Stranica 49 od 122 PrviPrvi ... 3947484950515999 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,401 do 2,450 od 6095

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #2401

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Neznam zasto mi forum brise poruku? Jel ko znama mozda?

  2. #2402

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Neznam zasto mi forum brise poruku? Jel ko znama mozda?
    Medo2711, mislim da ne briše, nego su ih prebacili na drugu temu - nakon transfera.... Iako one tvoje poruke se nisu odnosile na to...
    Bila sam na uzv, i sve je dobro. Imam na svakom jajniku po 4-5 folikula. Dr. L je rekao da je dobro da su po veličini svi tu negdje, ali mi nije rekao koliko. Endimetrij je 6 mm, a 7.dan ciklusa je. U petak moram doći u njihov lab vaditi estradiol i markere za hepatitis i hiv (da sam ih bar u RH izvadila). Morala sam kupiti još 2 ampule treptofema jer sam ostala bez (iako sam mislila da ću ih dobiti budući sam preko hzzo-a, ali eto). Nastavljam i s Gonalima, i dalje 150IU. Posli krvi, u 10 sati će mi biti drugi uzv i valjda ćemo znati kad će biti punkcija.
    Domaćice, i meni je danas Bistra bila totalno hladna i prekratka...
    Anita je bila super, i dr. L standardno kratak i jasan.
    Boban me je poslije zvao da provjeri kako je prošao uzv... Čovjek je stvarno legenda!

  3. #2403

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Branca super za uzv a i endo ti lijepo raste. Ja sam tu obicno vec do 7.30 izvadila krv pa isla piti kavu i doruckovati. Treba im sigurno pa dobra 2 sata za rezultate tako da do 10 sati sigurno budu kod dr. L

    Jel imas šemu sto ti je Anita dala? Tu ti sve pise ako ju opce daju jos. Znaci pise ti sve sto si koristila do sad, dan ciklusa, datum, velicina folikula iskrizana sa"x" i datum i sto trebas u labu izvaditi.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 27.10.2020. at 16:48

  4. #2404

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Anita mi je dala šemu, ali nisu upisali folikule, samo terapiju, endometrij i da moram vadit estradiol. Obično mi je punkcija bila 11. ili 12. dan pa računam da bi moglo biti isto tako. To spada u subotu ili nedjelju. Sad smo 2 dana free i jedva čekam se opustiti. Ovaj 1.uzv je iza nas, glavno da je za sad sve ok. Jedva čekam petak!

  5. #2405
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Neznam zasto mi forum brise poruku? Jel ko znama mozda?
    Znam ja.

    Pročitaj pravila foruma

    Sinoć sam zamolila da se ne zatrpava sa porukama za koje imamo druge teme:
    Nakon transfera - http://forum.roda.hr/threads/83286-N...07#post3182807

    i Odbrojavanje http://forum.roda.hr/threads/89556-O...86#post3116486

    Rad velikog broj postova s lijepim željama, ovdje postaje teško naći postove sa sadržajima i informacijama važnim za postupke IVF-a u Makedoniji.

  6. #2406

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Znam ja.

    Pročitaj pravila foruma

    Sinoć sam zamolila da se ne zatrpava sa porukama za koje imamo druge teme:
    Nakon transfera - http://forum.roda.hr/threads/83286-N...07#post3182807

    i Odbrojavanje http://forum.roda.hr/threads/89556-O...86#post3116486

    Rad velikog broj postova s lijepim željama, ovdje postaje teško naći postove sa sadržajima i informacijama važnim za postupke IVF-a u Makedoniji.
    Aha,hvala.Samo sam napisala branci da sretno i sretan put.I da javi situaciju.
    Branca odlicano,nadam se da ces dobiti puno dobrih kvaliteta.Neka ide sve lijepo svojim tokom.

  7. #2407

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Medo2711, mislim da ne briše, nego su ih prebacili na drugu temu - nakon transfera.... Iako one tvoje poruke se nisu odnosile na to...
    Bila sam na uzv, i sve je dobro. Imam na svakom jajniku po 4-5 folikula. Dr. L je rekao da je dobro da su po veličini svi tu negdje, ali mi nije rekao koliko. Endimetrij je 6 mm, a 7.dan ciklusa je. U petak moram doći u njihov lab vaditi estradiol i markere za hepatitis i hiv (da sam ih bar u RH izvadila). Morala sam kupiti još 2 ampule treptofema jer sam ostala bez (iako sam mislila da ću ih dobiti budući sam preko hzzo-a, ali eto). Nastavljam i s Gonalima, i dalje 150IU. Posli krvi, u 10 sati će mi biti drugi uzv i valjda ćemo znati kad će biti punkcija.
    Domaćice, i meni je danas Bistra bila totalno hladna i prekratka...
    Anita je bila super, i dr. L standardno kratak i jasan.
    Boban me je poslije zvao da provjeri kako je prošao uzv... Čovjek je stvarno legenda!
    Draga Branca, drago mi je da sve ide kako treba. A što se tiče Bistre...ne znam, ja je drukčiju nisam ni upoznala tako da je svaki komentar suvišan. Tko zna, možda žena ima privatnih problema ili je jednostavno preopterećena... svima nama padne radni elan s vremena na vrijeme iz razno raznih razloga...

  8. #2408

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Pitanje za cure koje su bile na punkciji j.s sad ovih dana, jel trebate napraviti test na koronu 48h prije? Tu kod nas treba.
    Frendica radila dan prije punkcije, odnosno jutro nakon štoperice i ispalo pozitivno. Propao cijeli postupak.

  9. #2409
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje za cure koje su bile na punkciji j.s sad ovih dana, jel trebate napraviti test na koronu 48h prije? Tu kod nas treba.
    Frendica radila dan prije punkcije, odnosno jutro nakon štoperice i ispalo pozitivno. Propao cijeli postupak.
    Bas sam postavila pitanje na temi Vuk V. Pa da sve ne ponavljam ovdje. Mislim sto im vrijedi negativan test 48 h prije punkcije kad na dan punkcije vec moze biti pozitivan a nosioc virusa si puno dana prije ako se ne varam da to i ne znas i nemas nikakve simptome i nazalost se test napravi prerano i negativan.
    Ne znam...mozda grijesim.
    Posljednje uređivanje od sara79 : 29.10.2020. at 10:26

  10. #2410

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Branca kakva je situacija danas?

  11. #2411

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Branca kakva je situacija danas?
    Sve je bilo dobro, dr. L je bio zadovoljan. Danas sam malo bila ufrkana jer me baš noću zna boliti da ne mogu spavati, pa onda se pojavljuje i krv tu i tamo. Znam da je malo krvi normalno, ali mi je jutros bilo malo više pa sam se prepala. Sve je to ipak ok na kraju, folikuli lijepo napreduju. Estradiol je dobar, 1357 nečeg.... Markeri ok... Nisam morala platiti vađenje krvi. Stimulacija još danas i sutra. U nedjelju moram u 22 sata kod njih po štopericu, a punkcija je u utorak.

  12. #2412

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Dobila sam za piti i neke vitamine (c i kalcij), 2 puta dnevno do punkcije.... Valjda sam dobro shvatila. Takva je grozna gužva bila danas. Jeli koja od vas to isto pila?

  13. #2413

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Dobila sam za piti i neke vitamine (c i kalcij), 2 puta dnevno do punkcije.... Valjda sam dobro shvatila. Takva je grozna gužva bila danas. Jeli koja od vas to isto pila?
    Ja sam to isto pila dva puta na dan. Bez brige, samo pij kak su ti i rekli. To je cini mi se da se bolje podnese punkcija odnosno anestezija. Javljaj svakako kako imas sto novo.i ja sam kod njih isla da mi daju stop.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 30.10.2020. at 16:13

  14. #2414

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    U RH sam si uvijek davala štopericu sama u drob, a kako se ova daje intramuskularno moram kod njih. Bolje da oni to odrade jer je ipak to najbitnija injekcija. Manje stresno će mi biti u svakom slučaju...Moram priznati da mi je ovaj dugi protokol totalno drugačiji od svih do sad kratkih u Cita. Bole me jajnici puno više, glavobolje dosta često, kao da me stalno prehlada hvata, punkcija je kasnije.. Ništa čudno, kao hodajući hormon sam već skoro mjesec i po.... Hihi

  15. #2415

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    Cure koliki je normalni estradiol kad se prvi put vadi ?jos uvijek sam na decapeptyl inekcijama

  16. #2416

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Iva83 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure koliki je normalni estradiol kad se prvi put vadi ?jos uvijek sam na decapeptyl inekcijama
    Ovisi u kojoj si fazi ciklusa, on varira.
    U folikularnoj fazi su svi hormoni niži, tako i on nekako miruje.
    U ovulaciji je najviši, odnosno tik pred ovulaciju (tad se nama u IVFu i vadi). Razina ovisi o jajnim stanicama.
    Odmah nakon toga padne i ponovno raste do neke razine nekih 2-3 dana pred ovulaciju. To je ta luteinska faza.

    Sa estradiolom se prati odgovor na stimulaciju i njegova vrijednost korelira sa brojem i velicinom folikula ali tesko je reci koja je optimalna. Po zreloj js je oko 200 pg/mL ili oko 700 pmol/L., ali postoje razne varijacije na temu. Osim toga, trebao bi se duplati svaka 2 dana.
    Znači 700 pmol/L (ili 200 pg/mL) bi bila jedna j.s.
    Makar ni ovo ne mora bit pravilo ali meni je uvijek nekako odgovaralo s estradiolom.
    Posljednje uređivanje od LF2 : 30.10.2020. at 19:36

  17. #2417

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Iva83 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure koliki je normalni estradiol kad se prvi put vadi ?jos uvijek sam na decapeptyl inekcijama
    Kad sam ja vadila estradiol, a bila sam na na Triptofemu (isto kao i tvoje injekcije) bio mi je 758 pmol/L i to je bilo previsoko, s tim da mi je bio 23.dan ciklusa. Prije toga sam pila kontracepcijske tablete i već sam onda trebala dobiti M budući je prošlo oko 5 dana od zadnje tablete. M nisam dobila tad nego tek 29.dan ciklusa. Ali me je zato dr. L poslao na obavezni uzv da isključimo cistu zbog koje estradiol zna biti velik. Ciste nije bilo i estradiol nisam više vadila jer je M došla i mogla sam krenut sa stimulacijom. Estradiol bi 2. ,3. dan ciklusa trebao biti ispod 50 pg/L.
    Posljednje uređivanje od branca_i : 30.10.2020. at 19:48

  18. #2418

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    ispravak... 50 pg/mL

  19. #2419

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Branca, jel to bilo nakon ovulacije, odnosno druga faza ciklusa. Znam da sam čitala tad tvoje postove i onda mi se činilo da ne vidim ništa previsoko u tvom estradiolu ali ne znam zašto nisam komentirala. Ne sjećam se.
    Po meni estradiol u drugoj fazi ciklusa, znači nakon ovulacije i prije menstruacije 758 pmol/L je ok nalaz.
    E sad, samo pazi, gore si pisala pmol/L a dolje pg/mL.

  20. #2420

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Njegov konverzirajući faktor je 3.671
    50 pg/mL = 183.55 pmol/L
    758 pmol/L = 206 pg/mL

    Da si imala 758 pg/mL to bi bilo visoko.

    Pazite na mjerne jedinice.

    Referentne vrijednosti
    Žene:
    folikularna faza: 77- 921 pmol/L
    ovulacijska faza: 139 – 2382 pmol/L
    luteinska faza: 77 – 1145 pmol/L
    postmenopauza: 37 – 103 pmol/L

    Ovo referentne vrijednosti nisu iste u svakom laboratoriju, ovisi o metodi, odnosno aparatu na kojem se radi. Slično, ali ne isto.
    Zato se kaže da praćenje neke imunokemijske pretrage treba uvijek pratiti u istom laboratoriju, upravo iz tog razloga jer proizvođač sa svojim aparatom i metodom određuje referentne vrijednosti.
    Zato na nalazu uvijek piše metoda (CLIA, CMIA, ECLIA...)

    Isto tako referentne vrijednosti nisu standardizirane. Npr. estradiol mogu izdavati ili pmol/L ili pg/mL

    Da me krivo ne shvatite, govorim o imunokemijskim pretragama (hormoni, tumorski markeri, vitamini....)
    Biokemijske pretrage su strogo standardizirane u državi i svugdje je isto (željezo, jetrene, GUK....itd...)

  21. #2421

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Visok je bio estradiol kod branca i dr. L je rekao. Mozda se i iznenadio jer je pila kontracepciju i bockala se triptofemom koji dodatno umiruje jajnike tako da nema prve i druge faze ciklusa i nema ovulacije.

    Ne znam za ovo da estradiol bude visi pred m.cini mi se da i dr joj to nije spomenuo a trebao bi ako je tako.

    Ovo gore je samo navela primjer da treba biti ispod 50 pg/ml. Branca je vadila u pmol.

    Ja sam isto morala kontrolirati prije postupka i progesteron cak koji treba biti ispod 2 nmol/l.
    A estradiol mi je bio 134 pmol/l ili 35,5 pg/ml.

  22. #2422

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Oni su svi mirni na početku ciklusa i onda pred ovulaciju krene prvo estradiol, pa LH (zato se rade one LH trakice da se vidi hoće li bit ovulacije) i FSH, tu dosegnu svoj najveći rast. Nakon ovulacije svi naglo padnu. I krenu rast progesteron i ponovno estradiol ali ne u toj količini.
    Pred mengu naglo padnu i kreće menstruacija.
    Išla sam tom logikom jer čim je dobila mengu, mora da su hormoni tako i radili. Zato mi onaj estradiol nije bio tako strašan. Možda se varam, pogotovo ako kažeš da taj lijek umiruje jajnike.
    Posljednje uređivanje od LF2 : 30.10.2020. at 22:48

  23. #2423

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Upravo kako kaže LaraLana, vadila sam po mol/L i on je bio unutar referentnih vrijednosti prema danu ciklusa, ali previsoko s obzirom na kontracepcijske tablete i Triptofem. Trebala sam već onda dobiti M. No kako je moj ciklus svoja priča i odradio je svoje kao da nisam bila na ničemu, M je došla kao da sam bila u prirodnom ciklusu. Prema tome izgleda da je zato bio toliki estradiol.
    Gledala sam svoje ranije nalaze, jer već neko vrijeme pratim progesteron i estradiol 21.dan ciklusa (zbog čestih polipa na maternici, a po novom i tumora hipofize) i estradiol mi je uvijek tada oko 700 mol/L. Pretpostavljam da mi poslije padne s M.

  24. #2424
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    I kako taj tumor utječe na tebe i hormone?

  25. #2425

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    I kako taj tumor utječe na tebe i hormone?
    Srećom ne dira mi u ovulaciju, a to je jedan od najčešćih problema. Hormoni su svi dobri, osim prolaktina koji je povećan, ali ne drastično. Za njega pijem bromergon pa je i on ok. Prolaktin mi je oduvijek bio blago povećan, još od 2013. i prve histeroskopije polipa. Ali kako mi nije bila upitna ovulacija niti jedan dr nije radio drame. Tek kad mi je uveden bromergon jer je malo skočio morala sam obaviti detaljne petrage i MR, onako reda radi. No onda su otkrili taj mikroadenom (srećom benigan), koji je naravno kako to kod mene oduvijek biva, povezan sa dva malo "opasnija" hormona, hormonom rasta i igf1. Kod mene je povećan taj igf1 i to nije dobro. Uglavnom sam morala prekinuti sve pripreme za ivf tada i hitno na detaljnije pretrage i preglede u Zg. Isprepadali smo se pošteno. Za sad je sve pod kontrolom, mogu u ivf, ali ovo drugo moram kontrolirat. Tumor je malen. Skloni su rasti, i kad pređe 1 cm morat cu najvjerojatnije na operaciju i posli zračenje jer je to jedino liječenje. A inače, uzrokuje akromegaliju, ful rijetku bolest. U svakom slučaju, nekako ne mislim sad o tome, nadam se maloj srećici, pa ćemo onda i to drugo valjda riješit. Bitno da mi dr iz Zg - a daje zeleno svjetlo za postupak. Kad se razvije teži oblik onda je i sam postupak ivf kompliciran, mora te tim doktora pratit, ne smiješ neke stimulacije koristiti, svašta nešto... Mozda budem sretnica pa mi tumor bude duuugo malen da ga ne moram dirati još. Ako ostanem trudna moram prestat sa bromergonom i obavezno kontrolirat štitnjaču jer valjda onda nju može poremetit...Ma nema te sile koja će me zaustaviti u naumu za bebu!

  26. #2426

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Joj tek sad vidim koliki mi je post.... Sorry što sam upilala....

  27. #2427

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    Estradiol 36,12 m.j. pmol/L Folikularna faza 46-607 ovulacija 315-1828 luteinska faza 161-774 postmenopauza 18-201 vadila sam nalaze taman kad je bio prvi dan M,koristila sam kontracepcijske tablete i decapeptyl inekcije,sinoc se javio dr.L i rekao da je prvi ultrazvuk u srijedu i da danas krecem sa gonalom,sto savjetujete,da ultrazvuk obavim ovdje u Hr ili kod njih?

  28. #2428

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Joj tek sad vidim koliki mi je post.... Sorry što sam upilala....
    Joj Branca, stvarno oprosti, nisam znala za tumor. Ne znam kako mi promaknu neke stvari. A ja tu trkeljam o hormonima. Naravno da je kod tebe to sve delikatnije i drugačije se ti hormoni gledaju.
    Sva sreća pa ste rano otkrili i možeš pratiti.
    Tata mi ima tumor na hipofizi ali su u kasnijim godinama skužili, razvilo u akromegaliju. Mi pretpostavljamo da je to krenulo u njegovim 30-40im godinama.
    Mislim da si u dobrim rukama i želim ti sreću i bebicu
    Posljednje uređivanje od LF2 : 31.10.2020. at 11:34

  29. #2429

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Iva83 prvotno napisa Vidi poruku
    Estradiol 36,12 m.j. pmol/L Folikularna faza 46-607 ovulacija 315-1828 luteinska faza 161-774 postmenopauza 18-201 vadila sam nalaze taman kad je bio prvi dan M,koristila sam kontracepcijske tablete i decapeptyl inekcije,sinoc se javio dr.L i rekao da je prvi ultrazvuk u srijedu i da danas krecem sa gonalom,sto savjetujete,da ultrazvuk obavim ovdje u Hr ili kod njih?
    Prvo vidi uopce kakve veze imas do njih dole osim ako ides odnosno idete autom. Mozda mozes i kod nas ali nekoga dobrog dr ili mpo dr jos bolje obaviti uzv. Pitaj dr. L najbolje.
    Po meni s obzirom kakva je situacija i da se jos nesto ne bi izjalovilo bolje biti dole kod njih pod nazorom.

  30. #2430

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    Isli bi svojim autom,al najgore je zbog mm,jer nezna koliko cemo ostati,da on zna zbog posla..kako se sve blizi sve me vise "trta" hvata,jer nam je ovo sve novo,koliko god kazu treba bit mirne glave nema sanse

  31. #2431

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Joj Branca, stvarno oprosti, nisam znala za tumor. Ne znam kako mi promaknu neke stvari. A ja tu trkeljam o hormonima. Naravno da je kod tebe to sve delikatnije i drugačije se ti hormoni gledaju.
    Sva sreća pa ste rano otkrili i možeš pratiti.
    Tata mi ima tumor na hipofizi ali su u kasnijim godinama skužili, razvilo u akromegaliju. Mi pretpostavljamo da je to krenulo u njegovim 30-40im godinama.
    Mislim da si u dobrim rukama i želim ti sreću i bebicu
    Hvala, draga.... Ma nisi ni mogla znati.. Mislim da nisam to no spominjala. Jeli tata ok? Kako se liječi?

  32. #2432

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Iva83 prvotno napisa Vidi poruku
    Estradiol 36,12 m.j. pmol/L Folikularna faza 46-607 ovulacija 315-1828 luteinska faza 161-774 postmenopauza 18-201 vadila sam nalaze taman kad je bio prvi dan M,koristila sam kontracepcijske tablete i decapeptyl inekcije,sinoc se javio dr.L i rekao da je prvi ultrazvuk u srijedu i da danas krecem sa gonalom,sto savjetujete,da ultrazvuk obavim ovdje u Hr ili kod njih?
    Iva83, meni je isto bio dr. L tražio da obavim uzv i javim mu pa sa će mi on onda reći kad da dođemo. Pošto smo mi išli avionom i slabe su veze, odlučili smo 1.uzv obaviti dole. Baš kako LaraLana kaže bolje je biti pod njihovim nadzorom. Došli smo u Mk dan prije prvog uzv. Malo me je trta bilo prevaliti toliki put, a da se možda ništa ne događa s jajnicima pa da se moramo vratiti sa prekinutim postupkom. Išli smo na rizik jer nismo imali izbora. Sad ako bude sve ok s jajnim stanicama, ako dobijemo embrij ići ćemo na vraćanje 3.dan, u petak 6.11. kad nam je i avion za nazad. Tješi me što je dr. L rekao da se ne brinem oko toga i da mi let i posli vožnja busom i autom neće smetati. A i LaraLana je tako napravila u svom uspiješnom postupku! Sad samo da se ne ureknem jer sam počela razmišljati toliko unaprijed....

  33. #2433

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    Jos cu poslozit sve i vidjeti onda sta i kako,hvala vam na odgovorima,to puno znaci

  34. #2434

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    13

    Početno

    Hi, pozdrav svima borilicama, nije me dugo bilo.
    Uživala sam ... u svojoj sreći.
    Nadam se da ste sve dobro i da ne odustajete i ustrajete u svojim borbama da dođete do svog malog srca.
    Ako trebate kakav savjet, bilo što vezano uz Makedoniju i odlazak u Sistinu, kontaktirajte me. Bilo da vam treba pomoć oko ishođenja troškova čitavog postupka od strane HZZO ili putnih troškova ili ako idete u skroz privatnom, vlastitom planu. Uživajte mi do tada, mi još malo pa ćemo ponovo...

  35. #2435

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Lunika, baš mi je drago da si se javila. Znači ponovo ideš za Mk. Kakav je plan? Ne mogu se sjetiti....jel te smrzlići cekaju gore?

  36. #2436

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Lunika konacno da si se i ti javila. Ti i Robertina ste u istom mjesecu rodile 2019-te.
    Pa napisi curama u vezi donacije embrija. 6000 eura i koliko embrija se dobije?
    Koliko su tebi vratili u dobitnom ciklusu?
    Jesu trodnevni ili petodnevni embriji?
    Mislim da za hzzo se vise manje vec sve zna sto placaju.

  37. #2437

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    13

    Početno

    Šta i Robertina je rodila u istom mjesecu? Baš krasno. Čestitam Robertina, s malim zakašnjenjem....hahahahaha.

    LaraLana nema se tu šta puno pisati, nakon mene jako mnogo žena i parova iz Lijepe naše je odlučilo pokušati u Makedoniji, i mislim da nisu pogriješili u svome odabiru, i svi koji su na ovom forumu u ovoj podtemi, znaju kolika je cijena, koliko se jajnih stanica ili embrija dobiva, koliko ih se vraća i koliko su stari, ali da ponovimo gradivo, 2 petodnevna.

  38. #2438

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Ma to znamo vec da puno parovo i samica ide u Makedoniju to nije vise tabu.

    Ne, nemoze se znati koliko ce se embrija dobiti no to nije bitno sad. Zar ti nisi isla jedina ovdje na forumu koja je pisala na donaciju embrija? To se uveliko razlikuje od donacije samo js ili spermatozoida.

    I da...ne vracaju se uvijek 2....pogotovo ne petodnevna.

  39. #2439

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Evo da se i ja javim. Preživjela i prebolila pobačaj u zadnjih cca 2-3 tjedna. Nažalost, pobačaj tabletama nije bio uspješan (ne preporučujem nikome) pa sam morala na kraju na kiretažu i sada min 5-6 mjeseci pauza, po riječima dr. Vrčića i Lazarevskog. Tako da sam na čekanju, no drago mi je da nas ima sve više u MK
    Posljednje uređivanje od Rikku : 01.11.2020. at 23:21

  40. #2440
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Hahaha Lunika pa nemaju oni kristalnu kuglu da se zna koliko ce embrija dobiti.
    U ovom slucaju sto je kao kod tebe "donacija embrija" ali bas nitko nije bio da je pisao ovdje. Zato se znaci nista ne zna oko toga i bilo bi lijepo da napises.
    Ako postoje paketi kao za js napisi koliko je onda embrija u toj cijeni od 6000 eura sto je pokrila RH. Bar si tako davno napisala.
    To se zbilja razlikuje i od obostrane donacije i od donacije js i spermatozoida.
    I nema potrebe da tako napises nema se tu sto puno pisati i da koji su na ovom podforumu da se znaju cijene a sama ponudis pomoc i da te se slobodno pita za savjet itd.

    U Sistini se vracaju i dvodnevni i trodnevni i petodnevni embriji i o tom odlucuje iskljucivo biolog a dr. L ili netko drugi se samo moze sloziti s tim.

    2 petodnevna vratiti kao sto je kod tebe bilo je vrlo hrabro.
    Iz tog razloga jer prvi put imas ET i blastice se mogu podijeliti a embrioredukcija se ne radi u Hr. I trodnevni i dvodnevni se mogu podijeliti ali vrlo rijetko.
    Tako da nije bas uobicajeno da netko tko ide prvi put pa bum odmah 2 blastice i jos si ispod 30 god. (Ako su god.ispravne jer si pisala da je dijagnoza menopauue u 27-oj godini).

    Tako da ovdje su sve provjerene info jako vazne i netrebaju se dizati tenzije jos u ovakvoj teskoj situaciji kao ato je danas i cure se bore kako da uopce i kad odu dole.

    Samo cu jos dodati da su nakon LareLane mnogi otisli na postupke u Sistinu i rijesili se predrasuda o Makedoncima jos davne 2014-te i hvala ti LaraLana neizmjerno na tome i sto se uvijek javljas i pises. Puno meni jako bliskih bebica je zaceto upravo u Sistini

  41. #2441
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Rikku prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se i ja javim. Preživjela i prebolila pobačaj u zadnjih cca 2-3 tjedna. Nažalost, pobačaj tabletama nije bio uspješan (ne preporučujem nikome) pa sam morala na kraju na kiretažu i sada min 5-6 mjeseci pauza, po riječima dr. Vrčića i Lazarevskog. Tako da sam na čekanju, no drago mi je da nas ima sve više u MK
    Rikku draga jako mi je zao i drz se...sto drugo pametno reci

  42. #2442

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Rikku prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se i ja javim. Preživjela i prebolila pobačaj u zadnjih cca 2-3 tjedna. Nažalost, pobačaj tabletama nije bio uspješan (ne preporučujem nikome) pa sam morala na kraju na kiretažu i sada min 5-6 mjeseci pauza, po riječima dr. Vrčića i Lazarevskog. Tako da sam na čekanju, no drago mi je da nas ima sve više u MK
    Joj Rikku kako mi je žao što se i to na kraju zakompliciralo. Bitno da je sad gotovo i da ćeš u novi postupak kad se oporaviš. Mozda do tad i ovo ludilo završi pa se sve posloži kako treba.

  43. #2443

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Lunika jako puno se ovdje posalo ali vjerojatno nisi citala.
    Kako ti prije tri godine nisi mogla iz zakona iscitati dal svoj problem mozes rijesiti u Hr tako i ovdje cure ne mogu iscitati kako i sto na kraju u biti pokriva hzzo. Kako je koja isla tako smo dobivali informacije i dosta su se i Makedonci pogubili u tome.
    Administraciji posaljes mail oni neznaju odgovor na pitanje.

    Jednima je pokriveno zamrzavanje presostalih embrija a drugima nije, pa svako malo druga cijena. Ne ide im to nazalost u prilog. Jedni dobiju Prolutex injekcije za 14 dana a drugi ne i tako u krug. Puno nejasnoca i zbrke ime jer su se malo pogubili pa Boban govori mi castimo....ma nikoga oni ne caste!!!!

    Jos nitko od cura nije isao na FET pa to neznamo dal se placa ili ne. A to da ponovimo gradivo sto pises o vracanju petodnevnog embrija koliko je tu moguce procitati do sad nisi pisala kakvi si ti vraceni a za ostalo si dobila odgovor.

    Hvala bogu pa nisi imala puno neuspjesnih transfera pa ne kuzis embrije i druge stvari s kojima se zene muce.

    Ovaj forum je prva informacija zemama i parovima i jako su bitne sve informacije jer puno nade polazu u postupke i Makedoniji. S toga ne treba pisati da oni koji su na temi da se zna koliko se cega dobije, kad se ne zna, vec treba pomoci i dati informaciju a ne tako sturo odgovoriti.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 02.11.2020. at 07:00

  44. #2444

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Nego branca kako si? Sutra je punkcija?

  45. #2445

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Nego branca kako si? Sutra je punkcija?
    Dobro sam, manje boli.. Sinoć bila po štopericu. Sutra je punkcija, jedva čekam!
    Ma ovaj moj pokupio neku prehladu pa sav šmrče i puše, ne mogu ga ni gledat...
    Ići ću sama na punkciju, nema smisla da on satima čeka dolje u kafiću dok ja dolazim k sebi. Mislim se da mu kažem da niti ne dolazi po mene poslije taksijem i da i to obavim sama u miru. LaraLana, reci mi ti si bez problema otišla iz klinike nakon opće i punkcije?

  46. #2446

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Jesam draga bez problema..ako je tako bolje da ne bude s tobom jer mu je sad imunitet nula pa da me bobere nesto jos drugo. Jedino ako ti ne bude dobro dogovori se s njim da tek onda dodje po tebe s taxijem.
    Kad sam ja mogla sve sama mozes i ti hrabra zeno
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 02.11.2020. at 07:53

  47. #2447

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam draga bez problema..ako je tako bolje da ne bude s tobom jer mu je sad imunitet nula pa da me bobere nesto jos drugo. Jedino ako ti ne bude dobro dogovori se s njim da tek onda dodje po tebe s taxijem.
    Kad sam ja mogla sve sama mozes i ti hrabra zeno
    Hvala, draga, olakšala si mi! Nek on doma miruje, i bude u pripravnosti za svaki slučaj. Ti i Rikku ste to odradile kao žene zmajevi, pa ću onda, nadam se, i ja...

  48. #2448

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Hah...Boban je malo previse opusten i to bi netko mogao krivo shvatiti. Boban nije dr i nema potrebe mu tu titulu poklanjati.
    Imam brdo postupaka iza sebe nazalost ali nisam ipak odabrala Sistinu da isti jedan odradimo tamo.

    Muz mi je Makedonac iz Skopja. Njegova sestra moja sogorica bas radi u Sistini na ivf odjelu u sali i svi ste ju imali priliku vidjeti....ime naravno necu otkrivati.
    U svakoj klinici ima nepravilnosti i nezadovoljstva pa tako i u ovoj. Nisu oni savrseni. Da se ovo, mislim na situaciju koja je u cijelom svijetu nije dogodila Boban bi vjerojatno otisao od njih iz puno razloga a i nije dovoljno placen za poslove koje obnasa. Tako da sudjeno mu je tamo ostati.

    Branca ti nisi platila troskove u laboratoriju to si napisala.

    vedre a tvoj suprug za vadjenje markera?

    Sretno cure svima
    Posljednje uređivanje od Libra : 02.11.2020. at 10:07

  49. #2449

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Libra, da nisam platila troškove labaratorija, ali sam zato platila 3 injekcije Triptofema koje su falile iako sam preko hzzo-a i trebali bi mi lijekovi za stimulaciju biti osigurani. Definitivno ima dosta nelogičnosti, ali tamo si toliko pod dojmom od svega i želiš da sve prođe ok da niti ne stigneš reagirati, pitati. Barem je meni tako.... Previše sam imala nervoze, stresa oko toliko stvari vezano za zdravlje zadnjih par godina da sam nekad kao cijepljena od reakcija....a i ne želim se natezati dok sam u postupku i pokušavam biti maksimalno opuštena.
    Posljednje uređivanje od branca_i : 02.11.2020. at 10:28

  50. #2450

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Branca razumijem te u potpunosti jer bolje je da ne pisem svoj br.postupaka i jedva jedva smo uspjeli. Brdo nelogicnosti ima al tko ce ga znati sto im sve vlasnik nalaze kako da postupaju (Turci) a postupak je ogromno poskupio s 1700 na 2200 eura :/

    Procitala sam gore u postu sto si pisala vezano za tvoju dijagnozu. Svu srecu ovog svijeta ti zelim od srca

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •