Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Dobre tete u jaslicama/vrtiću i Extra aktivnosti da/ne

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno Dobre tete u jaslicama/vrtiću i Extra aktivnosti da/ne

    Molim savjet po čemu prepoznajete je li neka teta u jaslicama il vrtiću dobra? Koji su uvjeti da bi je okarakterizirali kao dobru (iz Vaše i perspektive Vašeg djeteta)?

    I još me zanima, u grupi gdje je Vaše dijete, koliki je omjer djece koja idu na extra programe u odnosu na onu koja ne idu (navedite npr. 1/3)?

    Ne znam bih li uključivala dijete u ekstra aktivnosti pa eto da čujem kako Vam djeca reagiraju ako ne idu na njih. I kako im objasnite zašto ne idu (jednostavnim mama nema novaca ili?)

    Hvala

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Ne znam kaj bi u tak maloj dobi bilo extra, jer sve extra počinje tek od 3-4 godine.

  3. #3
    ljerka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    mali zemljani gradić
    Postovi
    308

    Početno

    Ako dijete sretno ide u vrtić, onda znam da je sve ok (iako, ima on i svojih dana kad mu ni ja ne odgovaram a kamoli teta u vrtiću!), doma priča što su radili, kako je teta reagirala na neku situaciju, što mi teta kaže kad dođem po njega i sl. Pod ovo zadnje mislim ako neprestano jambra na dijete, a ja ga dobro poznajem i znam da preuveličava, onda nešto nije u redu. Srećom, do sada nisu nikad, štoviše, neće baš uvijek ni reći da je bio nemoguć.

  4. #4
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    dobra teta je kreativna, ljubazna, pozitivna iliti stalno te iznenađuju svojim radovima, osjećaš da voli dijete i puno se smiješi. to je dobra teta
    moj 4 i po godišnjak ne ide na posebne grupe, ne znam točno zašto, možda želim da mi je više kod kuće. u grupi sve curice idu na ritmiku, a samo par djece na engleski

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kaj bi u tak maloj dobi bilo extra, jer sve extra počinje tek od 3-4 godine.
    X

    Nema za tak male ništa. Oni se još ne znaju igrati ni s drugom djecom, uglavnom se igraju sami UZ drugu djecu.

    Dobar odgajatelj je onaj koji je u stanju razabrati koje ga dijete iz grupe trenutno najviše treba. Nije to lagan posao... Vidjela sam situacije i kad ih petoro plače, ALI i način kako to odgajateljice rješavaju. Naše su imale one spužvaste klupice (kao sklopiva fotelja, ali šire), sjele bi na to a klinci bi plazili po njima. Bili smo zadovoljni... Hranile su ih, nosale koliko se dalo, češkale kad su se uspavljivali, presvlačile guze, brisale nosiće i suze i bilo je ok.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •