Pokazuje rezultate 1 do 43 od 43

Tema: otok Krk-ljetovanje

  1. #1
    katjenka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    230

    Početno otok Krk-ljetovanje

    Ako postoji tema preusmjerite me molim vas!
    Zanimaju me vaša iskustva vezana uz ljetovanje na otoku Krku. Imam djevojčicu koja će na ljeto imati godinu i pol, pa me interesiraju plaže praktične za djecu (puuuuno hlada), smještaj, i cijene?

  2. #2
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja sam odatle što te zanima koja vrsta smještaja jer i cijene dosta variraju

  3. #3
    katjenka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    230

    Početno

    Nisam nekakav hotelaš, a nisam ni za kamp! Možda više privatni smještaj u pristojan apartman, ali, vjeruj mi, sve mi je to sporedno koliko dobra plaža za dijete, u hladu, i neposredna blizina objekta blizina objekta gdje ćemo stanovati.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    42

    Početno

    Ja nekoliko godina već idem na Krk (u vlastiti smještaj). Što se tiče plaža kupamo se u Malinskoj na Rajskoj plaži. Ima puno prirodnog hlada od borova i mogli smo biti cijeli dan a da se ne pržimo na suncu. Plaža je stjenovita ali ima roditelja s malom djecom.
    Smještaj koji sam uočila tamo u blizini su apartmani Lavande. Plaža koja je uz te apartmane ima isto dosta hlada i mislim da je bolja za djecu.
    Mi nažalost nismo išli prošlo ljeto s mišicom tako da ne mogu reći iskustva iz prve ruke.

    Pješčana plaža je inače u Solinama (tamo je i neko ljekovito blato kojim se ljudi mažu) ali tamo nema hlada.

  5. #5
    †marival avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    685

    Početno

    mogu ti preporučiti Njivice ... proguglaj malo ima puno apartmana
    ja sam tamo ljetovala 11 godina kad su mi klinci bili mali ( mario išao sa 1,5 mj, a luka sa 2,5 mj. ) bili smo po mjesec i pol ... predivno ... plaža ima bezbroj od njivica prema kijcu ... 2 km šetnica uz more svako jutro i svaku večer smo uživali u šetnjama ...

    a i punat mi se svidio ... tamo smo bili jednu godinu i isto je bilo super ima baš jedna simpa plaža a iza nje borova šuma

  6. #6
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ako ti ne smeta veranje gor-dol, a cijeniš manju turističku gužvu, dobar izbor je Vrbnik. Plaže su ... OK. Postoji jedna posebno dobra, ali izrazito divlja plaža do koje se mora prošetati, uvala "Kozica" i tamo je nešto hladnije more (nažalost tamo znaju dovoditi pse pa je dosta izgubila na draži), zatim pored lukobrana uvala "Podkovač" gdje je nakon podneva pravi pravcati hlad, ali s higijenske strane nije nešto. Gradska plaža je uglavnom krcata - za vrbenske pojmove. Čak i takva je relativno pusta u usporedbi s ostatkom Krka.
    Gdje god odsjeli, navratite.

  7. #7
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Hm plaža u hladu da je skroz blizu apartmana ... apartmana ima puno i vjerojatno ćeš naći u Puntu (buka) nešto relativno blizu plaže mada ti i nisu te plažice baš u hladu iza jedne ima borova šuma ali je krcato automobila, ne znam za Malinsku da li na području Rajske plaže ima apartmana znam da je tamo hotelsko naselje, Njivice bi mogle biti Ok ovo što je netko rekao između Kijca i Njivica i ima dosta kuća uz more, Krk ima jedna plaža jako lijepa i ima dosta borove šume iza nje a nalazi se ispod hotela Koralj, potraži apartmane u području "Dražice", evo to je ono što sam se mogla sjetiti.
    Bašku svakako izbjegavaj jer nema hlada uopće a i prevelika je gužva ljeti iako je plaža krasna

  8. #8
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Inače meni je najdraža "Prniba" šumoviti poluotok iza Krka ima borove hladovine u izobilju, more je čisto i nema puno turista mada se tamo mora autom ili barkom, predaleko je za pješačenje, i mogu doći i sa psom jer je na "divljaka"

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Moji obožavaju Lavande i Ribarsku kolibu (Malinska) ali nekak mi se čini da to nije najbolje za ovak malo dijete.... ima puno relativno opasnih mjesta, a tam je i ono zapušteno Haludovo.... Dolazi u obzir jedino uređena i nasipana plaža na pol puta između Ribarske kolibe i Malinske, koja ima betonirana sunčališta i stvarno je lijepa (pješice cca 15 min, možda malo više). Hlada ima dovoljno, ima i pješčanik, ali pristup nije sjajan.

    Ipak, mi ćemo i na godinu tamo, ali moji su veliki.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 11.02.2010. at 14:10

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    177

    Početno

    Prekrasni mali hotel Vila Rova (Malinska), koji za goste tik do uređene šljunčane plaže ima ograđeni maslinik s ležaljkama. Ma divota, svako ljeto gledam njihove goste kako uživaju...

    http://www.croatia-krk.eu/vila-rova/hr_home.htm

  11. #11
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    gledam Vilu Rova i kad sam vidjela ovu sliku...
    pitam se želim li i ja ljetovati tamo
    http://www.croatia-krk.eu/vila-rova/...%23%20(19).jpg

  12. #12
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Meni je to baš super, liječi sve komplekse

  13. #13
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    gledam Vilu Rova i kad sam vidjela ovu sliku...
    pitam se želim li i ja ljetovati tamo
    http://www.croatia-krk.eu/vila-rova/...%23%20(19).jpg
    Da te utješim, na plaži ih još nisam vidjela.

  14. #14
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ajde, pucajte dalje za Krk

  15. #15
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ajde, pucajte dalje za Krk
    Kako MM ne čita forum, mogu ovo napisati: Krk nikada ne bih odabarala za ljetovanje. Da imam novaca za vikendicu, možda bih ju tamo kupila jer je blizu Zagrebu, ali plaćala smještaj na tako prenapučenom otoku - ne hvala. Izvan sezone je Baška prekrasna, a i ostala mjesta ,za sezonu su već sve rekli

  16. #16
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Bašku svakako izbjegavaj jer nema hlada uopće a i prevelika je gužva ljeti iako je plaža krasna
    ovo sam bas i ja htjela reci..

  17. #17
    Gost

    Početno

    Mi godinama ljetujemo na Krku i to usred seezone kada su najveće gužve , no nama nisu .Smješteni smo u malom selu blizu jednog kampa , plaže na osamama (mana im je što se do njih jedino može pješke , ali vrijedi svakog koraka)i većinom smo uvijek sami na plaži što mi je fantastično , a ako nismo onda nas bude najviše 3 para ljudi.Voda je kristalno čista , podmorje prekrasno (za sportske ronioce) .......jednostavno prekrasno , ako se poželimo gužve skočimo do Krka ,Malinske ,Njivica ili Baške no uvijek se vratimo doma jer tamo se navečer ne čuje ništa nego samo šum valova i pjesma cvrčaka .

  18. #18
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Mi godinama ljetujemo u Puntu ("vikendaši" ) i čini mi se čisto fino mjesto za roditelje s djecom. Naime, u vrijeme kad su gužve najveće s maleckom ionako ne mogu na sunce a ranije ujutro i kasnije popodne čak niti u sezoni gužva nije prevelika. A ako se koriste 6, 8 ili 9 mjesec, gužve niti nema. Postoji "gradska" betonirana plaža, 3 uređene pješčane plaže (sa ponekim borom i suncobranima za iznajmljivanje) i mnoštvo "divljih" plažica, što pješčanih što kamenih, samo do njih treba malo potegnuti. Najbolji dio je šetnica uz more od nekoliko kilometara koja je ujutro posve u hladu. U dijelu koji se zove Buka ima mnoštvo apartmana (naravno da je visina cijena proporcionalna udaljenosti od plaže...)

  19. #19
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj grom prvotno napisa Vidi poruku
    Mi godinama ljetujemo u Puntu ("vikendaši" ) i čini mi se čisto fino mjesto za roditelje s djecom. Naime, u vrijeme kad su gužve najveće s maleckom ionako ne mogu na sunce a ranije ujutro i kasnije popodne čak niti u sezoni gužva nije prevelika. A ako se koriste 6, 8 ili 9 mjesec, gužve niti nema. Postoji "gradska" betonirana plaža, 3 uređene pješčane plaže (sa ponekim borom i suncobranima za iznajmljivanje) i mnoštvo "divljih" plažica, što pješčanih što kamenih, samo do njih treba malo potegnuti. Najbolji dio je šetnica uz more od nekoliko kilometara koja je ujutro posve u hladu. U dijelu koji se zove Buka ima mnoštvo apartmana (naravno da je visina cijena proporcionalna udaljenosti od plaže...)
    Zaboravila si napomenuti SUPER dječja igrališta. Mi radimo izlete u Punat samo zbog toga.

  20. #20
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Ah da, mi smo još mali pa nismo došli do toga

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Ja ljetujem na Puntu od malena i plažice su pitome i ko stvorene za klince, šetnica duga i u hladu. U najvećoj sezoni je gužva, ali od 20.07. d0 10.08., kad je po mom iskustvu i prevruće za uživanje s malom bebom, je gužva gdjegod išli.

  22. #22
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    mi zadnjih tri godine ljetujemo na krku jer moj tata ima kuću u Bašćanskoj Dragi.
    e to je godišnji, kuća je više u brdu, maknuta od ceste, nema gradske rasvjete, mir tišina, a po noći s terase na krvu gledamo zvijezde...

    kupamo se u baškoj, ali pošto ja baš ne smijem na sunce, a djecu ne pustiom, idemo na sabajle ili kasno popodne kad gužve ni nema.
    plaža je predivna, a plavijeg mora u životu nisam vidjela

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    babyboys, pa mi smo susjedi u bascanskoj drazi (nasa kucica se nalazi tocno preko puta zadruznog doma ...
    nama je baska genijalna na proljece i ranu jesen, a u spici sezone bjezimo s barkicom na kupanje. koliko god bila guzva, uvijek se nadje neka mirna plazica. idealno je kada se u veloj luci (iza buna luke) uvucemo u spilju zbog hladovine a ispred spilje je pjescana plazica gdje se klinci bezbrizno mogu igrati. Alternativa sa suncobranima nam je Lonely Birds Club (isto kod Bunca Luke). Fora je atmosfera, moze se iznajmiti hoby cat ili surf i postoji ´bar´ tako da se pice nemora vuci sa sobom.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Izvinjavam se što pišem u temi staroj, ali da ne pokrećem novu..ugl planiram sada krajem mjeseca da idem u Bašku, pa me zanima vaša preporuka, da mi kažete kako je tamo? Da li je mirno, pogotovo sada, kada je prošla sezona. Uvijek tako idem na more kada je kraj ili kada prođe sezone, nekako se najviše odmorim. I to mi baš odgovara... ugl. bilo bih mi drago kada bi ste mi preporucili nekoga ko ima neke privatne apartmane na iznajmljivanje? Kakve su cijene i to?
    Ili koliko se hoteli kreću u Baškoj? Nisam nikada bila tamo pa nemam pojma...Inače idem u Split i tamo imam neke ljude kod kojih već godinama idem, i uvijek imam apartman spreman i sve...ali malo dosadilo pa ja bih da promjenim.
    Malo sam i googlala našla na par sajtova što nude apartmane, našla sam ovaj http://www.hrvatskaapartmani.hr/apar...-otok-krk.aspx i imaju stvarno finu ponudu, samo ne znam koliko je to sigurno, da li je neko od vas radio prije rezervacije ove preko interneta, il ibaš preko ovog sajta? Da mi kaže da li mi je sigurno tu da rezervišem, jer ne bih da kasnije ostanem bez apartmana...znalo se dešavati ljudima...ne bih da dijelim takvo iskustvo, ako me razumijete, a opet nešto razmišljam, možda i nema potrebe da te apartmane rezervišem unaprijed, jer prošla je sezona pa i neće biti takva gužva? Hvala puno, malo je dugačko ali eto. lp

  25. #25
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Imaš apartmana za biranje u ovo doba godine. Ako dođeš za dana u Bašku, možeš se prošetati i vidjeti koji ti se sviđa. A ima ih prekrasnih.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    8

    Početno

    Želim ljetovati u malinskoj, spominjali ste apartmane Lavande, recite mi dal su pogodne za obitelj s djecom? dal su blizu mora? Ne zelim sina vući nuz brdo, a nekako mi izgleda da su na brdu te Lavande?

  27. #27
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    U Malinskoj je odmah brdo. Uz more mislim da i nema apartmana, sve su male kuće. Ili mi je takva slika ostala u pameti. Ali, u centru se nemaš gdje kupati. Moraš ići prema jugu ili sjeveru. Znam da sam bila u Vantačićima prije dosta godina i tamo su privatni apartmani bliže mjestu gdje se može kupati.

    Sad sam pogledala, ti Lavanda apartmani su na sjever od centra, tu nema naselja, samo hotelski smještaj. Je malo uzbrdo, ali to nije ni 200 m kroz borovu šumicu do plaže dolje, nazad gore, ali može se. Jedino do grada morate autom, predaleko je. Ili šećuć uz more navečer. Pa i u tome je čar. Meni je taj dio Krka jako lijep za kupanje. I blizu mi je.

  28. #28
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Beti3, mislim da si pobrkala Malinsku sa Njivicama. Njivice su u brdo, a Malinska je dosta ravna.

  29. #29
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ovi apartmani Lavanda su u bivšem Haludovu i na brdu su.

  30. #30
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Beti3, mislim da si pobrkala Malinsku sa Njivicama. Njivice su u brdo, a Malinska je dosta ravna.
    Nisam, tu su mi na 10 minuta i Njivice i Malinska. Nema šanse da ih pobrkam. No, uvijek su tu google maps i street view pa svatko može pogledati https://maps.google.hr/maps?hl=en&tab=wl

  31. #31
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ovi apartmani Lavanda su u bivšem Haludovu i na brdu su.
    Nisu u bivšem Haludovu. Adresa jest Put Haludova, ali Haludovo trebaš proći i tek onda dođeš do apartmana Lavande (ide se prema ribarskoj kolibi). Između apartmana i plaže je borova šuma u kojem su bungalovi, ali ne smeta, ima nekoliko puteljaka. Pored Ribarske kolibe je cesta.

  32. #32
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nisu u bivšem Haludovu. Adresa jest Put Haludova, ali Haludovo trebaš proći i tek onda dođeš do apartmana Lavande (ide se prema ribarskoj kolibi). Između apartmana i plaže je borova šuma u kojem su bungalovi, ali ne smeta, ima nekoliko puteljaka. Pored Ribarske kolibe je cesta.
    Meni je sve to Haludovo uključno sa Ribarskim selom, kolibom šta već.
    A kada smo kod brdovitosti, mi smo valjda u ravnom dijelu Malinske.
    Meni se nikada Malinska nije činila zahtjevna za kolica, dok u Njivicama nisi mogao dalje od obale.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    4

    Početno

    Gledanjem raznih oglasnika na netu, naisao sam na jedan di je iskljucivo Krk (Apartmani Krk), meni je pomoglo oko odluke. Mozda i vama. Evo da ne otvaram novu temu, samo se nadovezem da pomognem. Sretno

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Zanima me dali ima smjestaj u baskoj po 30 do 35 eura

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Cure, koliko je Rova/Zidarići od Malinske, se može prošetati na kavu?
    I kakav je taj dio, jel plaža lijepa sa hladom?
    Nije da imam malu djecu, ali mi se volimo uvaliti u hlad i čitati knjige ...

  36. #36

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, koliko je Rova/Zidarići od Malinske, se može prošetati na kavu?
    I kakav je taj dio, jel plaža lijepa sa hladom?
    Nije da imam malu djecu, ali mi se volimo uvaliti u hlad i čitati knjige ...
    nije daleko, cca 15 minuta pješice - po šetnici uz more.

    plaža je lijepa, ali na samoj plaži nema hlada. hlad je u ograđenom masliniku gdje imaju ležaljke.
    ali i lijevo i desno od Ville Rove su ti na cijelom potezu plaže, pa se može naći hlada.

  37. #37
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    nije daleko, cca 15 minuta pješice - po šetnici uz more.

    plaža je lijepa, ali na samoj plaži nema hlada. hlad je u ograđenom masliniku gdje imaju ležaljke.
    ali i lijevo i desno od Ville Rove su ti na cijelom potezu plaže, pa se može naći hlada.
    MikiMama, kad planiraš?
    Posljednje uređivanje od Cathy : 21.05.2018. at 10:36

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Negdje početkom ljeta
    Kraj lipnja, početak srpnja

  39. #39
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    Negdje početkom ljeta
    Kraj lipnja, početak srpnja
    Super.
    Onda se još može živjeti....

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    a Njivice?
    Kakve su tamo plaže?
    Još uvijek tražim … trenutno razmišljam između Malinske i Njivica ...

  41. #41
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    a Njivice?
    Kakve su tamo plaže?
    Još uvijek tražim … trenutno razmišljam između Malinske i Njivica ...
    Njivice su čini mi se više strme. Ovisi gdje i kaj gledaš.
    Meni je osobno u Malinskoj bolji izbor plaža jer imaš povezano sve na potezu Malinska - Vantačići.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 05.06.2018. at 08:16

  42. #42
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    a Njivice?
    Kakve su tamo plaže?
    Još uvijek tražim … trenutno razmišljam između Malinske i Njivica ...
    Glasam za Malinsku ili Porat . Njivice su strme, imaš puno za hodati uz brdo. Naravno, sve ovisi gdje uspiješ naći smještaj. Ovo su samo okvirne informacije.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Njivice su čini mi se više strme. Ovisi gdje i kaj gledaš.
    Meni je osobno u Malinskoj bolji izbor plaža jer imaš povezano sve na potezu Malinska - Vantačići.
    X

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •