Stranica 9 od 122 PrviPrvi ... 78910111959109 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 6080

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #401

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Rikku ja ti se zaista u to ne razumijem. Nadam se da ce ti se netko od cura javiti sa objašnjenjem.
    Uglavnom odobrenje od hzzoa cekaš 45 dana do 2mj. Sve ovisi.

  2. #402

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Rikku a da mozda odes kod dr.škvorca. On ima ugovor sa hzzom i on bi ti mogao ispuniti tsj zahtjev.
    Ali vecinu tih zshtjeva hzzo šalje kod Vrčića na mišljenje. Na mojem je bio on potpisan i dao je svoje misljenje pregledom moje cijele dokumentacije

  3. #403

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    A on je inače tvoj mpo? Ako je, ne znam zašto odugovlači ako zna tvoju priču. Pa nek napiše zahtjev a ti lako sebe središ za to vrijeme. Ako nije, odi nekom drugom.
    Ja sam odobrenje čekala 2 i pol mjeseca, ali ajde, bili su godišnji. Inače se ne čeka tako dugo.

  4. #404

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    E neće neće. Načekat cemo se sada.
    Misliš? I za konzultacije?

  5. #405

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    LF2 ne znam kako da ti kazem a da te ne zbediram. Boban mi je rekao da se termin za konzultacije kod tog dr. Lazarevskog ceka po 4mj. Ja sam sad luuuuddaaa.
    Ali rekao je da ce me ubaciti ranije. A sta njemu znaci ranije.
    Uglavnom u srijedu ih i ja i ti trebamo kontaktirat i vidit sta ce nam reći. Nama nije bitno kod kojega cemo dr na razgovor jer taj hebeni rszgovor i uzv traju 10min. Ja nebih cekala neke duge termine kod Lazarevskog nego neka nam daju prvi termin kod nekog drugog slobodnog doktora.

    Svi navodno zele kod Lazarevskog jer je kao najbolji pa je prebukukiran. A nama nije bitno. Ne idemo na klasicni ivf pa da nam nesto mogu zabrljati.
    Slazes li se??

  6. #406

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Ova cura koja je sad bila ksze da je kod njega bila doslovno 10min....i nista ti posebno ne govori. Tih i povucen.

  7. #407

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Danas mi je to Boban rekao i da ga napomenem u srijedu i da ce on pitati Lazarevskog pa ce mi se javiti.

  8. #408

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Po kolko je ta cura čekala konzultacije? Ja sam mislila da smo mi već "njihovi" pacijenti od kad smo predali zahtjeve i da ne bi trebali tolko čekati samo konzultacije. Povela sam se onim što je netko tu na forumu reko da su joj rekli ako ne odluči tipa do početka 8 mjeseca da će na red s onima tek u 12. A u suprotnom bi već u 9 mjesecu mogla na postupak. Probat ću naći taj post.

  9. #409

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Vjerojatno u 12 mjesecu planiraju narudžbu i mi bi trebale mjesec, mjesec i pol prije toga ići tamo jer osim konzultacija, moramo proći i odobrenje njihovog zdravstva a i to traje nekih mjesec dana. Tako sam ja shvatila od postova cura. Po tome, u 10 mjesecu moramo obaviti konzultacije.

  10. #410

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Ta cura je cekala nekih 1mj konzultacije i jos jedna cura isto tako. Pa mi nije jasno zasto je on danas spomenio 4mj ali kao ugurati cu vas ranije budite bez brige.
    Ja isto mislim da smo mi u 10mj kod njih 100%. Jer svakome je trebalo cekati oko 1mj za konzultacije.

  11. #411

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Mozda se on krivo izrazio. Mozda se inace kod Lazarevskog stvarno toliko dugo ceka...4mj ali to mi nije normalno inače. Ni u Pragu ne cekas toliko. Odmah se ide u postupak.

  12. #412

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Cure da idete o svom trosku termin bi dobile doslovno odmah. Cekale bi minimalno sto se treba proci a to je odobrenje ministarstva od strane Makedonije i narucivanje js ili spermatozoida.
    Dok cekate obavljate sto trebate obaviti.

    Ja sam recimo isla prvi put krajem treceg mjeseca.
    U cetvrtom je naruceno sjeme i bilo je odobrenje od ministarstva. Mogla sam ici u petom na postupak ali nisam jer mi je bolje odgovarao lipanj zbog posla.

    I tad je se kod dr. Lazarevskog cekalo dugo. I njihovi pacijenti prek fonda cekaju po 3 do 4 mj.

    Pogotovo sad jer dr. Lazarevski je bio dugo na bolovanju zbog povrede pa se skupilo dosta pacijenata.
    Em sto im od svakud dolaze.
    Vidjet ce te kakva guzva budu kod njih...al ide sve brzo.

  13. #413

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Da, sjecam se da je netko pisao da je dr.Lazarevski imao udes i da je na bolovanju. Pa je onda došlo i ljeto i godišnji pa taj neki kongres i onda se stvari malo poremete i stvori se gužva. Ali nadam se da se nama sada sve ovo neće odužiti.

  14. #414

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Da, sjecam se da je netko pisao da je dr.Lazarevski imao udes i da je na bolovanju. Pa je onda došlo i ljeto i godišnji pa taj neki kongres i onda se stvari malo poremete i stvori se gužva. Ali nadam se da se nama sada sve ovo neće odužiti.

  15. #415

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Lf2, cura koja je bila kod njih kaže mi da ljekove mi sami plaćamo i da nam hzzo to ne priznaje. Uglavnom ona je platila 2.000 kn ljekove.

  16. #416

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Ona je gore kod njih kupila ljekove. Pa zar nam se to ne može priznati? Ona ima račun iz njihove ljekarne.

  17. #417

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Rikku a da mozda odes kod dr.škvorca. On ima ugovor sa hzzom i on bi ti mogao ispuniti tsj zahtjev.
    Ali vecinu tih zshtjeva hzzo šalje kod Vrčića na mišljenje. Na mojem je bio on potpisan i dao je svoje misljenje pregledom moje cijele dokumentacije
    Kako se zove dr. Vrčić? On je u Petrovoj?

  18. #418

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    I da, pitala sam, ali još nisam dobila odgovor od dr.

    Kada i kome nosimo nalaze hormona i svega ostalog? To treba samo njima u Makedoniju ili se to stavlja uz zahtjev? I što ste točno vadile?

  19. #419

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Leptirica, ja sam poslala njima u Mk mailom jer su mi trazili a trebaš i hzzou.

  20. #420

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Leptirica, vadis one klasicne hormone od 2.do 5.dc...fsh lh tsh estradiol prolaktin.... AMH obavezno
    Ja sam hzzou slala i vag.briseve i papu i sgram od muza i sve nalaze koje sam imala i sve šta sam radila ovih godina

  21. #421

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Rikku - kod mene uvijek treba biti nešto komplicirano 
    U petak, 30.8. sam bila naručena u Petrovoj za ispunjavanje obrasca (d. Tomičić). Nakon 10 min čekanja, došla sam na red i bila time oduševljena. Kako mi je rekao da on prvi put to ispunjava, ko da sam znala da će biti problema.. Ispunio on to meni kako je znao i ja sam odmah odnijela taj formular u Magaretsku. Tamo isto ko po špagi .. I onda kreće drama.. Već u ponedjeljak, 2.9. sam dobila odgovor iz Ministarstva da mi je dovoljno dobro ispunio formular – točno su po točkama napisali što fali – odmah otišla u Petrovu da mi dopuni, ali šipak  Naručili me danas, 9.9. ujutro da dođem.. Dođem ja u 7,30 i za par minuta me zvao.. Ali u točki 7. ili 9., ne sjećam se, treba neki Referentni centar valjda ispuniti.. Kaže on, ovaj formular ostavljam i zvati će Vas netko danas da je gotovo. Ali, opet , zvali me i rekli da u srijedu tek imaju konzilij il tako nešto, pa da će tada biti gotovo i da će me zvati iza 12.. Nadam se da hoće i da mi formular neće zgubiti jer sam već luuddaaa.. A da ne govorim da imam vremena do max 16.9. da vratim ispravljen i točan formular u HZZO kako bi me mogli „voditi“ s 30.8… U protivnom , sve nanovo … Muka mi je već 
    Ja sam HZZO-u predala sve, a bome je bilo dosta toga: hormoni (progesteron, TSH, LH, FSH, estradiol, testosteron, Shbg, dhea, prolaktin, anti-mullerov hormon), obična krvna slika, , krvna grupa, ultrazvuk dojki, markeri za spolne bolesti (Petrova), ultrazvuci, papa, nalazi neuspjele umjetne oplodnje, nalazi iz a. Štampara.. Za zaručnika – krvna grupa, markeri za spolne bolesti, nalaz ejakulata, spermiogram.. I zajedno smo kod javnog bilježnika išli po ovjeru da smo u izvan bračnoj zajednici..
    Nadam se da sam pomogla..

  22. #422

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Lf2, cura koja je bila kod njih kaže mi da ljekove mi sami plaćamo i da nam hzzo to ne priznaje. Uglavnom ona je platila 2.000 kn ljekove.
    Nekako sam i računala na to jer je netko u postu napisao da je koristio Impryl a znam da je skup jer sam ga koristila za Tursku i sve te neke lijekove koje tu nema pa bolje uzeti od tamo. Sve što se može tu budemo uzele ovdje. To će nam ziher sad reć kad idemo konzultacije.

  23. #423

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    LF2, ta cura nista nije znala na prvom razgovoru i zato se baš iznenadila kada je na kraju te ljekove trebala tamo platiti. Ona je tamo kupila i utriće i sve ono šta nam naši ovdje mogu prepisati. Impryl je isto tamo kupila. Baš cu pronaci poruku da vidim koliko ga je tamo platila. Javiti cu ti to.

  24. #424

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    A oni nakon et uz utrice isto daju one Proluton injekcije ili Proegrsteron depo. I kako mi je ostalo po sjecanju da je to kod njih dosta jeftinije nego kod nas. A i kod nas ga jedno vrijeme nije ni bilo na tržištu.

  25. #425

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Impryl 30 tableta kod njih je oko 350kn

  26. #426

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Prolutex 25mg....15 injekcija kod njih su 1.000kn

  27. #427

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Prolutex 25mg....15 injekcija kod njih su 1.000kn
    Ne znam ni što je to? Impryl sam ja pila 3 mjeseca i te tri kutije platila dosta. S time da su u Turskoj lijekovi puuuunooo jeftiniji.
    Samo sa nam uspije...sve bi kupila.

  28. #428

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Prolutex su ti injekcije progesterona. Oni u Mk i u Pragu nakon et idu na malo jače doze progrsterona nego naši ovdje. Tako da uz utrogestan daju i taj prolutex.

  29. #429

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    LF2 jedva cekam sutra da vidimo šta i kako dalje

  30. #430

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Drago mi je da idu s jačom dozom progesterona. Ništa ne treba prepustiti slučaju u našem slučaju

  31. #431

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    LF2 da li ti se itko javio?

  32. #432

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Dr. Boban mi je jutros rekao da me nije zaboravio i da me moli za malo strpljenja.

  33. #433

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Nitko ništa. Očito im je strka. Iskreno, mene samo zanima koji je plan sa postupkom, otprilike kako planiraju to za nas? Koji mjesec? Htjela bi da krenemo prije nove godine. Što se konzultacija tiče, neću ni forsati jer mi paše kasnije.

  34. #434

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Nije ni meni nikakva žurba. Tek u 5mj punim 42god tako da imam fore ha ha ha ha

  35. #435

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Nije ni meni nikakva žurba. Tek u 5mj punim 42god tako da imam fore ha ha ha ha
    Taman ćeš uc u zadnje tromjesečje

  36. #436

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    22

    Početno

    Pozdrav,
    nisam se dugo javila. Cure procitala sam sto se pisale pa sam dosla samo kao podrska. Nemam vam puno sto pisati jer je kod mene bila donacija spermatozoida.

    Treci postupak je uspio i sad imam prekrasnu djevojcicu od 6 mjeseci.
    Pisala sam pa cu vam ostaviti link. Mozda nesto procitate sto ce vas zanimati i biti od koristi.

    Htjela sam samo jos dodati da ovisi kod kojeg dr cete dopasti jer ne daju svi istu terapiju.
    Meni dr. Lazarevski nikada u terapiju nije uvrstio depo progesteron osim samo na dan transfera ili vecer prije.
    Dok ce recimo dr. Ivanovski inzistirati na tome.
    Uz depo ide jos svakako vaginalno.
    s.c se sporije resorbira dok se i.m. brze resorbira i moze se primjenjivati svaki treci dan (uz vaginalni progesteron naravno)!

    http://forum.roda.hr/threads/90321-I...partnera/page4

    Evo tu sam pisala.
    Uz aspirin sam estrofem pila do otkucaja srca i utrogestan do 12 tt.

    Sretno

  37. #437

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    LF2 javio mi se dr.Boban jutros. Ja sam slj tjedan kod njih. Jesu li tebe kontsktirali?

  38. #438

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Robertina drago mi je da si se javila. Čitala sam još davno tvoje postove ali nisi dugo bila aktivna na forumu pa sam se baš pitala šta ima kod tebe.

  39. #439

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    I ja isto. Daj mi se javi u pp ako ti nije problem. Htjela sam se tebi javiti ali ne mogu ti poslati pp. I nitko mi još nije napisao što sve trebam donijeti? Jel tebi?
    Posljednje uređivanje od LF2 : 12.09.2019. at 18:51

  40. #440

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Točno sam si mislila da će tako biti, javit tipa dođite za 2-3 dana. Danas mi bila malo frka panika sve to organizirati, posao, karte još moram.

  41. #441

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Imaß poruku

  42. #442

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Što se konzultacija tiče, sve se obavi u jednom danu tako da što se aviona tiče imate u 22:10 iz ZG i drugi dan nazad u 15:55.
    Obave se razgovor i UZV kod dr.Lazarevski i razgovor i spermiogram kod embriologa Bobana.
    U međuvremenu vas taksist vozi kod bilježnika i kod psihologa.
    Lazarevski je super, smiren i vrlo stručan. Boban je ❤️ cijele te priče. Nekako kad dođete do njega, sve je lakše i opuštenije.
    Što se terapije tiče, nama nisu ništa dali.
    Ono što me iznenadilo jest da od pretrage ejakulata rade spermiogram, ejakulat bakteriološki i DNA fragmentaciju. To je odlično.
    Donorku smo na kraju prepustili Bobanu, makar mi smo imali pravo glasa ali kad dođete do tog dijela, nekako je najbitnije da je mlada i ima 8 oocita koliko imamo pravo. Imajte na umu da izbor donorki nije velik. Postoji na stranicama ukrajinske banke donora i nešto što se zove VIP donorke ali nam je objašnjeno da su to cure koje nisu još stimulirane nego one osobno iz nekog dijela svijeta odakle i jesu dolaze u MK i ide friška donacija. Ali ta priča je skuplja i to puno.
    Vedre, sad ti svoje dojmove

  43. #443

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Bilježnik je 500 denara (8eura), psiholog 2000 denara (33 eura), taksist 30 eura.
    10 eura = 600 denara

  44. #444

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Evo i mene. Taman se mislim da trebam javiti kako je prošlo. Vidim da si napisala sve šta je važno.

  45. #445

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Nas je taxi pokupio na aerodromu i odveo do hotela. To je 20e. Bili smo u hotelu Portal odmah par metara od klinike.
    Javnog biljeznika i psihologa ne mozete plaćati u eurima tako da je taxista koji nas je cijelo vrijeme vozio on nam je davao njihove dinare i na kraju kada smo isli kuci kada nas je vratio na aerodrom tada smo mu sve to platili u eurima.

  46. #446

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Zbilja mozete sami izabrati.donorku ali i mozete dr.Bobanu to.prepustiti

  47. #447

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Izbor donorki nije prevelik. Ja sam par dana prije puta gledala donorke i kada sam birala prema našoj krvnoj grupi, težini, visini, boja očiju, boja kose....izbacilo mi je 3-4 donorke

  48. #448

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Noć u hotelu je 30e. To je bez doručka. Doručak je još 5e. Mi smo jeli vani.

  49. #449

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Moja nije ni moje krvne grupe nego ko dragi
    Kad sam upisala svoju krvnu grupu i smeđa kosa i izašla mi jedna. A krvna grupa mi je A+, ništa spektakularno.

  50. #450

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Cure
    Jedva cekam da krenete u postupak

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •