Stranica 8 od 122 PrviPrvi ... 6789101858108 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 6080

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #351

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Predracun od Makedonije ces dobiti na mail u roku par sati. I taj predracun saljes hzzou skupa sa svim vasim nalazima i sa tim zahtjevom za odobrenjem.

  2. #352

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Mislim da ides u Makedoniju tek kada im naši uplate. Tada ti se oni iz Mk jave i dogovarate se za taj prvi pregled i odlazak kod psihologa. Oni imaju svog vozača koji ce vas odvesti kod psihologa

  3. #353

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Kada se javljas njima u Mk na mail i zatražis ih predracun oni traze da im mailom posaljes vase nalaze. I tek tada ti daju predracun i papir da te primaju u postupak donacije

  4. #354

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Vedre? Ima kakvih novosti? Nešto mi miriše bi moglo uskoro....

  5. #355

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Nema srećo moja draga ništa još. Umrit cu dok docekam

  6. #356

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Vratili su se sa godisnjih i sada rade punom parom
    Nadam se a mozda se i varam

  7. #357

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Cure,
    još onda pitanjce-dva...

    Kada mogu zatražiti predračun? Mislim, taj predračun mom mpo doktoru treba ili?

    I to se šalje/ili osobno nosi na: HZZO, Margaretska 3, p.p.157?

    Imate li saznanja...svima odobre zahtjev ili?

    Hvala vam puno!

  8. #358

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Leptirica predracun ne treba tvom mpo dr.

    Ja sam sve to poslala preporuceno postom (iz Dalmacije sam).

    Do sada su odobrili svim curama koje su trazile.

  9. #359

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Hvala vam.

  10. #360

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Bok svima
    nova sam na forumu pa da se ukratko predstavim.. Imam 37 godina i živim s zaručnikom. Kako godinu dana nismo mogli zatrudniti, krenula sam u "potragu" zašto Prvo sam bila u Vinogradskoj, ali jednostavno nisam se mogla "priviknuti" na uvjete, pogotovo nakon rečene mi dijagnoze – nemam niti rezervu j. niti kvalitetu  S zaručnikom je sve ok. Nakon njih pokušala sam na postupak ići privatno i to dr. Dmitrović (presjajna je). Prvo sam išla na „prirodni“ postupak pa onda na umjetnu. Nažalost, ništa, ali sam barem dobila ljudsko objašnjenje i pomoć.
    Rekla mi je za Makedoniju i tako smo se odlučili za donaciju. 30.8. sam bila u Petrovoj gdje mi je dr. Tomčić ispunio formular (sve pohvale) i odmah taj dan predala osobno sve u HZZO (Magaretska). Moram pohvaliti i taj HZZO i gospođe, ekstra ljubazne. Sada smo u procesu čekanja odobrenja..
    Kako sam bila ubuđena i još pod šokom što ne mogu prirodno, a niti umjetno zatrudniti, nisam kopirala taj formular koji sam im predala niti nalaz Petrove  Nadam se da mi neće trebati opet .. Sada se ne mogu sjetiti da li mi je napisao koliko moram puta ići, a bome sam se i samo ja potpisala. Gospođa iz HZZO mi je pregledala sve i rekla je da je ok, tako da se nadam da me neće zbog toga odbiti. Javila sam se gđi. Bistri iz Acibadem Sistina u Skopju i za sada imam isto sve pohvale. Držim nam svima fige da što prije krenemo i uspijemo 

  11. #361

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Bambina, ne sekiraj. Zahtjev ti neće trebati. Ako ćeš morati ponovno, ponovno će ti pisati novi.
    Što se potpisivanja tiče, oni zovu ako nešto dodatno treba tako da ne brini oko toga.

  12. #362

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Dobila rješenje!!! Vedreeeeeee!!!!!!! Sve pokrivaju! Kako sam sretnaaaaa!

  13. #363

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Evo dobila i ja, ali nažalost, moram novi pisati jer je dosta toga krivo. U Petrovoj su mi rekli da dođem tek u ponedjeljak u pol 8 Nadam se da ću stići i da mi neće sve propasti.. LF2, ako želiš i možeš, napiši što sve pokrivaju? Nešto i prijevoza i smještaja, uz postupak, ili ne?

  14. #364

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    LF2 joj bas sam sretna. Sve cekam ovih dana da ce ti odobriti. Odlično. To su ti znaci postom poslali? Kod kojeg dr su poslali da daje svoje misljenje?

  15. #365

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Bravo. Napokon. Čestitam isto kao da si plus popišala

  16. #366

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Da li je sljedece da ti se oni iz Mk trebaju javiti kada im naši uplate i onda ides na dogovor kod njih?

  17. #367

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Opet ja.. Da li mi netko može i hoće napisati točno što su imali napisano od dr. na zahtjevu (ako imate kopiju)? Bojim se da će opet nešto krivo u Petrovoj ispuniti pa da me opet ne vraćaju .. Krive su bile točke 5., 7. i 9. te napomena uz tu točku.. Hvala puno svima

  18. #368

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Imam tri potpisa od doktora koji su radili vještačenje.
    U Makedoniji sam javila, oni su isto već dobili moje rješenje, znali su sve. Sad čekam da mi jave kad mogu na konzultacije. Javit će kad se doktor vrati jer je negdje. Sljedeći tjedan ćemo se čuti.
    Ja mislim da ćemo mi zajedno u postupak jer kako je netko pisao ovdje, čekaju da se skupi malo više ljudi da mogu naručiti j.s.
    Netko je pisao ovdje tipa ako ne upadne u rujnu, onda u prosincu. To je ok. Javim.

  19. #369

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    A jbt. Znaci 3 doktora su radili vještačenje. Mislila sam da samo jednome to posalju. Ali uglavnom vazno da je sve napokon riješeno.
    Dobro govoriš, vjerovatno cemo skupa u postupak. Jedva cekam.

  20. #370

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    LF2, čestitam!!!
    Znači, put Makedonije.

    I mene zanima, treba nešto posebno obrazlagati?

    Koliko puta država priznaje troškove mpo u Makedoniji?

  21. #371

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Ne znam koliko puta? Misliš u smislu da ne uspije? To ne znam. Recimo za Prag je moja frendica dva puta predavala jer joj prvi put nije uspjelo.
    Što se tiče zahtjeva, doktorica je imala kod sebe zahtjev, ispunila u smislu sve moje podatke, gdje, kod kojeg doktora i navela razlog zašto.

  22. #372

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Bambina, pod tockom 5 meni piše: Lječenje medicinski potpomognutom oplodnjom; donacija jajne stanice.

  23. #373

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Pod tockom 7. meni je dr naznacila 7 dana

    A pod tockom 9. Potrebna je pratnja. Suprug treba dati sjeme.

  24. #374

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Bambina tako je kod mene navedeno.

  25. #375

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Tak je i kod mene kao isto. Samo što mi je stavila križić na 14 dana. Ma to je tako nebitno. Pa ne plaća nam HZZO smještaj. Netko će bit duže, netko kraće, ovisi o puno faktora. Bitno je da je navela da idemo u dva navrata i da on ide samnom. A i to je HZZO-u bitno za putne troškove.
    Meni je samo drago da pokrivaju postupak, ništa mi drugo ne treba jer 6500 eura nemam.

  26. #376

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    LF2.....stiglo je i meni odobrenje. Ajme sritna li sam

  27. #377

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Lf2 zvala sam dr. Bobana. Čekamo srijedu da se dr.Lazarevski vrati. Pa ce nam javiti termin. Isto kao i kod tebe.

  28. #378

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Treba nam vjenčani list ne stariji od 6mj

  29. #379

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Psiholog 30e, javni biljeznik 30e i njihov taxi koji te vozi 30e

  30. #380

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Jeeeejjjjj, čestitam. Kaj misliš kad će to biti?
    Kakav vjenčani list? Nemam to. Imam potvrdu da živimo u vanbračnoj zajednici. I starija je od 6 mjeseci. Kaj mi treba nova?

  31. #381

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Mislim da ce ti trebati nova. Ako i vjencani ne smije biti stariji od 6mj.

  32. #382

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Dr. Boban mi je spomenio za vjenčani list a cura koja je bila kod njih nedavno mi je rekla da ne smije biti stariji od 6mj.

  33. #383

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    A ti si kod dr.Bobana ili dr.Lazarevski?

  34. #384

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Mi kada dođemo kod njih u Mk idemo kod Lazarevskog ili nekog drugog dr na uzv i to ti je niti 10min. Nakon toga smo kod Bobana na odabiru donora.

  35. #385

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Jedna cura je bila u 8.mj pa mi je sve to rekla.

  36. #386

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Kaze da nije imala mogucnost da sami odaberu donora nego da je Boban prema njoj i muzu sam odabrao donorku.

  37. #387

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    I pokazao im je sliku kako donorka izgleda.

  38. #388

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Kaze da nije imala mogucnost da sami odaberu donora nego da je Boban prema njoj i muzu sam odabrao donorku.
    Ne sviđa mi se to! Prvenstveno bi ja trebala odlučivati o donorici i nitko drugi. Oni bi mi trebali eventualno dati neke savjete. Ne volim takve muljatorske stvari.
    Što ti je još rekla, što nam sve treba sad kad idemo na konzultacije?

  39. #389

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Jedna cura je bila u 8.mj pa mi je sve to rekla.
    E a kad ide na postupak?

  40. #390

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Jutro cure,
    Prstim vas i drago mi je da uskoro idete u postupak.
    Boban Janevski je embriolog, nije doktor. I ja sam u pocetku tako mislila.
    Kako se kod mene radilo o donaciji sjemena ja sam sama odabrala par donora i kad sam dosla u Sistinu dva smo odmah eliminirali jer su vec bili narucivani a ja to nisam mogla niti znati jer to ne pise uz donore.

    Prije je bila otvorena stranica banke a sad se moras logirati. Mozda sad i ima mogucnost da se vidi u koje zemlje je isla isporuka sjemena.
    Hocu reci da sam sama birala donora pa tako da znate da imate pravo na to i inzistirajte bez obzira sto se radi o donaciji js.

    P.S pisite i izvjestavajte nas kao i do sad. Sretno

  41. #391

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Znam da je Boban embriolog.
    Ja znam da su neke cure kod njih same birale donora pa me je zbog toga i iznenadilo kad mi je jucer cura rekla drugačije.
    Kada odem na prvi razgovor kod njih onda cu ih sve pitati.
    A mogu im i mail poslati pa da nam objasne kako rade.

  42. #392

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Lf2, cura je znaci bila na tom prvom razgovoru. Sada joj nisu davali nikakvu terapiju već sada ceka uvoz js pa ce joj se dalje javiti i reći joj detaljnije kada i koje ljekove ce uzimati.

    Pitati cu je da li joj je jos nesto trebalo ponijeti na taj prvi razgovor.

  43. #393

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Mislila sam da ćemo tamo svi zajedno odlučiti o jajnim stanicama ali mislim da nam je najpametnije same se ulogirati pa možda tamo doć s nekom idejom. Dopisivala sam se i sa bankom iz Ukrajine ali se nisam ulogiravala upravo iz tog razloga misleći da ću tamo bit pametnija.
    Vedre, moguće da će ta cura čekati i nas? Jer smo tu već pisale da u Sistini čekaju da nas se skupi pa im jeftinije kada naruče više paketa.

  44. #394

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Jesu vas tražili UZV dojke? Mene jesu, nisam još. Budem prije nego odem.

  45. #395

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    LF2 ja isto mislim da cemo svi skupa.
    Pokusat cu se u ja ulogirat pa da vidim malo bolje.

  46. #396

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    LF2 ja isto mislim da cemo svi skupa.
    Pokusat cu se u ja ulogirat pa da vidim malo bolje.
    Možda i bude prije 12 mjeseca.... aaaaaaaaa.

  47. #397

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Ja se isto nadam da bi mogli prije 12.mj.

    Nisu mi spominjali za uzv dojki. Znači i to nam treba. Iako mislim da to sve imam kada sam se spremala u Pfc. Oni su trszili i pregled srca i pluća.

  48. #398

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Valjda nam neće reć dođite tipa prekosutra....

  49. #399

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    E neće neće. Načekat cemo se sada.

  50. #400

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Bambina, koliko je trebalo da dr. Tomčić ispuni formular za Makedoniju? Ja sam bila kod dr. Vrčića i on od mene traži da 3 mjeseca ne pijem kontracepciju, napravim hormonsku obradu i dođem kod njega na uzv, a tek onda će pisati zahtjev. Meni je 3 mjeseca, za ženu s endometriozom i endometriotičnom cistom, to ipak vrlo riskantno. Jer evo menga koju trenutno imam (nakon 7 mjeseci hormona) je toliko obilna i bolna da nisam mogla na posao. A cista se hrani krvlju. Pa računam ta 3 mjeseca, pa vrijeme da dobijem odobrenje, pa dok dođem do Makedonije... možda prođe i 6 mjeseci. A biti 6 mjeseci bez kontracepcije je za moj stadij endometrioze preopasno. Jer ako se cista poveća, moram na operaciju ponovo :/

    Ima li tko mišljenje? Zašto me traži 3 mjeseca i tek onda će potpisati zahtjev?

    Koliko se inače čeka odobrenje od HZZO-a?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •