Stranica 59 od 122 PrviPrvi ... 949575859606169109 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,901 do 2,950 od 6088

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #2901

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam radila u Petrovoj. Ništa strašno, opća anestezija. Mislim da sam noć prije došla radi pripreme, drugi dan radili to i išla doma.
    Nešto su mi strugali kao da se bolje primi za sljedeći put. Meni osobno nije pomoglo, ali nije ni problem bio u maternici.
    Hvala,on hoce vidjeti unutrasnjost maternice.Vidim da je privatno jako skupo.Tako da cu dogovoriti odmah u Petrovoj sutra.

  2. #2902

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Ja radila prije kojih godinu i pol, dvije kad sam imala polip u maternici. Došla dan prije, idući dan opća anestezija i sad se ne sjećam jesam taj dan poslijepodne išla kući ili dan poslije histeroskopije ujutro. Radila na Sv. Duhu bila. Nije me poslije ništa bolilo. Bilo malo krvi, ali skroz malo.

  3. #2903

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Medo2711, ja sam imala 5 histeroskopija. 3 puta sam radila privatno, i to 2 puta u Vilija - office bez ikakvih lijekova i anestezije. Bolilo me, ali zato jer sam imala po 9 polipa. Malo sam krvarila oba puta. Treći put u Cita s lokalnom anestezijom, bez kapi krvi i ništa boli. Našli su nekoliko polipa. Nakon par sati sjela za volan i vozila do Zadra. Zadnja dva puta sam radila u bolnici pod općom. Oba puta je bio po 1 polip. Bolilo, i krvarila dosta. Isti dan išla kući. Da sam bila pri novcima uvik bi išla privatno, ali eto nisam mogla. Meni su definitivno bolja iskustva kod privatnika i puno manje stresa. Nažalost ne mozemo uvik birati. A posebno mi koje prolazimo mpo pa nam novci samo nestaju i stalno nešto važemo...

  4. #2904

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Hvala na informacijama.Vidjela sam u Viliju da su najjeftiniji jos od svih.Ali ako vec imam pravo preko hzzo iskorist cu.Kako si rekla svi cuvamo novce za nikad neznas sta(mpo).Nisam bas da me se uspavljuje,bolje neka lokalna.Ali kako sam skuzila rade u bolnici uz opcu anasteziju.Muz mi radi kardigram na rebru.
    Jel koja zna ako se ide u svojem trosku na Fet dok se ceka odobrenje hzzo,dali nam oni mogu vratiti novce?Ili je ono ides svojim novcima ili cekas hzzo...

  5. #2905

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citam da se ona radi odmah poslje zavrsetka mesnstruacije jer je ovojnica tanka i da kao pretraga ne boli.Samo privatnici rade bez ili sa lokalnom.A bolnice bas ide opca anastezija.Ali mislim da zbog corone rade to isti dan i ides doma..E sad ja moram cekad pravu mengu i cekati smirivanje ovog krvarenja sta imam jer u zivotu nije toliko izlazilo iz mene..ugl horor

  6. #2906

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Medo ja nisam radila histeroskopiju ali da sam trebala isla bi privatno iz tog razloga sto privatnici to rade manje invazivno. Zato se u bolnici vecinom prenoci i ide pod opcu jer imaju drugaciji histeroskop vec privatnici i u bolnici rade dilataciju cerviksa da bi uopce mogli uci u maternici a privatnici to ne rade jer je histeroskop toliko tanak i to ti onda izgleda kao transfer.
    Mislim da vrijedi svake lipe otici privatno a potom pristediti cerviks.

    Jesi kontaktirala ivf polikliniku da vidis dal je dr. Strelec tamo? I oni rade "bettocchi histeroskopijiu"!
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 17.12.2020. at 08:41

  7. #2907

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Hvala na savjetima,prespavama malo mislim da cemo si preustiti tu pretragu privatno.Vec nasla u Viliju,kako branca rekla da je bila.Oni su najpovoljniji od svih,pa cu to iskoristiti.Jer kod njih kosta 1600 kn,a svugdje ostali od 3000 kn pa nadalje.Nisam kotaktirala ivf kad mi se ovo sve desilo.I Podobnika kod dr.Alebica odgodila zbog svega.Jer nema potrebe.
    Ja sam bila u Petrovoj sve se cisti tako da ocito necu ici na kiretrazu.Sutra moram izvaditi krvnu sliku i betu i idem na hitni prijam sam dogovoreno imam.

  8. #2908

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Medo dobro si odlučila. Privatnik i bolnica u slučaju histeroskopije su nebo i zemlja. I stvarno je histeroskop kod privatnika uži i sve je manje bolno. Prije prve histeroskopije me upravo dr. iz bolnice savjetovao da obavim privatno jer sam nerotkinja i postoji opasnost da se ušće maternice proširi. U Vilija me operirao oba puta dr. Radončić. Medo, da si bliže Splitu definitivno bi ti predložila Cito jer mi je neusporedivo kod njih bilo bolje u odnosu na sve.

  9. #2909

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Medo dobro si odlučila. Privatnik i bolnica u slučaju histeroskopije su nebo i zemlja. I stvarno je histeroskop kod privatnika uži i sve je manje bolno. Prije prve histeroskopije me upravo dr. iz bolnice savjetovao da obavim privatno jer sam nerotkinja i postoji opasnost da se ušće maternice proširi. U Vilija me operirao oba puta dr. Radončić. Medo, da si bliže Splitu definitivno bi ti predložila Cito jer mi je neusporedivo kod njih bilo bolje u odnosu na sve.
    Jel vidim da je mucenje i citam po clancima bolje ici privatno.Kod kojeg dr. Isla u Vili ili mi je sve jedno.sad samo moram cekati pravu mengu i javiti se.Citala za cito,ali mi daleko nazalost...

  10. #2910

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel vidim da je mucenje i citam po clancima bolje ici privatno.Kod kojeg dr. Isla u Vili ili mi je sve jedno.sad samo moram cekati pravu mengu i javiti se.Citala za cito,ali mi daleko nazalost...
    U Vilija sam išla kod dr. Radončića. On je još onda tamo radio. Sad ne znam kako je danas, s obzirom da ima svoju kliniku. Ako ti bude samo dijagnostička histeroskopija onda nemaš straha, neće te ništa boliti. Onda samo gledaju unutrašnjost maternice. Inače za taj office oni tamo nisu davali nikakve tablete ni lokalnu, a čitala sam da drugdje daju. Ti isto pitaj, makar da dobiješ za opuštanje nešto. Ipak trebaš biti mirna dok se to radi. Dr. Radončić je inače za to bio u to vrijeme najbolji, i oni su prvi imali office histeroskop u RH. A kako si i napisala, radi se obavezno na početku ciklusa dok je sluznica najtanja. I cervikalni brisevi moraju biti ok. To mi recimo u bolnici nikad nisu tražili, a ful je bitno da se ne unese kakva beštija dublje u maternicu!

  11. #2911

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    173

    Početno

    Medo,ja sam radila u septembru u Sistini.Dan pre do negde 20 sati mozes sve da jedes i pijes ali sam ja izbegavala.Onda ujutru u 7 dosla u kliniku.Pregledaju ti intimne delove-treba sve da je izdepilirano.Onda u operacionu.Totalna anestezija i samo sam cula da me neko zove i da dr kaze da je sve proslo super.Onda na intenzivnu i negde u 10 i 30 sam bila u obicnoj sobi.Primila 2 infuzije.Malo vode popila i oko 14 sati su hteli da ne otpuste ali sam ja pocela da povracam i onda sam bila tu do 18 sati.Ceo proces je kostao,sa sve analizama i pregledima pripreme,oko 1200 eura.Meni je krvarenje trajalo punih 10 dana a nekome traje dan-dva.Sutradan nisam imala bolove samo sam malo bila smucena od anestezije.To je otprilike to.Od tableta Progynova sam dobila naredni mens i otisla na kontrolu.Dr kaze sve je ok i sad cekamo da opet krenemo u naredni postupak

  12. #2912

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Hvala cure,a dr.Radosevica se puno cula.Da puno cura idu kod njega po forumima.Znaci na dobrom glasu je.Ja imsm briseve sve u redu.Sad cu ih nako ponavljati za mk.Meni bitno da prode sve ok i da je dolje sve ok.Sad krecemo u nove pobjede i u nove pretrage.Tako cure opet sa vama krecem i zelim svima uspjesnu 2021 i neka napokon neke lijepe vijesti budu na ovom forumu.I sto manje stresa i komplikacija.

  13. #2913

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj Senka43 prvotno napisa Vidi poruku
    Medo,ja sam radila u septembru u Sistini.Dan pre do negde 20 sati mozes sve da jedes i pijes ali sam ja izbegavala.Onda ujutru u 7 dosla u kliniku.Pregledaju ti intimne delove-treba sve da je izdepilirano.Onda u operacionu.Totalna anestezija i samo sam cula da me neko zove i da dr kaze da je sve proslo super.Onda na intenzivnu i negde u 10 i 30 sam bila u obicnoj sobi.Primila 2 infuzije.Malo vode popila i oko 14 sati su hteli da ne otpuste ali sam ja pocela da povracam i onda sam bila tu do 18 sati.Ceo proces je kostao,sa sve analizama i pregledima pripreme,oko 1200 eura.Meni je krvarenje trajalo punih 10 dana a nekome traje dan-dva.Sutradan nisam imala bolove samo sam malo bila smucena od anestezije.To je otprilike to.Od tableta Progynova sam dobila naredni mens i otisla na kontrolu.Dr kaze sve je ok i sad cekamo da opet krenemo u naredni postupak
    Zao mi je da si to prosla,zato ja hocu anasteziju izbjeci zbog ovakih cenarija.Dosta si platila to,onda ipak kod nas privatno jeftinije.Ali sta se mora,nije tesko.Ipak su to novci,a na prvom mjestu zdravlje.Jedva cekamo da krenes

  14. #2914
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Bozem me sacuvaj 1200 eura histeroskopija sa svim analizama. Al ga deru brate mili. Al sto ces..zena kad zeli dijete spreman si na sve pa tako i na ogromne cifre.
    Netko je spomenu da im je i ivf postupak poskupio, da nije vise oko 1650 eura vec vise.
    Bojim se da im se neke stvari neodbiju o glavu, ali vjerojatno im gazde dirigiraju...oni su u vlasnistvu Turske.
    Mislim takve cifre imati u Makedoniji a prosjecne placu su im smijesne...neznam dal su i oko 300 eura.

  15. #2915

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    2PN su valjane oplodjene jajne stanice. To znaci 2 Pro Nukleusa.
    Ako je 0 ili bilo koji drugi broj nevaljale su.
    Dakle, imate 4 jajne stanice sa 2PN tj koje su valjale.
    C je brojbstanica
    G je kvaliteta gdje je G1 najbolja kvaliteta.


  16. #2916

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    173

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Bozem me sacuvaj 1200 eura histeroskopija sa svim analizama. Al ga deru brate mili. Al sto ces..zena kad zeli dijete spreman si na sve pa tako i na ogromne cifre.
    Netko je spomenu da im je i ivf postupak poskupio, da nije vise oko 1650 eura vec vise.
    Bojim se da im se neke stvari neodbiju o glavu, ali vjerojatno im gazde dirigiraju...oni su u vlasnistvu Turske.
    Mislim takve cifre imati u Makedoniji a prosjecne placu su im smijesne...neznam dal su i oko 300 eura.
    Da ne bi bilo zabune pogledala fakturu na kojoj pise histeroskopija 844,27,konsultacije tj pregledi 60,analize 60,koriscenje bolnicke sobe 130 eura,usluga prilikom placanja 4 eura,prevod fakture i otpusne liste na engleski(8×3) 24 eura.I kad se sve to sabere ispadne manje-vise 1200 i plus 100 eura za korona test.Mi sve placamo sami jer nam zdrastveno osiguranje nista ne pokriva ali sve je na dobrovoljnoj bazi.Ovo samo iznosim kao info.Mozda nekome zatreba pa da onako otprilike zna kakve su cene.Pozdrav svima❤❤❤

  17. #2917

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Nisam znala da izdaju nalaze na engleskom i da se to naplacuje

  18. #2918
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Senka naravno da je dobrovoljno ali svejedno su cifre ogrome, ogromne. Za standarde dole i situaciju sorry....mnogo ljudi si to ne moze priustiti.
    Hr je u EU i bez obzira na to i na prosjek place u privatnoj klinici ne kostaju toliko ni bolnicka soba, ni analiza a niti histeroskopija. Kad citam sto sve pise na fakturi podsjecaju me na Njemacku jer se kod njih i telefonski razgovor naplacuje ako su dali informaciju.
    Pozdrav i tebi i sretno

  19. #2919

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Ja mislim da je Mia38 pisala da je sad ivf postupak 2000 eura. Ja kad sam isla u tih par godina su im isto neke stvari bile skuplje recimo davanje i.m injekcije, hormoni ali nisu bile ovoliko velika poskupljenja. Ivf im je bio oko 1650/1700 eura.
    A netko od cura je isto pisao da su mu na zadnjem trecem postupku dali popust. Radio ivf stimulirani a naplatili su kao prirodni ivf. Prirodni je bio bar prije oko 600 ili 700 eura. Samo sam sad zaboravila tko je to pisao jer se zbilja puno pise u zadnje vrijeme.

    Zao mi je cure da se evo do kraja godine nije dogodila jos niti jedna uspjesna trudnoca i neka ova 2020-ode sto prije i 2021-a vam bude puno uspjesnija.

  20. #2920

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    173

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Senka naravno da je dobrovoljno ali svejedno su cifre ogrome, ogromne. Za standarde dole i situaciju sorry....mnogo ljudi si to ne moze priustiti.
    Hr je u EU i bez obzira na to i na prosjek place u privatnoj klinici ne kostaju toliko ni bolnicka soba, ni analiza a niti histeroskopija. Kad citam sto sve pise na fakturi podsjecaju me na Njemacku jer se kod njih i telefonski razgovor naplacuje ako su dali informaciju.
    Pozdrav i tebi i sretno
    Ma ne da su cene ogromne nego preogromne,uskoro ce i vazduh naplacivati hahha i slazem se s tobom oko svega sto si napisala.Dodala sam to da je sve dobrovoljno da neko ne pomisli ono tipa pa sto ide na tu kliniku ako joj je skupo ili tako nesto.Pozdrav❤❤❤

  21. #2921

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Pozdrav, ja sam nova na forumu. Budući da želim dijete, imam skoro 40, a nemam muškog partnera, odluka je pala na Makedoniju. U mailu su mi oz klinike prije 3 tjedna napisali da je ivf sada 2200 eura, ako nekoga zanima. Ostale cijene su onakve kakve ste vi ovdje naveli.

  22. #2922

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    ..osobito kada netko mora ici na vise postupaka. To je ogromna svota

  23. #2923

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Pozdrav,
    nisam do sada pisala ali sam pratila vise foruma jer kada sam krenula u ovo nisam znala nista. Odradila sam svoj prvi ivf u Skopju ako nekome treba neki info.
    Vidim da pisete o cijenama, njima je finalni racun podjeljen u stavke i sad ovisi sta tko ima...
    Ali ovo je ziasta skupi sport, osobito za one koji ga moraju ponavljati.

  24. #2924
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Bilbo, dobro došla na forum.
    Išla si sa svojim stanicama?
    Kakvu si stimulaciju imala, kakav rezultat?

  25. #2925

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj Alisa81 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, ja sam nova na forumu. Budući da želim dijete, imam skoro 40, a nemam muškog partnera, odluka je pala na Makedoniju. U mailu su mi oz klinike prije 3 tjedna napisali da je ivf sada 2200 eura, ako nekoga zanima. Ostale cijene su onakve kakve ste vi ovdje naveli.
    Bolesno skupo, mislim ne znam sto se to dogadja da tako dizu cijene. Pa to je ako se nevaram oko 16 000 kn :/ bolesno

    Bilbo sretno....da da svaka stavka za sebe pise i ima cijena. Ivf, pa punkcije sa anestezijom itd.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 19.12.2020. at 19:12

  26. #2926

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Bilbo, dobro došla na forum.
    Išla si sa svojim stanicama?
    Kakvu si stimulaciju imala, kakav rezultat?
    Pokusavam odgovoriti ali mi ne ide. Izbrisalo je cijelu kobasicu koju sam napisala.
    Da, sa svojim js.... Stimulacija Gonal 225 9 dana s time da sam se zadnji 5 pored toga pikala i s Cetrotidama. 4js, 2PN-4 od cega su 2 vracena..

  27. #2927

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Sam IVF je 101000 MKD, tu su neki ljekovi kojei se dobe prije transfera 1600 MKD... Zamrzavanje zametka je dodatno 49600 MKD...
    Prije toga je bila punkcija IVF ISCI 26000 MKD, anestezija i anest.pregled 3550 +700 MKD (za 1-2 folikula je ne rade, ali sve vise od toga je po defaultu rade). Ja sam trebala dodatno gonala, tamo su u njihovoj apoteci nesto skuplji nego u apoteci u Zagorskoj - platila sam ih 10320 MKD, Cetrotide 2610 MKD.
    Nemam iskustva iz drugih klinika, ali oni su bili zaista predivni... Nadam se da ce se joa cura koje se dvoume ohrabriti

  28. #2928

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    A svima zelim ❤ sto prije prije

  29. #2929

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Bilbo napisi nam nesto o sebi, koliko godina imas?
    Koji dan su ti vratili embrije? Znaci ovo ti je prvi ivf do sad!
    Meni je prvi odmah uspio pa ti zelim isto

  30. #2930

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Pisala sam i ja cijene kakve su bile kod mene, ima tu negdje na temi, neda mi se sad traziti a ima i na forumu na drugim temama za samice. Dosta su poskupili.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 19.12.2020. at 21:29

  31. #2931

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Moj je problem bio sto sam solo.
    Imam 41g, vec 3 godine se premisljam. Krivo mi je da sam se toliko premisljala, mislila sam ljubav ce doci.. Ali nije, eto...
    Embrije su mi vratili drugi dan, lijepo su se dijelili

  32. #2932

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Pisala sam i ja cijene kakve su bile kod mene, ima tu negdje na temi, neda mi se sad traziti a ima i na forumu na drugim temama za samice. Dosta su poskupili.
    Pa da, biti ce lakse curama koji se premisljaju osluciti...

  33. #2933

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Pisala sam i ja cijene kakve su bile kod mene, ima tu negdje na temi, neda mi se sad traziti a ima i na forumu na drugim temama za samice. Dosta su poskupili.
    Tebi je ovo treca T?

  34. #2934
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Bilbo-mali prvotno napisa Vidi poruku
    Pokusavam odgovoriti ali mi ne ide. Izbrisalo je cijelu kobasicu koju sam napisala.
    Da, sa svojim js.... Stimulacija Gonal 225 9 dana s time da sam se zadnji 5 pored toga pikala i s Cetrotidama. 4js, 2PN-4 od cega su 2 vracena..
    Kad je beta? Imaš li zamrznute zametke?
    Jesi radila hormonske pretrage? Kakva ti je zaliha jajnih stanica?

    Ti sigurno znaš i sama, ali zanima me jesu li s tobom liječnici diskutirali izglede za rođenje djeteta obzirom na životnu dob?

  35. #2935

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Nisam sad trudna. Imam dvije trudnoce ostvarene u Sistini. Prva s 35 punih a druga s 38 punih godina. Ja sam svoj cilj da postanem majka ostvarila i presretna sam. To je to od mene.
    Da ne bude zabune oko cijena, znaci kad sam napisala da je ivf bio 1650 eura kad sam ja isla znaci to je sa svim, postupak, punkcija, anestezija, transfer.
    Ima na 1-oj i 2-oj str.ove teme kad sam jos davno pisala.
    I meni su oba puta vratili dvodnevne embrije.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 20.12.2020. at 07:38

  36. #2936

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Kad je beta? Imaš li zamrznute zametke?
    Jesi radila hormonske pretrage? Kakva ti je zaliha jajnih stanica?

    Ti sigurno znaš i sama, ali zanima me jesu li s tobom liječnici diskutirali izglede za rođenje djeteta obzirom na životnu dob?
    Inesz test radim 31.12.

  37. #2937

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Inesz ja napisala roman ali se objavilo samo 1 recenica, nemam pojma sta moram stisnuti

  38. #2938

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Inesz od 4 opl.js, 2 su vratili, a 2 sam dala zamrznuti za slucaj da se ovi ne uhvate.
    Radili su mi pretrage prije posrupka i sve je bilo super, i bolje nego za moju dob.
    Ja sam se plasila IVF-a pa sam 2019 isla na obicnu inseminaciju. Kako nije uspijelo, dr.je rekao zasto gubim vrijeme i novac, niti jednog nemam na pretek. Najbolje uraditi IVF. Trebalo mi preko 1.5g da se odlucim. I sada mi je doslo grla i jednostavno sam skocila

  39. #2939

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Predivno! Cestitam Lara!
    (Zbunio me tboj potpis)
    Uf, to je super cijena... To je bez zamrzavanja bilo?
    Posljednje uređivanje od Bilbo-mali : 20.12.2020. at 08:46 Razlog: Zaboravila dodati ime

  40. #2940
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Bilbo,
    izgleda da ponekad ne objavljuje cijelu poruku, već samo dio. Ne znam u čemu je kvaka.
    Ugl, sad se tvoji postovi objavljuju direktno, bez prethodnog odobrenja. Ali, to ionako piše u pravilima foruma i nema veze s ovim skraćivanjem poruka koje spominješ.

    Koliki ti je AMH, jesu zamrznuli ti ona dva preostala embrija? Jesu ti prije postupka iznijeli izglede za uspjeh s vlastitim stanicama? Kad je beta?

  41. #2941

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Bilbo,
    izgleda da ponekad ne objavljuje cijelu poruku, već samo dio. Ne znam u čemu je kvaka.
    Ugl, sad se tvoji postovi objavljuju direktno, bez prethodnog odobrenja. Ali, to ionako piše u pravilima foruma i nema veze s ovim skraćivanjem poruka koje spominješ.

    Koliki ti je AMH, jesu zamrznuli ti ona dva preostala embrija? Jesu ti prije postupka iznijeli izglede za uspjeh s vlastitim stanicama? Kad je beta?
    Inesz uspijela sam gore objaviti post.
    2 su zamrznuta. Proje postupka su napravili sve neke testove koje su trebali i rrkli da je sv e super. Nisu mi iznijeli nikakve postotke uspijesnosti obzirom na moju dob. Svi su nalazi bili super pa nije bilo potrebe.. Naravno, rekli su da je bolje sto prije..
    Ja ne znam sta je taj AMH i gdje to iscitam. Radila sam test na horomone, tamo?

  42. #2942

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam sad trudna. Imam dvije trudnoce ostvarene u Sistini. Prva s 35 punih a druga s 38 punih godina. Ja sam svoj cilj da postanem majka ostvarila i presretna sam. To je to od mene.
    Da ne bude zabune oko cijena, znaci kad sam napisala da je ivf bio 1650 eura kad sam ja isla znaci to je sa svim, postupak, punkcija, anestezija, transfer.
    Ima na 1-oj i 2-oj str.ove teme kad sam jos davno pisala.
    I meni su oba puta vratili dvodnevne embrije.
    Lara ti si imala 4opl.js i vracala 2 po 2? Iscitala sam negdje ali nisam sigurna. Je li ti ostalo materijala i sto si ucinila? Hvala ti.
    Posljednje uređivanje od Bilbo-mali : 20.12.2020. at 09:09

  43. #2943
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Bilbo-mali prvotno napisa Vidi poruku
    Inesz uspijela sam gore objaviti post.
    2 su zamrznuta. Proje postupka su napravili sve neke testove koje su trebali i rrkli da je sv e super. Nisu mi iznijeli nikakve postotke uspijesnosti obzirom na moju dob. Svi su nalazi bili super pa nije bilo potrebe.. Naravno, rekli su da je bolje sto prije..
    Ja ne znam sta je taj AMH i gdje to iscitam. Radila sam test na horomone, tamo?
    AMH – anti-Müllerov hormon - pokazatelj rezerve tj. preostalih jajnih stanica u jajnicima.

    Uobičajena je praksa pacijenticu obavijestiti o izgledima za uspjeh prije zahvata. Kod IVF-a ključni faktor koji određuje izglede za rođenje djeteta je dob žene.

    Zbilja me čudi da dr prije postupka koji uključuje hormonsku hiperstimulaciju jajnika, aspiraciju folikula i na koncu ukupnu cijenu veću od 3000 eura, sa ženom starijom od 40 godina nije razgovarao o izgledima za uspjeh.

    Općenito kod 40+ izgledi za rođenje djeteta su ispod 10%. Ali, to sigurno i sama znaš...
    Sretno!

  44. #2944
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Pa, nemoj tako oštro Inesz! Svatko ima pravo na nadu.
    A i 10% znači desetoro rođene djece na 100 postupaka. Nije to tako malo.

  45. #2945

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj Bilbo-mali prvotno napisa Vidi poruku
    Lara ti si imala 4opl.js i vracala 2 po 2? Iscitala sam negdje ali nisam sigurna. Je li ti ostalo materijala i sto si ucinila? Hvala ti.
    http://forum.roda.hr/threads/80273-K...mrzlica/page10

    Evo ovdje imaju oba moja protokola stimulacije. U prvom sam potrosila 2000 eura samo za lijekove i dobila 4 js. Sve se oplodile i 2 embrija vracena i uspjesna jednoplodna trudnoca. 2 embrija smrznuta...FET mi nije uspio, embriji oba su prezivjeli odmzavanje.

    Drugi ivf tek od 5 dc krece stimulacija i dobila 3 js a da ne pricam koliko jeftinije mi je to bilo. 2 js su se oplodile i 2 embrija vracena...takodjer uspjesna jednoplodna trudnoca.

    Meni ocito bolje odgovara friski transfer.
    Ne znam zasto me je stavio u dugi protokol sa 6 Gonala dnevno odmah prvi ivf. Mislim znam da je zbog niskog AMH hormona al nisam imala bas toliko malo antralnih folikula. 8 ili 9 je rekao a ovaj protokol dugi cini mi se da mi je uspavao jajnike. Kasno su i krenuli rasti....11 punih dana imala stimulaciju....i tako.
    Ali uspjelo je sve i to je najbitnije...financijski se jos oporavljam.

  46. #2946

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj Bilbo-mali prvotno napisa Vidi poruku
    Predivno! Cestitam Lara!
    (Zbunio me tboj potpis)
    Uf, to je super cijena... To je bez zamrzavanja bilo?
    Hvala! Ispod bete pisu godine rodjenja djece
    Da bez zamrzavanja. Kako mi je ostalo u sjecanju prva godina cuvanja embrija je bila 650 eura a kasnije je jeftinije druga godina, oko 250 eura. Bar je tad bilo kad sam ja prvi put isla u postupak 2014-te!

  47. #2947

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    AMH – anti-Müllerov hormon - pokazatelj rezerve tj. preostalih jajnih stanica u jajnicima.

    Uobičajena je praksa pacijenticu obavijestiti o izgledima za uspjeh prije zahvata. Kod IVF-a ključni faktor koji određuje izglede za rođenje djeteta je dob žene.

    Zbilja me čudi da dr prije postupka koji uključuje hormonsku hiperstimulaciju jajnika, aspiraciju folikula i na koncu ukupnu cijenu veću od 3000 eura, sa ženom starijom od 40 godina nije razgovarao o izgledima za uspjeh.

    Općenito kod 40+ izgledi za rođenje djeteta su ispod 10%. Ali, to sigurno i sama znaš...
    Sretno!
    Inesz biti cu slobodna pitati s koliko godina si se ti ostvarila kao majka?
    U Vinogradskoj cini mi se i ono bila beta jako niska za dane transfera?

  48. #2948

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Mislim da se većina nas cura i predobro upozna sa svim mogućim postocima uspješnosti u ovom jaaako teškom MPO postupku, posebno kod donacija. Većinom smo svjesne same sto mozemo očekivati. Mene osobno su doktori već u RH upozorili da mi je svaki mjesec bitan. Ali isto tako da je i svaka žena jedinstvena i svoja priča. Ja iako imam punih 40 godina, po doktorima sto u RH, ali i u Mk, imam jajnike kao u cure od 20 godina, sa hrpetinom antralnih i dobrim amh. Na stimulaciju uvijek odgovorim više nego dobro. Ali sam svojih godina itekako svjesna i od njih ne mogu pobjeći. I mozda sam upravo ja "krivac" za do sad sve neuspjehe postupaka. Ali idem dalje i pokušavam naći nadu i pozitivu u borbi dalje... Iskreno negative nam ne treba.... Niti jednoj od nas ovdje... Realnosti smo, smatram, itekako svjesne!

  49. #2949
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Ma, ovdje nije tema naše godine, one su takve kave jesu i svatko tko je u postupcima ima ista nadanja i želje.

    Kako nisam u postupcima, mogu zadržati kritički odnos prema informacijama koje forumašice ovdje pišu, a kao administratorica foruma i na koncu na temelju profesionalnih i volonterskih znanja te iskustva, imam potrebu reagirati.

    Ne, nije u redu kada liječnik prije postupka ne razgovara sa ženom od 41 godinu koja u postupak ide s vlastitim stanicama i plaća muški genetski materijal, koji su izgledi za uspjeh povezani uz dob žene.

    Također, nije ni tema moj IVF postupak od prije 10 godina u hrvatskoj bolnici. Ali, da, na mojih malo više od 40 godina, AMH od 24 pmol/L i FSH od 6,5 I.J., oba liječnika i embriolog u postupku imali su potrebu informirati me kao pacijenticu o povezanosti dobi i izgleda za rođenje djeteta.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 27.12.2020. at 06:49 Razlog: tipfeler

  50. #2950
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Inesz a kako npr ti kao administratorica foruma i na temelju profesionalnih i volonterskih znanja nisi reagirala na uvoz spermatozoida iz Danske u Hr i odradjenog ivf postupka doniranim stanicama? To je dozvoljeno u Hrvatskoj?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •