Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 145 od 145

Tema: Bušenje ušiju

  1. #101

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Mi smo taman u fazi velike želje za bušenjem ušiju i samo čekamo da se prestane nositi kapa .
    A dok čekamo zapeo mi za oko neki prospekt u parfumeriji Douglas. Reklamiraju se da koriste neku švedsku tehnologiju, istovremeno oba uha, medicinski sigurnu, naušnice od materijala koji ne bi trebali izazivati alergiju ... ovo im je link http://www.blomdahl.se/en/
    A pitala sam i za cijenu, mislim da su mi rekli 180 kn. Koliko vidim po vašim postovima to je dosta skuplje nego kod zlatara.

    Ja se ne sjećam točno kad sam probušila uši, možda u srednjoj, a možda u višim razredima. Kasnije sam probušila još jednu rupicu. U oba slučaja sam nosila medicinke i sve je dobro prošlo.

  2. #102
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    nije. kod zlatara ovisi o nausnici koju izabere. od 60 pa mislim do 200 (ako ne i vise) kuna.

  3. #103
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    [QUOTE=rossa;257158 Ja sam sve te nedoumice riješila tetovažama Tu nije bilo nedoumica[/QUOTE]

    tako i kod mene...

    ali ljudi moji, to je već ovisnost. rekla sam sebi nakon treće da ću stati, ali mi se opet počelo u zadnje vrijeme intezivno motati po glavi. no to je za neku drugu temu.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Vidim da je Apricot spominjala da njoj trebaju plastične. Eto u prospektu piše da su primjerene čak i za one koji već imaju alergiju. Može se birati između nakita od plastike ili titanija

  5. #105
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    da te pitam nesto
    moja je busila, sad ce skoro godina dana. rupica je zarasla ali usna resica sa straznje strane nije, tamo gdje se naslanja kopca.
    uredno je krvarilo, radila se krasta, bolilo.
    promjenili smo u zlatne i dalje je. ali samo na jednom uhu.
    prije tjedan dana smo joj skinuli i sad cekam da skroz zaraste rana pa cemo vidjeti, ako rupica jos bude postojana, hoce li i dalje reagirati.
    ja iskljucivo mogu nositi zlatne, ali reakciju imam na oba uha.
    imas li mozda ideju/iskustvo samo s jednim uhom i to ne u rupici vec na vanjskoj strani?

    btw moja je busila s nepunih 7 kod zlatara.
    Meni se to isto događa kada nosim minđuše sa kopčom koja se naslanja na uvo. Uvek sam nosila isključivo zlatne, ali pretpostavljam da se u leguri nađe kod nekih i neki metal koji mi neodgovara, pa koža odreaguje. Problem sam rešila tako što nosim alkice, kad nema kopče, nema ni reakcije.

  6. #106
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    bit ce da je to.
    mislila sam probat s nekim drugim kopcama da vidim kako ce biti. naime, alkice kod nje nisu bas pametne, jos uvijek je to prerazigrano dijete koje jako lako moze zakaciti alkicu.

  7. #107
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    našoj manjoj su rupice zarasle. Dok smo danas šetali Arena centrom pred zlatarnom je sama ničim izazana izrazila žarku želju da ponovo buši uši.
    Izabrala si je i naušnice (bubamare) ženska zacrtala rupice... na kraju izašli s naušnicama al u vrećiti iz zlatarne
    naša pahuljica počela cendrati da ona ipak danas ne bi.
    Ženska je bila stvarno super i vrlo strpljiva, naušnice smo morali platiti al je rekla da možemo s računom doći u bilo kojem trenutku kad pahuljica bude spremna za novi pokušaj

  8. #108
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj IvanaR prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se to isto događa kada nosim minđuše sa kopčom koja se naslanja na uvo. Uvek sam nosila isključivo zlatne, ali pretpostavljam da se u leguri nađe kod nekih i neki metal koji mi neodgovara, pa koža odreaguje. Problem sam rešila tako što nosim alkice, kad nema kopče, nema ni reakcije.
    Ovako je i kod mene. Viseće (s kukom) i alkice mogu nositi doslovce od bilo čega. One koje imaju kopču su mi problem, ali samo na jednom uhu. Naime, prilikom bušenja su mi baš pogodili lojnu žlijezdu i to uho uvijek "curi". Ako se taj sekret skuplja ispod kopče, dođe do upale bez obzira od kojeg materijala su naušnice. Ako nosim bilo kakav drot, ali da je rupa slobodna, nema problema. Ali svejedno se nisam okanila lijepih točkastih sitnih naušnica s kopčom. Već sam pisala o tome kako rješavam - u iglu navedem svileni konac, namočim sve to skupa u medicinski alkohol, pa onda kroz uho tj. rupicu za naušnicu (tupom stranom igle, pa provučem konac koji na sebe pokupi sav zaostali loj iz rupe za naušnicu) i sve pet.

    Nažalost, bušenje ušiju je uvijek rizik - nema nikakve garancije bez obzira na način bušenja da li će ili neće pogoditi žlijezdu. Ako se to dogodi, takva rupa često hoće spontano zarasti.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 12.02.2014. at 09:14

  9. #109
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    bit ce da je to.
    mislila sam probat s nekim drugim kopcama da vidim kako ce biti. naime, alkice kod nje nisu bas pametne, jos uvijek je to prerazigrano dijete koje jako lako moze zakaciti alkicu.
    To ti je dobra ideja, ako imaš više tih na šraf isprobaj joj sve. Ja sam imala jedan par koji sam mogla da nosim bez reakcije i dva na koje sam reagovala, pa sam onda prešla isključivo na alke. Možda bi joj pomogli i oni silikonski osigurači, da ih nosi mesto kopče?

  10. #110
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    peterlin, pomislila sam na to da joj je pogodila neka zlijezda jer mi je bilo cudno da je reakcija samo na jednom uhu. ovo sto si opisala ima smisla iako joj je rana bas na vanjskom dijelu, onako kako je opisala ivana. kad curi krv, curi od tamo.
    mogla bi probati i sa silikonima, ali druga stvar je sto joj se uzasno stisne uho kako spava na toj strani, a ne dopusta da joj "olabavim" nausnicu ni 1 mjesecno, a kamoli svaki dan kad se ustane.

    sad cekam da zaraste do kraja pa cemo vidjeti. probat cu drugu kopcu, pa silikon i na kraju, pustiti da zaraste dok ne bude dovoljno velika i zrela za alkice.

    hvala cure!

  11. #111

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Trebam neki pametan savjet...mučimo se s naušnicama. Konačno sam popustila nakon dugog nagovaranja i dala maloj da probuši uši (7,5 g.) Imala je medicinke nekih 5-6 tjedana i prekjučer navečer smo ih išle skinuti da stavimo prave zlatne. Kao prvo teškom mukom sam odvojila kopču i skinula ih dok je ona urlala da ju to boli. Ja ima preslabe prste a baki nije dala, tak da je to trajalo neko vrijeme, uz plač i cviljenje dok smo ih uopće uspjele skinuti. Kad sam ih skinula na oba uha je bilo malo gnoja. Probala sam kroz jedno uho progurati naušnicu ali nisam uspjela jer je vikala da ju boli pogotovo kad nisam uspjela odmah pogoditi izlaznu rupicu pa sam ju bocnula malo krivo. Iz oba uha je izašlo i malo krvi. Danas mi ne da da joj se približim ušima i ne želi staviti naušnice jer se boji da će ju boljeti (užasno je cendrava i inače), veli da bolje da joj se sve zaraste nego da opet podnosi bol. Kad se sama stisne za ušne resice ne boli ju, tak da mislim da ju ne bi boljelo ni stavljanje ali ju primi panika kad joj se približim uhu. Na jednom uhu ima kao neku krasticu iza na rupici, to je vjerojatno od krvi koja je jučer izlazila, a na drugog joj se uopće ne vidi rupica gdje bi naušnica trebala izaći. Je li moguće da su se rupice zarasle tak brzo? Ne znam da li je bolje stavljati naušnice sad kad možda još rana u uhu nije zacijelila, ili pričekati, ali onda se bojim da ne zarastu rupe.

    Sad smo se posvađale, jer mi je digla tlak sa svojim cendranjem i otišla je spavati. Rekla sam joj da ili će ih staviti sutra ili mi nek ne spominje više naušnice do 18. godine.

  12. #112
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa Vidi poruku
    Trebam neki pametan savjet...mučimo se s naušnicama. Konačno sam popustila nakon dugog nagovaranja i dala maloj da probuši uši (7,5 g.) Imala je medicinke nekih 5-6 tjedana i prekjučer navečer smo ih išle skinuti da stavimo prave zlatne. Kao prvo teškom mukom sam odvojila kopču i skinula ih dok je ona urlala da ju to boli. Ja ima preslabe prste a baki nije dala, tak da je to trajalo neko vrijeme, uz plač i cviljenje dok smo ih uopće uspjele skinuti. Kad sam ih skinula na oba uha je bilo malo gnoja. Probala sam kroz jedno uho progurati naušnicu ali nisam uspjela jer je vikala da ju boli pogotovo kad nisam uspjela odmah pogoditi izlaznu rupicu pa sam ju bocnula malo krivo. Iz oba uha je izašlo i malo krvi. Danas mi ne da da joj se približim ušima i ne želi staviti naušnice jer se boji da će ju boljeti (užasno je cendrava i inače), veli da bolje da joj se sve zaraste nego da opet podnosi bol. Kad se sama stisne za ušne resice ne boli ju, tak da mislim da ju ne bi boljelo ni stavljanje ali ju primi panika kad joj se približim uhu. Na jednom uhu ima kao neku krasticu iza na rupici, to je vjerojatno od krvi koja je jučer izlazila, a na drugog joj se uopće ne vidi rupica gdje bi naušnica trebala izaći. Je li moguće da su se rupice zarasle tak brzo? Ne znam da li je bolje stavljati naušnice sad kad možda još rana u uhu nije zacijelila, ili pričekati, ali onda se bojim da ne zarastu rupe.

    Sad smo se posvađale, jer mi je digla tlak sa svojim cendranjem i otišla je spavati. Rekla sam joj da ili će ih staviti sutra ili mi nek ne spominje više naušnice do 18. godine.
    Ovako - uši se moraju očistiti. Uzmi octenisept i našpricaj, pa očisti sterilnom kompresom ili blazinicom.

    Dalje - ako dijete želi zadržati naušnice, one se moraju vratiti u rupice prije nego zacijele. Učinili ste krivo što ste joj bušili uši usred ljeta (to treba raditi zimi kad je manje bakterija) ali što je - tu je. Ne pitaj kako znam, iz glupog vlastitog iskustva u dobi od 18 godina.

    Protiv boli posluži se trikom: kupi u ljekarni miradent ili bilo koje sredstvo za bebe kod izbijanja zubića (tekućina je za ovu svrhu bolja od gela). To u sebi ima lidokain pa umrtvi tkivo.

    Naušnice dobro očistite i potopi u alkohol, da se dezinficiraju, a nakon toga ih osuši prije nego gurneš u rupe da je ne peče. Nije vjerojatno da su joj rupe zarasle, ali svakako hoće ako se BRZO ne poduzme nešto.

    Naušnice treba okretati (vrtiti) u rupama i bolje su one s alkicom nego one s ključićem (koje se često inficiraju pri bušenju).

    Ako hoćeš biti jako temeljita (ja to sebi radim, ali nisam nikom drugom pokušala), uzmeš najtanju iglu i svileni konac, namočiš sve skupa u alkohol i TUPOM stranom igle provučeš taj mokri konac kroz rupu. Očistit će sve. Tek nakon toga slijedi vraćanje naušnica.

    Ako ti se ne da zezati, odvedi dijete pedijatru, očistit će joj sestra uši tamo i našpricati anestetikom - neće ni znati.

    Sretno!

  13. #113

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Hvala, Peterlin. Stvar je u tome da ju više uopće ne boli, uši izgledaju čiste, ovih dana smo više puta dnevno špricali octeniseptom. Kad se stisne i povuče za ušne resice ne boli, ništa nije crveno, izlazi nešto malo, izgleda kao loj. Pokušala sam joj objasniti da će uskoro rupice zarasti i da je bezveze išla na bušenje. Totalno je tvrdoglava i nerazumna jer je sad strah jači od želje za naušnicama. Ne vjerujem da bi ju stavljanje boljelo ali ne da mi ni da probam. Pokušavala je 15 minuta sama pred ogledalom i koliko sam vidjela ugurala je jednu napola, i dalje joj nije išlo. Navodno ju je zaboljelo, možda izmišlja, možda je gurala pod krivim kutem.

    Uglavnom rekla je da će pokušavati opet sutra, ali mislim da ćemo na kraju odustati. Za dva mjeseca će početi škola i onda će joj biti žao što ne može nositi naušnice kad vidi prijateljice koje ih imaju ali će biti prekasno.

  14. #114
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Nece.
    moja je dva puta busila. I stalno ima rincice

  15. #115

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Nece.
    moja je dva puta busila. I stalno ima rincice
    Što neće?

  16. #116
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nece zarasti

  17. #117
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    a u sličnoj situaciji (a ja imam i nepravilne rupice jer sam ih sama busila iglom) ja bih nausnicu premazala antibiotskom mašću, lakše klizne kroz uho
    a sto se tiče cendravosti suosjecam
    moja (12) ne bi ni dala bušiti (sto ja podržavam)
    a da kojim cudom probusi i desi se ovo, nema teorije da bi mi dala da se približim ušima

  18. #118

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Mojoj je zaraslo nakon cca mjesec dana. Bila je u bolnici pa je morala skinuti.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Joj Peterlin, obozavam tvoja uputstva! <3<3<3<3<3
    Je l' objavljujes negdje How to by Peterlin? Ja bih se pretplatila!
    Savrsene su ti ideje, a jos ih tako detaljno i organizirano pises ...
    Nikad se ne bih dosjetila gelu za rast zubica kod borbe s nausnicama!!! /* iloveit */

  20. #120
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, Peterlin. Stvar je u tome da ju više uopće ne boli, uši izgledaju čiste, ovih dana smo više puta dnevno špricali octeniseptom. Kad se stisne i povuče za ušne resice ne boli, ništa nije crveno, izlazi nešto malo, izgleda kao loj. Pokušala sam joj objasniti da će uskoro rupice zarasti i da je bezveze išla na bušenje. Totalno je tvrdoglava i nerazumna jer je sad strah jači od želje za naušnicama. Ne vjerujem da bi ju stavljanje boljelo ali ne da mi ni da probam. Pokušavala je 15 minuta sama pred ogledalom i koliko sam vidjela ugurala je jednu napola, i dalje joj nije išlo. Navodno ju je zaboljelo, možda izmišlja, možda je gurala pod krivim kutem.

    Uglavnom rekla je da će pokušavati opet sutra, ali mislim da ćemo na kraju odustati. Za dva mjeseca će početi škola i onda će joj biti žao što ne može nositi naušnice kad vidi prijateljice koje ih imaju ali će biti prekasno.
    Očito su tvom djetetu pri bušenju ušiju potrefili baš lojnu žlijezdu. I meni je takva jedna rupica. VJerojatno se to često događa. Ako dulje ne nosim naušnice, u toj rupi se skupi loj. Kad nanovo gurnem naušnicu, ona sama izgura tu kuglicu van. Ljeti to zna imati ne baš fini miris, pa povremeno očistim - ništa strašno.

    S druge strane, možda je bolje pustiti da zaraste, pa bušiti ponovno - možda pol milimetra dalje da se izbjegne ta lojna žlijezda. Vidjet ćeš. Ako zaraste, pa bude htjela ponovno bušiti - to se uvijek može napraviti. Ako cura ipak dozvoli da joj sada staviš naušnice, poslušaj što kaže aleksandra70vanja - antibiotska mast će svakako pomoći na dva načina - potamaniti bakterije i riješiti preostali gnoj + mehanički olakšati uguravanje naušnica.

  21. #121
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    Joj Peterlin, obozavam tvoja uputstva! <3<3<3<3<3
    Je l' objavljujes negdje How to by Peterlin? Ja bih se pretplatila!
    Savrsene su ti ideje, a jos ih tako detaljno i organizirano pises ...
    Nikad se ne bih dosjetila gelu za rast zubica kod borbe s nausnicama!!! /* iloveit */
    He he he, hvala!

    Da znaš samo čemu je još to poslužilo.... Moj mlađi je imao adheziju prepucija i kad su mu to oslobodili u Klaićevoj, s tim si je mazao pišonju da ga ne peče...(ako može bebi u usta, može i trogodišnjaku na pišonju). Upalilo je! Zakon!

  22. #122
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa Vidi poruku
    Što neće?
    neće biti prekasno. Mojoj je zaraslo. Ona je silom htjela rinčice, onda su joj jednom u natezanju s bratom zapele. Izvadili smo ih i nije dala staviti natrag. I zaraslo je. No, kada se smirila tražila je ponovno, opet smo išli buiti i otada je sve OK

  23. #123
    magistra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    192

    Početno

    U mom kraju se, po pravilu, uha buše nakon navršene 1. godine života djeteta, ne u ljeto, najranije u rujnu kod zlatara. Cijena 20,00 kn za medicinku, bušenje besplatno.
    Tokom mjesec dana se naušnice vrte u uhu i prešpricavaju ili mažu nekim antibakterijskim sredstvom (sprej Octanisept, Tobrex krema, inače služi kod konjuktivitisa, ja je univerzalno koristim za sve ranice na koži i sluznici.)
    Nakon mjesec dana se u kućnoj radinosti vade medicinke i stavljaju "trajne" naušnice. Meni su najsretniji izbor bile okrugle ili plosnate uz malo uho s kopčom sa zadnje strane (ne može ih se zapeti drugim predmetom jer savršeno prianjaju uz uho i ne žuljaju / bockaju, i od jednog su komada pa ništa ne može otpasti što bi dijete moglo progutati).

  24. #124

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    172

    Početno

    Gdje u Zagrebu odvesti curicu na bušenje uši? Sigurno i higijenski. Molim preporuku.

  25. #125
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Balerina je probusila u zaltarni celje.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    Dodić u DUbravi.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Hopaaaaa
    Ima li koja zlatarna u zg da buši uši trajnim naušnicama? Ove medicinke koje vidim su sve bebaste,a ja trebam za tinejđericu...

  28. #128
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Zlatarna Celje. Najbolji.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Da, moja je prošle godine izbušila drugu rupicu u zlatarni Celje i stavila onu bombicu. Ona ti nije bebasta . Sad imamo još jednu za treću rupicu . Iako sad stalno priča da hoće rupicu na hrskavici, a za to mora u pearcing studio.
    Posljednje uređivanje od larmama : 21.03.2019. at 10:53

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Jel to rade s pištoljem?

    Meni su odmah stavili prave naušnice koje su bile rođendanski poklon, s njima su mi i zbušili uho.
    Danas me u čudu gledaju kad to pitam... To bi sad rado ponovila, poklonila detetu naušnice, ali mi je glupo ako ih nemože odmah staviti...

  31. #131
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    ako su trajne onda ih ne možeš sama skinuti?

    i moja sanja o naušnicama

  32. #132

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Možeš, ali nemaš potrebu...
    Medicinske skidaš nakon mjesec dana kad uho zaraste i kad možeš normalno stavljati naušnice, i stavljaš zlatne.
    Ovako ti ostanu te početne zlatne...

  33. #133
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    te trajne jesu zlatne ili ipak ko medicinke, kolko cca dojde sad to s medicinkama, a kolko trajno

  34. #134

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    Jel to rade s pištoljem?

    Meni su odmah stavili prave naušnice koje su bile rođendanski poklon, s njima su mi i zbušili uho.
    Danas me u čudu gledaju kad to pitam... To bi sad rado ponovila, poklonila detetu naušnice, ali mi je glupo ako ih nemože odmah staviti...
    da, u zlatarnama s pištoljem
    Koliko sam čitala u piercing studiju iglom.

  35. #135
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    ja ne bi u studio decu

    te trajne kad se skinu onda se više ponovo ne mogu staviti?

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ako su trajne onda ih ne možeš sama skinuti?

    i moja sanja o naušnicama
    Uvijek ih možeš skinuti sama.
    Posljednje uređivanje od larmama : 21.03.2019. at 14:25

  37. #137

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ja ne bi u studio decu

    te trajne kad se skinu onda se više ponovo ne mogu staviti?
    možeš ih skidati i stavljati koliko hoćeš, i u koje god rupe
    Posljednje uređivanje od larmama : 21.03.2019. at 14:27

  38. #138
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    po ćem su onda trajne?

  39. #139

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ja nisam upotrijebila tu riječ
    Sve su trajne dok se ne potrgaju

  40. #140
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    meni se medicinke nikad nisu strgale, ok
    koja je prednost tih "trajnih"

  41. #141

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    jelena , ja tebe ne kužim. Ne znam što misliš pod trajnim. Rekla sam ti da su sve trajne.

  42. #142
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    Hopaaaaa
    Ima li koja zlatarna u zg da buši uši trajnim naušnicama? Ove medicinke koje vidim su sve bebaste,a ja trebam za tinejđericu...
    to me zanima, koja je prednost ovih bad medicinkama

  43. #143
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    to me zanima, koja je prednost ovih bad medicinkama
    Tu na 12 strani imaš medicinke u Zlatarni Celje. I ima i za tinejđere.
    https://store.zlatarnacelje.si/prest...stige_2_hr.pdf

  44. #144
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    jelena.O, medicinke nisu od plemenitih metala, dakle bužuterija su. "Trajne" bi bile neke koje se tebi sviđaju (zlatne, srebrne, kakvegod) koje staviš i dulje vrijeme nosiš. "Trajnima" su ih imenovali samo zato da se razlikuju od medicinskih, a zato što se nose doživotno. Svake se naušnice mogu skinuti kad poželiš.

  45. #145
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    O, Bože...fali mi ne, dakle NE zato što se nose doživotno

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •