Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: Rolanje s kolicima

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno Rolanje s kolicima

    Evo da podijelim svoje mišljenje,

    znala sam viđati majke koje rolaju i guraju kolica što je meni apstraktno jer:
    - pri toj brzini dijete se treska u kolicima, i brijem da je djetetov mozak kaša nakon ture oko Jaruna
    - djetetu puše vjetar u oči pa se riskira upala oka, da ne pričam o sinusima i ušima
    - djetetu može uletiti buba u oko, nos
    itd...

    Koje je vaše mišljenje?

  2. #2
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    moje mišljenje je da si zabrijala

  3. #3
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    puntice
    mene je tema sjetila da mi je bila zadnja nada, dok sam bila trudna, da ću naučiti rolati kad se budem mogla držati za kolica naravno, izjalovila se, jer mi kasnije nije ni palo na pamet da pokušam... ukratko, zavidim tim sretnim mamama

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    meni je to skroz super, i ja bih rolala da me nije strah jer nam kolica nisu bas pogodna. ja se sapletem i kad peske hodam, udaram nogama u tockove

  5. #5
    lugo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj PericaY2K prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da podijelim svoje mišljenje,

    znala sam viđati majke koje rolaju i guraju kolica što je meni apstraktno jer:
    - pri toj brzini dijete se treska u kolicima, i brijem da je djetetov mozak kaša nakon ture oko Jaruna
    - djetetu puše vjetar u oči pa se riskira upala oka, da ne pričam o sinusima i ušima
    - djetetu može uletiti buba u oko, nos
    itd...
    Koje je vaše mišljenje?
    OK. u nekim stavkama je tvoj strah opravdan.l
    i neke stvari stoje što si napisala.

    Da bi trčao ili rolao s kolicima, treba imati kolica predviđena za tu aktivnost.
    Vjerojatno ima mama koje rolaju i sa "klasičnim" kolicima, ali ona nisu toliko sigurna i da u njima se djeca vjerojatno treskaju, ali u tom slučaju sigurna sam da mame/tate ne rolaju punom brzinom nego su oprezne.
    I to se nikako ne bi smjelo raditi prije navršena 4 mjeseca djeteta, jer je onda dijete ajmo reći čvršće.
    Što se tiče vjetra, buba i sličnih stvari koje nisi spomenula, pa može se tu sve riješiti.
    Postoje mrežice koje se mogu staviti na kolica da bi se dijete zaštitilo.

    A na kraju krajeve i neće mu biti ništa ako pojete kakvu mušicu, samo malo proteina .

    eto iz iskustva jedne mame i jednog tate koji trče i rolaju sa kolicima
    Posljednje uređivanje od lugo : 18.02.2010. at 09:16

  6. #6
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Stvarno si zabrijala, Perica. Ja sam se sa svo troje djece rolala po Jarunu i svi smo uživali. Naravno, da sam pazila da ne vozim prebrzo, da se nisam rolala ni po kakvim hupserima, na trotoare sam se s kolicima penjala polako i nisam ih treskala. Od "puhanja" se nikad nisu razboljeli.

  7. #7
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj PericaY2K prvotno napisa Vidi poruku
    - pri toj brzini dijete se treska u kolicima, i brijem da je djetetov mozak kaša nakon ture oko Jaruna
    pa ne rolamo s klincima brzinom kao na utrci na 100 metara

    Citiraj PericaY2K prvotno napisa Vidi poruku
    - djetetu puše vjetar u oči pa se riskira upala oka, da ne pričam o sinusima i ušima
    pa puse vjetar i u parkicu, naravno da neces rolati kad je vani bura, a naravno ako ti djete ima probelma da je osjetljivo na takvu vrstu upala da ces se suzdrzati te aktivnosti

    Citiraj PericaY2K prvotno napisa Vidi poruku
    - djetetu može uletiti buba u oko, nos
    stavis djetetu suncane naolacle kao zastitu za oci, u nos da uleti buba mi je malo


    Citiraj PericaY2K prvotno napisa Vidi poruku
    Koje je vaše mišljenje?
    kao i kod vecine da si malo zabrijala.
    rolala sam jednom s laumi zajedno i imale smo razlicita kolica, ona "obicna" s 4 kotaca nek sama kaze koja jer iskreno ne sjecam se koja ona ima, a ja s trokolicom koja ima amortizere, pokrteni prednji kotac i rucnu kocnicu. obje smo rolale, bez da su kline na kraju imale kasu od mozga, cak su u miru i lizale sladoled, jos jednom laumi hvala na njemu . jedino smo iz svega toga zaljucile da je s mojim kolicima ipak malo lakse rolati.
    uglavnom perica ako ti je zelja slobodno se rolaj s svojim kikacem i uzivaj.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    mozda off topic no imate li savjet koja kolica su najpogodnija, najbolja za takav vid rekreacije? hvala unaprijed

  9. #9
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    nekad davno šetala sam sa sinom po jarunu , on je bio meni u rukama/marami/klokanici i zavidno gledala mame koje rolaju s kolicima. mislim da se on dugo vremena želio voziti ili u dubokom snu ili ispod drveća. sad ne idem na jarun jer se ela ne voli voziti u autu, a do jaruna nam je prehladno za pješice i potpuno sam zaboravila te sportski nastrojene mame..

  10. #10
    lugo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj sundrops prvotno napisa Vidi poruku
    mozda off topic no imate li savjet koja kolica su najpogodnija, najbolja za takav vid rekreacije? hvala unaprijed
    Definitivno su najbolje trokolice koje su pojačane amortizerima i dodacima za bavljenje sportom.
    Mi imamo ova:
    http://www.bobgear.com/strollers/str...p?product_id=4
    i definitivno su najbolja u klasi "sportskih" kolica (to je moje subjektivno mišljenje iz iskustva)
    Posljednje uređivanje od lugo : 19.02.2010. at 10:52

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    lugo , kako ste vi dosli do tih kolica, tj. gdje ste ih nabavili? hvala na savjetu!

  12. #12
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj sundrops prvotno napisa Vidi poruku
    mozda off topic no imate li savjet koja kolica su najpogodnija, najbolja za takav vid rekreacije? hvala unaprijed
    ja mislim da su najbolja ona koja imaju:
    -ručnu kočnicu
    -dobro-okretan prednji kotač (ili kotače)
    -dobre amortizere koji se daju podešavati

    ja sam odabrala ova ali sam rolala i s ovima (isto su ok, ali amortizeri nisu baš nešto, iako su veća i stabilnija od mojih) i s ovima (koja su baš napravljena za rolanje, ali niš ne valjaju, mislim, za rolanje su čisto ok, ali za sve ostalo nula bodova. Problem je što se prednji kotač ne okreće nego naginje, i da bi ih okrenula ili skrenula s njima, kad nisi na rolama, treba ti mjesta ko za okrenuti kamion )

  13. #13
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj sundrops prvotno napisa Vidi poruku
    lugo , kako ste vi dosli do tih kolica, tj. gdje ste ih nabavili? hvala na savjetu!
    ima ovdje http://www.aktivniklinci.hr/kolica/k...ija/bob-kolica

  14. #14
    lugo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    74

    Početno

    puntica, potpisujem sve što je napisano i još ću malo nadopuniti:
    - ručna kočnica - može i bez nje, naša konkretno nemaj i nikada mi nije falila, imaju sigurnosnu traku
    - dobro okretan prednji kotač, da kod rolanja, ali kod trčanja on mora biti fiksni i mora se moći fiksirati, prema mom iskustvu ja ga fiksiram i kod rolanja pogotovo kad idem ravno
    - i amortizeri su čak i najbitniji dio cijele priče, po meni

  15. #15
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    I ja sam rolala s oboje djece i uvjerena sam da im nisam time nanijela nikakvu štetu.Imala sam "obična" kolica, konkretno PegPerego Atlantico, jako lagana i lako upravljiva, za rolanje su bila odlična.Moram priznati da bih se ja malo pribojavala kočiti ručnom kočnicom sportskih kolica jer onda kolica zakoče brže od tebe na rolama, pa se može preletjeti preko kolica, hm, možda sam sad ja malo zabrijala.Ovo ljeto se nadam da će konačno i juniorka prorolati kako treba.

  16. #16
    lugo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj sundrops prvotno napisa Vidi poruku
    lugo , kako ste vi dosli do tih kolica, tj. gdje ste ih nabavili? hvala na savjetu!
    Mi smo svoja davno nabavili direktno iz USA, ali koja je to muka bila, doći do njih........
    ah! ne želim se ni sjetiti.

    sad ih ima i kod nas kako je puntica napisala

  17. #17
    susret avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Ništa od toga što si navela nije nam se dogodilo, a mali je uživao u vožnji. Jedna od najdražih nam aktivnosti. Probaj pa ćeš vidjeti :

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Je l netko rola s Graco Trekko kolicima?

  19. #19
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Iskustvo iz zivota!

    Imamo bugaboo cameleon kolica, kvalitetna, namjenjena svim terenima, skupa bla bla... Na njima pise da se ne smije trcati i voziti dijete. Nismo trcali. Samo smo se jednom malkice zurili jer je princeza bila pospana a bili smo blizu kuce pa smo htjeli izbjeci komplikacije koje nam se u situacijama kada zaspi u kolicima dogadjaju. Anyway, zurim ja tako, i naletim na zljebic za odvod kise, nista spektakularno duboko, neobicnog oblika... no, u toj brzini, prednji kotacici nisu uspjeli "izvozati" taj zljeb, i zablokirali su se. Da je bila mala brzina, ne bi se nista dogodilo, no u situaciji brzog hodanja, kolica su se zarotirala oko prvih kotacica (zamisli situaciju pritiskanja prednje kocnice na biciklu u punoj brzini), dijete je palo nosom na cestu, kolica preko nje, a ja preko nje i kolica. Strasna situacija, osim svega i nasred prometne ceste. Zavrsili smo dobro zahvaljujuci tome da je bila cvrsto vezana (kao u autosjedalici) i precki koja ju je isto zastitila. Zavrsili smo sa dva slomljena zuba, usnicama tipa Angelina Jolie, i sva sreca nerazbijenim nosom i glavom. Da nije bila cvrsto vezana, pitanje je sto bi bilo, razbila bi se vjerojatno o asfalt. Zato, razmislite prije nego sto se upustite u avanturu rolanja, trcanja ili neceg slicnog i vozenja djeteta u kolicima!!!!

  20. #20
    lugo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    74

    Početno

    Teta Eta, prestrašno je to što vam se dogodilo.

    Dali ste se nakon toga ikome požalili, uvozniku ili možda pisali direktno proizvođaču?
    vjerojatno bi im takva info bila korisna.

    Iskreno, nisam nikada čula za ovakav događaj i ne treba tako radikalno razmišljati o sportu i rekreaciji uz kolica, razumijem da ste vi u strahu nakon tog događaja, ali opet..........
    Istina je da treba biti oprezan ako se rola ili trči, ali eto očito treba biti oprezan i pri malo bržem hodanju.

    I da, i mi svi koji smo tu pisali bilo o rolanju ili trčanju, pisali smo iz iskustva.
    Posljednje uređivanje od lugo : 28.02.2010. at 20:47

  21. #21
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Ovaj vikend sam na Jarunu vidjela jednog tatu na rolama s bebom u kolicima, izgledalo je totalno slatko nije baš ni imao neka sportska kolica, mislim da su bila Stoke kolica. Inače, na Jarunu je staza tako glatka i ravna da nema šanse da se bilo što dogodi za razliku recimo od mojih šetnji, kad non stop idem s nogostupa preko pješačkog prijelaza, pa na nogostup, pa preko žl****va za odvod vode, pa svako malo prerezan i neravan pločnik... tako da mislim da je rolanje npr. na Jarunu puno sigurnije od normalne šetnje po kvartu gdje auti nekad doslovno dojure, a ja prelazim s kolicima cestu...

  22. #22
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Mislim da bi trebalo provjeriti kod proizvodjaca da li su vasa kolica namjenjena za takav tip voznje o kojem pisete. Sve to moze biti slatko i lijepo za vidjeti, zgodna rekreacija za roditelje - ali isto tako i opasno za dijete (pri tom ne mislim na upalu ociju, treskanje sto je bilo predmet rasprave ranije). Bolje je uciti iz tudjeg iskustva nego iz vlastitog, a katapultirano dijete iz kolica na glavu npr. nije bas slika koju si itko pozeli vidjeti.

    Ne, mi nismo kontaktirali prozivodjaca, na kolicima lijepo pise da se ne smije trcati i/ili rolati (nisam vise sto posto sigurna sto je tocno pisalo) i nije greska u kolicima.

    Take care.

  23. #23
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    pa da teta eta, skroz si u pravu.
    evo ja sam gore napisala da ako se misli rolati s kolicima onda kolica moraju ispunjavati neke uvjete.
    Baš grozno što se vama to dogodilo.

    Ja s ovim tvojim kolicima ne bih nikad rolala, a nisam ni sa svojim običnim (inglesina zippy, koja su izvrsna za šetnje ali ne za rolanje) nego sam kupila kolica iz kojih se dijete ne može katapultirati na glavu (jer kad naiđeš na rupu, kamen itd. onda prorade amortizeri i gume, kolica se zaljuljaju i prođu preko toga bez problema).

    Mene bi bilo strah rolati s običnim kolicima, pogotovo ako nemaju ručnu kočnicu jer mi se više puta dogodilo da mi neko presijeće put, proleti bicikl itd. i da nisam imala kočnice nemam pojma kako bih se zaustavila

  24. #24
    lugo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    74

    Početno

    Teta Eta, ma je sve to stoji.
    Ali to je tako negativna reklama za ta kolica koja koštaju prilično, ako se ne varam.
    A neću ni zamisliti kako ti je bilo kad je malena izletjela iz kolica.
    I vi na kraju krajeva, niste niti trčali niti rolali, nego samo žurili..............

  25. #25
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    khm... da...

    Dakle, nasa kolica su fantasticna (zato i kostaju toliko), imaju amortizere, imaju i kocnicu (ali za zakocit kolica ne za prikociti prilikom kretanja), mogu se savrseno voziti po snijegu, pijesku, grbavom, stepenicama (nisam ih nikada nosila), okrecu se sa malim prstom. I dijete nije izletilo iz kolica, moglo je u slucaju da nije bilo cvrsto vezano. Ne pricamo o kolicima. Pricamo o tome da li je opasno ili ne rolati, trcati i voziti kolica. Ukoliko imate imalo maste da si mozete predociti sto se nama dogodilo, sto bi se vama moglo dogoditi i osnovnog znanja fizike sve bi vam trebalo biti jasno. Kakvu kontrolu vi imate nad kretanjem kolica i naglim zaustavljanjem ukoliko ste na rolama (sto je neuporedivo sa npr, hodanjem)? Ja nisam pala preko kolica zato sto su kolica losa, nego zato sto sam se prebrzo kretala, a eto, nisam ni imala role na nogama.

    Ne pricamo o nevaznim stvarima, nego o sigurnosti vase djece. Htjela sam pomoci savjetom, iskustvom, a tko voli nek izvoli. Ipak ponavljam, dobro bi bilo pitati prozvodjaca vasih kolica da li su sigurna i u tim situacijama, mislim da ce oni to najbolje znati. A vjerojatno nesto pise i u uputstvima koje ste uz kolica dobili.

  26. #26
    lugo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj Teta Eta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne pricamo o nevaznim stvarima, nego o sigurnosti vase djece. Htjela sam pomoci savjetom, iskustvom, a tko voli nek izvoli. Ipak ponavljam, dobro bi bilo pitati prozvodjaca vasih kolica da li su sigurna i u tim situacijama, mislim da ce oni to najbolje znati. A vjerojatno nesto pise i u uputstvima koje ste uz kolica dobili.
    Upravo tako, zato i jesmo Puntica i ja navele neke osnovne karakteristike koje trebaju imati kolica za bavljenje sportom.
    Ako to nemaju, sigurno je rizik veći i sve ostalo što ide uz to.

    evo mi i jučer trčali i to po neravnom terenu i travi i šoderu, tj. MM, na jednoj utrci i Luka naravno zaćorio i uživao, kao i uvijek.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    52

    Početno

    Ja rolam sa običnim Chicco kišobran kolicima. Malenom je 14 mjeseci i dijete sve cvrkuće dok se vozimo, naravno ne velikom brzinom. Obučem mu vjetrovku i kapu i to je to. Svi nas čudno gledaju, ali nama je lijepo. Potrebno je malo uhodavanja oko kočenja (ja kočim rolama) i zapravo bi mio najbolje došlo zvonce kao na biciklima.

  28. #28
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Teta Eta prvotno napisa Vidi poruku
    khm... da...

    Dakle, nasa kolica su fantasticna (zato i kostaju toliko), imaju amortizere, imaju i kocnicu (ali za zakocit kolica ne za prikociti prilikom kretanja), mogu se savrseno voziti po snijegu, pijesku, grbavom, stepenicama (nisam ih nikada nosila), okrecu se sa malim prstom. I dijete nije izletilo iz kolica, moglo je u slucaju da nije bilo cvrsto vezano. Ne pricamo o kolicima. Pricamo o tome da li je opasno ili ne rolati, trcati i voziti kolica. Ukoliko imate imalo maste da si mozete predociti sto se nama dogodilo, sto bi se vama moglo dogoditi i osnovnog znanja fizike sve bi vam trebalo biti jasno. Kakvu kontrolu vi imate nad kretanjem kolica i naglim zaustavljanjem ukoliko ste na rolama (sto je neuporedivo sa npr, hodanjem)? Ja nisam pala preko kolica zato sto su kolica losa, nego zato sto sam se prebrzo kretala, a eto, nisam ni imala role na nogama.

    Ne pricamo o nevaznim stvarima, nego o sigurnosti vase djece. Htjela sam pomoci savjetom, iskustvom, a tko voli nek izvoli. Ipak ponavljam, dobro bi bilo pitati prozvodjaca vasih kolica da li su sigurna i u tim situacijama, mislim da ce oni to najbolje znati. A vjerojatno nesto pise i u uputstvima koje ste uz kolica dobili.
    Potpis. Ja sam imala role (sad koristim sinove) ALI dok su djeca mala, njihovo ponašanje može biti potpuno nepredvidivo - nagne se i hoće van iz kolica.... Ma nema te brzine da ga spasiš dok su ti role na nogama. Pa ako netko želi riskirati.... Dok su ti role na nogama ne možeš upravljati ni kočnicom od kolica ni usmjeravati kretanje kako treba. Frka je i među drugim ljudima - to je opasno i za druge.

    Djecu voze i bez AS i na prednjim sicevima, a ovo rolanje s kolicima nije mi daleko od toga.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 28.04.2010. at 07:55

  29. #29
    lugo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Potpis. Ja sam imala role (sad koristim sinove) ALI dok su djeca mala, njihovo ponašanje može biti potpuno nepredvidivo - hoće van iz kolica nagne se i .... Ma nema te brzine da ga spasiš dok su ti role na nogama. Pa ako netko želi riskirati.... Dok su ti role na nogama ne možeš upravljati ni kočnicom od kolica ni usmjeravati kretanje kako treba. Frka je i među drugim ljudima - to je opasno i za druge.
    Djecu voze i bez AS i na prednjim sicevima, a ovo rolanje s kolicima nije mi daleko od toga.
    Pa nije baš za usporedbu.
    Dijete upravo iz ovih razloga što si napisala, nepredvidljivo ponašanje i sl. mora biti čvrsto vezano u kolicima, dakle, oko ramena i oko bokova, pa ako baš hoće van nek se dere, a onda ćeš sigurno stati.

  30. #30
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ptanje: da li netko zna da su neka kolica i sluzbeno "za rolanje"? Moja npr. imaju sve "cake" za rolanje (tako sam ih i birala) - znaci, 3-kolica, zracnice, kotac se okrece/moze blokirati, rucke su spojene preckom pa ih je lagano drzati i upravljati njima, kocnica je rucna s blokadom (mogu se zakociti i blokirati jednom rukom), ima amortizere, veliku zastitu od sunca, pojasevi s 5 tocaka s time da se rameni mogu ucvrstiti za naslon (tako da se ne moze nagnuti naprijed), velika kosara za stvari, drzac za boce (kao za bebu ali i meni dobro dodje). Uglavnom, rolala sam se s njima bez problema, i frendica sa svojima, a vidjala sam po Jarunu jednog tatu koji je s takvim kolicima doslovce "letio" - pa ipak na njima pise da nisu za rolanje.

    Dakle, ima li koja koja sluzbeno jesu? Ili se proizvodjaci od svih fino ograde pa si po obicaju prepusten jer oni ne zele preuzeti ni minimum odgovornosti (pa ispada da su sva kolica jednako nepogodna - a to sigurno nisu).

    P.S. Kocnica je stvarno jaka ali je ipak mislim nemoguce "preletiti" preko kolica jer je rucka u visini struka i obicno si pozicioniran centralno iza kolica tako da se jednostavno naglo zaustavimo ako prejako zakocim ali nikad nisam bila ni blizu pada zbog toga.

  31. #31
    lugo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    74

    Početno

    sillyme koja kolica imate?
    po ovome što opisuješ tvoja su također prikladna za rolanje.
    nisam shvatila dali na tvojima piše da nisu za rolanje ili je pisalo na tim kolicima koje je vozio taj tata?
    ja sam već prije stavila gore koja mi imamo, a to su:
    http://www.bobgear.com/
    ona su službeno deklarirana za trčanje, a mi smo takva i tražili, i općenito bavljenje sportom, e sad dali je negdje specificirano da su baš za rolanje, moram vidjeti, ako nađem negdje uputstva jer davno je bilo kad smo ih nabavili.

  32. #32
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Imam PP GT3. I u uputama eksplicitno pise da nisu za rolanje. Sto sam naravno otkrila nakon sto sam ih kupila. Pa sam svejedno odlucila rolati s njima, bas zato sto su po karakteristikama mi se cinila napravljena (i) za rolanje.

    Inace, isla sam s njima i na offroad i po stepenicama i stvarno su dobra za svakakav teren, ali sam i dobro ojacala od stavljanja/vadjenja iz gepeka

  33. #33
    Handy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    226

    Početno

    Citiraj PericaY2K prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da podijelim svoje mišljenje,

    znala sam viđati majke koje rolaju i guraju kolica što je meni apstraktno jer:
    - pri toj brzini dijete se treska u kolicima, i brijem da je djetetov mozak kaša nakon ture oko Jaruna
    - djetetu puše vjetar u oči pa se riskira upala oka, da ne pričam o sinusima i ušima
    - djetetu može uletiti buba u oko, nos
    itd...

    Koje je vaše mišljenje?
    Mislim da to nije ništa u usporedbi s ljudima koji skijaju s djecom na leđima (mislim na bebače koji nemaju valjda ni 5-6 mjeseci).

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ajme, zar stvarno ??????????

    ja sam ti seljo beljo i ne idem skijanje pa ne znam.

    kad pogledam reportaže sa skijališta uvijek neke mrak tete i mrak frajeri se spuštaju niz padine zum-zum-zum... nema djece osim ako se ne slika neka škola skijanja

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •