Stranica 69 od 122 PrviPrvi ... 1959676869707179119 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,401 do 3,450 od 6089

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #3401

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Kaja1987, čestitam!!!

  2. #3402

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Bit će i dalje sve dobro, treba vjerovati!

  3. #3403

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Danas bila kod Bobana, baš je jako ljut ma forume, he he, rekao da to ne čitam nikako, a nisam ništa ni spominjala

  4. #3404

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Ugl., Uspjela uzeti donora kojega sam i htjela, a za kile nisu ništa rekli. Pitala sam ih ja, ali su rekli da skinem koliko mogu i da bi bilo jako diskrimativno da me odbiju ili inzistiraju na nečemu.
    Posljednje uređivanje od Alisa81 : 08.04.2021. at 15:28

  5. #3405

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Kaja1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima nešto u tome, skoro sve, teško je stare strahove potiskivati, puno ste prošle muka i zaslužile uspjeh koji će sigurno doći....
    Opet ćeš biti mlađa mama od mene Branca
    Hehe, draga moja iz tvojih usta u bozje usi!
    Odusevila si me svojom pozitivom...ostani takva uvijek!
    Super za dr. L, sad sam malo mirnija!

  6. #3406

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Alisa, super da si obavila! Jel treba kakav test za koronu i kako je sada preko granice ići?
    Hvala ti na dobrim vibrama...
    Nije mi jasno što je bilo s tim forumom i kojim?
    Nešto mu je valjda zasmetalo, ali to nije naš forum,pa kaj bi mu tu smetalo???
    Mi sve pišemo pozitivno i realno.
    Eto vidiš za kilice da nije takav bed...budeš ti to lakše sada kad imaš pred očima taj diiiivni cilj, skidaj laganini, nemoj papati puno kasno popodne niti navečer....onda si na konju.
    Jer sve kaj pojedeš do 14 sati ti se lijepo može potrošiti, a ovo dalje često ide u višak.Ako k tome nisi dinamičan tip da se krećeš, još i više.
    Vraća se i dr. Lazarevski pa smo odmah mirnije, makar sigurno ni ostali ginekolozi znaju svoj posao.
    Meni rekao da ne trebam betu ponavljati već UZV za tjedan dana.

  7. #3407

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Branca, bit ćeš mamica, kako ne....odustat nećeš i to je to.
    Samo zamisli one male prstiće minijaturne od bebice kako ih ljubiš, meni je to prekrasno....u mislima.
    I one sitne uzdahiće mumljanja kako se glasa bebica.
    Ja sam svojoj već ime dala i za dečka i za curu pa ćemo vidjeti što bude.

  8. #3408
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Možda ćeš morati oba imena odmah iskoristiti,ili raditi preinaku

  9. #3409

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Kaja1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Branca, bit ćeš mamica, kako ne....odustat nećeš i to je to.
    Samo zamisli one male prstiće minijaturne od bebice kako ih ljubiš, meni je to prekrasno....u mislima.
    I one sitne uzdahiće mumljanja kako se glasa bebica.
    Ja sam svojoj već ime dala i za dečka i za curu pa ćemo vidjeti što bude.
    Joj draga moja....

  10. #3410

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Citiraj Kaja1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Alisa, super da si obavila! Jel treba kakav test za koronu i kako je sada preko granice ići?
    Hvala ti na dobrim vibrama...
    Nije mi jasno što je bilo s tim forumom i kojim?
    Nešto mu je valjda zasmetalo, ali to nije naš forum,pa kaj bi mu tu smetalo???
    Mi sve pišemo pozitivno i realno.
    Eto vidiš za kilice da nije takav bed...budeš ti to lakše sada kad imaš pred očima taj diiiivni cilj, skidaj laganini, nemoj papati puno kasno popodne niti navečer....onda si na konju.
    Jer sve kaj pojedeš do 14 sati ti se lijepo može potrošiti, a ovo dalje često ide u višak.Ako k tome nisi dinamičan tip da se krećeš, još i više.
    Vraća se i dr. Lazarevski pa smo odmah mirnije, makar sigurno ni ostali ginekolozi znaju svoj posao.
    Meni rekao da ne trebam betu ponavljati već UZV za tjedan dana.
    Ja sam putovala autom preko Srbije i nije mi trebao test ni za Srbiju ni Makedoniju. Prek Srbije imaš 12 sati fore da izađeš iz zemlje.

    Ma rekao je da pitam sve što me zanima, a ne da kasnije čitam forume gdje svašta piše...i forume mi par puta spomenuo...valjda mu je netko time dignuo tlak, kao: čitala sam na forumu bla, bla..
    Posljednje uređivanje od Alisa81 : 08.04.2021. at 17:15

  11. #3411

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Pitala i za vitamine, suplemente...više je pobornik autosugestije i "sve je to u glavi", moraš to željeti i takve stvari...ne bih se baš složila..dosta temperamentan tip. Mislim na embriologa Bobana.
    Posljednje uređivanje od Alisa81 : 08.04.2021. at 17:22

  12. #3412

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    Kaaaja ceatitam od sveg ❤

  13. #3413

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Ahahahaha, biti ce da se bavio čitanjem foruma nedavno... Kad je ljut.

  14. #3414

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj Alisa81 prvotno napisa Vidi poruku
    Pitala i za vitamine, suplemente...više je pobornik autosugestije i "sve je to u glavi", moraš to željeti i takve stvari...ne bih se baš složila..dosta temperamentan tip. Mislim na embriologa Bobana.
    I to je u redu da se ne slažeš s tim. Imaš pravo na svoje mišljenje. Ja se i te kako slažem s njim, s Bobanom.
    Dobar biolog zlata vrijedi, čak više od dr koji vodi ivf postupak. Jako temperamentan tip i ja ga drugačijeg ne bi mogla zamisliti.
    Ti si bila kod dr. Popovića?

  15. #3415

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Kaja niti ja nisam nikada ponavljala betu, obično im je praksa takva da nakon vađenja bete onda ideš na uzv koji je obično 21 dan od transfera da se vidi dal je pravilna GV i ŽV.
    I da, to je ziher jedna beba po beti za 14 dan trodnevnih.

  16. #3416

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Nemam pojma ovo za forum što pišete. Poznavajući Bobana on ne čita, ali možda ima nekoga od pacijenata da mu prenese pa tako zna. Ne vjerujem niti da netko od osoblja čita, pa nemaju oni baš vremena još da se bakću i forumom i da čitaju što se piše. Prije bi predpostavljam zavirili na svoj Makedonski forum, ako ali ni to.

  17. #3417

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam pojma ovo za forum što pišete. Poznavajući Bobana on ne čita, ali možda ima nekoga od pacijenata da mu prenese pa tako zna. Ne vjerujem niti da netko od osoblja čita, pa nemaju oni baš vremena još da se bakću i forumom i da čitaju što se piše. Prije bi predpostavljam zavirili na svoj Makedonski forum, ako ali ni to.
    Ahahaha, ako nije citao, nema osnove za komentiranje. Sve drugo bi bilo neozbiljno.

  18. #3418

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Kaja niti ja nisam nikada ponavljala betu, obično im je praksa takva da nakon vađenja bete onda ideš na uzv koji je obično 21 dan od transfera da se vidi dal je pravilna GV i ŽV.
    I da, to je ziher jedna beba po beti za 14 dan trodnevnih.
    Da, izgleda da neće biti dva tik-takića, kako ih ja zovem, kao bombončići obli bijeli su mi izgledali na UZV, već jedan...
    Kako dragi Bog, priroda, energija života odluči. Mi smo sa svoje strane sve učinili što smo trebali, tu inspirativnu akciju, ali neke stvari treba samo prepustiti i dopustiti da se dogode. Tako ja to gledam.
    Boban je živa žeravica, čista pozitiva.... On je toooliko životan i ekspresivan da ne ostavlja ravnodušnim nikoga.
    Meni osobno takvi temperamenti i karakteri ljudi jako pašu.
    Sam oda napomenem da je moga skeptičnog muža glede IVF pooosve preokrenuo. A tvrdio je da niš ne vjeruje!
    To što kaže da je sve u glavi je apsolutna istina. Ništa drugo i ne postoji.
    Sve je energija, i mi sami i sve oko nas.

  19. #3419

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj Bilbo-mali prvotno napisa Vidi poruku
    Ahahaha, ako nije citao, nema osnove za komentiranje. Sve drugo bi bilo neozbiljno.
    Kako ne, pa radi se o njemu osobno i o klinici u kojoj radi.
    Sad zapravo kad bolje razmislim što posto ne čita forum. Uz troje djece je biolog koji doslovno radi svaki dan, radi na programu svih oblika donacije, radi pri ministarstvu zdravlja. Nakon posla je roditelj jer djeca imaju svoje aktivnosti. Nema taj vremena za čitanje foruma, treba se naspavati za ovakav odgovoran posao kakav on radi!
    Kao što je nama ok i normalno da pišemo po forumu njemu nije i to treba respektirati i prihvatiti, i prihvatiti nekad njegovo komentiranje jer se o njemu radi. Kao što sam i napisala vjerojatno mu od pac.netko nekada nešto prenese. Pa on je s bezbroj žena/parova u kontaktu jer ga trebaju.

  20. #3420

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Kaja super si, samo pozitivno tako i dalje

  21. #3421

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Da, ja sam bila kod dr. Popovića. Ok je, sve objasni, smiren jako.

    A za Bobana, tko zna čita li ili ne, ali se i meni čini da je prezaposlen za to. To vjerojatno žene dođu s nekim "biserima" koje su pročitale tko zna gdje. Ma meni je bilo smiješno jer cure s drugih tema pišu da i naši hr doktori znaju prokomentirati forume ha ha, pa se pitaju otkuda im to. Ma baš se njima to da...čitati mislim.

  22. #3422

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    U Makedoniji sam nabavljala Prolutex 25 mg ampula 67 kn, a tu kod nas je 92 kn.....i još ga momentalno nema u Filipoviću, treba čekati narudžbu.
    Impryla, kažu, nema sada u cijeloj Hrvatskoj. Još ga nešto imam.
    Kupila sam danas kutiju Fertilup, piju se dvije dnevno. Ne znam jel to ok?
    Fakat treba nekako organizirati dostavu iz Makedonije.

  23. #3423

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Taj Impryl je najpovoljnije kupiti preko originalne stranice. Ali mislim da je sve s folatima ok, da nije samo folna kiselina unutra.

  24. #3424

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Hm, sad čitam da Impryl ima samo folnu kiselinu. Ne znam zašto baš te vitamine forsiraju, po sastavu mi se ne čine ništa posebno, dapače, imaju dosta malo sastojaka u sebi. A dosta su skupi...
    Posljednje uređivanje od Alisa81 : 10.04.2021. at 19:12

  25. #3425

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Impryl samo preko njihove stranice.
    Nisam znala da Prolutex ima u HR.
    Lara Drzim da mi nitko nemoze spocitavati forume za bezveze. Ne dovodim njegove odgovornosti i zivot u pitanje, ne tice me se. Svaka cast savakome, tako i meni.

  26. #3426
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Bilbo-mali prvotno napisa Vidi poruku
    Impryl samo preko njihove stranice.
    Nisam znala da Prolutex ima u HR.
    Lara Drzim da mi nitko nemoze spocitavati forume za bezveze. Ne dovodim njegove odgovornosti i zivot u pitanje, ne tice me se. Svaka cast savakome, tako i meni.
    Zbilja neke od vas moraju imati odgovor na svaku ma kakav on bio! Očito te se tiče dok ragiraš i vidi se da te jako to smeta.

  27. #3427

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    Lijep pozdrav, dame. Prvi put pisem na forumu, a zanima me procedura vezana uz Makedoniju. Citala sam vase postove,ali od hrpe informacija mi se sve zbrckalo u glavi. Zanima me:
    1. kod koga ugovaramo prvi dolazak i pregled u Sistini? Treba se javiti dr. L ili nekom drugom? Ja bih voljela ici bas kod njega.
    2. Koliko se ceka na prvi pregled kod njih?
    3. Koje sve nalaze treba napraviti u RH kako bi tamo sve islo brze, tj.sto su od nalaza trazili od vas?
    4.koja je cijena doniranih jajnih stanica?
    Zahvaljujem na svakom odgovoru.

  28. #3428

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Curke, da li imate iskustva s Dekortinom 5 mg? To je kortikosteroid.
    Da li se pije tijekom prva 3 mjeseca trudnoće?
    Poslušno koristim terapiju, no malo me sad strah....puno je toga.
    Imam i neke senzacije trnaca i pritiska u lijevoj potkoljenici, duboko u veni. . .grčevi me isto trzaju....
    Koristim i Clexane 4mg injekcije, između ostaloga, što razrjeđuje krv.
    Ne želim dosađivati doktoru, pa ako netko nešto zna, molila bih za razmjenu iskustava.

  29. #3429

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj Kaja1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Curke, da li imate iskustva s Dekortinom 5 mg? To je kortikosteroid.
    Da li se pije tijekom prva 3 mjeseca trudnoće?
    Poslušno koristim terapiju, no malo me sad strah....puno je toga.
    Imam i neke senzacije trnaca i pritiska u lijevoj potkoljenici, duboko u veni. . .grčevi me isto trzaju....
    Koristim i Clexane 4mg injekcije, između ostaloga, što razrjeđuje krv.
    Ne želim dosađivati doktoru, pa ako netko nešto zna, molila bih za razmjenu iskustava.
    Meni je u protokolu pisao: - amp. Clexane 40mg najmanje do 14 nedelje
    - Decortin tbl od 5mg do 5 nedelje.

    Naravno da vi za sebe ipak morate pitati sami. Čudno da Vam nisu napisali...

  30. #3430

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Da, to je onda to prvo tromjesečje, otprilike.
    Nisu mi napisali vjerojatno jer tada nije bilo doktora Lazarevskog pa su samo sestre na poseban papir rukom napisale terapiju, a na povijesti bolesti nije bilo specifikacija.
    Piše samo uzimati terapiju.
    Hvala Domaćice!
    Eto sada čekam taj prvi UZV pa ću biti pametnija

  31. #3431

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj Kaja1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, to je onda to prvo tromjesečje, otprilike.
    Nisu mi napisali vjerojatno jer tada nije bilo doktora Lazarevskog pa su samo sestre na poseban papir rukom napisale terapiju, a na povijesti bolesti nije bilo specifikacija.
    Piše samo uzimati terapiju.
    Hvala Domaćice!
    Eto sada čekam taj prvi UZV pa ću biti pametnija
    Nema na čemu. Drago mi je zbog vas! Želim vam sretnu i mirnu teudnoću.

  32. #3432

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Kaja1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Curke, da li imate iskustva s Dekortinom 5 mg? To je kortikosteroid.
    Da li se pije tijekom prva 3 mjeseca trudnoće?
    Poslušno koristim terapiju, no malo me sad strah....puno je toga.
    Imam i neke senzacije trnaca i pritiska u lijevoj potkoljenici, duboko u veni. . .grčevi me isto trzaju....
    Koristim i Clexane 4mg injekcije, između ostaloga, što razrjeđuje krv.
    Ne želim dosađivati doktoru, pa ako netko nešto zna, molila bih za razmjenu iskustava.
    Kaja, čestitam od srca. Nadam se da će ova godina svima biti uspješnija.
    Uzimala sam Decortin 5 mg ali nešto kratko, ne mogu se sjetiti koliko. Clexane isto. Grčevi u nogama, ali kao što ti kažeš, trnci, bili su mi prvi znakić da sam trudna. Inače imam po ljeti prave grčeve u nogama, ali ovo je bilo nešto drugačije. Krenulo odmah poslije transfera. Sad si me baš podsjetila na to, zaboravila skroz.
    Posljednje uređivanje od LF2 : 13.04.2021. at 00:10

  33. #3433

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Evo sad sam išla gledati, nikako ne mogu vidjeti mail da ti napišem točno ali Decortin sam prestala dosta prije 12-13 tjedna. Možda nakon prvog ili drugog UZV. Kod mene bilo malo kaotično na početku, ali znam da sam tad prestala i sa Aspirinima i ubrzo negdje sa Decortinom. Bolje ti pošalji mail jer mislim da ja to nisam uzimala do trećeg mjeseca trudnoće.
    Btw, sa Aspirinima sam prestala jer sam prokrvarila, ne znači to isto za sve.
    Posljednje uređivanje od LF2 : 13.04.2021. at 00:27

  34. #3434

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Da li se neka od Vas cijepila protiv korone te kakve stw upute dobile od mpo dr.vezano za postupke/cijepljenje? Preporuča se ili ne?

  35. #3435

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Kaja evo cure su ti već odgovorile kako su one pa ću i ja.
    Ja sam Estrofem prestala s otkucajima srca a dozu mi je smanjio po pozitivnoj beti.
    Utrogestan/crinone gel do 12 punih tt i isto tako Aspirin.
    Drugo ništa više nisam pila osim Femibion prenetalnih vit.

    P.S. nemoj se ustručavati pisati dr i pitati ga! On će ti najbolje reći i dužan ti je to

  36. #3436

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Ovo za grčeve pitaj dr za magnezij. Ja sam uzimala i meni je rekao uvečer da uzimam. Najdalje do 35 tt....čini mi se da mi je tako ostalo u sjećanju.

  37. #3437

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj Spring-Summer prvotno napisa Vidi poruku
    Lijep pozdrav, dame. Prvi put pisem na forumu, a zanima me procedura vezana uz Makedoniju. Citala sam vase postove,ali od hrpe informacija mi se sve zbrckalo u glavi. Zanima me:
    1. kod koga ugovaramo prvi dolazak i pregled u Sistini? Treba se javiti dr. L ili nekom drugom? Ja bih voljela ici bas kod njega.
    2. Koliko se ceka na prvi pregled kod njih?
    3. Koje sve nalaze treba napraviti u RH kako bi tamo sve islo brze, tj.sto su od nalaza trazili od vas?
    4.koja je cijena doniranih jajnih stanica?
    Zahvaljujem na svakom odgovoru.
    Uh pisale smo sve to već puno puta al evo pokušati ću ja pa ako pogriješim neka me cure isprave!

    1. Možeš i s dr. Lazarevskim i s Bobanom i naravno naglasiti kod koga želiš. Dr. L je još neko vrijeme na BO.
    2. Ne čeka se dugo...ako ideš o svom trošku 2 do 3 tjedna, možda i prije.
    3. Što više imaš to bolje...markere na hiv i hepatitis, vjerojatno i neke od hormona (ovisi što pošto je donacija js u pitanju) cervikalni brisevi, hormoni štitnjače. Ovo će bolje cure s donacije js odgovoriti.
    4. 8 js e sad me ubij al mislim da je 4000 eura cijena

  38. #3438

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Mia kako si? Jel sve ok?

  39. #3439

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Hvala Vam curke na odgovorima.Toplo mi je oko srca kada smo ekipica, povezuju nas lijepe stvari.
    Eto, u petak popodne imam 1. UZV kod dr. Vrčića privatno, nadam se da nije još prerano....to će biti 22.dan od transfera.
    No tako je zatražio dr. Lazarevski pa slušam upute.
    Pisat će mu oko terapije kad mu budem slala nalaz UZV.
    Nadam se da će krenuti plodonosno u većem broju svima ove godine.
    Počela sam raditi ovaj tjedan, vidjet ću što će mi preporučiti hrvatsko-makedonska ginekološka komisija....
    Dobro se osjećam, zasada, osim te lijeve noge tj trnaca i zatezanja i grčenja u podkoljenici...Kupit ću si Mg.

  40. #3440

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Ja sam donirane stanice jesenas platila 4600 eura, bez transfera...

  41. #3441

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Uh pisale smo sve to već puno puta al evo pokušati ću ja pa ako pogriješim neka me cure isprave!

    1. Možeš i s dr. Lazarevskim i s Bobanom i naravno naglasiti kod koga želiš. Dr. L je još neko vrijeme na BO.
    2. Ne čeka se dugo...ako ideš o svom trošku 2 do 3 tjedna, možda i prije.
    3. Što više imaš to bolje...markere na hiv i hepatitis, vjerojatno i neke od hormona (ovisi što pošto je donacija js u pitanju) cervikalni brisevi, hormoni štitnjače. Ovo će bolje cure s donacije js odgovoriti.
    4. 8 js e sad me ubij al mislim da je 4000 eura cijena
    LaraLana puno hvala na odgovoru. Svaka informacija mi je dobrodosla jer je to velika stvar, pogotovo kad u to sve ides sam. I ja bih isla sama o svom trosku i nisam ni svjesna sto me sve ceka. Zelja za djetetom je ipak jaca od svega.

  42. #3442

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    Kaja1976 hvala.

  43. #3443

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    Kaja1976 koliko ste platili s transferom?

  44. #3444

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj Kaja1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam donirane stanice jesenas platila 4600 eura, bez transfera...
    Vidiš uvijek neka poskupljenja :/ no dobro, što je tu je.
    Kaja taj uzv je više da se vidi dal je pravilna oblika GV i da je na pravom mjestu.
    Javljaj nam svakako kako ide

  45. #3445

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Mia kako si? Jel sve ok?
    LaraLana borim se sa pretragama.. stalno nesto iskace iz normalnih parametara... izgleda da mi se aktivirao artritis koji je mirovao 2 god i bas sad krenulo.. zadnjih par dana imam bolove u donjem djelu trbuha.. kao da me bole jajnici sto nije vezano za artritis nego ocito nesto drugo. Radila sam krvnu sliku i urinokulturu. Urinokultura je ok, al urin uz krvnu sliku pokazuje dosta soli a u krvi je povisen reaktivni protein. Sta god to značilo.. cekam bas kod dokt da vidim sto sad dalje. Doslovno vadim krv bar 2 puta tjedno.... ovaj tj sam planirala i Nifty radit... tako eto, hodam po labaratorijima i doktorima

  46. #3446

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Mia38 prvotno napisa Vidi poruku
    LaraLana borim se sa pretragama.. stalno nesto iskace iz normalnih parametara... izgleda da mi se aktivirao artritis koji je mirovao 2 god i bas sad krenulo.. zadnjih par dana imam bolove u donjem djelu trbuha.. kao da me bole jajnici sto nije vezano za artritis nego ocito nesto drugo. Radila sam krvnu sliku i urinokulturu. Urinokultura je ok, al urin uz krvnu sliku pokazuje dosta soli a u krvi je povisen reaktivni protein. Sta god to značilo.. cekam bas kod dokt da vidim sto sad dalje. Doslovno vadim krv bar 2 puta tjedno.... ovaj tj sam planirala i Nifty radit... tako eto, hodam po labaratorijima i doktorima ������
    CRP je upalni protein, i povišene razine upućuju na upalni proces u organizmu.
    Koje soli u urinu piše? Kolki je pH? Može biti nedovoljna količina tekućine u prehrani, može biti zbog vitamina koje uzimaš sad, proteinska prehrana, ako si jela nekakve kisele namirnice...
    Može biti i ako je urin dugo stajao, on se treba obraditi u roku od dva sata.

  47. #3447

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    CRP je upalni protein, i povišene razine upućuju na upalni proces u organizmu.
    Koje soli u urinu piše? Kolki je pH? Može biti nedovoljna količina tekućine u prehrani, može biti zbog vitamina koje uzimaš sad, proteinska prehrana, ako si jela nekakve kisele namirnice...
    Može biti i ako je urin dugo stajao, on se treba obraditi u roku od dva sata.
    Doktorica kaze da je to normalno u trudnoći... a da su soli u urinu zato sto ne pijem dovoljno tekućine... zakljucak je da su vjerojatno kamenčiči razlog bolova.. u pon sam kod svoje internistice pa cu vidjet sto ona kaze na sve.

  48. #3448

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Mia38 prvotno napisa Vidi poruku
    Doktorica kaze da je to normalno u trudnoći... a da su soli u urinu zato sto ne pijem dovoljno tekućine... zakljucak je da su vjerojatno kamenčiči razlog bolova.. u pon sam kod svoje internistice pa cu vidjet sto ona kaze na sve.
    Sve ovisi koliki ti je. Naravno da su neka odstupanja normalna u trudnoći, ne kaže se bzvze drugo stanje. Leukociti su isto u trudnoći povišeni, kao i sedimentacija eritrocita, sve je to normalno. Al opet, blaga odstupanja. Samo ti kontroliraj to.
    Meni je urin bio malo "lošiji", tipični trudnički. Nisam ni htjela raditi urinokulturu ali reko ajde budem, kad ono betahemolitički streptokok.

  49. #3449

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Mia, drži se....samo drži sve pod kontrolom.
    LF2 u kojem si mjesecu trudnoće?

  50. #3450

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    Moj zadnji komentar jos uvijek nije vidljiv pa cu probati ponovno.
    LaraLana puno hvala na odgovoru. Da, isla bih na svoj vlastiti trosak. Imam hrpu pitanja jer sam i ja samica i nisam vjerojatno ni svjesna sto me ceka, ali svakako bih voljela sto vise pretraga odraditi ovdje kod nas tako da to sve brze ide.
    Kaja1976 , i vama hvala na odgovoru. Koliko ste platili jajne sranice s transferom? Pitam jer zelim znati da se mogu financijski pripremiti za sve opcije. Jeste li u Makedoniji odradili pretrage kojim je utvrdjeno da trebate jajne stanice ili ste to kod nas?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •