Stranica 45 od 122 PrviPrvi ... 3543444546475595 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,201 do 2,250 od 6081

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #2201

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    225

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Draga DalmaIB, dobro došla na forum.

    Ti imaš samo nalaz od AMH koji označava samanjenu plodnost. Imaš li koje druga stanja, npr. nemaš jajovode?

    Boijm se da samo na temelju amh od 6,8 pmol/L HZZO neće financirati postupak u inozemstvu.
    Taj AMH je niži, ali sam po sebi nije problem u 36. godini.

    Ti si, vrlo izgledno, biološki još uvijek plodna.

    Posve razumijem stanje tvojee tzv. socijalne neplodnosti jer nemaš parnera, ali ovi u HZZO-u rade po zakonu koji je napisan pod snažnim utjecajem konzervativnih društvenih grupa i ne predviđa se da HZZO financira postupak donacije muških spolnih stanica zdravim ženama samicama.



    Zakon o medicinski pomognutoj oplodnji: https://www.zakon.hr/z/248/Zakon-o-m...nutoj-oplodnji
    ČL. 10.

    2) Pravo na medicinski pomognutu oplodnju ima i punoljetna, poslovno sposobna žena koja ne živi u braku, izvanbračnoj ili istospolnoj zajednici, čije je dosadašnje liječenje neplodnosti ostalo bezuspješno ili bezizgledno te koja je s obzirom na životnu dob i opće zdravstveno stanje sposobna za roditeljsku skrb o djetetu.

    Vidim da mi nije otišla cijela poruka.
    Uz AMH vadila sam i hormonsku sliku i FSH mi je povišen (15.7) dok su LH, PRL i estradiol unutar ref.intervala.
    Na ultrazvuku je dr vidio da je jedan jajnik bez folikula a u drugom se nalazi nešto manjih (3.dan ciklusa).
    Jajovode imam. Nisam nikada imala nikakvih tegoba, ne bih za ovo ni znala da nije bilo tog polipa.
    Menstruaciju redovito imam svaki mjesec. Jedino što mi se ciklus dosta skratio. Nisam nikada dobivala u dan, prije se kretao od 28 do 35 dana, a sada je od 22 do 28 (prosjek 24) i nije niti malo obilata, naprotiv.
    Uglavnom i sama sumnjam u potvrdan odgovor od HZZOa, al eto nekako sam se nadala da snižen AMH vuče za sobom predispoziciju za preuranjenu menopauzu (nisam nikad mislila da ću se nadat nečem negativnom) i da bi to bio razlog za odobravanje. Ne znam.

    Što se tiče konzervatizma jučer sam ga osjetila na vlastitoj koži i to od ginekologinje. Pitala sam je za savjet a ona mi održala propovid kako su prije ovih ludih vrimena dicu pravili muž i žena u braku..neki su imali dicu neki nisu i sve je bilo ok, a sad odjednom svak mora imat dite i po dicu se ide na sve strane. Malo je reć da mi je digla tlak. Rekla mi je i da mi nitko ne može reći okvirno koliko uopće vrimena imam obzirom na ovoliki AMH.
    Na kraju mi je dala uputnicu za humanu reprodukciju u ST pa ću u srijedu vidjeti što mi oni kažu. Nadam se da će bit bolje iskustvo nego s ovom jučerašnjom. ugh!

  2. #2202

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj Fanjitis prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam tu od ponediljka i u petak mi je punkcija...
    Veceras stop inekcija pa sutra day off od svega.
    Kako je prosla punkcija?

  3. #2203

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj Iva83 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz cure,duze vremena vas pratim,al se nisam mogla ulogirati..nova sam ovdje pa me zanima svasta nesto,pa ako bi netko imao vremena da mi objasni..pocetkom 9mj smo bili prvi put u Makedoniji na konzultaciji i sve proslo ok,mm ima jedan kromosom viska,pa do prirodne trudnoce nije moglo doci,nakon 14g braka smo se odlucili za Makedoniju i za donore ..kad smo bili dole platili smo,jer nisam znala da imamo ista pravo preko hzzo-a ,mene zanima dali je sada kasno im se obratiti posto smo vec dio platili?ispricavam se za dugi post i hvala vam unaprijed
    Pozdrav Iva83...kako mislis dio platili? Sta se ne placa iznos za tri cjevcice spermatozoida koji sada kostaju cini mi se 3000 eura odmah kod biranja i potpisivanja papira!?

    Al svakako ih treba pitati jer uz ovo placas jos lijekove stimulacije koje mogu kostati od 800 do 1500 eura i ivf postupak koji je 1700 eura i plus jos zamrzavanje embrija ako bude.
    Pa vidite. Mozda pustis ovo sve nek stoji sto ste platili i nastavi prek hzzo-a jer su u pitanju velike cifre.

  4. #2204

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj Mia38 prvotno napisa Vidi poruku
    Franjitis ja sam tamo od petka do ponedjeljka pa eto možemo popiti kavu...
    Mia38 nekako si mi promaknula jer vas puno ima odjednom. Ides kao samica i ovo su godine u imenu, biti cu slobodna pitati ako nije problem!?

  5. #2205

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    DalmalB moj AMH je bio toliki u 35-oj godini i imam dvoje djecice iz Makedonije.
    Prvo rodila u 36-oj a drugo u 39-oj.

    Mislim da ces ipak morati o svom trosku. Ako si citala temu pisala sam i koliko je kostalo sve i kakve sam protokole stimulacije imala.

  6. #2206

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    225

    Početno

    Da, čitala sam temu. Čestitam na klincima

    Ja isto mislim da ću morati o svom trošku, al eto još ću vidjeti što će mi u Splitu reći.
    Ako ništa nastavljam štedjeti pa u dogledno vrijeme u Makedoniju o svom trošku.

    Nakon te rečenice "Nalaz nije dobar" sam bila ukomirana pa sam se možda malo i zaletila sa svime. Sad sam već mirnija, znam da imam opcija i da ne moram nužno odmah reagirati.
    A sad me LaraLana i ova tvoja poruka (trudoća 4 godine nakon tolikog AMHa) još više smirila. Hvala

  7. #2207

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    225

    Početno

    Cure koje ste otputovale u Makedoniju sretno

  8. #2208

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    Pozz LaraLana,hvala ti na odg,platili smo odmah 3000eura cjevcice spematozoida..pitala sam to za hzzo jer smo iz male sredine i kad smo pitali oni kao nitko nista neznaju za inozemstvo,jesnostavno se nezele ni potruditi i dozvoliti da im objasnis situaciju

  9. #2209

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Mia38 nekako si mi promaknula jer vas puno ima odjednom. Ides kao samica i ovo su godine u imenu, biti cu slobodna pitati ako nije problem!?
    Da, ovo su godine iako vec je i 39 dosla u međuvremenu... idem sama iako imam partnera ali komplicirano... on jos nije odlucio moze li ili ne (ima vec dijete koje je autist+ kaze da je vec star) a ja sam odlucila da ne mogu vise cekati...39 god, amh je 5,69, imam miom i cistu (za koje moja gin kaze da ne bi trebali smetati al vidjet cemo u pon)... to je ukratko moja situacija..

  10. #2210
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Da, čitala sam temu. Čestitam na klincima

    Ja isto mislim da ću morati o svom trošku, al eto još ću vidjeti što će mi u Splitu reći.
    Ako ništa nastavljam štedjeti pa u dogledno vrijeme u Makedoniju o svom trošku.

    Nakon te rečenice "Nalaz nije dobar" sam bila ukomirana pa sam se možda malo i zaletila sa svime. Sad sam već mirnija, znam da imam opcija i da ne moram nužno odmah reagirati.
    A sad me LaraLana i ova tvoja poruka (trudoća 4 godine nakon tolikog AMHa) još više smirila. Hvala
    Draga Dalma,
    nemoj puno čekati. Osim zalihe jajnih stanica važna je i njihova tj. tvoja starost. Puno su veće šanse za trudnoću i porod u 36-toj nego u 39-toj... Ali, mislim da sve znaš...

    Za tvoju ginekologicu ne želim komentirati javno. Da je meni to napravila, osim prijave nadkežnim insttucijama, upoziila bih je da je ona tu da pomaže pacijenticama, a ne da ih osuđuje na temelju svojih uvjerenja.

    Srtano na Humanoj u Splitu, vidi s njima, možda ti pristanu potpisati zahtijeva za postupak u inozemstvu na teret HZZO-a, ali budi spremna i na to da ćeš sama platiti postupak.

  11. #2211

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Franjitis javi se.... ja sam isto u centru u hotelu..

  12. #2212

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Fanjitis...ja i Mia38 smo stupile u kontakt. Naci cemo se kasnje negdje u centru. Ti jos ne mozes dobivati privatne poruke jer trebas imati 10 poruka na forumu.
    Molim te napisi jos nesto pa da te mozemo kontaktirati da se vidimo. I ja sam tu do petka.

  13. #2213

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Da, čitala sam temu. Čestitam na klincima

    Ja isto mislim da ću morati o svom trošku, al eto još ću vidjeti što će mi u Splitu reći.
    Ako ništa nastavljam štedjeti pa u dogledno vrijeme u Makedoniju o svom trošku.

    Nakon te rečenice "Nalaz nije dobar" sam bila ukomirana pa sam se možda malo i zaletila sa svime. Sad sam već mirnija, znam da imam opcija i da ne moram nužno odmah reagirati.
    A sad me LaraLana i ova tvoja poruka (trudoća 4 godine nakon tolikog AMHa) još više smirila. Hvala
    Gle kao sto ti je Inesz vec napisala nemoj dugo cekati.
    Ja sam vec 2, 3 godine prije postupka vec pocela skupljati novce jer sam vidjela zapravo kakva je situacija sto se tice partnera a i pocela sam tragati za klinikama.
    Ja tad prije 7 god. nisam niti priblizno imala informacija kao sto sad ovdje ima a to vjeruj mi puno znaci.

    Vidim da si pisala za FSH i antralne. Moj je bio malo bolji i imala sam na oba jajnika antralnih...oko 9, 10 tako.

    Vidi kako i koliko mozes to sve financirati. Moj prvi protokol je bio dugi protokol s kontracepcijom i 6 gonala dnevno punih 11 dana, plus jos cetrotide pa si ti racunaj koliko je to. To ti je obicno protokol tko ima manje antralnih i nizak amh pa da se dobije sto vise moguce.
    Stimulacija me kostala 2000 eura.

    Drugi ivf postupak sam ipak rekla dr. L da ne bi isla opwt s takvim pa smo isli standardni protokol i taj me je kostao puno manje, upola al manje stanica al su bile kvalitetne i opet trudnoca.
    Vidi odi na konzultacije pa vidi sto ti dr. L iz Sistine savjetuje. Sretno!
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 17.10.2020. at 13:44

  14. #2214

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj Iva83 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz LaraLana,hvala ti na odg,platili smo odmah 3000eura cjevcice spematozoida..pitala sam to za hzzo jer smo iz male sredine i kad smo pitali oni kao nitko nista neznaju za inozemstvo,jesnostavno se nezele ni potruditi i dozvoliti da im objasnis situaciju
    Iva odi u Zg ili Split, ovisi sto ti je zgodnije i blize.
    Pisi mailove hzzo-u i objasni situaciju. Tko zna mozda preuzmu trosak a ako ne vidi pa ocijeni situaciju sto ti se vise isplati, dal ici o svom trosku dalje ili podnijti zahtjev na hzzo-u.
    Treba vidjeti i kakav bi protokol dobila i koliko kosta.
    Kakvo je tvoje zapravo reproduktivno stanje. Dal trebas neku full stimulaciji ili 2 gonala dnevno. Jedan gonal od 75 i.j. dodje 200, 210 kn tako. Cetrotide je cini mi se 320 kn. Pa putni troskovi, pa hotel pa ima toga. Ne placa sve hzzo. Oni dio putnih snose. Zato odi ili zovi ili pisi hzzo-u i dobro pitaj sve sto te zanima u vezi financija, sto tocno placaju pa odvagni.

  15. #2215

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj Mia38 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ovo su godine iako vec je i 39 dosla u međuvremenu... idem sama iako imam partnera ali komplicirano... on jos nije odlucio moze li ili ne (ima vec dijete koje je autist+ kaze da je vec star) a ja sam odlucila da ne mogu vise cekati...39 god, amh je 5,69, imam miom i cistu (za koje moja gin kaze da ne bi trebali smetati al vidjet cemo u pon)... to je ukratko moja situacija..
    Onda si dobro odlucila kad je tako
    Jel ti vec dr. L spominjao protokol ili ti ides dole tek sad na prvi pregled i dogovor?

  16. #2216

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Onda si dobro odlucila kad je tako
    Jel ti vec dr. L spominjao protokol ili ti ides dole tek sad na prvi pregled i dogovor?
    Na prvi idem... moram najprije vidjet dal je taj miom problem ili nije... ako nije pretpostavljam da ce mi odmah reci plan u smislu stimulacije i ostalo

  17. #2217

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    225

    Početno

    LaraLana i Inesz nisam ni misila dugo čekat. Tako i tako sam ja već davno uzela u obzir ovu opciju odlaska u Makedoniju i već neko vrijeme štedim jer sam kao i ti LaraLana vidjela kakva je situacija s partnerom i htjela sam biti spremna ako budem morala sama u borbu za bebu.
    Eventulano bih pričekala da sredim fax (imam još pola godine) pa da imam jednu brigu manje i još malo poboljšam financije. Tada ću već imati 37 i mislin da stvarno više neću imat šta čekat. Bebu želim od kad znam za sebe i odlučna sam u tome

  18. #2218

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    225

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Za tvoju ginekologicu ne želim komentirati javno. Da je meni to napravila, osim prijave nadkežnim insttucijama, upoziila bih je da je ona tu da pomaže pacijenticama, a ne da ih osuđuje na temelju svojih uvjerenja.
    Ma ne zanima me ona uopće, totalno je nebitna karika u mom životu. Neću se zamarat s njom.
    Samo ću se trudit izbjeći je u velikom luku. A pošto ovdje svaki put dolazi drugi dr mislim da i nije velika vjerojatnost da na nju opet nabasam.

  19. #2219

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    173

    Početno

    Citiraj Mia38 prvotno napisa Vidi poruku
    Na prvi idem... moram najprije vidjet dal je taj miom problem ili nije... ako nije pretpostavljam da ce mi odmah reci plan u smislu stimulacije i ostalo
    Moj dr u Sistini je mislio da miom od 7mm pravi problem i da zbog njega ne dolazi do "ostanka i razvoja"(ako tako mogu reci) embriona nakon transfera.Tacno pre mesec dana uradio je HSC i otklonjen je miom a uterus malo prosiren.Dobila sam mens na vreme i sad razmisljam kad opet za MK jer treba na kontrolu.Nakon 2 meseca sam pocela da radim pa sad ne znam kako da uklopim neki slobodan dan a i ovo oko korone opet pocelo da se razbuktava.Pozdrav svima i podrska od ❤❤

  20. #2220

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Iva odi u Zg ili Split, ovisi sto ti je zgodnije i blize.
    Pisi mailove hzzo-u i objasni situaciju. Tko zna mozda preuzmu trosak a ako ne vidi pa ocijeni situaciju sto ti se vise isplati, dal ici o svom trosku dalje ili podnijti zahtjev na hzzo-u.
    Treba vidjeti i kakav bi protokol dobila i koliko kosta.
    Kakvo je tvoje zapravo reproduktivno stanje. Dal trebas neku full stimulaciji ili 2 gonala dnevno. Jedan gonal od 75 i.j. dodje 200, 210 kn tako. Cetrotide je cini mi se 320 kn. Pa putni troskovi, pa hotel pa ima toga. Ne placa sve hzzo. Oni dio putnih snose. Zato odi ili zovi ili pisi hzzo-u i dobro pitaj sve sto te zanima u vezi financija, sto tocno placaju pa odvagni.
    Tjedan dana pijem otprilike kontracepcijske,od utorka startam sa Decapepty,pa estradiol vadim 29.10,pa tada vidjet kakav ce bit nalaz i dali cu morati koristiti gonal..odmah sam dobila da krenem sa duzim protokolom posto mi je dr.L. rekao da imam dobru rezervu jajnika

  21. #2221

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Cure,
    sve vas pozdravljam. Neka prođe sve uspješno u Makedoniji.

    Rikku, kako ti?
    Je li koko obavila FET?

    Od mog ništa, napravila mi se cista. Idemo ili 11 ili 12 mjesec ako situacija bude ok.

    Kako je u Makedoniji?
    Planiraju li otkazivati postupke ili će raditi normalno i dalje? Jesu što spominjali?

    Ne znam kada planiraju na godišnji odmor.

    Za plaćanje pola postupka, nisam upućena isto ali nekako sumnjam da bi HZZO plaćao nešto na pola. Nemam pojma. Možda najbolje njih nazvati i provjeriti.

  22. #2222

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Leptirice82, žao mi je za cistu! Kako ćeš je riješiti, tabletama ili?
    I meni je izgleda isti problem, a već se 12 dana bockam Triptofemom.
    Nadam se da će Sistina nastavit radit i da će granice ostati otvorene, inače... Ufffff

  23. #2223

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    23

    Početno

    Jedna js i javljeno mi jutros da je ok pa ce transfer bit u ponediljak...
    sorry svima, moje poruke kasno dolaze online jos jer sam newbie
    Ako se tko hoce nac na kavu, posaljite mi broj u private pa se javim kad god sam na wifi

  24. #2224

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    23

    Početno

    Pisem pisem! Sad cu sve dok ne dodjem do 10-11 poruka...
    meni je apartman u centru, tipa 50m od trga

  25. #2225

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    23

    Početno

    Ja sam 50m od trga pa kad god i digod cete se nac, tu sam kad god. Transfer u ponediljak ujutro pa imam cili vikend za druskanje i cavrljanje

  26. #2226

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    23

    Početno

    Ja mogu jedino komentirat stanje u MK - sve funkcionira normalno i nema spominjanja nikakvih GO jos i/ili otkazivanja postupaka...
    pricala sam sa Bistrom kratko u petak ujutro prije punkcije dok sam cekala u ordinaciji.
    Imaju uzasno puno posla jer priko lita nije bas ljudi dolazilo plus je bio lockdown pa sad imaju masu za nadoknadit (lokalnih i nas “stranaca”)
    Ako sta cujem u medjuvremenu cu javit

  27. #2227

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    23

    Početno

    A ako mi ne prodju sve poruke, uvik imamo kavu na aerodromu

  28. #2228

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Dobila sam Duphastone tbl, 10 dana. Koliko sam skužila, trebala bi otići s mengom. Iako se može desiti i da ne ode. Vidjet ćemo. Stalno neko iščekivanje. Koma!

    Jesu spominjali branca, micali bi ti je? Rikku je imala u stimulaciji i tamo su joj je maknuli. Što kažu? Smeta?

  29. #2229

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Dobila sam Duphastone tbl, 10 dana. Koliko sam skužila, trebala bi otići s mengom. Iako se može desiti i da ne ode. Vidjet ćemo. Stalno neko iščekivanje. Koma!

    Jesu spominjali branca, micali bi ti je? Rikku je imala u stimulaciji i tamo su joj je maknuli. Što kažu? Smeta?
    U pon. ću na uzv pa ćemo viditi. Nemam pojma ništa. Imala sam tu neku paraovarijsku cistu kad su mi polip našli, ali mi ju nisu htjeli vaditi. Ona kao ne dira hormone, ciklus... Lako moguće da je estradiol velik zbog neke druge. Ne virujem da će ju rješavati u toku ovog ciklusa jer onda treba opća anestezija, a za to treba priprema od par dana, covid test, svašta nešto. Mislim da će mi samo prekinut postupak. Totalno sam zbunjena sa svim...

  30. #2230

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Još si u Hrv? Ja mislila da si i ti dolje. Oni ti to ne bi htjeli riješiti? Da ne propadne sada sve što si do sada radila.

  31. #2231

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Još si u Hrv? Ja mislila da si i ti dolje. Oni ti to ne bi htjeli riješiti? Da ne propadne sada sve što si do sada radila.
    Da, u RH sam. Trebali smo ići doli u ponedjeljak, ali eto..... Kamo sreće da sam doli, možda bi mi to riješili kao Rikku. Samo smo čekali da izvadim krv, da estradiol bude ok i krenem s Gonalima od jučer. Taman bi za prvi uzv bila u Mk. Već sam i go uzela. Baš nam se nekim curama lipo zakompliciralo...

  32. #2232

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    I što sada? Propao cijeli postupak?

  33. #2233

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Da, u RH sam. Trebali smo ići doli u ponedjeljak, ali eto..... Kamo sreće da sam doli, možda bi mi to riješili kao Rikku. Samo smo čekali da izvadim krv, da estradiol bude ok i krenem s Gonalima od jučer. Taman bi za prvi uzv bila u Mk. Već sam i go uzela. Baš nam se nekim curama lipo zakompliciralo...
    Sve te razumijem...kao i meni.Sad bi se vec bila gotova sa pikanjem i isla za par dana na et.ali eto uvijek problema nekih..
    Cure koje se isle na et..dali muz daje opet uzorak ili sa oni sta smo na kozultacijama dali spajaju jajne stanice?

  34. #2234

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    I što sada? Propao cijeli postupak?
    Pretpostavljam da se prekida. 13 injekcija Triptofema će tako propast. A sto ću si davat onda kad budem opet kretala nemam pojma... Gonali su ostali, a to je najskuplje. Najgore sto sam se već pripremila za Mk, posao organizirala, uzela go od četvrtka....nisam više mogla raditi i davati injekcije. Muž isto čeka s poslom... Bezveze...Da nisam ništa započela pa ajde, nekako bi se pomirila kroz par dana, a ovako.... Baš me zanima sto će biti sutra.

  35. #2235

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Medo2711, jesi riješila sad injekcije, mislim jesi ih nabavila?

  36. #2236

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    23

    Početno

    ja imam PCOS vec milijun godina (od prvog menzesa ikad) i ST specijalisti kad sam ih pitala prije 2god za mogucnosti MPO kao samice su mi rekli da je ilegalno u HR i da parafraziram jednog specijalistu "zasto ne odes van i nadjes nekoga, jeftinije je" - seriously????
    zasad ne mogu naci nikog da mi potpise ista za HZZO iako mi je u petak dr rekao da bi to trebalo proci jer je PCOS stvaran problem i da im nije jasno di je zapelo.
    Dalma, sretno u srijedu u Splitu...

  37. #2237

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Svim novim curama želim puuuuno sreće! Kako vam poruke kasne ne vidimo ih odmah, osim ako se vraćamo unazad malo. Nemojte misliti da vas ignoriramo.... Samo ne vidimo poruke...
    Cure sretnoooo, u bilo kojoj da ste fazi postupka! Javljate rezultate...

  38. #2238

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Medo2711, jesi riješila sad injekcije, mislim jesi ih nabavila?
    Jesam,spremne u frizideru.

  39. #2239

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Pretpostavljam da se prekida. 13 injekcija Triptofema će tako propast. A sto ću si davat onda kad budem opet kretala nemam pojma... Gonali su ostali, a to je najskuplje. Najgore sto sam se već pripremila za Mk, posao organizirala, uzela go od četvrtka....nisam više mogla raditi i davati injekcije. Muž isto čeka s poslom... Bezveze...Da nisam ništa započela pa ajde, nekako bi se pomirila kroz par dana, a ovako.... Baš me zanima sto će biti sutra.
    Drzim fige da je sve u redu sa uzv...

  40. #2240

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam,spremne u frizideru.
    Super, sad samo da dobiješ i start!!!

  41. #2241

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj Fanjitis prvotno napisa Vidi poruku
    Jedna js i javljeno mi jutros da je ok pa ce transfer bit u ponediljak...
    sorry svima, moje poruke kasno dolaze online jos jer sam newbie
    Ako se tko hoce nac na kavu, posaljite mi broj u private pa se javim kad god sam na wifi
    Jesi ti bila u stimulaciji? 1 js a PCOS, malo mi cudno pa zato pitam!

  42. #2242

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Super, sad samo da dobiješ i start!!!
    Daaaa...

  43. #2243

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi ti bila u stimulaciji? 1 js a PCOS, malo mi cudno pa zato pitam!
    Da da, gonali + cetrotidi i pocelo je sve super, masu ih je bilo... dok sam dosla u MK na uzv svi folikuli stali na 10-11 a jedan dosao na 15-16 pa smo se fokusirali na tog jednog, sta ces, jbg.
    Ok ajde, 1js = 1 beba (ako bude sve ok, ja sam pozitivna)

    Sutra ujutro je transfer pa se nadam da ce se uhvatit i usidrit kako spada... ❤️

  44. #2244

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Cure kakva je situacija? Nitko nis ne pise!!!

  45. #2245

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Pozdrav drage moje. Žao mi je što se ranije nisam uspjela javiti, ali eto me sad. U srijedu smo stigli u Skopje, u četvrtak pregled u Sistini, endo 11 mm i početak terapije. U petak je suprug davao spermu i u subotu su javili da imamo 6 odličnih embrija
    Danas obavili transfer i sutra se vraćamo kući. Danas mirovanje te preporuka 4 dana mirovati, 5.dan mogu u laganu šetnju. Sada dva tjedna duga kao vječnost

  46. #2246
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Sretno

  47. #2247

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav drage moje. Žao mi je što se ranije nisam uspjela javiti, ali eto me sad. U srijedu smo stigli u Skopje, u četvrtak pregled u Sistini, endo 11 mm i početak terapije. U petak je suprug davao spermu i u subotu su javili da imamo 6 odličnih embrija
    Danas obavili transfer i sutra se vraćamo kući. Danas mirovanje te preporuka 4 dana mirovati, 5.dan mogu u laganu šetnju. Sada dva tjedna duga kao vječnost ������
    Woohoooo pa to su sjajne vijesti, bravoooo
    Sretno!!!

    Koliko ste vratili embrija? A ostale su zamrznuli danas ili se ceka peti dan za blastociste?
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 19.10.2020. at 17:42

  48. #2248

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Sretno
    Hvala puno!

  49. #2249

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Woohoooo pa to su sjajne vijesti, bravoooo
    Sretno!!!

    Koliko ste vratili embrija? A ostale su zamrznuli danas ili se ceka peti dan za blastociste?
    Jes jes, svi su bili zadovoljni i kvalitetom embrija i endometrija, pa tako i ja, hehe... Vratili 2, a ostale ne znam kada idu u zamrzavanje..zaista mi nije palo na pamet pitati. Sva sam bila smotana, prvi put mi je i nisam znala što očekivati i kako sve skupa funkcionira. Bilo me strah...pa uzbuđenje...ali moram.pohvaliti sve koji su bili oko mene jer su zaista ljubazni i posvećeni a to puno olakšava...naravno i injekcija za smirenje hahaha

  50. #2250

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    Jes jes, svi su bili zadovoljni i kvalitetom embrija i endometrija, pa tako i ja, hehe... Vratili 2, a ostale ne znam kada idu u zamrzavanje..zaista mi nije palo na pamet pitati. Sva sam bila smotana, prvi put mi je i nisam znala što očekivati i kako sve skupa funkcionira. Bilo me strah...pa uzbuđenje...ali moram.pohvaliti sve koji su bili oko mene jer su zaista ljubazni i posvećeni a to puno olakšava...naravno i injekcija za smirenje hahaha
    Ma oni su svi dole turbo ljubazni...od sestre Anite koja radi samo s dr. L pa do njih tamo u sali i na odjelu...Julijana (Julka ju zovu), Snježa, Biljana itd. A injekcije daju da ih i ne osjetis.

    Jel ti bio mozda Boban na transferu? Ako da slobodno ga kontaktiraj za ostale embrije. To trebas, odnosno moras da imas informaciju sto je bilo dalje s njima, jako bitno.

    Mozda ti i pise negdje nesto na racunu pa pogledaj.
    Zaboravila sam jer smo ovdje pisale dal se placa zamrzavanje ostalih embrija...neki su placali a neki ne pa i po tome mozes znati. Radilo je se oko 800 eura al zbilja ne mogu sve popamtiti tko je sto placao.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •