Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Vrste plača kod beba

  1. #1
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno Vrste plača kod beba

    Moja beba od 5 tjedana stalno mjenja vrste plača.
    Od prije par dana je krenuo sa nečim što zvuči kao da je mali galeb. Ne znam dal bi se trebala zabrinuti

    Inače plače uglavnom kad je gladan, kad se popiški, a sad ima i foru da plače kad mu se kaki, pa ga skinemo i on se pokaki svjetski dok je gol (to je sve nekako došlo spontano jer ima jake ojedine na guzi pa mu valjda više paše biti gol dok kaki, nemam pojma sva sam zbunjola vezano za to). Sve vrste plača me ne brinu toliko koliko ova galebasta, nisam sigurna jel to rade i druge bebe?

  2. #2
    mala nada avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Umag
    Postovi
    224

    Početno

    Draga prvo da ti s zakašnjenjem čestitam na prinovi.
    Što se tiče tog plača kad ti beba tako plače?

  3. #3
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    RozaGroza koji lijepi avatar

    Leila je imala taj nazovi galebasti plac obicno kad ne bih mogla reagirati odmah, npr. same u autu, ja vozim, ona iza u AS i onda krene malo negodovati a ja ne mogu odmah stati ... uglavnom bi se iza toga smirila na cici.
    Posljednje uređivanje od srecica : 20.03.2010. at 18:24

  4. #4
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Hvala vam cure!

    Pa on ima taj plač neovisno jel u rukama il u krevetiću il u viperu...jednostavno kao da mu u tom trenutku nešto ne paše, pa zaskvići, kad se dogodi neka promjena uglavnom se umiri. Ja najčešće isto davam sisu, to uvijek pali. Ali čitala sam da neke vrste plača mogu značiti neke neurološke probleme, pa sam naravno odmah zabrijala, iako na pregledu kod pedice je bio super, al tad još nije ni razvio taj plač. Jel moguče da mu je dosadno? Evo sad ga je mm presvukao i stavio u krevetić, odmah je krenuo galebariti, i kad ga je uzeo prestao je...

  5. #5
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    mozda je to fakat njegov plac dosade. mislim da je tu negdje moja pocela izrazavati dosadu. i to je sam odjednom krenulo. onda je treba zabavljati, zveckat, dat joj da gleda mobil ili sarene slicke, setat iz prostorije u prostoriju, pjevat...a nekad sve to dok se ne umori... s tim da sad ti periodi kad hoce zabavu sve duze traju, sad je negdje na pola sata...
    a kad je cendrava i hoce da ju se tjesi (sisom ili ljuljanjem na lopti) zvuci kao da placom govori: me, me, me... i uzasno je smijesna pritom

  6. #6
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj tajuska prvotno napisa Vidi poruku
    zvuci kao da placom govori: me, me, me... i uzasno je smijesna pritom
    Joj i Špiro tako, rastopim se sva jer mi je jako sladak, još nekako namjesti usnice da me skroz obori s nogu
    A provat ču sad malo bolje pratiti kad počinje i kad prestaje taj plač...nadam se da je dosada.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Nadja nije imala plac dosade jer nije moglo da joj bude dosadno, ta je stalno bila na sisi!!!!
    Ali bilo je vise vrsta placa, a taj "galebasti" kad bi je uzeo neko nepoznat, tj. dok smo jos pokusavali da je sprijateljimo sa sveki. Ja mislim da je to zato sto moja sveki ima neku nenormalnu frekvenciju glasa i da je to njoj smetalo ili se plasila.
    Kad je bila gladna bilo je nesto kao laaaaa, laaaaa - i sad se raznezim kad se toga setim!

  8. #8
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    i...kako je završilo prijateljevanje sa sveki?? naime i kod nas ista stvar...isto neko sviljenje čim bi je neko nepoznat primio, a mama dragog isto dosta glasno govori i puno se i glasno smije i dok je bila malena, jako nije htjela da je čuva...sad je bolje...ali ne skroz...kak je kod nađe to?

    roza groza mali je, ali stvaaaarno prekrasan!!!

  9. #9
    vindira avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Ludbreg - centar svijeta
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam cure!

    Pa on ima taj plač neovisno jel u rukama il u krevetiću il u viperu...jednostavno kao da mu u tom trenutku nešto ne paše, pa zaskvići, kad se dogodi neka promjena uglavnom se umiri. Ja najčešće isto davam sisu, to uvijek pali. Ali čitala sam da neke vrste plača mogu značiti neke neurološke probleme, pa sam naravno odmah zabrijala, iako na pregledu kod pedice je bio super, al tad još nije ni razvio taj plač. Jel moguče da mu je dosadno? Evo sad ga je mm presvukao i stavio u krevetić, odmah je krenuo galebariti, i kad ga je uzeo prestao je...
    Ja bih rekla da ti se to on nešto naljuti.Tako barem moj,ako mu ne dam što on hoće,onda se zgrči i tako zacijuče.Ili ako mu nešto ne paše isto tako.Probaj ga testirati nekako pa ćeš skužiti.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    kudri - sele su na zelenu granu mnogo kasnije. Retko vidjamo svekije jer zive u drugom gradu pa tek kad smo kod njih bili nekoliko dana, kad je N imala 10-11 meseci, tad se navikla. Sad bas obozava baku, iako retko idemo, raduje se i super se igra sa njom.

  11. #11
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    I kod nas je u početku bilo laaa, laaa, ali se s vremenom izgubilo. Galebasti plač nisam primijetila, ali jesam plač prožet stenjanjem i/ili vrištanjem kojim izražavaju ljutnju tj. protest. Tako se glasaju ponekad pri presvlačenju ili kad ih stavljamo u autosjedalice, u prvo vrijeme to je bilo uobičajeno i za vrijeme kupanja. S nepoznatima uopće nemamo problema - ne da ne plaču, nego svi redovito dobiju osmijeh - poštar, agentica za nekretnine, dostavljač pizze, susjeda s trećeg kata, inkasator - baš svi.

  12. #12
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    I S nepoznatima uopće nemamo problema - ne da ne plaču, nego svi redovito dobiju osmijeh - poštar, agentica za nekretnine, dostavljač pizze, susjeda s trećeg kata, inkasator - baš svi.
    Baš si me nasmijala.
    Da i kod nas ima onaj la, la, la kad je gladan.
    A ovaj galebasti još nisam primjetila.

  13. #13
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    I moj mali je do sad izmijenjao nekoliko vrsta plača, sad je hit baš neki smiješni s jezikom tipa mlaaaa. Tako je kad se žali!
    Sjećam se prije dosta godina sam vidjela na Oprah showu da male bebe imaju različite vrste plača za određene probleme, ne znam objasniti. Nešto kao mee za glad, maa za maženje, laa za neudobnost itd.... Lupam jer se ne sjećam ali ženska je uglavnom nekoliko mama naučila prepoznati razliku.
    Mislim, svi mi to naučimo s vremenom ali onih prvih par dana.... hm. Pogotovo kad je netko kao moj M, sika ga je u ovih pola godine uspavala možda dva puta.
    Roza, mali je bombončić!

  14. #14
    mara68 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    217

    Početno

    Mislim da je normalno da se plač mijenja. Moj Ivan je kad se rodio smiješno plakao, nekako iiiiiiiii, jako tiho i pištavo. Nakon toga imao je fazu me me me - be be be. U zadnje vrijeme je jaaako glasan, valjda je snažniji nego prije pa se tresu prozori kad je neraspoložen. Kako je stariji tako ima sve više različitih vrsta plakanja. Drugačije plače kad je gladan, kad mu se kaki, kad mu se druži i kad je umoran i pospan. Naravno, to zasad samo ja razlikujem

  15. #15
    boškarin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    385

    Početno

    Moja je tako plakala kad joj je bilo dosadno. A kad je glad u pitanju to je meni zvučalo kao: neh.
    A sad nakon punih 7 mj. to je vikanje ta,ta,ta, ka,ka,ka aaaaaaaaaaa,eeeeeeeeeeeeee

  16. #16
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Ma nije to galeb, to su ove laste sa majičice na avataru
    Maleni od MM-ovog brata je plakao neeee, neeee, i nakon nekog vremena prešao na noooo noooo. 5-ogodišnja sestrica je to prokomentarisala sa "mašallah, sad plače na engleskom"

  17. #17
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ajme šta je lijep, roza
    ma nemoj brinuti, kad ga sisa, neka promjena smiri, znači da nije ništa. da ga nešto boli, ne bi ga sisa smirila

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno

    Mislim da je Špiro skužija šemu okomito i vodoravno i kako se brzo pojavite kad se javi. Bravo Špiro!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    141

    Početno

    Evo imam sina od 5 mj. Do sad je plakao jer je bio gladan, žedan, jer bi se mazio, jer je umoran, i sve to se dalo nekako razlikovati, ali evo unatrag nekoliko dana on toliko bijesno urla. DA, baš urla, vrišti ko da je pobjesnio, vrišti ako ga stavim u viper, vrišti ako ga stavim na pod da se igra s igračkama, ljuti se na njih, vrišti ako se presvlači, ako se udaljim od njega, i to ko veliki čovjek stisne šake i urla li ga. Grozno je za slušat. A čim ga uzmem odmah nabaci osmijeh i sve ok. Stalno mu moram biti nadohvat , inače sposoban je ugušit se koliko vrišti. Ne znam, imate li iskustva s tim, jel moguće da mu je dosadno? Ili je neki skok u razvoju pa treba više pažnje i maženja. ? Stalno sam s njim, ali moram nekad skoknit na wc, a to je postalo gotovo nemoguće....dokad?

  20. #20
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    ne znam ti reći dokad, ali nama traje od prošlog tjedna, samo što ga ne moram baš svaki put podići već ako je u kolicima npr. samo provozati i time sam si priskrbila još možda minutu vremena
    na wc ga nosim, stavim viper u kadu i njega unutra (manjak prostora) i to mu je novo pa mu se sviđa. Sad sam skužila da tvoj vrišti, moj je više vrištao na početku, sad mijenja na nekakav plač s jezikom vani.
    proći će, jednom mora!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •