Stranica 99 od 122 PrviPrvi ... 4989979899100101109 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,901 do 4,950 od 6095

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #4901

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    173

    Početno

    Mala85,nisam znala za tvoju,tesku,zivotnu pricu.Zato postoji postupak doniranom jajnom celijom i medicina je toliko uznapredovala da vise nema nemogucih stvari.Ako si sve to prosla onda ces jos malo izdrzati i doci do cilja.Veruj kad se ostvari zaboravices sve muke kroz koje si prosla❤

  2. #4902

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Drage moje cure sve vas ja pratim.Drago mi je cuti lijepe vijesti u svim pitanju.Boricama drzim fige sto prije da ostanu trudne.Samo glavu gore,znam da je tesko sve to.Ja i moj veliki decko smo dobro 32tt smo.Jos malo pa brojimo,mislim da ce i ranije doci jer mi se cevikalni dosta smanjuje i dali su mi progesterone da stavljam..
    Uzimanju vitamina onih skupih iz Mk sve prenetal su iste i sve imaju sastav isti skoro.Samo je bitno daj aktivna folna i dobar mg.

  3. #4903

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Predivno za uspjehe, čestitke !!!
    Mi koje još nismo,nadam se uskoro srećicama.
    Sretno svima!!

  4. #4904

    Datum pristupanja
    Jun 2021
    Postovi
    31

    Početno

    Pozdrav! U srijedu putujem za Skoplje, ako je koja dole i raspoložena za kavu nek se javi.

  5. #4905
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    LiaLia čestitam! To je baš lijepa velika beta Hoćeš vaditi za dva dana ponovo? Moja beta je u istom tom razmaku od transfera bila puno puno manja (a blizanci), to baš dosta može varirati...tvoja je odlična.

    Dalma držim fige...odbrojavanje je uvijek napeto i grozno, dan po dan

    mala85, već sam ti pisala za HZZO - trebaš ih samo nazvati. Žene su super, javljaju se na telefon, ugodne su i brze. Meni je rješenje bilo gotovo u roku par dana, sve sam saznala telefonom. Nema razloga da išta čekaš i pitaš se što se zbiva.

    Što se prenatalnih tiče, već su cure napisale - to je sve slično, treba samo malo baciti oko na sastav. Ja sam se više vodila savjetima mojih ginekologa u ZG, ionako ih nastavljaš piti i u trudnoći kad te prate ovdje, a prenatalni vitamini nisu faktor hoće li postupak uspjeti ili ne... kao ni sva ostala terapija, sve je to samo podrška implantaciji, ako se dogodi.

  6. #4906
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj KirurgijaJeLjubav prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav drage cure! Ja se nisam dugo javljala jer sam imala jako ubitačan tempo na poslu a i trebao mi je odmak mali poslije prvog neuspjelog pokušaja.
    Naime sad se spremam otići po moje smrzlice. Protokol mi je sljedeći: juce sam završila drugu kutiju cycloproginove i sad čekam mengu. Od prvog dana menge pa narednih 7 dana triptofem injekcije subcutano ( zamjena su za decapeptyl kojeg se nije moglo nabaviti u Mk), zatim estrofem 3x2mg od drugog dana na svakih 8sati a od 7.-og dana estrofem 4x2 mg tj na svakih 6 sati.
    Ultrazvuk između 1-12 dana ciklusa. Transfer između 17-19 dana. Rečeno mi je da nabavim i clexane, decortin, utrogestan kao i prolutex injekciju. Vodi me dr. Lazarevski. Jel i kod vas od neke bio sličan protokol sa smrzlicima?
    Ovo ti je standardan protokol za embriotransfer, identičnu shemu imamo i mi koje idemo na donaciju js (jer je nama embriotransfer usporediv s vašim FET-om - nema stimulacije).
    Decapeptyl služi za supresiju prirodnog ciklusa, kako ne bi došlo do rasta folikula i ovulacije. Nekima zna dosta utjecati na debljinu endometrija nažalost...ali zato piješ Estrofem koji ga podebljava do transfera.
    Clexane u MK dobivaju svi zbog bolje prokrvljenosti (u Hr samo žene koje imaju indikaciju i žene iznad 38 godina kod kojih se očekuje veća mogućnost za grušanje krvi i to tek u trudnoći, ali i to je bez pravila)... Decortin - pozitivan utjecaj kortikosteroida je navodno nedokazan, ali daju ga redovito u postupcima i u Hr. Utrići i Prolutex - progesteronska podrška za implantaciju... Prolutex vole koristiti u MK, u Hr se ne koristi u postupcima (skup je).
    Sve skupa je zapravo samo podrška za implantaciju, tj. stvaranje dobrog okruženja za embrij...

    Pretpostavljam da to sve znaš kad si medicinske struke Meni je trebalo neko vrijeme da sve pohvatam, zahvaljujući curama s više iskustva iz MK, pa nek bude tu

  7. #4907

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    52

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo ti je standardan protokol za embriotransfer, identičnu shemu imamo i mi koje idemo na donaciju js (jer je nama embriotransfer usporediv s vašim FET-om - nema stimulacije).
    Decapeptyl služi za supresiju prirodnog ciklusa, kako ne bi došlo do rasta folikula i ovulacije. Nekima zna dosta utjecati na debljinu endometrija nažalost...ali zato piješ Estrofem koji ga podebljava do transfera.
    Clexane u MK dobivaju svi zbog bolje prokrvljenosti (u Hr samo žene koje imaju indikaciju i žene iznad 38 godina kod kojih se očekuje veća mogućnost za grušanje krvi i to tek u trudnoći, ali i to je bez pravila)... Decortin - pozitivan utjecaj kortikosteroida je navodno nedokazan, ali daju ga redovito u postupcima i u Hr. Utrići i Prolutex - progesteronska podrška za implantaciju... Prolutex vole koristiti u MK, u Hr se ne koristi u postupcima (skup je).
    Sve skupa je zapravo samo podrška za implantaciju, tj. stvaranje dobrog okruženja za embrij...

    Pretpostavljam da to sve znaš kad si medicinske struke Meni je trebalo neko vrijeme da sve pohvatam, zahvaljujući curama s više iskustva iz MK, pa nek bude tu
    Hvala ti draga Sushi Ja momentalno čekam da se pojavi vještica ( menstruacija ). U subotu sam prestala uzimati cycloproginovu ali evo nikakvih naznaka od menstruacije tako da uopće ništa ne mogu započeti. Doktor kaže da je jako rijetko da ne dođe menga i da se očekuje do 7 dana nakon prestanka uzimanja tabletica. U suprotnom moram uraditi ultrazvuk.

  8. #4908

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    78

    Početno

    Kirurgija, ne brini doći će menga, kako su ti rekli.
    I ja ću na fet uskoro, pa me zanima da li ti je dr L prepisao cikloproginova tablete?
    Jel to obavezno za fet i koliko dugo si ih pila? Koliko unapred si se najavila za fet?
    Izvini što sam te zatrpala pitanjima

  9. #4909

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    I mene to sad sve zanima za taj FET, ja sam mu se danas javila ali mi još nije odgovorio.

  10. #4910

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    52

    Početno

    Citiraj Lucy10 prvotno napisa Vidi poruku
    Kirurgija, ne brini doći će menga, kako su ti rekli.
    I ja ću na fet uskoro, pa me zanima da li ti je dr L prepisao cikloproginova tablete?
    Jel to obavezno za fet i koliko dugo si ih pila? Koliko unapred si se najavila za fet?
    Izvini što sam te zatrpala pitanjima
    Sve je ok zato smo tu da se pomognemo sa iskustvima.
    Sta misliš pod pojmom FET ? Ja i skraćenice smo na vi.
    Ja sam imala prvi pokušaj neuspješan. I ovo sad će biti drugi. Dr. L mi je propisao cycloproginovu i pila sam je 2 mjeseca

  11. #4911

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Ja pijem Cyclo Progynovu jer sam u menopauzi i dođe mi krvarenje uvijek 4.dan od prestanka zadnje smeđe tabletice.
    Pripremam se za embriotransfer.
    Prepisao dr.Lazarevski.
    FET je kratica za frozen embriotransfer,smrznuti embrio.

  12. #4912

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Kaja1976 jel ti dokt Lazarevski javio sta treba za pripremu embriotransfera? Jel ide sve isto za FET kao i kad si išla prvi put? Mislim od terapije.

  13. #4913

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    78

    Početno

    Kirurgija, Kaja ti je lepo objasnila za fet, transfer smrznutih embrija. I ja se spremam za to. Kakva su iskustva drugih cura na donaciji jajnih sa cikloproginovom, da li ste i vi kao Kirurgija pile 2 meseca pred fet? Meni su ciklusi i dalje redovni, da li to ima veze ili se ciklo prepisuje svima?

  14. #4914

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Lucy10 nema potrebe da ti to piješ kad imaš redovne menstruacije a i kirurgija barem mislim da ide sa svojim jajnim stanicama. Ja npr idem na donaciju i ja pijem Femoston 2/10 da bi dobila menstruaciju jer ju drugačije nemam.

  15. #4915

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Evo da i ja napišem neko svoje konkretno iskustvo.
    Odradili smo inseminaciju i sad preostaje dva tjedna čekanja.
    Nakon Femare 5 dana trebalo je malo vremena kod mene da se stvari pokrenu očito, na kraju smo imali 3 savršena folikula taman u vrijeme ovulacije kada je napravljena inseminacija, 16.dan ciklusa. Poslije sam dobila 2x1 Utrogestan 200mg. I Femibion. Rekla sam da pijem (kršitelj koda) Prenatal pa su mi rekli da je to isto i da se držim svoga.

    E sad kako bude biti će. Ostaje nam samo čekanje.

  16. #4916

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Meni je priprema za svježi embriotransfer i za FET bila skoro pa ista.
    Ne daje se svima Cyclo Progynova,nema potrebe.
    Taj Femoston je nešto vrlo slično,sve za regulaciju ciklusa,hormoni estrogen i progesteron u varijacijama.
    Meni je terapija bila Decapeptyl 7 dana injekcije od 1.dana ciklusa,od krvarenja znači.
    Od 2.dana paralelno Estrofem 2 mg a Prolutex par dana ranije od transfera.
    Mislim da je mnogima sve slično.
    Decortin isto prvih nekoliko tjedana trudnoće. . .

  17. #4917

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    78

    Početno

    malena, Kaja, hvala na odgovorima.
    Kada vi idete u SK?

  18. #4918

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Citiraj Lucy10 prvotno napisa Vidi poruku
    malena, Kaja, hvala na odgovorima.
    Kada vi idete u SK?
    Ja bi otprilike trebala 14.03. Biti tamo ali to jos nije sigurno. Kad izmjerim endo onda cu znati tocno kad moram biti tamo. Javio mi se dr.Lazarevski i rekao da je terapija za FET ista kao i kad ideš prvi put.
    Kad ti ideš?

  19. #4919

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    78

    Početno

    Malena, ja sam planirala u aprilskom ciklusu.
    Želim ti puno sreće. Javljaj nam kako ide.

  20. #4920

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Citiraj Lucy10 prvotno napisa Vidi poruku
    Malena, ja sam planirala u aprilskom ciklusu.
    Želim ti puno sreće. Javljaj nam kako ide.
    Hvala iako ovo odradujem samo zato što moram pa da mogu s novom donorkom krenit iznova, nemam baš neke nade u te lošije stanice.

  21. #4921

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    52

    Početno

    Pozdrav drage djevojke. Ja sam danas imala ultrazvuk na 3.dan ciklusa. I pojavila se jedna cista 2.4cm na lijevom jajniku. E sad doktor L. mi rece da to nije bas dobro. Da trebam ponoviti ultrazvuk 8-9 ciklusa (tad sam već u Mk). I da ćemo vidjeti dal će to smetati. I da ako nema drugi folikul za ovulaciju da ce mi propisati terapiju gestagenom.
    Da li je netko od vas imao slično iskustvo ? Sta bi to sve moglo da znaci i sta će donijeti ?

  22. #4922

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Rat u Ukrajini. . .
    Kako ćemo do donorica?

  23. #4923

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Kaja1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Rat u Ukrajini. . .
    Kako ćemo do donorica?
    Baš to mi je jučer prvo palo napamet..

  24. #4924

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Morat će se orijentirati na druge države.

  25. #4925

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Sigurna sam da će se situacija uskoro smiriti što se tiče Ukrajine, a predpostavljam za ima klinika i plan B - neku drugu banku stanica ako zagusti.

  26. #4926
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj KirurgijaJeLjubav prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav drage djevojke. Ja sam danas imala ultrazvuk na 3.dan ciklusa. I pojavila se jedna cista 2.4cm na lijevom jajniku. E sad doktor L. mi rece da to nije bas dobro. Da trebam ponoviti ultrazvuk 8-9 ciklusa (tad sam već u Mk). I da ćemo vidjeti dal će to smetati. I da ako nema drugi folikul za ovulaciju da ce mi propisati terapiju gestagenom.
    Da li je netko od vas imao slično iskustvo ? Sta bi to sve moglo da znaci i sta će donijeti ?
    Postoji više tipova cisti, neke se lakše i brže riješe ili povuku same, neke traže detaljniju obradu. Bilo bi dobro ginekologa pitati o kakvoj cisti je riječ i kakav je plan postupanja s njom (pogotovo u smislu očekivnog trajanja)... Najčešće se izbjegava ići u postupke s cistama, naravno, opet - ovisno kojeg su tipa.

  27. #4927
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj Kaja1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Rat u Ukrajini. . .
    Kako ćemo do donorica?
    Ako će netko biti u kontaktu s Bobanom, molim vas javite što kaže na ovu temu...situacija ne izgleda dobro, a ukrajinske banke izvoze stanice u cijeli svijet koliko vidim po webu ove koju koriste u Sistini. Znam više cura se planiraju javljati prvi put u Mk i tek planiraju postupke s donacijom js, pa bi svaka info bila dobrodošla...i zahvaljujem unaprijed. No pretpostavljam da ni oni još ništa ne mogu znati.

  28. #4928

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    A nekako će se morati riješiti ako ovaj rat potraje.
    Koliko,nitko ne može znati.
    Ne znam koje banke sjemena mogu zamijeniti ogromnu Ukrajinu?
    Španjolska,Grčka?

  29. #4929

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    O tome sam i ja razmisljala.. bas sam razocarana u sve, sta god da krenem niste me nece i opet imam neki osjecaj da necu ni do nove donorice doci.
    Zene koje idete u postupak clexane kupujte u hrvatskoj jeftinije su nego u Makedoniji.

  30. #4930

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    U životu je dosta bitan pozitivan stav, a u postupcima je još bitniji. Naravno da se može svašta iskomplicirati, ali ako ne možemo na to utjecati, onda bezveze gubimo živce i energiju.

    Budući da su postupci za vse klinike jako dobar izvor zarade odnosno biznis, sigurna sam da će se svaka klinika na svijetu snaći. Samo polako, mirno i sve će se dogoditi u svoje vreme. Ne možemo ništa izkontrolirati.
    Posljednje uređivanje od tinkilinkixyz : 26.02.2022. at 15:18

  31. #4931

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    Ako će netko biti u kontaktu s Bobanom, molim vas javite što kaže na ovu temu...situacija ne izgleda dobro, a ukrajinske banke izvoze stanice u cijeli svijet koliko vidim po webu ove koju koriste u Sistini. Znam više cura se planiraju javljati prvi put u Mk i tek planiraju postupke s donacijom js, pa bi svaka info bila dobrodošla...i zahvaljujem unaprijed. No pretpostavljam da ni oni još ništa ne mogu znati.
    I mene ovo obvezno što prije zanima. Al sramota me više piliti savršenog Bobana. Hajde, neka se neka usudi nazvati ga ili mu barem poslati poruku na Viber: + je broj Bobana Janevskog.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 01.03.2022. at 21:25 Razlog: javna objava kontakt broja

  32. #4932

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Mala85,ja sam u Sistini kupila Heparin injekcije jer Clexana nemaju,kažu da je sve isto,isti sastav.
    Cijena je manja nego u Hrvatskoj ali ne baš puno.
    Bobanu smo spomenuli rat u
    Ukrajini prije kratkog vremena pa je zinuo i oči raširio. . .ja dam na to rekla da neće. . .Jelda da neće?,rekao je. . .
    Ali eto,što je tu je.
    Ja vjerujem da će brzo prestati rat,kažu vojni analitičari najviše do 15.ožujka kad bi se tlo razblatilo jer zatopljava.
    Vjerujem da će Sistina morati okrenuti nešto ako,ne daj Bože,Ukrajina teže strada.
    Mislim da sada i Boban čeka trenutno.
    Možda će se donacije prolongirati vremenski,ali teći će i dalje.
    Strpljen-spašen

  33. #4933

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    52

    Početno

    Kaja ja ne bih rekla bas da su heparin i clexane dva ista preparata. Jer nisu. Imaju istu namjenu ali sastav nije isti. Heparin se daje kod srčanih bolesnika,kod pacijenata sa poremećajima zgrusnjvanja krvi i koji već primaju terapiju za istu. Clexane je preventiva prije operacija i poslije operacija kao i kod svih ležećih bolesnika koji su negdje u bolnici smješteni

  34. #4934
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Kaja, možda misliš na Fraxiparine, jer njega obično daju kao zamjenu za Clexane

  35. #4935

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Jako je slična kutija,bijela sa narančastim dijelovima. . .
    Rekla ljekarnica u Sistini da je to posve isti sastav. . .enoksaparinnarij. . .isto 40 mg,isto 10 injekcija,samo drugi proizvođač,mislim da je to sa španjolskog govornog područja.
    Eto,pitat ću Lazarevskog pa javim.

  36. #4936
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Možda Inhixa? Nju daju i u Hr kao zamjenu za Clexane kad ga nema, generički lijek...

  37. #4937

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Enoxaparina Rovi piše kao naziv lijeka.

  38. #4938

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Ja sam u prosincu 20 inekcija clexana u Makedoniji platila preko 600kn a kod 20 inekcija clexana 529kn. Zato kažem bolje ih kupiti kod nas nego tamo, decortin, estrofem i utrogestan sve ide na recept.

  39. #4939

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Evo drage majke i one koje će to uskoro postati,kaže dr.Lazarevski da misli da neće biti problema jer su prebacili banku u Slovačku.
    A za enoksaparinnarij mi je zaboravio odgovoriti.

  40. #4940

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    To košta 2003 denara jedna kutija od 10 injekcija, pripremljenih.

  41. #4941

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Senka43 poslala sam Vam privatnu poruku.

  42. #4942

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Jel imao itko nuspojave od Utrogestana?
    Praktički od inseminacije imam lagane menstrualne bolove. Prvi par dana su bili po cijeli dan a sad se smire posebno preko noći i što dan odmiče to su jači.

    Mala85 jel ne dobiješ i lijekove preko HZZO-A?

  43. #4943

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Pozdrav, upadam s vjerojatno glupim pitanjem - trebamo li i za FET imati napravljene sve pretrage kao i za postupak sa stimulacijom? Ja planiram u 5.mj po taj jedan smrznuti embrij...
    I još jedno - hm, ako mi ne uspije ovaj FET, a platila sam godinu dana skladištenja, vrijedi li ta godina i za eventualno drugo smrzavanje nakon sljedeće stimulacije? Znam da sad gledam 3 koraka unaprijed, ali moram planirati financije....joj, općenito je grozno što ovako nešto moramo gledati kroz matematiku i novac...:/
    Posljednje uređivanje od Alisa81 : 01.03.2022. at 17:46

  44. #4944

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Citiraj Afrodita06 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel imao itko nuspojave od Utrogestana?
    Praktički od inseminacije imam lagane menstrualne bolove. Prvi par dana su bili po cijeli dan a sad se smire posebno preko noći i što dan odmiče to su jači.

    Mala85 jel ne dobiješ i lijekove preko HZZO-A?
    Ja sam također cijelo vrijeme imala grčeve kao da ću dobiti isto mislim da je od utrogestana i mene zanima dali je još netko imao grčeve? Ne, lijekove ne dobiješ preko HZZO-A.

  45. #4945

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Aliasa81 Za FET kreces samo sa terapijom (ovisi o tome kakva je tvoja terapija bila), ja sam sad u postupku za FET, pa mi je terapija identična kao kad sam išla prvi put. Od pretraga ništa nisam morala, što mi je čak glupo. Bolje da su mi rekli da obavim neke pretrage, možda nesto ima a da ne znam pa da mi zato nije uspio postupak. Što se tice skladištenja, to iskreno ne znam ali te razumijem sto se tice para jer jbg radim za minimalac.
    Posljednje uređivanje od mala85 : 01.03.2022. at 18:04

  46. #4946

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Mala85 pitam za lijekove jer je moja MPO doktorica na zahtjevu za inozemno liječenje napisala da stimulaciju i lijekove mi može dati ona i tako mi i piše u riješenju. Nisam do sada platila ništa od lijekova. Ni Femaru, ni štopericu ni Utrogestan. Nemam puno lijekova pa možda zato.
    Pitam čisto da znam za ubuduće.

  47. #4947

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Citiraj Afrodita06 prvotno napisa Vidi poruku
    Mala85 pitam za lijekove jer je moja MPO doktorica na zahtjevu za inozemno liječenje napisala da stimulaciju i lijekove mi može dati ona i tako mi i piše u riješenju. Nisam do sada platila ništa od lijekova. Ni Femaru, ni štopericu ni Utrogestan. Nemam puno lijekova pa možda zato.
    Pitam čisto da znam za ubuduće.
    Od lijekova placam samo decapeptyl, clexane, prolutex i aspirin a sve ostalo dobijem na recept od svoje doktorice ali ovo ostalo ide na crni recept i placa se osim aspirina to se svakako kupuje. E da i decortin dobijem na recept.

  48. #4948

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Jutro žene, izgleda da nitko nije imao grceve od utrogestana osim mene i Afrodite kad se nitko nije javio. Tko zna mozda je to neka losa nuspojava koju nebi trebali imati a nas dvije smo imale. Pitat cu bas dr.L za to kad budem isla u Makedoniju.

  49. #4949

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    Drage moje cure,redovno vas pratim sve ,puno srece onima koji krecu ponovno u borbu za svoju srecu,sve se isplati.
    Htjela bi se nadovezati sto se tice clexan inekcija,ja od samog pocetka trudnoce ih koristim i imam ih pravo preko zdravstvenog ,nisam kupila ni jednu kutiju,tako da se raspitajte,jer vas dr vam moze to staviti na recept da ide,al ako sami nepitate,oni vam nece reci

  50. #4950

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Iva, da li si išla na specijalistički pregled kod hematologa koji ti je uz nalaze pretraga odredio lijek ili su ti u Sistini samo odredili preventivno?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •