Stranica 3 od 122 PrviPrvi 123451353103 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 6076

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #101
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Misliš da HZZO sufinancira samo sa smrznutim js, ne i sa svježim?

  2. #102

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    ako kome treba koji info javite. se pogledam tu i tamo, moji imaju 6 mjeseci i izlaze nam prvi zubići

  3. #103
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Cure, bacite oko:
    https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...---558825.html

    Najinteresantniji dio o kojem bi se valjalo raspitati:
    "Zbog čega naši ljudi najčešće odabiru Češku, za razliku od Belgije, gdje su troškovi liječenja potpuno pokriveni, nije jasno", kaže Pavičić Baldani.

  4. #104
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Argente, nisam bila do sada upucena u to pokriva li hzzo troskove za Belgiju, pa ni meni nikako nije bilo jasno.
    Nazalost, tu i tamo cirnem podforume i cini mi se da su Cesi (i Makedonci) napravili dobar biznis od potpomognute. Nije mi jasno da se biraju paketi kao u auto salonu za ivf, uvoz jajnih stanica... Meni to zvuci prestrasno, a bogme i neozbiljno. Neki postupak ili lijek je potreban ili nije. Znanstveno je dokazano da pomaze ili da nema utjecaja. Ovako zvuci kao uzet cu hamburger sa svim prilozima...

  5. #105
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Munkice, a baš tako, osim što je u auto salonu transparentnije što nosi dodatna oprema
    Valjda bi bilo normalno da doktor složi personalizirani paket za koji smatra da je optimalan za baš vaš slučaj pa znanstveno obrazloži zašto za svaku od tih stavki smatra da je potrebna, i u kojoj mjeri je dokazano da se nešto isplati ili ne. Druga je stvar ako vam kažu "Gospodo, to je eksperimentalna metoda, nije dokazano da pomaže ali za 500€ možemo probati, odmoći neće", onda je vaša odgovornost.
    U državnim bolnicama ljudi su skeptični da se štedi na njima, u privatnim se boje da ih se guli...

  6. #106

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Argente pročitala sam članak. Vidim da je jučer izašao. Ni sama ne znam šta da kažem. Za početak,nisam ni znala da i za Belgiju hzzo pokriva postupak.Ne znam da li se o tome ovdje na forumu pisalo ali pogledati ću. To ću tek sada ići istraživati. Vezano za Češku, ne znam šta da kažem. Ja i muž smo skupa 15god a od toga 10god borbe. Svi koji nas poznaju znaju da se borimo sa neplodnosti. I svako malo kada onako usput popričam sa nekim njihova prva rečenica je: Ajme morate otić u Češku, tko god je otišao uspilo im je. I svi ali baš svi spominju Češku. Kakva Makedonija. To nitko ne spominje a ni Belgiju. Eto. Nije ni meni jasno. Vidim i ja, evo ti i primjer kod nas na forumu po svim temama na stotine stranica a za Makedoniju par stranica. Zašto ljudi ne idu gori ako im je sve plaćeno. Lunika i LaraLana su uspjele iz prvog puta u Makedoniji.
    A onda me je zblekalo to sve za smrznute js i njihova kvaliteta. Pojma sad nemam.
    A i u ovom tekstu kojeg si poslala piše da Česi rade sa js od Ukrajinki. Nisam ni to znala. Ali da li je to točna info ovoga novinara koji je pisao tekst? Po tome mi ispada da i oni onda možda rade sa smrznutim js. Ništa mi nije jasno sada.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Znam da Makedonija radi sa js od Ukrajinki ali za Češku nisam znala. I sad sam se sjetila šta je jedna cura pisala koja je već bila na razgovoru u Makedoniji. Rekla je da Makedonija po svakom pacijentu dobije 8js i kada te stanice dođu u Makedoniju tada čekaju odobrenje zdravstva da li su uredu. I kao od svih 8js ne puste sve dalje jer kao nisu uredu. Pa se ja pitam , jer se ne razumin, na koji način tada njihovo zdravstvo pregledava te js ako su one već smrznute. kako oni mogu vidjeti da li su uredu?

  8. #108

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Katesplit1 drago mi je da si se javila i da si dobro

  9. #109

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Za jajne stanice u Makedoniji vrijedi isto što i za spermatozoide odabirom donora i procesom pred Komisijom u postupcima u Makedoniji više ne možete imati drugog donora znači jedan donor(ica) je za jednu ženu isti za sve buduće postupke.
    Nadalje i da nije tako više nikad ne bi išla u Makedoniju jer su morali znati i upozoriti za odmrzavanje jajnih stanica da ih puno ne preživi odrzavanje, ja sam bila jako razočarana kad su mi rekli da ima svega tri embrija od čega jedan nije kvalitetan. Smznute JS su iz UKrajine. Za tu cijenu u Ukrajini dpobijete tri cijela postupka.

    Nadalje kupovanje tri doze spermatozoida i pravdanje troškovima dostave nije logično jer rade veliki biznis i ne dolazi sigurno njima pošiljka tri puta godišnje.

    Belgijanci su mi odgovorili da imaju toliko potražnje da ne primaju pacijente iz inozemstva. To je bila ona bruesselsivf, drugi nisu ni dogovorili.

    Za Španjolsku mi je bio kompliciran i skup put, klinike tamo uglavnom nemaju objavljene cjenike - to mi nije u redu.

    NAstaviti ću

  10. #110

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Katesplit, ti si bila u Makedoniji? Na donaciji?
    Koliko sam iščitala tvoj postupak je bio uspješan?

  11. #111

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Osobno smatram da svi oni rade na istom principu pa gdje god išle. Naravno da Belgija i Prag imaju duže iskustva od Makedonije ali na kraju se sve svodi na isto. Upitna je i cijena, kolko HZZO pokriva. Gdje se brže dođe na red. Sve to treba razmotriti.
    Mene zanima, da li mogu doći u Makedoniju (obzirom da su otvoreni za sve moguće) sa svojom donoricom? Why not?

  12. #112

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    katesplit svaki info je dobro došao. Eto nisam znala da se kod njih u Makedoniji ne može promijeniti donorka. To mi je isto glupo i ne ide im to u prilog. U Pragu možeš svaki postupak tražiti novu donorku. I jedino blesasto mi je to kod njih kupovanje sperme, pa možeš kupiti kvalitetniju ili malo lošiju. WTF. Kate ako se još nečega sjetiš piši nam. Hvala ti

  13. #113

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    LF2 meni kako je ostalo po sjećanju ja mislim da je Katesplit na kraju uspjela u Grčkoj. Mislim da je u Makedoniji imala 2 postupka ako se ne varam.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    LF2
    može tvoja donorica u MK
    orvo sto su mene pitali je da li imam sestru, jer sam imala slabu o nikakvu ov. rezervu.
    Tvoja donorica može

    Što se tiče donora u MK - takav je zakon, može samo jedan donor-ica za jednu ženu
    Posljednje uređivanje od Katesplit1 : 01.05.2019. at 22:29

  15. #115

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    imala sam tri postupka, dva transfera

  16. #116

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    išla bi bila i ja u prag da primaju žene bez partnera. Makedonija je od svih najbliža i najjeftinija, govore hrvatski.
    pogledajte malo ukrajinske klinike za koliko prodaju smrznute js. Duplo manje nego Makedonci

    Moji donori nisu grci, nisu ni ukrajinci jer sam im to na početku odmah rekla da neću. Donorice su ugl. Studentice, putuju na punkciju. znam da je moja imala 11 js.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    os toga 9 oplođenih, nastalo 6 blastocisti od toga 2 bebe, a 4 su zamrznute

  18. #118

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Ti si zači išla na transfer embrija? Na vlastiti trošak?

  19. #119

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Katesplit, od kuda je onda tvoja donorka?

  20. #120

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Maloprije sam zvala hzzo pa sam ih pitala vezano za donaciju js u Belgiji. Jer nisam nista o tome mogla pronaci na internetu da je netko iz Hrv isao u Belgiju preko hzzoa. Htjela sam samo da mi kaze nešto.vise o tome. Gđa nije baš bila ljubazna. Rekla mi je samo da za Belgiju sami plaćamo participaciju. Da ona ne zna nista. Da bi moj mpo ljecnik trebao znati koja je klinika za nas dobra i tamo nas uputiti. Strašno.

  21. #121
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    "Da ona ne zna nista", kakav je to odgovor, pa mora netko tamo znati, ne mogu te samo vratiti tvom MPO liječniku?! Možeš li napisati broj na koji si zvala (sigurna sam da se gospođa nije predstavila)?

  22. #122

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Kada sam prije par dana zvala da mi objasne vezano za zahtjev za upucivanje u inozemstvo, tada sam okrenila 10 brojeva. Samo su me prespajali. 11.br je bio 016397425 i gđa je bila jako ljubazna. I objasnila mi da zahtjev skidam sa njihovih stranica i rekla mi šta trebamo pripaziti kada popunjavamo. Rekla mi je da se ne trebam sekirati i da kada posaljem papire da ce mi se oni javiti na tel ako nešto bude trebalo.

    Jutros sam na broju 016397426 dobila drugu gospođu. I baš sam ih zvala da mi objasne za Belgiju...i rekla sam joj da ne znam nista vezano za Belgiju i da ju molim da me uputi ili da mi objasni šta trebam. A ona meni da se javim svom mpo ljecniku i da ce me on upititi gdje on misli da je dobro. Eto ti. Šta reçi.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    ja sam praktički išla samo ma embrio transfer, mjesec dana prije toga sam u Ateni imala hosteroskpopiju s skrechingom i uklanjanjem blagog septuma.
    U Makedoniji sam donorske stanice morala platiti gotovinom u eurima, nisam ni račun dobila.
    U Ateni sam dobila ugovor od 6 stranica.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Ja sam u svim postupcima apsolutno sve sama plaćala. Od laboratorija do injekcija, beta testa
    Moji donori su Poljaci

  25. #125

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    u Sistini mi je dr Popović nakon transfera propisivao Proluteks, bez objašnjenja, jedna ampula 10 eura (dostupno u njihovoj apoteci). svaki dan jedna do beta testa. istraživanja dostupna na internetu ne pokazuju veći postotak uspješnih trudnoća s upotrebom Proluteksa

  26. #126

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Sad još jednom da pitam. Jer mi se sve pomotalo. Da li mogu u Makedoniju preko HZZO-a na donorske j.s? Kolko HZZO pokriva?
    Još jedno pitanje za vas koje ste bile tamo. Da li rade predimplantacijsko genetsko testiranje?
    Sve si razmišljam o Makedoniji, još da nađem svoju donorku, bilo bi super.

  27. #127
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    katesplit mislim da intralipidna infuzija i scratching endometrija takodjer ne pokazuju veci postotak uspjesnih trudnoca. Ti si isto uzela sve sto su ti oni ponudili jel tako?
    Hocu samo reci da zene koje imaju xy postupaka iza sebe zele pokusati sa svim jer to je zbilja igra zivaca.

    I samoj mi je tek sedmi postupak uspio.
    Netko ne reagira na duphaston a netko je alegican na utrogestan i crinone kao naprimjer ja pa tako da nema druge opcije vec i.m. uzimati progesteron.
    Imaju jos jedne vaginalete al sam zaboravila ime.

    Isto sam isla i na histeroskopiju i na scratching endometrija i naravno da ni tada nije uspjelo.
    Necu reci da je uspjelo kad sam se najmanje nadala....uvijek sam se nadala i vjerovala.
    Uspjelo je tad bas kad nista nisam koristila osim progesterona.
    Ni fraxiparin nisam uzimala sto sam uzimala u cetiri postupka.

    Ja koliko sam tu citala da su cure uredno dobivale racune u Sistini. To Kate nije u redu....trebala si izricito traziti.

  28. #128
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Citiraj Katesplit1 prvotno napisa Vidi poruku
    os toga 9 oplođenih, nastalo 6 blastocisti od toga 2 bebe, a 4 su zamrznute
    Samo da naglasim da su tvoji donori jako mladi i to treba isto uzeti u obzir.
    Ako netko ide na donaciju js a muz ima los sgram ne moze se ocekivati ovako veliki broj embrija a kamoli blastica da se razumijemo!

  29. #129

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    LF2 za Makedoniju ti hzzo pokriva cijeli postupak donacije i putne troskove. Ali ne smijes biti starija od 42god

  30. #130

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Sara79 slazem se sa ovim šta si napisala. Ja nazalost imam preko 15 postupaka iza sebe i naravno da kada sam bila u Pragu da sam uzela sve što sam mislila da bi mi moglo pomoći. Jbg. Hvataš se sam za sve što cujes. Bila sam i u Cito na "pomlađivanju" jajnika sa krvnom plazmom.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    I hsg i histeroskopija i schratching enda...sve

  32. #132

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    LF2 za Makedoniju ti hzzo pokriva cijeli postupak donacije i putne troskove. Ali ne smijes biti starija od 42god
    O super. Razmišljam o Makedoniji. Čekam da mi odgovore na mail.

  33. #133

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Slažem se i ja s vama. Nema što nisam probala i nema nalaza koji nisam napravila. I na kraju 10 embija koji imam nalaz da su kromosomski abnormalni i prije toga 10 u Zagrebu, neuspjeli postupci, biokemijske, vanmaternična. Ako se treba primiti, primit će se i ništa to ne može spriječiti.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    u Sistini se donorski materijal plaćao kad sam j bila isključivo u eurima u gotovini i dobila sam potvrdu o primljenom iznosu, rukom, kao polog u sef. Sumnjam da HZZO plaća u gotovini. Da li se ide na trošak HZzo i za donaciju spermatozoida? 7 jel u tom slučaju isto HZzo plaća tri doze?
    intralipide sam sama tražila, valjda sam negdje ranije napisala koliko koštaju, ne sjećam se više.Namjerno sam tražila kliniku otvorenu za takve eksperimentalne metode, nisam više imala vremena i novaca isprobavati, htjela sam sve odjednom.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Nemam namjeru pisati protiv neke klinike nwgo Vam pišem što i kako je bilo. Da se razumijemo-da mi nije uspio ovaj postupak u Ateni, ne znam da li bi se i u tu Kliniku vratila.

  36. #136

  37. #137
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Sara79 slazem se sa ovim šta si napisala. Ja nazalost imam preko 15 postupaka iza sebe i naravno da kada sam bila u Pragu da sam uzela sve što sam mislila da bi mi moglo pomoći. Jbg. Hvataš se sam za sve što cujes. Bila sam i u Cito na "pomlađivanju" jajnika sa krvnom plazmom.
    Znam i razumijem te potpuno. I sama sam takva.
    Ja isto imam lose nalaze i najvise sto sam dobivala to je bilo 4 ili 5 js uz vrlo jaku stimulaciju. Al eto uvijek pokusavas i ides dalje i nadas se.

  38. #138
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Mislim da ovo vise ne postoji!!!
    Vidjela sam to bila na Ribnjaku al sad vise nema reklame.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Ja sam ih zvala prošle godine u 10 mjesecu ali stalo je na tom jednom telefonskom pozivu. Oni su tipa posrednici i to dobro i naplate

  40. #140

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Sve mi se pomiješalo. U 3 mjesecu 2018 sam ih zvala. Poslali su mi mail da nesto ispunim al sam na kraju našla druge puteve odlaska u Istanbul.

  41. #141
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Na koji mail se možemo javiti u Makedoniju?
    Posljednje uređivanje od Anitsirk 84 : 11.05.2019. at 22:01

  42. #142

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Anitsirk 84 prvotno napisa Vidi poruku
    Na koji mail se možemo javiti u Makedoniju?
    Ja sam našla na stranici od Sistina Acibadem direktno mail od Dr. Lazarevski ali mi već dva tjedna nitko nije odgovorio

  43. #143

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

  44. #144

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Anitsirk84 meni su odgovorili kroz par sati. Navecer sam im pisala a ujutro su mi se javili.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Anitsirk84 meni su odgovorili kroz par sati. Navecer sam im pisala a ujutro su mi se javili.
    Kad je to bilo? Na koji mail? Ja sam rekla frendici da nazove direktno, ona je u MK.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Cure, oprostite. Sad ste me natjerale da odem gledati u spam. Poslao je mail drugi dan.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Jako su ažurni. Na sve mailove mi je danas odgovorio. I sve lijepo objasnio.

  48. #148
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Cure,što sve da napišem u prvom mailu?neznam od kuda početi

  49. #149

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Ja sam ukratko napisala što me muči, dobila odgovor. Onda sam poslije ispitivala što me dalje zanimalo. Pitala koje pretrage trebam, da li mogu dovesti svoju donoricu, ako uzmem smrznute, koliko dobijem i ono najvažnije, da li mogu preko HZZO-a ako odobre.

  50. #150
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ukratko napisala što me muči, dobila odgovor. Onda sam poslije ispitivala što me dalje zanimalo. Pitala koje pretrage trebam, da li mogu dovesti svoju donoricu, ako uzmem smrznute, koliko dobijem i ono najvažnije, da li mogu preko HZZO-a ako odobre.
    Hvala !

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •