Stranica 97 od 122 PrviPrvi ... 47879596979899107 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,801 do 4,850 od 6081

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #4801

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Branca,nisam čula od nikoga,imam takav osjećaj,nadam se da me vara.
    Voljela bih da još radi. . .dugo,dugo.

  2. #4802

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Kaja1976, sad mi je lakse!
    A cuj, to su stvari na koje ne mozemo utjecati. Nadajmo se da nece ici jos neko vrijeme.

  3. #4803

    Datum pristupanja
    Jun 2021
    Postovi
    31

    Početno

    Ja sam trenutno u kontaktu s njime jer idem u postupak idući mjesec i nije ništa spominjao da ide u penziju. A valjda bi nešto rekao.

  4. #4804

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Bok, čitam Vas skoro 2 godine i samo sam htjela da Vam poželim puno uspjeha svima koje ste u toku s postupcima ili planirate ih započeti uskoro. Ja sam iz Makedonije i pomoću dr. L ostvarila sam se kao majka (sad već) 9-mjesečnih blizanki. Krajem 2019 uradili smo prvu inseminaciju koja je bila neuspješna, a zatim u kolovozu 2020 odlučili smo se na prvi IVF sa ICSI metodom (suprugova dijagnoza teratozoospermija) i od dobijenih 5 js (bila sam jako razočarana, očekivala sam više), oplođene su bile 2 i na dan transfera vraćene obje (2 dana prije mog 35-og rođendana). Kao i kod svih višeplodnih trudnoća imala sam komplikacije (krvarenje na početku trudnoće, a zatim hitan porođaj carskim rezom u 35-om tjednu nakon čega su cure bili u inkubatoru još 3 tjedna), ali želim reći da bih opet prošla kroz svih ovih peripetija jer i te kako vrijedi kad se konačno san ostvari (ipak sam imala sreće jer je uspjelo iz prvog pokušaja). Neka vam 2022 donese puno beba, nadam se da će vam moja uspješna priča ulijeti tračak nade i da se nećete otkazati u vašoj borbi da se ostvarite kao majke ❤

  5. #4805
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Drage cure, molim vas informaciju za prijateljicu koja nije na forumu, a planira ići na postupak s donacijom sjemena, s vlastitim jajnim stanicama... Dobiva li se u tom slučaju u shemi Prolutex? I do kojeg tjedna trudnoće se uzima?

    Hvala unaprijed

  6. #4806

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure, molim vas informaciju za prijateljicu koja nije na forumu, a planira ići na postupak s donacijom sjemena, s vlastitim jajnim stanicama... Dobiva li se u tom slučaju u shemi Prolutex? I do kojeg tjedna trudnoće se uzima?

    Hvala unaprijed
    Sushi, ja nisam dobila niti jednom Prolutex, samo utrogestan. Doktor smatra da za to nema potrebe.

  7. #4807
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure, molim vas informaciju za prijateljicu koja nije na forumu, a planira ići na postupak s donacijom sjemena, s vlastitim jajnim stanicama... Dobiva li se u tom slučaju u shemi Prolutex? I do kojeg tjedna trudnoće se uzima?

    Hvala unaprijed
    Trebalo bi vaditi krv nakon postupka da se vidi razina progesterona, odnosno isto kad i beta. U drugom postupku mi je nakon neuspjelog transfera bio nizak progesteron unatoc utrogestanima (3x200 mislim) pa sam dobila i injekcije progesterona. Pocela sam ih uzimati prije transfera pa sve do 9. tt kontinuirano, a onda sam postupno prestajala.

  8. #4808

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Edi985, hvala na dobrim željama.
    Bit će ako Bog da.
    Sve se na kraju posloži.

  9. #4809
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Trebalo bi vaditi krv nakon postupka da se vidi razina progesterona, odnosno isto kad i beta. U drugom postupku mi je nakon neuspjelog transfera bio nizak progesteron unatoc utrogestanima (3x200 mislim) pa sam dobila i injekcije progesterona. Pocela sam ih uzimati prije transfera pa sve do 9. tt kontinuirano, a onda sam postupno prestajala.
    Ali to je bilo u Belgiji? Pitam za iskustva iz postupaka iz Sistine, konkretno kod dr.Lazarevskog...

  10. #4810

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    225

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure, molim vas informaciju za prijateljicu koja nije na forumu, a planira ići na postupak s donacijom sjemena, s vlastitim jajnim stanicama... Dobiva li se u tom slučaju u shemi Prolutex? I do kojeg tjedna trudnoće se uzima?

    Hvala unaprijed
    Ja u prošlom postupku nisam dobila prolutex. Samo jednu injekciju večer prije transfera.
    Samo utrogestan 2 x 400mg
    Sad ubrzo idem na drugi pokušaj pa ti mogu javiti hoće li opet biti bez njega.
    Al koliko sam ja shvatila (možda sam skroz u krivu) njega daje ukoliko se ne ide sa svojim j. stanicama

  11. #4811
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Ja u prošlom postupku nisam dobila prolutex. Samo jednu injekciju večer prije transfera.
    Samo utrogestan 2 x 400mg
    Sad ubrzo idem na drugi pokušaj pa ti mogu javiti hoće li opet biti bez njega.
    Al koliko sam ja shvatila (možda sam skroz u krivu) njega daje ukoliko se ne ide sa svojim j. stanicama
    Hvala ti Dalma, da, upravo to me zanimalo
    Držim najveće fige za novi postupak! Javi i što se u klinici promijenilo nakon preuređenja

  12. #4812

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Ja sam tamo idući tjedan pa javim kako je Ako još netko ide, neka slobodno se javi tu ili u inbox.

    Kako ste nosile lijekove za stimulaciju u avion pošto bi trebali biti na hladnom?

  13. #4813

    Datum pristupanja
    Jun 2021
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj LiaLia prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam tamo idući tjedan pa javim kako je Ako još netko ide, neka slobodno se javi tu ili u inbox.

    Kako ste nosile lijekove za stimulaciju u avion pošto bi trebali biti na hladnom?
    LiaLia, kakvu si stimulaciju dobila?

  14. #4814

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj LiaLia prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam tamo idući tjedan pa javim kako je Ako još netko ide, neka slobodno se javi tu ili u inbox.

    Kako ste nosile lijekove za stimulaciju u avion pošto bi trebali biti na hladnom?
    Normalno sam lijekove nosila. Nece im nista biti koji sat. Ja sam uvijek cijeli dan na putu kad idem u Mk i bude sve ok. Bitno da nije na direktnom suncu ili grijanju.
    Sretno u postupku! Javljaj nam novosti.

  15. #4815

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    54

    Početno

    Pozdrav! Da li je koja od vas koristila estraderm flastere? Di ste ih nabavile?

  16. #4816

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj biba- prvotno napisa Vidi poruku
    LiaLia, kakvu si stimulaciju dobila?
    Idem na IVF s doniranim sjemenom. Stimulacija mi je, čini mi se, standardna - od 2. do 12. dana (10x) Gonal 225IU i od 7. do 12. dana (5x) Cetrotide 0,25mg. Stop injekcija je Ovitrelle.

  17. #4817

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Normalno sam lijekove nosila. Nece im nista biti koji sat. Ja sam uvijek cijeli dan na putu kad idem u Mk i bude sve ok. Bitno da nije na direktnom suncu ili grijanju.
    Sretno u postupku! Javljaj nam novosti.
    Za Ovitrelle me najviše brine. Pitala sam u ljekarni Filipović, tamo mi je magistra rekla da misli da je predugo da je 5h izvan hladnjaka, a u uputama piše "Čuvati u hladnjaku (2 °C – 8 °C). Čuvati u originalnom pakiranju. Unutar roka valjanosti otopina se može čuvati na ili ispod 25 °C najduže do 30 dana bez ponovnog držanja u hladnjaku tijekom tog razdoblja." Mislim da ću ovu koju sam kupila ponijeti za rezervu, a tamo ću kupiti drugu.

    Hvala )

  18. #4818
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Lia Ovitrelle možeš kupiti i u MK, u vrijeme davanja štoperice ćeš sigurno biti već tamo...a pretpostavljam da je i ona jeftinija kod njih, kao i svi ostali lijekovi

  19. #4819

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure, molim vas informaciju za prijateljicu koja nije na forumu, a planira ići na postupak s donacijom sjemena, s vlastitim jajnim stanicama... Dobiva li se u tom slučaju u shemi Prolutex? I do kojeg tjedna trudnoće se uzima?

    Hvala unaprijed
    Sushi ja nisam dobivala Prolutex niti jednom. U prvom postupku sam krenula s Crinone gelom i imala sam reakciju od njega pa smo zamjenili Utrogestanom.
    Čak mi je dr. L rekao da mogu uzimati i Duphaston pa da odem do svog dr i također se s njim posavjetujem.
    Niti u jednom trenutku mi nije spomenuo Prolutex.

    E sad što se tiče progesterona ja zbilja ne bi znala dal se treba provjeravati nakon transfera ali sam dobro upamtila da je jednom forumašica "bubekica" napisala i ostavila link da je Duphaston dostatan u ivf postupcima.
    Nije žena koja bi bezveze nešto tu ostavljala da nije provjereno a i prošla je dosta transfera nažalost.
    Tako da ja vjerujem da u kombinaciji Utrogestan i Duphaston je sasvim dovoljno progesterona i moje mišljenje je da nema potrebe za Prolutexom koji je toliko skup a ovo dvoje je na recept pogotovo kad se ide o svom trošku.
    Ja sam koristila Utrogestan do punih 12 tt.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 30.01.2022. at 15:40

  20. #4820

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj LiaLia prvotno napisa Vidi poruku
    Za Ovitrelle me najviše brine. Pitala sam u ljekarni Filipović, tamo mi je magistra rekla da misli da je predugo da je 5h izvan hladnjaka, a u uputama piše "Čuvati u hladnjaku (2 °C – 8 °C). Čuvati u originalnom pakiranju. Unutar roka valjanosti otopina se može čuvati na ili ispod 25 °C najduže do 30 dana bez ponovnog držanja u hladnjaku tijekom tog razdoblja." Mislim da ću ovu koju sam kupila ponijeti za rezervu, a tamo ću kupiti drugu.

    Hvala )
    Lia ne brini. Tako je kak piše u uputstvu, može van hladnjaka! Isto tako piše i na Gonalu u penu. Već je netko napisao samo da nije direktno na suncu. Sve smo mi to nosile u Skopje po torbama.
    Samo opušteno a kod njih dole sve imaš za kupiti i to sve jeftinije.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 30.01.2022. at 15:48

  21. #4821

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Hvala svima za upute

  22. #4822
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Sushi ja nisam dobivala Prolutex niti jednom. U prvom postupku sam krenula s Crinone gelom i imala sam reakciju od njega pa smo zamjenili Utrogestanom.
    Čak mi je dr. L rekao da mogu uzimati i Duphaston pa da odem do svog dr i također se s njim posavjetujem.
    Niti u jednom trenutku mi nije spomenuo Prolutex.

    E sad što se tiče progesterona ja zbilja ne bi znala dal se treba provjeravati nakon transfera ali sam dobro upamtila da je jednom forumašica "bubekica" napisala i ostavila link da je Duphaston dostatan u ivf postupcima.
    Nije žena koja bi bezveze nešto tu ostavljala da nije provjereno a i prošla je dosta transfera nažalost.
    Tako da ja vjerujem da u kombinaciji Utrogestan i Duphaston je sasvim dovoljno progesterona i moje mišljenje je da nema potrebe za Prolutexom koji je toliko skup a ovo dvoje je na recept pogotovo kad se ide o svom trošku.
    Ja sam koristila Utrogestan do punih 12 tt.
    Hvala ti draga LL
    Je, bubekica je bila dugo u mpo, ali ne u donaciji... Hvala ti za info za Prolutex, zaista je skup

  23. #4823

    Datum pristupanja
    Jun 2021
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj LiaLia prvotno napisa Vidi poruku
    Idem na IVF s doniranim sjemenom. Stimulacija mi je, čini mi se, standardna - od 2. do 12. dana (10x) Gonal 225IU i od 7. do 12. dana (5x) Cetrotide 0,25mg. Stop injekcija je Ovitrelle.
    LiaLia i ja idem u postupak s doniranim sjemenom, zato me je zanimalo šta si dobila. Moja stimulacije se malo razlikuje, ja sam dobila Elonva 150 i 5 ampula Cetrotide ili Orgalutrana.

  24. #4824

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    209

    Početno

    Dali je koja od vas imala Cin1 a da je išla na oplodnju?

  25. #4825
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Mala, u Hr se traži da je papa čist što se tiče CIN-a da bi se išlo u postupak. Ne znam je li isto u MK, no mene su tražili papu na uvid na konzultacijama, ni jedan nalaz mi nije smio biti stariji od 6 mjeseci (papa, brisevi, markeri, hormoni).
    Najsigurnija ćeš biti ako pitaš dr.L mailom...
    Posljednje uređivanje od sushi : 03.02.2022. at 12:58

  26. #4826

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Bok svima. Evo da se malo javim. Za sada ide sve skolski, prešli smo 12 tjedan Nadamo se da će tako i ostati Sretno svima

  27. #4827

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Dina06, poslala sam ti privatnu poruku, ali očito nisi vidjela.
    Posljednje uređivanje od Bambina1 : 03.02.2022. at 15:07

  28. #4828

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    78

    Početno

    Bambina, tako mi je drago da si se javila i da je sve dobro. Samo napred❤️

  29. #4829

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Lucy, držimo vam palceve. Samo polako.. Drago nam je da smo vas upoznali i često vas se sjetimo. Kada krecete?

  30. #4830

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    78

    Početno

    Bambina, planirali smo okvirno za 2 meseca kad vreme bude baš lepo.
    I meni je jako drago da smo se upoznali. Divan ste par, sve najbolje vam želimo❤️

  31. #4831

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    8

    Početno

    Pozdrav, imam nekoliko pitanja. Stupila sam s klinikom u Makedoniji u kontakt i najvjerojatnije ću ići na bebu(bez partnera). Ginekoloski sam zdrava(imam mali miom ali je ginekolog rekao da nece stvarati problem ako bi ostala trudna). Vidim da svašta znate, svakakvi nekakvi termini se ovdje spominju za koje nikad cula nisam, pa me zanima sljedece:
    1.Prije odlaska u Makedoniju, mogu li kod nas napraviti nekakav pregled koji bi pokazao jesam li ok za odlazak na oplodnju ili to sto mi ginekolog na ultrazvuku kaze da je sve ok dovoljno? Imam 40 g.
    2.Takoder, ako sam dobro vas i embriologa Janevskog shvatila. Odlazim prvi put na dan-dva u Mkd, rijesim sto trebam i ako je sve ok vracam se doma i cekam cca 2 mj na spermu.
    Sad me dalje zanima, prva oplodnja kad dodem dole koliko moram biti tamo? I u ta dva mjeseca dok sam kuci, moram li piti kakve ljekove bez obzira i ako je samnom sve ok?
    3.I jos zadnje, u mailu mi je napisao da dr Lazarevski(koji bi vldio postupak) odlucuje hoce li mi biti potrebno inseminacija ili VTO? Takoder uz donorsku spermu spominje IVF(koja se dodatno placa ako mi bude trebala)? Sto to sve znaci?
    Ako netko nesto zna o svemu ovome stvarno bi molila da mi pomogne odgovorima.

    Unaprijed hvala

  32. #4832

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    225

    Početno

    Pozdrav Anchika, dobro došla na forum.
    1.bilo bi dobro da izvadiš AMH, to je hormon koji pokazuje zalihu jajnih stanica i o njemu ovisi na kakav postupak ćeš ići. Npr ukoliko je jako nizak (kao kod mene) nema smisla ići u puni stimulirani postupak nego na modificirani prirodni koji i dođe nešto jeftinine (i sam postupak a i terapija). Inseminacija s doniranim sjemenom po meni nije najbolja mogućnost jer su šanse jako male a dobiješ tri slamčice,dakle tu bi već jednu potrošila. Al naravno svak će postupiti kako njemu odgovara. Ukoliko je snižena rezerva j.stanica (držim fige da nije) dr će odmah preporučiti IVF . Time odgovorih i na točku 3
    Dakle posebno plaćaš materijal a posebno medicinski potpomognutu oplodnju + još ljekovi koji će ti biti potrebni. Nisu mali troškovi ali vjerujem da si o tome razmislila i da si spremna na to.
    Trebaće ti još neki nalazi, dr.će ti sve reći kad odeš na konzultacije i dogovor.
    Ja sam kad sam išla na dogovor imala svjež papa test, nalaz spolnih hormona, hormona štitnjače i AMH.
    Što se tiče odlaska na oplodnju računaj oko tjedan dana. Ja sam bila 8. Došla sam dan prije štoperice (dobije se dva dana prije punkcije) i doma išla na dan transfera koji je bio 5.dan nakon punkcije. Moguće je da budeš i manje ukoliko ti budu vraćali trodnevne ili dvodnevne embrije.
    U ta dva mjeseca što čekaš materijal ne trebaš ništa piti, tj ne daju ti nikakvu terapiju. Možeš samoinicijativno piti neke vitamine (npr Q10, B I D vitamin) uravnotežiti prehranu, čaj od vrkute je jako dobar za sve te ženske stvari. Navodno i ananas kojeg osobno ne volim, ali evo jedem ga ko luda ne bi li endometrij bio lijep i dovoljno debeo he he.
    Sretno

  33. #4833

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav Anchika.
    Dalma B ti je sve lijepo napisala, ja bi samo nadodala da ja uzimam Proxeed Women za poboljšanje kvalitete jajnih stanica, Q10, D vitamin, Folnu i Omega 3. Uzimala sam i crvenu macu, ali unazad 2 tjedna sam prestala. Ne znam da li je sve to djelovalo ili ne, u prvi postupak idem za cca 2 tjedna pa ćemo vidjet kakve su jajne stanice.
    Kad sam išla na konzultacije nosila sam nalaze za koje mi je Boban rekao da napravim, a to su hormoni i papa. Na konzultacijama ti naprave jedan detaljan pregled, a protokol ti jave tek kad stigne materijal. Naknadno sam radila briseve i markere na HIV i hepatitis B i C.
    Meni je dr rekao da bi inače prvo pokušao s inesminacijom, ali kako nisam u Makedoniji da nije baš isplativo putovati na inseminaciju, da je puno sigurnije raditi IVF
    (tako nekako u tom smilslu).

  34. #4834

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    8

    Početno

    Ajme puno hvala na odgovoru , svakako ste mi olakšali i znam kojim putem trebam ići.

    Lp

  35. #4835

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj LiaLia prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam tamo idući tjedan pa javim kako je
    IVF je, i dalje, na 5. katu. Radovi su još u tijeku, koliko sam vidjela, još uređuju neke dvije prostorije koje će biti odmah desno kada se izađe iz lifta.

    Srušili su zid koji vidimo ispred sebe kada izlazimo iz lifta, sada je to sve (hodnik i prijašnja čekaonica) spojeno u čekaonicu. Stavili su nove, ljubičaste fotelje i ima otprilike duplo više mjesta za sjesti. I prije je sve lijepo izgledalo, sada je još ljepše.

    Cijela ekipa, kao i uvijek, preljubazna i pozitivna, takav odnos prema pacijentu se vrlo rijetko može doživjeti

    Moram spomenuti i da su, i kod mene, s medicinske i embriološke strane dr. Lazarevski i Boban doslovno napravili čudo. Sad ću 38 godina i uspjeli su postići da dobijemo 4 odlične blastice što nisam mogla ni sanjati (po svim prognozama je bila možda jedna ili maksimalno dvije). Danas su mi jednu vratili i sad još preostaje pričekati hoće li se primiti

  36. #4836

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj LiaLia prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bila tamo krajem 11. mjeseca na pregledu i za avion je bila dovoljna Covid potvrda, a u bolnici nisu ništa tražili. Ne znam jel se sad nešto promjenilo radi količine zaraženih.. Ako saznaš molim te da javiš, ja ću ići sad krajem mjeseca u postupak (ne znam točno kad, ovisno o ciklusu i što doktor bude rekao). Kad ti ideš?
    Covid potvrda je dovoljna, pokazala sam ju u zračnoj luci, a u bolnici sam samo rekla da sam cijepljena. Pitali su me kada je bilo zadnja doza, ako sam shvatila, idealno je da prođe nekoliko mjeseci od zadnje doze do postupka.
    Posljednje uređivanje od LiaLia : 06.02.2022. at 18:40

  37. #4837

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    LiaLia,jooj super vijest,nadamo se pozitivnim vijestima❤

  38. #4838

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Bambina, Sushi kako je lijepo vidjeti da trudnoce lijepo napreduju ❤❤ Predivno, predivno!
    Lia sretno ❤
    Prolutex netko je pitao... U prvoj stimulaciji nisam dobila, u drugoj jesam.. Ali to je cita procjena dr. Ukoliko smatra da trebas dodatno progesterona, dati ce ti th.progesteronom u nekom vidu - vise utrogestana, tablete ili injekcije. Ja sam se pikala do preko 12tt, bas mi je bilo dosta, molila sam stalno kada mozemo preci na tablete duohastona... Dr.L je extra oprezan, sigurno kod njega neces manjkati progesteronom. Ako te to brine mozes razgovarati s njime, ili kontrolirati razinu prog.nakon transfera... Stimulacije ne ovise o tome radi li se o donaciji ili ne, vec o stanju u tvom organizmu.
    Donacije Opcenito, kada se jedan donor iskoristi, vose se ne koristi za tu zemlju.. Zato je problem s kolicinom donora, osobito obzirom na koronu..
    Sretno ❤

  39. #4839

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    225

    Početno

    Ekipa, ja u nedjelju putujem za Skopje pa ako će koja biti dolje slobodno se javite za druženje

  40. #4840

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Ekipa, ja u nedjelju putujem za Skopje pa ako će koja biti dolje slobodno se javite za druženje
    Bravo Dalmal i sretno do neba

  41. #4841

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj LiaLia prvotno napisa Vidi poruku
    IVF je, i dalje, na 5. katu. Radovi su još u tijeku, koliko sam vidjela, još uređuju neke dvije prostorije koje će biti odmah desno kada se izađe iz lifta.

    Srušili su zid koji vidimo ispred sebe kada izlazimo iz lifta, sada je to sve (hodnik i prijašnja čekaonica) spojeno u čekaonicu. Stavili su nove, ljubičaste fotelje i ima otprilike duplo više mjesta za sjesti. I prije je sve lijepo izgledalo, sada je još ljepše.

    Cijela ekipa, kao i uvijek, preljubazna i pozitivna, takav odnos prema pacijentu se vrlo rijetko može doživjeti

    Moram spomenuti i da su, i kod mene, s medicinske i embriološke strane dr. Lazarevski i Boban doslovno napravili čudo. Sad ću 38 godina i uspjeli su postići da dobijemo 4 odlične blastice što nisam mogla ni sanjati (po svim prognozama je bila možda jedna ili maksimalno dvije). Danas su mi jednu vratili i sad još preostaje pričekati hoće li se primiti
    Lia kod tebe je baš nekako brzo išao postupak čini mi se od onda kad si pitala za štopericu kako ju čuvati pa do blastocista.
    Koliko si dobila jajnih stanica?

  42. #4842

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    A joj kako je 5-ti kad izgledao 2014-te kad sam ja išla kad bi vam pisala bilo bi vam nestvarno. Ja sad sve ovo mogu povezati i zamisliti. Stalno oni nešto renoviraju i proširuju se.
    Prije je dole čim se uđe na glavni ulaz bila cafeterija, na lijevo.
    Niti ispred ono nije bilo uređeno a most niti u planu.

  43. #4843

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    78

    Početno

    Dalma, držimo ti fige da uspe ovog puta❤️

  44. #4844
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Dalma sretno, nek ovaj put bude dobitni

    LiaLia držim fige i pridružujem se pitanju Lare koliko je bilo stanica ukupno? Ovaj broj blastica s 38god je stvarno super (btw ja sam isto godište i ne, nismo stare! )

  45. #4845

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    225

    Početno

    Hvala svima.
    Ovaj put imam više folikula pa se i nadam da će biti bar dvije jajne.
    Ako se ne varam Lia je imala 10jajnih stanica.

    Ja ću isto ubrzo 38. Al moj je amh jako nizak pa je trenutnih 5 folikula čudo nad čudima.
    I naravno da nismo stare
    Posljednje uređivanje od DalmaIB : 12.02.2022. at 14:40

  46. #4846

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala svima.
    Ovaj put imam više folikula pa se i nadam da će biti bar dvije jajne.
    Ako se ne varam Lia je imala 10jajnih stanica.

    Ja ću isto ubrzo 38. Al moj je amh jako nizak pa je trenutnih 5 folikula čudo nad čudima.
    I naravno da nismo stare
    Dalmal koliki je tvoj amh? Moj je pred prvi postupak iznosio 7 pmol i dr. L je rekao da se s tim još puno toga može napraviti. Sreća je i bila da sam imala oko 8, 9 antralnih folikula.
    Ipak me je tad stavio u dugi protokol s kontracepcijom mjesec prije. Za drugi postupak me je stavio u tako meni čudan protokol i znatno jeftiniji. Amh više nisam ponavljala. Imala sam i poviši FSH što isto nije baš dobro!

    Na temi protokoli i iskustva imaju moji protokoli i bilo bi dobro radi drugih cura da se pišu iskustva tko ide s vlastitim stanicama!
    Vidim sada po vama svima da su ipak malo promjenili pristup ženama s niskim amh jer nije isto dati 2000 eura za stimulaciju i npr 800 eura kad se ide o svom trošku.

    Na nekom od foruma sam pročitala davno da su cure radi boljeg endometrija jela hranu u kojoj ima fitoestrogena (brazilski, tamno pivo, sojino mlijeko, zobene itd).
    Pogledaj ako te zanima.
    Dobar folikul kolerira dobrom endometriju.
    Ja sam na dan transfera imala nevjerovatnih 14 mm. Dr. L je ostao u čudu jer od 15 mm se smatra predebelim pa ni to nije dobro.

    P.S. ma kakvi stare, 38 je baš lijep broj

  47. #4847

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Sushi kako ste vi svi skupa?
    Sad ste već i prešli pola trudnoće jel tako?

  48. #4848

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    225

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Dalmal koliki je tvoj amh? Moj je pred prvi postupak iznosio 7 pmol i dr. L je rekao da se s tim još puno toga može napraviti. Sreća je i bila da sam imala oko 8, 9 antralnih folikula.
    Ipak me je tad stavio u dugi protokol s kontracepcijom mjesec prije. Za drugi postupak me je stavio u tako meni čudan protokol i znatno jeftiniji. Amh više nisam ponavljala. Imala sam i poviši FSH što isto nije baš dobro!

    Na temi protokoli i iskustva imaju moji protokoli i bilo bi dobro radi drugih cura da se pišu iskustva tko ide s vlastitim stanicama!
    Vidim sada po vama svima da su ipak malo promjenili pristup ženama s niskim amh jer nije isto dati 2000 eura za stimulaciju i npr 800 eura kad se ide o svom trošku.

    Na nekom od foruma sam pročitala davno da su cure radi boljeg endometrija jela hranu u kojoj ima fitoestrogena (brazilski, tamno pivo, sojino mlijeko, zobene itd).
    Pogledaj ako te zanima.
    Dobar folikul kolerira dobrom endometriju.
    Ja sam na dan transfera imala nevjerovatnih 14 mm. Dr. L je ostao u čudu jer od 15 mm se smatra predebelim pa ni to nije dobro.

    P.S. ma kakvi stare, 38 je baš lijep broj
    Moj AMH je samo 2,6 tako da je baš nizak. I nema smisla na veliku stimulaciju jer se neće postić ništa više nego sa modificiranim prirodnim. Čak je u prošlom postupku dr.L rekao da je možda sada i manji jer sam imala samo dva folikula. Kod mene je problem i što nisam reagirala na letrozol pa smo morali na klomifen koji djeluje na endometrij i ne deblja se. Ali evo par dana od zadnjeg klomifena pokrenuo se i endometrij.
    Jedem i ja ciklu, ananas, pijem vrkutu...sve za endometrij.
    Bit će to dobro

    Hvala ti na savjetima
    Posljednje uređivanje od DalmaIB : 12.02.2022. at 18:55

  49. #4849

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Lia kod tebe je baš nekako brzo išao postupak čini mi se od onda kad si pitala za štopericu kako ju čuvati pa do blastocista.
    Koliko si dobila jajnih stanica?
    A meni su zadnji tjedni kao da je prošla godina dana

    Bilo ih je 5 oplođenih, za jedan se vidjelo da odustaje već na 2.DT, a ostala 4 su opstala do 5.DT

  50. #4850
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Sushi kako ste vi svi skupa?
    Sad ste već i prešli pola trudnoće jel tako?
    evo 20tt mi prolazi... blizanci su cura i dečko.
    U biti smo na više od pola sad jer se s blizancima računa cca 37 tjedana...ne izdrže oni do kraja.

    Prošli tjedan sam preboljela i covid, s minimalnim simptomima, ali evo, usprkos tome čini se da je napokon sve krenulo biti malo smirenije i bez stresa A i počeli su se javljati lupkanjem, pa sam po prvi put tek sad malo svjesnija što se zbiva... nakon puno godina MPO u biti nisam vjerovala da se to događa, stalno sam imala osjećaj da će mi netko doći u čekaonici i reći "vi tu ne pripadate". Glupa neplodnost.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •