Stranica 15 od 122 PrviPrvi ... 513141516172565115 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 701 do 750 od 6089

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #701

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Mengu sam, nakon onog potopa, dobila nakon mjesec dana i nisam baš previše očekivala jer su mi ciklusi oduvijek dosta kratki 22-26 dana, tako da se desi da su mi plodni dani dok još curim...
    Uglavnom, 24.12. (11.dan ciklusa) mi ginekologica kaže da mi je endometrij trolinijski i da je 7,4 mm, a da je folikul 16 mm i da sam u ovulaciji...javim dr. L. a on mi kaže da mogu doći u petak 27.12. ali da je on na go, ali da će me već netko primiti...
    27.12. dolazimo, pregleda me neka doktorica i zove dr. L, a on me naruči 30.12. na transfer blastociste

  2. #702

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Sam transfer je pisofkejk, ali mora biti pun mjehur i ležati još sat vremena, tako da sam izludila

  3. #703

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    od petka 27.12. se pikam inekcijama u stomak, stavljam vaginalno 3x dnevno utrogestane i pijem impryl...svako malo mi alarm javlja da moram nešto popiti, ubosti, staviti
    jučer popodne radila test za trudnoću i bio negativan...tješim se da je možda prerano i nije jutarnja mokraća, ali kako god...

  4. #704

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Netko je pisao da se bori s bakterijama i vidjela sam da zna za onaj lijek od časne sestre...u mojoj obitelji je taj lijek svetinja i mojoj mami je (nakon 6 različitih vrsta antibiotika) riješio bakterije u donjem trapu...moja prijateljica koja je išla na potpomognutu i otkrili joj escherichiju coli, umjesto prepisanih antibiotika uzimala je taj domaći lijek i za 2 tjedna joj je liječnik rekao; ne znam što ste uzimali, ali niste antibiotike jer od njih bakterije ne dođu u 2 tjedna na nulu
    za one koje ne znaju za ovaj domaći lijek protiv bakterija;
    25 dkg korijena peršina
    25 dkg limuna s korom
    20 dkg meda
    2 dcl maslinovog ulja
    najprije peršin i limun naribam na najsitniji ribež i onda sve povežem u blenderu, dobije se fina mirisna rjeđa paštetica. drži se u frižideru.

    ujutro i navečer jušna žlica..

    ja ga pijem za imunitet 1 žlicu

  5. #705

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    znam da vas najviše zanimaju cifre; transfer smo platili 1731 eura. u prvom posjetu smo platili narudžbu "materijala" 4800 eura + 40 eura pregled + cca 35 eura psihologa i bilježnika
    kod nas nema impryla pa sam uzela 6 pakovanja, 65 kom injekcija prolutexa, utrogestana za 3 mj...uglavnom, izašlo je oko 7.800 kn (provukla sam karticu)
    prvi put smo u portalu bili 1 noćenje, a ovaj put 4 noćenja....znači 5x30 eura
    klopali smo vani i nisu neke pretjerane cifre
    išli smo autom, tako da treba uračunati cestarine kroz Srbiju i Mk cca 25 eura u jednom smjeru

  6. #706

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Molim ako je neka od djevojaka već bila u postupku da napiše kakve simptome ima...ja imam već par dana imam bolove u stomaku kakve imam pred mengu, cice me bole (najviše bradavice), umorna sam, imala sam neke mučnine prije par dana, te mi vruće, te mi hladno, danas me cice prestale boliti, gladna sam stalno...ne znam što uzrokuju lijekovi, a što moja mašta

  7. #707

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Jojjjj buduca dobro mi zvuce tvoji simptomi. I ja sam imala osjecaj kao da cu dobiti mengu, bas sam imala bolove i probadanja. Grudi cas osjetila cas nisam.
    Mene su ti bolovi kao pms pratili jos dugu u trudnoci, do 12 t sigurno.

    Danas si 9 dan od blastociste....pa ti mozes test vec debelo raditi, i jucer si mogla.
    Ja sam na 9 dan dvodnevnog embrija vec imala vidljivu crticu a 10 dan jasno pozitivan test.

    Ja te cekam s lijepim vijestima

  8. #708

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj buduća prvotno napisa Vidi poruku
    od petka 27.12. se pikam inekcijama u stomak, stavljam vaginalno 3x dnevno utrogestane i pijem impryl...svako malo mi alarm javlja da moram nešto popiti, ubosti, staviti
    jučer popodne radila test za trudnoću i bio negativan...tješim se da je možda prerano i nije jutarnja mokraća, ali kako god...
    Sad vidim ovo. Ponovi sutra test s prvom jutarnjom.
    10 dan blastice bi vec svaki test trebao pokazati i onaj manje osjetljivi!

  9. #709

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj buduća prvotno napisa Vidi poruku
    Sam transfer je pisofkejk, ali mora biti pun mjehur i ležati još sat vremena, tako da sam izludila
    Mozes bez problema traziti da ti donesu da se popiskis.
    Ne treba se bojati i biti ukocen na onom krevetu.
    Normalno se ponasati.
    Sestra bi dosla spustila ti noge i rijesen problem.
    Znam kako je to neugodno, uzas.

    Za sve ostale cure. Ne trebate se tankati tekucinom.
    Dovoljno je pol sata prije vec su van rekli da dodjete popiti dvije case vode, soka bilo cega. Ima tamo i kod njih, svejedno malo cekate. Nije bas kapacitet mjehura toliki pa da se popije litra pa imas osjecaj da ces puknuti.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 09.01.2020. at 16:41

  10. #710

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    23

    Početno

    Draga Buduca, nemoj misliti o simptomima,cure ih imaju i kada uspije i kada ne. Ja sam u postupcima imala sve simptome, ali sve sto sam uspjela naci i osjetiti. Nesto je bilo od hormona,a nesto iz glave. Trudnocu sam ostvarila bez ijedne misli o tome,osjecala sam mir,samo to. I pozivna beta mi je bila ocekivana,ja sam je ocekivala. Ti si pozitivna cura i bice to sve dobro samo se opusti i ne misli. Sada ili sljedeci put,bice samo vjeruj.

  11. #711

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Curke, radila test 10.dpt i minus ko kuća, šmrc...dr. L rekao da ponovim za 2 dana, ali izgleda da je to to..a bila sam tak hepi što je moja kokica bez stimulansa napravila dobar endometrij i folikul i što je sve išlo u prirodnom ciklusu... sad više ni ne znam kada ću dobiti mengu pa da krenem opet jovo nanovo...nemam nikakvih simptoma, jedino glad ostala i lagana mučnina

  12. #712

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Buduca

  13. #713

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Buduca jel ima jos zamrznutih blastica?
    I super je da si imala odlican endometrij bez lijekova i da je sve bilo u prirodnom ciklusu.

  14. #714

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    71

    Početno

    Imam još jednu blasticu.
    Jučer bila kod ginića- 10. dan ciklusa i u ovulaciji sam... endometrij 7,6 mm, folikul 16,5 mm. Javila u Mak., ali su mi rekli da sam trebala ići ranije na ultrazvuk da se prati razvoj folikule...tak da više sreće u idućem ciklusu ...trebam krenuti na ultrazvuk od 6. dana ciklusa, a ja curim 7-8 dana tak da mi je to onak bljak, al ajd...
    sva sreća što mi je ginić vidio na drugom ovariju kak se formiraju folikuli, pa valjda bude nešto i slijedeći mjesec

  15. #715

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Buduca samo hrabro dalje
    Ja sam u prvom ivf postupku krvarila na 8 dc i to samo taj jedan dan. Znaci menga je zavrsila ja kod njih bila 6 dc kako su trazili i onda to krvarenje.
    Dr. L je rekao da je to od rasta folikula.
    Da se zna dogoditi nekome jer si u stimulaciji i vise folikula raste sto nije prirodno kao u prirodnom ciklusu da bude jedan. Tak da samo opusteno i ne obaziri se na to, ima nas jos.
    Njima je to posao a ti ides s jednim ciljem po svoju bebicu.

  16. #716

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Dali vam to dr. javi kada da krenete na ultrazvuk ili vam to odreduje gin humane? Ja sam se ponadala da bi to mogla odraditi bas kod svoje gin., iako jos nemam nikakva uputstva od dr. L

  17. #717

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj Sasa0304 prvotno napisa Vidi poruku
    Dali vam to dr. javi kada da krenete na ultrazvuk ili vam to odreduje gin humane? Ja sam se ponadala da bi to mogla odraditi bas kod svoje gin., iako jos nemam nikakva uputstva od dr. L
    Dr. L ce ti reci kad da odes na uzv i javis im stanje pa ces opet za dalje dobiti upute.
    Bolje bi bilo da ides kod gina humane vec kod obicne soc.gin iz tog razloga jer neznaju svi izmjeriti endometrij.

    Sasa jeste bili vi kod dr. L u Sistini?

  18. #718

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Hvala na info.. Da da u Sistini..

  19. #719

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Postovane mozete mi reci sta treba paziti kod ispunjenja papira za hzzo?Citala sam da je jedna cura imala problema jer su joj krivo ispunili u Petrovoj.Ja sam tamo,pa me zanima.Hvala puno
    Sve vas pratim svima drzim fige koje sad idu na postupak

  20. #720

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Medo2711 ta sam bila ja Kad si se narucila u petrovoj? Sada nemam pri sebi taj zahtjev, a nadam se da cu sutra imati pa se javim

  21. #721

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Ako ces imati molim te mi napisi.13.2 sam narucena

  22. #722

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Bok cure, jel se tko sada priprema na postupak?

  23. #723

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Cure, podnijela sam zahtjev u HZZO za MPO u Makedoniju, pa me zanima ako bude odobreno, koliko postupaka HZZO plaća? Samo jedan ili 4 kako je u samom zakonu?

  24. #724
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Rikku,
    ako nisi koristila HZZO postupke, imaš pravo na 4 postupka.
    Tko ti je na kraju, iz koje klinike potpisao zahtjev?
    Sretno!

  25. #725

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Hrvoje Vrčić iz Petrove mi je ispunio zahtjev i potpisao bez problema. Napominjem, dr. Kuna iz Vinogradske me praktički otjerao rječima da žena bez partnera nema pravo na umj. oplodnju na u RH ni inozemstvu i odbio potpisati.

    Sva sreća na Vrčiću :D

    Dakle, ako mi odobre, imam pravo na 4 postupka (nisam dosad koristila nikakve postupke) . Pa to je odlično!!!

  26. #726
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Pa, ustvari imaš pravo na 10 postupaka - 4 inseminacije, 2 IVF/ICSI u prirodnom ciklusu i 4 u stimuliranom.
    Ali vidim da nemaš jajovode pa tu gubiš inseminacije, nitko u inozemstvo ne ide na prirodnjake jer se ne isplati, ali možda bi mogla čak i tu nešto izmajmunirati s klomifenima (naravno, uz prethodni dogovor s Makedoncima)... no, otom potom, velika je šansa da ćeš uspjeti već prije iz ovih stimuliranih.
    Sretno i javljaj status!
    Posljednje uređivanje od Argente : 08.02.2020. at 17:01

  27. #727
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Rikku,
    ostalo nam je u pamćenju ono brutalno i diskriminirajuće odbijanje tvog prava na MPO postupke.
    Ipak, veseli da se je našao liječnik koji će ispravno postupiti!
    Posljednje uređivanje od Inesz : 08.02.2020. at 18:05

  28. #728

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    I moj zahtjev danas otišao poštom za Hzzo!! Sad čekanje.... I da ne bude puno vraćanja na ispravak

  29. #729

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Svakako javljam status čim išta saznam. Iščekujem avanturu MPO-a, kao i vi svi ovdje. Koliko sam čitala, to je baš avantura :D

    Nadam se samo pozitivnom odgovoru HZZO-a. Javim sve kad dođe rješenje

  30. #730

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Bok cure,imam jedno pitanje?Ja sam iskoristila jedan stimulativni i prirodni.Zanima me onda ja imam pravo za makedoniju samo tri,jel tako?

  31. #731

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    2

    Početno

    hej....nova sam i kak mi se cini buduca makedonka....nalazi katastrofa, ponavljam ih vec 3put. pala u komu skroz

  32. #732

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Špeci- samo polako.. Sve se moze i svi smo tu zbog slicnih dijagnoza

  33. #733

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Dobila sam pozitivno rješenje )
    No piše da mi plaćaju samo 2 puta u MK, jednom na dogovor, drugi put postupak. Ne piše nigdje da plaćaju 4 postupka.

    To znači da ako mi ne uspije od prve, moram ponovo zahtjev slati ili?
    Posljednje uređivanje od Rikku : 14.02.2020. at 17:19

  34. #734

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Rikku, za svaki postupak treba ti novo odobrenje.

  35. #735

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Bok cure, imam pitanje za one koje su bile na transferu u Makedoniji. Da li ste putovale na dan transfera ili dan poslije? Sto su Vam rekli i preporucili

  36. #736

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Vedre, hvala ti, nisam znala za to. Dakle, sve je ovo jedno veliko čekanje. No ako uspije, sve se isplatilo
    Posljednje uređivanje od Rikku : 15.02.2020. at 12:39

  37. #737

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj Rikku prvotno napisa Vidi poruku
    Dobila sam pozitivno rješenje )
    No piše da mi plaćaju samo 2 puta u MK, jednom na dogovor, drugi put postupak. Ne piše nigdje da plaćaju 4 postupka.

    To znači da ako mi ne uspije od prve, moram ponovo zahtjev slati ili?
    Pozdrav,

    mislim da ti u tom jednom postupku plaćaju 2 puta prijevoz do Makedonije i nazad. Prvi put na dogovor, a drugi put na transfer. Isto mislim da, ako se ne ostavi trudnoća, da se opet mora podnijeti zahtjev. Ali nisam sigurna.

    Mi smo isto dobili pozitivno rješenje. Obavili smo taj prvi pregled i čekamo dalje. Ako stvari ostanu ovakve, nadamo se 4,5 mjesec da bi išli na tranfer.

  38. #738

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj Bambina1 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure, imam pitanje za one koje su bile na transferu u Makedoniji. Da li ste putovale na dan transfera ili dan poslije? Sto su Vam rekli i preporucili
    Mene isto zanima. Koliko dana prije? Kući ste išle odmah ili ste ostale još dan-dva?
    Posljednje uređivanje od leptirica82 : 15.02.2020. at 22:35

  39. #739

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Ja sam isla dan nakon transfera kuci avionom. Dr. L je rekao da je to ok pa sam ga i poslusala i da se normalno ponasam. Oba puta uspjelo. U prvom postupku nakon transfera sam i biciklo vozila.
    Boban pak voli da se ostane koji dan duze...dva, tri i polako poslije transfera.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 16.02.2020. at 08:36

  40. #740

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Rikku prvotno napisa Vidi poruku
    Dobila sam pozitivno rješenje )
    No piše da mi plaćaju samo 2 puta u MK, jednom na dogovor, drugi put postupak. Ne piše nigdje da plaćaju 4 postupka.

    To znači da ako mi ne uspije od prve, moram ponovo zahtjev slati ili?
    Suuuperrr za rješenje!!!! Sad u pobjede!
    Ti si nedavno podnijela zahtjev? Vidim da neke cure čekaju 10ak dana, a neke i do 2 mjeseca.... Ja sam zahtjev poslala prije tjedan dana, a povratnice još nema.... Bojim se da zahtjev nije ni došao do njih ☹️

  41. #741

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Kojih mjesec dana. Znam da sam se javila B. da je stiglo i on me već za par dana naručio da dođem.

    LaraLana znači 2 uspješne trudnoće iz Sistine?

    Pitanje je sada samo kada naručuju "materijal" i koliko se on čeka? Koliko ste dana bile tamo? Koji dan ciklusa ste radile uzv?

  42. #742

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Cure koje ste bile na transferu-da li ste imale problema na aerodromu zbog injekcija? Naime, imamo samo rucnu prtljagu, a citam na forumima da injekcije ne smiju biti u rucnoj?

  43. #743

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Suuuperrr za rješenje!!!! Sad u pobjede!
    Ti si nedavno podnijela zahtjev? Vidim da neke cure čekaju 10ak dana, a neke i do 2 mjeseca.... Ja sam zahtjev poslala prije tjedan dana, a povratnice još nema.... Bojim se da zahtjev nije ni došao do njih ☹️
    Pa točno mjesec dana sam čekala. Ali nekako je brzo prošlo. Sad čekam da me nazovu iz MK za dolazak na taj početni dogovor i onda čekanje cca 2 mjeseca na transfer. Zato i kažem, puuuno je to čekanja. A ako ne uspije, opet ponovo zahtjev i čekanje, čekanje... Ali ajde, ovo je više sad iščekivanje

    Trenutno direktni avion vozi samo četvrtak i nedjelju pa se nadam da ću se s njima moći dogovoriti da me tad naruče za početni dogovor. Javim sve kad me nazovu.

    Pitanje - mi same kupujemo sve ljekove, to ne pokriva HZZO?

  44. #744
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Rikku,
    ti ideš u stimulaciju? Neka naša bolnica će te pratiti do aspiracije i imaš prvo na lijekove za stimulaciju na teret HZZO-a.

  45. #745

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Pitanjce... Za punkciju dobije se lokalna anestezija ili su vas uspavali intravenski na kratko?

  46. #746

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Kojih mjesec dana. Znam da sam se javila B. da je stiglo i on me već za par dana naručio da dođem.

    LaraLana znači 2 uspješne trudnoće iz Sistine?

    Pitanje je sada samo kada naručuju "materijal" i koliko se on čeka? Koliko ste dana bile tamo? Koji dan ciklusa ste radile uzv?
    Tako je....dvije uspjesne trudnoce iz Sistine. Cura i decko.
    Oba puta su vratili dvodnevne embrije

  47. #747

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj Bambina1 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure koje ste bile na transferu-da li ste imale problema na aerodromu zbog injekcija? Naime, imamo samo rucnu prtljagu, a citam na forumima da injekcije ne smiju biti u rucnoj?
    Ako ces imati rucnu prtljagu onda trazi potvrdu od dr.sto ces nositi i to pokazati.
    Inace u njihovoj ljekarni u Sistini su ti tu negdje cijene kao i kod nas pa vidi kak ces i dal ti se da s tim zezati.
    Ako stavis dole u prtljagu postoji mogucnost da se zagubi jbg.

  48. #748

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanjce... Za punkciju dobije se lokalna anestezija ili su vas uspavali intravenski na kratko?
    Za punkciju se dobije kratkotrajna anestezija.
    Anesteziolog odluci dal ce biti na masku ili intravenozno.
    Budna si za 15-ak min.

  49. #749

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    LaraLana čestitam!

    Možete curke, koje ste prošle, napisati kako ide protokol? Koji dan se ide na uzv? I sve ostalo. Totalni sam početnik u tome. Svaka info je dobrodošla.

    Koji dan ste išli tamo? Dan prije punkcije, 2 dana prije?
    Posljednje uređivanje od leptirica82 : 17.02.2020. at 16:09

  50. #750

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Hvala!

    Ovisi kakav ces protokol dobiti.
    Ja sam prvi imala dugi protokol s jedim mjesecom kontracepcije. I Decapeptyl prije menge.
    2 dc ciklusa sam krenula s bockanjem i bila sam kod njih dole u Sistini 6 dc i ostala 14 dana. Obicno se ide svaki drugi ili treci dan na uzv.
    Ovaj protokol sto sam ja imala treba znati odraditi i treba pomno pratiti jer su se koristile velike doze gonala...5 gonala i 1 merional/menopur. Kasnije se doda i Cetrotide..ali pola doze. Kompliciran malo protokol.
    Ja sam kod njih isla primati injekcije jer su mi davali i.m.

    Drugi put sam bila u polustimuliranom i prvi uzv sam kod nas u Hr odradila a sljedeci dole kod njih.
    Tako sam se dogovorila s dr. L jer mi je jednostavije bilo tako jer sam taj put isla s malenom dole.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •