Stranica 7 od 122 PrviPrvi ... 567891757107 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 6076

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #301

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Hvala vedre

  2. #302

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Obavezno poštambiljati, da ne zaborave ovi koji ti pišu zahtjev.

  3. #303

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Ja poslala email u Makedoniju.Na godisnjem su do ponedeljka.Tako dobila odg.Cure kako ste isle do dolje autom,avionom...Sta pokrivaju ovi u hzzo.Sve ili?

  4. #304

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Medo ja mislim da oni pokrivaju troskove u vrijednosti autobusne karte....ako se varam ispravite me???
    Mi smo odlucili za sada sa avionom.

  5. #305

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Medo ja mislim da oni pokrivaju troskove u vrijednosti autobusne karte....ako se varam ispravite me???
    Mi smo odlucili za sada sa avionom.
    Neznam..zato pitam vas jel mozda znate..Kad se vi spremate u Makedoniju i jel vam je to prvi put?☺

  6. #306

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Meni je prvi put za Mk. Sada cekamo odobrenje od našeg hzzoa.

  7. #307

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    I meni je prvi put u MK. Vedre, kad si ti predala zahtjev? Ja sredinom lipnja, prije onih praznika.

  8. #308

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Nakon ljeta, u rujnu će avionske karte za Skopje biti 810 kn. Povratne i ide svaki dan. Samo naštimati dane. I tako su cijelu godinu skoro, po ljeti su skuplje. Autobus je oko 750 kn. Ne isplati se autobusom jer putuješ oko 10-12 sati. Ako su na granici gužve, još više.

  9. #309

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Sve skoro idemo prvi put...sretno cure koje idu prije mene.Javljaj te nam iskustva.Hvala za karte i ja mislim avionom.Jer i autom je dugi put.A sa avionom si dolke za sat i 20 min.

  10. #310

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    I ja cu prvi put, al ja tek moram predati zahtjev hzzo, jer sam tek 28.8.narucena u Petrovu na ispunjavanje zahtjeva.
    Drago mi je da nas je nekoliko ovdje, i da se pratimo....

  11. #311

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Ne pada mi na pamet više bus ni auto. Za Prag smo putovali 14 sati. Ajme kad se sjetim. Tada su avionske bile oko 500e pa nam je bilo puno. Ali ovo sad za Mk 800kn je odlično.

  12. #312

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Lf2 mislim da sam predala sada krajem 7.mj

  13. #313

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj Tinca18 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja cu prvi put, al ja tek moram predati zahtjev hzzo, jer sam tek 28.8.narucena u Petrovu na ispunjavanje zahtjeva.
    Drago mi je da nas je nekoliko ovdje, i da se pratimo....
    Ja sam 20.8 isto u Petrovu narucena
    Kod kojeg si dr.

  14. #314

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Kod dr. Streleca, on mi je i radio histeroskopije radi Asherman sy.

  15. #315

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj Lunika prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima. Evo mene s najljepšim mogućim vijestima. )
    Sve sam obavila i sad sam doma i čekam bebu. JUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUPPPPPPPPPPPPPPPPPPIIIIIII IIIIIIIIIIIIIIIII. HAHAHAHA!!!!!!!!!!!
    Još uvijek ne vjerujem da se sve događa i ostvaruje, ali čuda su moguća i dešavaju se.

    Dakle, da krenem gdje sam stala prilikom posljednje objave. Nakon obavljenih pretraga na koje sam poslana od strane specijalista humane reprodukcije iz Petrove sa svim nalazima i ostalom dokumentacijom (zahtjevom za liječenje u inozemstvu) obratila sam se ponovo u Petrovu bolnicu gdje sam s obzirom na svoju dijagnozu od strane Referentnog centra Ministarstva zdravstva (RH)za humanu reprodukciju, ginekološku endokrinologiju i postmenopauzu upućena u Kliničku bolnicu Acibadem Sistina, Centar za medicinski potpomognutu oplodnju u Skopju u Makedoniji.
    Zahtjev za priznavanjem troškova liječenja u inozemstvu podnijela sam HZZO-u, Direkciji koji je donio Rješenje kojim mi je odobreno liječenje u navedenoj ustanovi, a s time u vezi priznali su sve troškove samog postupka medicinski potpomognute oplodnje, kao i troškove prijevoza iz mog mjesta prebivališta do Skopja i natrag. U Skopje sam išla u dva navrata s time da su u oba navrata bili priznati troškovi prijevoza prema najkraćoj relaciji prema službenom daljinomjeru javnog prijevoznika.


    Eto, nadam se da Vam je sve jasno, ako nije, pitajte.
    Lunika, mene su danas u Vinogradskoj odbili, tj. doktor Kuna je odbio potpisati mi zahtjev za liječenjem u inozemstvu pa ću te privatno kontaktirati. Ja nemam jajovode, a nemam partnera pa on tvrdi za po RH zakonu nemam pravo na oplodnju u inozemstvu. Svakako ću ti se javiti. Nisam ostvarila trudnoću nikada zbog endometrioze, na operaciji su mi u 1. mjesecu izvadili jajovode i sad bih trebala na IVF jer trudnioća se smatra lijekom za ednometriozu, a kako kad nemaš partnera? Apsurd.

  16. #316

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Budući da nemam jajovode, moram na IVF, a budući da nemam ni partnera, moram predati zahtjev za liječenjem u inozemstvu. Međutim, danas mi je doktor Kuna u Vinogradskoj odbio potpisati jer tvrdi da ja nemam pravo po RH zakonima na to. Svakako se moram još raspitati, no ako ništa, sama ću si platiti postupak u Makedoniji, iako je mi je AMH samo 6,8, pa razmišljam je li to uzalud već bačen novac.

  17. #317
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Rikku, dobro došla na forum.


    Žao mi je zbog iskusta s profesorom Kunom u Vinogradskoj. Mogao bi i malo pročitati Zakon o medicinski pomognutoj oplodnji..

    Imaš pravu na liječenje u cilju ostvarivanja trudnoće. Solo si žena, nemaš jajovode - što drugo nego IVF uz donaciju? Kako u Hr nema heterolognih postupaka, možeš pravo na liječenje ostvariti samo u inozemstvu?

    Strašan je način na koji ti je uskrćeno pravo na postupke kojima bi pokušala ostvariti trudnoću.

    Možda se profesor nada da će ti narasti novi jajovodi ili da bi se čudo neke patenogeneze moglo dogoditi?

    Privatni liječnici ne mogu ti dati preporuku za liječenje u inozemstvu. Možeš pokušati u Petrovoj ili ponovno u Vinogradskoj.

    AMH nije sjajan, ali svakako se može pokušati postupak. Kojih si godina?

  18. #318

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Lunika, daj mi pliz malo napiši kako to ide u stilu, kolko ih se odmetnuli, koliko se oplodilo, da li rade transfer 3d ili čekaju blastociste?

  19. #319

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Lunika, daj mi pliz malo napiši kako to ide u stilu, kolko ih se odmetnuli, koliko se oplodilo, da li rade transfer 3d ili čekaju blastociste?
    Zašto ne nalazim postove od Lunike?
    Rikku, stvarno ne vjerujem, pa imaš pravo na to. Koliko vidim, cure u tvojoj situaciji su dobile odobreno od HZZO-a za liječenje u MK.

  20. #320

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    *odmrznuli (autocorrect)

  21. #321

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Hvala svima na podršci, odmah mi je lakše kad vidim da možda ipak imam pravo. Ne znam, ovaj doktor je rekao da sam mu prvi takav slučaj i da mi ne može potpisati zahtjev jer je to za njega protiv zakona RH i donor po tom zakonu ne smije biti anoniman. Idem u ponedjeljak privatno kod dr. Vrčića (koji radi u Petrovoj) po još jedno mišljenje o tome pa ću vam javiti sve.

    Trudnoća je meni i lijek za endometriozu zbog koje sam ujedno i godinama neplodna.

    Imam 35 godina, dakle vrijeme mi je, pokušavam zatrudniti barem 8 godina, a sad kad nemam partnera ni jajovoda, IVF mi je jedina opcija.

    Joj, baš ste me oraspoložile sad. HVALA.

  22. #322
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Rikku, dobro došla na forum.


    Žao mi je zbog iskusta s profesorom Kunom u Vinogradskoj. Mogao bi i malo pročitati Zakon o medicinski pomognutoj oplodnji..

    Imaš pravu na liječenje u cilju ostvarivanja trudnoće. Solo si žena, nemaš jajovode - što drugo nego IVF uz donaciju? Kako u Hr nema heterolognih postupaka, možeš pravo na liječenje ostvariti samo u inozemstvu?

    Strašan je način na koji ti je uskrćeno pravo na postupke kojima bi pokušala ostvariti trudnoću.

    Možda se profesor nada da će ti narasti novi jajovodi ili da bi se čudo neke patenogeneze moglo dogoditi?

    Privatni liječnici ne mogu ti dati preporuku za liječenje u inozemstvu. Možeš pokušati u Petrovoj ili ponovno u Vinogradskoj.

    AMH nije sjajan, ali svakako se može pokušati postupak. Kojih si godina?
    X
    Duboko se zgražam. Nevjerojatno mi zvuči da Kuna to ne zna?!
    Idi u Petrovu. Sretno!

  23. #323

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Cure, Lunika nije pisala u zadnjih 1god. To je njezin stari post.

  24. #324

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Vedre, zvala sam HZZO, kaže da su pisali požurnice ali je zahtjev na vještačenju i dalje, pretpostavljam zbog godišnjih. A kao moraju riješiti u 30 dana, a ne rješavaju. Malo me nasekiralo što je jedna cura pisala da je čekala 4 mjeseca. S druge strane, ako uzmemo u obzir da i ovi u Makedoniji skupljaju pacijentice pa onda naručuju, pitanje dal' ćemo opće ove godine u postupak. A baš sam se nadala da će to brzo ići. Relativno brzo.

  25. #325

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    I koliko sam ja skuzila Lunika je isla na donaciju embrija!!!
    Nije pisala detalje pa predpostavljam da se radilo o smrznutim embrijima.

    6000 € je kostalo a da je isla na svjeze js i spermatozoide to bi bilo puno skuplje.

  26. #326

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Cure nadam se da cete sto prije u postupak i da ce to uskoro krenuti. Vrijeme je go a kad je to u Hr sve stane u srpnju i kolovozu.
    Predpostavljam da Vedre koja je predala u sedmom mj.i sad koji predaju papire ce dobiti u par dana razlike.

    Kako god posto Boban Janevski radni na donorskom programu bez njega nista ne moze ici u narudzbu i on je svakako uvijek na go u osmom mj.

    Sretno i pisite kao i do sad detalje jer ovo su vrlo korisne informacije za sve

  27. #327

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Citiraj Lunika prvotno napisa Vidi poruku
    Bravo Robertina, čestitam Robertina od srca, nadam se da i ti od kad si se vratila iz Makedonije jedeš više ajvara.

    Radilo se o donaciji embrija, a postupak u Sistini košta 6.000,00 eura i sve je pokriveno od strane RH, odnosno iz troškova obveznog zdravstvenog osiguranja.
    Evo dobro sam zapamtila.
    Kod Lunike se radilo o donaciji embrija!!!

  28. #328

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Vedre, zvala sam HZZO, kaže da su pisali požurnice ali je zahtjev na vještačenju i dalje, pretpostavljam zbog godišnjih. A kao moraju riješiti u 30 dana, a ne rješavaju. Malo me nasekiralo što je jedna cura pisala da je čekala 4 mjeseca. S druge strane, ako uzmemo u obzir da i ovi u Makedoniji skupljaju pacijentice pa onda naručuju, pitanje dal' ćemo opće ove godine u postupak. A baš sam se nadala da će to brzo ići. Relativno brzo.
    Bez brige, krenut ce to.
    I Makedoncima je u interesu da to ide sto prije i da im se plate postupci

  29. #329

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Cure drage, preostaje nam samo čekati. Ja ne virujen da ce to bit 4mj. Nema šanse. Problem je i zbog godisnjih ali rijesiti ce se.

  30. #330

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    LF2 to stvatno prvi put cujem da je netko cekao 4mj. Pretezno se to bilo rjesavalo 45 dana do 2mj max.
    Pa nismo ja i ti toliko nesritne da cemo cekat 4mj

  31. #331

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Pa eto, ja predala oko 15.6. Što je najbolje, prije tjedan dana sam bila privatno u Makedoniji i nadala se da ću dobit zahtjev pa riješiti konzultacije ali ništa.
    Napisala cura na fejsu u grupi da je predala u 4 mjesecu, a odobrenje dobila ovaj mjesec.

  32. #332

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    A jbt tebi je sad znaci 2mj. Pas mater.

  33. #333

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Lf2 u kojoj si grupi na fejsu. Mozda se tamo i poznajemo

  34. #334

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Lf2 u kojoj si grupi na fejsu. Mozda se tamo i poznajemo
    Ma nisam u nijednoj, frendica je pa sam vidjela preko njenog. Previše je to za mene Na kraju ćemo se mi vidjeti u Makedoniji :-p

  35. #335

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    LF2, Daaa i nešto dobro pojest tamo.

  36. #336

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Curke, kako je sa placanjem kad se dobi rjesenje od hzzo?
    Put sami placamo, a onda nam vrate troškove na trc?
    A postupak u Makedoniji?

  37. #337

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Tinca, da. Mi sami placamo put. Kako su cure rekle, mislim da nam oni u Mk daju otpusno pismo pa nam naši prema tome isplate na racun. Ako sam dobro skužila.

  38. #338

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Jos nesto da vas pitam.
    Ako iskoristim 4 postupka preko hzzoa imam li pravo na donaciju i lijecenje u inozemstvu preko hzzo-a?

  39. #339

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Tinca18 prvotno napisa Vidi poruku
    Jos nesto da vas pitam.
    Ako iskoristim 4 postupka preko hzzoa imam li pravo na donaciju i lijecenje u inozemstvu preko hzzo-a?
    To sve ovisi o tvom mpo doktoru kolko je voljan to isfurati.

  40. #340

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Curke,
    pomoć!!!

    Donacija spermija me konkretno zanima.

    Zanima me financira lli naš HZZO postupak u Makediniji i u kojem iznosu? Što sve treba za odobrenje? Koliko se čeka? Znači sve sve sve informacije. U koju kliniku u Makedoniju idete?

    Ukoliko ne financiraju, koliko košta postupak da ga sami plaćamo?

    Plan nam je bio Prag ali sam čitala za Makedoniju ali o tome kako ide tamo - nemam pojma!!

    Hvala vam svima!

  41. #341

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Najbolje ti je pogledati njihovu stranicu, tamo ti sve piše i pošalji im mail. Brzo će ti odgovoriti sve što te zanima. Koliko vidim većina su bile u Acibadem Sistina u Skopju a neke od nas čekamo odobrenje od HZZO-a, doduše donacija oocita.
    Što se HZZO-a tiče, do sada su financirali cijeli postupak, nadamo se da je i dalje tako...
    Evo ti link: https://acibademsistina.mk/en/

  42. #342

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Leptirica naši ti financiraju cijeli postupak npr donacije js ali ženama do navršene 42.god. Inace sve sami plaćate.

  43. #343

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Leptirica vrati se par stranica i od pocetka sve procitaj. Sve cure smo dosta detaljno pisale o svemu. Odobrenje od naseg hzzoa da ti financira postupak čekaš skoro pa 2mj

  44. #344

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Vedre,

    od koga si tražila odobrenje, tj. gdje si išla u hzzo? Što treba donijeti? Plaća li naš hzzo cijeli postupak ili samo 1000 eura?

  45. #345

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Pročitala sam sve stranice.

    Možda sam previdjela, ali...ima netko link od zahtjeva što se popunjava?

  46. #346

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Ja se prijavila na Cryos banka sperme. Prijavite se s mailom, lozinkom, imenom. Odete na svoj mail koji ste naveli i morate kliknuti na link koji pošalju. Nakon toga uđete s lozinkom koju ste odabrali i tražite donore. Odaberete isinu, težinu... imaju njihove slike kad su bili djeca i o njima podatci.

  47. #347

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Leptirica, nas hzzo financira za Makedoniju cijeli postupak donacije i to ženama do navrsene 42.god.
    Isto tako financira i donaciju u Pragu ali samo 1.000e i to ženama do navršene 39.god.

  48. #348

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Vedre,

    postupak je....
    ispuniti tiskanicu HZZO i potpisati dr. i oba partnera i uz to staviti svu dokumentaciju koju imamo?
    kontaktirati Makedoniju primaju li nas i dobiti predračun?

    ili je obrnuto?

    Iz kojeg si puta ti uspjela u Makedoniji?

    Kontaktirala sam i dr. Janevskog i dr. Lazarevskog (on mi odg i uputio na Janevskog).

    Kada se ide k njima na konzultacije, psihologa i ono što se još pisalo po forumu?

    Nekakav savjet za naš HZZO?

    Našla sam nekakav zahtjev na njihovoj stranici pod tiskanice - zahtjev 04122017

    ZAHTJEV I PRIJEDLOG ZA UPUĆIVANJE NA LIJEČENJE U INOZEMSTVO

    1. PODACI O OSIGURANOJ OSOBI

    Ime i prezime
    Datum rođenja






    MB osigurane osobe
    u Zavodu
    Spol 0M** / 0Ž**









    OIB

    Adresa

    Ime i prezime roditelja / skrbnika *

    E-mail:
    GSM:


    2. DIJAGNOZA BOLESTI



    MKB



    MKB


    MKB


    0OR
    0PB
    **
    Evidencijski broj priznate ozljede na radu /profesionalne boles
    3. PODACI O TIJEKU BOLESTI I DOSADAŠNJEM LIJEČENJU



    4. RAZLOZI ZBOG KOJIH SE PREDLAŽE LIJEČENJE U INOZEMSTVU


    5. VRSTA I METODA LIJEČENJA


    6. PRIJEDLOG ZDRAVSTVENE USTANOVE U INOZEMSTVU






    7. OČEKIVANO TRAJANJE LIJEČENJA U INOZEMSTVU U DANIMA

    01
    03
    05
    07
    010
    014
    021

    8. PRIJEDLOG PRIJEVOZNOG SREDSTVA

    SREDSTVO JAVNOG 0PRIJEVOZA PUTNIČKI ZRAKOPLOV 0
    SANITETSKI PRIJEVOZ 0
    SANITETSKI ZRAKOPLOV 0

    9. POTREBA PRATNJE

    0NE 0DA

    ČLAN OBITELJI/ 0 MEDICINSKA SESTRA/ 0 DOKTOR 0
    DRUGA OSOBA TEHNIČAR

    10. POTREBA SMJEŠTAJA UZ DIJETE
    0NE 0DA

    RADI DOJENJA 0 RADI ZDRAVSTVENOG 0
    STANJA DJETETA
    11. NAPOMENA










    M.P.

    DATUM DOKTOR SPECIJALIST ime, prezime i faksimil



    član liječničkog konzilija član liječničkog konzilija predsjednik liječničkog konzilija 1


    1 Ukoliko liječenje predlaže liječnički konzilij, prijedlog potpisuju predsjednik konzilija i dva člana


    PRILOG:
    Medicinska dokumentacija na hrvatskom jeziku

    12. IZJAVA OSIGURANE OSOBE
    Izjavljujem da sam upoznat-a da, u skladu s Pravilnikom o pravima, uvjetima i načinu korištenja prekogranične zdravstvene zaštite, osigurana osoba koja je sama dogovorila termin u inozemnoj zdravstvenoj ustanovi i na liječenje u inozemstvo otišla bez rješenja Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje o upućivanju na liječenje u inozemstvo nema pravo ostvariti to liječenje na teret sredstava obveznog zdravstvenog osiguranja, unatoč prethodno podnesenom zahtjevu.



    DATUM potpis osigurane osobe podnositelja zahtjeva 2


    2 za malodobne osigurane osobe, odnosno osigurane osobe pod skrbništvom, zahtjev i izjavu potpisuje zakonski zastupnik, odnosno skrbn

    Dobra je?
    Posljednje uređivanje od leptirica82 : 01.09.2019. at 22:21

  49. #349

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Zahtjev ti piše tvoj mpo, ti nemaš s tim veze. S tim zahtjevom, predracunom od bolnice u koju si se odlučila i dokumentacijom koju imaš šalješ u HZZO. Pisale smo o tome. Nema smisla da tražiš sama donore, to ćeš kad dođe vrijeme u dogovoru sa liječnikom gdje ćeš se liječiti. Makedonija ti radi sa ovom bankom https://www.first-egg-bank.com/en/
    Tako sa nema potrebe tražiti donore dok ti oni sami ne kažu s kojom bankom surađuju.

  50. #350

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Leptirica, da to je taj zahtjev. Isprintaj ga i odeš u bolnicu kod svog mpo doktora.
    Vidim da ti je Lf2 dosta objasnila.
    Ako jos nesto tribas slobodno pitaj

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •