Hajde da razmijenimo iskustva sto se tice zabave za vase male bebe, odnosno kako provode vrijeme kad su u budnom stanju, mozda nekim mladim mamama pomogne.

Moja beba od skoro 3 mjeseca ovako provodi vrijeme:
8h - 9.30 hranjenje i presvlacenje (nekad je to od 7 do 9), i pokusavam da je ponovo uspavam, makar da spavamo do 10.30
11 - 12 hranjenje, presvlacenje, oblacenje, malo pricamo, gleda vrtesku u krevetac nekih 15-20 min
12 - 14 ili 15 spava u kolicima, inace mi dan provodi u kolicima, ne znam jel to ok, ali njoj odgovara
15 - 16.30 hranjenje, presvlacenje, pricanje
16.30 - 17.30 spavanje u kolicima
17.30 - 19.30 hranjenje, presvlacenje, malo je u lezaljci, nekih 20ak minuta, onda je stavim malo na kauc da gleda okolinu, nekih 15-20 min, zatim opet gleda malo pcelice, a nekad je na ono prostirci za igru.
Oko 19 je nosim u sobu da se poigramo, pricam sa njom, igram joj, navijem jace muziku, i ona me gleda ne trepce, i tako do 15 do 8 kad pocinje kupanje, sredjivanje, oblacenje i onda hranjenje, i zaspi mi dok je dojim.

E sad, satnica nije uvijek ista, ali otprilike u to neko vrijeme. Podijelite sa nama, sta najvise pali kod vase djece da ih zabavite, koliko im to drzi paznju.