Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 298

Tema: Gardaland

  1. #201
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    I naši su približnu cifru platili,880 kn,mislim da mi ovaj mjesec ide zadnja rata
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 22.03.2018. at 07:17

  2. #202
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj tanja37 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, sin ide u Gardaland sa školom, prvi je srednje,izlet je dvodnevni, putuju sa Speranza agencijom.
    Zanima me ima li tko savjeta vezano za sam izlet, koliko novaca da ponese, šta od stvari da ponese i kako je sa hranom i cijenama u samom zabavnom parku. Imaju večeru i doručak u hotelu...
    Puno hvala svakome na savjetu.
    nisu moji bili na dvodnevnom izletu. Ist će ove godine jedan ići.

    Uglavnom, po samom parku ima puno restorana brze hrane, tako da ti je najbolje dati mu nešto eura da tamo pojede ručak. Vjerojatno je 10tak dovoljno po obroku, al sama znaš koliko je dijete gladno. Po parku ima pipa s vodom tak da žeđ tako može riješiti. Eventualno može uzeti rezervnu odjeću ak se na nekoj atrakciji smoce.

    Moraš riješiti i pitanje mobitela - znači ili da ga ima uz sebe na nekom sigurnom mjestu da mu negdje ne padne ili ak su u grupi, onda znaju ostaviti mobitele nekome na čuvanje..

    Iako je mene jedan tata na roditeljskom uvjeravao da nema šanse da im mobitel padne dok su na nekoj atrakciji, nije me uvjerio

  3. #203
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Hvala, razmišljala sam o nekih 50 - 60 eura da bi mu bilo dovoljno... jedino me ta roba rezervna muči, ne bi baš da nosi puno stvari. A u samom parku nek ima mali ruksak ili torbicu oko struka, to bu valjda ok

  4. #204
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj tanja37 prvotno napisa Vidi poruku
    975 kuna
    Baš ću obratiti pažnju na cijenu, mi imamo roditeljski za istu stvar nakon proljetnih praznika.

  5. #205
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Baš ću obratiti pažnju na cijenu, mi imamo roditeljski za istu stvar nakon proljetnih praznika.
    danas idem na roditeljski, sezona je ocito otvorena
    idu krajem travnja, zaboravila sam datum (a rekla mi je)

  6. #206
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj tanja37 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, razmišljala sam o nekih 50 - 60 eura da bi mu bilo dovoljno... jedino me ta roba rezervna muči, ne bi baš da nosi puno stvari. A u samom parku nek ima mali ruksak ili torbicu oko struka, to bu valjda ok
    Ja sam bila davno- i tada smo se smočile juniorka i ja jer smo tak nezgodno sjedile. Kod atrakcija mogu ostaviti ruksake - to nije problem. Samo da u njima nije ništa vrijedno. Nitko neće uzeti majicu ali mobitel ne bih ostavljala.

    Možda i ne treba rezervna odjeća jer ovisno kad idu temperature će tamo biti više neg npr. kod nas.
    Meni 50, 60 eura izgleda skroz razumna cifra.

    moj srednjoškolac sad ima dva izleta - i ono što sam na oba primijetila je da su se kod njih pojavile nove (ili samo meni nove) agencije koje ispadnu par kuna jeftinije. trebala bih provjeriti ali kao da nema "zloglasne" Speranze i Spektra. I čini mi se da ove nove ni nemaju sjedište u Zagrebu.

    Mislim da je kod nas cijena ispod 900 kn. Moram pogledati doma. Imaju polupansion - na roditeljskom smo se složili da im ne treba zajednički ručak

  7. #207
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne znam kako je sad, u hladnoj sezoni, s vodenim atrakcijama
    ali ako su otvorene nema teorije da se ne smoči
    ja sam bila mokra do gaća
    mora imati rezervno
    po meni je gardaland za od pol petog do pol devetog mjeseca
    ruksak se ostavi na ulasku u atrakcije
    a za novce i dokumente neka ima torbicu oko pasa

  8. #208

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Nano, ima, ima Speranze. A zašto zloglasne ? Mislim sad je kasno jer smo ju izabrali za jedan dvodnevni izlet no svejedno da čujem.
    Posljednje uređivanje od larmama : 22.03.2018. at 11:12

  9. #209

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    A i Spektar se javlja na natječaje. Tako da je inon u igri. Na naš se nije javio.

  10. #210
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Mislila sam da nisu bili najjeftiniji.

    "Zloglasnih" sam napisala jer sam bila na jednom roditeljskom sastanku - onak školskom, sa više razreda na kojem su roditelji iznosili prilično loša iskustva. E sad - zaboravila sam detalje. Ak se možda javi Forka na temu, možda je ona zapamtila

    Moje najlošije iskustvo je to da su skupi - barem po izletima iz OŠ.

  11. #211
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Kod nas su se samo Speranza i Spektar prijavile pa se biralo između te dvije...

  12. #212
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    I da, idu 20. i 21.4.

  13. #213

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Mislila sam da nisu bili najjeftiniji.

    "Zloglasnih" sam napisala jer sam bila na jednom roditeljskom sastanku - onak školskom, sa više razreda na kojem su roditelji iznosili prilično loša iskustva. E sad - zaboravila sam detalje. Ak se možda javi Forka na temu, možda je ona zapamtila

    Moje najlošije iskustvo je to da su skupi - barem po izletima iz OŠ.
    ja ništa ne znam o njima.
    Sad smo imali ponude od dvije agencije, jedna je bila njihova. Nju smo većinski odabrali. Vidjet ću kako će biti.
    Kod nas je u osnovnoj bio uglavnom Spektar tako da sa Speranzom nemam iskustva.
    Posljednje uređivanje od larmama : 22.03.2018. at 11:33

  14. #214
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    našla sam pritužbe na Speranzu - imamo jako savjesne predstavnike roditelja, a bome su si neki dali i truda pobrojati sve manjkavosti. No neću to sad tu kopirati.

    No i ja, sudeći po osnovnoškolskiom izletima imam osjećaj da te dve agencije imaju "monopol" (to se valjda zove duopol ) na školske izlete i ekskurzije

  15. #215
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Da, i ja sam istraživala ali drugi nisu...izabrali su također većinski Speranzu....

  16. #216
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    da i kod nas se samo oni javljaju, ove godine se javila i neka agencija iz Koprivnice, ali nije poslala papire na vrijeme, nego je došlo taj dan kad je bio izbor, + kaj nije poslala onaj BON 1 i BON2,za osiguranje.

    meni se čine da stvarno imaju monopol, jer su cijene dosta visoke.

  17. #217
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    da. Al nek se javi Forka.
    Mislim da se u našoj SŠ počelo javljati i 10tak agencija. A to je dobro. Jer onda će se polako počet trudit stvari radit korektno.

    Da, baš ti osnovnoškolski izleti budu jako skupi - zbog te male konkurencije

  18. #218

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    kod nas su ove dvije ponude bile slične s malom razlikom u cijeni. A meni je prevagnulo kretanje ujutro, jedni su kretali u 6 što znači da se mi moramo buditi i prije 5 što me je odbilo
    Posljednje uređivanje od larmama : 22.03.2018. at 14:06

  19. #219
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    naši su išli oko oko 2, i to su saznali u zadnji čas

    kak i sused ide s njim u razred tata se ponudil da ih obojicu odveze na mjesto sastavnka , što sam naravno prihvatila



    naši kad idu kud onda idu subotu na nedelju

  20. #220
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Zaprav ne, išli su oko ponoći

    isti dan su išli i XI i XIII gimnazija tak da je pol bivšeg razreda bilo skoro skupa u Italiji isti vikend

  21. #221
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    kod nas izabrana Alga travel, 890 kuna za dva dana, jedan polupansion

    u igri su jos bili Samoborcek i Spektar

  22. #222
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    i kod nas je za gardeland bio Samoborček u igri, ali nisu poslali predstavnika na izbor.

    vjerujem da se i oni sami prije zorganiziraju tko će kaj i tak dogovoraju cijene, zanimljivo je da nude iste smještaje

  23. #223
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    885 kn - nisam pogledala ime agencije . Isto polupansion

    Kaj idu vaši razgledavati prvi dan? Naši Padovu i Veronu

  24. #224
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    i kod nas je za gardeland bio Samoborček u igri, ali nisu poslali predstavnika na izbor.

    vjerujem da se i oni sami prije zorganiziraju tko će kaj i tak dogovoraju cijene, zanimljivo je da nude iste smještaje
    ovi nisu nudili iste smjestaje
    Alga je nudila hotel 3*, na 3 km od parka
    Samoborcek hotel 4* na 65 km od parka
    Spektar je imao varijantu sa Venecijom umjesto Verone, a hotel 3* sat i pol od parka - nisu mogli dobiti nigdje blize

    taj termin kad se ide, neko talijansko udruzenje ima svoju skupstinu/team building/nesto na Lago di Garda, i sve je popunjeno, pa je bio problem agencijama naci smjestaj za srednjoskolske izlete

  25. #225
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Koliko se sjećam ni kod nas nisu nudili iste smještaje

  26. #226
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Nano, draga, nemam ti ja tu kaj pametno za reći, osim da je cijeli taj biznis s agencijama i ponudama jedna velika "kuhinja" , poput, recimo, javne nabave u firmama, sve ti je to isti kupus...

  27. #227
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Što se tiče, konkretno, Speranze, u našoj školi imamo dijametralno suprotnih iskustava, dakle od besprijekorne organizacije do toga da im je, npr, autobus krepao nakon prijeđenih stotinjak kilometara...
    Tako da je teško tu biti pametan i nešto generalizirati...

    A što se tiče cijena, e, tu ima svašta.
    Izvjesno je ipak, da agencije uberu dobar komad kolača, no, što je, tu je, zato i postoje...

  28. #228
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    E, da...
    Samo da vam ovo još kažem (vidim da sam i ja počela raditi Ina nizove )...
    Dakle, kad je moja išla u Gardaland (po n-ti put) u 1. razredu gimnazije, potrošila je sav džeparac na neku VIP kartu, zajedno sa svojih 6-7 kompića (premda su im obične karte bile u cijeni aranžmana), na što sam, ja, naravno, poludila (ne znam sad koliko je to točno bilo, ali znam da je bilo dosta ).
    Međutim, ona tvrdi da je to bio, citiram "najbolje uložen novac" jer je ekipa s tom kartom išla izravno na sve atrakcije, bez čekanja u redovima (koji se u to doba računaju u satima), tako da su oni prošli apsolutno sve što su željeli, čak i po nekoliko puta, a ostatak razreda je uspio proći tek nekoliko atrakcija jer su vrijeme pogubili čekajući u redovima.

    Eto.
    Ljutnja me brzo prošla, šta mogu ...

  29. #229
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Konkretno zabgardeland je bio isti smještaj u igri,sad za Budimpeštu je bio jedan kod izabranih,drugi je nudio isti taj ali i jedan drugi ovisno kolko djece ide.

  30. #230
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    još kužim da je za Budimpeštu bitno gdje je hotel (možda mogu prošetat gradom), ali za Gardaland mislim da je svejedno. Ionako idu busom do onog velikog parkirališta ispred parka. Bitno je da je čitsto i korektna hrana

  31. #231

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Bili smo u gardeland pocetkom 6 mjeseca na 4 dana imam 4 djece i koma mi je ici s njima na ovako velika putovanja autobusom pa smo uzelu auto posto su jos maleni imam dva para blizanaca cure (4g) i decke (5g) gardeland mozda nije najbolji izbor zbog puno adrenalinskih voznja ali od ove godine otvoren je pepa pig land za dijecu do 6 godina pa im je to bili top takodjer je sa mnom isla moja sestra koja ima curu(13) i decka (15) njima je bilo odlicno sve te voznje blu tornado ovlivium bilo im je pre mi takodjer nismo odsjeli u gardeland hotelu jer je vrlo skup takodjer ove godine planiramo i more i posjet na njmacku tjedan dana otisli smo u gasperina village 1 km udaljen od gardelanda stvarno je obiteljska atmosfera bazeni mini tobogani sve apartmani su 4 zvjezdice lijepo uredeni sa kuhinjom djeci je bilo zabavno jelo je također vrlo ukusno rado bih ponovika mozda dok budu malo veci ali i ovako malj mogu se lijepo zabaviti ima i voznja za malene rucak u gardelandu je takoder ukusan i po finoj cijeni

  32. #232

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    na drugom postu si napisala da imaš jedan par blizanaca rođenih prošle godine i da si trudna 3 mjeseca s drugim parom blizanaca

    kaj je s glavom?

  33. #233
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    A70v, odi svojim prijevozom, isplati ti se, jer osim Gardalanda mozes jos puno, puno toga vidjeti.

    Ima jako puno B&B i pansiona oko jezera, pogledaj si na karti sto bi jos htjela obici, koja pozicija ti se isplati za spavanje, i mozes rezervirati online.
    Osim Gardalanda, tu je jezero kao atrakcija, gradici Sirmione, Lazise, Bardolino, Malcesine, Limone del Garda, da sad ne nabrajam. Oko jezera mozes autom, biciklima, preko jezera brodicem (ne isplati se trajektom)... Mozes hiking an Monte Baldo za visinski pogled.... Ma mislim, samo jezero je vec dovoljno za godisnji odmor. Parking nije problem kod smjestaja, u glavnini slucajeva ga imaju osigurano; u gradicima pazi na duzinu trajanja i obnavljanje parkinga (pobrali smo kaznu od 48 € jer smo zakasnili pola sata za obnavanje parkinga u Sirmione - nema mogucnosti obnove SMS-om, nazalost!).
    U Veroni ti se najvise isplati parking Arena, pa onda krug po gradu (ako hoces, posaljem ti itinerar).

    Uglavnom, za ovakav tip izleta (a preporucujem ti da ga produzis na par dana!) se zaista isplati ici vlastitim prijevozom.
    Znam da je ovo bilo prije 5 godina, ali, ako ponuda još stoji, ja bih!

  34. #234
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Veronu, i ja! Planiramo za produženi vikend.

  35. #235
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Verona nije velika, prošećete potez Arena - Julijina kuća- kameni most Ponte Pietra. Sjednete na kavu na neki od kafića uz arenu

  36. #236
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da je ovo bilo prije 5 godina, ali, ako ponuda još stoji, ja bih!
    Idem ga potraziti.

  37. #237
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno VERONA - setnja

    S obzirom da vas je vise, stavljam javno.
    Pisem po sjecanju, bili smo opet u travnju na 3 dana.

    Najbolje je parkirati na parkiralistu Arena (parcheggio Arena), to ti je ujedno i najblize za krug koji planiras raditi. Parking nije pretjerano skup.
    Od tamo dolazis ravno na Piazza Bra i do Arene. Posjet Areni (odvoji 40-ak minuta do 1h). Ulaznica je bila 6 €, djeca placaju pola - detalji na njihovoj web stranici.

    Nakon Arene, setnja po ulici via Mazzini (shopping ulica), dok ne dodjete do skretanja sa ulicom via Cappello desno. Kad se udje u via Cappello,nastavlja se jos cca 50 m, skrenes kroz prolaz i ulazis u dvoriste Julijine kuce (Casa di Giulietta - sve ti je odlicno oznaceno i navodi te). Znaci, balkon, broncana statua (po tradiciji ju moras uhvatiti za desnu dojku, da ti donese ljubav ), kuca-muzej za kojeg se placa ulaz i onda mozes izaci i na balkon. U svibnju je ulaznica bila mislim 7,5 € a E. (14 god) je platila samo 1 €, ne znam da li je bila nekakva ponuda ili nije. Isto ima web stranicu, pa proucite.
    VELIKA je guzva u prolazu i u dvoristu, oprez jer ima i lopova, pa gledajte da vam novcanici i dokumenti nisu na lako dostupnom mjestu, zaista bude "tijelo na tijelo".
    Na jednom od katova su kakti starinski kompjuteri gdje mozes Juliji ostaviti pismo sa svojoj zeljom.

    Vracas se natrag u ulicu via Cappello, kad skrenes lijevo produzis dalje do trga Piazza delle Erbe - lijep povijesni trg, imas toranj Torre dei Lambreti na koji se moze popeti, tu je trznica sa suvenirima, kafici, restorani, i vrlo je zivahno.
    Prolaz koji te vodi sa Piazza delle Erbe na Piazza dei Signori (Danteova statua), u produzetku su grobovi obitelji Scaligeri (Arche Scaligere), jako zanimljivo. Ujedno, tamo vrlo blizu ti je i Romeova kuca, nije otvorena za posjet jer je privatna (videokamera iznad vrata!), no oznacena je.
    Vratis se natrag na Piazza delle Erbe, produzis dalje na Corso Porta Borsari do Porta Borsari (povijesni ulaz u grad). Dalje nastavljas kroz ulicu Corso Cavour, i dolazis do dvorca Castelvecchio. Mozes posjetiti dvorac, a mozes i samo proci kroz njega i preko mosta Ponte Scaligero na drugu stranu grada i rijeke Adige.
    Vracajuci se natrag, udjes u ulicu via Roma, ides naprijed, prodjes kroz Portoni della Bra' i izlazis natrag na tvoju pocetnu tocku, Piazza Bra'.
    Otuda sad mozes prema Julijinom grobu (Tomba di Giulietta). Ides sa Piazze Bra' od Arene prema palaci Barbieri uz gradske zidine po ulici via Pallone do raskrsca sa ulicom via del Pontiere. Skreces desno u ulicu via del Pontiere, ides ravno nekih 100 m, dok sa desnes strane ne vidis vrtove Laconici Giardini ex samostana sv. Franje. Tu mozes posjetiti sarkofag u kojemu je bila, po legendi, pokopana Julija. Imaju blesavo ulazno vrijeme (ovoga puta nismo usli), pa provjeri na Internetu to i cijenu ulaznice.
    Vracas se natrag na Piazza Bra' i prema parkingu.

    Od tamo ides autom kroz grad pa uzbrdo do mjesta hodocasca Santuario Santa Maria di Lourdes - ne toliko zbog hodocasca - iako je jako lijepo iskoristen lokalitet bivse austrijske tvrdjave i pretvoren u kapelu, bas me se dojmilo kako zapravo pravi oltar ne postoji, nego je gradjeno tako da kroz prozor unutrasnje prostorije gledas na statuu i vanjski oltar u vrtu. Lijepo, mirno mjesto na kojemu se moze zapaliti svijeca, ali i ponijeti svijeca kuci.

    Ono zbog cega je to mjesto idealno je belvedere - pogled na Veronu - vidis ju cijelu, kao na dlanu. Sve njene crkve, mostove, Arenu... jedino se ne vidi Castelvecchio. Lijepo mjesto za docekati zalazak sunca.

    Orijentacije radi, sam Santuario vidis iz grada, sa mostova preko rijeke Adige puca pogled prema brdima. Cestovno je oznacen kao Santuario della N.S., Santuario N.S. Lourdes ili Santuario della Nostra Signora di Lourdes (kako smo se vozili, vidjeli smo vise razlicitih oznaka). Uglavnom, mogu se slijediti upute.

    Za jelo, mozes dobro i povoljno pojesti u Caffe al Teatro u ulici via Roma (kad se vracas prema Piazza Bra (ali prije trga), a prije nego sto ides do Julijinog groba). Odlicna usluga, menu limitiran ali ukusan i povoljan, i fina atmosfera, a u centru grada!. Ili, odlicno se jede ali je atmosfera vise kao konoba (trattoria), ne mogu se sad sjetiti kako se zove, medjutim ovako: paralelno uz ulicu via Mazzini ide jedna manja i kraca ulicica, zove se Vicolo Tre Marchetti. Znaci, zadjes iza Arene u tu ulicu i ides ravno, na desnoj strani (ne na lijevoj, ima ih vise), prema kraju ulice je jedan restoran u stilu modernizirane trattorie (konobe) koja nudi i menu (predjelo + glavno jelo) za 21 € po osobi, no isplati se jer imaju bas finu, lokalnu, domacu hranu, znaci pasta bigoli, palenta sa raznoraznim gulasima, itd. Restoran se zove Il Bacaro dell'Arena, u svibnju smo tamo odlicno jeli. Unutra je dosta zgodno uredjeno, iako izvana ne izgleda tko zna sto; stolovi vani su samo za dvije osobe jer je ulica uska i prolaze motoristi i taksiji (preko puta trattorije je hotel).
    Otuda na vrhu ulice skrenete lijevo i opet ste u via Mazzini.

    Nadam se da sam pomogla.

  38. #238
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ovo je više nego super, Elly, puno ti hvala!

    Ako imaš za Padovu, slobodno pucaj!

  39. #239
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Padova ti je jos laksa, ali danas nemam vremena.
    Koliko ti je hitno?

  40. #240
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Ispravak za Veronu:
    nakon izlaska iz Julijine kuce i prolaza, ne skrece se lijevo, nego DESNO prema Piazza delle Erbe.

    I kasnije sam se sjetila i napisala kako se zove ova druga trattoria (Il Bacaro dell'Arena).
    Tko mi kriv kad kopi-pejstam staro i updejtam sa novim info istovremeno. Nadam se da je razumljivo.

  41. #241
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Padova ti je jos laksa, ali danas nemam vremena.
    Koliko ti je hitno?
    Do kraja mjeseca

  42. #242
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Podižem.
    Treba mi savjet onih koji su bili. Planiramo u Gardalandu provesti dva dana. Što mislite, je li u tom slučaju potrebno uzimati express ticket (jedan dan je praznik pa očekujemo gužvu, a drugi dan bi trebao biti redovan radni dan)?

  43. #243
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Mi smo bili na redovan radni dan koji je pao dan nakon praznika, i bio je studeni i cijeli dan je padala kiša i svejedno je bilo čekanja.
    Ako vam se ne čeka, a možete platiti...

  44. #244
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo bili na redovan radni dan koji je pao dan nakon praznika, i bio je studeni i cijeli dan je padala kiša i svejedno je bilo čekanja.
    Ako vam se ne čeka, a možete platiti...
    ali dvodnevna ulaznica ne igra ulogu?
    zapravo me zanima jesu li najveće gužve na atrakcijama koje nude najviše adrenalina? budući da kćer neće ići na to, a samim time ni ja (na prvom i zadnjem vlaku smrti se potpuno istraumatizirala)

  45. #245
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Meni se čini da su najveće gužve bile na obiteljskim atrakcijama, ne najuzbudljivijim

  46. #246
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Dakle, mi bili u rujnu.
    Skini si njihovu aplikaciju, na njoj imaš vrlo točna vremena čekanja.
    Express ticket je bio odličan za Mammuta i Colorado boat, dok smo npr. za Jungle rapids došli s express ticketom na red kasnije od dijela ekipe koji je imao običnu ulaznicu.
    Naglašavam da smo i Blue tornado i Oblivion i Raptora preskočili zbog mog paničnog straha, ali nije ni junioru bilo napeto.
    Meni je cijeli đir bio zapravo prilično naporan, veći dio vremena čekaš u redovima, pa si malo razbiješ Sea life-om.
    Uživala sam u Veroni u kojoj smo bili smješteni, sad mi je Verona draža od Padove (a mislila sam da je to nemoguće)

  47. #247
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Express ticket je bio odličan za Mammuta i Colorado boat, dok smo npr. za Jungle rapids došli s express ticketom na red kasnije od dijela ekipe koji je imao običnu ulaznicu.
    kako to? Jer su svi uzeli express?
    tnx za savjet oko aplikacije!

    bili smo već u legolandu, pretpostavljam da se radi o sličnim atrakcijama i čekanjima

  48. #248

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    mi smo uzeli express karte i drago mi je da jesmo. na koju god atrakciju došli, za redovne karte se čekalo minimalno 45 minuta, a mi smo s expressom ulazili za 5-15 minuta.

    je, skupe su te express karte ali nama su opravdale cijenu, jer da smo svugdje morali čekat, pol atrakcija ne bi uspjeli obići (pogotovo jer kad smo mi išli, radno vrijeme je bilo do18).

  49. #249
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    kako to? Jer su svi uzeli express?
    tnx za savjet oko aplikacije!

    bili smo već u legolandu, pretpostavljam da se radi o sličnim atrakcijama i čekanjima
    Konkretno se express ticket sale lady muvala okolo, pa je ekipa iz normalnog reda brže napredovala.
    Ali sam ja bila tvrdoglava u svom naumu

  50. #250
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Nikad nisam uzela express ulaznice, a uvijek se vozimo po cijele dane. I po nekoliko puta na isto.
    Gušt je i u čekanju. I štednji . Vremena bude i previše.

Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •