Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Kako vase bebe provode vrijeme (3-4 mjeseca)?

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    26

    Početno Kako vase bebe provode vrijeme (3-4 mjeseca)?

    Hajde da razmijenimo iskustva sto se tice zabave za vase male bebe, odnosno kako provode vrijeme kad su u budnom stanju, mozda nekim mladim mamama pomogne.

    Moja beba od skoro 3 mjeseca ovako provodi vrijeme:
    8h - 9.30 hranjenje i presvlacenje (nekad je to od 7 do 9), i pokusavam da je ponovo uspavam, makar da spavamo do 10.30
    11 - 12 hranjenje, presvlacenje, oblacenje, malo pricamo, gleda vrtesku u krevetac nekih 15-20 min
    12 - 14 ili 15 spava u kolicima, inace mi dan provodi u kolicima, ne znam jel to ok, ali njoj odgovara
    15 - 16.30 hranjenje, presvlacenje, pricanje
    16.30 - 17.30 spavanje u kolicima
    17.30 - 19.30 hranjenje, presvlacenje, malo je u lezaljci, nekih 20ak minuta, onda je stavim malo na kauc da gleda okolinu, nekih 15-20 min, zatim opet gleda malo pcelice, a nekad je na ono prostirci za igru.
    Oko 19 je nosim u sobu da se poigramo, pricam sa njom, igram joj, navijem jace muziku, i ona me gleda ne trepce, i tako do 15 do 8 kad pocinje kupanje, sredjivanje, oblacenje i onda hranjenje, i zaspi mi dok je dojim.

    E sad, satnica nije uvijek ista, ali otprilike u to neko vrijeme. Podijelite sa nama, sta najvise pali kod vase djece da ih zabavite, koliko im to drzi paznju.

  2. #2
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    super tema, baš me zanima kako je kod ostalih bebača, pogotovo onih malo većih.

    moja je još jako mala, tek 4 tjedna, ali tako nekako otprilike isto i nama ko i kod vas ide dan, sa nekim odstupanjima.
    mi imamo i noćni obrok i ponekad još malo između i jednu dnevnu šetnju obavezno po naselju, a ponekad i dvije kad je uzmemu u shoping.
    i osim što moja dobar dio dana provede na vreći za dojenje (sa mikroperlicama unutra) koja je ujedno namjenjena i za spavanje bebe na njoj. kaže i pedijatar sve pet za tu vreću.

    a koliko čujem od drugih mama i kolica su isto sasvim ok. samo ne sjedalica dulje od sat vremena.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    141

    Početno

    evo moj sin ima 3,5 mj i dan nam ide ovako:

    buđenje između 8,00 - 9,00, kako kada,čujem u krevetiću mlataranje nogicama i agu,aaaaa..kad me ugleda opali se smijat sav sretan što me probudio..
    tu malo pričamo tipa nešto: "dobro jutro, ma di si ti, šta si me probudio,ma šta se kesiš...", jako voli da mu pričam dubljim glasom i tako se zabavljamo jedno 10-tak min.
    e onda slijedi presvlačenje, klopa oko 10,00,nekad nakon klope neće odmah spavat već ga stavim pored sebe na dekicu i zabavljamo se zvečkama.
    kad mu to dojadi, odnosno počne cendrat,stavim ga spavat..
    preko dana spava u kolicima a noću u krevetiću
    dnevno spavanje nam je kratko,3-4 puta pa pola sata,ali noću zato spava cijelu noć.
    kad je budan, a to je većinu dana, stalno traži pažnju, želi da se s njim priča, već sam rekla mm da sam mu ja izgleda najdraža igračka..
    ne znam kako vaše bebe, ali mom brzo dojadi igra jednom zvečkom, počne se ljutit i onda ja tražim nešto drugo da se zabavljamo,ima mobil u krevetiću ali u njega gleda maksimalno pet min i opet samo gleda di sam ja.
    u viperu ne želi boraviti, čini mi se da ne voli bit sputan, tako ne voli ni autosjedalicu.
    osim toga, vidim da se zna uplašit ako mu iznenada priđem, recimo on je u kolicima a ja nešto radim u kuhinju i nakon nekog vremena mu priđem, složi facu ko da će plakat..
    tako i kad nam dođu gosti, moraju mu polako prići, javiti se izdaleka i onda ih nagradi osmijehom..
    puno se smije , najviše kad mu pričamo, a nekad se i zagleda u luster recimo ,pa mu valjda smiješan..
    raspored hranjenja nam je ujutro u 6,00, pa oko 10,00, oko 14,00, oko 18,00 i zadnji obrok u 21,30.
    voli se kupati, kupamo se ili oko 19,00 ili 20,00, biram vrijeme kad je raspoložen.
    jedino nam dnevno spavanje ne ide baš nešto..i sve mi se čini kako imam preznatiželjno dijete

  4. #4
    Aiko avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    290

    Početno

    Kod nas svaki dan drukčiji, niti se budi niti ide spavati u isto vrijeme... napunio je tri mjeseca... Dnevno spava jednom ili dvaput, sveukupno dnevno ne spava duže oko tri sata već neko vrijeme. Iznimno je aktivan, stalno u pokretu (hehe kako to smiješno zvuči za bebicu). Nekad se budi u 6h nekad u 8h. Preko dana ima svoje igračkice, ali najviše, naravno, voli MM-a i mene. Zabavlja se i sam, gleda si u rukice, gleda po sobi... guguće... cica kad hoće i koliko hoće, nema pravila. Navečer kupanje obično oko 21h. Nekad zaspe u 22h nekad je do ponoći budan. Po noći se budi uglavnom svaka dva sata, a zadnjih noći ni oči ne otvori, samo stenje/guguće, strpam mu cicu u usta, popapa i doviđorno za dva sata (ili sat i pol ili tri sata)!

    Danas npr. nije spavao od ujutro u 8h do negdje 17h i onda je zaspao i probudio se oko pola osam... MM nije mogao vjerovati da tako mala beba ima toliko snage i toliko malo potrebe za snom... nije prije tako, ali zadnjih tjedan-dva fakat promjene, sve manje spava, ali je dobre volje, vedar, za druženje i "akcije"...

    Ne znam jel i vaše bebice tako malo spavaju?

    E da, oduševljen je lusterom u dnevnoj i valja se od smijeha kad ga skuži, u luster može gledati doslovno pola sata-sat i zabavljati sam sebe (i nas). Zabavljaju ga i spuštene roletne kroz koje prolazi svjetlo (kroz rupice) i sjene općenito, to ga već duže totalno okupira... voli gledati slike po zidovima... Ma, sve mu je zanimljivo kad ga polako nosiš kroz prostor, a on upija pogledom...
    Posljednje uređivanje od Aiko : 20.02.2010. at 22:35

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    141

    Početno

    aiko, ni moj bebolinac ne spava skoro ništa po danu..kao što si rekla stalno je za akciju. ja se umorim ali on ne...nikako prije 21,00. nadrapale smo,čini se..hehe

  6. #6
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj Aiko prvotno napisa Vidi poruku

    E da, oduševljen je lusterom u dnevnoj i valja se od smijeha kad ga skuži, u luster može gledati doslovno pola sata-sat i zabavljati sam sebe (i nas). Zabavljaju ga i spuštene roletne kroz koje prolazi svjetlo (kroz rupice) i sjene općenito, to ga već duže totalno okupira... voli gledati slike po zidovima...
    he he genijalno. vama ne treba nikakav mobile koji se vrti i baca svjetlo, vaš malac si je sam pronašao kaj mu treba, ma genijalac

    naša malica ima sad 5 tjedana i skužili smo da joj stalno bježi pogled prema velikoj stolnoj lampi koja je prekirvena sa šarenom maramom. i taman nam neki dan došla knjiga "Oje, ich wachse" (O je, rastem ) nizozemca Frans X. Plooij-a svjetski poznatog na području dječje psihe i razvoja gdje stoji da se bebači baš na tom uzrastu između ostaloga (muzika, zvečkice, tepanje, plesanje u naručju, gledanje nepomičnih objekata uglavnom crteža..) počinju interesirati i za projektor svjetla.

    ma super knjižica, ništa pretencijozno, totalno easy vodi roditelja po tjednima kako se bebači razvijaju i gdje im je fokus interesa na kojem uzrastu, što i kako im paše, na koji način usvajaju svijet oko sebe i kako nam to pokazuju i tak sve do prvih godinu dana. knjigica je interaktivna gdje si mogu odmah bilježiti zapažanja kod svog bebača i tak. ma super. nama je stvarno super došla.

  7. #7
    Aiko avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    290

    Početno

    Citiraj moia prvotno napisa Vidi poruku
    i taman nam neki dan došla knjiga "Oje, ich wachse" (O je, rastem ) nizozemca Frans X. Plooij-a svjetski poznatog na području dječje psihe i razvoja gdje stoji da se bebači baš na tom uzrastu između ostaloga (muzika, zvečkice, tepanje, plesanje u naručju, gledanje nepomičnih objekata uglavnom crteža..) počinju interesirati i za projektor svjetla. ma super knjižica, ništa pretencijozno, totalno easy vodi roditelja po tjednima kako se bebači razvijaju i gdje im je fokus interesa na kojem uzrastu, što i kako im paše, na koji način usvajaju svijet oko sebe i kako nam to pokazuju i tak sve do prvih godinu dana. knjigica je interaktivna gdje si mogu odmah bilježiti zapažanja kod svog bebača i tak. ma super. nama je stvarno super došla.
    E baš ti hvala na sugestiji, probat ću potražiti jel ima prijevod na engleski. Baš me zanimaju takve stvari. Puno sam više čitala o trudnoći nego što čitam sad o prvoj godini djeteta, iako imam par knjiga. Uglavnom sam ih prelistala i pažljivo čitala sam neke dijelove koji su mi bili bitni/hitni.


    Mene bi zanimalo i koliko vaše bebice spavaju po danu? Je li 2-3 sata dovoljno za bebu od tri mjeseca? Bebač je zdrav, zadovoljan i veseo, jako fizički aktivan, ali nama to malo čudno da tako malo spava... Pojma nisam imala da se to tako brzo skrati...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    moj sada ima 5 meseci. jedino kada gledam na sat je kad idemo na kupanje oko 18-19 h i nekad pogledam kad vidim da mu se spava, koliko je proslo od prethodnog. menja se, ali u proseku aktivno je budan 2h, ne bi zaspao nikada da se ne uspavljujemo, tako da ne spava bas na 2 sata nego kad postane vidno nervozan da ga moram uspavati.

    budi se oko 05:30-06:00h, i ne uspavljujem ga nikada ako mu se ne spava opet.

    inace, nikada nisam gledala na sat. nosimo se, setamo se, mazimo, se ljubimo, 5 minuta se igramo, pet minuta nosimo, citamo knjigicu, gledamo kroz prozor, slusamo muziku, nosimo se, igramo uz muziku, klopa, menjamo pelene vrlo cesto....



    od cetvrtog meseca je poceo da kaki pre podne do 12 h pa eto, obicno cekam da se iskaki pa da idemo u setnju ili negde drugde napolje.
    Posljednje uređivanje od frost : 20.02.2010. at 23:36

  9. #9
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Imam bebu staru 5 mjeseci. Mi nemamo neki strogi raspored kako provodimo dan, jedino je sigurno da ujutro nakon buđenja ide k nama u krevet pa se mazimo i pričamo, onda se premotavamo, oblačimo, papamo i onda ide još jedna runda spavanja (tek tolko da se nadoknade noćna buđenja . Dalje sve do kupanja navečer oko 20 h ništa nije sigurno, uglavnom se opet mazimo, šećemo i razgledavamo stan, neko vrijeme je u ležaljci, idemo skoro svaki dan u šetnju van, papamo isto bez brojenja obroka i u vrijeme kad mu odgovara itd. Ja sam htjela pitat jel ste pokušale uvest bebama neku rutinu u dan, dal to funkconira i kako? Ja se nekako to bojim, ne bi mu htjela nešto nametat, a opet psiholozi kažu i dosta sam o tome čitala, da bebe vole rutinu i predvidivost, i da bi im je zato trebalo uvesti od najranije dobi.

  10. #10
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Eto kako je kod nas... budenje obavezno u 06:30 kad se budimo svi! Moj dragi se sprema za posao, ja mu kuham kavicu a Gabriela se budi jednostavno valjda zato jer zasto bi ona jedina jos spavala i propustala nekakvu akciju!
    07:00 papanje i do 8 mazenje samnom u nasem krevetu. Onda je obavezna igra u sjedalici sa raznim zveckicama iducih 45 minuta - sat vremena, tu se ona fino sama zaigra tako da ja poobavljam sta imam.
    oko 9 je opet spavanac do otprilike 10, pa papanje. onda se krcamo u auto i idemo u trgovinu ili ako je lijepo vrijeme u grad pa to spojimo sa setnjicom i oko podne se vracamo kuci, onda opet igranje, obicno joj stavim dekicu na pod pa se skupa prevrcemo i radimo gluposti. U 13h rucak, jedan dan voce, drugi dan povrce!
    E onda slijedi dugi spavanac do negdje 16h kada opet papamo, i zajedno tatici spremamo vecericu. U 17h dolazi tatica pa mama ide u drugi plan i cijeli njen mali svijet je koncentriran samo na beskrajno mazenje i pricanje s tatom. i na kraju oko 19 h slijedi mlijecna kasica s vocem i zitaricama za veceru i otprilike 19 i pol spavanac do jutra!

  11. #11
    Ordep avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    492

    Početno

    naš maleni diže se ujutro oko 9, 9.30 pa jedemo i mjenjamo pelenu, pa se malo igramo i oko 10.30 idemo u šetnjicu kada naš maleni lijepo zaspe jedno dvi ure, a mi popijemo kavicu), onda idemo kući , hranjenje i mjenjanje pa se on malo igra u ogradici i viče i priča sa svojim igračkicama pa onda zaspe jedno sat vremena, onda kad se probudi igra se sa nama i onda opet papi i oko 19.30 ide na spavanac i spava negdje do 2, 3 sata pa malo sisa , pa nastavi spavati do 6 pa opet malo sisa pa spava do 9, 9.30. to bi bilo odprilike to , a nekad provedemo cijeli dan vani, ako je sunce i toplo i ručamo kod babe , i dođemo kući na spavanac)

  12. #12
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    nama se sad formirao neki ritam koji izgleda otprilike ovako:

    6 - 7 h budjenje, malo pricamo u krevetu, mijenjamo pelene, cistimo okeca, struzemo tjemenicu i sve jutarnje rituale obavljamo...
    onda ga malo spustim u kinderbet pred vrtuljak koji uglavnom ne voli i protestira jer sam mu se izgubila iz vidika, ja se perem, jedem isl.

    oko 9 papica (dojenje)
    oko 9.30 - 10 uspavljivanje (uglavnom ga stavim u kinderbet ali protestra pa popustam i ununam ga u kolicima, kad zaspi premjestam u kimbu)

    11 - 12 budjenje: vjezbamo, papamo, mijenjamo pelene igramo se, ako je vani lijepo idemo van

    13.30 - 14 cca opet na spavanac, nunanje u kolicima, nekad ga premjestim nekad ne

    ....

    i tako do nevacer imamo red spavanja, red papanja, vjezbe i igre.

    oko 19.30 pa na dalje, idemo na kupanje, polako se jos malo podruzimo, papamo pricamo pricu i opet uspavljivanje (samo jednu vecer je sam zaspao u kinderbetu).

    budi se nakon 3-4 sata nocnog sna i u polusnu trazi cicu, puze zmirecki po kinderbetu i stenje )))
    - dojenje, nakon toga ako imam snage i ako odmah zaspi ide u kinderbet nazad, nekad ostane sa mnom u krevetu i do jutra svako malo na cici...
    Posljednje uređivanje od argentina : 07.03.2010. at 14:04

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    141

    Početno

    V&NMama, mislim da nije loše pokušati uvesti dnevnu rutinu bebi. Mi u početku nikakvog reda nismo imali,niti hranjenja a kamoli spavanja. E onda me prijateljica savjetovala neka mu nudim hranu uvijek u isto vrijeme,pa ako je gladan jesti će, ako nije neće. Mi papamo adaptirano i možemo si priuštit rutinu dok razumijem mame koje doje da o tome nema riječi jer bebe žele ciku svaki tren, pa makar da se maze. Mi smo uveli gore napisan raspored hranjenja, i kikač je skužio i niti ne traži obrok. Ali mu ja u predviđeno vrijeme ponudim i on uglavnom jede. Isto je sa spavanjem. Ide spavati u 21, 30 i spava skoro cijelu noć, jede oko 4, 30 i spava do 8, 00. I rijetko kad da malo odstupimo, eventualno ako nekud idemo,dam mu papat pola sata prije i tako..Probaj, bebe su male spužvice i za čas upijaju i uče..moraju imati neki raspored ako je moguće..sretno!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    289

    Početno

    moja curica ima 3 mjeseca i tjedan dana i nemamo fiksni raspored osim što se budi između 6 i 7 i ide spavati oko 19 sati. po noći još jede jednom ili dvaput ali sa zatvorenim očima i nastavlja odmah spavati dalje.
    kad se probudi je presvlačim, umivam i mazimo se. nakon jela pričamo ili je nosim po stanu da gleda okolo i nakon sat vremena opet zaspi i tako nakon svakog obroka, red igranja, red spavanja... kupam je dvaput tjedno (bar sad dok je bilo hladno), ali joj to nije potrebno za uspavljivanje jer čim padne noć ona spava kao top jedino po noći spava u kinderbetu pa možda i po tome razlikuje noć i dan. po danu spava na razvučenom trosjedu u dnevnoj ili u kolicima i bolje spava ako čuje zvukove nego ako je stavim u spavaću sobu da bude sama.
    najdraža zabava joj je kad je nasmijavam i pričam joj, nekad se zagleda u šarenu lutku ili medeke pa im se smije 10 minuta. jako voli i kad je stavim u maramu i pustim laganu muziku pa plešemo. to je i super način za uspavljivanje. ako je cendrava uvijek pali da joj skinem pelenu pa je cijelu masiram, a dva do tri puta dnevno i radimo vježbice baby fitnesa. zapravo, bitno joj je samo da se stalno oko nje bavimo i onda je najbolja beba na svijetu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •