Stranica 11 od 122 PrviPrvi ... 9101112132161111 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 6081

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #501

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    kaže potkožno...jel to znači da se ne zabije okomito nego baš kod kožu, jel?

  2. #502

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    ajd da vam pišem šta mi se dogodilo danas...daklem, moj ginekolog je protiv da uzimam decapeptyl...čak je zvao pravnike u ministarstvo da jel smije to prepisati...decapeptyl je po njegovom jako opasan i izaziva svašta nešta..kaže, šta nisam tražila odobrenje od našeg ministarstva a ne Mk (tražio je sve nalaze i svu moju korespodenciju s Mk)...ne kuži za čega je odobrenje...ugl. nije mi se dalo raspravljati pa sam rekla da se ne brine jer se ja ne mogu razboliti, jer sam na visokoj vibraciji

  3. #503

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    da skratim, rastali smo se u super raspoloženju, čak sam njemu i sestri dala 2 velike milke i rekla da se vidimo na ultrazvuku kad nabavim decapeptyl i počnem ga koristiti..nekak mi se i svidjelo što se tako brine o mom zdravlju da sam se ufurala da ću bez problema nabaviti sve što mi treba, pa tako i taj grozni decapeptyl

  4. #504
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ne razumijem ga, decapeptyl se najnormalnije koristi u mpo, i kod stimulacija i samo kod et

  5. #505

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Što nisi tražila odobrenje odnašeg ministarstva? Za što? Ta donaciju embrija na koju ideš??? Što mu nisi rekla da bi drage volje sve to odradila kod nas ali ne možeš. Ko ni mi zajedno sa tobom?!
    Što naši doktori nisu upućeni što se u Hrvatskoj po pitanju mpo može a što ne može?

  6. #506

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Što nije taj lijek isto kao i Cetrotide i Orgalutran koji se kod nas primjenjuje? To bi doktor trebao znat ako se već toliko razumije u sve to. Pretpostavljam da to nije tvoj mpo nego socijalni ginekolog?

  7. #507
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    I za socijalca je slabo upućen, manje-više svi smo se ovdje fiksali decapeptylom

  8. #508

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Buduća, kad ideš na transfer?
    Daj nam malo ispričaj o donaciji embrija? Kako to ide? Odakle su embriji? Koliko? Kako? Koja vam je dijagnoza? Jel ti ovo prvi puta?

  9. #509

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Oprosti, vidim da si na prethodnoj stranici napisala ovo što sam te pitala, sori, tek sad vidim.

  10. #510

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Cure, decapeptyl mi je u frižideru
    znala sam kad si posložim stvari u glavi da se sve odvije cap-cap...moj ginić je najobičniji brižni ginić i ne zamjeram što mi nije napisao recept..glavni argument u je što imam 46 godina
    i da sve mi je prvi put...ja sam u svojoj 35. godini prvi i zadnji put koristila antibiotike (jaka upala grla) i onda imala par dana gljivice i to su sve moje boljke...hoću reći da sam onak prirodno zdrava, ne koristim nikakve lijekove, nikad nisam bila u bolnici, ne poznajem svog obiteljskog liječnika, zdravo se hranim i pozitivno razmišljam... vjerujem da me ovi lijekovi ne mogu naštetiti jer sam ja tako odlučila...jeej

  11. #511

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Ja sam decapeptyl izvadila iz frizidera 10-ak min prije pikanja jer zna malo peckati i bude crveno mjesto uboda i okolo.
    Lijevo ili desno od pupka se stipnes malo za trbuh i piknes pod kutem od 45 i polako istiskavas.
    Do kraja iglicu ubodi jer je i tanka i kratka.
    Kad se kaze podkozno to nije bas ono zdravo seljacki doslovno po kozu. Imamo mi i koze i podkoznog tkiva pa se ti fino stipni za malo speka na trbuhu drzi i pikni.

    Imas i video na youtubu pa pogledaj.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 05.10.2019. at 09:48

  12. #512

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Hvala ti LaraLana...ti i ostale cure ste stvarno super

  13. #513

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    34

    Početno

    Zdravo cure
    Vidim da dosta pisete o imrylu,kazu da je on i za trombofiliju dobar.
    Sve koje ste krenule u postupak zelim puno,puno uspeha!

  14. #514

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Cini mi se koliko sam citala ovaj forum a ako sam krivo shvatila ispravite me, da kod heterozigota je protein s i c niski sto je znak da se treba uzimati metilfolat jer ako se pije obicna folna muci se organizam i pitanje je uopce koliko iskoristi folne u recimo ako popijete 800 mcg u jednoj tableti.

    Tako da nije impryl za trombofiliju vec se tu radi o metilfolatu ( cistom obliku folne) a ima jos proizvodjaca koji koriste taj oblik folne i jeftiniji su.

  15. #515

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Folat je prirodni oblika, a folna kiselina je sintetički oblik vitamina B9.
    Oni se u organizmu metaboliziraju u aktivni oblik, metilfolat.
    Mi koji imamo MTHFR heterozigot, homozigot ili mutaciju imamo manjak tog enzima koji pretvara ovo dvoje u aktivni oblik.
    Te tablete, a i sada većina novijih imaju taj aktivni oblik. Isto ko i taj Impryl.
    Tako da nema to veze s trombofilijama nego sa tim MTHFR.

  16. #516

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Djevojke, meni došla menstruacija drugi put za redom nakon 15 dana....ne znam da li započeti s decapeptylom ili da pričekam normalnu menstruacij...šta vi mislite?
    još je subota pa ne mogu do ginekologa...

  17. #517

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Jel bas nigdje ni privatno nemozes otici?
    Kontaktiraj dr. Lazarevskog pa vidi s njim.

  18. #518

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    9

    Početno

    Pozdrav i ja sam rel.nova ovdje,molila bi ako mi netko moze odgovoriti kada se prvi puta ode u Makedoniju koliko se dana mora ostati i što se sve tada obavi.
    Hvala,puno.

  19. #519

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Izgleda da je u pitanju bilo ovulacijsko krvarenje...bilo je malo tamne krvi i stalo nakon par sati

  20. #520

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Rafaella prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav i ja sam rel.nova ovdje,molila bi ako mi netko moze odgovoriti kada se prvi puta ode u Makedoniju koliko se dana mora ostati i što se sve tada obavi.
    Hvala,puno.
    Prvi puta ideš na konzultacije. Dovoljno je jedan dan ostati. Imaš avion navečer i drugi dan u 16h.
    Ti UZV, partner spermiogram. Razgovor sa dr.Lazarevski i razgovor sa embriologom Bobanom koji će vas uputiti u sve, javnog bilježnika i psihologa. To obavljas taj dan. I izbor donatora. Vedre i ja smo bile prije mjesec dana, imaš na prethodnoj stranici točno smo obavile dok nam je još bilo frisko.
    Sretno i polako samo.

  21. #521

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    9

    Početno

    Hvala puno!
    I za koliko ce vas zvati u postupak ?
    I koliko se ostaje dana kad se obavlja transfer?

  22. #522

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    U 12 mjesecu bi trebale stići j.s, u postupak bi mogle sa sljedećom mengom ako hoćemo.
    Sad su u 9 mjesecu cure neke išle u postupak. Naručuju svakih 3 mjeseca mislim. To mi se baš ne sviđa jer se gubi vrijeme.
    Ne znam koliko se ostaje, računaj dan dva prije oplodnje i ovisi koji dan vraćaju.
    Meni su rekli da je njihova praksa da vraćaju 2,3 dan. Možda sve skupa tjedan dana. Ne znam što će nam reći.

  23. #523

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    9

    Početno

    Hvala.
    Ja sam im poslala e mail,za sada mi nisu odgovorili.

  24. #524

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Rafaella prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala.
    Ja sam im poslala e mail,za sada mi nisu odgovorili.
    Jesu ti odgovorili? Meni svi njihovi mailovi odu u spam. Daj vidi....

  25. #525

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Djevojke, uskoro dobivam mengu i krećem s decapeptilom...dr L. mi je rekao 8. dan ultrazvuk i da se javim...pretpostavljam da sve ovisi o debljini endometrija...šta mislite da li ako je sve ok transfer ide 14. dan ili ranije? kolika je debljina endometrija zadovoljavajuća?

  26. #526

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Ako je sve u redu, redoviti ciklusi i ako ti je ovulacija 14 dan, onda ide oplodnja taj dan ili?

  27. #527

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    razmak između menstruacija mi je oduvijek kratak 22-26 dana...zbog toga mislim da bi mi plodni dani mogli biti već 8.,9. dan ciklusa...
    ma jooj previše kontam, a trebam se samo opustiti i uzbuđeno iščekivati

  28. #528

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Nedavno sam pročitala da sirova cikla i ananas puno pomažu zadebljanju endometrija...budem probala, to i inače volim

  29. #529

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    9

    Početno

    Ne,za sada nema odgovora.

  30. #530

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Rafaella prvotno napisa Vidi poruku
    Ne,za sada nema odgovora.
    Na koji mail si slala?

  31. #531

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj Rafaella prvotno napisa Vidi poruku
    Ne,za sada nema odgovora.
    Mozda je i njima tvoj mail otisao u spam.
    Pisi opet ili zovi!!!!

  32. #532

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj buduća prvotno napisa Vidi poruku
    Djevojke, uskoro dobivam mengu i krećem s decapeptilom...dr L. mi je rekao 8. dan ultrazvuk i da se javim...pretpostavljam da sve ovisi o debljini endometrija...šta mislite da li ako je sve ok transfer ide 14. dan ili ranije? kolika je debljina endometrija zadovoljavajuća?
    Nemoj se sad jos i s tim zamarati.
    Mislim da je sve preko 8 dobro i sve ti ovisi kako ce ti tijelo reagirati na lijekove.
    Ja sam npr.prvi transfer imala na 18 dc dvodnevnog embrija i endometrij 14.

    Drugi put ranije i malo tanji endometrij.

    Nemoj se ti zamarati s tim. Pusti im da odrade posao onako kako misle da je najbolje.

  33. #533

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Imaš pravo LaraLana....previše razmišljam

  34. #534

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav,

    Da li netko ima iskustva s Remedika klinikom u Makedoniji posto sam samo nasla iskustva od Sistine?

    Imam par pitanja za nekog tko je isao na ivf tamo.

    Hvala!

  35. #535

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Pozdrav svima. Nisam se dugo javljala jer nisam imala novosti, ali sada imam U ponedjeljak smo naručeni na prvi sastanak u klinici tako da javim što je bilo

  36. #536

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    9

    Početno

    Za sada nista od odgovora,ali sam dobila br. Bobana Janevskog pa cu ga kontaktirati na wapp, dal netko zna kalo je u Turskoj tj.da li postoji dobna granoca,da li je dozvoljena donacija i dal je skulje ili povoljnije u Istanbulu? Mi planiramo postupak na proljece pa skupljamo informacije.Hvala

  37. #537

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Bambina javi nam kako je bilo. Imas tu sve što smo ja i LF2 pisale. A ako ti jos nesto treba objasniti slobodno pitaj.

  38. #538

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Rafaella prvotno napisa Vidi poruku
    Za sada nista od odgovora,ali sam dobila br. Bobana Janevskog pa cu ga kontaktirati na wapp, dal netko zna kalo je u Turskoj tj.da li postoji dobna granoca,da li je dozvoljena donacija i dal je skulje ili povoljnije u Istanbulu? Mi planiramo postupak na proljece pa skupljamo informacije.Hvala
    Di planirate? U Turskoj? Donacija nije dozvoljena. Dobnu granicu iskreno ne znam, ali ideš privatno pa ne vjerujem da će biti problema. Lijekovi su jeftiniji, postupci isto.
    Javi mi se na pp ako planirate u Tursku. Mi bili u Istanbulu prvi put tri tjedna, drugi put tjedan dana.

  39. #539

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Bambina1 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima. Nisam se dugo javljala jer nisam imala novosti, ali sada imam U ponedjeljak smo naručeni na prvi sastanak u klinici tako da javim što je bilo
    O pa super. Mogla bi upasti u 12 mjesecu sa Vedre i samnom. Nama se rekli da tad naručuju j.s. Bar nećeš dugo čekati ko mi.

  40. #540

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Vidjeti ćemo, tako su mi nešto spominjali.. Al sam baš sada "jadna".. Naime, trebala sam u ponedjeljak doći u Skoplje, ali nam se avion vratio jer je bio jaki vjetar i nije mogao sletiti. Onda sam se dogovorila za sutra pa nije bilo aviona direktnih. Sada ipak idem danas preko Beča i košta ko zlato.. A dok sam pokušavala kupiti karte preko raznih servisa, banka me je odbijala ali je jedan prošao, a ja u međuvremenu kupila preko CA. Tako da sada imam duple karte, bankrotirati ću.. Uz sve to i radim cijelo vrijeme tako da sam premorena, ljuta, jadna.. Valjda ćemo danas sletiti i sutra obaviti sve pa će mi biti lakse

  41. #541

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Di planirate? U Turskoj? Donacija nije dozvoljena. Dobnu granicu iskreno ne znam, ali ideš privatno pa ne vjerujem da će biti problema. Lijekovi su jeftiniji, postupci isto.
    Javi mi se na pp ako planirate u Tursku. Mi bili u Istanbulu prvi put tri tjedna, drugi put tjedan dana.
    Tri tjedna se mora ostati? Ili ste bili privatno?
    Ne znam kako da se javim pp,ne pisem.bas cesto....

  42. #542

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Samo da se javim da smo se vratili i bilo je sve ok. Malo me smeta što smo potpisali sve na ćirilici pa da mi ne uzmu bubreg  Šalim se naravno, ali to mi je čudno, pogotovo što nismo dobili svoj primjerak..
    Imam pitanje cure – gdje ste vi odsjeli? Mi smo bili u hotelu Portal i ok je bilo, samo što grijanja nije bilo do jučer navečer pa sam se malo smrzla (i za mlaku vodu treba barem 5 minuta)..
    Boban je predobar  Upadam u 12 mjesec i rekao nam je da će nam se javiti s detaljima.. Donorka je već odabrana prema mojoj krvnoj grupi.. Ja osobno mislim da neće biti 12 mjesec nego više sredina siječnja zbog svih blagdana..
    I još jedno pitanje – da li u Hrvatskoj ima svih tableta/injekcija koje trebate uzimati, a oni su vam ih javili mailom? Također, pripremu mi radi Petrova koja me je i slala tamo ili naš „normalni“ ginić?
    Sorry na toliko pitanja, ali vjerojatno ću ih imati još 

  43. #543

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Pripremu nam valjda radi Petrova, iskreno ne znam. Ja ću kontaktirati svoju mpo kad dođe vrijeme i pitat dal' idem kod nje na UZV ili ću privatno.
    Oni sredinom 12 naručuju a mi možemo kad hoćemo u postupak. Nadam se da neće kasnije naručivati jer mi se taj dio opće ne sviđa. Ja sam taman došla dok su naručili j.s.i sljedeće čekam 4 mjeseca. Taj dio mi se nikako ne sviđa. 4 mjeseca gubimo vrijeme a plaćeno im je sve to.
    Posljednje uređivanje od LF2 : 11.11.2019. at 16:01

  44. #544

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Bambina1 ja sam ovdje pisala kako na prvu nisam znala gdje nabaviti lijekove jer smo mi išli privatno u Mk i moj ginić nije upoznat s postupkom i nije mi htio prepisati neke lijekove...Vjerujem da će vama koji idete preko klinika biti lakše...ugl. uspjela sam nabaviti ampule decapeptyila i estrofem bez recepta, a umjesto impryl-a koristim prenatalne tablete koje su mi sugerirali u ljekarni

  45. #545

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Danas sam piknula zadnji decapeptyl i sutra (8.dan ciklusa) idem na ultrazvuk... nadam se lijepom zadebljanju endometrija
    Poslala sam mail dr. Lazarevskom s pitanjem za kada da planiram put u Mk, naravno ako je sve ok na pregledu...čekam odgovor i nekako u glavi kontam da sam slijedeći tjedan tamo

  46. #546

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Bambina, ovo za ćirilicu...moj čoek je komentirao da smo možda potpisali da smo jamci za nečiji kredit
    Mi smo isto bili smješteni u Portal, ali to je bilo ljetos, pa nije bilo problema s grijanjem i toplom vodom...planiramo opet tamo jer se može u kućnim papučama do klinike

  47. #547

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Buduca kako je prosao uzv?

    Ostale cure citam i pratim i navijam za vas

    Netko je pitao dal se mogu svi lijekovi kupiti kod nas.
    Da mogu i to je najpovoljnija ljekarna Filipovic u Zagorskoj ulici Zg.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 15.11.2019. at 10:16

  48. #548

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Ultrazvuk prošao
    endometrij 6,2 mm, dr. kaže da je to ok za 8.dc...poslala sam u Mk slikice s ultrazvuka i opis od ginića (opis jajnika, folikula, endometrija...) i javili mi da je to ok i da ponovim ultrazvuk u pon (18.11.), a da planiram dolazak kod njih za čet ili pet....još su mi rekli da dignem estrofem s 3x1(6 mg) dnevno na 4x1 (8 mg)..eto

  49. #549

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Ginekolog mi je sugerirao da uzimam i E vitamin jer pomaže debljanju endometrija...naišla sam na netu da i selen pomaže...uglavnom, uzimam sve to plus svaki dan salaticu od svježe cikle (njam) i svježi ananas (njam njam)

  50. #550

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    uvijek kad objavim skužim da sam nešto zaboravila reći
    Ginić mi je razglabao o folikulama na oba jajnika, vodeći, vaki-naki, promjeri....ja rekoh; ne trebaju mi jajašca jer idem na ugradnju blastociste i trebam samo dobar endometrij...on će mi na to; nema veze, čim se stvaraju lijepe folikule znači da je u organizmu dobar omjer hormona potrebnih za prihvat buduće bebice...i fakat ima smisla
    btw, da vas podsjetim - imam 46 godina

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •