Stranica 22 od 122 PrviPrvi ... 1220212223243272 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,051 do 1,100 od 6080

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #1051

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Mia38 prvotno napisa Vidi poruku
    Sto manje sresa i samo slijedit upute, tak si ja to zamisljam....Ja imam miom i cistu. Moja dokt tvrdi da su na mjestu koje ne bi trebalo smetati al pretpostavljam da cu to tek znati sigurno kad odem tamo na prvi pregled i konzultacije. Da li si nosila kakve nalaze jos? Meni Lazarevski pisao da napravim samo AMH, zbog godina. Nista drugo jos nisam pripremila....
    Nosila sam sve sto god sam imala, čak i nalaz uzv dojki jer sam čitala da to znaju tražiti. Dr je gledao samo nalaze od Mpo. Najviše je gledao spolne hormone koje sam jedine imala nove i AMH. I meni je istaknuo najviše AMH. Ali mu je ipak najbitniji bio uzv. Brojao je antralne folikule i bio zadovoljan (8-10 na svakom jajniku) tako da me malo smirio. Napravi AMH kako ti je rekao, a drugo što stigneš. Meni stvarno oko ničeg drugog nije radio problem, a sve je bilo ili isteklo ili pred istek.

  2. #1052

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    odlicno,ajde mi posalji email da ti posaljem slike.Ja nisam fotokopirala tekuci ni zdrastve niko me nije trazilo.Bitni su svi nalazi,sve papire sta imas,spermiogram netreba novi.Ako je uredan.Vjencan list ili potvrdu od izvanbracnoj zajdnici.Sretno

  3. #1053

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    E to bi bilo baš super, za tjedan dana idem dr da mi popuni papire, pa ne bi bilo loše da točno znam kako treba. Nalaze sam sve kopirala, osobne i zdravstvene i karticu tekućeg računa. Još mi fali zamolba i taj zahtjev od dr. Valjda je to onda to.
    Planiram to odmah i osobno predati u Margaretsku
    Bok. Prema zahtjevu HZZO- Zahtjev i prijedlog za upućivanje na liječenje u inozemstvo 2020
    1. podaci - dr ispunjava tvoje osobne podatke
    2. dijagnoza - "ženska neplodnost"
    3. podaci o tijeku - ovisi o tvojim nalazima, ali meni piše "niska rezerva što upućuje na prijevremenu menopauzu (perimenopauza). Indicirano lijećenje u inozemstvu"
    4. Razlozi - "zbog niske rezerve, trudnoću je moguće ostvariti uz doniranu jajnu stanicu"
    5. vrsta- "za donaciju oocita u inozemstvu. Postupak medicinski pomognute oplodnje (IVF/ET uz donaciju oocita). Postupak će se obavljati u 2 odlaska (1. odlazak na konzultacije i pregled oba partnera, a 2. odlazak IVF/ET uz donaciju oocita)"
    6. prijedlog - meni je "Acibaden Sistina, Skopje, Makedonija"
    7. očekivano - "1. odlazak - 1 dan; 2. odlazak 3 dana"
    8. prijedlog prijevoza - ja stavila avion, ali oni plaćaju odnosno vraćaju lovu samo za samo najjeftiniji - bus ("javni prijevoz")
    9. potreba pratnje - "da; 1. i 2. odlazak; član obitelji"
    10. potreba smještaja za dijete- "ne" (smještaj općenito plaćate sami)
    11. napomena - "predložen postupak je po prijedlogu Referentnog centra Ministarstva zdravstva za humanu reprodukciju" ( nakon što ti liječnik u Petrovoj ispuni sve i potpiše i požigira, zahtjev ide na njihovu Komisiju da još oni daju svoj amen - meni je 3 droktora potpisalo; jedno vrijeme čekaš)
    12. izjava- pazi: potpisujete se oboje (ti i muž/partner)

    Pazi da su žigovi i potpisi na tom zahjevu. Kada ti je gotovo, ideš u HZZO u Magaretska 3 (blizu Trga)- super su gospođe. Napomena - nadam se da si se već javila u Makedoniju jer ti oni mailom moraju poslati dopis da te primaju na liječenje. Taj dopis i zahtjev predaješ HZZO-u (zajedno s ostalim kopijama nalaza). Nakon što ti odobre, vode te u HZZO Dalmatinska (kod Frankopanske). Pravnica je tamo super . Kad dobiješ njihovo Rješenje (glasi na muža/partnera i tebe).

  4. #1054

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Cure koje idu na stimulaciju, kako ste na kraju sredile situaciju s Bistrom - možemo li ići u Petrovu na stimulaciju ili moramo u Makedoniji? Meni Bistra i dalje tvrdi da moramo to obaviti tamo, pa sad gledam da si rezerviram kartu, ali onda sam u MK točno 21 dan zbog letova kojih zasad još uvijek nema osim ponedjeljkom i petkom, a ne znam kad će mi doći točno ciklus itd. Dakle, 21 dan u MK, čekanje menge, stimulacija i postupak.
    Posljednje uređivanje od Rikku : 01.08.2020. at 21:02

  5. #1055

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok. Prema zahtjevu HZZO- Zahtjev i prijedlog za upućivanje na liječenje u inozemstvo 2020
    1. podaci - dr ispunjava tvoje osobne podatke
    2. dijagnoza - "ženska neplodnost"
    3. podaci o tijeku - ovisi o tvojim nalazima, ali meni piše "niska rezerva što upućuje na prijevremenu menopauzu (perimenopauza). Indicirano lijećenje u inozemstvu"
    4. Razlozi - "zbog niske rezerve, trudnoću je moguće ostvariti uz doniranu jajnu stanicu"
    5. vrsta- "za donaciju oocita u inozemstvu. Postupak medicinski pomognute oplodnje (IVF/ET uz donaciju oocita). Postupak će se obavljati u 2 odlaska (1. odlazak na konzultacije i pregled oba partnera, a 2. odlazak IVF/ET uz donaciju oocita)"
    6. prijedlog - meni je "Acibaden Sistina, Skopje, Makedonija"
    7. očekivano - "1. odlazak - 1 dan; 2. odlazak 3 dana"
    8. prijedlog prijevoza - ja stavila avion, ali oni plaćaju odnosno vraćaju lovu samo za samo najjeftiniji - bus ("javni prijevoz")
    9. potreba pratnje - "da; 1. i 2. odlazak; član obitelji"
    10. potreba smještaja za dijete- "ne" (smještaj općenito plaćate sami)
    11. napomena - "predložen postupak je po prijedlogu Referentnog centra Ministarstva zdravstva za humanu reprodukciju" ( nakon što ti liječnik u Petrovoj ispuni sve i potpiše i požigira, zahtjev ide na njihovu Komisiju da još oni daju svoj amen - meni je 3 droktora potpisalo; jedno vrijeme čekaš)
    12. izjava- pazi: potpisujete se oboje (ti i muž/partner)

    Pazi da su žigovi i potpisi na tom zahjevu. Kada ti je gotovo, ideš u HZZO u Magaretska 3 (blizu Trga)- super su gospođe. Napomena - nadam se da si se već javila u Makedoniju jer ti oni mailom moraju poslati dopis da te primaju na liječenje. Taj dopis i zahtjev predaješ HZZO-u (zajedno s ostalim kopijama nalaza). Nakon što ti odobre, vode te u HZZO Dalmatinska (kod Frankopanske). Pravnica je tamo super . Kad dobiješ njihovo Rješenje (glasi na muža/partnera i tebe).


    Medo2711 hvala ti puno. Zaista si se potrudila sve napisati. Nije me bilo preko vikenda pa opće nisam pročitala poruke, inače bi ti poslala e-mail. Hvala ti na detaljnom opisu, a vjerujem da će i drugim curama biti od koristi.

  6. #1056

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Molim..,jos jednu stvar nisam napisala..mora pisati ivf/et/icsi to ne zaboravi...da te ne vracaju nazat.Gdje ides,kod kojeg dr za popunjavanje?

  7. #1057

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Molim..,jos jednu stvar nisam napisala..mora pisati ivf/et/icsi to ne zaboravi...da te ne vracaju nazat.Gdje ides,kod kojeg dr za popunjavanje?
    Zahtjev sam skinula sa stranice HZZO međutim piše mi datum 04/12/2017, postoji li neka novija verzija zahtjeva a ja ga ne vidim????
    Imaš li možda kopiju popunjenog zahtjeva?
    Na sv. duh idem kod dr. Luetić...

  8. #1058

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Domaćica,
    to je taj. Mislim da ne postoji noviji.

  9. #1059

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Domaćica,
    to je taj. Mislim da ne postoji noviji.
    Hvala ti Leptirica82.

    Nadam se da ćemo uskoro svi skupa popiti kavu

  10. #1060

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Rikku,

    ja sam se na kraju dogovorila da idem u Petrovu. Ali mislim da je jedini razlog tome jer sam dobila i krećem sa stimulacijom (ako mi nalazi hormona budu ok). Da nije tako, morala bi i ja po lijekove. Sada nema šanse da stignem dolje po lijekove i vratim se nazad.
    Kada ti počinješ?

    Je li itko cure od vas pitao, vraćaju li 1 ili 2 ili je to naša odluka? Ako bude dosta jajnih stanica, može li se kod njih ći kasnije na FET ili opet sve ispočetka?

  11. #1061

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Je li itko cure od vas pitao, vraćaju li 1 ili 2 ili je to naša odluka? Ako bude dosta jajnih stanica, može li se kod njih ći kasnije na FET ili opet sve ispočetka?[/QUOTE]

    Ovo i mene zanima....

  12. #1062

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Lara Lana, nisam jos bila kod njih. Javiti cu im se kroz koji dan i sa slj ciklusom krećem.

  13. #1063

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Cure sretno.svima. Pratim vas ali u veeelikoj sam gužvi. Kod njih ste u dobrim rukama. Za nista ne brinite

  14. #1064

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Da se nadovezem za prijevoz taxiste...mislim da je 30e kada dođe po vas na aerodrom, 10e kada vas vodi do biljeznika i 30 e kada vas vraća na aerodrom. Ne sjecam se ni ja vise koliko smo to tocno platili

  15. #1065

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Je li itko cure od vas pitao, vraćaju li 1 ili 2 ili je to naša odluka? Ako bude dosta jajnih stanica, može li se kod njih ći kasnije na FET ili opet sve ispočetka?
    To bi trebala biti vaša odluka koliko ćete vratiti.
    Ukoliko dobijete više embrija, naravno da možeš na FET, pa to su vaši embriji.
    Mi imamo 4 smrznuta. Prva godina čuvanja je besplatna, nakon toga 300€ po godini.
    Posljednje uređivanje od LF2 : 03.08.2020. at 17:50

  16. #1066

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    skines sa stranice i isprintas,taj nosis za ispuniti.Sprintaj si dva,ak nesto pogrijesi.Ja sam svojoj dr. Ispunila sve pa ona prepisala samo.Smijala se da sam streberica...hahaha
    Ona je jos sa svojim rijecima nesto dodala.

  17. #1067

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    To bi trebala biti vaša odluka koliko ćete vratiti.
    Ukoliko dobijete više embrija, naravno da možeš na FET, pa to su vaši embriji.
    Mi imamo 4 smrznuta. Prva godina čuvanja je besplatna, nakon toga 300€ po godini.
    U slučaju FET-a da li treba ponovno tražiti odobrenje HZZO-a? S obzirom da se kod donacije spermatozoida uzima materijala za 3 puta, u slučaju prvog neuspjeha tražimo opet predračun za novi postupak od klinike, umanjen za te već plaćene spermatozoide, pa onda opet tražimo odobrenje od HZZO-a?

  18. #1068

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Rikku,
    jesi ti uspjela što dogovoriti?

  19. #1069

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Medo2711,
    do kada ostaješ u Makedoniji? Ti si tamo 13.?

    Ja si gledam ove zrakoplove i nema ih baš nešto u tom periodu. Uff, mora se dobro isplanirati put tamo i nazad.
    Ili ćemo i mi autom. Ne znam koliko je to preporučljivo nakon transfera.

  20. #1070

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Jedan dan ostajem.Idem 12 i 13.08 se vracam nazat.Idem na kozultacije samo.Da nema aviona i jos je sezona.Tesko nesto skombinirati.Nadam se na jesen bolje to.Mi idemo autom jer nam jedina opcija.Kad ti trebas biti dolje?Mozda nakon trasfera ostati jos koji dan dolje ili nazat avinom jer je to 60min voznje.

  21. #1071

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Ne znam još točno, ovisno o folikumetrijama i štoperici. Ali oko 15, ako sam donekle dobro preračunala, dan-dva možda prije.
    Od 3. dana krećem s pikanjem. Sutra idem vaditi krv i valjda će mi dati i lijekove. Nemam pojma. Sutra ću biti pametnija.
    I valjda će mi ti hormoni biti ok.
    Posljednje uređivanje od leptirica82 : 03.08.2020. at 23:48

  22. #1072

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam još točno, ovisno o folikumetrijama i štoperici. Ali oko 15, ako sam donekle dobro preračunala, dan-dva možda prije.
    Od 3. dana krećem s pikanjem. Sutra idem vaditi krv i valjda će mi dati i lijekove. Nemam pojma. Sutra ću biti pametnija.
    I valjda će mi ti hormoni biti ok.
    Drzim ti fige da se prode kako treba.Ti ides na donaciju spermija?

  23. #1073

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Rikku,
    jesi ti uspjela što dogovoriti?
    Ne, moram to obaviti u Makedoniji kako Bistra kaže pa u ponedjeljak 10.8. idem na let, čekati mengu tamo pa kad dođe, krenuti sa stimulacijom i dalje vidjeti što će biti. Uglavnom, povratak mi je tek 31.8. Bit ću 21 dan u Makedoniji i barem upoznati Skopje ako ništa. Koma je ovo što moramo toliko biti u Makedoniji. Jer mogla sam ja otići tamo po ljekove i vratiti se nazad, no nema mi smisla, pogotovo financijski, dok platim kartu i smještaj jer nema letova, dođe mi na isto kao da budem u Makedoniji. Tako ću ovaj put, a za drugi se treba raspitati kod HZZO-a zašto ne možemo u Petrovoj obaviti stimulaciju, iako u rješenju piše da možemo i sve mi je u Petrovoj već bilo dogovoreno.
    Posljednje uređivanje od Rikku : 04.08.2020. at 15:25

  24. #1074

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Rikku, gdje ćeš imati smještaj?

  25. #1075

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    U slučaju FET-a da li treba ponovno tražiti odobrenje HZZO-a? S obzirom da se kod donacije spermatozoida uzima materijala za 3 puta, u slučaju prvog neuspjeha tražimo opet predračun za novi postupak od klinike, umanjen za te već plaćene spermatozoide, pa onda opet tražimo odobrenje od HZZO-a?
    Ako se uzima materijala za tri puta onda mislim da vam je to sve plaćeno ako sam dobro shvatila. Ono što si dobila u odobrenju to ti je sve plaćeno. Stvarno mislim da za FET me treba sve ispočetka. Na vama je u principu da mailom javite na HZZO što ste obavili i da li je uspjelo ili ne. Ja im se nisam javila (jer smo dugo čekali j.s. pa su oni mene nazvali). I rekli da im se obavezno javim nakon postupka jer i oni vode evidenciju o svemu. Tako da ti je najbolje, ako dođe do toga, pitati njih na HZZO.

  26. #1076

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Rikku, gdje ćeš imati smještaj?
    U nekom apartmanu vjerojatno, gdje imam kuhinju. Jedna cura je sada tamo pa ću ja samo nakon nje doći. Inače, ona je sad u Makedoniji i kaže da je tamo u bolnici kaos, Lazarevski joj je na 2. ultrazvuku pojačao terapiju i rekao da dođe na novi uzv tek za 6 dana, ona danas otišla na svoju ruku tamo jer joj je bilo čudno tek za 6 dana (kod Lučingera se recimo ide skoro svaki dan), pregledala ju je neka užasno drska doktorica i rekla da hitno mora ujutro uzeti cetrotidu jer će inače folikuli puknuti. Od Lazarevskog ni a. Jako je nezadovoljna zasad. Ja se nadam boljem iskustvu.

    E da, cure, pitanje - kad je najbolje uzimati stimulaciju? U MK mi piše između 14 i 22h, a u Petrovoj je pisalo od 12 do 14.30. Čisto da vidim je li to svejedno ili imate kakav savjet/iskustva.
    Posljednje uređivanje od Rikku : 04.08.2020. at 20:50

  27. #1077

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako se uzima materijala za tri puta onda mislim da vam je to sve plaćeno ako sam dobro shvatila. Ono što si dobila u odobrenju to ti je sve plaćeno. Stvarno mislim da za FET me treba sve ispočetka. Na vama je u principu da mailom javite na HZZO što ste obavili i da li je uspjelo ili ne. Ja im se nisam javila (jer smo dugo čekali j.s. pa su oni mene nazvali). I rekli da im se obavezno javim nakon postupka jer i oni vode evidenciju o svemu. Tako da ti je najbolje, ako dođe do toga, pitati njih na HZZO.
    LF2, imaš pravo, najbolje ako dođe do toga provjerit s HZZO-om. Malo sam otišla s razmišljanjem daleko, a tek mi je prvi pokušaj u Mk preko HZZO-a. Kad čitaš forum nameće se hrpetina pitanja, kad nas ima dosta i sa svakakvim kombinacijama.

  28. #1078

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Kaos je bio u klinici i kad smo mi bili prošli ponediljak. Kasnilo se na sve što se moglo kasniti. No, nama su svi od reda bili jako ljubazni, pa se nadam da će tako biti i kad dođem za punkciju. A u Cita sam uvijek uzimala stimulaciju oko 13 sati.

  29. #1079

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Ja u Petrovoj izmedu 17 i 18 tako je bilo uvijek.Tamo oni osobno daju izmefu 17 i 18.I meni je doma receno isto.A stopericu u 22 sati.

  30. #1080

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    koliko ste dugo bili?Vremenski koliko sve to traje?

  31. #1081

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja u Petrovoj izmedu 17 i 18 tako je bilo uvijek.Tamo oni osobno daju izmefu 17 i 18.I meni je doma receno isto.A stopericu u 22 sati.
    Baš čudno, na vratima im piše da je davanje terapije od 12 do 14.30h, a prošli ciklus kad sam trebala krenuti su mi isto rekli da dođem u 12h da mi oni daju prvu injekciju. Zapravo sam htjela pitati je li svejedno kada se daje ta prva injekcija?

  32. #1082

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Medo2711,
    da, donacija spermija.

    Ne znam ni ja što je s tom Petrova/Makedonija i tim lijekovima.
    Ja sam danas bila u Petrovoj i naporan dan. Neke stvari nisam znala pa savjet... pazite da dođete sa svim papirima k njima. Treba im OIB od oba partnera, spermiogram (ako se ide na donaciju jajnih stanica), kopije osobnih, papa i brisevi (ne stariji od 1 godine), vjenčani list ili izjava o izvanbračnoj zajednici, zadnji nalaz. I ponesite i nalaz od dr. iz Makedonije i ova rješenja od HZZO-a. Samo to sve iskopirajte jer njima trebaju kopije. Mislim da je to sve. Bitno je da imate nekakav pregled kod nekog od dr. prije dolaska po lijekove. Ja sam sva sreća bila kod dr. prije na nekoliko kontrola i kada su mi pisali zahtjev za mpo tako da smo se samo na to nadovezali.
    Oni u Petrovoj kažu da stimulacija ide kod njih, ovi iz Makedonije da ide kod njih. I na kraju, svi smo zbunjeni. Kažu da već imaju sada 4 cure koje idu za Makedoniju.

    Nakon svega, sutra krećem. Gonal ujutro. Petrova htjela već danas. Pokazala im mail od dr. da sutra krenem pa pristali.
    Uzv mi zakazali za pon.
    Ali opet imam problem.
    Po Petrovoj bih Cetrotide trebala uzeti u sub i ned, a dr. L. mi je danas napisao da tek u nedjelju da počnem. Nemam pojma koga slušati sada, Ima tko iskustva?
    Posljednje uređivanje od leptirica82 : 05.08.2020. at 00:26

  33. #1083

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Jojjjj sve se nesto tako bezveze zakompliciralo s tim lijekovima i stimulacijom.

    Ako je dr. Lazarevski rekao da krenes s Gonalima 2 dan kreni a ako je 3 dan onda kreni treci.
    Mislim iskreno ti nije neka razlika ruku na srce.

    Sto se tice Cetrotide ona se ne moze na pamet bez uzv davati jer ona sama ti i usporava rast folikula i cuva u biti da ne puknu.
    Mislim ono kako ce se znati kod tebe kako i kojom brzinom ce ti rasti folikuli.
    Obicno se Cetrotide uvodi kad su folikuli oko 13, 14 mm.
    Ja sam terapiju uzimala kasno navecer jer je tako trazio dr. Lazarevski. Iz tog razloga da se ne primi isti dan i Cetrotide i Stop injekcija.
    Znaci ako je npr.u cetvrtak navecer bio.zadnji gonal i cetrotide onda dan kasnije u petak u isto vrijeme ili pol sata kasnije ide Stop. I nakon 35 do 36 sati iza ti je punkcija.

  34. #1084

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Nemam pojma kako.
    Dr. Lazarevski je rekao da se pikam ujutro. U pon uzv, a u nedjelju Cetrotide.

    U Petrovoj Cetrotide kažu sub i ned pa će onda poslije uzv vidjeti.

    Pretpostavljam da ću dan, dva primati obje i onda nastavljam samo Cetrotide do štoperice. Koliko dugo se obično uzimaju Cetrotide?
    Ide to tako nekako? Sad si mislim, kad će moja štoperica biti.

    I još pitanjce, kad se obavlja anesteziolog zbog punkcije?

  35. #1085

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Ne znam, onda su i oni izgleda malo sve to promjenili sto se tice protokola, na Makedonce mislim.
    Nista slusaj dr. Lazarevskog. Sad citam sto ti je tocno napisao. U nedjelju cetrotide a u pon uzv. Radi sigurnosti u nedjelju cetrotide da folikuli ne narastu previse, cetrotide kontrolira. I gonali se primaju do kraja isto.
    Dole ces obaviti anesteziologa ako ne obavis ovdje.

    Jel kuzite sad koliko je bitno da mozete biti dole.

  36. #1086

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Stvarno se sve zakompliciralo.... Sreća moja sto sam stimulaciju dobila sad kad sam bila u Mk, inače bi ludila di i kako. Ja ću stimulaciju davati sama kako mi odredi dr. L. Jedino ne znam još gdje ću raditi folekulometrije. Ne ide mi se zbog toga iz Zd u Zg u Petrovu, ili privatno u St. Pogotovo kad čujem koliko i Petrova komplicira. Da li je koja cura iz Zd i da je radila to u Zd, i kod koga (mislim na folekulometrije) ? U zadarskoj bolnici je samo jedan mpo dr koji bi to mogao raditi, ali je pitanje kako će raditi kad meni bude trebalo, a i hoće li biti vikend....

  37. #1087

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    LaraLana,
    Znači Cetrotide sprječava da folikuli puknu, ali svakako će rasti još uz uzimanje Gonala?

    Da, najbolje je biti tamo. Ali nekada neke druge stvari malo zakompliciraju tu mogućnost.
    Kad bi onda bilo pametno ići k njima? Čim si dam štoperica ili otputovati na dan davanja pa si dati tamo?
    Ak sve ovo pijan ujutro, kak će onda punkcija biti ujutro kad je 35,36 sati od štoperice ujutro popodne, (nadam se da kužite pitanje)?
    Ne znam što reći u Petrovoj, ak pitaju zašto nisam u sub dala.
    Sad si razmišljam da možda platim uzv u sub kod nekog priv. Jel bi to bilo pametno ili ne.

    Branca, ja bi isto išla priv da sam uspjela te lijekove dobiti u Makedoniji. Ne bi se ni javljala u Petrovu. Ali tako se po složilo ovaj put. Nadam se da će biti uspješan. Ili barem da će drugi put biti FET.

  38. #1088

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Ja mislim da ću u Mk ići prije štoperice, taman da ju mogu tamo dati. Nekako mi se to čini bolje nego da ju dam tu pa letim nakon. A i to prije štoperice bi trebalo biti dovoljno prije da se ne zakasni jer onda je problem. U biti kako LaraLana kaže najbolje je ako se može sve obaviti kod njih. I ja bi bila najsigurnija. A definitivno mislim da treba uzimati stimulaciju kako odredi dr. L i raditi tako i uzv. Koliko sam shvatila ovi koji nam rade folekulometrije u RH su tu samo da utvrde veličinu folikula i debljinu endometrija pa da javljamo u Mk, a da onda dr. L dalje prema tome usmijerava postupak. Barem sam ja tako shvatils da treba biti. Dr iz RH se ne bi trebali puno petljati u terapiju.

  39. #1089

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Branca,
    i ja si tako razmišljam. Ako ne bude zrakoplova, onda autom.

    Ja sam (tj. muž ) danas piknuo prvi Gonal. Ufff, već sada me strah. U biti, nije stavr u injekcijama nego kako ću reagirati, hoće boliti te folikule, moram li se pripaziti s kućanskim poslovima ili mogu sve normalno? Malo paničarim, ali smirit ću se. ))))

    Rikku, taj apartman blizu bolnice ili negdje bliže centra? Mi razmišljamo uzeti hotel negdje u centru da u slobodno vrijeme malo i prošetamo.

  40. #1090

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Slazem se s branca sto je napisala. Bolje je prije stop injekcije biti dole. Ne mjere svi doktori jednako folikule i endometrij. U pravilu oni dole vade estradiol i progesteron prije vec se daje stop. Progesteron ne bi smio biti veci od 1...ne znam sad koja mjerna jedinica.

    Leptirica rast ce folikuli ne brini za Cetrotide.
    Znaju oni sto rade.

    Gle ako ces kroz jutro jos primiti Gonal i Cetrotide navecer ce ici stop.injekcija bez obzira na sve. Tako da moze biti punkcija 36 sati ujutro od stop, kuzis.

    U Petrovoj sve recite kako su vam rekli iz Sistine.
    Pitajte i dr. Lazarevskog dal je potrebno da se napravi uzv za svaki slucaj. Imate ordinacija po Zg da rade i vikendom.
    Uostalom ovi u Petrovoj su duzni vam napraviti uzv ako treba. Pa i svojim pacijentima rade ako treba.

    Pitajte i nas ovdje sve u sto niste sigurne rado cemo pomoci.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 05.08.2020. at 17:15

  41. #1091

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Pokazala sam im mailove od dr. L (isprintala) gdje piše koji dan Cetrotide pa mi ipak dali od subote, a ne od ned.
    Dogovorila sam se s doktorom da svakako u sub odem priv na uzv negdje (valjda će me primiti, tj. imati mjesta) pa će onda on vidjeti što i kako.

    U pon kada dođem ću dobiti ostatak lijekova. Nadam se i štopericu pa da se mogu s dr. L dalje dogovarati.

    Hvala vam na svemu. Baš sam malo u strahu. Valjda je tako svima prvi put. Trudim se max biti što opuštenija.

  42. #1092

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    E super si to napravila tak i treba. Naravno da nam je svima tako prvi put bilo, to je normalno.
    Zovi ove klinike koje rade postupke a ne obicnog privatnog gina. Ipak se oni bolje razumiju i to im je uza struka.
    Primit ce te vec netko u subotu, objasni im situaciju.

    Kasnije veceras kad stignem cu vam napisati di sam ja odsjela i ostale detalje.

  43. #1093

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Leptirice, sad sam i ja uzbuđena zbog tebe kad čitam kako si krenula sa stimulacijom.... I što ti se sve mota po glavi. Jedino čega se sjećam da me je sestra od mog mpo dr u mojim prethodnim postupcima upozorila je da izbjegavam piti tablete za bolove, pa čak i lupocet i lekadol, ako baš nije nužno, jer da nije dobro za jajne stanice. Sve drugo sam mogla normalno raditi. A kako su rasle jajne stanice znalo me sve više i jače boliti. Ali ništa neizdrzljivo.
    Koliko li je ovo sve kompliciranije nego kad sve radiš u RH. Stvarno nakon sve ove muke i strepnje nadam se da nas na kraju sve čeka najljepša nagrada!
    Posljednje uređivanje od branca_i : 05.08.2020. at 18:52

  44. #1094

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Da, baš je sve onak...svatko ima svoj princip rada. Ajd da sam to već prošla nekoliko puta možda bih i znala što i kako. Ovako, sva u borbama. Ali dobro. Sve je to dio ovoga tako da vjerujem da će ipak na kraju sve to biti ok. Sutra zovem mpo giniće.

    Branca, boliti pri hodu, pri ležanju? konstantno, povremeno?
    Vjerujem da nas sve čeka. Zaslužile smo sve! Treba biti pozitivan i prbati se očito zabaviti drugim stvarima da nam psiha bude bolje. ))

    Hvala vam curke na potpori!!

  45. #1095

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, baš je sve onak...svatko ima svoj princip rada. Ajd da sam to već prošla nekoliko puta možda bih i znala što i kako. Ovako, sva u borbama. Ali dobro. Sve je to dio ovoga tako da vjerujem da će ipak na kraju sve to biti ok. Sutra zovem mpo giniće.

    Branca, boliti pri hodu, pri ležanju? konstantno, povremeno?
    Vjerujem da nas sve čeka. Zaslužile smo sve! Treba biti pozitivan i prbati se očito zabaviti drugim stvarima da nam psiha bude bolje. ))

    Hvala vam curke na potpori!!
    Znalo me zatezati u trbuhu, posebno na dodir, i to više pri kraju kako se bližila punkcija. Imala sam osjećaj da su jajne stanice oooogromne. Bilo mi je nekad nezgodno u autu, po putu do St (tamo sam obavljala i sve folekulometrije). Ali mi je to znalo biti uglavnom kad bi imala više jajnih stanica. Ne mora tako tebi biti. I definitivno nije bilo neizdrzljivo. Tu stvarno nema pravila. Punkcija me je recimo više bolila kad sam imala 5 jajnih stanica nego kad sam imala 19. I gore sam podnosila blagu stimulaciju tabletama (letrozol i klomifem), nego ful stimulacju sa inekcijama pergoveris. Stvarno nema pravila.
    Ali sjećam se da mi je prvi postupak bio najdraži, neki poseban osjećaj me držao. Leptirice, možda i bolje da nisi prošla do sad postupke. Ja imam, a vjerujem i većina drugih cura, traume od prijašnjih postupaka pa mozda i pušemo na hladno i kad ne bi trebale... I stalno pokušavamo biti koji korak unaprijed. To zna biti naporno za sve oko nas i nas same... Hehe
    Ipak, mislim da mi najbolje poznajemo svoje tijelo i treba ga slušati i ne prepustiti sve slučaju. Treba reći svoje mišljenje i postavljati pitanja. Ja sam imala sreće pa mi je do sad mpo dr bio po tom pitanju dobar i našli smo se bili na istoj valnoj duljini. Mislim da je važno imati povjerenje u doktora i biti što više opušten. Dr. L mi je ostavio dobar dojam i nadam se da će s njegove strane biti sve ok. A ono drugo je u božjim rukama... Zato Leptirice, sve to što osjećaš je normalno i ne sekiraj se, samo kul i odradit ceš to!

  46. #1096

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Hvala vam na dizanju morala i na podršci! Lijepo je kada imaš kome reći svoje strahove bez osuda i sa iskrenom pomoći.


    Rikku,
    kad bi menga trebala doći? Ako hoćeš, pošalji mi broj na privat pa se možemo tamo vidjeti ako budeš htjela.

  47. #1097

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Branca,
    ma ja bi i 2 koraka naprijed. Inače volim sve znati što me čeka. tako i u ovome. Iako se za neke stvari ne bih trebala uopće opterećivati već ići i prolaziti dio po dio puta i vjerujem da će na kraju sve biti dobro. Hvala ti!!!

  48. #1098

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Onda su ocito zbog corone promjenili.Jer ja i ostale cure sta su bile samnom isto u 17 pikanje.Ti si stavi kako ti pase.Meni pasalo oko 17 zbog posla.Ako ces ici se tamo pikati onda moras tako dolaziti.

  49. #1099

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Meni je dr. L rekao ujutro na tašte tako da se onda pikam ujutro. Nemam pojma je li još netko tako. I ja sam mislila da će biti poslijepodne.

  50. #1100

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Nista pikajte se tako kak vam je napisao a ako vam je nesto nejasno radije i dva puta pitajte.

    Ja sam vam i u Evro set nocila. Oni imaju i svoju kuhinju dok Portal nema. Portal ima samo dorucak.
    Ne znam kakvo je stanje sad s Evro set za vrijeme korone. Oni imaju teniske terene pa je veselo bilo kod njih.
    Uvijek se nesto dogadjalo.
    Oni su vam kad se izadje na glavnu cestu od Sistine lijevo 300 metara a desno je Vergin ili kako se vec zove.
    Meni je bilo zgodno da sam blizu Sistine jer sam isla kod njih na hitnu na pikanje.
    Pikali su me i.m. jer je tako prije 7 godina trazio dr. L.
    I bilo mi je zgodno zbog stop injekcije jer se tada kod njih mora potpisati sestra koja vam je dala da je tocno u to vrijeme. Na punkciju sam isla ujutro u 7.30 pa mi je i zbog tog biko zgodno da se samo prosetam do klinike. Ovako bi za sve to morala zvati taxi.
    Hrana je ful jeftina i dobra. Kad bolje razmislim i da sam sve dane bila doma potrosila bi na hranu. U biti ovako je jedino veci trosak hotel i avion.
    Sve ovo ostalo se nekako da izgurati sto se financija tice.

    Iz Portala se mozete prosetati preko mosta i nije vam toliko daleko do shoping centra pa si mozete eventualno nesto kupiti da imate u frizideru (portal ima u sobama) a u produzetku klinike ima restoran dan i noc.

    Eto ako vas jos nesto zanima pitajte.
    Blagoja ce vas odvesti ili preporuciti mjesta gdje bi mogli otici ili vidjeti sto zelite.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 06.08.2020. at 00:17

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •