Stranica 66 od 122 PrviPrvi ... 1656646566676876116 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,251 do 3,300 od 6081

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #3251

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Evo jedan info za mjenjacnicu u klinici....ne mijenjaju makedonske denare u eure. Mislim da je stvar da banke to ne rade nego samo privatne mjenjacnice...ovoliko sam razumjela, ali nisam sigurna...Tako da ako želite njihove denare promjeniti u eure prije povratka u RH pripazite. Iako, mislim da vi iz Zg-a nemate problem sa promjenom u eure kao mi na jugu.
    Problem u novcanicama,samo nove mjenjaju.Meni objasnio u mjenjacnici u zagrebu.Samo one plasticne uzimaju.Tako pokusat si potrosit sve ili karticom placas sve i nemas brige.

  2. #3252

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Mia38, suuuuperrr!!! Cestitammmm!!! Mislim da ti je beta ok

  3. #3253

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj Mia38 prvotno napisa Vidi poruku
    Beta 138.2 11dt

    Čestitam Mia! Neka samo dalje nastavi rasti kako treba..
    odmah nam daješ svima nadu!

  4. #3254

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Baš me ljuti to neodgovaranje na mailove.
    Jutros i suprug poslao mail, ni njemu nije odgovorila! Ne znam više jel da čekam, da šaljem mail nekom drugom, da li da zovem...?

  5. #3255

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Mia38, daj me utjesi da li si se i ti vozila preko beskonacnih rupa i rupetina po tom putu okolo do aerodroma.....i da ti je ipak beta pozitivna!

  6. #3256

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    Baš me ljuti to neodgovaranje na mailove.
    Jutros i suprug poslao mail, ni njemu nije odgovorila! Ne znam više jel da čekam, da šaljem mail nekom drugom, da li da zovem...?
    Domacice, ja bi mozda probala kontaktirati Bobana, on ce ti sigurno reci sto dalje i zašto Bistra ne odgovara. Posalji mu poruku preko vibera....

  7. #3257

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Mia38, daj me utjesi da li si se i ti vozila preko beskonacnih rupa i rupetina po tom putu okolo do aerodroma.....i da ti je ipak beta pozitivna!
    Naravno... i to po nekim selima... smracilo mi se svaki put kad sam hoopser vidla

  8. #3258

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Mia38 prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno... i to po nekim selima... smracilo mi se svaki put kad sam hoopser vidla
    Sad mi je malo lakse, ono su stvarno putevi revolucije! Uzasss

  9. #3259

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Miaaaa,
    čestitam!!! ❤️ ❤️ ❤️ ❤️
    Beta je super, troznamenkasta. Za 2 dana će se i fino poduplati. To je 3dnevni bio?

  10. #3260

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Miaaaa,
    čestitam!!! ❤️ ❤️ ❤️ ❤️
    Beta je super, troznamenkasta. Za 2 dana će se i fino poduplati. To je 3dnevni bio?
    Da, 3-dnevni.. brine me sto me svaki dan bole jajnici... cekam da mi dr L odgovori.

  11. #3261

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    59

    Početno

    Miaa cestitaaaam!!
    Domacice, meni je sa drugog maila odgovorila tek 2,3 dana nakon sto sam poslala..

  12. #3262

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Domacice, ja bi mozda probala kontaktirati Bobana, on ce ti sigurno reci sto dalje i zašto Bistra ne odgovara. Posalji mu poruku preko vibera....
    Čekam ponedjeljak, onda zovem.

  13. #3263

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    Mia38 ceeestitam od ❤

  14. #3264

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Mia, super je beta za taj dan. Nek se lijepo dupla i želim ti mirnu trudnoću♥️

  15. #3265

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Mia pa sto ja to čitam! Čestitam od srca...beba ti je odlična. Sumnjiva si mi bila kad si pisala da nemaš bolne menge a da sad imaš bolove i to oko 8 dana ali nisam htjela ništa pisati. Tako je bilo i kod mene, u obje trudnoće i dugo sam još imala boluckanja. Sretno i da bude uredna trudnoća

  16. #3266
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Super vijesti! Mia čestitam!
    Sretno svima!

  17. #3267

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    59

    Početno

    Ima netko mozda mail od sestre Anite? I dali znate koliko se placa pregled?
    Hvala

  18. #3268

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    evo nakon valjda 10 poslanih mailova, stigao je predračun od Bistre, samo predračun... ne znam da li je potvrdu zaboravila ili za drugi FET ne treba... a odgovor ću vjerojatno čekati novih 16 dana...
    i malo iznenađenje, cijena feta je 850€ ali su nadodali 26€ za terapiju. koju terapiju?? Pa nikakvu terapiju ne dobivam od njih! Imam osjećaj da svaki put naplate nešto novo!

  19. #3269

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Ja sam evo tek sad spremna reci: Hvala svima na cestitkama!
    Beta je danas, na 14 dt, 468. Do sada sam bila oprezna s prihvacanjem stvarnosti, sada tek sjeda sve....
    Uputa dr L je napraviti uzv 3 tjedna od transfera, a to je vec slijedeci tjedan!

  20. #3270

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Mia38 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam evo tek sad spremna reci: Hvala svima na cestitkama!
    Beta je danas, na 14 dt, 468. Do sada sam bila oprezna s prihvacanjem stvarnosti, sada tek sjeda sve....
    Uputa dr L je napraviti uzv 3 tjedna od transfera, a to je vec slijedeci tjedan!
    Mia38, prekrasne vijesti od tebe!!! Super draga moja, bas mi je drago zbog tebe, posebno zbog svega sto si morala proci da dođes do svoje odluke. Javljaj nam obavezno i kako je prosao prvi uzv!

  21. #3271

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj Mia38 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam evo tek sad spremna reci: Hvala svima na cestitkama!
    Beta je danas, na 14 dt, 468. Do sada sam bila oprezna s prihvacanjem stvarnosti, sada tek sjeda sve....
    Uputa dr L je napraviti uzv 3 tjedna od transfera, a to je vec slijedeci tjedan!
    Cestitam ti od srca...napokon lijepih vijesti

  22. #3272

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj Mia38 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam evo tek sad spremna reci: Hvala svima na cestitkama!
    Beta je danas, na 14 dt, 468. Do sada sam bila oprezna s prihvacanjem stvarnosti, sada tek sjeda sve....
    Uputa dr L je napraviti uzv 3 tjedna od transfera, a to je vec slijedeci tjedan!
    Mia bravo i još jednom čestitam!
    Tako sam i ja išla na uzv 3 tj od transfera. Da se vidi jel sve ok sa GV i ŽV. Nemoj se prestrašiti ako ne čuješ srce jer će biti još rano.

    Tako mi je drago da konačno imamo pozitivnu betu.
    Eto Mia od onakvog stresa i malo folikula i js živi dokaz da je i jedan dovoljan.
    Bravo bravo bravo ❤

  23. #3273

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Branca kako si ti? Koji je već dan transfera?

  24. #3274

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Branca kako si ti? Koji je već dan transfera?
    LaraLana, evo prolazi 4dnt. Ok sam, doma odmaram, po kuci petljam pomalo. Ionako ne mogu vani....Nikako danas doci do dr. da vidim za testiranje...pa da malo vidim sunca...
    Utrogestani i hcg injekcija čine svoje....ali prvi tjedan je definitivno opusteniji.

  25. #3275

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Branca jel i tebi Aspirin u terapiji?
    Meni je bio propisan i nastavila ga koristiti obzirom je uputa dr nastaviti s terapijom, sto mi je cudno obzirom Aspirin moze izazvati krvarenje... nek me netko ispravi ako grijesim al koja je funkcija Aspirina u nasoj terapiji?

  26. #3276

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Mia38 prvotno napisa Vidi poruku
    Branca jel i tebi Aspirin u terapiji?
    Meni je bio propisan i nastavila ga koristiti obzirom je uputa dr nastaviti s terapijom, sto mi je cudno obzirom Aspirin moze izazvati krvarenje... nek me netko ispravi ako grijesim al koja je funkcija Aspirina u nasoj terapiji?
    Da, uzimam i aspirin i clexane. Aspirin ide za bolju prokrvljenost maternice, i to ti je manje više standard kod ivf-a. Aspirin ili andol daju skoro svi mpo doktori, bez obzira da li imamo trombofiliju ili ne. I meni su rekli ako ostanem trudna nastavit sa svom terapijom.

  27. #3277

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Evo da se javim i ja. Ja sam morala prvo odstraniti cistu u dojci jer mi je narasla u prošloj stimulaciji od hormona pa sam trebala ići ovaj ciklus u novi IVf pokušaj, ali mi je progesteron u današnjem nalazu previsok pa mi se sve obustavlja i moram čekati novi ciklus. Uglavnom, krećem i ja nakon 6 mjeseci u novi IVf pokušaj

  28. #3278
    nonek avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    84

    Početno

    Pozdrav cure
    Zanima me da li znate ili je koja imala slučaj
    Dakle, da li hzzo pokriva donaciju embrija u Makedoniji
    KOliko sam vidjela svi spominju ili spermije ili jajne stanice a mene zanima ova situacija jer nam je tako preporučio Boban
    Hvala

  29. #3279

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    15

    Početno

    Večer, nova sam na forumu,,nisam još stigla pročitati sve postove.
    Trebao bi mi Vaš savjet i pomoć ,kako vec imam godina, sada cu napuniti 38, razmisljam o majcinstvu, strah me je da ce mi vrijeme proći i da će kasnije biti još teže i kasno . Ustvari razmisljam o oplodnji preko donora, pošto bi sama ušla u proces bez partnera.
    Kontaktirala sam u Skopju-acibademsistina i Solunu- Embryolab. Moj ginekolog mi je preporučio kliniku u Skopju , iskreno ja se dvoumim. Molila bi Vase mišljenje i pomoć. Hvala ❤️❤️

  30. #3280

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    225

    Početno

    Mia čestitam. Napokon dobre vijesti

  31. #3281

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj nonek prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure
    Zanima me da li znate ili je koja imala slučaj
    Dakle, da li hzzo pokriva donaciju embrija u Makedoniji
    KOliko sam vidjela svi spominju ili spermije ili jajne stanice a mene zanima ova situacija jer nam je tako preporučio Boban
    Hvala
    Nonek kako ti nitko nije odgovorio evo ja ću. Da, hzzo pokriva donaciju embrija. Ovdje većina cura treba ili js ili spermatozoide. Bila je samo jedna cura koja je išla na donaciju ali se više ne javlja niti je ostavila konkretne informacije pa ti ne bi znala reći više jer ovdje cure pišu da npr koliko se dobije js i mislim da je 8. E koliko se embrija dobije u ovom slučaju što pokriva hzzo a to je negdje oko 6000 eura tu ti brojku ne bi znala.
    Najbolje je da pitaš Bobana Janevskog jer on radi na donorskom programu.

  32. #3282

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj Umica prvotno napisa Vidi poruku
    Večer, nova sam na forumu,,nisam još stigla pročitati sve postove.
    Trebao bi mi Vaš savjet i pomoć ,kako vec imam godina, sada cu napuniti 38, razmisljam o majcinstvu, strah me je da ce mi vrijeme proći i da će kasnije biti još teže i kasno . Ustvari razmisljam o oplodnji preko donora, pošto bi sama ušla u proces bez partnera.
    Kontaktirala sam u Skopju-acibademsistina i Solunu- Embryolab. Moj ginekolog mi je preporučio kliniku u Skopju , iskreno ja se dvoumim. Molila bi Vase mišljenje i pomoć. Hvala ❤️❤️
    Umica dobro nam došla!
    Ja sam žena samica i imam dvoje dječice iz dva postupka iz Sistine. Drugu trudnoću sam ostvarila s 38 godina tako da nemoj dugo čekati.
    Pročitaj temu a ima tema i samohrana majka i banka sperme di sam dosta pisala.
    Od svih cura ovdje ćeš dobiti maksimalnu podršku kao i od mene.
    Pitaj što te god zanima. Da je lako biti sam u svemu ovome nije to ću ti odmah reći. Imat ćeš i razgovor s psihologom ako se odlučiš. Ozbiljne su to stvari da se donesu na brzaka. Ja sam se dugo razmišljala i skupljala novce jer je sve užas skupo.
    Isla sam o svom trošku. Samo spermatozoidi su oko 3000 eura i imaš za 3 pokušaja. Ivf postupak je oko 1800 eura plus još lijekovi za stimulaciju i to ti je isto od 1000 eura pa može biti i više. Ovisi o tvom stanju hormona i uzv nalazu jajnika i maternice.
    Imaš još trošak aviona, pa smještaj i za terapiju nakon transfera pa nabere se toga ohoho.

    Eto nadam se da sam ti bar malo pomogla
    Javljaj nam se svakako.

  33. #3283

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    LaraLana, evo prolazi 4dnt. Ok sam, doma odmaram, po kuci petljam pomalo. Ionako ne mogu vani....Nikako danas doci do dr. da vidim za testiranje...pa da malo vidim sunca...
    Utrogestani i hcg injekcija čine svoje....ali prvi tjedan je definitivno opusteniji.
    Branca čekam te sa lijepim vijestima

  34. #3284

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Branca svi cekamo tvoje vijesti....

    Jel ima netko prijedlog za zamjenu za Impryl? Pri kraju mi je....
    Meni je terapija Decortin, Impryl, Estrofem, Utrogestan, Aspirin, Kalcij, c vitamin. E sad nisu mi nista rekli za methyl folat i cobalamnin koji pijem jos prije postupka... nije li to puno folata, Impryl koji sadrzi folnu i sam folat od 1000?

  35. #3285

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    15

    Početno

    Draga LaraLana, hvala ti puno ❤️.
    Sigurno će proći koji dan dok ne odobre post jer sam novu tu

  36. #3286

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    15

    Početno

    Sistina
    u nasoj klinici je moguce da se uradi inseminaciju ili VTO sa spermom
    donora. Donor je isklucivo anoniman!
    Sto se tice materijala mi nemamo cryo banka u Makedoniju,ali zato vec 15
    godina aktivno radimo sa CRYOS bank iz Danske.Mi imamo ekskluzivitet sto se
    tice te banke.Spermu uvezujemo iz Danske i do sada slobodno mogu Vam reci da
    imamo fantasticne rezultate.
    Sa obzirom da u R.Makedoniju imamo apsolutno legalan zakon koji to omogucava
    potrebno je sledece.
    1.Da uradite konsultacije kod Dr.Slobodan Lazarevski koji radi u oblasti
    steriliteta-on ce da Vas vodi do kraja procesa.Doktor mora da Vas vidi na
    eho kako bi precenio celocupnog stanje Vasih reproduktivnih organa.Doktor
    precenjuje situaciju i broj pokusaja inseminacije ili VTO zavisi od Vase
    reproduktivno zdravje.Znaci neophodno je da dodjete na prvicni konsultativni
    pregled.(to otpriliki kosta 50 eura)
    2.Da uradite notarsku zaverku(kod nas) i psiholosko savetovanje kod
    Dr.Dijanu Belevsku(obavezno neophodan dokumenat). -35 eura
    3.Fotokopija pasosa,rodnji list novi.
    4.Odabira na donora i potpisivanje neophodnu dokumentaciju.
    Sve ovo mogu da organizujem da uradite u jedan dan kako bi zastedili na
    vreme i novac.Tako da najbolje je da mi se javite mene i da dogovorimo sva
    termina.
    Kada skupimo sva dokumenata posaljemo ih u Drzavnoj komisiji u Ministarstvo
    zdravlja i u Biro za lekovi.Cekamo da oni daju odobrenie da je sve u okviru
    zakona.To znaci da od momenat kada uradite odabira na donora do pristiganje
    istoga neophodno je 1.5 - 2 meseca.
    Cena donorskog materijala je 3000 eura(samo za spermu- dobijate uzorke za tri pokusaja);(ako
    radite IVF,to placate plus).IVF kod nas kosta 2200 eura(to placate kada
    odradite),hormonska terapija je individualna I kosta od 600 do 1000 eura.Inseminacija kosta 200 eura.
    Zamrzivanje embriona kosta 800 eura I to je za jednu godinu.Svaka naredna
    doplacate oko 300 eura za godisno cuvanje.

  37. #3287

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    15

    Početno

    Solun
    Na klinici cete potpisati izjavu o saglasnosti koju sacinjava sudski notar kojom sticete sva prava i obaveze kao jedini roditelj buduceg deteta ( 80e)

    Na osnovu hormona koje mi budete poslali ce lekar odrediti terapiju za vas koju cete kupiti u mestu gde zivite.Cena terapije je izmedju 800-1000e.



    Pre nego sto krenete u postupak potrebno je da mi posaljete sledece analize koje takodje radite u mestu gde zivite.

    -Hiv,HCV, HBsAg, TPHA ne starije od 6 meseci

    -opsta krvna slika do 6 meseci

    - aptt,pt,inr do 6m

    -EKG sa izveštajem interniste do 6m

    -tsh,anti- tpo,prolaktin do 6m

    -papa test do 1god.

    -ultrazvuk grudi do 6m

    -bris na hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu, aerobne i anaerobne bakterije do 6m

    -krvnu grupu bilo kada uradjeno

    -ogtt test(opterećenja na glukozu do 1.god.)



    Terapija traje oko 10 dana i 12.dan bi trebalo da ste u Solunu.

    Celokupno zadrzavanje u Solunu bi bilo oko 7 dana ( od aspiracije do transfera)

    U toku terapije koju budete primali cete imati 3 posete vasem ginekologu u mestu gde zivite i imati 3 posete laboratoriji radi kontrole odredjenih hormona.

    Uz pomoc terapije proizvescete veci broj jajnih celija koje ce biti oplodjene uzorkom donirane sperme.

    Cena VTO je 3000evra + 400e donirani uzorak sperme( preko nase klinike) ili nemate taj trosak ukoliko narucujete i placate sami banki sperme.



    Ukoliko budete imali vise od 3 embriona ostatak ce biti zamrznut i to se dodatno placa 280e krioprezervacija + 220e godisnje cuvanje embriona.

  38. #3288

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    15

    Početno

    Solun
    -skupljate i saljete meni sve neophodne analize
    -mi vama saljemo terapijun koju treba da kupite
    -odlucujete sa koji ciklusom zelite da krenete sa terapijom i javljate mi kada bude 1.dan ciklusa
    - 2.ili 3.dan ja cu vam reci tacno kada i koje hormone proveravate
    - saljete mi rezultate isti dan a ja vama nacin na koji krecete sa terapijom
    -ultrazvucne preglede u toku terapije obavljate u mestu gde zivite
    -oko 7 dana od pocetka terapije dolazite u Solun i ostajete nekih 7-10 dana.U tom periodu ce se obaviti ceo postupak.Znaci potrebno je jednom doci.

  39. #3289

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    15

    Početno

    Nalazi, za sada imam samo ovo
    Prolaktin 155.8
    TSH 1,36
    AMH 8.40, Opaska: Faktor za preračunavanje
    pmol/L u ng/mL je 0,14

  40. #3290

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    15

    Početno

    Ispričavam se što sam vas zatrpala postovima
    Hvala ❤️

  41. #3291

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Mia već smo puno o tome pisali, bar ja i LF koliko se sjećam. Taj Impryl je isto kao i drugi bilo koji oblik prenatalna vitamina i minerala a na našem tržištu ih sad ima hvala bogu dosta s methyl folatom koji organizam ne treba prerađivati. Vjerojatno ovi u Sistini imaju neki deal pa forsaju Impryl, totalno nepotrebno i skupo.

    Ne nije previše. Običnu folnu organizam mora sam preraditi i tu ostaje vjerojatno jako malo sto organizam uzme sebi, zato kad piješ čisti folat bar znaš koliko si unijela.
    Pa kod nas dr još daju na recept Folacin od 5mg.

    Ne znam npr kad će ti ukinuti decortin, estrofem, utrogestan i aspirin.
    Ja decortin nisam uzimala. Estrofem mi je dr. L ukinuo čim smo srce čuli a utrogestan/crinone gel i aspirin do 12 tt.

  42. #3292

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Umica tvoje postove treba pročitati i odobriti osoblje foruma pa je sad u početku sve to malo sporije. Kad budeš imala 10 postova to više neće biti potrebno i postovi će biti odmah vidljivi eto čisto da znaš.

  43. #3293

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kod nas dr još daju na recept Folacin od 5mg.

    Ne znam npr kad će ti ukinuti decortin, estrofem, utrogestan i aspirin.
    Ja decortin nisam uzimala. Estrofem mi je dr. L ukinuo čim smo srce čuli a utrogestan/crinone gel i aspirin do 12 tt.
    Točno to, u Petrovoj sam dobivala folacin o 5 mg. Ti uzimaš 1 mg posebno i Impryl sadrži mislim 0.4 mg.
    Bitan ti je uzeti neki prenatal na tržištu koji sadrži taj aktivni oblik folne. Čitaj, gledaj i odluči koji je najbolji za tebe.
    Decortin će ti brzo ukinuti jer je to kortikosteroid koji ne bi smjela dugo.
    Aspirin sam ja prestala nakon što sam prokrvarila u 6 tjednu.
    Estrofem prestala mislim oko 13 tjedna.
    Utrogestan isto tako, ali me nije smjela skinuti s njega. Ponovno su me stavili kad sam završila u bolnici. Sve u svemu, to ćeš dalje dogovarati sa svojim doktorom koji će ti voditi trudnoću jer je sve individualno.
    Prolutex mislim da sam 8 tjedana uzimala.

  44. #3294
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    pozdrav svima opet! mi smo zadnjih mjeseci odradili preglede i pretrage...i sad smo u fazi kontaktiranja klinika.
    nažalost ispalo je da partner ima nešto slabiji sgram (oligoasteno, varikokela), ali rečeno mi je da u Sistini kod donacije js svima rade PICSI ionako...

    znate li kakav screeninga se radi za donorice? infektivne i nasljedne bolesti, genetski screening... jeste li tražili ili dobili informaciju o tome?

    hvala i sretno svima cure
    Posljednje uređivanje od sushi : 07.03.2021. at 18:21

  45. #3295

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    15

    Početno

    Vidim da mi nije objavilo cijelu poruku.
    Prvo sam stupilu u kontakt s Sistinom, doktor L i kasnije me prebacio na Bobana i u međuvremenu s Embryolab-om u Solunu. I iskreno sada nisam više pametna, izgubila sam se gdje je bolje. Cjenovno su različiti

  46. #3296

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    15

    Početno

    Draga LaraLana, pisala sam u postu, ali mi nije sve objavilo. Troškove snosim sama, ne idem preko Hzzo, nisam niti pokušavala, a mislim da nemam ni pravo. Hvala ❤️

  47. #3297

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Umica vidi sve dobro. Ovdje nema nitko da je išao u Solun. Bila jednom jedna cura da je nešto spomenula da je odustala od njih jer je koordinatorica odgovarala bez da pita dr i da joj je čak savjetovala donaciju js s amh od 7 u pmol.
    Ja sam manji od tebe imala amh pa imam dvoje djece.

    Ovako Grčka ima svoju banku pa su tu odmah jeftiniji. Vidi koliko te košta karta i smještaj u Solunu, hrana itd pa si sve zbroji i oduzmi ako ti to igra veliku ulogu.
    U Makedoniji ti je ovo sve jeftino al svejedno znači 3000 eura materijal, pa 2200 eura ivf, a stimulacija će te koštati preko 1000 eura zbog amh jer je on već nizi. Ako bi na dan uzimala 4 gonala npr i još jedno 4 cetrotide i da ti stimulacija traje 10 dana to ti je već više od 1300 eura.
    Znači ovo ti je već 6200 eura bez aviona, prenoćišta, hrane i terapije za nakon transfera.
    Ja sam platila prvi put sve oko 8000 eura s tim da je moja stimulacija koštala 2000 eura i sve sam nalaze i hormone sto je bilo potrebno radila privatno, znači ništa preko uputnice a mogla sam imam pravo na to od socijalnog gina.
    Tako da vidi još sve. Mislim da teme za Solun nema pa vidi malo po drugim forumima pa da vidiš s curama koje su išle.
    Ja sam puno klinika kontaktirala al sam se ipak odlučila za Sistinu bez obzira što svako malo nešto poskupljuje. Evo sam ivf je poskupio na 2200 eura.

    Ovaj mail od Bobana je automatski, takav isti sam i ja dobila 2013-te
    samo sa malo nižim cijenama.
    Meni u Sistini nisu tražili ekg i pregled interniste. Uzv dojki sam imala jer idem redovito.
    Pt i inr isto nisu tražili. Imala sam samo običnu kks.

    Znači briseve i ostale hormone možeš na uputnicu kod svog gina. Isto tako markere na hepatitis traži od dr opće prakse ili gina. I jedan i drugi ti za hep mogu dati ako su imalo normalni.
    Ogtt test isto od gina a krvnu grupu opća praksa.
    Eto sve to sam ja radila privatno a mogla sam na uputnicu al nešto mi se nije dalo čekati po redovima doma zdravlja i bolnica i za sve moraš žicati dr a ja iskreno nisam bila dovoljno niti upućena da na to imam pravo. Je da ti to traje sve po bolnici dok obaviš, privatno je jednostavnije al košta.

  48. #3298

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    I da, što u Solunu dobiješ od informacija o donoru? Jel ti to bitno? U Sistini iz Cryos banke donori imaju profile sa slikom kad su bili mali i dosta dosta informacija. Mora biti anoniman.

  49. #3299

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Umica potpisujem sve što je LaraLana napisala i još bi dodala da vidiš kakva je povezanost s Solunom. Meni osobno puno znači što ima direktna veza Zagreb-Skopje. Pogotovo nakon transfera kad jedva čekaš doći doma.

  50. #3300

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    15

    Početno

    Draga LaraLana, hvala ti puno. Divna si ❤️. Oduševilo me je što si još aktivna na forumu i pomažeš ❤️.
    Jedino što mi kod sistine smeta je to što moram izvlačiti informacije od njih, u solunu više izlaze vani s informacijama. Ali me mući što o njima ne mogu naći puno informacija, sistina je nekako sigurnija, i nekako bi mi bilo jednostavnije i lakše ići u SKOPJE ( bila sam i tamo turistički prije par godina

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •