Stranica 62 od 122 PrviPrvi ... 1252606162636472112 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,051 do 3,100 od 6080

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #3051

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Mango123 prvotno napisa Vidi poruku
    Branca mi smo isli preko AirSerbia. Neznam sta te tocno zanima.. Na check in smo morali biti ako se ne varam 2h prije leta, ako ne i 3 ali to ti sve pise kada uzmes kartu.. U BG smo cekali 3h da krenemo za Skoplje. Obuci se sto toplije, nije bas fora biti na aerodromu izmedu letova pogotovo sada.. Nosili smo sve u onim malim bocicama od kozmetike, a pili i jeli smo po aerodromima. Aerodromi su skupi, u Srbiji malo jeftiniji. Na svakom aerodromu imas pusionu, kafe i nesto za zameziti. Aerodrom u Skoplju je dosta udaljen tako da bi dogovoren taksi bio najbolje rijesenje, ili moze se rentati auto bas ma aerodromu nije pretjerano skupo.
    Mango123, nekako mi je i "zvonilo" da si ono ti pisala da ste vi išli sa AirSerbia. Hvala ti na savjetima. Ma čisto me zanimalo jesu li kao kompanija ok, i to presjedanje. Do sad smo imali iskustva samo sa CA. Računam ako otkaže CA za 29. 1. ostaju mi barem oni za taj dan. Još samo da mi na ovom prvom UZV sve bude ok, i dalje naravno, i da uopće mogu ići u FET. A i kad će mi transfer biti. Stvarno se svašta nešto mora posložiti.

  2. #3052

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    59

    Početno

    Nismo imali nikakvih problema sto se tice njih tako da mozes biti mirna, kada smo isli jedino su oni imali letove.

  3. #3053

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Mango123 prvotno napisa Vidi poruku
    Nismo imali nikakvih problema sto se tice njih tako da mozes biti mirna, kada smo isli jedino su oni imali letove.
    Super, thanks…. Malo mi je lakše, kad već idem sama ovaj put da sam bar sigurna da imam za sad te dvije opcije.

  4. #3054

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Bok cure, samo pozdravljam sve...
    Prvi put sam ovdje i prvi put se spremam na transfer s doniranom stanicom. .. koja već čeka u Skoplju toplije vrijeme...
    Čitam ovdje svašta nešto i učim

  5. #3055

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Ej curke,
    opet ja. Ponavljam dio posta.
    Znate li koliko postupaka nam plaća HZZO? 4 plus FET-ovi ili? Stoji još da FET ne plaćaju ili se može podnijeti zahtjev i probati? Znate li, kolika je cijena FET-a? Jesu što pokupili?

    Mene zanima što misle pod medicinski opravdani razlozi za ulazak u RH bez testa. A vidjet ćemo kakva će biti situacija od 1.2.

  6. #3056

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Ej curke,
    opet ja. Ponavljam dio posta.
    Znate li koliko postupaka nam plaća HZZO? 4 plus FET-ovi ili? Stoji još da FET ne plaćaju ili se može podnijeti zahtjev i probati? Znate li, kolika je cijena FET-a? Jesu što pokupili?

    Mene zanima što misle pod medicinski opravdani razlozi za ulazak u RH bez testa. A vidjet ćemo kakva će biti situacija od 1.2.
    Neznam prvo pitanje.Ali Fet odobravaju.Da ides sama u trosku 850 eura...malo previse.Posalji email pravnici u hzzo pa pitaj to pitanje ako vec neko ne odgovori.

  7. #3057

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Neznam prvo pitanje.Ali Fet odobravaju.Da ides sama u trosku 850 eura...malo previse.Posalji email pravnici u hzzo pa pitaj to pitanje ako vec neko ne odgovori.
    Medo jesu ti iz Mk potvrdili tu cijenu? Znam da je bilo govora o nekih 450-500 eura....

  8. #3058

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Medo jesu ti iz Mk potvrdili tu cijenu? Znam da je bilo govora o nekih 450-500 eura....
    Na proracunu pise 850 eura..dal to oni nabijaju za hzzo ili...Ovi iz mk trebali bi imat cijenik da su svima cijene dostupne.Ako je tako cijena idem odmah..

  9. #3059

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Jel neko mozda zna jel Bistra na godisnjem.Nema nikakvih odgovora od njih.Koga najbolje pitati za cijenu?

  10. #3060

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Pozdrav, ja se vratila iz Mk, Bistra je radila..Fet 850€ , ide na teret Hzzo.
    Ako niste preboljele koronu u zadnja 3 mj morate imati pcr ne stariji od 48h, ili vas odmah stavljaju u samolizolaciju. Ako se testirate i test negativan posaljete na granicu i prestaje samoizolacija. Na granici ne morate imati potvrdu od sistine da idete dolje, nas onako usput pitali ali nije trazio da mu pokažem išta. Eto, to su najnovije info.

  11. #3061

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Zaboravila naglasiti pcr za ulazak natrag u hr. Drugdje ne treba

  12. #3062

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Nisam skužila, za ulazak u Makedoniju treba PCR test ako nismo preboljeli koronu? Za povratak kući, tj. ulazak kažu da treba test, ali ovo na ulazu u Makedoniju nisam razumjela.

    Jesu to onda povećali cijenu ili je to zbog HZZO-a? I meni zvoni oko 500 eura da je bilo.

  13. #3063

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Gdje si ti radila test? U Sistini? Koliko si platila test? Pretpostavljam da je o našem trošku testiranje. Ili??

  14. #3064

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    I neka je dobitan domaćica.

    Rikku se ništa ne javlja. Nadam se da je ok.

  15. #3065

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Samo na ulasku u Hr treba test, nigdje drugdje. Ja nisam radila test, u samoizolaciji sam. Sutra se idem testirati i dobila sam uputnicu od svoje dr.

  16. #3066

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    I neka je dobitan domaćica.

    Rikku se ništa ne javlja. Nadam se da je ok.
    Hvala, prvi put sam se jako nadala pozitivnom testu...sad sam onako ...bez očekivanja..što bude bit će..psihički sam spremna za sve..

  17. #3067

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Za cijenu ne znam kako je bilo prije i ne znam ima li razlike ako plaća hzzo ili plaćamo sami. Samo kažem kako je bio moj predračun.

  18. #3068

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Nekako bi mi bilo lakše platiti FET nego cijeli IVF i malo me strah da "ne potošim" postupak, ako ima određeni broj. Morat ću nazvati pravice.. Najsigurnije.

    Koliko ste vratili? Jesu ti mijenjali što od terapije sada nakon transfera?
    Nadajmo se najboljem.

  19. #3069

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Ako je stvarno cijena 500 eura onda cu ici u svom trosku.Bune me tih 850eura.Ima mozda koja cura sa novim informacijama.Jer Bistra neznam gdje zapela...

  20. #3070

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Nekako bi mi bilo lakše platiti FET nego cijeli IVF i malo me strah da "ne potošim" postupak, ako ima određeni broj. Morat ću nazvati pravice.. Najsigurnije.

    Koliko ste vratili? Jesu ti mijenjali što od terapije sada nakon transfera?
    Nadajmo se najboljem.
    Lakse platiti Fet nego cijeli,jer neznamo ni sta nam se trosi.Ja samo znam da imam na teret hzzo 3.Jer sam jedan u hrv stimulatini potrosila..kad saznas sta pisi obavezno..

  21. #3071

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Nekako bi mi bilo lakše platiti FET nego cijeli IVF i malo me strah da "ne potošim" postupak, ako ima određeni broj. Morat ću nazvati pravice.. Najsigurnije.

    Koliko ste vratili? Jesu ti mijenjali što od terapije sada nakon transfera?
    Nadajmo se najboljem.
    Sve isto kao prvi put, vratili 2 terapija ista...( estrofem, utrogestan, prolutex, clexane,decortin,aspirin,impryl)...

  22. #3072

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    Sve isto kao prvi put, vratili 2 terapija ista...( estrofem, utrogestan, prolutex, clexane,decortin,aspirin,impryl)...
    Domaćice, kolika je cijena prolutexa i clexane u Mk, ako si tamo kupovala? I naravno, držim fige za ogromnu betu!!!

  23. #3073

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Domaćice, kolika je cijena prolutexa i clexane u Mk, ako si tamo kupovala? I naravno, držim fige za ogromnu betu!!!
    Hvala ti draga Branca, kao što sam već napisala nemam velika očekivanja...
    Prolutex sam.platila 3920 denara jednu kutiju, ako ja to dobro racunam rekla bih da je to oko 480 kn, ispravi me ako je krivo. Clexane nisam kupovala, kupovala sam prije 3 mj kad sam bila i bio je 2900denara, znaci nešto manje od 300 kn. Tako je i kod nas ako se ne varam. U onoj apoteci u sistini cula sam ženu da nemaju clexana zbog korone, netko prije mene trazio. Ne znam kako je po ostalim apotekama. Kad ćeš ti opet dole?

  24. #3074

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Domaćica, kada je bio fet? Ne sjecam se koliko si smrzlića imala...

  25. #3075

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Tek sad skuzila da ste 2 vratili. Super. Sretno dalje. Vibram za dobru betu

  26. #3076

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Jedna cura je u 11.mj bila na fetu i.platila je 870 e.

  27. #3077

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Tek sad skuzila da ste 2 vratili. Super. Sretno dalje. Vibram za dobru betu
    Hvala puno! Imali smo 4 smrznuta, tako da još imam za jedan FET

  28. #3078

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Jedna cura je u 11.mj bila na fetu i.platila je 870 e.
    Meni te cijene nisu jasne nikako..

  29. #3079

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti draga Branca, kao što sam već napisala nemam velika očekivanja...
    Prolutex sam.platila 3920 denara jednu kutiju, ako ja to dobro racunam rekla bih da je to oko 480 kn, ispravi me ako je krivo. Clexane nisam kupovala, kupovala sam prije 3 mj kad sam bila i bio je 2900denara, znaci nešto manje od 300 kn. Tako je i kod nas ako se ne varam. U onoj apoteci u sistini cula sam ženu da nemaju clexana zbog korone, netko prije mene trazio. Ne znam kako je po ostalim apotekama. Kad ćeš ti opet dole?
    U subotu (8. dan ciklusa) bi mi trebao biti 1. uzv pa ćemo vidjeti stanje i javiti dr. L. Mislila sam ići sa ovim ciklusom, ali se sve zakompliciralo s letovima. Ako ostane let 29.-og i tad mi ne bude kasno za transfer idem onda.

  30. #3080

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Branca neka je i tebi sa srećom, nakon svega bilo bi vrijeme da i tebi bude pozitivno!

  31. #3081

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Domaćica,
    Jesi na FET išla u prirodnom ciklusu, sa štopericom ili Estrofemom?

  32. #3082

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    Branca neka je i tebi sa srećom, nakon svega bilo bi vrijeme da i tebi bude pozitivno!

  33. #3083

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Domaćica,
    Jesi na FET išla u prirodnom ciklusu, sa štopericom ili Estrofemom?
    Leptirica82, estrofem. Nema kod mene više ništa prirodno. Ni ciklus više nemam bez tableta...

  34. #3084

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Zna li netko mozda kako se moze platit tamo u ljekarni? Mislim osim cash koje kartice primaju?

  35. #3085

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Ja sve plaćam karticom tekućeg računa koja je sad Visa, prije bila maestro..

  36. #3086

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Mi smo placali Visom, kreditnom karticom - bivsi American.

  37. #3087

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Sve kartice primaju svugdje,tako da ne brinete..u Srbiji isto tako sve kartice..

  38. #3088

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Ako netko želi prokomentirati odgovor HZZO-a..
    Poštovana,

    ... liječenje neplodnosti postupkom medicinski pomognute oplodnje na teret Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje obuhvaća:

    – četiri pokušaja intrauterine inseminacije (IUI),

    – šest pokušaja izvantjelesne oplodnje (IVF), uz obvezu da dva pokušaja budu u

    prirodnome ciklusu.

  39. #3089

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Tako kako piše. HZZO pokriva:
    4 inseminacije
    4 IVF stimulirana postupka
    2 IVF bez stimulacije

  40. #3090

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    U subotu (8. dan ciklusa) bi mi trebao biti 1. uzv pa ćemo vidjeti stanje i javiti dr. L. Mislila sam ići sa ovim ciklusom, ali se sve zakompliciralo s letovima. Ako ostane let 29.-og i tad mi ne bude kasno za transfer idem onda.
    Branca jesi li radila uzv? Kakva je situacija?

  41. #3091

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Jesam, jos jutros ranije, ali mi dr. L do sad nije nista odgovorio. Mislim da cu ovaj put morati odustati. Na 8.dan ciklusa endometrij 8.4mm, i vodeci folikul 17mm. Trebao bi brzo puknuti jer inace imam ranije ovulacije. Jedini avion mi je 29.og, a to bi moglo biti prekasno za transfer. Znala sam da bi moglo sve biti brzo, ali opet ovako brzo ne. Bezveze.... Cudno mi je i što dr ne odgovara...probala sam mu poslati mail i sa drugog svog maila, ali opet nista....

  42. #3092

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Dr. se javio...sutra opet uzv i izvaditi estradiol i lh....

  43. #3093

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Joj Branca draga, baš se stalno komplicira kod tebe...
    Držim palčeve, a ti probaj samo opušteno. Možda se do idućeg ciklusa nešto i promijeni.

  44. #3094

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    Joj Branca draga, baš se stalno komplicira kod tebe...
    Držim palčeve, a ti probaj samo opušteno. Možda se do idućeg ciklusa nešto i promijeni.
    Ne znam vise sto bi rekla.....i tako vec 4 godine....i dok smo bili u postupcima u RH stalno nesto...pokvareno auto nasred autoceste prije zakazane Micro Tese, pa onaj pozar u Splitu, pa snijeg u Dalmaciji, skoro svaki odlazak u Zg otkazan zbog buseva jer ne voze zbog bure, sad ova korona kao vrhunac...valjda bi mogli knjigu prepreka napisati....Kolegica me prozvala Pegulom....

  45. #3095

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Da, baš nekako ispada da imaš peh. Ali s druge strane vrijedna si divljenja s obzirom na volju i snagu. Ali kako se kaže, poslije kiše uvijek dođe sunce a to sunce ti od ❤želim.

  46. #3096

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    Da, baš nekako ispada da imaš peh. Ali s druge strane vrijedna si divljenja s obzirom na volju i snagu. Ali kako se kaže, poslije kiše uvijek dođe sunce a to sunce ti od ❤želim.
    Hvala draga moja, ove riječi znace stvarno puno jer baš zadnje vrijeme mi prolazi svasta kroz glavu...Tesko je svima koji se muce u ovim mpo vodama, a posebno nama koje moramo po svoju sreću izvan RH.

    Nadam se da ti dani do bete prolaze ok, i sa sto manje stresa. Kad si mislila vadit krv, ili radit koji test?

  47. #3097

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Branca, ja tek odradila drugi postupak pa pomalo pucam, ne mogu ni zamisliti kako je tebi...zato ti se divim. Nedavno na nekom forumu pročitala kako je neka żena imala 14 neuspjelih pokušaja..15x uspjela. Skoro sam u nesvjest pala od pomisli..ali kapa do poda.
    Meni prolaze dani, ne znam kad ću vaditi betu, test neću doma raditi. Danas 9dnt, baš imam grčeve kao da ću dobiti m...ovaj put sam otvorila bolovanje pa sam doma, odmaram i nema stresa.
    U utorak planiram tek krenuti na posao.
    Osjećam se skroz ok, osim tih grčeva...

  48. #3098

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    224

    Početno

    Pozdrav cure.
    Ne znam ni što reći na vaše dugotrajne borbe.. nekako mi se sve riječi čine prazne. Jedino što mogu reći je da se vidi da ste jake lavice, jer za proživljavati sve ovo ispočetka stvarno treba biti jak.
    Mene to tek čeka i nadam se da ću imati snage bar upola kao vi.

    Imam pitanje... Mene iz mog doma zdravlja po difoltu šalju u ST na pretrage. Ako bi htjela na pregled, konzultacije u ZG kako to ide? Naglasim svom dr.da mi uputnicu piše na ZG? Il uopće ne navodi koja bolnica?

  49. #3099

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    DalmaIB mislim da ti Branca najlakše može odgovoriti na to pitanje, ali mislim da možeš ići gdje želiš, jer mi ovdje možemo birat same gdje se naručujemo, tako sam ja išla i u Petrovu i na Sv.Duh i nitko me nije pitao zašto. Mislim da više ne postoji ograničenje, možeš ići gdje god želiš u RH. Tako sam.ja recimo pretrage za štitnjaču radila u Bjelovaru jer se tamo u bolnici najmanje čekalo.

  50. #3100

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure.
    Ne znam ni što reći na vaše dugotrajne borbe.. nekako mi se sve riječi čine prazne. Jedino što mogu reći je da se vidi da ste jake lavice, jer za proživljavati sve ovo ispočetka stvarno treba biti jak.
    Mene to tek čeka i nadam se da ću imati snage bar upola kao vi.

    Imam pitanje... Mene iz mog doma zdravlja po difoltu šalju u ST na pretrage. Ako bi htjela na pregled, konzultacije u ZG kako to ide? Naglasim svom dr.da mi uputnicu piše na ZG? Il uopće ne navodi koja bolnica?
    Samo trazis D1 ides u koju god ti hoces bolnicu.I tamo radis sve petrage na d1 upitnicu i oni ti daju internu uputnicu za krvne pretrage,briseve,papa test,krvnu grupu,markere itd.Po meni ti je Petrova mozda najbolja jer su upuceni dosta u donaciju i mk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •