Stranica 4 od 122 PrviPrvi ... 234561454104 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 6076

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #151
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Koji je postupak kod nas za plačanje donorske jajne stanice putem Hzzo?Koje papire trebam sakupiti? Kandidat jesam pošto mi endometrioza pojela oba jajovoda, jedan jajnik i dio drugog jajnika i rezervna jajnih stanica je baš nikakva i liječnici u Vinogradskoj su mi savjetovali da bi bilo najbolje ići samo na donorsku pošto sam loše reagirala na stimulacije
    Posljednje uređivanje od Anitsirk 84 : 15.05.2019. at 17:55

  2. #152

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Prvo trebsš odlučiti gdje ideš, pitat njih koje sve pretrage trebaš imati u koliko trebaju biti stare. Tvoj mpo ti mora napisati zahtjev i sve to odneseš na HZZO. Odnesi sve kaj imaš. Mislim da ću i ja polako počet skupljati sve.

  3. #153
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Poslala sam mail u Makedoniju ali vec danima mi nista ne odgovaraju
    Posljednje uređivanje od Anitsirk 84 : 19.05.2019. at 20:42

  4. #154

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Anitsirk 84 prvotno napisa Vidi poruku
    Poslala sam mail u Makedoniju ali vec danima mi nista ne odgovaraju
    Da to nije otišlo u spam ko meni

  5. #155
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Odgovorio je danas

  6. #156

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Zanima me ima li koja ženica da ide uskoro u Makedoniju na ivf?
    Može li koji savjet sto može pomoći da bude uspjesan postupak?

  7. #157
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Poruke članice Alice138, novinarke koja se koristi forumom radi direktnog obraćanja članicama radi pisanja novinarski priča, su obrisane!

    Uobičajena je i fer praksa da se novinari obrate RODI, a zatim RODA pozove članice i članove foruma/grupa na društvenim mrežama na suradnju s novinarima.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 29.05.2019. at 14:09

  8. #158

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Pozdrav curama koje su pisale vezano za informacije za Sistinu.
    Nije me bilo neko vrijeme pa ako treba kome kako pomoci pisite i pitajte!!

  9. #159

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    13

    Početno

    Bog, žene. Da vam se javim malo. Nisam imala volje ranije se javiti....Na žalost moj prvi transfer U Makedoniji je završio sa vanmateričnom trudnoćom. U pzdu strininu!!! Bila sam na laparoskopiji, odstranjen je jajovod i sada čekam nekakvu normalnu menstruaciju da vidimo kako ćemo dalje. Nemam nikakve zamjerke za kliniku, trio gđa Bistra, dr.Boban i dr.Popović izvanredni. Sve pohvale za njih. Ne znam šta da više napišem, ne želin vas bedirati... Nije još ništa gotovo..... Kad se oporavim i skupimo malo novaca idemo opet

  10. #160

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Dona bas mi je zao. Kao sto i sama kazes jos nista nije gotovo. Kad skupite snage i novaca opet u nove pobjede.

    Bistra je u racunovodstvu....diiiiivna gospodja.

    Vi ste isli na donirane jajne stanice jel tako?
    Jel imate koji smrznuti embrij?

    Ako ti nije problem da napises malo neke informacije jer evo javilo se par cura u vezi donacije.

    Kakve su ti pretrage trazili, js su iz Ukrajine smrznute ili?
    Koji dan je bio transfer?
    Dal se sto primjenjivalo na embrijima itd.
    Takve informacije.
    I cijena naravno.
    Gdje ste odsjeli ako niste bili tu u blizini Sistine u Portalu ili Evrosetu?
    Koliko dana je potrebno biti dole.

    Sve ove informacije ce jako biti od koristi!!!

    P.S. hvala da si se javila

  11. #161

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    13

    Početno

    Da išili smo na donaciju jajnih stanica. Mislim da je sve skupa koštalo oko 6750 Eura bez lijekova i naravno bez troškova puta i hotela. Samo donirane j.s. koštaju 4300 Eura, a ostalo je embrio transfer, PCSI i smrzavanje. Prije odlaska tamo treba sve ono standardno izvaditi, spermiogram, papa test, brisevi, krvne grupe.... isto kao i kod nas osim još vjenčani list radi njihovog ministarstva zdravstva. Mislim da su već cure tu pisale točno šta treba. A uostalom sve vam to kaže dr.Boban Janevski. Može se odmah kreniti sa vitaminima a kasnije se prati debljina endometrija i kad je iznad 6mm doktor zakazuje pregled. Zaboravila sam napisati da smo išli dva puta. Prvi put u 12 mj. na dogovor, upoznavanje, pregled, psihologa, pronalaska donorice. Pronašli su donoricu moje krvne krupe, sličnog izgleda, iste boje kose, očiju, i da Ukrajinka je, pokazali su nam njezinu sliku sada i kad je bila beba (ne znan zašto to, beba ko beba). Sve te papire oni šalju svom min.zdravstva i čeka se rješenje. To se sve obavilo u jednom danu i popodnesmo se vratili doma. Gđa. Bistra nam je objasnila da je kod njih skuplja donacija jer materijal ide Ukrajina-Češka-Makedonija. Jebga

  12. #162

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    13

    Početno

    Kad se dobije zeleno svjetlo od min.zdravstva može se kreniti sa protokolom kod sljedeće menstruacije. Ne znam sad točno kako je išlo ali uglavnom su kontrac.tablete određeno dana, pa Estrofem pa Decapeptyl. Moram pogledati papire kući. Nakon dva tjedna ide UZV endometrija i rezultat se javlja dr. Popoviću na viber (nema mail )
    Meni je jedna doktorica tu u Zagrebu izmjerila da mi je endometrij 6,3, dr. Popović je odmah zakazao pregled za tri dana i kad me on tamo pregledao endometrij je bio samo 4 i nešto. Popizdili smo. Odmah terapija estrofema na maksimum i naravno produžiti avionske karte, hotel, ma sve. Ostalo smo doli skoro deset dana a ne četiri koliko je planirano. To je bilo u ponedj. sljedeći pregled u četvrtak. U četvr. dobre vijesti, endometrij iznad 8mm i u petak odmrzavaju jajne stanice. Od osam jaj.stanica preživilo je 6 a od toga je MM oplodio sve ali 4 embrija su se pravilno djelila. U poned. ET od 2 embrija, 2 idu na led. Opet u klinici potpisivanje papira i to je više manje to. Još smo dva dana ostali jer nam je tako savjetovao doktor i u četvrtak rano ujutro smo išli avionom nazad.
    E sad, da li je taj kasniji ET doveo do vanmaterične trudnoće, nemam pojma. To mi sad ništa ne znači... Samo znam da sljedeći put idem kod privatnika tj. kod nekog ko ima bolji UZV.

  13. #163

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    13

    Početno

    Inekcije protiv zgrušavanja krvi sam morala utimati i prije transfera i poslije, a inekcije progesterona samo posli. Barem mislim, moram provjeriti u papirima.
    Nakon 15 dana beta pozitivna, oprezno smo sretni, ponavljamo betu za dva dana-ne dupla se baš točno, za dva dana opet ponavljamo beta fino poduplana i za dva dana opet. Moja ginekologica me naračuje na pregled i na UZV nema trudnoće u maternici već u stjenci jajovoda. Slijedi laporoskopsko odstranjenje jajovoda i to je to. PHD nalaz je potvrdio da je to bila mala trudnoća
    Kad vidiš na g.odjelu druge žene i njihove horore dobiješ snagu za boriti se dalje

  14. #164

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    13

    Početno

    Dolje smo bili u hotelu Portal odmah do klinike. 20 eura za noć. To nam je bilo najbliže a povoljno. Nemam zamjerke za hotel, čisto, uredno, a ljudi su stvarno srdačni

  15. #165

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    I mene to zanima? Koliko se čekaju jajne stanice? Kakva je priprema za transfer? I ako netko zna, koliko se dugo čeka odgovor od HZZO-A. Meni je plan predati zahtjev početkom srpnja pa me zanima, kad bi otprilike mi bio transfer?

  16. #166

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Hvala na iscrpnom opisu. Dona1976, koliko si čekala rješenje od min.zdravstva iz Makedonije?

  17. #167

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    13

    Početno

    Oko mjesec dana ali vjerojatno zbog njihovih blagdana i godišnjih u siječnju. A i moraju ti javiti da su stigle jajne stanice. Ali to brzo jave, za tjedan dana možda i manje, i onda čekaš menstruaciju i kreće se...

  18. #168

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Dona1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Oko mjesec dana ali vjerojatno zbog njihovih blagdana i godišnjih u siječnju. A i moraju ti javiti da su stigle jajne stanice. Ali to brzo jave, za tjedan dana možda i manje, i onda čekaš menstruaciju i kreće se...
    Hvala, sljedeći tjedan idem na konzultacije tu kod moje mpo da mi napiše zahtjev za HZZO pa počinjemo skupljati sve polako.

  19. #169

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    13

    Početno

    Obećala sam vam moju terapiju za pripremu i poslije ETa. Možda će vama biti drugačija.
    Znači drugi dan ciklusa kreće se sa kontrac.tabletama Mikroginon ( u Hrvatskoj nema tih tableta pa mi je dozvolio da pijem Adexa) i treba ih piti 21 dan.
    Sedmi dan od tog istog ciklusa uzima se inekcija (ampula) Triptofena 0,1mg, naravno ni to nisam pronašla kod nas pa mi je umjesto toga dozvolio da uzimam Decapeptyl 0,1mg i to se uzima do 7 dana novog ciklusa.
    Estrofem se počinje piti od drugog dana tog novog ciklusa i pije se 3x3mg, doza se povećava ako se endometrij ne deblja dovoljno.
    8/9 dana ciklusa treba napraviti UZV endometrija i javiti doktoru. Dalje se stvari odvijaju po dogovoru. Savjet-UZV endometrija napravite kod nekog tko ima jako dobar aparat.

  20. #170

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    13

    Početno

    Čitavo vrijeme se piju vitamini.
    Nakon ET-a terapija mi je bila:
    Utrogestan 200mg vaginalno navečer
    Prolutex (Progesteron) ujutro u trbuh (kad smo se vratili u HR nestalo je tog Prolutexa u ljekarnama pa sam uzimala Progesteron Depo 250mg, ima produljeno djelovanje pa ga se uzima svaki treći ili četvrti dan i jeftiniji je od Prolutexa)
    Estrofem 3x5mg
    Aspirin 100g navečer
    Fraxiparim ujutro, 12 sati nakon Aspirina (ja sam ih davala u mišić na ruci da se ne bodem na isto mjesto, a tako su me i savjetovali)
    Decortin, pola tablete ujutro, pola navečer
    I vitamine naravno. Jako je inzistirao na Impryl,kojeg naravno ne možeš nabaviti kod nas. Onoliko koliko smo imali novaca kupili smo lijekova jer je jeftinije nego kod nas i ta ljekarna u klinici naravno ima sve šte žele tamošnji doktori.
    Malo mi ide na živce šta dr.Popović nema mail, bojala sam se da nisam nešto krivo shvatila i da nije došlo do greške u prijevodu i zato sam znala po par puta pitati iste stvari...
    E jesam ga nadrobila....
    Nadam se da će nekome barem malo pomoći ova moja priča

  21. #171

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Dona1976 da li si ti sama birala lijecnika ili je kod dr. Popovica bio prije termin slobodan vec kod dr. Lazarevskog? Osim ako ga nije bilo tad kad ste vi mogli ici dole!
    Ja sam pisala o dr. Lazarevskom da je on glavni i zapravo osnivac Sistine. Vecinom svi zele kod njega.

    I da....ima mail
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 06.06.2019. at 16:03

  22. #172

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    13

    Početno

    Je u pravu si LaraLana za dr. Lazarevskog. Nas je dopao dr.Popović jer je dr. Lazarevski pa sa bicikle i slomiju nogu, mislim da se još nije vratio na posao. Znači kad smo se dogovarali u 11 mjesecu on je već bio na bolovanju.

  23. #173

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Meni su isto u Acibadem, Istanbul inzistirali na Impryl. Ja sam ih pila 3 mjeseca. Ne znam dal' su pomogle.
    Btw, sviđa mi se terapija kojom pripremaju za transfer, vidim da ništa ne prepuštaju slučaju. Plan mi je otići u 8 mjesecu na konzultacije pa tamo odmah i kupiti sve što mu treba.

  24. #174

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Dona, kad si ti bila na transferu? Kad ideš po druga dva?
    Znači, u 12 mjesecu ste se išli dogovarati? Nakon koliko je bio transfer?

  25. #175

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    13

    Početno

    Bili smo na kraju drugog mjeseca. Transfer je bio 4.3.
    Najbitnije je da je dobra maternica i da je debeli endometrij, tako je rekao doktor.

    Nadam se da će se situacija u Hrvatskoj popraviti šta se tiče donacije. Barem za sljedeće trudilice....Psihički me baš iscrpilo sve ovo...

    U FET ćemo kad mi se malo normalizira menstruacija, možda za mjesec/dva. Moram i ispitati kad dr. ide na GO

  26. #176

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Imam osjećaj da neće ništa biti od donacija u Hrvatskoj.

  27. #177

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Lara Lana hvala ti na javljanju. Svaka info je dobro došla.

  28. #178

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Dona dala si nam puno informacija. Sviđa mi se njihova priprema za donaciju. I ja sam ih kontaktirala. Bojan mi je rekao kada sam ga zvala da se 2mj ceka odobrenje za uvoz js kod njih. A vidim da si ti navela da si cekala 1mj. To je dobro

  29. #179

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Ja sam isla prvi put kraj treceg mjeseca. Obavila sve za taj jedan dan. To Boban organizira sve. Rekao mi je da prvo znaci ide komisija za odobrenje i onda se narucuje materijal i da to sve ide kroz cetvrti mj. U petom sam vec mogla ici u postupak ali nisam jer mi je zbog posla bolje odgovaralo da idem s ciklusom u sestom mj.

    Tako da to ide sve relativno brzo.
    Ja sam na prve konzultacije vec imala sve nalaze pripremljene sto su mi trazili.

    Cure sretno svima ❤

  30. #180

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Idem ja u 8 mjesecu na konzultacije, u međuvremenu ću tu predati papire na HZZO pa javim dojmove. Nadam se da ću uspjeti tamo u 10-11 mjesecu ići na postupak.

  31. #181

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    I nadam se da će mi HZZO odobriti postupak.

  32. #182

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Ja već imam pripremljene sve nalaze za Mk. Zvala sam u Split na humanu da mi dr ispiše taj papir za hzzo a oni u Splitu mi dali termin za 1mj. Užas.

  33. #183

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Cure, šta je Impryl? Za šta su te tablete?

  34. #184

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Imajte na umu da oni ne propustaju Eshre kongres pa pogledajte kad je ove godine.
    Dr. Lazarevski, Boban i Anete koja je glavni biolog obavezno idu.

    Boban Janevski je najcesce prva tri tjedna u osmom mjesecu na godisnjem a dr. Lazarevski zna ici cak i pred kraj osmog mj. Svakako ih pitajte.
    Boban Janevski mora biti dole kad budete isle jer on radi na donorskom programu.
    Pa tako da si znate planirati!

    Vedre cini mi se da su to prenatalne tbl. S aktivnim oblikom folne.
    Probaj guglati.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 08.06.2019. at 14:23

  35. #185

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Ja već imam pripremljene sve nalaze za Mk. Zvala sam u Split na humanu da mi dr ispiše taj papir za hzzo a oni u Splitu mi dali termin za 1mj. Užas.
    Božemesačuvaj!!!!!

  36. #186

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    A baš bozemesacuvaj. I jos sam im rekla da mi ne triba pregled ni nikakve konzultacije nego da cu im donit sve nalaze od svih postupaka i inace i da mi samo tribsju ispunit taj papir. Katastrofa majke mi.

  37. #187

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    LaraLana hvala za info. Po svemu kako gledam 1mj gubim sa njima iz Splita pa cekam 1mj do 45 dana da mi hzzo odobri pa onda na pregled u Mk i opet cekat 1mj ili vise za odobrenje za uvoz js

  38. #188

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Ja već imam pripremljene sve nalaze za Mk. Zvala sam u Split na humanu da mi dr ispiše taj papir za hzzo a oni u Splitu mi dali termin za 1mj. Užas.
    Ajme užas, pa ako si njihov pacijent što nemaš neku prednost već? Užas. Na kraju će se sve odužiti zbog konzultacija da ti napiše zahtjev.
    Evo link za Impryl. Ne znam jel mi pomoglo. Popila tri kutije. Samo znam da je skup.
    https://impryl.com/

  39. #189

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    LF2 ja nikada nisam bila u postupku u kbc Split, nego Njemacka, Cito, Škvorc.. ali istl ne mogu virovat da tribam cekat 1mj

  40. #190

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Stvarno nema nikakvog smisla. Pa to je više od pola godine??? Kaj ćeš napraviti?

  41. #191

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Sutra cu pitati mog gina da li on zna nekoga.

  42. #192

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    A da odes opet kod Škvorca? Jel može on s obzirom da radi preko HZZO-a?

  43. #193
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja bih nazvala sve ZG bolnice + Rijeku pa ih pitala da li bi tamo procedura bila brža. Možda ti se isplati jedan dan zaletit nego čekat pol godine.

  44. #194

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Kada sam dobila taj papir od hzzoa odmah sam nazvala Škvorca jer sam bila u postupku kod njega i znam da mi on moze to ispisati. Sutradan mi se javio i rekao da mogu to i u Splitu. Vjerovatno je covjek mislio da mi je to blize pa da se ne zezam. Dr.iz Cita mi je odmah htio ispuniti ali kako on nema ugovor sa hzzom onda mi to ne vrijedi. Pricekat cu jos do sutra pa cu pitat svog gina. Pa onda mogu dalje zvati.

  45. #195

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Sljedeći tjedan predajem zahtjev, drž'te fige

  46. #196

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    LF drzim da sto prije krenete u postupak!!!!

    Vedre kakvo je stanje, jesi dobila kakve informacije da ti popune te papire?

  47. #197

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Jel trebam još nešto znati prije neg predajem zahtjev u HZZO?

  48. #198

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Lf2 dovoljno je da predaš zahtjev i uz to nalaze koje imaš.

  49. #199

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    LaraLana zvao ih je moj gin pa cu slj tjedan u Split da mi to ispune.

  50. #200

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Lf2 ne sjecam se da li sam prije pisala ali na zahtjevu se potpišite i ti i muž

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •