Stranica 52 od 122 PrviPrvi ... 242505152535462102 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,551 do 2,600 od 6092

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #2551
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj šenkica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav curke,

    ja sam nova ovdje i iz Zagreba sam. Imam 39 godina. Nemam partnera. Kako ću napuniti uskoro 40 godina, a silno si želim dijete, ne mogu, neda mi se i ne žeim više čekati. Podosta sam tražila klinike gdje ima donora, ali od svih ponuđenih o ovoj u Makedoniji čitam sve najbolje. Negdje sam našla mail od embriologa (iako je post bio iz davne 2010.g.) i poslala mail ali mi nitko ne odgovara . Nisam upućena još u sve što pišete, ali pokušavam uhvatiti. Naime ja bih vojela inseminaciju ali kako sam i u mailu napisala sve savjete za bilo što drugo ću poslušati. U mailu sam zatražila da mi objasne postupak i napišu cijenu postupka ali nakon 10 dana čekanja ne znam što činiti. Da li me možete usmjeriti na neki mail (ako smijete naravno) pa da se obrtim nekom to bi odgovorio

    HVaa puno

    <3
    Šenkica, dobro došla na forum.
    Je li ti inseminacija jedina opcija?
    Inseminacija je postupak vrlo niske razine uspješnosti. Za žene tvojih godina, općenito se i ne preporučuje inseminacija jer su šanse za rođenje djeteta po postupku oko 5%.
    Stuimulacija jajnika hormonima, izvantjelesna oplodnja dobivenih jajnih stanica i zatim transfer embrija, zahtjevniji je, invazivniji i skuplji postupak u odnosu na inseminaciju, ali nudi veće šanse uspjeha.

    Osnovno o MPO postupcima možeš naći na u RODINOJ brošuri Neplodnost :
    https://www.roda.hr/media/attachment...st_A5_2016.pdf

  2. #2552

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Šenkica evo mail...

    boban.janevski@acibademsistina.mk

  3. #2553

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj Mia38 prvotno napisa Vidi poruku
    Branca mislis za broj donora?! Boban mi je izvukao sto je slobodno jer niti jedan od 3 koja sam ja birala preko neta nije bio slobodan.... i izvukao njih 10-ak....
    Vidis ti to....ali ostale cure koje budete tek isle nemojte brinuti jer broj donora se uvijek poveca i uvijek ima novih.
    U Skopju imaju 3 klinike jos koje rade s Cryos bankom, jedna od njih je Newborn cini mi se a jednom ako se uveze sjeme u Makedoniju od jednog donora vise u pravilu po zakonu nesmije. Znaci sve pacijentice koje uopce dolaze u Makedoniju a ima ih puno i sa svih strana svijeta a pogotovo da se nedaj boze ne bi dogodilo da isti donor bude u dvije susjedne zemlje. Tako da gledaju na sve sto je za nas bolje i odmah je izbor manji.

    Ja kad sam bila prije 7 god.to je bila druga prica i bilo je puno izbora. Inace Cryos banka je prije bila otvorena za sve. Sad se treba logirati da vidis donore i dolaze u obzir samo anonimni. Ja kad sam gledala nisam mogla vidjeti koji donor je vec bio uvezen za Makedoniju...to je samo Boban moga vidjeti. Ne znam kako je sad i dal su sto promjenili. Bile su dva polja i upise u jedno gdje ce se postupak raditi a drugo sam zaboravila....e tu kojeg god donora da sam izabrala je pisalo da kvota nije dosegnuta.

    I da, mogao je se birati i kupiti ekskluzivni donor. To znaci da kupis svo sjeme od tog donora. Al cifre su bile ogromne al ima parova/samica da to zele pa tako i naprave.

  4. #2554

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Mia38 prvotno napisa Vidi poruku
    Branca mislis za broj donora?! Boban mi je izvukao sto je slobodno jer niti jedan od 3 koja sam ja birala preko neta nije bio slobodan.... i izvukao njih 10-ak....
    Da, na broj donora... Nama je ponudio na izbor 4. Pretpostavljala sam da ih ima više u ponudi, ali da ta 4 kao više nama odgovaraju zbog nečeg... Iako mi nismo ništa uvjetovali, pa ni krvnu grupu. Nismo puno zapitkivali. Ma u biti, meni je nebitno bilo na kraju jeli nam ponudio 10 ili 2, bitno da je sjeme, nadam se, dobro, i to je to. Ovo je moje mišljenje i naravno tko hoće birati u detalje nek bira, to je isto ok i njegovo pravo.
    Posljednje uređivanje od branca_i : 09.11.2020. at 05:20

  5. #2555

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Da, na broj donora... Nama je ponudio na izbor 4. Pretpostavljala sam da ih ima više u ponudi, ali da ta 4 kao više nama odgovaraju zbog nečeg... Iako mi nismo ništa uvjetovali, pa ni krvnu grupu. Nismo puno zapitkivali. Ma u biti, meni je nebitno bilo na kraju jeli nam ponudio 10 ili 2, bitno da je sjeme, nadam se, dobro, i to je to. Ovo je moje mišljenje i naravno tko hoće birati u detalje nek bira, to je isto ok i njegovo pravo.
    Da, slazem se.. prvo kad vidis sve te informacije moras si neke kriterije odredit jer kako onda izabrat?! Ja sam tako izabrala 3 sa neta po kriteriju krvna grupa, da mi nije na prvu nesto odbilo i obzirom je bila navedena i emocionalna inteligencija to mi je bio kriterij, međutim kad sam dosla kod Bobana sva ta tri nisu bila dostupna za Hrv... izvukao mi je sto je slobodno i izabrala sam po krvnoj grupi+ u obiteljskoj povijesti nije bilo nekih bolesti.... al sve to zapravo nije bitno... bitno je da postupak uspije i da se dijete rodi zdravo...

  6. #2556

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Ja kad sam na stranici gledala donoricu, htjela sam da bude barem malo slična meni, tipa smeđa kosa i smeđe oči, moja krvna grupa. Nije bila nijedna. A nisam tražila nešto posebno. Na kraju reko, bitno da je mlada, ostalo ionako nije bilo izbora.
    Ispalo je ništa slično meni, viša, druga boja očiju, krvna grupa od dragog . Jedino boja kose ali ni to više nisam sigurna.
    Mislila sam na početku kad sam išla u cijelu tu priču da mi je bitno, sad kad razmislim, stvarno nije. Samo da je zdrava.

  7. #2557
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Tako je LF...bitno je da je zdrava.

    Mia ovo sto si napisala sve to nije bitno, bitne su obiteljske bolesti i Boban kod odabira jako ali jako gleda na te stvari i gleda da je donor mladji. Gleda da zbroj godina tebe i donora nije veci od 70. Ima sve svoje zasto.
    Kad sam citala cv Bobanov, vise ga nema na stranici al nisam sigurna da nije geneticar pa sve zato to i gleda pomno a u tekstu iz novina se bas spominje da je geneticar.

  8. #2558

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    173

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja kad sam na stranici gledala donoricu, htjela sam da bude barem malo slična meni, tipa smeđa kosa i smeđe oči, moja krvna grupa. Nije bila nijedna. A nisam tražila nešto posebno. Na kraju reko, bitno da je mlada, ostalo ionako nije bilo izbora.
    Ispalo je ništa slično meni, viša, druga boja očiju, krvna grupa od dragog . Jedino boja kose ali ni to više nisam sigurna.
    Mislila sam na početku kad sam išla u cijelu tu priču da mi je bitno, sad kad razmislim, stvarno nije. Samo da je zdrava.
    Evo i naseg iskustva oko izbora donatorke jajne celije.Boban nas je nazvao da odredimo termin dolaska i trazio da mu posaljemo slike preko neta.Medjutim posto smo mi vec odlucili da odemo nismo ni slali slike.Kad smo ga upoznali pogledao mene i mog muza i nazvao nas malo kasnije(istog dana) rekao da je nasao zenu koja super odgovara.Kad smo videli slike zena kao da mi je sestra izgledom.Nit sam ja postavila neka posebna pitanja nit moj muz.Izgleda da coveka obuzme neko uzbudjenje i radost pa i nekako zaboravi da ista pita.
    Sad nakon operacije mioma mislim da cemo ponovo da probamo sa pozajmljenim jajnim celijama.I da ima li negde gde se donatorke mogu pogledati kao donori???Pozdrav svima na ovom divnom forumu❤❤❤

  9. #2559
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Senka pogledaj tu banku u Ukrajini s kojom Sistina suradjuje. Ja ne znam kako se tocno zove al vjerujem da od cura netko zna, a mozda se i pisalo o tocnom imenu.
    Ja vjerujem da se moze pogledati.

  10. #2560

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Ja sam na ovoj stranici gledala i njih sam kontaktirala direktno mailom i provjerila još jednom dal' je to ta banka s kojom Sistina surađuje - www.first-egg-bank.com
    Al sad kad idem na tu stranicu izbacuje mi neku drugu (The page you requested cannot be found)?!
    I nama na kraju nije bilo bitno....samo da je zdrava i mlada. Isto nam je Boban predložio, mi bili zadovoljni.

  11. #2561
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Za donoricu bi mi bilo važno da je zdrava i jako mlada
    Mlada...dvadeset i sitno koju
    Posljednje uređivanje od Inesz : 09.11.2020. at 15:05

  12. #2562

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Za donoricu bi mi bilo važno da je zdrava i jako mlada
    Mlada...dvadeset i sitno koju
    Upravo to.
    Moja mislim 23 godine. I ima jedno dijete (to je isto bilo navedeno) i bilo mi drago jer sam ja u tom trenutku konstantno razmišljala o tim kromosomopatijama.
    Posljednje uređivanje od LF2 : 09.11.2020. at 15:57

  13. #2563

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Bok cure. Evo da se i ja opet javim. Obavila sve, i operaciju i uredila stan.. Planiram ici u Mk pocetkom il sredinom prosinca. Menga me zeza pa se borimo Da li planira jos neka od Vas?

  14. #2564

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    22

    Početno

    Bambina super, sad polako dalje.

    Branca kako si? Kako ti prolaze dani?
    Sve ste vec napisali za donore i donorice i apsolutno se slazem. Moj donor je takodjer bio izuzetno mlad

  15. #2565

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Robertina, evo prolazi 4dnt i sve je ok za sad.... Ovaj prvi tjedan je uvijek laganica. Ništa se ne osjećam drugačije nego u svim prethodnim postupcima... Malo sam pretjerala sa obavljanjem poslova po kući, mislim ništa ne dižem teško, ali bi isto mogla stati...
    E da... i moj donor je bio fulll mlad.

  16. #2566

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Robertina, evo prolazi 4dnt i sve je ok za sad.... Ovaj prvi tjedan je uvijek laganica. Ništa se ne osjećam drugačije nego u svim prethodnim postupcima... Malo sam pretjerala sa obavljanjem poslova po kući, mislim ništa ne dižem teško, ali bi isto mogla stati...
    E da... i moj donor je bio fulll mlad.
    Rađe stani poslovi će pričekati.
    Ja sam se isto malo precijenila pa morala ležati na početku. Onda bude ti još gore, jer gledaš te poslove a ne možeš ih napraviti.
    Sve je to individualno, ima cura koje su nakon transfera skakale u vodu na glavu, spremale, čistile (ja jedna od njih)....al realno, ako ne moraš, nemoj. Uživaj ♥️

  17. #2567

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Rađe stani poslovi će pričekati.
    Ja sam se isto malo precijenila pa morala ležati na početku. Onda bude ti još gore, jer gledaš te poslove a ne možeš ih napraviti.
    Sve je to individualno, ima cura koje su nakon transfera skakale u vodu na glavu, spremale, čistile (ja jedna od njih)....al realno, ako ne moraš, nemoj. Uživaj ♥️
    Malo se i grizem zbog ta prva 2 dana... Prvo put koji je bio katastrofa, toliko truskanja odmah nakon transfera. Sve samo ne normalno.. A onda dolazak doma gdje su mi mace bile same...sestra ih je obilazila redovno, ali su izgleda zadnja 2 dana poludile i napravile show od tuge i samoće da sam 2 dana dovodila sve u red.... Nastojala sam sve obavljati laganini, ali ipak.. Kamo sreće da mi mm pomogne, ali on je od većine stvari cijepljen.. Uglavnom, grizem se ne samo zbog puta, nego i zbog ta prva 2 dana...

  18. #2568

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Kad se zvijezde poslože i kad se bebolinci prime, možeš i trčati stepenicama cijele dane, neće im se ništa desiti.
    Nema potrebe se gristi zbog toga.
    Bitno da nisi teško nosila.

  19. #2569

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Cure,
    Da vas pozdravim.
    Branca, navijamo za vas.

    Ima kakvih novosti od Rikku i Koki?

    Kod nas ništa novo, bar još za sada. Vidjet ćemo kakva će biti ova situacija s koronom pa ćemo odlučiti što i kako.

  20. #2570

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    24

    Početno

    Pozdrav cure, unajprijed se ispričavam ako nije tema, ali imam par pitanja, tu Vas je najviše koje ste nedavno bile a čini mi se da se pisalo već o tome, ali ne mogu sad naći.
    Ja se još nisam odlučila za kliniku, vjerojatno će presuditi to hoće li mi zdravstveno odobrit donaciju jajnih stanica, ako budemo sami plaćali idemo negdje gdje rade sa svježim stanicama.
    Radi se o tome da kad smo krenuli u IVF svi doktori kod kojih sam išla na konzultacije (AMH 3,5pmol/l, FSH 16, LH18, Estradiol 329pmol/L), ne da me nisu htjeli primit već su svi rekli da nisam za stimulaciju nego za donaciju, pa smo odradili nekoliko postupaka privatno, da probamo, i ispalo je da svaki put dobijem i stanice i embrije za transfer, ali uz komentar da su stanice loše. Kako su od tada prošle 3 godine i 9 postupaka, meni je već 41 i uskoro više neću imat pravo preko HZZO otišla sam kod MPO doktora da je pitam preporuku za donaciju. Međutim, odjednom više nisam kandidat za donaciju, ali rekla mi je da popunim zahtjev, da će ga pečatirat, ali da ništa ne očekujem, jer dobijem embrije i FSH mi je ispod 25. Ja bi pokušala pa APP, ali nigdje ne nalazim taj zahtjev, rekla je na stranicama zdravstvenog, ali ga ne nalazim.
    Zna li možda netko gdje mogu skinut zahtjev i kad budem slala da li prilažem išta od nalaza? Sljedeći tjedam idem kod dr. pa da imam spremno
    Oprostite i na ovolikom postu

  21. #2571

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Pozdrav,
    Meni je moj mpo dr. popunio zahtjev, a ne ja.
    Zahtjev imaš na stranici HZZO-a, pod Tiskanice pa ga skine i poneseš. Ima negdje na sredini ovih stranica što bi bilo dobro napisati u njemu. Morate se potpisati i ti i muž.
    Ne znam kakvi su uvjeti za donaciju jajnih stanica, ja idem na donaciju spermija. Znam da sam pitala na koje bolesti se testiranju donori i dobila sam info da se testiraju na hrpu toga i pokazano mi je na što.
    Ne znam je li tako i sa ženskim donorima, ali pretpostavljam da je.
    A sad, hoće oni odobriti, to ne znam. Mi šaljemo u Zg u Margaretsku zahtjev. Ne znam jesi iz Zg, prof Vrčića IZ Petrove pitaju isto za mišljenje pa možda da odeš k njemu. Nisam baš pomogla, ali to znam. Sretno!

  22. #2572

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    24

    Početno

    leptirica82, pomogla si, bar sam tiskanicu našla. Je li to ovo "ZAHTJEV I PRIJEDLOG ZA UPUĆIVANJE NA LIJEČENJE U INOZEMSTVO"? Jeste prilagali kakve nalaze uz ovo? Nisam u ZG, Split, pretpostavljam da mi šaljemo tu na zdravstveno?

  23. #2573

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Ono gdje piše od 23.12.2017? Ta je.
    Mi priložili nazale biopsije, biseve, osobne, hormone... U biti sve što smo imali od nalaza. Ali ak ti je dobra dr. nek ti napiše neke loše dijagnoze za jajne stanice. Mislim da je netko par str. prije pisao što mu dr. napisala na zahtjev, baš za jajne.. Vrati se malo unatrag pa ćeš pronaći.

  24. #2574

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Ne znam gdje se šalje ako nisi iz Zg. Pretpostavljam da je Split. Ali možeš probati nazvati HZZO u Split pa ih pitati.

  25. #2575

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Bozna, traži nekog mpo da ti napišem zahtjev. Po ovome što si napisala i koliko si postupaka prošla, po meni, ti jesi kandidat za donaciju i ne vidim razlog zašto bi te odbili ako mpo navede razlog za donaciju.
    Pa sama kažeš, 9 postupaka i nisi dobila kvalitetne j.s.
    Kad ti napiše i potpiše zahtjev, kreni čitati cijeli forum i sve ti piše gdje i što se šalje.
    Sretno i kreni sa tim jer je kod nas granica 42 godine.
    Posljednje uređivanje od LF2 : 11.11.2020. at 12:45

  26. #2576

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Bozna, upravo kako ti je rekla Leptirica82, imaš dosta detaljno napisano na nekoliko stranica ovog podforuma što treba. Ja sam se time nekako vodila. Mi smo isto za donaciju sjemena, pa ti za jajne stanice ne mogu reći. Čini mi se da je ovdje bilo više cura za donaciju jajnih stanica pa vjerujem da će ti se brzo netko javiti.
    Ono što mi je zapelo za oko je da se zadnje vrijeme u Mk dobiva više embrija iz zamrznutih jajnih stanica nego što to dobivaju u Pragu iz svježih, barem sam tako čitala tu na forumu, što je izazvalo dosta rasprava. Eto nešto za proučiti...
    Mi smo iz Zadra i obavezno se svi zahtjevi šalju u Direkciju u Zg.

  27. #2577

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Sad se i ja pitam dal bi imala mozda pravo preko Hzzo samo s niskim amh? Mislim da mi bar plate postupak... materijal sam vec platila... jel netko ima iskustva? I tko je taj mpo doktor koji moze potpisati zahtjev? Jel ima neki priv ili su bas preko soc?

  28. #2578

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Mia38, mora biti mpo dr. preko soc., nažalost.... I mi smo se namučili dok nismo našli tko će nam ispuniti jer nam dr. P. iz Cita nije mogao...i mora biti mpo dr. iz ustanove koja obavlja mpo postupke koje tražimo da nam odobre u inozemstvu.
    Posljednje uređivanje od branca_i : 11.11.2020. at 13:00

  29. #2579

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Mia38, mora biti mpo dr. preko soc., nažalost.... I mi smo se namučili dok nismo našli tko će nam ispuniti jer nam dr. P. iz Cita nije mogao...i mora biti mpo dr. iz ustanove koja obavlja mpo postupke koje tražimo da nam odobre u inozemstvu.
    Ah... zašto bi bilo jednostavno kad može biti komplicirano.... znaci Petrova ili ima jos negdje? A jel moram od mog soc gin dobit uputnicu da dodjem do mpo dokt? Please ako netko moze vise info kak doc do mpo dokt

  30. #2580

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    24

    Početno

    LF2, hvala. Baš MPO mi je rekla da nisam kandidat i da mi komisija neće odobrit, kod nje sam bila u zadnja dva postupka preko HZZO i oni su mi i rekli da su stanice preloše. Privatno mi, naravno, nitko nikad takvo nešto nije ni rekao. A eto sad odjednom je FSH problem jer nije preko 25, a kad sam dosla sa ovim od 16 nitko me nije htio primit u postupak osim privatnika, a da ne pijem sve što pijem od dodataka bio bi on sigurno i preko 25. Između vađenja bi obično bila na Femostonu, Yazu, Estrofemu i uvijek je i FSH i LH bio iznad 12. Možda da ih izvadim jedan dan ovako, kad nisam ni na čemu da imam za priložit uz zahtjev?

  31. #2581

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    24

    Početno

    Branca_i, hvala, našla sam na 22. stranici upute za popunjavanje. Ako si ti morala slat za Zg, onda sigurno i ja šaljem. Puno ste pomogle

  32. #2582

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Mia38, treba ti uputnica, barem je meni trebala. Došla sam na konzultacije u dogovoren termin, obavila detaljan razgovor i pokazala hrpetinu naših nalaza. Dobila sam na kraju nalaz sa ispunjenim zahtjevom. Mi smo išli u Petrovu, ali vjerujem da možeš i u neku drugu bolnicu u Zg (sv. Duh, VV...). Do tog mpo dr. smo došli jedva na preporuku jednog dr. iz naše bolnice. Većina cura se prethodno već liječila kod tih mpo dr. pa su im i oni popunjavali zahtjev. Mozda bi ti mogao lakše popuniti zahtjev neki od privatnih mpo dr. koji rade i dio preko soc.

  33. #2583

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Mia38, treba ti uputnica, barem je meni trebala. Došla sam na konzultacije u dogovoren termin, obavila detaljan razgovor i pokazala hrpetinu naših nalaza. Dobila sam na kraju nalaz sa ispunjenim zahtjevom. Mi smo išli u Petrovu, ali vjerujem da možeš i u neku drugu bolnicu u Zg (sv. Duh, VV...). Do tog mpo dr. smo došli jedva na preporuku jednog dr. iz naše bolnice. Većina cura se prethodno već liječila kod tih mpo dr. pa su im i oni popunjavali zahtjev. Mozda bi ti mogao lakše popuniti zahtjev neki od privatnih mpo dr. koji rade i dio preko soc.
    Thnx Branca.... ako netko zna nekoga od priv koji mogu potpisati zahtjev please neka napise....

  34. #2584

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Bozna, ja sam zahtjev nosila u Kbc Split. Mislim da je bila dr.Marušić. moram tocno provjeriti pa ti napišem. Jer treba biti mpo subspecijalista. Kod te dr sam jako dugo cekala termin. Provjerim veceras u papirima pa ti javim.

  35. #2585

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Mia38, za Zg mislim da moze Škvorc i Vrčić, neka me cure isprave ako griješim.

  36. #2586

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Ne znam da mogu biti privatnicima, čak i ako dio postupkaka odrađuju PREKO HZZO-a. To se treba raspitati. Mislim da u Zg rade u IVF (oni s Pragom surađuju), Škvorc ali provjerite hoće li vam priznati njihov potpis jer na zahtjev ide i onaj okrugli pečat ustanove (bolnice), a priv to nemaju. Prof Vrčić je u toj komisiji pa možda probati doći do njega. Uzeti uputnicu za Mpo konzultacije i naručiti se u bolnicu. U Petrovoj ima dosta mpo doktora pa vidjeti kod koga si najbrže.
    I da, definitivno bolje napraviti nalaz bez terapije da rezultati budu "gori" zbog odobrenja. Ako odobre i odlučiš ići van RH onda ti tvoja mpo koja te sad vodi više neće ni trebati.
    Posljednje uređivanje od leptirica82 : 11.11.2020. at 13:34

  37. #2587

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Bozna, znaci oni u St ti ispune zshtjev. Procitala si već tu na forumu kako ispravno da ti popuni....pisala sam o tome. I ti sama sve papire šalješ onda u Zg na odobrenje.

  38. #2588

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Bozna, ja sam zahtjev nosila u Kbc Split. Mislim da je bila dr.Marušić. moram tocno provjeriti pa ti napišem. Jer treba biti mpo subspecijalista. Kod te dr sam jako dugo cekala termin. Provjerim veceras u papirima pa ti javim.
    E i ja ću kod nje. Danas sam i dobila pa se mislim da i hormone ponovim, i to možda ovaj put čak treći dan da imam jedan noviji nalaz koji nije uljepšan nekom terapijom

  39. #2589

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Nazalost dr.Vrcic vise nije u komisiji.Novost od ove godine,sad imaju svoje dr.kojima ide papiri na komisiju.Ja sam u Petrovoj ispunjavala,meni je isto dr rekla da mozda mi nece odobriti na hzzo pa jesu.Pokusajte ispuniti i sve nalaze posljite sa tim.Bas sve,osobne,spermogram,vjencani list,zdrastvene sve nalaze moguce sta imate i sve neka bude novo i svijeze.Ako nesto fali,zovu vas da saljete.Posto niste iz zg bolje sve zivo posaljite na nemorate ponovno.Vi jeste kandidat po neuspjesnim postupcima i netreba fsh biti 25 nije istina.Ja imala 15,12,19 pa me uzeli.Samo sta je meni 0.6 amh.

  40. #2590

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno Re: zahtjev

    zahtjev
    Bok
    da ne piše javno, šaljem ovako. Prema zahtjevu HZZO- Zahtjev i prijedlog za upućivanje na liječenje u inozemstvo 4/12/2017 (moj zaručnik je sjajan, a ja sam problem):
    1. podaci - dr ispunjava tvoje osobne podatke
    2. dijagnoza - "ženska neplodnost"
    3. podaci o tijeku - ovisi o tvojim nalazima, ali meni piše "niska rezerva što upućuje na prijevremenu menopauzu (perimenopauza). Indicirano lijećenje u inozemstvu"
    4. Razlozi - "zbog niske rezerve, trudnoću je moguće ostvariti uz doniranu jajnu stanicu"
    5. vrsta- "za donaciju oocita u inozemstvu. Postupak medicinski pomognute oplodnje (IVF/ET uz donaciju oocita). Postupak će se obavljati u 2 odlaska (1. odlazak na konzultacije i pregled oba partnera, a 2. odlazak IVF/ET uz donaciju oocita)"
    6. prijedlog - meni je "Acibaden Sistina, Skopje, Makedonija"
    7. očekivano - "1. odlazak - 1 dan; 2. odlazak 3 dana"
    8. prijedlog prijevoza - ja stavila avion, ali oni plaćaju odnosno vraćaju lovu samo za samo najjeftiniji - bus ("javni prijevoz")
    9. potreba pratnje - "da; 1. i 2. odlazak; član obitelji"
    10. potreba smještaja za dijete- "ne" (smještaj općenito plaćate sami)
    11. napomena - "predložen postupak je po prijedlogu Referentnog centra Ministarstva zdravstva za humanu reprodukciju" ( nakon što ti liječnik u Petrovoj ispuni sve i potpiše i požigira, zahtjev ide na njihovu Komisiju da još oni daju svoj amen - meni je 3 droktora potpisalo; jedno vrijeme čekaš)
    12. izjava- pazi: potpisujete se oboje (ti i muž/partner)

    Pazi da su žigovi i potpisi na tom zahjevu. Kada ti je gotovo, ideš u HZZO u Magaretska 3 (blizu Trga)- super su gospođe. Napomena - nadam se da si se već javila u Makedoniju jer ti oni mailom moraju poslati dopis da te primaju na liječenje. Taj dopis i zahtjev predaješ HZZO-u (zajedno s ostalim kopijama nalaza). Nakon što ti odobre, vode te u HZZO Dalmatinska (kod Frankopanske). Pravnica je tamo super . Kad dobiješ njihovo Rješenje (glasi na muža/partnera i tebe), javljaš se opet u Petrovu za daljni postupak.
    Nadam se da nisam nešto zaboravila i da sam ti pomogla. Ja sam prvi netočan zahtjev predala krajem kolovoza, a tek sada idem u Makedoniju na postupak, tako da se oboružaj strpljenjem i pomalo, bez živciranja Sretno

  41. #2591

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    24

    Početno

    Medo2711, spremila sam si tvoj post sa 22 strane sa uputama, ali evo ni ovo nisam znala, da mi oni trebau poslat dopis da me primaju. Ne znam šta bi bez Vas. Toliko sam se pogubila u svemu. Gledala sam i za druge zemlje, ali ispada da je ovo najjednostavnije.

  42. #2592

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Najbitnije ti je mpo doktora nać koji će ti napisati zahtjev i razlog.
    Oni će ti to odobriti, nisam baš čula slučajeve da odbijaju pogotovo ako te mpo šalje.
    Ne znam dal' su cure čule da su nekog odbili. Probaj, u svakom slučaju nemaš što izgubiti.

  43. #2593

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Odlicno,ako se odlucis za makedoniju.Onda se javi emailom da ti posalju da te uzimaju i racun.Ni ja nisam cula da su nekog odbili tako da samo naprijed.Ako ces bas trebati mpo dr.Jednostavno dodi u zg...hahah Dr.Vrcic ispunjava papire i nisam cula da je nekog odbio.Ja sam kod druge dr.,ona meni nije radila isto nekih problema.Samo je bila iznenadenja da sam se odlucila za to.I odmah rekla da ce mi ispuniti papire.

  44. #2594
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Mia38 prvotno napisa Vidi poruku
    Sad se i ja pitam dal bi imala mozda pravo preko Hzzo samo s niskim amh? Mislim da mi bar plate postupak... materijal sam vec platila... jel netko ima iskustva? I tko je taj mpo doktor koji moze potpisati zahtjev? Jel ima neki priv ili su bas preko soc?
    Mia, na žalost, HZZO ti neće odobrit. Tvoj niski amh nije dijagnoza, normalno je stanje za tvoje godine. Nemoj gubit energiju i živce na HZZO. Već si krenula i sretno!

  45. #2595
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Bozna prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure, unajprijed se ispričavam ako nije tema, ali imam par pitanja, tu Vas je najviše koje ste nedavno bile a čini mi se da se pisalo već o tome, ali ne mogu sad naći.
    Ja se još nisam odlučila za kliniku, vjerojatno će presuditi to hoće li mi zdravstveno odobrit donaciju jajnih stanica, ako budemo sami plaćali idemo negdje gdje rade sa svježim stanicama.
    Radi se o tome da kad smo krenuli u IVF svi doktori kod kojih sam išla na konzultacije (AMH 3,5pmol/l, FSH 16, LH18, Estradiol 329pmol/L), ne da me nisu htjeli primit već su svi rekli da nisam za stimulaciju nego za donaciju, pa smo odradili nekoliko postupaka privatno, da probamo, i ispalo je da svaki put dobijem i stanice i embrije za transfer, ali uz komentar da su stanice loše. Kako su od tada prošle 3 godine i 9 postupaka, meni je već 41 i uskoro više neću imat pravo preko HZZO otišla sam kod MPO doktora da je pitam preporuku za donaciju. Međutim, odjednom više nisam kandidat za donaciju, ali rekla mi je da popunim zahtjev, da će ga pečatirat, ali da ništa ne očekujem, jer dobijem embrije i FSH mi je ispod 25. Ja bi pokušala pa APP, ali nigdje ne nalazim taj zahtjev, rekla je na stranicama zdravstvenog, ali ga ne nalazim.
    Zna li možda netko gdje mogu skinut zahtjev i kad budem slala da li prilažem išta od nalaza? Sljedeći tjedam idem kod dr. pa da imam spremno
    Oprostite i na ovolikom postu
    Žao mi je da se tako odnose prema tebi. Koji ti je dr rekao da nisi kandidat za donaciju? Imaš dugu anamnezu IVF neuspjeha, godine u kojima se praktički IVF s vlastitim stanicama i ne preporuča. Ako nisi iskoristila pravo na postupke preko HZZO-a, moraju ti odobriti. Ne daj se obeshrabriti, podnesi zahtjev.

  46. #2596

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Bozna, kako ti je Medo već napisala, u Makedoniju trebas poslati mail da se spremaš u postupak donacije preko našeg hzzoa i da ti posalju predracun i na drugom papiru napišu da te primaju u postupak. Meni su trazli nalaze....poslala sam im od amh i muzev spermiogram. Uglsvnom to sve od njih sam.dobila za par sati ili najkasnje sutradan.

    Znači, to šta dobiješ od njih šaljes za Zg skupa sa onim zahtjevom šta ce ti ga u Splitu popunit i skupa sa svim nalazima šta imaš.

  47. #2597

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    24

    Početno

    Inesz, rekla je da donesem da će ona potpisat, ali da mi komisija neće odobrit jer dobijem uvijek po 5 stanica, 2 embrija i da bi ona još pokušala s mojim stanicama, a da na donaciju uvijek možemo. Ali ja sam više umorna i fizički i psihički i financijski od postupaka i od hrpe dodataka za kvalitetu stanica. A i dala sam sve od sebe, da se šta imalo desit sa mojim stanicama desilo bi se.
    Na koji e-mail ih tražite račun i potvrdu da nas primaju u postupak i šta im od naših podataka treba poslat? Na mail od Bobana ili od doktora?

  48. #2598

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Na mail od Bistre. Ona je za to zadužena. Nemam ga sad tu. Cure ce ti već poslati.

  49. #2599

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Bozna prvotno napisa Vidi poruku
    Inesz, rekla je da donesem da će ona potpisat, ali da mi komisija neće odobrit jer dobijem uvijek po 5 stanica, 2 embrija i da bi ona još pokušala s mojim stanicama, a da na donaciju uvijek možemo. Ali ja sam više umorna i fizički i psihički i financijski od postupaka i od hrpe dodataka za kvalitetu stanica. A i dala sam sve od sebe, da se šta imalo desit sa mojim stanicama desilo bi se.
    Na koji e-mail ih tražite račun i potvrdu da nas primaju u postupak i šta im od naših podataka treba poslat? Na mail od Bobana ili od doktora?
    Nek ona samo napiše i potpiše zahtjev.
    Nije ona u komisiji da zna što će HZZO odobriti a što neće, nit je imala identičan slučaj tvom pa eto, nekom nisu odobrili.
    I to što Vedre kaže, javi se prvo i ovima u MK da ti potvrde da će te primiti.
    Sretnooooo!!!!
    Na mail od Bistre sam ja tražila račun.

  50. #2600

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •