Stranica 55 od 122 PrviPrvi ... 545535455565765105 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,701 do 2,750 od 6080

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #2701

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    LF2,
    iskrene čestitke!!! ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ Prekrasna vijest. Uživaj u majčinstvu.

    Medo2711, bit će sve ok. Čekaju te bebice. to uveli neke nove letove u 10.45? Ako čuješ kakvu novo info za stanje dolje, javi.
    Hvala,mi smo sa autom.Tako sam tamo dobila termin da dodem.Naravno javljam..ako nesto saznam.Ali kao sta ja vidim nema panike tu,imaju manje nego mi oboljele i svi nose maske vani i unutra.Nema guzva u bolnicama sto sam vidjela...

  2. #2702

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Medo oni imaju i manje stanovnika vec Hr...i to za duplo cini mi se.
    Sretno danas i pitaj ih i za embrije i za ovu situaciju.

    Branca mozda je to Mala Bogorodica Sistina stara bolnica gdje su prije bili na drugoj lokaciji. Kad su preselili i kupili ih Turci zovu se Acibadem Sistina.

  3. #2703

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj Iva83 prvotno napisa Vidi poruku
    Rekli su nakon dva tjedna..dani su ko vjecnost
    Uh dugo...predugo. ne znam cemu toliko cekanje kod blastocista. Mozes slobodno vaditi betu na 10 dan od transfera, to je ako racunamo 15 dan od ovulacije i beta bude vec ihoohoo lijepo visoka preko 100...pa rekla bi i vise. Tebi je danas 6 dan vec. Ako je doslo do implantacije to je se vec fino ugnjezdilo.

  4. #2704

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Uh dugo...predugo. ne znam cemu toliko cekanje kod blastocista. Mozes slobodno vaditi betu na 10 dan od transfera, to je ako racunamo 15 dan od ovulacije i beta bude vec ihoohoo lijepo visoka preko 100...pa rekla bi i vise. Tebi je danas 6 dan vec. Ako je doslo do implantacije to je se vec fino ugnjezdilo.
    Neznam cemu tako dugo,al su mi tako napisali,a i naglasili nakon dva tjedna ne prije ,da koristim sve te lijekove i onda beta,nadam se pozitivnom ishodu

  5. #2705
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Uh rogove bi dobila. Isla na prvi uzv vec 21 dnt a cini mi se da i oni znaju reci da se ode ranije na uzv da se vidi dal je pravilna gv i dal se implantiralo na pravo mjesto.

    Ovo su farmaceutski trikovi i deal a dr i klinikama da se sto vise lijekova proda pa jos po mogucnosti da se kupi za 14 dana kod njih u ljekarni kao i onal impryl sto forsiraju pa sto dulje da se ceka na betu.
    Nazalost 7 postupaka imam iza sebe i svi ti lijekovi nisu bonboni, znam o cemu pricam.

    Sto se tice njihove situacije dole, nose oni maske i vani i pridzavaju se toga ali problem su okupljanja po zatvorenim prostorima bilo gdje. Dal obiteljska ili po kaficima i itd i nikako to ljudi da prihvate.

  6. #2706

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Ma inače svi ti vitamini kod nas su skupi. Već godinama narucujem van Hr. Imaju i veće doze, što kod nas ne možeš naći. A još bude i neki kod za popust tako da stvarno uštediš novaca.

  7. #2707

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Medo2711, kako je prošlo?

  8. #2708

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Cure vratila se u hrvatsku.Dva su mi vratili,dva smrznuli.Rekli su mi da od muza losa sperma bila.Cudno mi to,kad on ima nalaz i savrsen je.Da su se kao namucili oko "mojih stanica".Sad neznam sta bi rekla.Dolje se sve normalno odvija,tako da se nemorate bojati da necete moci u postupke...Sad cekamo rezultate

  9. #2709

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    [QUOTE=Medo2711;3187655]Cure vratila se u hrvatsku.Dva su mi vratili,dva smrznuli.Rekli su mi da od muza losa sperma bila.Cudno mi to,kad on ima nalaz i savrsen je.Da su se kao namucili oko "mojih stanica".Sad neznam sta bi rekla.Dolje se sve normalno odvija,tako da se nemorate bojati da necete moci u postupke...Sad cekamo rezultate
    Ma nek si ti sve rijesila i nek je sve proslo u redu,drzim fige

  10. #2710

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Medo2711, super da si već doma. Drzim fige da bude sve dobro. Znaš i sama da nema garancije ni sa super stanicama i spermijima. Samo misli pozitivno, uz tebe smo!

  11. #2711

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Hvala cure na lijepim rijecima..Sad cu uzivati sa svojim bebicama

  12. #2712

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    173

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala cure na lijepim rijecima..Sad cu uzivati sa svojim bebicama
    Srecno Medo❤❤❤

  13. #2713

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Medooo, držimo fige da je to to!! ❤️ ❤️ ❤️ ❤️
    To je bio FET? Ako je, prirodni ili sa štopericom? Oprosti ako si pisala.

  14. #2714

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Medo, drago mi je da ste stigli kući. Iako smo mi ovaj put teška srca napustili Makedoniju. Stvarno nam je bilo lipo. Sad imaš na čuvanju te dvije mrvice i to je najvažnije. Ja nekako cili dan mislim na to šta si napisala vezano za muževu spermu. Kažes da mu je sgram inače uredan pa mi nije jasno sada ta njihova priča da nije uredu??? Mislim....kako čovik od uredne sperme odjednom moze doci da mu nije uredu i da se jedva zbog tog uspilo.oploditi. Eto, stvarno mi nije jasno. Sorry, ali morala san to prokomentirat.

  15. #2715

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Ja se u ovaj dio ne razumijem dal nekome moze da se tako pogorsa nalaz. Ako ima neka iskusna cura neka kaze.
    Medo kad ti je zadnji put muz dao uzorak, mislim prije sad ovog postupka? Jeste kod njih dole na konzultacijama kad ste bili?
    Ja sam zamjetila da si napisala 7 jajnih stanica, 4 prezivjele, kako sad 7?
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 24.11.2020. at 23:52

  16. #2716

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Hvala cure na podrskama.Evo i ja sam cijelim putem do Zagreba razmisljala kako to da je losa i zasto.Mi smo bili i tu u postupcima i svi su rekli da ima super nalaz i spermu.Jos kad su ovi iz mk gledali rekli su da je sve u redu i da nemoramo ponoviti nalaz.Neznam sta bi vam rekla osim sok dozivjela u sali kad mi Boban reko.Moforgrafija je bila koma koma.
    LanaLara neznam sta bi ti rekla,dobila 7 samo.On meni reko na kozultacija da min dobivam 8 i 9.Ali necu se vise sa tim optericivati.Ali nisu u redu da naplacuju isto i uzimaju novce od hzzo na takav nacin.
    Leptirica ja sam isla na donaciju jajnih stanica,bilo et sada.

  17. #2717

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Medo, ti i jesi dobila 8 zamrznutih jajnih stanica. U paketu ih bude 8. Nakon odmrzavanja ne opstanu sve. I za to nema pravila. Nikada se ne zna koliko će ih preživit odmrzavanje. Da te to ne buni. Nakon toga sljedi oplođivanje. Iz svega što si napisala, ja sam skuzila ovako: dobila si paket od 8 js, nakon odmrzavanja preživilo ih je 7 i kada se tih 7 oplodilo dobila si 4 embrija od kojih su ti 2 vraćena a 2 zamrznuta. Jesi dobila otpusno pismo? To ti sve piše na tome listu.

  18. #2718

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure javili mi rezultat,imao 7 jajnih od njih samo 4 prezivjele.Tako da nema bas neki rezultat po meni...nisam bas zadovoljna. Ali stq je tu je.Nadam se da ce ove dve biti dovoljne...
    Evo ovdje je Medo napisala. Vedre ja sam shvatila da je 7 js i 4 su prezivjele odmrzavanje. Kasnije sam jos jednom pitala tamo pa je Medo potvrdila.

  19. #2719

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ovdje je Medo napisala. Vedre ja sam shvatila da je 7 js i 4 su prezivjele odmrzavanje. Kasnije sam jos jednom pitala tamo pa je Medo potvrdila.
    Da,od 7 samo 4 prezivjele.Pise tako i u opusnom pismu.Nisam dobila 8,nigdje to nije zavedeno.Sada ko je tu lud vise neznam..Za svaku stanicu pisu nekakve kratice.Neznam jer se tko kuzi u to ili da malo po googlam sta znace?

  20. #2720

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    I sve 4 su se oplodile,2 vratili a 2 smrznuli.Za ove 4 su se namucili.Tako kaze Boban,radili na njima 4 sata.Zbog lose morfologije...Zato kazem da sam razocarana rezultatom.

  21. #2721
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Da,od 7 samo 4 prezivjele.Pise tako i u opusnom pismu.Nisam dobila 8,nigdje to nije zavedeno.Sada ko je tu lud vise neznam..Za svaku stanicu pisu nekakve kratice.Neznam jer se tko kuzi u to ili da malo po googlam sta znace?
    Za jajnu stanicu ili za zametke (embrije) koje su dobili nakon oplodnje?

  22. #2722

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Jel nam se Rikku kako javila?
    Medo, kako se osjećaš? Iva, ti?

    Medo, a kako su ti ovulacija "namještali"? Pila si nešto ili si dobila štopericu? Nisam shvatila, koliko ste dana bili u Makedoniji? Samo to u ponedjeljak i nazad? Kakvo je tamo stanje? Napisala si da rade. Jesu spominjali kakvo zatvaranje?
    Ajmee, koliko sam ja pitanja napisala.

  23. #2723

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Za jajnu stanicu ili za zametke (embrije) koje su dobili nakon oplodnje?
    Ima oznake za oplodenje neke i oznake za embrio..bas googlam oznake nista pametno nasla.Ocito koja kvaliteta i to...

  24. #2724
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Oplodđena jajna stanica je zigota.
    Zigota se dijeli i stvara embrij (zametek).
    Koji dan si imala transfer embrija? Možeš ovdje napisati oznake - brojke i slova koja su na otpusnom pismu napisana za embrije?

  25. #2725

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Ja sam super,nikakve simtome nemam.Tu i tamo pikne lijevi jajnik i to.Ja idem normalno na posao i normalno se ponasam.Samo ne hodam dugo i ne dizem nista tesko.Dolje je normalno stanje,sve radi normalno.Nema rijeci za zatvaranje nicega.Po vijestima nije toliko panika ko kod nas i ne spominje se po cijele dane covid covid.Ja mislim nemorate se bojati sve ce raditi normalno ko i do sada.Ne,meni su pratili samo uzv endometriju,i 14 dan sam bila dolje.Muzu uzeli uzorak i 3 dan vracali.Bili smo dolje 3 noci,jer smo putovali po noci i ujutro u 7 bili na uzv i davanju uzorka.Sad sam ja podugo napisala svasta

  26. #2726

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Oplodđena jajna stanica je zigota.
    Zigota se dijeli i stvara embrij (zametek).
    Koji dan si imala transfer embrija? Možeš ovdje napisati oznake - brojke i slova koja su na otpusnom pismu napisana za embrije?
    3 dan.-C8G1,C8G2,C7G2,C7G1

  27. #2727

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    3 dan.-C8G1,C8G2,C7G2,C7G1
    Za oplodnju pise:2PN-4,3PN-1,0PN-2

  28. #2728

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    [QUOTE=leptirica82;3188114]Jel nam se Rikku kako javila?
    Medo, kako se osjećaš? Iva, ti?

    Medo, a kako su ti ovulacija "namještali"? Pila si nešto ili si dobila štopericu? Nisam shvatila, koliko ste dana bili u Makedoniji? Samo to u ponedjeljak i nazad? Kakvo je tamo stanje? Napisala si da rade. Jesu spominjali kakvo zatvaranje?
    Ajmee, koliko sam ja pitanja napisala. [/QUOTE
    Ja sam danas malo u panici,danas je deveti dan od transfera i par puta na papiru ostala mi je skroz roza krv i poslije toga nema nista,blagi grcevi i stezanje u ravnini pupka i
    javila sam se dr.L posto je rekao da mu se javi bilo kakva promjena,rekao je da nastavim sa terapijom dva dana i da odem vadit betu,a posto je subota ici cu sutra pa sto bude

  29. #2729

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Iva sretno sutra i javi nam dobru vijest..mozda je to implatacijska krv.Drzim fige

  30. #2730

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    Hvala i ja se nadam da je implatancijska krv,hvala ti <3 javim se svakako

  31. #2731

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Iva,
    navijamo za tebe!!!

    Što tebi piše kod embrija, koje brojke i slova?
    Posljednje uređivanje od leptirica82 : 26.11.2020. at 22:21

  32. #2732

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Za oplodnju pise:2PN-4,3PN-1,0PN-2
    Medo, ja sad gledam tvoje i razmišljam.
    Mislim da ovo 2PN-4 znači ( 2. dan su se oplodile 4 stanice) ali nisam sigurna. Ali onda ne znam što bi ostalo značilo. Možda lupam gluposti. Nemam pojma. Ima netko da zna što znač te brojke i slova?
    A ovo G1, G2 ne znam što znači. Možda neke faze u razvoju? Morala bi ići posjetiti Google malo.

  33. #2733

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    PN-Scoring
    Shortly before the fusion of the maternal and paternal chromosomes (pronucleus stadium/PN) the distribution pattern of the nucleoli (precursor bodies) can be determined through an expensive digitalised, image-generating method. The nucleoli are concentrations of the genetic material in the pronucleus stage. The distribution pattern of these nucleoli allows inferences on the future embryo’s development potential. By selecting the fertilised eggs with optimum distribution pattern it is possible to choose the cells with the best prognosis.

  34. #2734

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    PN-Scoring
    Shortly before the fusion of the maternal and paternal chromosomes (pronucleus stadium/PN) the distribution pattern of the nucleoli (precursor bodies) can be determined through an expensive digitalised, image-generating method. The nucleoli are concentrations of the genetic material in the pronucleus stage. The distribution pattern of these nucleoli allows inferences on the future embryo’s development potential. By selecting the fertilised eggs with optimum distribution pattern it is possible to choose the cells with the best prognosis.

    Možda je to to?
    Posljednje uređivanje od leptirica82 : 26.11.2020. at 22:31

  35. #2735

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    PN-Scoring
    Shortly before the fusion of the maternal and paternal chromosomes (pronucleus stadium/PN) the distribution pattern of the nucleoli (precursor bodies) can be determined through an expensive digitalised, image-generating method. The nucleoli are concentrations of the genetic material in the pronucleus stage. The distribution pattern of these nucleoli allows inferences on the future embryo’s development potential. By selecting the fertilised eggs with optimum distribution pattern it is possible to choose the cells with the best prognosis.

    Možda je to to?
    Mozda,tu ima puno strucnih naziva.Tako da bas i ne razumijem sve.Ali kad sam googla nije mi bas nista posebno izbacivalo.To su ocito oznake da su genetsko pravilne.Kako sam ja skuzila..kad oni nista ne objasnjavaju dolje.Samo kazu odlicno je sve.hahaha :-@

  36. #2736

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    3 dan.-C8G1,C8G2,C7G2,C7G1
    Medo ovo ti znaci da su embriji na 3 dan 8-stanicni i 7 -stanicni. Po dva. Ove oznake G1 i G2 je meni Boban rekao tocno sto je al sam ti ja to zaboravila. Ako nije nesto povezano s fragmentacijama pa su to ocjene. Al nemoj me sto posto uzeti za rijec.
    Ovo za stanice sam sto posto sigurna.
    I kod mene je tako pisalo samo na drugi dan 4CG1 i 5CG2.

  37. #2737

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Iva sretno sutra! Aaaa i makodonci popustaju, ipak se moze beta ranije vaditi :/
    Ne bi rekla da je implantacijsko jer kod blastociste je implantacija ako je doslo do nje davno zavrsila.
    Ovo moze biti ili od neke zilice ili nesto drugo.
    Cesto se dogadja u ranoj fazi trudnoce i nezna se koji je razlog.

  38. #2738

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    Hvala cure ,popustaju jer postoji nesto,jer da se to nije desilo,cekanje dva tjedna,dani kao vjecnost.. Kod mene kod embrija pise C6G3

  39. #2739

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    Koliko bi trebala beta pokazati ako je sve ok?

  40. #2740

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    3 dan.-C8G1,C8G2,C7G2,C7G1
    Zdravo, G je kvalitet (G1-najbolji), C-br celija. Pozz

  41. #2741

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/54020-j...lije-transfera

    Evo iva pa malo procitaj o betama.

    Ovo sto ti pise C6G3 jel pise uz to i koji dan?

  42. #2742

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Za oplodnju pise:2PN-4,3PN-1,0PN-2
    Ovo ne znam, kod mene to za oplodnju nije pisalo.

  43. #2743

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo ne znam, kod mene to za oplodnju nije pisalo.
    Hvala na objasnjenju...sta god znacilo neka se prime jucer pikao lijevi jajnik dosta i pritisak neki sad jel dobar znak ili ne.Vidjet cemo,danas mi 5.dan od et.

  44. #2744

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    http://forum.roda.hr/threads/54020-j...lije-transfera

    Evo iva pa malo procitaj o betama.

    Ovo sto ti pise C6G3 jel pise uz to i koji dan?
    Uz to nepise vise nista..

  45. #2745

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Iva kad ce ti biti nalaz bete?

    Kako je danas? Ima sukrvice?
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 27.11.2020. at 13:07

  46. #2746

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    Beta je 31,89, nema sukrvice,malo smedjega ima,u pon opet idem vadit betu pa cemo znati onda vise

  47. #2747

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj Iva83 prvotno napisa Vidi poruku
    Beta je 31,89, nema sukrvice,malo smedjega ima,u pon opet idem vadit betu pa cemo znati onda vise
    Drzim fige da se podupla..mislim za 9 dc.je po meni ok beta.

  48. #2748

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj Iva83 prvotno napisa Vidi poruku
    Beta je 31,89, nema sukrvice,malo smedjega ima,u pon opet idem vadit betu pa cemo znati onda vise
    Iva nadajmo se najboljem i drzim ti fige. Realno i iskreno za 10 dnt za blastociste je to ipak niza beta. Ali koliko sam tu dugo na forumu tako sam se i nagledala svakakvih beta pa i onih kod kojih je bila super visoka i pravilno se duplala i na kraju nazalost nema trudnoce. Zivi primjer je ovdje Rikku nedavno. A ima i onih kojima se nije pravilno duplala pa opet na kraju sve ok.
    Hocu ti reci da budes spremna na sve.
    Ja ti zelim da bude sve ok

  49. #2749

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Bok curke, evo da javim novosti. U petak putujem i u ponedjeljak je transfer i vracam se nazad. Drzite palceve da sve bude ok do tada, tamo i nazad

  50. #2750

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj Bambina1 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok curke, evo da javim novosti. U petak putujem i u ponedjeljak je transfer i vracam se nazad. Drzite palceve da sve bude ok do tada, tamo i nazad
    Odlicne vijesti,drzim palceve

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •