Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 71

Tema: riba

  1. #1
    blondie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    249

    Početno riba

    Dva puta do sada od kada smo počeli dohranu smo Luni skuhali oslića i oba puta ga je povraćala. Inače nikad nije povraćala osim ta dva puta. Dakle, sigurno je u pitanju oslić.
    Da li netko ima takvo iskustvo, i da li netko zna je li u pitanju općenito riba ili baš oslić nekako teško sjeda?
    Sad me strah uopće ići dalje s bilo kojom ribom.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    120

    Početno

    mi probali oslića, nije ga doduše povraćao, ali bilo je kao blizu...
    tako da mu nisam davala više ribice.
    milislima sam probati za jedno tjedan-dva ponovno.
    ako nebude htio šta da ja radim... papat ćemo druge stvari

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    I mene to zanima, jer mi je od prijateljice klinac isto ispovraćao oslića.

    Mi smo jeli pastrvu - pojeo je trećinu :shock: ribe i - nije mu bilo ništa. Tako da ćemo pastrvu opet. Oslića nismo probali. Nek neki nutricionist (nadam se da takvog ima na forumu) pojasni ima li razlike u probavljanju riječne/morske ribe.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Oslic da valja, ne bi bio jeftin. Ovo je bilo vrlo nutricionisticki, ha?
    Nismo davali oslica, ali primijetila sam da vise voli divlju pastrmku od orade. E sad, ima li to veze sa probavljivoscu....nemam pojma. Ja sam inace panicar kad su ribe i kosti im njihove u pitanju, pa ribicu skuhamo, a onda je u tom temeljcu dodatno izmiksamo i pomijesamo s povrcem. Nikad nisam davala solo ribu.

  5. #5
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    za pocetak nadohrane se preporuca upravo oslic.
    i, ne bih rekla da cijena ima puno veze s time - srdela je najjeftinija, a, kao plava riba, najzdravija. sa puno vise omega3 masnih kiselina od npr. orade koja je oborita riba i kosta oho-ho.

    Mi smo poceli s oslicem, a sa dvije godine je jela sve - od jegulja i lososa do srdelica s glavom i kostima.

    Ima djece koja ne vole ribu. Ili ne vole npr, tikvice. Neka vas to ne brine - svakome odredjena namirnica drugacije "sjedne". Ako ne podnosi danas, podnosit ce sutra. Ili za tjedan dana. Za mjesec...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Ja sam mislila da se oslic prvi preporucuje jer se najlakse "hendla" s kostima. Salim se, naravno u vezi cijene ribe, pa pastrmka je najjeftinija, a nama ispada najbolja. Bice da je do ukusa.

    Sredlice s kostima??? Blago tebi. Ja dan-danas to ne smijem pojest.

  7. #7
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa onda bismo najradije jeli ražu ili list - izvadiš "lepezu" i drmaj po mesu! (a nije da ne bih)

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    625

    Početno

    mi smo probali oslića prije 10-ak dana, i opet jučer, kuhanog + povrće i smeđa riža i nije bilo problema. dobro, ona malo toga pojede, al da joj nije sjelo ok bi se vidjelo..

  9. #9
    korason avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    183

    Početno

    Fran papa ribicu jednom tjedno, od 9. mjeseca. Nekad uzmemo brancina, oradu, nekad oslica... njemu svejedno. Skuham je, skuham malo povrca (karfiol recimo, to jako voli) i dodam maslinovo ulje i smixam (ili umak od sira i maslac). Bude fino kremasto i jako to voli (obicno pojede pola ribe u jednom obroku a drugu polovicu zamrznem).
    Inace, pokusala sam mu dati piletinu, pripremljenu na isti nacin, i sve je povratio. Probala sam s raznim vrstama povrca, ali ocito nije bio problem u okusu same kasice nego jednostavno decko ne voli piletinu... (a onu od clausa (kršitelj koda)a hoce, prase malo) - pretpostavljam da mu ta vlaknasta struktura mesa smeta, ma koliko to bilo smiksano nikad nije bas glatka kasica kao (kršitelj koda)ova..

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    75

    Početno

    Povraćanje ribe je koliko sam čula - alergijska reakcija.

  11. #11
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Kod nas je baš neobično: trudimo se jesti ribu najmanje jednom tjedno i Fiona ju ponekad vrlo slasno pojede, a ponekad ju pljucne i neće ni probati. Inače je već jela skoro sve vrste morskih riba, a od riječnih pastrve i šarana i manje-više joj se sve sviđalo.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno

    danas je Barbara prvi put papala ribicu (pastrva) i sve ok :D ....ribica, blitva i milupine rizine pahuljice...sve je dobro proslo, samo je rcak malo kasnio dok sam petljala s koscicam, pa se barbie malo ljutila...kad je konacno stigla papica, samo je zadovoljno mljackala ....totalno sam sretna, sto joj se svida, stalo mi je da ribu uvrstimo na redovni jelovnik...

  13. #13
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam Lei tek jučer prvi puta dala ribu, oslića, pa dajte mi recite kako se vi rješavate tih koščica :shock: ja sam prebirala po tom mesu valjda pol sata i svaki čas bi još koju našla.

    Koja riba nema kosti ? Kaže moja mama da plava ima manje, jel' to istina? Jeste davale plavu ribu i kako?

  14. #14
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne bih rekla da plava riba ima manje kostiju.
    dapače, srdele, skuše, lokarde, inćuni... imaju puno sitnih koščica...
    ugor se lako čisti jer ima trobridnu kralježnicu koju izvučeš...
    raža i list uopće nemaju kosti, već lepezastu hrskavicu, a meso je slatkasto i bebe ga obožavaju...
    na placu možeš kupiti filet od zubaca - je da je skup, ali se jede ko odrezak...

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    e da, to sam baš htjela pitati, ima li za kupiti svježe filetirane ribe i ima li to onda kosti?

    Meni se isto čini da plava riba ma kosti, ali davno je to bilo kad sam je zadnji puta jela pa se stvarno ne sjećam.

    A gdje ima fileta zubaca? I da li je to svježe?

  16. #16
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Evo, probali smo zubaca, filetiranog, super stvar :D
    Nema skoro uopće kosti, MM je naravno našao nekakve dvije sitne
    I jako se svidio Lei, jela ga je sa blitvom i krumpirom

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    Mima, gdje si ga nabavila? Ja sam bila u subotu na Dolcu i nista mi nije izgledalo privlacno - filete nisam vidjela, a ostale ribe su djelovale kao da su vec malo poduze na suhom.
    Nije mi jasno kako im se nova ribarnica tako brzo usmrdila, pa ribarnice uopce ne moraju smrditi kad se odrzavaju na pravi nacin.

  18. #18
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mama mi ga je kupila u ribarnici u kvartu (Gajnice)

  19. #19
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Citiraj zika prvotno napisa
    ....ribica, blitva i milupine rizine pahuljice....
    Off topic, kupila i ja te Milupine rižine pahuljice pa čitam da se miješaju sa mlijekom a ne s vodom, znači ok je da ih ubacim u kašice (inače kuhamo integralnu rižu).
    Imam par oslića u zamrzivaču, je to ok ili da ipak dajem isključivo svježe? Mi smo u predgrađu pa nam ribarnica baš i nije usput.

  20. #20
    blondie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    249

    Početno

    podižem ovo, jer evo jučer smo opet imali incident. Nakon više od 4 mjeseca, jučer smo Luni opet dali ribu, zubaca, friškog, skuhanog na riži, i u popodnevnom snu sve je ispovraćala. Jadnica mala. Ne znam kaj da radim. Ima li test za alergije samo na ribe?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ja dajem lososa i pecenog i dimljenog, i jos dajem dimljenu skusu i dimljenu jegulju. za sad je druge ribe odbio. ponekad jede kibling

    ja samo znam da sears u svojoj literaturi kao prvu ribu preporuca lososa


    nasla sam u nekom nizozemskom casopisu za novopecene roditelje da 90% alergija izazvanih hranom dolazi od sljedece hrane: kravlje mlijeko, soja, kikiriki, RIBA, skoljke i rakovi, jaja

    takodje je na listi pod voce i povrce sljedece: spinat, celer, tresnje/visnje, marelice, breskve, jabuke, kruske i jagode

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    696

    Početno

    Sad sam se sjetila da sam i ja muku mučila s ribom. F. se gadio miris. Tome smo doskočili tako što sam mu ribu davala sa smokijem umjesto kruha.

  23. #23
    blondie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    249

    Početno

    Problem je bio u tome što je Luna jela s užitkom. Kao da joj jako paše i još se čak gladila po trbuhu i govorila njam njam. To govori kad joj je nešto jako fino. I ja sam mislila, evo, sad više neće biti problema. Kad tamo... Sad joj više neću davati. Žao mi je da prolazi takve muke.

  24. #24
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Moj Mihael je atopicar i ribu sam mu prvi put dala sa godinu dana, cipola leso. Smazo ga je za cas i nije bilo nikakve reakcije. Potom mi je alergologica rekla da dolazi u obzir samo bijela riba leso spremljena. A sjecam se jos u trudnoci s njime da kad god bi pojela srdelu ili oslica ili bilo koju plavu ribu trcala bi u wc jos sa zalogajem u ustima.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    nama je definitivno najbolja grdobina. meso je super kvalitetno, lako je za ocistiti od kosti, a riba je sigurno divlja (grdobine se ne uzgajaju). toplo preporucam.

  26. #26
    melanija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Du-Zg tamte vamte
    Postovi
    309

    Početno

    Mi imamo 7 mj. a vec smo drugi put jeli ribu. Danas cipol tzv. vrećinaš.Sada im je najbolje vrijeme jer su dosta masni i cijela je kuća mirisala a milo moje je progutalo sve koliko je bilo.
    Jednostavno obožava ribu (hm, za razliku od mesa).

  27. #27
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Citiraj Točkica prvotno napisa
    [Off topic, kupila i ja te Milupine rižine pahuljice pa čitam da se miješaju sa mlijekom a ne s vodom, znači ok je da ih ubacim u kašice (inače kuhamo integralnu rižu)..
    Da, na prijevodu deklaracije piše da se miješa samo s mlijekom, čak i u slučaju alergije s nekom "posebnom" formulom, ali u originalnom tekstu na kutiji piše i recept za pripremu s vodom. Ne znam zašto ovi naši jednostavno ne prevode, nego smišljaju. Možda preprodaju i mlijeko, pa da im ne propadne dodatna zarada

  28. #28
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Jedno pitanje. Ja obožavam morsku ribu, al ne znam razlikovat plavu i bijelu Meni one sve izgledaju plavkasto-srebrno-bijele. Može pomoć?

  29. #29
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To se gleda po mesu, meso bijele ribe je bijelo a plave tamnije

    Bijela je npr. oslić, zubatac, orada a plava npr. srdela, skuša

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Jel smiju bebači jesti npr.hladno dimljeni losos iz onih plastificiranih vrećica?

  31. #31
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nemoj još, ni slučajno.
    nije samo do lososa, već i do salamure. to je previše soli za malo dijete.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Ma to pitam ovak iz čiste znatiželje....a meso uopće nije baš nikakvo probao :/

  33. #33
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    kud' će Romina nego po lososu

  34. #34
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    ma nije trebao biti pljačljivko nego

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    čekaj samo kad pitam za kavijar,guščju jetru i tak

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Danas sam kupila oradu za Maurena,i naravno samo što mu je dotaknula jezik,sve je ispovraćao mislim da mu tako skoro neću dati nikakvu ribu,a sve me je strah uopće dati mu nešto osim cice,jel više manje na sve frkće nosićem

  37. #37
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    moj nono je bio ribar tako da sam odgojena na ribi, mislim da su mol i grdobina najpraktičniji za malu djecu, meso im je nevjerojatno mekano i imaju samo hrskavicu. A i ukusno je.

  38. #38
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj berlinka prvotno napisa
    Citiraj Točkica prvotno napisa
    [Off topic, kupila i ja te Milupine rižine pahuljice pa čitam da se miješaju sa mlijekom a ne s vodom, znači ok je da ih ubacim u kašice (inače kuhamo integralnu rižu)..
    Da, na prijevodu deklaracije piše da se miješa samo s mlijekom, čak i u slučaju alergije s nekom "posebnom" formulom, ali u originalnom tekstu na kutiji piše i recept za pripremu s vodom. Ne znam zašto ovi naši jednostavno ne prevode, nego smišljaju. Možda preprodaju i mlijeko, pa da im ne propadne dodatna zarada
    postoje dvije vrste one u svijetloplavim kutijama se miješaju
    s mlijekom
    a one u žutim s vodom jer u sebi već imaju mlijeka

    a šta se tiče ribe počeli smo mu je davat negdje s 10mj
    prvo naravno lešo i juhu
    sad ima 4i po godine i jede svu ribu sam je čisti i bez brige
    ako mu i zapne koja drača on to tako lipo jede da je odma
    ispljune,mislim nikad se nije ubo
    isto tako jede i školjke i meni se puno njih čudi ali meni osobno
    je draže da jede ribu i školjke nego hrenovke i čevape
    baš voli morske stvari a šta čete pravi dalmatinac

  39. #39
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Citiraj Arwen prvotno napisa
    postoje dvije vrste one u svijetloplavim kutijama se miješaju
    s mlijekom
    a one u žutim s vodom jer u sebi već imaju mlijeka
    Ni te svijetloplave se ne moraju miješati s mlijekom!!! Na kutiji u originalnom njemačkom tekstu piše i recept za pripremu s vodom (Milchfreier Getreide-Obst-Brei)! Ja ih npr. nikada nisam miješala s mlijekom jer dojim, a ne izdajam se.
    Na hrvatski su prevedeni samo recepti s mlijekom (nisam provjeravala odgovaraju li i oni originalnom tekstu) i još piše "uvijek se držite uputstva za pripremu obroka" - ha, da ne bi...

  40. #40
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    vidite vi nasu šerlokicu!!!!

  41. #41
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj berlinka prvotno napisa
    Citiraj Arwen prvotno napisa
    postoje dvije vrste one u svijetloplavim kutijama se miješaju
    s mlijekom
    a one u žutim s vodom jer u sebi već imaju mlijeka
    Ni te svijetloplave se ne moraju miješati s mlijekom!!! Na kutiji u originalnom njemačkom tekstu piše i recept za pripremu s vodom (Milchfreier Getreide-Obst-Brei)! Ja ih npr. nikada nisam miješala s mlijekom jer dojim, a ne izdajam se.
    Na hrvatski su prevedeni samo recepti s mlijekom (nisam provjeravala odgovaraju li i oni originalnom tekstu) i još piše "uvijek se držite uputstva za pripremu obroka" - ha, da ne bi...
    piše i na hrvatskom "recept" s vodom

  42. #42

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    m. obozava i jede sve vrste riba. jednom sam radila neku tjestetninu od srdela nama za rucak, pa posto je to bilo jako pikantno dosjetim se da m. samo skuham na leso nekoliko srdela. ljudi moji, ja to nisam stigla cistit kako je ona to jela...bez soli, bez maslinovog...srdele kuhane na vodi...

  43. #43
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Lea isto jako voli ribu. Srdele nismo probali, baš MM stalno hoće, a ja kažem pa kako ćemo joj dati kuhane srdele - a eto vidiš kako je to fino!
    Ali kad MM čisti oslića ili bilo koju drugu ribu za Leu ona stane kraj stola i cijelo vrijeme jede, tako da na kraju ruča samo prilog.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno


    pa kad bi se lijepo skuhale leso, filetirale, malo posolile, polile maslinovim uljem, ukrasile komadicem persina, bio bi to sasvim lijep obrok...samo kad m. nema strpljenja
    bez zezancije, mislim da su srdele najbolji moguci izbor, divlje su, pune omega 3...malo jesu nezgodne za cistit ali isplati se

  45. #45
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    piše i na hrvatskom "recept" s vodom
    Evo, sad sam išla opet provjeravati i na mojoj kutiji ne piše. Piše da se ako je dijete alergično na krvalje mlijeko obrok može pripremiti s "Pregominom", a i voće im je "sviježe"...

  46. #46
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    naša curica je sada 7 mjeseci i na predhodnoj kontroli je dr rekla da možemo i ribu između ostaloga( piletina,puretina,svježi sir,voćni jogurti...) uvesti- recimo oslić...nije li to prerano ili ?
    isto tako rekla je da smije i 1/4 kuhanog žumanjka kao bogato željezom?! hvala svima

  47. #47
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Citiraj berlinka prvotno napisa
    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    piše i na hrvatskom "recept" s vodom
    Evo, sad sam išla opet provjeravati i na mojoj kutiji ne piše. Piše da se ako je dijete alergično na krvalje mlijeko obrok može pripremiti s "Pregominom", a i voće im je "sviježe"...
    Ne piše ni na mojoj recept s vodom. Očito postoje različite deklaracije.

  48. #48
    melanija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Du-Zg tamte vamte
    Postovi
    309

    Početno

    Romina(napisa):[/b]
    Danas sam kupila oradu za Maurena.......
    Sa oradom (ovratom) treba paziti kao i sa lubinom i picom.U Zg. se uglavnom prodaju iz uzgoja (često su tamniji po boji, uvijek ih ima na istom štandu i cijena je ispod 100 kuna dok su divlji oko 180 kuna).

  49. #49
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj donna prvotno napisa
    naša curica je sada 7 mjeseci i na predhodnoj kontroli je dr rekla da možemo i ribu između ostaloga( piletina,puretina,svježi sir,voćni jogurti...) uvesti- recimo oslić...nije li to prerano ili ?
    isto tako rekla je da smije i 1/4 kuhanog žumanjka kao bogato željezom?! hvala svima
    Ja bi pričekala i sa oslićem i sa žumanjkom, bar do 10 mjeseci.
    A i sa sirom i jogurtom, s tim da jogurt bolje obični nego voćni.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    Meni Lucija povraća kad pojede ribu. Prvi put je to bilo prije par mjeseci. Danas smo mi ručali ribu i na silno žicanje sam joj dala minijaturan komadić. I navečer opet povraćanje. Sad se pitam kad da joj opet ponudim ribu.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •