Stranica 48 od 122 PrviPrvi ... 3846474849505898 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,351 do 2,400 od 6081

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #2351

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    5 je oplođenih i svi su odlični. 2 vracena a ostalo smo zamrzli.
    Vedre, koje lipe vijesti! Super! Nakon toliko čekanja. Sad uzivaj!

  2. #2352
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    5 je oplođenih i svi su odlični. 2 vracena a ostalo smo zamrzli.
    sretno! sve znaš...
    to su zamrznute jajne stnice?
    daj malo detelja - koliko jajnih stnica je odmznuto, koji dan je bio transfer?

  3. #2353

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Mi tu Makedoniji jako dobar rezultat dobivamo.Citam za cesku cure sa svijezim jajnim dobivaju 4 samo.Domacica dobila 6 jajnih,sto je odlican rezultat..

  4. #2354

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    sretno! sve znaš...
    to su zamrznute jajne stnice?
    daj malo detelja - koliko jajnih stnica je odmznuto, koji dan je bio transfer?
    8 jajnih stanica je u paketu. Smrznute. To nam je odobreno od HZZO-a.
    Odlični rezultati obzirom da dobijemo smrznute j.s.
    Vedre dobila 5 embrija, 3 zamrznuli.
    Ja dobila 6 blastocista, 4 zamrznuli (mislim da je jedna morula).
    Domaćica dobila mislim 6 oplođenih, ako se ne varam nije javila kolko bilo zamrznutih.
    Bilo je dosta razgovora u obje teme (Prag i Makedonija) da nije neki uspjeh sa smrznutim j.s al stvarno ispada da ovo funkcionira. Puno sam i čitala prije odlaska o načinu na koji zamrzavaju i nisam vidjela ništa što ne bi moglo funkcionirati.
    Još uz to, nema naštimavanja ciklusa sa donoricom, što isto predstavlja stres.
    I stvarno mislim da sve ovisi o embriolozima.
    Ne znam koliko cure dobivaju sa friškim j.s inače. Tu smo u nekoj prednosti jer eto, znaš da ih je 8 u paketu.
    Cure, javljate se, pogotovo ovo smrznute vs. friške. Ovo puno znači za ubuduće.
    Posljednje uređivanje od LF2 : 24.10.2020. at 11:05

  5. #2355

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi tu Makedoniji jako dobar rezultat dobivamo.Citam za cesku cure sa svijezim jajnim dobivaju 4 samo.Domacica dobila 6 jajnih,sto je odlican rezultat..
    Kako misliš 6 jajnih stanica? Dobila je 8 jajnih stanica od toga 6 oplođenih ili? Ali dalje više nismo ništa saznali, koliko je opstalo, koji dan su smrznute?
    Ne bi bilo loše malo konkretnijih informacija.

  6. #2356

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj Iva83 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz cure,imam pitanje,dali znate koja je cijena gonala f u penu od 600 ili od 900 jedinica?
    Iva mislim da je gonal pen 900 negdje oko 2400 kn. Mizda je se n3sto malo promjenilo, ovo sad bas pisem okvirno u 100, 200 kn gore dile.
    Imas temu gdje su lijekovi najjeftiniji a i mozes mazvati ljekarnu Filipovic u Zagorskoj ul u Zg. pa ce ti reci. Uvijek se jave na telefon. Na gotovinu ima popust.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 24.10.2020. at 11:10

  7. #2357

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Inesz draga, eto Lf2 je sve napisala.

    U Pragu nam je prosle god od 8 svjezih js oplođeno 3.

    A evo sada od 8 smrznutih imamo 5. Muzeva sperma je užas. Morfologija je samo 3% normalnih.

    Ipak na kraju, sve je stvar sriće.

  8. #2358

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Transfer mi je sada u Mk bio 3.dan.

  9. #2359

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Pisala je da ima 6 opodenih,sad dal je to smrznuto ili..neznam.

  10. #2360

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    9 smrznutih, 6 oplođenih, 2 vraćena 3.dan ostatak zamrznut

  11. #2361

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    9 smrznutih, 6 oplođenih, 2 vraćena 3.dan ostatak zamrznut

  12. #2362

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    9 smrznutih, 6 oplođenih, 2 vraćena 3.dan ostatak zamrznut
    Domacica ti si isto isla na donaciju jajnih stanica ili?
    Nemogu sve upratit!
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 25.10.2020. at 11:43

  13. #2363
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Kažu li vam koliko su zametaka zamrznuli i u kojem stadiju (3. dan, 5. dan)? Piše li to u otpusnom pismu? Ili naknadno?
    Posljednje uređivanje od Inesz : 25.10.2020. at 12:16

  14. #2364

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    9 smrznutih, 6 oplođenih, 2 vraćena 3.dan ostatak zamrznut
    Onda si ti imala veći paket zamrznutih jajnih stanica. Mi smo imali paket od 8 j.s. Mislila sam da je sljedeći od 12 j.s.
    Jesi išla preko HZZO-a?

  15. #2365

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Nisam znala da ima po paketima veci i manji!
    Ako je isla preko hzzo-a onda nije u redu da netko ima vise a netko manje js.
    Od njih dole svako malo neke nove informacije i izgleda kako kod koga i kako te zapadne taj dan.

    Ako netko tko ide na donaciju js ne placa prvu godinu cuvanje/zamrzavanje preostalih embrija onda Boban ne treba govoriti da je to gratis i da oni caste. Tako rece domacici cini mi se.

    Ali sve u svemu se treba pitati za ostale embrije kakvi su i kolko stanicni i koliko stanicni su vam vraceni i da li imaju fragmentacija, pa imate puno pravo na to.
    Odnosno bi vam i trebali u otpusnom pismu napisati.
    Meni je sve receno usmeno a imala sam i napismeno pa tako da mi je zbilja cudno citati da vise takve informacije ne daju.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 25.10.2020. at 13:29

  16. #2366

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Domacica ide na donaciju jajnih ko i ja.Isto ide preko hzzo.Nama receno da je dobivamo 9
    Jajnih mislim da tako i domacici.Ja kako sam skuzila da su joj 3 dan smrznuli..Mislim jako malo informacija daju,sve nesto moras izvlacicu.
    LanaLara to je Boban i meni reko da nas caste prvu godinu

  17. #2367

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Na njihovoj stranici odakle smo mi birali su bili paketi 6,8,12. HZZO odobrava paket od 8 j.s. Sve smo to pisali na početku foruma kada smo neke od nas predavale zahtjev.
    Ovo što cure pričaju je neki novi momenat.
    Jeste vi birale donoricu ili?
    Posljednje uređivanje od LF2 : 25.10.2020. at 17:07

  18. #2368

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Sorry al jednostavno se nemoze sve to upratiti al zbilja se ne mogu sjetiti da je bilo rijec o paketima. Nebitno.

    Znam jos odavno kad je ikad prva zena koja je tu pisala a da je isla na donaciju js u Sistinu je bila katesplit (8 js je bilo) i koja je takav los rezultat imala oplodnje a kupila je najbolje pokretne spermatozoide pa tako da sad ovaj rezultat sto vi cure imate bas veseli i iznenadjuje moram priznati. Boban i Aneta su izvrsni biolozi a tko oplodnju radi to mi neznamo. A to je vrlo bitno. A da ih pitate oni sigurno nece reci da je Marija recimo radila oplodnju biologica koju jos uvijek ne salju na nikakve edukacije i kongrese sto Boban i Aneta redovito idu i to im je placeno.
    ili neki treci, cetvrti biolog...ima njih dole al nisu svi jednsko dobri i iskusni.

    Hocu reci da svako malo neki momenat ima a to me rastuzi jer mnogi jos imaju velike predrasude o Makedoniji a ovo im ne ide u prilog i zao mi je da je tako al ako nesto nije u redu i ispravno pa da se radi o mom vlastitom nekome cu reci da nije u redu.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 25.10.2020. at 18:30

  19. #2369

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Onda si ti imala veći paket zamrznutih jajnih stanica. Mi smo imali paket od 8 j.s. Mislila sam da je sljedeći od 12 j.s.
    Jesi išla preko HZZO-a?
    Ma sorry, sad vidim da ovaj moj ludi mob napisao 9 umjesto 8..pobjeglo....sorry

  20. #2370

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Ali da...iz mojeg iskustva su dosta škrti na informacijama, sve moraš pitati..ako znaš što.
    A isto tako, svaka od nas ima i drugačije iskustvo. Evo ja recimo,dva puta bila tamo, i nisam doživjela ljubaznost od Bistre o kojoj svi pričaju. Ta žena sa mnom nije izgovorila 3 rečenice osim dajte mi ličnu kartu i pričekajte. Bez osmjeha bez ičega.
    Tako su valjda i ostali. Na konzultacijama je dr. L zaista puno pričao i objašnjavao, na dan transfera sam ga jedva i vidjela...ne znam, mislim da su prezatrpani pa se malo stvara zbrka jer se ne stignu svakoj posvetiti koliko bi trebalo. To je moje mišljenje.

  21. #2371

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    Ma sorry, sad vidim da ovaj moj ludi mob napisao 9 umjesto 8..pobjeglo....sorry
    I na to Medo2711 napiše da je vama rečeno da dobivate 9 jajnih stanica.
    Medo, odakle sad tebi 9?

  22. #2372

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    [QUOTE=LF2;3182539]I na to Medo2711 napiše da je vama rečeno da dobivate 9 jajnih stanica.
    Medo, odakle sad tebi 9?[/QUOT
    Ja nisam ni znala da imaju pakete.Nego meni reko na kozultacijama Boban da se vecinom dobije 9 jajnih stanica...

  23. #2373

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Ja se samo sjecam da mi je reko 9 jajnih..nebitno.Samo jedna je nekad dovoljna za opodnju..posto se svima prica drugacija prica u vezi svega...tako da me ne iznenaduje..

  24. #2374

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Meni je u ovom trenu bitno ovih 6, bilo njih prije 8 ili 9 sad je manje bitno. 2 sam ponijela kući, 4 me čekaju tamo...nadam se da su ove dvije dobitne i da mi vise nece trebati nijedna. Medo2711, sjećaš se kako si se čudila kad je nama Boban rekao da suprug mora još jednom dati svoje, a vama je rekao da ne treba? Eto, nas dvije a svaka dobila drugu informaciju. Tako je i sa ostalim. .. Mislim da su prebukirani, da je samo to razlog

  25. #2375

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Naši nam financiraju paket od zamrznutih 8js. I sada na otpusnom pismu mi je pisalo da je od 8 js dobiveno 5embrija. Da su 2vracena 3.dan a ostala 3 tada zamrznuta. I kakvi su mi svih 5embrija koje sam.dobila.

    Nemojte pisat 9, jer nije isto 9 i 8....to je jedan embrij vise....to je jedno dijete više ili dva ako se podijeli ili....

  26. #2376

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je u ovom trenu bitno ovih 6, bilo njih prije 8 ili 9 sad je manje bitno. 2 sam ponijela kući, 4 me čekaju tamo...nadam se da su ove dvije dobitne i da mi vise nece trebati nijedna������. Medo2711, sjećaš se kako si se čudila kad je nama Boban rekao da suprug mora još jednom dati svoje, a vama je rekao da ne treba? Eto, nas dvije a svaka dobila drugu informaciju. Tako je i sa ostalim. .. Mislim da su prebukirani, da je samo to razlog
    Itekako je bitno jel 8 ili 9 j.s. Sve idemo preko HZZO-a i sve bi trebale biti jednake.
    Naravno da se ponovno mora dat ejakulat na sam dan oplodnje. Ne znam što je tu upitno. Pa neće oplođivati spermijima koje je muž dao mjesecima prije kad ste bili na konzultacijama. Zašto bi zamrzavali spermije ako nema potrebe?
    I sve što vam nije jasno ili ste krivo razumjele pišite Bobanu ili Lazarevskom, uvijek odgovaraju.
    Posljednje uređivanje od LF2 : 25.10.2020. at 20:10

  27. #2377

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Nema potrebe za dizanjem tenzija. Ako sam iznijela krivu informaciju ili sam tamo nešto krivo shvatila, ispričavam se, nije mi bila namjera širiti informacije koje nisu točne. Ali ako je moje mišljenje da mi je svejedno bilo 9 ili 8, onda ću to mišljenje i iznijeti i ne želim da me netko zbog toga proziva.

  28. #2378

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je u ovom trenu bitno ovih 6, bilo njih prije 8 ili 9 sad je manje bitno. 2 sam ponijela kući, 4 me čekaju tamo...nadam se da su ove dvije dobitne i da mi vise nece trebati nijedna������. Medo2711, sjećaš se kako si se čudila kad je nama Boban rekao da suprug mora još jednom dati svoje, a vama je rekao da ne treba? Eto, nas dvije a svaka dobila drugu informaciju. Tako je i sa ostalim. .. Mislim da su prebukirani, da je samo to razlog
    Sjecam se..ako ne stignu sa informacijama.Onda neka napisu sve na jedan papir ko ugovor.Neka napisu jednu pricu.Idem u 11 mj pa cu vidjeti koliko sam dobila i koliko ce biti oplodenih.Ni u jednom ugovoru ne pise ko koliko dobiva.A trebalo bi takve info pisati..Neka je tebi ove dve dobitne sada,kao i ostalim cekalicama

  29. #2379

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    Nema potrebe za dizanjem tenzija. Ako sam iznijela krivu informaciju ili sam tamo nešto krivo shvatila, ispričavam se, nije mi bila namjera širiti informacije koje nisu točne. Ali ako je moje mišljenje da mi je svejedno bilo 9 ili 8, onda ću to mišljenje i iznijeti i ne želim da me netko zbog toga proziva.
    Slazem se,ja samo kazem sta je meni receno na kozultacijama.Sta je ostalima receno...nigdje ne pise o nikakvim paketima.Ja nisam mogla birati donatoricu.Boban mi je sam nasao i reko ova je za tebe..nije bilo izbora..ali to meni nije ni bitno.Ko me je,mozda moze traziti vise izbora

  30. #2380

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Meni na otpusnom pismu ne piše ništa, terapija prije ztansfera i poslije, 2 vraćena, 4 zamrznuta...čak ni svima ne pišu ista otpusna pisma...
    Ja se sutra vraćam na posao, dr L rekao da smijem jer radim uredski posao te nije fizički teško..bar će mi tjedan brže proći..jer što se više bliži dan za betu to i moje nestrpljenje raste!

  31. #2381
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Uh... dosta konfuzno je čitati sve vaše upise.

    Pišite, molim vas, samo provjerene i točne inoformacije.

    Ako ste nešto greškom napisale, slobodno mi pošaljite poruku, pa ću ispraviti krivi broj, pogrešan navod i slično.

    Mnoge žene i parovi puno nade polažu u donacijske programe u Makedoniji i ovo su im zapravo jedine početne informacije.


    Za pove postupke u MK prilično je zabrinjavajuće da u otpusnim pismima ne pišu precizni podaci o broju jajnih stanica koje su odmznute, broju jajnih stanica koje su išle u oplodnju, boju jajnih stania koje su oplođene, broju nastalih zametaka, broju i stadiju zametaka pi zamrzavanju.

    Važne su svi ti podaci, jako važni za sve vas, jer koliko god je ljudski nadati se rođenju živog djeteta iz prvog postupka i da preostali, "zaleđeni embriji" više neće trebati, takva razmišljanja za većinu parova nemaju utemeljenja u biologiji ljudske reprodukcije.

    Zato, jako je važno znati - koliko je embrija zaleđeno, u kojem stadiju i kakva im je kvaliteta.

    Tražite sve to napisano u otpusnom pismu. Inače, moguće je da dođe do problema kad ponovno budete išli na transfere...

  32. #2382

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Inesz potpisujem!
    Ja ispadam ovdje kao papagaj a koliko li sam samo puta ponovila da se upravo sve ovo pita sto navodis u postu gore. Sve se treba znati o embrijima, tj.duznost im je to kao jednoj klinici i lijecnicima.

  33. #2383

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    I isto tako sam kad smo tu pisali tko placa zamrzavanje a tko ne da se zove hzzo i pitaju sve nejasnoce.
    Ja ne znam koliki iznos snosi hzzo i da li imaju kakav limit ili sto.

    Lunika je donaciju embrija platila 6000 eura, odnosno hzzo i neznamo nikakve detalje niti je se vise ikad javila.

    Za donaciju js se neplaca zamrzavanje embrija a 8 js dodje 4500 eura (ako grijesim ispravite) plus 1700 ivf.
    Putni trosak. To financira hzzo.

    Za donaciju spermatozoida za 3 cjevcice 3000 eura, ako je uopce tako. Dal vam uzimaju za 3 pokusaja, znate li to?
    Plus 1700 ivf plus lijekovi. Kod kojih nije svima ista stimulacija i doza. Ne znam uopce kako bi racunala ovaj trosak.

    S tim da je netko cak i dobio progesteron do bete a inace ne daju...pa de ti sad znaj.

  34. #2384

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Ovo sam zaboravila da ako naruce za 3 pokusaja i prvi odmah uspije cuvanje spermatozoida se placa.
    To onda predpostavljam placa hzzo.
    A ako vise ne zelite u postupke sto onda s tim materijalom?

    Meni je ostalo bilo za jedan pokusaj jos. Morala sam ici potpisati papire kad sam odlucila sto s tim. Moglo je se njima pokloniti za rad u laboratoriji i istrazivanja ili dati unistiti. Pisala sam to vec.

  35. #2385

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni na otpusnom pismu ne piše ništa, terapija prije ztansfera i poslije, 2 vraćena, 4 zamrznuta...čak ni svima ne pišu ista otpusna pisma...
    Ja se sutra vraćam na posao, dr L rekao da smijem jer radim uredski posao te nije fizički teško..bar će mi tjedan brže proći..jer što se više bliži dan za betu to i moje nestrpljenje raste!
    Nemoj puno sjediti, to je najgore jer radis pritisak na maternicu. Prosetaj kad god mozes. Dobro je za cirkulaciju. Bolje je i lezati vec sjediti.
    Ne razumijem zasto sad u zadnje vrijeme govore da se miruje!? Pa zna se odavno da mirovanje nema ucinka ma implantaciji.
    Me je dr. L rekao samo nemojte ici u teretanu a ostalo sve normalno kao da se nije obavio transfer uopce.
    U prvom dobitnom sam i biciklo vozila. Kad se hoce primiti ce se primiti i treba imati i te kakve srece za to jer niti savrsen embrij to ne garantira vec se trebaju druge stvari posloziti.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 26.10.2020. at 08:23

  36. #2386

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Nemoj puno sjediti, to je najgore jer radis pritisak na maternicu. Prosetaj kad god mozes. Dobro je za cirkulaciju. Bolje je i lezati vec sjediti.
    Ne razumijem zasto sad u zadnje vrijeme govore da se miruje!? Pa zna se odavno da mirovanje nema ucinka ma implantaciji.
    Me je dr. L rekao samo nemojte ici u teretanu a ostalo sve normalno kao da se nije obavio transfer uopce.
    U prvom dobitnom sam i biciklo vozila. Kad se hoce primiti ce se primiti i treba imati i te kakve srece za to jer niti savrsen embrij to ne garantira vec se trebaju druge stvari posloziti.
    Vjerujem da sve preporuke budu individualne. Ne znam za mnoge od Vas, ali ja imam 39 godina i vjerujem da se moje preporuke razlikuju od nekoga tko ima 33, što je i normalno. Kao i terapije. Jer niti nalazi nam nisu isti a i velika je razlika u stanju organizma sa 30 i sa 40 g.
    Puno sam čitala o ET i baš sam se i sama iznenadila što sam poslije transfera ležala sa podignutim nogama...a ni mirovanje nisam očekivala.
    No dobro, ukoliko bude dobitni ne planiram dugo raditi jer kod mene na poslu se ne poštuju nikakve mjere, niti tko prati tko ulazi u zgradu ni kad ni ništa... i u slučaju pozitivnog testa ne pada mi na pamet riskirati.

  37. #2387

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    I isto tako sam kad smo tu pisali tko placa zamrzavanje a tko ne da se zove hzzo i pitaju sve nejasnoce.
    Ja ne znam koliki iznos snosi hzzo i da li imaju kakav limit ili sto.

    Lunika je donaciju embrija platila 6000 eura, odnosno hzzo i neznamo nikakve detalje niti je se vise ikad javila.

    Za donaciju js se neplaca zamrzavanje embrija a 8 js dodje 4500 eura (ako grijesim ispravite) plus 1700 ivf.
    Putni trosak. To financira hzzo.

    Za donaciju spermatozoida za 3 cjevcice 3000 eura, ako je uopce tako. Dal vam uzimaju za 3 pokusaja, znate li to?
    Plus 1700 ivf plus lijekovi. Kod kojih nije svima ista stimulacija i doza. Ne znam uopce kako bi racunala ovaj trosak.

    S tim da je netko cak i dobio progesteron do bete a inace ne daju...pa de ti sad znaj.
    Ja sam dobila 20 prolutexa prije transfera.

  38. #2388

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    I isto tako sam kad smo tu pisali tko placa zamrzavanje a tko ne da se zove hzzo i pitaju sve nejasnoce.
    Ja ne znam koliki iznos snosi hzzo i da li imaju kakav limit ili sto.

    Lunika je donaciju embrija platila 6000 eura, odnosno hzzo i neznamo nikakve detalje niti je se vise ikad javila.

    Za donaciju js se neplaca zamrzavanje embrija a 8 js dodje 4500 eura (ako grijesim ispravite) plus 1700 ivf.
    Putni trosak. To financira hzzo.

    Za donaciju spermatozoida za 3 cjevcice 3000 eura, ako je uopce tako. Dal vam uzimaju za 3 pokusaja, znate li to?
    Plus 1700 ivf plus lijekovi. Kod kojih nije svima ista stimulacija i doza. Ne znam uopce kako bi racunala ovaj trosak.

    S tim da je netko cak i dobio progesteron do bete a inace ne daju...pa de ti sad znaj.
    Ivf je 2200 eur sad

  39. #2389

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerujem da sve preporuke budu individualne. Ne znam za mnoge od Vas, ali ja imam 39 godina i vjerujem da se moje preporuke razlikuju od nekoga tko ima 33, što je i normalno. Kao i terapije. Jer niti nalazi nam nisu isti a i velika je razlika u stanju organizma sa 30 i sa 40 g.
    Puno sam čitala o ET i baš sam se i sama iznenadila što sam poslije transfera ležala sa podignutim nogama...a ni mirovanje nisam očekivala.
    No dobro, ukoliko bude dobitni ne planiram dugo raditi jer kod mene na poslu se ne poštuju nikakve mjere, niti tko prati tko ulazi u zgradu ni kad ni ništa... i u slučaju pozitivnog testa ne pada mi na pamet riskirati.
    Ja sam imala u prvoj trudnoci 35 god.i jako jako lose nalaze u hr me ne bi niti stimulirali. Sa 6 gonala dnevno dobila 4 js. Druga trudnoca u 39 -oj godini.
    Ako si citala onda si sigurno procitala da niti lezanje ne pospjesu implantaciju i da u biti je samo Duphaston dostatan sto se progesterona (rece mi jedna stara firumasuca B. tu na forumu koja je puno prosla) tice a da su injejcije progesterona zastarjela metoda i sve ti u biti ovisi samo u embriju. On ce se implantirati i u endo od 8 mm i isto tako u onaj od 14, 15 jer sve vise je previse i to nevalja.
    Znaci ti mozes stalno lezati ili stalno skakati ako embrij prestane da se razvija nazalost nista.
    Samo se individualne preporuke razlikuju za one koje su u hiperstimulaciji.

  40. #2390

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj Mia38 prvotno napisa Vidi poruku
    Ivf je 2200 eur sad
    Opaaaa opet poskupili.

  41. #2391

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam imala u prvoj trudnoci 35 god.i jako jako lose nalaze u hr me ne bi niti stimulirali. Sa 6 gonala dnevno dobila 4 js. Druga trudnoca u 39 -oj godini.
    Ako si citala onda si sigurno procitala da niti lezanje ne pospjesu implantaciju i da u biti je samo Duphaston dostatan sto se progesterona (rece mi jedna stara firumasuca B. tu na forumu koja je puno prosla) tice a da su injejcije progesterona zastarjela metoda i sve ti u biti ovisi samo u embriju. On ce se implantirati i u endo od 8 mm i isto tako u onaj od 14, 15 jer sve vise je previse i to nevalja.
    Znaci ti mozes stalno lezati ili stalno skakati ako embrij prestane da se razvija nazalost nista.
    Samo se individualne preporuke razlikuju za one koje su u hiperstimulaciji.

    Da, mene isto u HR nisu htjeli stimulirati. Ali niti u Mk nitko nije ni uzeo u obzir ništa drugo osim donacije...

  42. #2392

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    22

    Početno

    Jutro svima!
    Ne pisem cesto ali sam napisala sve potrebne informacije sto se tice mene i mojih postupaka i to da mi je 3-ci ivf uspio u Sistini.
    I to upravo onaj u kojem nisam ama bas nista posebno od terapije koristila i sad kad citam da su to totalno promjenili i da se uzima do 12, 13 tt ne zelim niti komentirati...estrofem do tako dugo uzimati????

    A sto vrijedi to mirovanje od sat vremena nakon transfera s podignutim nogama ili na trbuhu kako neki prakticiraju??
    Svejedno putujete doma autom ili avionom pa se svejedno truskate. Puno srece i dobar embrij je kljuc svega.
    Njih i njihovu situaciju pa usudit cu se reci i bahatost ne zelim komentirati.
    Ja kao medicinski radnik cu vam samo reci jos da ako se ovo ovako nastavi da ce se postupci obustaviti s Makedonijom pa vi koje imate na umu idite sto prije.

    S 1700 na 2200 eura ivf...ba bravo. Puno si uzimaju za pravo!!!!

    Sretno svima
    Posljednje uređivanje od Robertina : 26.10.2020. at 11:02

  43. #2393
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Huhhh malo su se previse uzdigli i umislili. Vi koje idete o svom trosku na donaciju dobro razmotrite.
    Pa ovo nije poskupljenje od 10 posto...glava me zaboli kad izracunam. Jednostavno nije fer, nije u redu. Ajde neka su malo poskupili sve ja to razumijem ako vec neko vrijeme nisu dizali cijene al ovo jednostsvno nije fer jer znaju koju god cifru da kazu ce im dolaziti. Covjek kad zeli djete nista mu nije skupo. Uh uh uh Makedonci.

  44. #2394

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Cure, sto mislite kad je najbolje ići kod dr. L. na uzv? Mislim u koju uru? Dogovorili smo se da dođem sutra, ali mi nije napisao u koji sat. Bistra se ne javlja.... Kad ste vi koje ste išle tamo na folekulometriju obično imale zakazan uzv? Nekako se mislim u 9 ujutro da je ok...

  45. #2395

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Uletila sam totalno van teme.... Neću se uključivat u raspravu jer ću se samo razmišljajući o tim nelogičnostima i nejasnoćama naživcirati... Nemojte misliti da ignoriram temu.... Samo pokušavam biti chill prije leta i svega... Ali virujte da bi grunula...

  46. #2396

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, sto mislite kad je najbolje ići kod dr. L. na uzv? Mislim u koju uru? Dogovorili smo se da dođem sutra, ali mi nije napisao u koji sat. Bistra se ne javlja.... Kad ste vi koje ste išle tamo na folekulometriju obično imale zakazan uzv? Nekako se mislim u 9 ujutro da je ok...
    Ja sam uvijek oko 10 sati bila tamo jer ujutro imaju i punkcije a i po neki transfer. Sretnoooo

  47. #2397

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Super, hvala LaraLana, tako ću i ja onda.

  48. #2398

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    branca, meni je rekao da dođem do 10. Ali slobodno mu mozes poslati mail....odgovoriti ce ti.

  49. #2399
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Postovi s lijepim željama svima nama puno znače. Za to imamo na forumu temu Nakon transfera, pa tamo pišimo lijepe želje i pozdrave kako bi ovdje postovi s važnim informacijama i sadržajima ostali vidljivi.
    http://forum.roda.hr/threads/83286-N...87#post3182687

  50. #2400

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Vedre, znači kao i LaraLana, 10 je ura za biti tamo. Krenut ćemo tako da smo tamo malo prije.
    Cure, hvala vam na podršci... Nadam se da će sutra proći sve ok, i da će biti folikula.... Uvik mi je taj 1.uzv takva muka....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •