Stranica 87 od 122 PrviPrvi ... 3777858687888997 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,301 do 4,350 od 6095

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #4301

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    52

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Kirurgija jesi ponovila test? Ne znam koje si uzimala ali nemoj nekakve bezveze i nepouzdane.
    U Njemačkoj imaš koji je dobar Femtest i First response.
    I standardno Clearblue ali samo digitalni s tjednima trudnoće što pokazje je pouzdan.
    Odi u ljekarnu i kupi. Popiški se u čašicu prvi jutarnji i neće mu ništa biti za pol sata dok odeš kupiti test.
    Ako nije prva jutarnja možeš i nakon 3 do 4 sata ako ne piškiš pa onda.

    P.S. svejedno su mi čudni ti tvoji testovi no name sad pozitivan sad nije :/
    Ma gle draga Sara dosta mi je vise svih tih testova. Samo se nerviram i radim si stres dodatno. Sutra ujutro idem na vađenje krvi pa se nadam da ću kasnije popodne saznati rezultate. Sad je najgore strpit se još tih 24 sata

  2. #4302

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Citiraj KirurgijaJeLjubav prvotno napisa Vidi poruku
    Alisa ja sam dobila i atosiban i.v bolus. To je lijek koji sprijecava kontrakcije maternice.
    Ma super...mene su samo odgovarali da taj dan putujem doma, da se još odmorim.
    Posljednje uređivanje od Alisa81 : 24.11.2021. at 19:41

  3. #4303

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    52

    Početno

    Citiraj Alisa81 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma super...mene su samo odgovarali da taj dan putujem doma, da se još odmorim.
    Draga Alisa zao mi je sto nisi bila zadovoljna tretmanom. Meni su rekli da moram ležati sat vremena i ležala sam kod njih u sobi i nisu mi dozovolili tih sat vremena ustajanje poslije transfera. Poslije su rekli sve normalno ali pošteda od teških fizičkih poslova, nema banjanja isl. Ja sam taj dan putovala u drugi grad unutar Makedonije. Sve ok prošlo. Tek kasnije me opucao dijazepam koji se dobije za smirenje pa sam imala vrtoglavicu i zaspala sam da nisam znala gdje se nalazim

  4. #4304

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    E da, na ovo sam mislila Atosiban za kontrakcije a ovo drugo što svi dobijemo prije transfera je diazepam (normabel).

    Alisa ja sam prvi transfer imala u pol 12 a letila natrag s onim letom što bude rano ujutro čini mi se u 5.25.....a moš misliti što sam spavala, ništa. I uspjelo. Nisam se uopće nešto posebno pazila osim što teško nisam dizala a npr biciklo sam vozila. Embrij ako je dobar primit će se.

    I da, znači prije par godina kad sam ja išla Progesteron sam isto kod njih prije transfera dobila kad i diazepam a sad ga uredno prepisuju ženama do bete a jako su skupe ampule. Promjenili su dosta toga. Od mene su zahtjevali da od prvog uzv budem dole kod njih, ina tom su popustili jer vide da ne mogu baš svi sebi priuštiti da toliko dana budu dole. Vidim sve više i Fraxiparin uvode, ja nisam koristila. Bez da ikome naprave bilo kakvu pretragu na trombofiliju.

    Kirurgija znači sutra čekanje nalaza bete cijeli dan....ima rogove da dobijemo svi! Šalim se malo.....sretno i da nam javiš lijepu betu
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 24.11.2021. at 23:10

  5. #4305

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Bambina1 prvotno napisa Vidi poruku
    Sushi, meni su u prvom postupku vraćali samo jedan, po mom traženju. A kasnije rekli da više neće, nego oba.
    Mala 85, ja sam sada 12 dan ciklusa dobila neku hunjavicu, sinusi su mi koma, al to nisam povezala s Decapeptylom..Možda je, al možda sam se samo prehladila.
    Sutra oplodnju, a u ponedjeljak transfer valjda
    Bambina sretno i javi nam rezultat

  6. #4306

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Naravno da javljam

  7. #4307
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    E da, na ovo sam mislila Atosiban za kontrakcije a ovo drugo što svi dobijemo prije transfera je diazepam (normabel).

    I da, znači prije par godina kad sam ja išla Progesteron sam isto kod njih prije transfera dobila kad i diazepam a sad ga uredno prepisuju ženama do bete a jako su skupe ampule. Promjenili su dosta toga. Od mene su zahtjevali da od prvog uzv budem dole kod njih, ina tom su popustili jer vide da ne mogu baš svi sebi priuštiti da toliko dana budu dole. Vidim sve više i Fraxiparin uvode, ja nisam koristila. Bez da ikome naprave bilo kakvu pretragu na trombofiliju.
    i ja sam dobila obje injekcije prije transfera, jedna ide u ruku, druga u guzu.
    čini mi se da sad svima daju u shemi Clexane/Fraxiparin...

    ni ja nisam imala nikakav razgovor neposredno prije transfera kod dr., javili su mi nakon oplodnje sve info o embrijima, kao što sam već napisala...a za transfer su me pripremale isključivo sestre. kad sam već bila na stolu (da, raširene noge) došao je Boban i kratko pričao samnom, rekao mi da je ipak jedan embrij više, da će vratiti dva "savršena", a dva vrlo dobra smrznuti. to je sve trajalo doslovno 5 sekundi, imala sam osjećaj da im je neka gužva. nakon par min je došao dr.L, obavio transfer i to je bilo to. osobno mi taj brzinski pristup nije baš sjeo i rekla sam Bobanu kad je napravio transfer da mi treba više informacija.

    srećom za vrijeme odmora nakon transfera došla je jako ugodna embriologica (starija, svijetla kosa) i zapravo mi je ona prvi put od kad sam došla u kliniku, uključujući sve dolaske, dala smireno sve informacije koje su me zanimale i odgovorila na sva pitanja - da li ju je Boban poslao jer sam ga to zamolila ili je standardna procedura, ne znam.

    dr.L sam vidjela doslovno na 1 minutu na prvom uzv i još par minuta tijekom transfera, zapravo nikad nismo ni pričali shemu mi je dala i objašnjavala sestra.

    s obzirom na ishod mog postupka, ne mogu i neću se žaliti... osjetno je da su u enormnoj gužvi, što je pokazatelj da puno i dobro rade, ali mislim da bi, pogotovo s obzirom na cijenu postupka, ipak trebalo bar koju minutu više posvetiti razgovoru i pripremi pacijenta.

  8. #4308

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Mala 85 ja sam imala.Zato mi dr.iz hrv u kinula.Isla sam bez toga...meni radila stetu na endometriji jako.
    Kakvu štetu? Ja se sad drugi put bockam i opet imam iste simptome, strah me da opet ne dobijem infekciju gornjih dišnih puteva?

  9. #4309

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Kakva je tvoja dijagnoza? Jel donacija js? E vidiš tako sam i ja 12 dan ciklusa dobila taj problem sa sinusima itd. a 14 dan dobila temp imala infekciju neku i onda mi d.Lazarevski odgodio za sljedeci ciklus i sad se ponovo pocela bockat i opet sve iste simptome imam.

  10. #4310

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    173

    Početno


    LaraLana i ostale starije i nove clanice foruma,ja sutra imam operaciju redukcije jednog ploda posto nakon svih uradjenih snimanja i konzilijuma lakara doslo se do zakljucka da bebi(blizancu broj 2) nema spasa i da ne treba odugovlaciti sa zahvatom.Samo da napomenem da je moj doktor iz Sistine,cim sam mu ispricala o cemu se radi,i poslala prve snimke rekao da je redukcija jednog ploda(za koju da budem iskrena nikad ranije nisam cula) jedino resenje.Znaci doktor iz Sistine je neke 3 nedelje ispred sa dijagonozom u odnosu na lekare ovde a da smo pritom samo razgovarali telefonom i covek je bukvalno u milimetar potrefio dijagnozu.
    Ovo su 3 najteze sedmice u mom zivotu.Iskreno se nadam da ovim postom necu nikog uznemiriti sa nijednog aspekta,posebno religijskog,i nadam se da ce neko pronaci odgovor posto sam i sama ovih dana iscitala stranice i stranice na temu dijafragma hernia kod jednog ploda u blizanackoj trudnoci i redukcija istog.
    Ostajte mi dobro i od srca svima zelim uspesne i zdrave trudnoce❤

  11. #4311

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    Ja sam isto prije transfera dobila protulex ,diazepam i neku za kontrakciju maternice ,a clexan sam si dala 24h prije i jos uvijek ga koristim,kad sam pitala dr L.u sali dali trebam koristit dalje clexan,samo se okrenuo na vratima i nasmijao i rekao,da koristit ces do 3mj trudnoce.Cure sretno koje idete u postupke,koje cekate betu,a tebi Senka43,zelim puno snage da izdrzis sve ❤❤

  12. #4312

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Draga Senka.....jako mi je žao. Budi jaka i izdrži sve to zbog svoje druge bebe koja je zdrava. Želim ti da zahvat što prije prođe i da sve bude u redu, jaka si ti....možeš ti to. Mislimo na tebe svi

  13. #4313

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Bambina1 koja je tvoja dijagnoza? Koliko sam uspjela skužit da si u menopauzi? Koliko dugo? Ja od 2016g. u menopauzi. Dali ides sa donacijom js? Jesi bila koji put na transferu? Ja trebam ici uskoro (prvi put)

  14. #4314

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Senka zao mi je...i prvi put cujem iskreno da se to moze.Drzim fige neka prode sve uredu.Glavu gore i misli na drugu bebicu.Koliko god to bilo tesko.❤
    P.s ja dobila nesto u but neku injekciju oba puta.Drugo nista.Informacije sam dobila kako cure kazu rasirenih nogu.Jedino shemu i ostalo od sestre u sobi.

  15. #4315

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Senka43, drzi se i vjeruj da ce sve na kraju proci dobro. Toliko toga si do sad vec prosla, proci ces i ovo. Samo hrabro!

  16. #4316

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    173

    Početno


    Drage moje,hvala vam puno na recima utehe i podrske.Osecam vas kao clanove porodice.Javicu kako je proslo.Mada mi je ovo bila naj,naj,najteza odluka u zivotu.Kazu doktori da nije opasno po drugu bebu i mene i da se odavno radi a najvise me je razocaralo kad sam cula da se ovde i svuda radi kad parovi biraju koji ce plod da ostave zbog pola.Naravno najvise stradaju devojcice a verovale ili ne ova metoda je najzastupljenija u Crnoj Gori.Kazem mom muzu sve bih njih poslala na IVF pa da vide kako je to boriti se godinama da postanes majka.Bilo kako bilo ja cu sutra na taj zahvat pa se nadam makar da druga beba dodje na svet❤❤❤

  17. #4317

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Joj Senka baš mi je žao što ovo čitam.
    Drži se, svi smo tu uz tebe

    To što pišeš za biranje spola mi je pre prestrašno. Ne mogu zamisliti da netko ima srca za takvo nešto. Grozno.

    Mene Boban zvao jutros, moja se jedinica oplodila i idemo na transfer blastociste, u ponedjeljak.
    U isto vrijeme sam plakala i smijala se kad mi je rekao.

  18. #4318

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    52

    Početno

    Negativna Beta nažalost

  19. #4319

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Zao mi je Kirurgija, drzi se

  20. #4320

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Pozdrav Kajo, mogu li znati kakav si ti problem imala da si isla na donaciju js? Ja isto trebam ici za 2 tjedna na transfer prvi put na donaciju js. Citam svasta ovdje i vidim puno njim nije uspjelo pa sam se izbedirala sad.

  21. #4321

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Kirurgija žao mi je

    Dalma bravo za blasticu

  22. #4322

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Citiraj Afrodita06 prvotno napisa Vidi poruku
    I mi smo ovdje novi. U istoj situaciji kao i vi, potpuno. Osim ovih pokusaja u drugim klinikama. Odlucili smo se za Mk na preporuku mpo doktorice. Poslali prvi zahtjev u hzzo, odbijeni jer smo trazili ivf, neka podnesemo zahtjev za inseminaciju s donorom. Vec 3 tjedna molim Bisku da mi posalje papire za Hzzo. Sve bezuspjesno.
    Joj Afrodita čini mi se da nam je svima uspio promaknuti tvoj post. Razlog tome je jer se objave novih članova ne vide odmah, pa ako se iza nakupi poruka jednostavno ne vidimo unazad da je netko pisao.
    Jesi li u spam gledala jel ti došao mail od Bistre? Ili pokušaj joj pisati s nekog drugog maila, možda njoj tvoj ode u spam.
    Ja sam imala i njen broj mobitela pa sam je i na viber bila kontaktirala.

    Kirurgija žao mi je strašno

    LaraLana hvala
    Posljednje uređivanje od DalmaIB : 25.11.2021. at 20:10

  23. #4323

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je. Prošli mj mi je endometrij bio pretanak a nisan baš ni na letrozol reagirala. Ovaj mj smo pošli sa klomifenom.
    Danas vadila estradiol i LH i dr kaže da je dobro. UZV isto zadovoljan, nije puno se razbacivao sa brojkama, a ni ja nisan pitala jer...nije da se strašno razumim. Zna čovik svoj posao i virujen mu. Danas mi zadnji dan terapije, večeras u 23h stop injekcija, sutra pauza, prekosutra punkcija.
    Sve mi je još uvijek tako nestvarno.
    I ne mogu opisat koliko mi je drago što se Boban vratio.

    Danas je u Klinici bila strašna gužva. Ja i LiaLia smo bile tamo od 8 do 13:30, ona malo duže. Al bez obzira što ne znaju gdje lupaju opet ljubazni
    Da.. ja sam mislila da neću stići na let za nazad

  24. #4324

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Zao mi je
    Sretno Dalmal..bas lijepa vijest.I jedna je dovoljna za ostvarenje sna ❤

  25. #4325

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Ako ste pitali, kakvi su stavovi vaših MPO doktora vezano uz cijepljenje i docjepljivanje 3. dozom tijekom trudnoće? Zaboravila sam pitati doktora kad sam bila tamo. S kime god da sam pričala, a da radi u zdravstvu, kaže da je najpoželjnije prije trudnoće ili u trećem tromjesječju.

  26. #4326

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    52

    Početno

    Drage djevojke hvala na podršci. Tužna sam ali šta je tu je. Kako ste vi koristile utrogestane? Ja sam ih uzimala oralno jer su mi rekli da je svejedno oralno ili vaginalno. Nadam se da tu nisam kiksala. Ujutro ću otići podignuti nalaz jer me bas zanima ta vrijednost.

  27. #4327

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    KirurgijaJeLjubav,bas mi je zao,al nemoj se sad obezhrabriti,glavu gore ..DalmaIB sretno i ta jedna moze biti dobitna mala srecica ❤❤

  28. #4328

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Citiraj Lucy10 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se javim da smo i mi uskoro u Sistini, tačnije u sredu, što će biti 14.dc.
    Osmog dana bila na uz i javila Lazarevskom nalaz (endo troslojan 6,4mm).
    Dr povećao dozu Estrofema na 4 puta po 2mg, Utrogestan od 23.11. i zakazao za 24.11.
    Javljam se iz Sistine uskoro.
    Svima koje ste sada u postupku želim plusiće i veeeelike bete uskoro.
    Pozdrav Lucy, kakva je tvoja dijagnoza? Jesi isla na donaciju js? Otjesite me malo, citam da vam dosta nije uspjelo iz prvi puta pa sam u bedu.

  29. #4329
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Kirurgija žao mi je...nadam se da si ok...

    Senka također...ne mogu ni zamisliti kakav je osjećaj...drž se, javi nam...

    Dalma super da idu na blasticu! i to s jednim embrijem...baš zanimljivo, znači su da su uvjereni da razvoj ide dobro + to povećava šanse jako

  30. #4330
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj LiaLia prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ste pitali, kakvi su stavovi vaših MPO doktora vezano uz cijepljenje i docjepljivanje 3. dozom tijekom trudnoće? Zaboravila sam pitati doktora kad sam bila tamo. S kime god da sam pričala, a da radi u zdravstvu, kaže da je najpoželjnije prije trudnoće ili u trećem tromjesječju.
    pitala sam, baš sam ovih dana imala preglede. moj dr. je stava - ništa za vrijeme organogeneze, čekati do trećeg tromjesečja, kao i sa svim drugim cjepivima... no smjernice koje su nedavno objavljene na nacionalnoj razini kažu da je ok bilo kad.

  31. #4331
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj KirurgijaJeLjubav prvotno napisa Vidi poruku
    Drage djevojke hvala na podršci. Tužna sam ali šta je tu je. Kako ste vi koristile utrogestane? Ja sam ih uzimala oralno jer su mi rekli da je svejedno oralno ili vaginalno. Nadam se da tu nisam kiksala. Ujutro ću otići podignuti nalaz jer me bas zanima ta vrijednost.
    Kirurgija, bolje je vaginalno nakon što ti se potvrdi trudnoća, nešto je bolja apsorpcija...ali nije ti sigurno utjecalo na implantaciju ako si ih pila...ne grizi se...šaljem ti zagrljaj

  32. #4332

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    Kirurgija žao mi je...nadam se da si ok...

    Senka također...ne mogu ni zamisliti kakav je osjećaj...drž se, javi nam...

    Dalma super da idu na blasticu! i to s jednim embrijem...baš zanimljivo, znači su da su uvjereni da razvoj ide dobro + to povećava šanse jako
    Da, ja sam sebi isto tako složila u glavi da vjer. razvoj ide dobro čim su s jednom odlučili na blasticu.
    Treba ostati pozitivan. Ja vjerujem da ja i moja mrvica skupa u ponedjeljak letimo doma

    Ja sam se isto mislila oko tog cjepljenja....Prebolila sam prije 7 miseci bez nekih velikih simptoma tako da se nisan cijepila do sad... Al me onda opet uhvatilo svakakvo razmišljanje čuvši šta se sve događa. Na krajj sam vadila antitijela i imam ih hrpu još tako da sam sada mirnija... mogu čekati treće tromjesječje

  33. #4333

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    pitala sam, baš sam ovih dana imala preglede. moj dr. je stava - ništa za vrijeme organogeneze, čekati do trećeg tromjesečja, kao i sa svim drugim cjepivima... no smjernice koje su nedavno objavljene na nacionalnoj razini kažu da je ok bilo kad.
    Da, tako sam i ja čula. Ja sam cijepljena s 2 doze, ali mi treća treba biti u 1. mjesecu. Računam da bi išla na postupak u 1. mjesecu (ovisno kada dođe donorski materijal) pa razmišljam da bi to cijepljenje odradila mjesec dana ranije (ako se može) da se organizam oporavi prije postupka, a da sam onda dulje sigurna ako bude trudnoća.

  34. #4334

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ja sam sebi isto tako složila u glavi da vjer. razvoj ide dobro čim su s jednom odlučili na blasticu.
    Treba ostati pozitivan. Ja vjerujem da ja i moja mrvica skupa u ponedjeljak letimo doma

    Ja sam se isto mislila oko tog cjepljenja....Prebolila sam prije 7 miseci bez nekih velikih simptoma tako da se nisan cijepila do sad... Al me onda opet uhvatilo svakakvo razmišljanje čuvši šta se sve događa. Na krajj sam vadila antitijela i imam ih hrpu još tako da sam sada mirnija... mogu čekati treće tromjesječje
    Sigurno je sve dobro, čim je blastica

  35. #4335

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    78

    Početno

    Drage forumašice, jutros mi se Boban javlja sa lepim vestima.
    Pet doniranih js se oplodilo a transfer će se obaviti u ponedeljak (oplodnja bila u sredu).
    Da li to znači da idu na blastice? Od uzbuđenja nisam stigla ništa pitati, a možda nisam ni čula šta mi se govori, sem broja i datuma za transfer.
    Bila sam ubeđena da će se sve obaviti sutra, ali raduje me što produžavamo boravak, ovde nam je jako prijatno do sada

  36. #4336

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Lucy10 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage forumašice, jutros mi se Boban javlja sa lepim vestima.
    Pet doniranih js se oplodilo a transfer će se obaviti u ponedeljak (oplodnja bila u sredu).
    Da li to znači da idu na blastice? Od uzbuđenja nisam stigla ništa pitati, a možda nisam ni čula šta mi se govori, sem broja i datuma za transfer.
    Bila sam ubeđena da će se sve obaviti sutra, ali raduje me što produžavamo boravak, ovde nam je jako prijatno do sada
    Daaaa bravo, na blastice se ide! Sretno Lucy i uživajte

  37. #4337

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Meni isto transfer u ponedjeljak tako da će biti guzva Svima će uspjeti

  38. #4338

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Onaj prvi smajlic, krivo

  39. #4339

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Citiraj Lucy10 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage forumašice, jutros mi se Boban javlja sa lepim vestima.
    Pet doniranih js se oplodilo a transfer će se obaviti u ponedeljak (oplodnja bila u sredu).
    Da li to znači da idu na blastice? Od uzbuđenja nisam stigla ništa pitati, a možda nisam ni čula šta mi se govori, sem broja i datuma za transfer.
    Bila sam ubeđena da će se sve obaviti sutra, ali raduje me što produžavamo boravak, ovde nam je jako prijatno do sada
    A šta to treba značit blastice, jel to sad dobro? Ja to ništa je kužim.

  40. #4340

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Senka43, žao mi je što je ispalo tak za drugu bebu. Ajde pa postoje postupci da se jedna beba ukloni, bez da mora i druga van. Nisam znala da je to moguće i sigurno. Prva će beba biti dobro, a to je najvažnije.

    KirurgijaJeLjubav, žao mi je zbog bete. Bit će dobitno sljedeći put!

    Ostale cure na postupcima dolje, želim vam sreću!

  41. #4341

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Evo nisam baš spretna s pisanjem na forumima pa mi nemojte zamjeriti.
    Mi smo bili u četvrtak dolje. Čekamo 1.mjesec i inseminaciju. Malo me je to obeshrabrilo što nam je HZZO odbio IVF ali dobro, valjda sve ima svoje razloge. Dobila sam preporuku dr. L da do tada uzimam folnu kiselinu u nekom obliku i da ćemo se pred postupak dogovoriti hoćemo li probat dobit dvije stanice za inseminaciju. Malo me obeshrabruje postotak uspješnosti ali dobro.

  42. #4342

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    52

    Početno

    Drage djevojke hvala svima na podršci.
    Divno je znati da imaš ljude koji te razumiju i kroz isto prolaze.
    Ja sam bila bas tako optimistična i imala osjećaj da je to to ali eto ipak nije. Ko zna zašto je to sad ispalo tako.
    Svima koji biju bitke želim da uspiju od sveg srca. Podržavat ćemo se međusobno

  43. #4343

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    78

    Početno

    @mala85 blastice su embrioni petog dana od oplodnje. Kod embriotransfera, vraćaju embrije najčešće trećeg ili petog dana (ovi drugi su razvijeniji, podeljeni na više ćelija). Tako da, dobro je

  44. #4344

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Mala85
    Vidim da si se malo ubedirala čitajući o uspjesima, odnosno o neuspjesima...
    Glavu gore, misli pozitivno, za sve ovo treba biti jak. Uspjet će! Svaka od nas je drugačija i svaka drugačije reagira i odgovara na terapiju, tako da ne vodi se po drugima.
    Tu smo da bodrimo jedna drugu i da smo potpora jedna drugoj.

    Ja sam npr.dobila samo jednu jedinu stanicu, al se oplodila i embrij se odlično razvija..baš me jutros B zvao i kaže da je izvrstan. A ja kad čujem pozitivu u njegovu glasu pomislim da i letjeti mogu. Čovjek je nestvaran i baš rođen za ovaj posao.

    Tako da..ponavljam...glavu gore, ostani pozitivna, vjeruj doktorima, znaju svoj posao dobro. I bit će sve ok

  45. #4345

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Mala85
    Vidim da si se malo ubedirala čitajući o uspjesima, odnosno o neuspjesima...
    Glavu gore, misli pozitivno, za sve ovo treba biti jak. Uspjet će! Svaka od nas je drugačija i svaka drugačije reagira i odgovara na terapiju, tako da ne vodi se po drugima.
    Tu smo da bodrimo jedna drugu i da smo potpora jedna drugoj.

    Ja sam npr.dobila samo jednu jedinu stanicu, al se oplodila i embrij se odlično razvija..baš me jutros B zvao i kaže da je izvrstan. A ja kad čujem pozitivu u njegovu glasu pomislim da i letjeti mogu. Čovjek je nestvaran i baš rođen za ovaj posao.

    Tako da..ponavljam...glavu gore, ostani pozitivna, vjeruj doktorima, znaju svoj posao dobro. I bit će sve ok
    Istina jako sam se ubedirala, ipak sam od 2016 u menopauzi, pa cin1 pa HPV, tak da sumnjam sve više u uspjeh a i nisam baš mlada..

  46. #4346

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Ja bi trebala pocetak 12 mj na transfer, jos sam na decapeptylu.

  47. #4347

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    173

    Početno



    Drage moje,zavrsio se zahvat za koji sam na nekim stranicama procitala(mada nema puno informaciia) da traje 20-tak minuta medjutim trajao je puna 2 sata pod potpunom anestezijom u operacionoj sal.Druga beba je dobro a ja na par ultrazvukova u toku dana nisam imala snage da pogledam u ekran tako da su ih iskljucili.Osecam se prazno iznutra.Nema vise one radosti zbog trudnoce i znam da treba vremena da se vrati osecaj srece.
    Vama koje cekate transfer naredne sedmice puno srece i uspesne postupke a ostalima prijatan vikend i nema odustajanja❤

  48. #4348

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Senka

  49. #4349

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    78

    Početno

    Senka, uz tebe smo svim srcem❤️

  50. #4350

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Draga Senka šaljem ti puno zagrljaja i snage

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •