Stranica 6 od 122 PrviPrvi ... 456781656106 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 6076

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #251

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Razmišljala sam i o donorki da je nađem i možda bi netko pristao ali nakon dugog razmišljanja, bolje anonimno. Moje razmišljanje.

  2. #252

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Mi isključivo idemo u MK zato što HZZO pokriva sve. Da nas odbije, naravno da bi išla u Prag na svježe ali onda na vlastiti trošak jer mi 1000 eura ne znači previše, pogotovo načekavnja da mi odobre ili ne.

  3. #253

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    LF2 ovu info o smrznutim jajnim stanicama si dobila iz klinike? Ne rade sa svejžim oocitama?
    Od kud su donorice je li imaš info?
    Informacije su sve iz Sistina Acibadem. Iz Ukrajine su. Stavila sam link od koje banke. Kontaktirala sam i tu banku. Potvrdili su da rade s Makedonijom. Dalje nisam ulazila u detalje jer još nije vrijeme da tražim donorku. Mene je najviše zanimalo na koje bolesti ih testiraju jer me strah tih kromosomskih anomalija pogotovo što u našem slučaju ne znamo zašto su embriji takvi. Pretpostavlja se da su moje j.s s obzirom da je spermiogram uredan uvijek (makar, gluposti...al ajde). A i kariogrami su uredni.
    Makedonija ne radi PGD i tu me jako strah.

  4. #254

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Gle da ispade tako. Ne da ga branim vec je bilo slucajeva gdje nije tako rekao pa dodju pacijenti za dva tri tjedna i hoce odmah u postupak a treba se cekati. E onda Janevski kaze ne moze odmah treba to i to onda pa zasto nam niste rekli. Kuzis, i ja da sam ne njegovom mjestu ne znam kako bi bilo ispravnije da postupim. Komisija se isto mora proci i dobiti odobrenje a i to isto malo traje.

    Oni ti cekaju da se nakupi malo pacijenata i onda ide narudzba. Tako i oni sparaju za dostavu kuzis.
    Koliko vidim na stranici od banke dobivaju klinike popuste ovisno koliko paketa naruče. Tako da, mora da je to. Tipa i besplatnu dostavu za određeni broj, besplatan paket etc....
    Sve je to biznis

  5. #255

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    [QUOTE=Inesz;3116488]Kako u Hrvatskoj unatoč zakonu koji dozvoljava donacije spolnih stanica iste se ne provode, ova tema nam je jako važna.

    I mene ovo fascinira jer je vrlo jednostavno. Ako je dozvoljena donacija zasto to ne mogu ovdje, pa i dovesti svoju donoricu npr. ako već nema donorki. A ima ih. Već su mi dvije frendice rekle da bi mi dale svoje j.s koje su ih dobile puno i na kraju morali baciti jer je problem kod malog broja spermija bilo u njihovim slučajevima.
    Ajde na stranu to. Ali, što je problem napraviti suradnju s nekom bankom i kupovati od njih. Tipa kao i Makedonija. Mislim da je kod nas problem više moralnih vrijednosti i prizivanja savjesti. Ma jooojjj.

  6. #256

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko vidim na stranici od banke dobivaju klinike popuste ovisno koliko paketa naruče. Tako da, mora da je to. Tipa i besplatnu dostavu za određeni broj, besplatan paket etc....
    Sve je to biznis
    E upravo tako, al oni su napravili savrsen biznis. Pametno!
    Steta da ne rade PGD i iznenadjuje me jer jako puno ulazu u kliniku i svoje biologe.

    Vidjet cete sve vi koje idete dole. Klinika je kao svemirski brod na 5 katova. Na 5 katu je ivf odjel i kad izadjes iz lifta lijevo pa odmah vrata desno.
    Docekat ce vas Bistra, zena koja radi administraciju i vecinom je tu odmah za pultom gdje se i javite kad ste dosli.

    U labosu je glavna Aneta kao biolog pa je odmah tu i Boban Janevski koji je rastrgan na sto strana.

    Preuredili su to oni malo od kad sam ja bila prvi put 2014-te pa do 2017-te.
    Planiram ih uskoro posjetit kad se svi vrate s godisnjeg.

    Inace svi zele kod dr. Lazarevskog pa njihovi pacijenti preko fonda dugo cekaju.
    Inace privat dodju brzo na red!
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 24.07.2019. at 16:39

  7. #257

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    34

    Početno

    Ma ja znam kako izgleda klinika,kod njih sam radila ivf.
    Nego sto rece LF2 za testove donorki,kaze Janevski rade se samo testovi na hiv,hepatitis i sifilis.
    Ja pitah za genetiku kaze ne nijednoj.Ali kao svaka donorka mora da ima svoje rodjeno dete.
    Koliko je sad tacno ne znam

  8. #258

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    34

    Početno

    Mene najvise to i plasi.Ta genetika...

  9. #259

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Citiraj Mikica79 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ja znam kako izgleda klinika,kod njih sam radila ivf.
    Nego sto rece LF2 za testove donorki,kaze Janevski rade se samo testovi na hiv,hepatitis i sifilis.
    Ja pitah za genetiku kaze ne nijednoj.Ali kao svaka donorka mora da ima svoje rodjeno dete.
    Koliko je sad tacno ne znam
    Kod kojeg dr si bila u postupku u sistini?
    Donaciju ti predlozio dr ili biolog?

  10. #260

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    34

    Početno

    LF2
    Molim te sta je PGD?

  11. #261

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    34

    Početno

    LaraLana
    Prvo sam krenula kod K.Kuzevske,pa sam onda presla kod Lazarevskog.Donaciju mi je on predlozio.

  12. #262

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    34

    Početno

    Jos i ovo,kaze mozete imati svoju donorku.Razmisljala sam o sestri njeni geni su mi najblizi ali...da nekog dovodim u situaciju da se kljuka silnim hormonima ne mogu.
    Ja sam ovaj put stimulaciju jako lose podnela...

  13. #263

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Od genetike samo kariogram i na cisticnu fibrozu ih testiraju. PGD je predimplantacijsko genetsko testiranje. Uzmu stanice od zametka i testiraju kromosome prije implantacije. To sam radila u Istanbulu, tako smo i otkrili razlog svih neuspjeha. Da, sestra ima genetski materijal kao ti, tako da bi bilo najbolje. Moja starija se ponudila ali ima preko 40 godina a mlađa se nije izjasnila a i ne želim je dovoditi u situaciju gdje me ne može odbiti. Ima razloga zašto se nije izjasnila.
    Mikica79, jeste razmišljali o Pragu na svježu donaciju? Pitam s obzirom da ionako ideš na vlastiti trošak.

  14. #264

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    34

    Početno

    LF2
    U pravu si ne mozemo ih terati ipak su ovo "krupne stvari"
    Ne mogu da razmisljam o Pragu,problem mi je viza.Imam dva drzavljanstva a nijedan pasos bezvizni.
    Srbija-Kosovo

  15. #265

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    34

    Početno

    LF2
    Hvala na objasnjenju za PGD

  16. #266

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Inesz, jedno hipotetsko pitanje. Ako zakon dozvoljava donaciju da li po tome mogu tužiti državu? S obzirom da ju ne mogu pomaknuti
    Ili se drzava ogradila s time da nam dozvoljava da se liječimo vani?

  17. #267
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Mi smo donaciju nakon 11 postupaka odradili u Španjolskoj. Donori se ne biraju, anonimni su. Klinika odabire po tvom fenotipu. Išli smo sa svježim js i imali smo sreće, uspijeli iz prve. 11 js 9 blastica. Za koji dan očekujem FET i nadamo se pojačanju.
    Cijena je viša od Makedonije i Praga. Oko 11000 eur sa lijekovima ali mi smo bili u obostranoj donaciji pa je tako i cijena malo viša.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  18. #268

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Smijem pitati zasto obostrana donacija?

  19. #269
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Smijem pitati zasto obostrana donacija?
    Obostrani problem [emoji6]. Od zadnjih 7 postupaka samo 1 smo dobili stanicu + OAT u najboljem slučaju a variralo je i na gore nije nikako dobra kombinacija pa su nas i godine stigle kada nije bilo više vremena isprobavati.Zatrudnila sam za 40.rođendan 1.put

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  20. #270

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Ponekad stvarno treba stati i realno sagledati stvari. Jer zapravo je najteže odustati. Idemo postupak po postupak. Aj da probam još jednom, pa još jednom i tako prođe vrijeme....
    Kod nas je problem što smo uvijek dobivali odlične blastocista. I to bi se uvijek 75% oplodilo i došlo do blastocista. Tek smo ove godine saznali da su kromosomske anomalije u pitanju. Naravno, ne znači da se neće potrefiti trudnoća ali realno, preko 20 savršenih blastocista u 7 postupaka nisam ostala trudna. Ustvari, jesam...4-5 biokemijske i vanmaternična.
    Vidim kod vas bilo svježe i jedno i drugo. Jeste dugo čekali?

  21. #271

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    34

    Početno

    Procitah na nekoj stranici da studentkinje u Makedoniji prodaju j.celije za 500-1.000€.Ali kako doci do njih!!!
    Malo me je tekst koji je napisala mislim LF2 od8 zamrznutih j.c da se dobiju 2 embriona obeshrabrio!
    Sta ako ne uspe vto,sta dalje?!
    Muke nase niko ne zna...

  22. #272
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Ponekad stvarno treba stati i realno sagledati stvari. Jer zapravo je najteže odustati. Idemo postupak po postupak. Aj da probam još jednom, pa još jednom i tako prođe vrijeme....
    Kod nas je problem što smo uvijek dobivali odlične blastocista. I to bi se uvijek 75% oplodilo i došlo do blastocista. Tek smo ove godine saznali da su kromosomske anomalije u pitanju. Naravno, ne znači da se neće potrefiti trudnoća ali realno, preko 20 savršenih blastocista u 7 postupaka nisam ostala trudna. Ustvari, jesam...4-5 biokemijske i vanmaternična.
    Vidim kod vas bilo svježe i jedno i drugo. Jeste dugo čekali?
    Nismo dugo čekali. 1.odlazak na konzulatacije sa svim nalazima i odmah odradili spermio. Tada su nam rekli kolike su nam šanse samo sa donacijom js a kolike sa obostranom i odlučili smo da nemamo ni vremena ni novaca više za isprobavanje. Ispunili svu dokumentaciju i kroz manje od mjesec dana su nam javili da imaju donore. Obzirom da su Španjolci tamnoputi a mi totalna suprotnost rekli su da će možda malo potrajati ali eto nije. Mogli smo odmah u postupak.
    Za donore rade neke šire pretrage i za neke imaju određenu i širu genetiku. To je opcija koju nude i plaća se. Mi smo se zadovoljili osnovnim. I da je dijete od naših stanica ne bi imalo savršeni genetski kod

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  23. #273
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Mikica79 prvotno napisa Vidi poruku
    Procitah na nekoj stranici da studentkinje u Makedoniji prodaju j.celije za 500-1.000€.Ali kako doci do njih!!!
    Malo me je tekst koji je napisala mislim LF2 od8 zamrznutih j.c da se dobiju 2 embriona obeshrabrio!
    Sta ako ne uspe vto,sta dalje?!
    Muke nase niko ne zna...
    A, ne znam baš da prodaju jajne stanice. Bit će da žene dobiju neki iznos za nadoknadu nužnih troškova.

  24. #274

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    34

    Početno

    Pak
    Napisala bih vam lepe zelje,ali ne moze na ovoj stanici

  25. #275

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    34

    Početno

    Inesz
    Ne znam vise ni sama,svasta procitah.Zbrka mi je u glavi.

  26. #276

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Jajne stanice mahom doniraju ovdašnje studentice, uz naknadu od dvije prosječne plaće što iznosi oko 380 eura.
    Evo link....
    https://www.google.com/amp/s/www.vec...portasa-999858

  27. #277
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj Mikica79 prvotno napisa Vidi poruku
    Pak
    Napisala bih vam lepe zelje,ali ne moze na ovoj stanici
    Hvala

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  28. #278
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Mikica79 prvotno napisa Vidi poruku
    Inesz
    Ne znam vise ni sama,svasta procitah.Zbrka mi je u glavi.
    Makedonski Zakon o biomedicinski potpomognutoj oplodnji ne dozvoljava plaćanje davateljima za spolne stanice i embrije, ne dozvoljava ni oglašavanje kako bi se pronašli donori niti bilo kakvo sklapanje ugovora među stranakama o darivanju spolnih stanica i embrija.

    Dozvoljena je kompenzacija troškova darovateljima i darovateljicama.

  29. #279

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    LF2 molim te mozes mi napisati sto si sve predala uz zahtjev za lijecenje u inozemstvu.

  30. #280

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Zahtjev od doktorice, papir da živimo u izvanbračnoj zajednici, odnosno vjenčani list, naše kopirane zdravstvene sa obje strane i osobne da vide OIB i MBO, naše podatke u smislu mail I broj telefona, papu, briseve, spolne hormone, hormone štitnjače, AMH, hepatitis markere moje i njegove, kariogram e, zadnje otpusno pismo od IVFa. Na zahtjev se potpišite.
    Bitan ti je zahtjev a ostalo stavi sve kaj imaš i što misliš da je važno da ti odobre. Tak su meni rekli.
    Ja stvarno imam hrpu toga i sve sam im dala al ne sekiraj, oni te zovu ako im nešto treba dodatno.

  31. #281

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Ok. Hvala ti puno.

  32. #282

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Mozete mi reci gdje nosim papire za odobrenje za donaciju?U bilo koji hzzo ili?Hvala na info..spremam se za makedoniju

  33. #283

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Medo, mozes poslati i poštom na: HZZO, direkcija, Margaretska 3, p.p.157, 10000 Zagreb

  34. #284

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    34

    Početno

    Pokusah da pogledam donorke,ali nikako da se ulogujem.
    Zna li neko kako da to uradim?

  35. #285

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Medo, mozes poslati i poštom na: HZZO, direkcija, Margaretska 3, p.p.157, 10000 Zagreb
    Hvala

  36. #286

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Cure sta ste pisale tocno u emailu.Moze koji primjer?Ima koja tocan i email adresu gdje poslati.Hvala vam...toliko sam uzbudena i malo u stresu.Neznam sta bi napisala im..

  37. #287

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Najbolje poštom ili osobno odnjet zahtjev sa cijelom dokumentacijom. Gore ti je vedre napisala adresu i ja sam ti napisala sto sam im sve slala. Moraš ti mpo doktor napisati zahtjev i dalje se sve konzultiraš sa njim.

  38. #288

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Ne znam dal' možeš mailom kad moraš poslati, odnosno odnjet original zahtjev.

  39. #289

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Misla sam na makedoniju?hvala

  40. #290

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Šalješ na bistra.kokinovska@acibademsistina.mk

    Napišeš, Poštovani, ja sam iz Hrvatske. Odabrali smo vasu kliniku za postupak donacije jajne stanice. Naš hzzo nam sufinancira taj postupak pa bih vas molila da mi posaljete predračun. U prilogu vam dostavljam naše nalaze.

    Ime i prezime, obi, adresu i br mobitela napisi im.

  41. #291

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Ja sam ti doslovno tako napisala.

  42. #292

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ti doslovno tako napisala.
    Hvala ti.Mogu im napisati email prije nego cekam rijesenje sa hzzo.20.8 ce mi moja mpo ispuniti papire za hzzo?

  43. #293

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Oni u Makedoniji ti trebaju dat taj predračun kojeg šalješ skupa sa svojim nalazima u naš hzzo i skupa sa tim zahtjevom za lječenj u inozemstvu kojeg ce ti ta tvoja dr ispuniti

  44. #294

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Oni u Makedoniji ti trebaju dat taj predračun kojeg šalješ skupa sa svojim nalazima u naš hzzo i skupa sa tim zahtjevom za lječenj u inozemstvu kojeg ce ti ta tvoja dr ispuniti
    Hvala

  45. #295

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    E da, Tinca18...gore sam ti pisala što sam sve slala u HZZO. I predračun moraš obavezno poslati zajedno sa zahtjevom. To dobiš od klinike za koju se odlučiš.
    Thnx Vedre znala sam da sam nešto zaboravila napisati.

  46. #296

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    E da, Tinca18...gore sam ti pisala što sam sve slala u HZZO. I predračun moraš obavezno poslati zajedno sa zahtjevom. To dobiš od klinike za koju se odlučiš.
    Thnx Vedre znala sam da sam nešto zaboravila napisati.
    Što sve vam je doktor napisao na zahtjevu za liječenje u inozemstvu?

    S obzirom da nismo iz zg, zanima me da znam tražiti što da mi napišu, kako ne bi morali ponovo u Petrovu da nam ga ispravljaju.

  47. #297

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Moja dr je napisala: Par se od 2008.god lječi od neplodnosti. Prošli su 15 postupaka oplodnje. Fsh povišen, amh nizak. Ljecili su se u Njemackoj, Splitu, Cito i kod Škvorca. Izrazito smanjena ovarijska rezerva. U posljednje 2 stimulacije jajnici nisu ni reagirali na terapiju te su postupci prekinuti.

    To je napisala pod br.3

  48. #298

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Na drugom listu pod točkom 6. napisati u koju kliniku želiš...znači....Acibadem Sistina, Skopje, Makedonija

  49. #299

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Pod br.11 triba napisat: 2 odlaska (jednom na konzultacije i drugi put davanje sjemena i oplodnja tj.donacija)

  50. #300

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    I na kraju desno pod 12. potpišite se i ti i muž. Tako su mi oni iz hzzoa rekli i baš me zbog toga napomenuli da se obavezno oboje potpišemo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •