ili optusnim pismom.Netreba ako nemate racune i to.

  13. #1763

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Cure, u bolnici sam još zblesana od anestezije, nakon hiseroskopije... Pa mi je mozak out.... Zaključak da se za oba puta može predati za povrat troška kad sve završi sa otpusnim pismom? Ne moram sad samo za prve konzultacije?
    Posljednje uređivanje od branca_i : 03.09.2020. at 13:37

  14. #1764

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Branca_i kako se osjećaš? Kako je prošla operacija?

  15. #1765

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Osjećam se bolje, još sam spojena na infuziju. Dr mi još nije bio. Nadam se da danas idem kući i da je malu gamad (polipe) sve izvadio....

  16. #1766

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Branca, drži se. Nadamo se da je. Javi.

  17. #1767

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    [QUOTE=branca_i;3175593]Osjećam se bolje, još sam spojena na infuziju. Dr mi još nije bio. Nadam se da danas idem kući i da je malu gamad (polipe) sve izvadio....[/Q

    Drago mi je to čuti i vjerujem da je sve prošlo u najboljem redu... Odmori se.

  18. #1768

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, u bolnici sam još zblesana od anestezije, nakon hiseroskopije... Pa mi je mozak out.... Zaključak da se za oba puta može predati za povrat troška kad sve završi sa otpusnim pismom? Ne moram sad samo za prve konzultacije?
    Netreba,moze kad zavrsimo sve.Odmaraj i nadam se da je sve dobro proslo.

  19. #1769

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Curke, ja sam procurila danas kad sam i trebala dobiti mengu. Sad je kao stalo, ali teško je znati što je što od hormona. Očito je da će biti promjena u tijelu zbog svega što sam unijela u sebe.

    Vadit ću betu ipak jer je moja sestra imala pravu mengu od 7 dana (nimalo različitu od uobičajene), a bila je trudna. Tako da nada umire posljednja

  20. #1770

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj Rikku prvotno napisa Vidi poruku
    Curke, ja sam procurila danas kad sam i trebala dobiti mengu. Sad je kao stalo, ali teško je znati što je što od hormona. Očito je da će biti promjena u tijelu zbog svega što sam unijela u sebe.

    Vadit ću betu ipak jer je moja sestra imala pravu mengu od 7 dana (nimalo različitu od uobičajene), a bila je trudna. Tako da nada umire posljednja
    Samo ti vadi i provjeri..uvijek ima nade.Mozda ju koce Utrogestan ako si stavljala.Drzim fige

  21. #1771

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Rikku,
    još nije gotovo.

    Ja pitala u pon još Bistru za cijenu smrznutih i radi li to HZZO. Samo mi odgovorila danas (kad sam opet mail poslala) da je cijena 451 euro i da se javim doktoru ili sestri Aniti. Ni spomena rade li preko HZZO-a. I pitala je, ukoliko ne uspije ni FET i opet budemo imali smrzliće, vrijedi li ono što smo platili zamrzavanje ili ćemo morati opet platiti. Ništa još nije odgovorila.
    Mislim, ja vec o iducoj stimulaciji kao mislim, ali ako ne uspije, moramo opet novce onda pripremiti i to ne male pa da unaprijed vidim. Malo mi to sve nekako nedorečeno. Sutra ću je opet pitati ako ništa ne odgovori.

  22. #1772

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Nisam shvatila, rekla ti je da je FET 451 euro? Pa što nije netko gore pisao da je FET platio HZZO.
    Ovo više nema veze s vezom. Smrzavanje ste platile 850 eura, sad i FET 450 eura? Ne znam što bi rekla.
    Rikku, ti najbolje poznaješ sebe...znala si da menga dolazi ali naravno, vadi betu. Ništa još nije gotovo
    Kolko ste vi koje idete na donaciju spermija dobile od HZZO? Kolko taj cijeli postupak košta? Čisto da vidim kolko vas sve to košta sa ovim što još same plaćate.
    Mi smo dobile 6500 eura (donacija j.s) + zamrzavanje koje same plaćamo, al svakom je druga cijena kolko vidim. Prva godina besplatna.
    Posljednje uređivanje od LF2 : 03.09.2020. at 16:12

  23. #1773

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Meni fet uracunat u cijenu od hzzo.Pise na racunu..

  24. #1774

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Rikku,
    još nije gotovo.

    Ja pitala u pon još Bistru za cijenu smrznutih i radi li to HZZO. Samo mi odgovorila danas (kad sam opet mail poslala) da je cijena 451 euro i da se javim doktoru ili sestri Aniti. Ni spomena rade li preko HZZO-a. I pitala je, ukoliko ne uspije ni FET i opet budemo imali smrzliće, vrijedi li ono što smo platili zamrzavanje ili ćemo morati opet platiti. Ništa još nije odgovorila.
    Mislim, ja vec o iducoj stimulaciji kao mislim, ali ako ne uspije, moramo opet novce onda pripremiti i to ne male pa da unaprijed vidim. Malo mi to sve nekako nedorečeno. Sutra ću je opet pitati ako ništa ne odgovori.
    Leptirica nazovi Bobana i pitaj njega najbolje za cijene i kakav je zakon. On ce ti sigurno znati. Pa covjek radi i pri ministarstvu i iz prve ces ruke dobiti informacije.
    Mozda Bistra jos nije sve to polovila ili nije dobro skuzila jer je i njima sve to novo.

    A sto si ju ovo tocno pitala? Ukoliko ne uspije FET vrijedi li ono sto smo platili zamrzavanje ili cemo opet morati platiti? Na sto tocno mislis?
    Svaki postupak je za sebe.

  25. #1775

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni fet uracunat u cijenu od hzzo.Pise na racunu..
    Mislim da smo ovo definirali ili? Razlika je dal je donacija spermija ili js! ili sam krivo skuzila.
    Jednim je uracunato u cijenu a drugima ne.

    A kako je onda za donaciju embrija? To je Lunika isla cini mi se jer ona nije ima stimulaciju, menopauza.

  26. #1776

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Rikku ti sto prije vadi betu cisto i radi sebe da znas i da se ne mucis. 12 dan od transfera je cisto ok. A ako krvarenje nastavi javi se dr. L da cujes sto ce savjetovati.

  27. #1777

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Rikku prvotno napisa Vidi poruku
    Curke, ja sam procurila danas kad sam i trebala dobiti mengu. Sad je kao stalo, ali teško je znati što je što od hormona. Očito je da će biti promjena u tijelu zbog svega što sam unijela u sebe.

    Vadit ću betu ipak jer je moja sestra imala pravu mengu od 7 dana (nimalo različitu od uobičajene), a bila je trudna. Tako da nada umire posljednja
    I koji si danas dan uopce? 8 ili 9 dnt? Transfer je nulti dan!

  28. #1778

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Daj mi LaraLana još jednom napiši.
    Ja sam shvatila:
    *donacija spermija - plaća se zamrzavanje 850 eura
    *donacija j.s. - prva godina besplatna, dalje se plaća (200-300 eura, svakom rečeno drugačije)
    FET - očito mi je promaklo. Samo znam da je netko napisao gore da mu HZZO plaća.
    Jel onda za FET da donacija j.s ne plaćaju a donacija spermija plaćaju?
    Kolko ti postupci koštaju za spermije, kolko HZZO plati? Jasno mi je da su spermiji jeftiniji od j.s, al isto tako, cure sa donacijom spermija prolaze stimulaciju koja košta.

  29. #1779

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Ja idem na donaciju jajnih...tu je cijena ukljucena fet-a

  30. #1780

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Meni je samo ovaj embrio transfer što sam imala u cijeni. Nigdje nema stavke FET. Cijena 6500 eura. Spermij uračunaz, 3 slamke.

  31. #1781

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    A ovo za zamrzavanje, s obzirom da su svakome rekli drugačije, htjela sam vidjeti s njima mogu li sačuvati (da se tako izrazi) ovaj moj broj pod kojim je sada smrznut embrij. Znači, sačuvati m jest godinu dana. Jer ispada, u slučaju da FET ne uspije i idemo sve ispočetka i opet dobijemo za zamrznuti da bi trebali platiti. A nije nam to malo novaca pa da se unaprijed dogovorimo je li smrzavanje na godinu dana ili dok se ne iskoristi. Ali nema odgovora. Nadam se da ste pohvatali što sam htjela reći.

  32. #1782

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    A ovo za zamrzavanje, s obzirom da su svakome rekli drugačije, htjela sam vidjeti s njima mogu li sačuvati (da se tako izrazi) ovaj moj broj pod kojim je sada smrznut embrij. Znači, sačuvati m jest godinu dana. Jer ispada, u slučaju da FET ne uspije i idemo sve ispočetka i opet dobijemo za zamrznuti da bi trebali platiti. A nije nam to malo novaca pa da se unaprijed dogovorimo je li smrzavanje na godinu dana ili dok se ne iskoristi. Ali nema odgovora. Nadam se da ste pohvatali što sam htjela reći.
    Da sad mi je jasno al nemam ti pojma. Najbolje Bobana ili dr. L pitaj.

  33. #1783

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Daj mi LaraLana još jednom napiši.
    Ja sam shvatila:
    *donacija spermija - plaća se zamrzavanje 850 eura
    *donacija j.s. - prva godina besplatna, dalje se plaća (200-300 eura, svakom rečeno drugačije)
    FET - očito mi je promaklo. Samo znam da je netko napisao gore da mu HZZO plaća.
    Jel onda za FET da donacija j.s ne plaćaju a donacija spermija plaćaju?
    Kolko ti postupci koštaju za spermije, kolko HZZO plati? Jasno mi je da su spermiji jeftiniji od j.s, al isto tako, cure sa donacijom spermija prolaze stimulaciju koja košta.
    Tako je LF.
    A ovo koja je cijena za FET preostalog embrija je ja mislim oko 500 eura. I isto izgleda kako kome i to ja nisam pohvatala nikako, luda kuca.

  34. #1784

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Nema druge.
    Ja danas dobila mengu. Mislim da ćemo ići odmah u 10 mj. Valjda će embrij preživjeti odmrzavanje.

  35. #1785

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Ako sam dobro shvatila? Donacija spermija je 6500 eura + 850 zamrzavanje embrija + 450 eura FET.
    Ja sam iskreno mislila da je donacija spermija daleko jeftinija od donacije jajnih stanica.
    Po meni 6500 eura i donacija j.s i donacija spermija nekako nema smisla.
    Vodim se po furumu sa Praga.
    Ne znam jel sam ja to dobro sad shvatila.
    Posljednje uređivanje od LF2 : 03.09.2020. at 17:44

  36. #1786

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    LF ja sam svoj prvi postupak platila malo vise eto od 8000 eura. Tu je uracunato: prvi odlazak dole, nocenje i kupnja spermatozoida za 3 puta. Drugi odlazak na postupak ( oba puta avion) 14 nocenja, stimulacija koja je kostala 2000 eura, ivf postupak, zamrzavanje i eto neki lijekovi sto sam kupila dole. Neke sam kod na recept nabavila i tako eto.
    Prije postupka sam kod nas isla privatno na redovni pregled i papu i briseve napravila.
    Sva sreca uspjelo od prve jer mislim da bi me slag stefio

  37. #1787

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Kad stignem probati cu naci od Lunike post.
    Ona je isla na obostranu donaciju koju je financirao hzzo.

    A ovo sam ja shvatila da ide
    J.s su 4500 ( 6 ili 8 komada zaboravila sam) plus ivf postupak koji je oko 1650 eura.
    Spermatozoidi su 3000 eura za 3 puta plus ivf postupak 1650.

  38. #1788

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    6500 eura platio HZZO. Tu su lijekovi, 3 slamke, anestezija, krv, embriotransfer i pregledi kod njega. I dali 14 injekcija Prolutexa. I tu ću dobiti dio putnih troškova.
    810 eura zamrzavanje i 451 euro FET koji će biti su naši troškovi plus Utrogestan... Plus troškovi prijevoza, pregleda kod nas koji će biti. I terapija nakon FETa vjerojatno.

  39. #1789

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Što ovo znači tri slamke? Za tri puta? Znači, ne možeš npr. u drugom postupku IVFa mijenjati donora?
    I kako onda drugi IVF? HZZO plati postupak, lijekove...donaciju znači ne? Jer vam je po tome ostalo još slamki.
    A što ako uspije? I ne želite iskoristiti druge dvije slamke?
    Sori, pitam jer mi se frendica odlučuje za to pa ne zna jel bi Prag ili MK u vlastitom trošku.

  40. #1790

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Ne znam što znače 3 slamke. Mislim, oni ne znaju koliko će koja imati jajnih stanica, ali pretpostavljam da misle za 3 puta. Nema mijenjanja donora ta 3 puta. Drugi IVF je znači valjda sve u cijeni osim spermija. Za toliko pretpostavljam umanje cijenu. Bilo bi nelogično da opet naplate donorski materijal ako je on već plaćen. Ali to su moja nekakva logika razmišljanja koja ne moraju biti točna. Ako ne želimo ostale iskoristiti, nemam pojma. Znam da smo dobili nekoliko donira i da se gleda koji donor gdje, da ne ide za nekog isto, pogotovo u istu zemlju, da ne bi došlo da se ljudi susretu a ni ne znaju da su djeca istog donora.
    I mi gledali Češku. Odlučili se ovdje jer HZZO sve plaća. Ali ako ne uspijemo, probat ćemo vjerojatno i tamo.
    Moram primijetiti da su dosta "škrti na riječima" u tim mailovima u zadnje vrijeme. I dr. L i Bistra. Mislim, on odgovori na svaki mail, znam ja da on nema vremena ćaskati sa mnom ali nekada mu isto pitanje moram ponoviti 2x da bi odg na njega. Pitala sam ga moram li nove brisevi donijeti da ih u ovih mjesec dana mogu izvaditi. Iz drugog puta odgovorio da ne trebam. Možda se samo poklopio ludi dan. Ne znam. Iako kažem, nikad se nije dogodilo da ne odgovori. Odgovara i ujutro i popodne, vjerojatno kad uhvati vremena.

  41. #1791

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    LF da za 3 puta. Ako uspije ostatak poklanjas klinici za neka testiranja ili das da se unisti. Papiri se moraju potpisati od obe strane.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 03.09.2020. at 18:43

  42. #1792

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Sturo odgovaram jer nemam vremena bas sad.
    Da nema mijenjanja donora ovo sto leptirica pise.
    Ja ne znam kako oni uzimaju za vas materijal. Al zbilja ako nekome uspije od prve i ne zeli vise ici a oni su uzeli taj materijal za 3 puta sto s njim?
    I ako nisu uzeli rezervu a netko zeli jos djece i dodje makon 3 godine a donora vise nema u banci, sav materijal se prodao sto onda? To su pitanja na koje trebate dobiti odgovor.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 03.09.2020. at 19:00

  43. #1793

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Cryos banka je prije bila otvorena da svi mogu gledati donore. Ja sam sebi sama birala, imam potpuno pravo na to. A sada se treba registrirati da se bilo sto vidi. Na svim mogucimi jezicima je napisano i moze se vidjeti gdje je neki materijal koristen, u kojoj zemlji.

  44. #1794

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Rikku ti sto prije vadi betu cisto i radi sebe da znas i da se ne mucis. 12 dan od transfera je cisto ok. A ako krvarenje nastavi javi se dr. L da cujes sto ce savjetovati.
    Svakako ću vaditi betu i javiti se dr. L da vidim što mi savjetuje dalje.

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    I koji si danas dan uopce? 8 ili 9 dnt? Transfer je nulti dan!
    Ako je transfer nulti dan, onda mi je danas 6dnt. Krvarila sam pa je stalo pa opet nešto krvarila pa sad ništa. Vjerojatno utjecaj utrogestana koji je trebao odgoditi mengu, ali se nekako probila ipak, tko zna, stvarno je teško reći što je od hormona, a što od nečeg drugog.

  45. #1795

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Odnosno, danas mi je 7. dan nakon transfera.

  46. #1796

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Rikku prvotno napisa Vidi poruku
    Odnosno, danas mi je 7. dan nakon transfera.
    Implantacija?

  47. #1797

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Implantacija?
    A ne znam, čitala sam da zna biti neko malo krvarenje, a meni je bilo stvarno dosta, iako je sad stalo. Ma kažem, tko će znati više.

  48. #1798

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Držimo fige da je implantacijsko.

  49. #1799

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Evo na srt.br.2 ima post od Lunike.
    Obostrana donacija znaci donacija embrija 6000 eura. E sad koliko embrija nije pisala, zapravo je jako malo informacija dala i nazalost se vise ne javlja.

    Sad sam gledala kod sebe da sam 2014-te zamrzavanje platila 650 eura a svaka sljedeca godina je 200.
    FET sam platila 450 eura.

    Ocito je zamrzavanje poskupilo. Ivf postupak s punkcijom i anestezijom i transferom je bio 1650 eura.
    Na tom racunu mi je odvojeno anestezija i to je oko 50 eura to sam vec nekome pisala da zna pitati jer moze i bez toga.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 04.09.2020. at 17:20

  50. #1800

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Cijenu FET-a nisu znači mijenjali. Druga trudnoća ti je iz FET-a?
    Da, zamrzavanje poskupilo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •