Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Što je bronhitis i kako se liječi?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno Što je bronhitis i kako se liječi?

    Eto vam pitanje. Ja zapravo ne znam šta je to. Imao ga je Marin prije 3 godine, a sad ga je dobio i Bruno. Marinu je liječnik to liječio samo Prospanom, čajevima i sl. (btw. trajajo je 2 mjeseca uz takvo liječenje), a Bruno je dobio Sumamed i Bisolex. U međuvremenu smo promijenili liječnika. U čem je fora? U lječniku, kako koji procijeni? Jesu tu zaista potrebni antibiotici ili ne?

  2. #2
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Bronhitis može biti virusni - liječi se ublažavanjem simptoma i olakšavanjem disanja, ili bakterijski - liječi se antibioticima i naravno olakšavanjem simptoma.
    Iako se nekad kod jako male djece ili beba i kod virusnog bronhitisa daju preventivno antibiotici jer lako dođe do bakterijske upale.
    Razlika se ustanovi iz krvne slike - leukociti, sedimentacija, crp.

  3. #3
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Cuj, meni se cini da bronhitis (upala bronha) moze biti virusni i bakterijski (moja sis kaze i mehanicki,ali to bas nemam ideje sto je ). Dalje od toga ne znam.

    Bronhitis kod djece
    Bronhitis kod djece 2

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    BusyBee hvala na ovim tekstovima. Tek danas sam stigla pročitati.
    Da mu je trebao antibiotik - izgleda da je, jer mu je danas već puuuno bolje, ne curi mu nosić i još nije zakašljao

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    teže oblike bronhitisa (kada se već sve spusti jako na pluća) liječili smo u bolnici na Srebrnjaku svakodnevnim inhalacijama; jednom je ipak morala popiti i antibiotik; obično su bili bez temperature...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •