Stranica 1 od 17 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 830

Tema: Potpomognuta na Svetom Duhu

  1. #1
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno Potpomognuta na Svetom Duhu

    Drage forumašice, otvaram vam novu temu o potpomognutoj na SD-u.
    Prethodnu sam zaključala, a vi, ako na prethodnoj istoimenoj temi imate nešto značajno i vrijedno što se ne treba obrisati sažmite i pošaljite nekoj od nas tri moderatorice na pp pa ćemo uvrstiti u ovaj prvi post.

    I molim vas da kad pišete vodite računa o pravilima koja su istaknuta
    ovdje.

    Molim da ne chatate, vjerujem da ste sve dovoljno razumne, zrele i obzirne prema svim korisnicima podforuma koji na ovoj temi traže prije svega korisne podatke.

    korisni linkovi kako se neke teme ne bi ponavljale:


    MPO NA SD
    PRETRAGE NA SD
    dr. Bauman



    Svima u postupcima rudarski SRETNO!!!
    Posljednje uređivanje od MIJA 32 : 18.02.2010. at 14:56

  2. #2
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Vinalina i Ines,folnu i matičnu mliječ pijem već neko vrijeme....kod mene je nešto drugo u igri..

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    A gdje se ispunjava onaj upitnik? Jel ga ispunim kada saznam rezultate bete ili mogu i sada?

  4. #4
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    nema me dan-dva i vidim svasta se događa.......iva-mia vidis jesam ti rekla..zaspes i probudis se dr. ti kaze sretnu vijest ..odlicnu vijest...bravo...

    cestitam novoj trudnici. na forumu

    kiara .....

    ostalim curkama pozzzz

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    376

    Početno

    Citiraj kiara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Vinalina i Ines,folnu i matičnu mliječ pijem već neko vrijeme....kod mene je nešto drugo u igri..
    Ja sam mislila na čaj Macina trava, ali nemoj se živcirati svakoj se ženi desi najmanje jedan ciklus godišnje bez ovulacije to je meni moja dr. objašnjavala da je to sasvnim normalno, znam da je teško kad se desi baš u postupku (znam iz vlastitog iskustva)ali ubije nas stres zbo tih folikumetrija u prirodnom ciklusu te koliki je, te hoće narast itd. Ja sam to par mjeseci prolazila tj. 5-6 mjeseci, te mi dve punkcije padale na blagdane, pa odgođene, pa nema folikula, pa ima razumijem te. Probaj se malo odmorit ovaj mjesec pa u nove pobjede. Meni je odmor jednostavno dobro došao već sam bila luda od uzv-a!

  6. #6
    Lambi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Tarolina čestitam i želim ti školsku trdnoću

  7. #7
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Danas folikulici na 17 mm, sutra opet gore, punkcija u pon ili uto...

    Vec me trta, danas me bas zaboljeo UZV kad mi ga je dr. gurnula prema lijevom jajniku, sta ce tek biti na punkciji

    A inace nemam nizak prag boli i nisam neka mimoza

  8. #8
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj vinalina prvotno napisa Vidi poruku
    A gdje se ispunjava onaj upitnik? Jel ga ispunim kada saznam rezultate bete ili mogu i sada?
    nakon (nadamo se pozitivne) bete... odnosno kad dobiješ rezultat pa možeš upisati cijeli postupak s rezultatom.

    Ima li gore na Svetom Duhu kakvih novosti? Šta je s lijekovima za stimulaciju (menopuri/gonali), izgleda da ih još na Svetom Duhu ne dijele...... Ajte se raspitajte, od 01.veljače soc. ginekolozi više ne naručuju lijekove nego bi bolnice trebale dati svojim pacijenticama, ali se čini da je na Svetom Duhu još neka vrsta zastoja..

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21

    Početno

    Hvala ti Lambi Sad samo da sve dobro krene. U ponedjeljak idem opet vadit betu da vidimo jel se sve dupla kak treba. Izgleda da je promjena terapije urodila plodom! Dobitna kombinacija je Estrofem 2x po 2mg, Dexamethason 1x, Andol 1x100mg i 3x2 Utrogestana prije transfera i Estrofem(ista doza), Fraxiparin 0,3, Decapeptyl 2 dana nakon ET i utrogestan 3x2 nakon trasfera. Cure, drž te fige da se primi kak treba....
    Posljednje uređivanje od Tarolina : 19.02.2010. at 13:34

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj bugaboo prvotno napisa Vidi poruku
    Danas folikulici na 17 mm, sutra opet gore, punkcija u pon ili uto...

    Vec me trta, danas me bas zaboljeo UZV kad mi ga je dr. gurnula prema lijevom jajniku, sta ce tek biti na punkciji

    A inace nemam nizak prag boli i nisam neka mimoza
    Drž' se bugaboo! I mene uvijek boli folikulometrija, ali si zato prije punkcije nešto popij protiv bolova ili ako si u stimulaciji pa imaš baš puno folikula pitaj da ti daju lokalnu anestezju. Ja nikad nisam imala puno folikulića pa sam si obično ujutro mrknula jedan Normabel od 5mg + 1 Ketonal ili VoltarenForte i sve je bilo ok. Sretno

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Tarolina, a kaj je taj Fraxiparin??? I kada si počela piti Dex?

    Kaduna, kada sam bila ovaj mjesec na folikulometriji, bila je jedna cura koja se došla upisati za lijekove. Znači upisuju. Ali neznam, nemam kontakt s njom, kada je upisana, koja je na listi i to...
    Ali mi je sestra rekla da imaju potrebe za 60 žena mjesečno, i tako su i dali zahtjev HZZOu, ali su im odobrili za samo 6 žena, da nezna kako će uopće raditi. Ja sam se skupa s njom zgrozila. Komentirale smo kako su otežali i nama i njima i da će opet doći liste kao i prije koje su bile duge, ali da će ove biti očito duže. Ja sam joj rekla nek me odmah upiše, na što se ona nasmijala. Kako se boriti??? Što činiti, očito mu nitko ništa ne može. Ali i on je kratkog vijeka. Kaj je sa ustavnom tužbom?

  12. #12
    beba.2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    tarolina, čestitam na trudnoći, i beta će lijepo rasti.
    bugaboo, sretno na punkciji.

  13. #13
    mmaslacak avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    818

    Početno

    Citiraj vinalina prvotno napisa Vidi poruku
    Ali mi je sestra rekla da imaju potrebe za 60 žena mjesečno, i tako su i dali zahtjev HZZOu, ali su im odobrili za samo 6 žena,
    Ne vjerujem! Samo šest mjesečno? Pa onda slobodno mogu podignuti dobnu granicu na 60 godina jel dok sve dođemo na red..Ovo je strašno!

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Gle i ja sam se zgražala, alij tako mi je rekla, nisam to izmislila.

    A di si nam ti mmaslacak? Nismo te duuuugo čuli.

  15. #15
    mmaslacak avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    818

    Početno

    Vjerujem ja tebi, zato i jeste strašno, ne mogu vjerovati da odobravaju samo 6 žena mjesečno, pa onda mogu zatvoriti pola odjela za humanu reprodukciju.
    Ja bi trebala u postupak početkom trećeg mjeseca, a u Vinogradskoj je isto kao na Sv.Duhu, još se ne zna..Trebala bi u stimulirani, a ne znam ni hoću li..

  16. #16
    Bubzi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    112

    Početno

    Ima li gore na Svetom Duhu kakvih novosti? Šta je s lijekovima za stimulaciju (menopuri/gonali), izgleda da ih još na Svetom Duhu ne dijele...... Ajte se raspitajte, od 01.veljače soc. ginekolozi više ne naručuju lijekove nego bi bolnice trebale dati svojim pacijenticama, ali se čini da je na Svetom Duhu još neka vrsta zastoja..[/QUOTE]

    Ja sam bila 26. 1. i rečeno mi je da idem u stimulirani i da dodjem 3.2. I da, ukoliko lijekovi (menopuri) dođu ranije da će me zvati.

  17. #17
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Vinalina,da ti odgovorim za Fraxiparin to ti je niskomolekularni heparin koji služi za liječenje ljudi koji imaju problema sa koagulacijom odnosno zgrušavanjem krvi,laički rečeno krv je pregusta pa je treba malo razrijediti..

  18. #18
    šniki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,303

    Početno

    Ovo s ljekovima je kaos pravi..... nemam riječi
    Bubzi pusu ti šaljemo, nas dvije.....

  19. #19
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Ja bila na klomifenu za AIH pa sad kad su me prebacili za IVF sama kupujem gonale, za sada sam u 2 dana morala kupiti 2 gonala. Jos je dr. Bauman danas pitao dr. jesam li od njih dobila ljekove na sto je ona rekla da si sama kupujem, pa je on konstatirao da mi se to ne broji pod 1 od 6 postupaka preko HZZO-a.

    Jel mi zna itko reci koliko cu gonala jos otprilike morati primiti, cisto da znam zbog para , ovo mi je tek 1. stimulacija (a nadam se i posljednja). Danas mi je 9 DC.

  20. #20
    KIKLA123 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    153

    Početno

    ej djevojčice,ja bila gore danas,počinjem sa pikanjem za dan,dva,tri odnosno kad dođe teta vještica,još mi se tak danas nije dalo ići al odoh i dogovori se.sad mi je i drago kaj sam propustila ovaj prirodnjak nekako sam odmornija... Tarolina čestitam!!!!!!!! to je super vijest tako i da sve mi imamo jos više volje gore hodočastit..... pusa svima

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    bugaboo, kaj ti je danas rekao, kada doći na folikulometriju? Koje su danas veličine folikuli?
    Nadam se da kupuješ Gonale u Zagorskoj ulici u ljekarni Filipović, jer su tamo najjftiniji.
    Posljednje uređivanje od vinalina : 19.02.2010. at 16:28

  22. #22
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj bugaboo prvotno napisa Vidi poruku
    Jel mi zna itko reci koliko cu gonala jos otprilike morati primiti, cisto da znam zbog para , ovo mi je tek 1. stimulacija (a nadam se i posljednja). Danas mi je 9 DC.
    bugaboo, gonali se primaju do štoperice, to će ti sutra reći, primaš jedan dnevno? a nije bilo šanse da dobiješ preko bolnice? nisu stigli naručiti? al dobro je da ti to ne ulazi u 6 pokušaja...

  23. #23
    andreja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Najljepši kutak u Međimurju
    Postovi
    571

    Početno

    mislim ovo s lijekovima stvarno nije fer! znači 6 žena,ko prvi njegva djevojka? ma ovaj Milinović krelac jedan stvarno nije normalan i svi oni koji mu daju podršku!!!

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    376

    Početno

    Ovo je grozno s lijekovima, ja zato idem u kratki protokol jer mi nisu imali dati decapeptyle (imala sam jedino sreće da sam gonale naručila početkom 1 mjeseca pa mi stigli za 7 dana) inače bi i bez toga ostala da sam zakasnila par dana, to uglavnom nikuda ne vodi osim jednom da nas tjeraju da idemo van na postupke, uz ovakav loš zakon, bez zamrzavanja zametaka još i ovo, samo su novci u pitanju i ne razumijem zašto to sad ne ide u medije, ma samo se naživciram oko ovakvih stvari, a ne mogu ništa, za poludit.......

  25. #25
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    Da, a izgleda da i prirodnjaci ulaze u 6 besplatnih...
    trebali bismo bojkotirati sve klinike....državne...
    a ionako ne kužim one koji idu u privatne po novom zakonu i skupo plaćaju nešto što jednako košta
    i vani, a ima puno veće šanse za uspjeh!!

  26. #26
    Iva Mia 2009 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Ravnica :-)
    Postovi
    732

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    nema me dan-dva i vidim svasta se događa.......iva-mia vidis jesam ti rekla..zaspes i probudis se dr. ti kaze sretnu vijest ..odlicnu vijest...bravo...

    cestitam novoj trudnici. na forumu

    kiara .....

    ostalim curkama pozzzz


    Cureeee moje meni su se oplodie 2 mrvice ...u ponedjeljak je transfer...jedva čekam da mi ih vrate u pupicu...i onda lagano


    Jooooooooj tako sam vjerovala da će sve biti dobro...živim za svoje dvije mrvice...

  27. #27
    šniki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,303

    Početno

    Iva Mia to je odlično, imala buš lijepe blastice, super, super, sad lijepo pripremi teren za svoje male goste!!!!!!

  28. #28
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj zedra prvotno napisa Vidi poruku
    Da, a izgleda da i prirodnjaci ulaze u 6 besplatnih...
    trebali bismo bojkotirati sve klinike....državne...
    a ionako ne kužim one koji idu u privatne po novom zakonu i skupo plaćaju nešto što jednako košta
    i vani, a ima puno veće šanse za uspjeh!!
    Zedra, easy s ovakvim izjavama. Ima parova i dijagnoza koje ionako ne mogu ići u velike stimulacije, koje zakon direktno ne pogađa..... i koji zbog svoje navike, komocije, dobre vibre s doktorom ili kliniikom idu privatnicima..... A sad pozvati na bojkot hrv klinika, posebno privatnih

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Iva Mia ~~~~~~~~~~za rast.
    Kaduna, kaj stvarno i prirodnjaci ulaze u tih famoznih 6 postupaka??? Pa kad mu se ja tam zaletim na Ksaver...

  30. #30
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    Ma Kaduana, ne pozivam ja nikoga ni na šta!!
    samo postavljam retoricke komentare jer sam zgranuta ovime svime...
    A jasno mi je da nisu svi za stimulacije..
    radi se samo da, dok mi ovdje sprovodimo nekakav nivo, od
    nas prave ljude s manje prava (ocito onda manje vrijedimo?! ili šta??) i nikome ništa...
    koga uoće briga šta mi ovdje pricamo???
    prepušteni smo samo sebi i politici kojoj je u interesu ocito da neplodnost u Hrvatskoj
    bude skinuta iz šifrarnika bolesti i proglasi se za "e, nemate sreće"...
    ali u pravu si...ovo nije kontsruktivno...
    i off sam...isprike svima koji su se ev. našli uvrijeđenima mojim komentarom
    o našim klinikama...

  31. #31
    ninochka28 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    453

    Početno

    zedra ja se slažem sa svim što si napisala i sve što nam se događa nažalost nije niti malo u redu
    ali kako kažeš off smo pa onda...

  32. #32
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Citiraj vinalina prvotno napisa Vidi poruku
    bugaboo, kaj ti je danas rekao, kada doći na folikulometriju? Koje su danas veličine folikuli?
    Nadam se da kupuješ Gonale u Zagorskoj ulici u ljekarni Filipović, jer su tamo najjftiniji.
    Danas u 9 sam na folikulometriji, jucer su folikuli bili 17 mm, danas bi valjda trebali biti 19 mm.
    Gonale sam kupila u ljekarni preko puta bolnice jer mi je dr. rekla odi kupiti gonal tu preko i vrati se da ti ga sestra da. Tak da bas nisam imala vremena traziti u tom trenu najjeftiniju ljekarnu. U svakom slucaju hvala na informaciji, iako se nadam da mi vise nece trebati

  33. #33
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    bugaboo, gonali se primaju do štoperice, to će ti sutra reći, primaš jedan dnevno? a nije bilo šanse da dobiješ preko bolnice? nisu stigli naručiti? al dobro je da ti to ne ulazi u 6 pokušaja...
    Dr. nije niti pitala zelim li preko bolnice, sam je rekla odite kupiti gonal jer sam ga morala odmah primiti. Primam 1 dnevno, nakon 5 dana klomifena. Danas ili sutra ce valjda biti zadnji gonal pa stoperica.

  34. #34
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj vinalina prvotno napisa Vidi poruku
    Iva Mia ~~~~~~~~~~za rast.
    Kaduna, kaj stvarno i prirodnjaci ulaze u tih famoznih 6 postupaka??? Pa kad mu se ja tam zaletim na Ksaver...

    Vinalina, ne znam što sve ulazi u ta famozna 6 besplatna postupka. Ono što mogu zaključiti je da vlada potpuni kaos jer bolnice nemaju jasne smjernice, snalaze se, dolaze nove regule (nabavka lijekova preko klinika - za što sam ja od početka rekla da mi se ne sviđa i da to rade s nekom namjerom) a nije pripremljen teren/infrastruktura za nove procese, trenutno smo u doba najvveće financijske krize pa tako i u HR, nema se para, možeš misliti što će Ministarstvo zdravstva izdvajati velikodušno za potpomognutu, srezali su ipak znatno sredstva i tom ministarstvu.

    I da Zedra, bojim se da je neplodnost trenutno nepoželjna jer preskupa tema. Isto tako vjerujem da su naše glavešine nepromišljeno donijeli ovaj zakon, koji se čini zbog upravo zabrane krioprezervacije predembrija PREskup, skuplji nego vani i to zbog zamrzavanja jajnih stanica koje većina klinika NE provodi zbog toga što je VELIKI FINANCIJSKI TERET A MALI BENEFIT; MALA VJEROJATNOST USPJEHA!. Stoga nam nude male stimulacije jer ionako mogu oploditi samo tri jajne stanice. Prebrojte cure koje imaju zamrznute j.s. na forumu? Imali smo koliko ja znam na Vinogradskoj 2 (jednoj odmrzavanje NIJE uspjelo a imala je 10 jajnih stanica), Gabi tek čeka svoje odmrzavanje, imamo dvije trudnoće iz zamrznutih jajnih stanica so far (na Vuk Vrhovcu i u IVF poliklinici kako su i pisale novine), imamo Romanicu na Vuk Vrhovcu koja također ima zamrznute jajne stanice i čeka odmrzavanje...... Druge cure i nemaju što zamrznuti jer se ide s malim stimulacijama, pa ispadne uglavnom "da su stanice bile nedovoljno kvalitetne za zamrzavanje!?" (baš me zanima po kojim kriterijima??? i baš me zanima da li bi te iste stanice prije po starom zakonu oplodile pa zamrznule kao predembrije??).

    Izlaz iz situacije? Meni (govorim samo u svoje ime) trenutno samo liječenje u inozemstvu...... .Dugoročno riješenje? Ne znam, ne znam ,stvarno ne znam i to me čini tužnom i ljutom. Kad je još bilo prostora za reagiranje, prije donošenja zakona, nije bilo interesa ni među MPO populacijiom na forumu, nije shvaćena ozbiljnost situacija, pa čak kad je donesen zakon, Roda je pozvala na prosvjed na koji se odazvalo u Zagrebu možda 100ak ljudi, ne više..........

    Moramo biti svjesni činjenice da je zakon loš, da nam u HR nude tek drugo- ili čak trećerazredno liječenje,
    nas u HRVATSKOJ zbog takvog zakona smatraju katolički fundamentalističkom zemljom. No, bit će trudnoća i dalje, pokazat će i ovakvo liječenje uspjeha, no znatno manjeg uspjeha nego liječenje vani. Prof. Š. jedva priznaje pad uspješnosti za 8%, drugi MPO liječnik je ipak rekao da očekuje pad od 10-15%, Talijani su sa sličnim restrikcijama (u međuvremenu hvala Bogu pale pred ustavnim sudom) imali pad s uspješnosti sa 35% po postupku prije donošenja sličnog zakona na 20-22% uspjeha po postupku nakon uvođenja restrikcija po novome zakonu, to je pad od više od 35%. Čak je i jedna naša biologica na kongresu održanom u HRvatskoj nakon donošenja Milinovićevog zakona priznala stvarni pad koji se dogodio od 34% državnoj klinici u kojoj radi što dakle odgovara otprilike talijanskom iskustvu.


    Sorry na OT

  35. #35
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    Potpisujem Kaduana!!
    Mi moramo nešto poduzeti!!!

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj vinalina prvotno napisa Vidi poruku
    Tarolina, a kaj je taj Fraxiparin??? I kada si počela piti Dex?

    Kaduna, kada sam bila ovaj mjesec na folikulometriji, bila je jedna cura koja se došla upisati za lijekove. Znači upisuju. Ali neznam, nemam kontakt s njom, kada je upisana, koja je na listi i to...
    Ali mi je sestra rekla da imaju potrebe za 60 žena mjesečno, i tako su i dali zahtjev HZZOu, ali su im odobrili za samo 6 žena, da nezna kako će uopće raditi. Ja sam se skupa s njom zgrozila. Komentirale smo kako su otežali i nama i njima i da će opet doći liste kao i prije koje su bile duge, ali da će ove biti očito duže. Ja sam joj rekla nek me odmah upiše, na što se ona nasmijala. Kako se boriti??? Što činiti, očito mu nitko ništa ne može. Ali i on je kratkog vijeka. Kaj je sa ustavnom tužbom?
    Evo Kiara79 ti je odgovorila čemu služi Fraxiparin...iako su meni svi koagulacijski nalazi bili ok, drB mi ga je prepisao jer kaže da ne može škodit, a može pomoć.Dex sam uzimala od punkcije do transfera.
    Posljednje uređivanje od Tarolina : 20.02.2010. at 10:11

  37. #37
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    Vinalina, koliko DExa si uzimala?

  38. #38
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    Pardon, mislila sam Tarolina!

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21

    Početno

    Znači pet dana 2x dnevno...jednu tbl ujutro i jednu navečer. Nakon transfera sam ostala samo na Estrofemu, utrogestanu i Fraxiparinu

  40. #40

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    A kaj si bila na Menopurima, Gonalima ili???

  41. #41
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    ovo s lijekovima je totalno bezvz

    iva-mia tako sam sretna zbog tebe, za ponedeljak ~~~~~~~~~~~

    bugaboo sretno
    kikla sretno

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj vinalina prvotno napisa Vidi poruku
    A kaj si bila na Menopurima, Gonalima ili???
    Na Gonalima, po drugi put. Prva stimulacija mi je bila s Menopurima, ali sam jako slabo reagirala...nakon 36 doza samo jedna stanica Doduše i sad sam dobila samo dvije stanice, ali bilo je 5 folikula i barem sam primila samo 21 Gonal. I nisam dobila klasičnu supresiju Decapeptylom, nego sam zadnji dan Gonala (3 dana prije punkcije) dobila/kupila Cetrotide, on ujednačava sazrijevanje folikula.No HHZO ga ne pokriva u postupku simulacije, a jedna doza 500kn...užas..

  43. #43
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    U ponedjeljak mi je punkcija, imam oko 10 folikulica, 2 na lijevom (vodeci 20 mm) i 8 na desnom, 2-3 od 18-19 mm. Endometrij 6 mm. Slobodno komentirajte moje mjere...

    Mislim da prirodnjaci ne ulaze u onih 6 postupaka, ako je dr. jucer rekao da meni ovo ne ulazi buduci da si sama kupujem gonale. (morala sam ih kupiti samo 3 + stopericu pa nisam bankrotirala)

  44. #44
    Iva Mia 2009 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Ravnica :-)
    Postovi
    732

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    ovo s lijekovima je totalno bezvz

    iva-mia tako sam sretna zbog tebe, za ponedeljak ~~~~~~~~~~~

    bugaboo sretno
    kikla sretno

    Cure hvala vam na dobrim željama.....držim vam palčeve da i vama upali čim prije....

  45. #45

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Bugaboo, mjere folikula su ti odlične, a za endometrij budeš u pon dobila estrofem, ali daj se sad najedi cikle na tone, pij sok od cikle, jedi ananas, koliko god možeš, kažu da je to dobro za podebljanje endometrija. Svaka čast na broju folikula uz takvu stimulaciju, rijetko ko može doći do toga. Ja nikako! Mislim endometrij će ti još narasti do transfera, najmanji mora biti 8mm, ali daj potakni to s prežderavanjem već navedenoga. ~~~~~~~~~~~~~za pon.

  46. #46
    šniki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,303

    Početno

    Bubaboo potpisujem vinalinu, koliko ti folikula imaš, toliko ja nisam imala kroz sve postupke.......bravo za tvoje jajnike, pravi si proizvođač jaja

  47. #47
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Hvala cure, moji folikulici su zahvalni na pohvalama, i meni se endometrij cinio preslab po onome sto sam citala po forumu, jedem zadnjih par dana ciklu ili ananas, mislim da cu ih sada jesti za dorucak, rucak i veceru

    Hvata me jeza sutrasnje punkcije jer mi nisu nista rekli da si uzmem protiv bolova, mozda mi oni tamo sloze neki koktelcic

  48. #48
    šniki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,303

    Početno

    Pa vidiš da mješaju koktelčiće svima, pa kaj, druge časte cugom, a da tebe nebi....uostalom traži! Sve će to biti ok, ne brini, super si reagirala na stimulaciju i to je za sad čist dovoljno za zadovoljstvo.....sad ideš korak dalje, držim ti figice i ~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  49. #49
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Hvala na vibrama, imam samo jos 1 pitanje: jel istina da za punkciju moram biti nataste?

  50. #50
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Citiraj Iva Mia 2009 prvotno napisa Vidi poruku
    Cureeee moje meni su se oplodie 2 mrvice ...u ponedjeljak je transfer...jedva čekam da mi ih vrate u pupicu...i onda lagano


    Jooooooooj tako sam vjerovala da će sve biti dobro...živim za svoje dvije mrvice...
    Iva Mia, navijam za duplice~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Stranica 1 od 17 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •