Stranica 2 od 31 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1516

Tema: Potpomognuta u Vinogradskoj

  1. #51
    Marina27 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    97

    Početno

    Aurora viiiiibbbbrrrrraammmm za veliku betu!!!! Doma na kompu sam pa nemogu naci vibre.....

    Meni je Kuna rekao da ukoliko sad nebude nista u prirodnjaku idemo na klomifen, mislim si ja a jok malo pa nisam ja travu pasla do sada, idem u stimulirani pa makar mi to bilo zadnje!!!!!
    Ovo sa sv.d. 6 zena mjesecno!!!!!!! Pa kaj smo mi gradani drugog reda!!! Smrad milinovic se ne libi svaki mjesec mi skinuti par tisuca s place, to je ok?????????????????????? Nismo si mi krivi niti smo si mi zeljeli da nemozemo imati bebu, prirpoda nam je tako dala!!!!!! Zivjela pronatalitetna politika ove krasne nam domovine Hrvatske!!!!!!!!
    Oprostite ali totalo sam poludjela kad sam vidjela ovo sto se dogada na svetom duhu!!!!!!!
    Kakva je situacija sa ustavnom tuzbom koju je roda podnjela??????

  2. #52
    ninochka28 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    453

    Početno

    Evo curke kratkog izvještaja od mene..ovaj mjesec preskačem a slijedeći mjesec idem u prirodnjak od kojeg ne očekujem ovaj put apsolutno ništa
    pitala sam ga da li mi to ulazi u besplatni pokušaj a on je rekao da niti oni još ništa ne znaju ali da ulazi da on sigurno nebi niti jednu od nas pustio u takav postupak
    malo sam ga pitala što on misli o mojim imunološkim problemima i on je rekao da sve uvijek može i nemora biti razlog i da ga jednostavno treba prestat tražit jer šanse su nam sve jednake a to je od 100 pokušaja 30 pokušaja nam može uspjeti...eto točno tim riječima vrlo utješno

    ne prihvaćam ja to tako lako pa eto upravo si dogovorila sastančić sa dr.Radončićem u petak pa ćemo vidjeti kako on diše

    čekamo auroru da nam se javi...nju je T. ipak poslao na betu

  3. #53
    Zeena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    339

    Početno

    ninochka, tako treba, samo hrabro naprijed...
    jednom ce uspjeti, to je sigurno, samo trebamo nastaviti pokusavati.

    ja se jos uvijek dobro drzim i pripremljena sam na sve situacije... doduse vise za onu negativnu jer ako beta bude pozitivna to bi mi definitvno bio veci sok.
    da, htjela sam napisati... svaki put kad netko izvadi pozitivno iskustvo nade se i negativnih sto se tice simptoma pa mi je to postalo smijesno...
    a aurora... definitvno se nadamo da je to to... i cekamo s nestrpljenjem!

  4. #54
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Dobro jutro cure. Nisam se spajala na forum cijeli vikend i etvo lijepih, ali i loših vijesti. Nadam se da će nam se Aurora odmah javiti s betom i da će biti pozitivna !
    Što se tiče klomifena da ulaze u besplatni postupak, pa to je katastrofa! Mislim da je i te kakva razlika da li će HZZO platiti 2 kutijice klomifena od 70 kn ili hormone od par tisuća kuna! Pa to se uopće ne bi smjelo izjednačavati, koje su to gluposti. Ok, znam da sam postupak punkcije i transfera isto košta, ali mene onda klomifenski postupci neće vidjeti. Aurora je bila rekla da će onda rađe u klomifenske postupke nego u "stvarno" stimulirane , ali ne bih to preporučila, jer sad kad sam bila u Mariboru razgovarali smo s dr. V o mojoj situaciji i mm je baš spomenuo kako sam u prirodnim postupcima (u to ubrajam i klomifene) uvijek dobivala js i imala transfer, ali je dr. V rekao da nije bitno samo dobiti js, nego ovisi kava je i njena struktura. Rekao je da se stimuliranim postupkom dobiva js koja je pogodnija za ostvarivanje trudnoće MPO-om nego kada naši prirodni hormoni stvaraju js. Uostalom, poznato je da klomifeni stanjuju endometrij (ok može se uzimati estrofem ili nešto slično) i da često stvaraju prazne folikule.
    Cure koje imate novaca odite negdje van, cure koje možete čekati (godine itd.) idite samo na stimulirane (kod nas), a ostali mogu samo moliti Boga da im ostvari najveću želju, jer naša vlada neće .

  5. #55
    ninochka28 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    453

    Početno

    Stara moja ja se od nadam i za tebe i za Auroru da ste trudne ali te sa simptomima više neću tješiti jer to je stvarno glupostkakvi simptomi...više ne vjerujem u simptome niti mirovanje niti išta slično...
    slijedeći put život živim normala bez mirovanja, idem raditi i ako osjetim koji simptom sama ću sebe tak tresnut da bu mi se zavrtilo u glavi i onda bum stvarno imala simptom

  6. #56
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    ako se broji klomifenski, ja ne vidim razlog da se ne broji i čisti prirodni

    svatko (pacijent) će onda platiti kutiju klomifena sam, a neka dr. piše da je čisti prirodni...jer njima je trošak punkcije, oplodnje itd. isti

    ah

  7. #57
    nina1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Postovi
    1,010

    Početno

    Citiraj Marnie prvotno napisa Vidi poruku
    Cure koje imate novaca odite negdje van... a ostali mogu samo moliti Boga da im ostvari najveću želju, jer naša vlada neće .
    X

  8. #58
    ninochka28 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    453

    Početno

    meni onda ostaje da molim Boga ili da me strefi neki lotto

  9. #59
    Zeena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    339

    Početno

    ninochka, tak sam ja ovaj put... zato me i glava znala boljeti.... ma jedini sigurni simptom je beta. bilo pozitivna bilo negativna pa se onda covjek odluci kakav je to simptom bio pms-a ili t.
    a iskreno ja ne vjerujem da ce klomifeni ulaziti u onih 6, jer to definitvno nema nikakve logike... a i ovaj ce zakon pasti sigurno... doduse proci ce vremena ali bude...

  10. #60
    ninochka28 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    453

    Početno

    Kaže dr.T. na 100 pokušaja da ostanem trudna 30 bi trebalo upaltit....znaći ak pokušavam već nekih 5 godina, onda je to 60 pokušaja i ostaje mi još 10 frula i to je to...bingo

  11. #61
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Ma u 13 će mi biti gotov nalaz bete, ali krenula mi je sukrvica lagano, tako da je to to. Moram se vratiti gore s nalazom bete i onda ćemo vidjeti šta dalje. Trebala bi ići u stimulirani ovaj mjesec (pitala sam doktora je li bolje klomifen ili prava stimulacija, i rekao je da je definitivno bolje ići u pravu stimulaciju i radi sluznice/endometrija, j.s.). A onda mi je sestra rekla da oni lijekove još nisu dobili!!! Dakle, trenutno je prazan hod, ne naručuju se više kod prim.gin.nego ih treba dati bolnica u kojoj se radi postupak - a vinogradska ih još nije ni dobila!

  12. #62
    Zeena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    339

    Početno

    Aurora, ma jos uvijek se nadamoooooo!
    ja sam definitvno napravila dobru stvar kad sam rekla mm da sakrije moje testice za t, a ja prelijena da se idem oblaciti i u ljekarnu...
    a kaj se ljekova tice... ma sigurna sam da ce ih dobiti uskoro...

  13. #63
    Marina27 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj AuroraBlu prvotno napisa Vidi poruku
    Ma u 13 će mi biti gotov nalaz bete, ali krenula mi je sukrvica lagano, tako da je to to. Moram se vratiti gore s nalazom bete i onda ćemo vidjeti šta dalje. Trebala bi ići u stimulirani ovaj mjesec (pitala sam doktora je li bolje klomifen ili prava stimulacija, i rekao je da je definitivno bolje ići u pravu stimulaciju i radi sluznice/endometrija, j.s.). A onda mi je sestra rekla da oni lijekove još nisu dobili!!! Dakle, trenutno je prazan hod, ne naručuju se više kod prim.gin.nego ih treba dati bolnica u kojoj se radi postupak - a vinogradska ih još nije ni dobila!
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~
    Aurora daj nam provjeri da i u Vinogradskoj nemaju istu politiku kao i na SV.Duhu 6 zena mjesecno a ostali štanga plizzzzzzzz......

  14. #64
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Moja beta je fantastičnih 5 ali obavila kontr.uzv i sve je ok. Ako želim mogu u stimulirani (dobila sam protokol) - ako uspijem doć do lijekova. Doc.je samo rekao da ne zna što bi mi rekao, da se ništa još ne zna, da su oni dobili (ali još nije fizički stiglo do bolnice) 100 ampula menopura za cijeli mjesec... Dakle, ne za 6, nego za 3 žene. Fantastično nam je u ovoj državi!!!

  15. #65
    Marina27 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj AuroraBlu prvotno napisa Vidi poruku
    Moja beta je fantastičnih 5 ali obavila kontr.uzv i sve je ok. Ako želim mogu u stimulirani (dobila sam protokol) - ako uspijem doć do lijekova. Doc.je samo rekao da ne zna što bi mi rekao, da se ništa još ne zna, da su oni dobili (ali još nije fizički stiglo do bolnice) 100 ampula menopur za cijeli mjesec... Dakle, ne za 6, nego za 3 žene. Fantastično nam je u ovoj državi!!!


    Zao mi je , sad brzo u ovaj stimulirani za bingo prije nego se zahukta ovaj uzas!!!!
    100 menopura za jedan mjesec!!!!!!!!
    Mislim da bi Roda trebala organizirati neku konferenciju za novinare i obznaniti javnosti kako nas super Milinovic lijeci!!! A moram priznati da se tih 100 menopura mjesecno nigdje ne navodi u novom zakonu!!! Uzasno me razbjesnjuje taj lik!!!

  16. #66
    Zeena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    339

    Početno

    Aurora, ja se prevarila u svakom mom filing za vas cure... bas mi je zao...
    a ovo s menopurima...

  17. #67
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Citiraj AuroraBlu prvotno napisa Vidi poruku
    Moja beta je fantastičnih 5 ali obavila kontr.uzv i sve je ok. Ako želim mogu u stimulirani (dobila sam protokol) - ako uspijem doć do lijekova. Doc.je samo rekao da ne zna što bi mi rekao, da se ništa još ne zna, da su oni dobili (ali još nije fizički stiglo do bolnice) 100 ampula menopura za cijeli mjesec... Dakle, ne za 6, nego za 3 žene. Fantastično nam je u ovoj državi!!!

    AuroraBlu, baš mi je žao .
    Ajme meni, dođe mi da se preselim iz ove države! 100 menopura...a što je recimo s ženama koj koriste gonale, kojima menopur ne odgovara za stimulaciju?!? S takvom politikom ću ja svojih 6 besplatnih postupaka isoristiti negdje do penzije,ako i tada uspijem doći na red za hormone...
    Da, baš sam malo surfala po pravilnicima HZZO-a nakon što su naši dr-i rekli da klomifenski ulaze u besplatne postupke i u odluci HZZO-a lijepo piše da se 6 besplatnih postupaka odnosi na lijekove menopura i gonala, tako da bi trebalo napomenuti dr-ima da ćemo se buniti ako nam klomifenske budu računali kao besplatne postupke. Jedino ako HZZO ne donese u međuvremenu neku novu odluku...

  18. #68
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Aurora baš mi je žao
    Ovo za menopure neću komentirati jer mi fali smajlićkojibljuje

    zeena pa nemoj se ti ljutiti što ti mi govorimo naša negativna iskustva, meni bi bilo drago da mi netko kaže- čuj na to i to se kod simptoma nemoj oslanjati, tak je i meni bilo a beta negativna. Samo želimo pomoći

  19. #69
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Aurora

  20. #70
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Evo ja dans bila na uzv nakon 10 klomifena.Nadala sam se da ću dobiti barem 2-3 folikula kad ono 5komada!
    Iako kaže dr. još je rano za išta reći - tko zna kakvi su. Sada si 3 dana trebam davati po ampulu gonala, pa u čet. opet na uzv. Ovo sada ispada kao neki polustim.postupak.
    Pitala dr.T za to broji li se klomifenski u ovih 6 pokušaja - kaže da još ništa ne zna, što se njega tiče on ih ne će brojiti dok ne dođe dopis da mora, ali kaže da sve zavisi o tome kako će nam to naši soc. ginekolozi brojiti jer nam oni daju uputnici ua IVF/ICSI/AIH...po tome sam ja jedan postupak potrošila prošli mj. kada sam imala prazni folikul ali su mi ipak uzeli uputnicu za ICSi jer su radili punkciju! Stvarno se nadam da nije tako.
    Stvarno sam ljuta i razočarana, da sam znala da će tako biti čekala bih još mjesec-dva na pravi stimulirani a ne ovo.
    Čula sam da je sestra rekla jednoj, curi kad je ova ostala šokirana da nema injekcija u bolnici ( i to samo 100kom ), da može sama kupiti injekcije a zatim tražiti povrat novca od HZZO-a. Tako će se vjerojatno i raditi, samo treba imati par tisuća kuna za ljekove i onda čekati još par mjeseci na povrat novca - ako ga i dobijemo!
    Idem sada tražiti upute za pikanje gonala - prošli put sam si sama pikala menopure pa ću valjda uspjeti i ovo ( kažu da je još jednostavnije ).

  21. #71
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ti polustimulirani se broje kao iskorišteni postupci, meni se brojao na VV ( znači klomifen i 10 gonala)

  22. #72
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Maca, kad si danas bila gore? Meni je rekla sestra i nazvala sam hzzo, gdje su mi to potvrdili, iako nekako nerado... kao, to ne bi trebala postati praksa. Zamislite, vikala je na mene, da kako moja bolnica nije u stanju naručiti lijekove za svoje potrebe?! Ja sam joj rekla da mislim da nije bolnica kriva za to... Uglavnom, evo vam 2 broja hzzo koja sam baš dobila za postavljanje ovog pitanja: 4572-146 i 4573-521

  23. #73
    nina1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Postovi
    1,010

    Početno

    mislim, znali smo i prije da nam zakon i zdravstvena reforma neće ništa dobroga donjeti ali ovo je već sad prevršilo svaku mjeru ...

  24. #74

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    3

    Početno

    lijep pozdrav svima!

    zamolila bih vas ako mi netko može poslati broj na koji se direktno mogu naručiti kod dr. T.

    puuno hvala unaprijed

  25. #75
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Zeena, daj nas razveseli sutra!

  26. #76
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Citiraj nina1 prvotno napisa Vidi poruku
    mislim, znali smo i prije da nam zakon i zdravstvena reforma neće ništa dobroga donjeti ali ovo je već sad prevršilo svaku mjeru ...
    Potpisujem u potpunosti, ovo je prevršilo svaku mjeru...

  27. #77
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Citiraj AuroraBlu prvotno napisa Vidi poruku
    Maca, kad si danas bila gore? Meni je rekla sestra i nazvala sam hzzo, gdje su mi to potvrdili, iako nekako nerado... kao, to ne bi trebala postati praksa.
    Bila sam goree oko 13h, ako si i ti bila tada onda si ti ta cura koja je pričala sa sestrom o ljekovima - ja sam sjedila u čekaonici pa sam čula razgovor.
    Za klomifene sam dobila recept od soc.ginekologa, ali gonale sam sama kupila i ne mislim tražiti povrat novca za 3 komada - posebice ne ako će mi onda to računati kao stimulirani pokušaj.Da sam znala za ovo kupila bih si sama i klomifene .
    Sve mi se čini da će se svaka uputnica za IVF računati kao postupak bez obzira na stimulaciju

  28. #78
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Da, to sam bila ja gore oko 13h. Za gonale samo traži račun na tvoje ime da možeš prijaviti sljedeće godine za povrat poreza. Ako nisi tražila, možeš i naknadno otići u ljekarnu gdje si ih kupila, reci im datum kad je to bilo i oni će ti to naći i ponoviti ga s tvojim imenom.

  29. #79
    Zeena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    339

    Početno

    i treba oib za ljekove na R1 u ljekarni...
    ma znate sto, meni se cini da definitvno nece biti nista takvoga sto se tice postupaka... ok, na stimulirane cemo cekati na red ali nema teorije da nam odbrojavaju sve skupa neki broj postupaka... tako da uopce nemojte o tome ni razmisljati jer nema teorije da to bude istinito... jedino mogu u klinici imati neki krajni broj posupaka godisnje koje smiju odraditi da im bude placeno ali je to njihova stvar vise nego nasa... nemojte si s time razbijati glavu jer su to samo glasnine i svaki put je drugacije...
    a kaj se tice polustimuliranog ne broji se ako si sam platis ljekove sto je pametnije jer za 3 komada se ne ispalti potrositi jedan cijeli stimulirani. (ni klomifen se ne broji jer nije lijek za ovakvu vrstu stimulacije jer ga svaki ginekolog moze prepisati bilo kojoj zeni, a da nema problema s plodnoscu)

    ja se uopce ne brinem... bude to sve ok... ionako su nam vec sve zakomplicirali pa se valjda sad ljudi svega boje... ali cini mi se da gore nemoze...

    ps. hvala Aurora... mozda i budem... u svakom slucaju se javim s rezultatima (iako ne znam za koliko ce mi nalazi bete biti brzo gotovi, mozda cu morati cekati do 13, 14 kako oni imaju praksu... , sve ovisi kolko cu biti ujutro azurna da odem to obaviti.... nekako mi se ne da... )

  30. #80
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    Citiraj Zeena prvotno napisa Vidi poruku
    ma znate sto, meni se cini da definitvno nece biti nista takvoga sto se tice postupaka... ok, na stimulirane cemo cekati na red ali nema teorije da nam odbrojavaju sve skupa neki broj postupaka... tako da uopce nemojte o tome ni razmisljati jer nema teorije da to bude istinito... jedino mogu u klinici imati neki krajni broj posupaka godisnje koje smiju odraditi da im bude placeno ali je to njihova stvar vise nego nasa... nemojte si s time razbijati glavu jer su to samo glasnine i svaki put je drugacije...
    evo još jedne naivke.

    ma da, žene, najbolje da ne razmišljate o ničemu, ne izlazite na glasanje, ne čitate zakone koji se vas tiču, ma u biti najbolje da ne čitate ni novine, ne gledajte ni vijesti, ne čitajte forume jer ... bit će sve ok, samo treba razmišljati pozitivno i jupi hepi! i

    mislim stvarno!!!!!!!!!

    cilj ovog zakona o MPOu i brojnih pravilnika, koje svi tumače različito, možda nije da se MPO u Hrvatskoj potpuno ukine, ali jest da nas se natjera na odlazak izvan RH, tko može, jer usluga ovdje nije na razini! nije mi cilj nikoga plašiti, ali je činjenica da se štedi, štedi se na nema jer bi štednja primjerice na onkološkim bolesnicima bila na udaru šire javnosti, ovdje se sve trpa pod kapu "katoličkih ideala" pa spin još i prolazi.

  31. #81
    Zeena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    339

    Početno

    ksena28, ne shvacam u kojem segmentu mog posta si se osjetila ponukano da me vrijedas? jer ja jako dobro znam sto ovaj zakon ne nudi i definitvno ljuti i mene,ali opet ne gledam to na taj nacin, to je samo moje misljenje ,a stvari ce ici dalje mislili mi pozitivno ili negativno... a ako mislimo negativno onda je najbolje u startu odustati od svega jer ionako onda nema smisla, zar ne?
    i ne kuzim kako jos do sada nisi skuzila da nasa drzava stedi na svim segmentima sto se tice zdravstva, a mi to sve skupo placamo....

  32. #82
    arkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    205

    Početno

    Cure, nama stvarno ne gine jedan odijel na Vrapču!!! Sve ovo sa novim zakonom je strahota!!!

    Aurora,

  33. #83
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    zeena, naivan ti je post, žao mi je što te to boli, ali je tako, no to nije vrijeđanje nego činjenice. evo zašto:

    na ovom forumu već dugo vremena postoji grupa ljudi koja upozorava na nelogičnosti ovog zakona, a s druge strane tu je i grupa cura kojoj je zakon "takav kakav jest" i "nema veze bitno da se hopsa i čeka postupke pa makar i za 9, 10, 11 ili 12 mjeseci"

    da se prvi dio žena s ovog foruma odmah po donošenju ovog zakona s tim pomirio i kako kažeš "mislio pozitivno" sad bi bilo puno gore, jer je zakon u svom prvotnom obliku bio puno gori, mada je ova situacija sad nešto najgore što nam je ministar i njegova klika mogla priprediti.

    i ako svi budemo razmišljali pozitivno ništa se neće promijeniti!

  34. #84

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    88

    Početno

    curice moje sta reći osim držte se...mislimo na vas sve....

  35. #85
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Zeena, Si išla vadit betu?

    Arkica, sretno sutra na punkciji!

  36. #86
    arkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    205

    Početno

    Citiraj Zeena prvotno napisa Vidi poruku
    uopce ne zelim komentirati ovo i za klomifenske... a kaj sa cistim prirodnjacima? vjerovatno onda i to ulazi u ovih 6.
    ako je stvarno tako, onda je taj zakon jos vise u banani. mislim stvarno...
    sad sam ljuta ko pas!
    Curke, opet se vraćam na ovu temu!!! Da li to znaći da i inseminacije ulaze u ovih 6 postupaka?!?

  37. #87
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Arkica, ne zna se ništa! Jučer sam pitala doktora i rekao je da uopće ništa ne znaju pa da je glupo i da on nagađa. Dakle, ne zna se niti kad će stići tih 100 ampula, niti za koji period je predviđen, da li će imati određenu mjesečnu kvotu, niti što ulazi u 6 besplatnih... dakle, ama baš ništa opet ne znaju, kao što je bilo u 8.i 9.mjesecu kad se nije radilo.
    Ja sam ga čak nadobudno pitala da li je čuo da se razmatra mogućnost zamrzavanja zametaka u nekim slučajevima (1 od tih slučajeva koji je meni interesantan, je bio da pacijentica ima navršenih 40 g.). Odgovorio mi je da uopće nema smisla na razgovaramo o naklapanjima, jer da se stvarno NIŠTA ne zna.

  38. #88
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Aurora zeena nas malo drži u neizvjesnosti pa je tek sad otišla izvaditi betu...
    A ovo postaje sve gore i gore, kad naši doktori ništa ne znaju kako ćemo mi znati

  39. #89
    arkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    205

    Početno

    Aurora, hvala za info!!! Sutra mi je punkcija....Cure, držite se!!!

  40. #90
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa Vidi poruku
    evo još jedne naivke.

    ma da, žene, najbolje da ne razmišljate o ničemu, ne izlazite na glasanje, ne čitate zakone koji se vas tiču, ma u biti najbolje da ne čitate ni novine, ne gledajte ni vijesti, ne čitajte forume jer ... bit će sve ok, samo treba razmišljati pozitivno i jupi hepi! i

    mislim stvarno!!!!!!!!!

    cilj ovog zakona o MPOu i brojnih pravilnika, koje svi tumače različito, možda nije da se MPO u Hrvatskoj potpuno ukine, ali jest da nas se natjera na odlazak izvan RH, tko može, jer usluga ovdje nije na razini! nije mi cilj nikoga plašiti, ali je činjenica da se štedi, štedi se na nema jer bi štednja primjerice na onkološkim bolesnicima bila na udaru šire javnosti, ovdje se sve trpa pod kapu "katoličkih ideala" pa spin još i prolazi.
    Ksena28, evo ja sam jedna od žena koja je od početka bila svjesna koliko je loš ovaj zakon, koja je išla na prosvjede i koja će u 3. mjesecu poslati razglednicu iz Maribora ministru, iako se ovaj zakon malo mene dira, jer i tako prije nisam mogla ići na stimulirane postupke zbog užasno viskokog FSH, a vjerojatno niti u Mariboru neću imati ništa za krioprezervaciju. Ali svjesna sam da je ovo užasno loše za sve ostale parove i možda za moju buduću djecu (ako Bog da, jer Hrvatska neće) i trudim se tu nešto promijeniti u okviru mojih mogućnosti. Htjela sam ti reći da razumijem žene koje žele razmišljati pozitivno, jer nemaju drugog izbora. Nemaju novaca da odu u Maribor i nemaju političke snage da utječu na promjene. Relanost je da nam je država u krizi, praktički pred kolapsom i da HZZO štedii na sve strane, pa tako i na onkološkim bolesnicima, vjeruj mi, imam osobni doživljaj gdje su nam na institutu za tumore rekli da nemaju novaca, nemaju mjesta i da odvedemo suprugovu mamu doma da umre. I onda razumijem (ali ne odobravam) da kada se tako nešto događa da smo mi MPO slučajevi na margini interesa ove države i HZZO-a i jedino što nam preostaje je da se borimo svim snagama koliko možemo i budemo pozitivni.Iskreno, ako ovaj zakon padne moći ćemo "zamrzavati" embrije, ali pitanje je koliko će bolnice imati novaca za besplatne MPO postupke. I opet će žene koje nemaju love za privatnike izvući deblji kraj...Srry svima na dugom pismu.Zeena želim da ti se tvoj pozitivni stav isplati i da nam uskoro javiš veliku betu!

  41. #91
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Ma da, sve je relativno... tako je i naš problem "sitnica", kad ga usporediš s onkologijom, ili još gore, s dječjom onkologijom... Sranje je svuda, gdje god se okreneš, i nismo iznimka. A dok je primitivaca na vlasti, kao što su bandić, kerum, milinović... ne može se ništa mijenjati. Pa sjetimo se one fantastične HRT-ove emisije u kojoj su govorili svi relevantni europski mpo stručnjaci - pametnom ministru bi samo to bilo dovoljno da se zapita nije li napravio grešku. Dakle, protiv takvih se ne može argumentima. Takvima je najbitnije da oni ostanu u pravu, je njihovo pobijedilo, a za posljedice ih nije briga. To je sorta ljudi bez imalo savjesti, ljudi s greškom, i zato ih se ne može ni pozvati ni na kakvu humanost ili emocije.

  42. #92
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Bok curke jel mogu zamolit jednu od vas koje ce ic gore da pitaju kad idu na godisnji za Uskrs,jer ja jos 3 mjesec pijem Eutirox i onda se nadam da ce se moja stitnjaca dovest u red pa da znam kad da planiram nazvat za postupak,hvala

  43. #93
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Lastavica, pa nazovi i pitaj ih, 3787-689. Znam samo da u 5.mjesecu neće radit jer nema biologa.

  44. #94
    Zeena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    339

    Početno

    ja opet nosim lose vijesti... ja ne da imam jednu nulu nego 2... 0,0
    ali zvala sam gore pa idem u prirodnjak pa kako bude...

    imala sam ja neki filing da nista od toga pa nisam bas pretjerano ni tuzna ni uzrujana...

  45. #95
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Pa stvarno !!! Jel ikome još uspjeva?!?! Baš mi je žao... Zeena, ideš u čisti prirodnjak?

  46. #96
    Zeena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    339

    Početno

    a kaj da covjek radi... uspjeva aurora, samo treba malo srece...
    ma da cisti prirodnjak, da vidimo kak je to...

  47. #97
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Zeena, žao mi je . Drago mi je da si i dalje pozitivna! Držim fige za prirodnjak !

  48. #98
    Nene2 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,044

    Početno

    Citiraj Marnie prvotno napisa Vidi poruku
    Relanost je da nam je država u krizi, praktički pred kolapsom i da HZZO štedii na sve strane, pa tako i na onkološkim bolesnicima,.. I onda razumijem (ali ne odobravam) da kada se tako nešto događa da smo mi MPO slučajevi na margini interesa ove države i HZZO-a i jedino što nam preostaje je da se borimo svim snagama koliko možemo i budemo pozitivni.Iskreno, ako ovaj zakon padne moći ćemo "zamrzavati" embrije, ali pitanje je koliko će bolnice imati novaca za besplatne MPO postupke. I opet će žene koje nemaju love za privatnike izvući deblji kraj...
    Oprostite što upadam, ali tema me jako zanima i voljela bih da se preseli na podforum Građani i građanke protiv MPO zakona, koji nam je zamro i čini mi se da otpor prema zakonu nestaje, i to je ono što me šokira svaki puta iznova. I iako imam dijete i u krajnjem slučaju mogu priuštiti odlazak u inozemstvo, ne mogu se pomiriti sa stvarnošću da se ikoga, a posebno pacijente, u ovoj državi obilježava, da im se nudi liječenje koje nije u skladu sa svjetskim standardima i time se njihovom zdravlju i mogućnosti dobivanja djeteta nanosi nepopravljiva šteta.

    Ako zatvorimo oči pred svime onda ćemo živjeti u mraku, i zaludu nam sva pozitiva ako bacamo svoje neobnovljive j. stanice i nadamo se čudu. Naravno, bit će među nama sretnica koje će ostajati trudne usprkos svim lošim omjerima, ali dugoročno moramo biti svjesne da smo mi, trenutno neplodni u HR, uništena generacija u smislu ljudskih prava i prava pacijenata. Jer nikoga se ne ponižava obvezom psihološkog i pravnog savjetovanja kao nas, i nikome se ne nudi substandardni način liječenja kao najbolji.

    I svjesna sam ja itekako krize koja postoji, i ne bih se nikako uspoređivala s drugim kategorijama bolesnika i unaprijed bih pristala da se sve usmjeri na bolesnu djecu. Ali, ne dozvoljavam da me se laže kad svi dokazi govore suprotno. Znači da najveći problem nije financiranje postupaka, nego zakon koji polako uništava MPO. A troškovi ovakvih postupaka u kojima se nekakvim polustimulacijama dobije par stanica i veselje je ako se uopće dođe do transfera, u konačnosti će ispasti puno veći. Plus oplodnja odmrznutih j.stanica koja jako puno košta, čak 3 puta više od odmrzavanja zametaka, a uspjeh i same znate- 2 trudnoće u 6mj.

    Naravno da u postupku treba biti pozitivan i nadati se, ali ja vas pitam što će biti kada sasvim utihne glas pobune, kad više ksena28 i svi mi ostali koji još uvijek ne želimo biti tihi, to ipak postanemo. Ostat će samo mrak, a svi će misliti da je svjetlo.


    I moderatorice, oprostite i brišite me ako nije za ovu temu.

  49. #99
    Zeena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    339

    Početno

    eto sto ja napravi jednim komentarom... necu vise, obecajem.
    nego hvala na rijecima potpore, ali bas sam si zacudujuce to sve mirno primila od pocetka tako da se divim samoj sebi kako mogu biti sabrana kad je potrebno (ovo se sad odnosi samo na moj neuspjeli postupak, da ne bi netko krivo pomislio... ).

  50. #100
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Nene2, mislim da nije ok da me citiraš kako tebi odgovara, odnosno da izvučeš one djelove koji tebi odgovaraju za tvoj komentar i obrišeš ostatak mog citata koji ti ne odgovara. Eto, to je dokaz kako ljudi kada čitaju nečija mišljenja samo vide ono što žele vidjeti. Ja sam na početku svog posta naglasila da sam aktivna što se tiče borbe protiv ovog zakona kojeg stvarno smatram jako lošim.Nisam se javljala za novine i TV, jer nisam slučaj kojem direktno zakon šteti, ali sam išla na prosvjede, jer smatram kao i ti da nas se diskriminirajuće tretira. Samo sam htjela dati podršku curama koje su i dalje pozitivne, kako ne bi postale ogorčene, jer se bitke bolje vode bez ogorčenosti . Moje mišljenje da je financiranje i te kakav problem i da ćemo se jednom kada ovaj grozan zakon padne (a sigurno hoće, jer tisuće parova i njihove rodbine više neće glasati za "zna se" koga), na žalost, ponovno suočiti s novim problemima nedostatka novaca za unaprijeđenje BMPO-a u Hrvatskoj.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •