Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 100

Tema: AS cybex pallas

  1. #1
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno AS cybex pallas

    evo naisla sam na jednu novu AS i jako mi se svida, slicna je Kiddy sjedalica s onim "stolom" ispred djeteta - kazu da je tu siguran nacin voznje za dijete.
    ima li tko mozda nesto reci za ovu AS? zasad ima samo jedan test, gdje je prosla sa "vrlo dobar".....
    http://cybex-online.com/site/uk/prod...ts/pallas.html

  2. #2
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Mi smo jučer kupili ovu sjedalicu, nadam se da smo dobro izabrali. Za sada je još ne možemo koristiti jer gđica još nema ni 6 mjeseci, ali čim dostigne 9 kila i počne samostalno sjediti ide u nju jer ju jedva uguram u ove koje sada imamo. U PP jaje nema šanse da više uđe jer je preduga (viri joj i glava i noge preko ruba) a Chicco nam je nešto veća pa će još morati poslužiti jedno vrijeme.

  3. #3
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj rikikiki prvotno napisa Vidi poruku
    ali čim dostigne 9 kila i počne samostalno sjediti ide u nju
    samostalno ustajati na noge a ne samostalno sjediti

  4. #4
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Da, krivo sam mislila ... ipak je to bitna razlika! Thx!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    24

    Početno

    Vidim da ima jednostavnu opciju spustanja u 'lezeci polozaj' jednom rukom s prednjeg sjedala (kao Priori). U nasem slucaju iznimno pozeljno!

    Ima li tko iskustva s ovakvom sjedalicom? Kako klinci reagiraju na taj jastuk/stolic sprijeda? (Pitam 'samo' kako klinci reagiraju uz pretpostavku da su testovi koji pokazuju da je sjedalica sigurna vjerodostojni...)

  6. #6
    mis-pis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    na Miljacki
    Postovi
    476

    Početno

    Evo par pitanja i odgovora od samog proizvodjaca. Zasto se ova sjedalica smije koristiti duze od 6 godina, ili koliko vec drugi proizvodjaci tvrde da je rok trajanja sjedalice;
    kako se razmak jastucica od djeteta, prateci rast djeteta, moze regulisati da uvijek bude isto rastojanje od tijela itd...

    http://cybex-online.com/site/uk/serv...aqspallas.html

  7. #7
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Pozdrav!
    I ja sam gledala da bih kupila ovu as.
    Molila bih savjetnice da kažu šta misle o korištenju as duže od 6 godina (ako proizvođač ti dopušta).
    Hvala puno

  8. #8
    mis-pis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    na Miljacki
    Postovi
    476

    Početno

    Upravo pronasla informaciju da postoji i pallas fix, AS koja ima isofix i dok se koristi kao 9-18 za jastucicem i onom bazom koja se kasnije skida, a i poslije se "pretvara" u solution x-fix.

    http://web38.server25.publicompserve...--Isofix-.html

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    16

    Početno

    i sve bi to bilo dobro da se može kupiti kod nas...

  10. #10
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj Mali Medo prvotno napisa Vidi poruku
    Molila bih savjetnice da kažu šta misle o korištenju as duže od 6 godina (ako proizvođač ti dopušta).
    Hvala puno
    Uvijek se treba držati uputa proizvođača, pa tako i ovaj put.

  11. #11
    Kupusic avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    102

    Početno

    Mislim se dal da uzmem ovu sjedalicu.
    Molila bih vaša iskustva koliko je laka za rukovanje i stavljanje djeteta u sjedalicu.

    Jel bi po vama bio problem sjedalicu prebacivati iz auta u auto?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Cijena?

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    1600 kn u tintiliniću + imaš popust od 10% na gotovinu iznad 500 kn

  14. #14
    Kupusic avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    102

    Početno

    Ovaj vikend na sajmu u Splitu vam u daju 20% popust na gotovinu. Ja sam je jučer uzela pa nas je došla 1.280 kn umjesto standardnih 1.599 kn.
    Mislim da i na kartice ima neki popust. Mislim da je 15% al nisam sigurna.

  15. #15
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj Kupusic prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj vikend na sajmu u Splitu vam u daju 20% popust na gotovinu. Ja sam je jučer uzela pa nas je došla 1.280 kn umjesto standardnih 1.599 kn.
    Mislim da i na kartice ima neki popust. Mislim da je 15% al nisam sigurna.
    Na čijem štandu si kupila?

  16. #16
    Kupusic avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    102

    Početno

    Tintilinić

  17. #17
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Na žalost oni neće sudjelovati na ovom sajmu u zagrebu

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    mali medo, na koji sajam si mislila, beba, mama i trudnica?????

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    16

    Početno

    mi kupili pallas fix i prezadovoljni smo...jednostavna za montiranje, a curki je draži onaj zaštitni jastuk nego pojasevi koje smo imali na AS do 13kg. kod pričvršćivanja pojaseva je uvijek bilo plakanja, sad se uopće ne buni, samo podigne rukice da namjestimo jastuk .

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    16

    Početno

    Da li je netko uspoređivao Kiddy Comfort Pro ili Guardian Pro AS s ovom sjedalicom? Odustali smo od BeSafe Combi AS nakon što smo saznali cijenu pa se suprug i ja sada dvoumimo oko ove tri sjedalice.

  21. #21
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Mi je kupujemo za poklon pa ćemo viditi, inaće imamo cybex ali od 15 kg.

  22. #22
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Evo iskustvo ... beba ju jako voli, odmah diže ručice kad počnem stavljati jastuk ... kao da ga grli. Lako se premješta iz auta u auto i čini mi se jako čvrsta i stabilna kad se montira.
    Mana: kod manjih auta pojas je na knap ... mi imamo ibizu i jedva nategnem pojas da ju zakopčam, kad je montirana u octaviji to je posve druga priča. Preporučam da ju prije kupnje probate montirati u auto i prekontrolirate da li je pojas dovoljno dug.

  23. #23
    luth avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    6

    Početno

    Pozdrav!
    Evo mi kupili cybex pallas neki dan i malcu se zasad sviđa. Iako pravi test tek slijedi, putujemo na more, pa ću onda vidjeti kako mu se sviđa.

    Imam pitanje: Da li postoji način da se ova AS postavi na sredinu zadnjeg sjedišta auta? Naime, na srednjem sjedalu ima kao malo izbočenje, pa kad smo ju tamo htjeli pričvrstiti, onda je AS šetala u zavoju. Inače, probati ćemo danas stići na besplatni pregled, iako malac obično u to vrijeme spava

    Hvala svima na odgovorima!

  24. #24
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    jeste bili danas?

  25. #25
    luth avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    6

    Početno

    Nismo, nažalost, probudio s tek u podne. Kao da zna kada mama planira nešto, pa onda odluči spavati. To mi je već treći put izveo )

    Možda se nađe netko s iskustvom pa napiše riječ, dvije da li je izvedivo pričvršičvanje AS na sredinu.

  26. #26
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    postavljanje u sredinu ti češće ovisi o autu. uzmi upute auta u ruke i traži što piše o postavljanju dječje sjedalice. ako upute automobila kažu da može onda ti je drugi korak da to isprobaš jer ukoliko je na sjedalu greben (izbočina) onda je velika vjerojatnost da se sjedalica neće moći dobro učvrstiti.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj little-susane prvotno napisa Vidi poruku
    mi kupili pallas fix i prezadovoljni smo...jednostavna za montiranje, a curki je draži onaj zaštitni jastuk nego pojasevi koje smo imali na AS do 13kg. kod pričvršćivanja pojaseva je uvijek bilo plakanja, sad se uopće ne buni, samo podigne rukice da namjestimo jastuk .
    upravo gledam ovu AS za svog klinca, ima skoro 14mjeseci i vrijeme je da izadjemo iz MC cabrio premda bi ga ja drzala u njemu jos dugo....
    ova mi se cini kao najbolji izbor s obzirom da ne moramo vise mjenjati sjedalicu vec samo kod 18kg (ili 4godine) izbacimo jastucic...
    takodjer bi uzela i za starijeg (3godine i 2mjeseca) takodjer istu ali neznam kako ce on prihvatiti jastucic? i da li uopce ima smisla uzimati ovu za njega ili da pricekamo jos godinu dana (ili jos 3kg) i predjemo odmah u neki od boostera sa naslonom i isofixom?

    i najvaznije pitanje, koliko ste je platili?
    gledala sam na webu od tintilinica 1599kn ali mislim da je to pallas bez isofixa?

    hvala

  28. #28
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    U Baby Centru je bas na akciji Cybex pallas 2-fix 9-36kg. Uzeli bi je za drugi auto, jer nam je zadnji put ona 9-18kg iz drugog auta jedva bila korištena. Zanima me, koliko kuzim, s obzirom da nema pojasa - da li dijete klizi u njoj, mislim, da li se moze nekako iskriviti? Također, da li je u njoj jako vruće, bojim se da jako grije radi onog zatvorenog dijela?

  29. #29
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja nemam cybex ali imam kiddy 9-36 koja ima isti sistem vezanja ko ova. i dijete ne klizi, uopće. ima unutra neki jastučić za manje dijete koji služi da podigne dijete do visine one prečke, da bude dobro zaglavljeno
    i nije vruće u njoj, odnosno, manje je vruće nego u obično 9-18 sjedalici jer leđa nisu pričvršćena na podlogu cijelo vrijeme nego se mogu malo luftati (moje dijete se puno više znojilo u 9-18 kad je bila zabarikadirana za naslon od sjedalice)
    osim toga, imamo ovo http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=176247 koje je super za ljeto jer je baš onako super prozračno

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    ovo mene stalno muci - kiddy ili cybex ?
    taman kad sam se odlucila definitivno za cybex, saznala sam da kiddy ima bolje navlake, odn. prozracniji materijal same sjedalice.
    Al opet, kad stavim pamucnu navlaku na cybex trebalo bi to sve biti isto...

    a ovaj jastucic od kiddy moze i na cybex koliko sam skontala?

    i da, buduci nikako ne mogu do SLO, jel ima neka opcija da oni to posalju negdje u HR ili barem negdje blizu granice?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    U Baby Centru je bas na akciji Cybex pallas 2-fix 9-36kg. Uzeli bi je za drugi auto, jer nam je zadnji put ona 9-18kg iz drugog auta jedva bila korištena. Zanima me, koliko kuzim, s obzirom da nema pojasa - da li dijete klizi u njoj, mislim, da li se moze nekako iskriviti? Također, da li je u njoj jako vruće, bojim se da jako grije radi onog zatvorenog dijela?
    ne mogu naci niti 2-fix niti akcije na njihovom webu
    moze neki link?
    hvala puno!!!!

  32. #32

  33. #33

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    to je samo fix, nije 2-fix
    a redovna cijena njihova je u konacnici ista kao i kod nas (istina dobije se povrat).

    A kako se moze dobiti njihova klubska cijena? to je vec poprilicna razlika

  34. #34
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Plusic prvotno napisa Vidi poruku
    to je samo fix, nije 2-fix
    a redovna cijena njihova je u konacnici ista kao i kod nas (istina dobije se povrat).

    A kako se moze dobiti njihova klubska cijena? to je vec poprilicna razlika
    sori, nisam skužila

    klupska cijena se može dobiti dok traje akcija, a to je do neznamkad, trebalo bi pogledati na letku

    a može je dobiti svatko tko je član njihovog kluba. a članom može postati tkogod želi, ispuniš pristupnicu u dućanu i odmah ostvariš popust

  35. #35

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    super, hvala ti puno na objasnjenju
    sad jos samo moram naci nekoga tko ide u SLO da mi uzme AS po klupskoj cijeni i sebi ostavi povrat

  36. #36
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Plusic prvotno napisa Vidi poruku
    super, hvala ti puno na objasnjenju
    sad jos samo moram naci nekoga tko ide u SLO da mi uzme AS po klupskoj cijeni i sebi ostavi povrat
    Ako cemo mi ici i uzimati za nas, javim ti se!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    moze, hvala

    sad sam bas gledala njihove opcije online kupovine, neznam gdje to oni salju? u postu najblizu granicnom prijelazu? da li mora biti dostava u SLO ili moze biti i u HR? (nekako mi logika kaze da bi bila u SLO)
    a ako i ide putem online shoppinga da li ostvarujemo pravo na povrat?
    koliko uopce iznosi povrat ?

    (vidi se da sam nova u svemu )

  38. #38
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Plusic prvotno napisa Vidi poruku
    moze, hvala

    sad sam bas gledala njihove opcije online kupovine, neznam gdje to oni salju? u postu najblizu granicnom prijelazu? da li mora biti dostava u SLO ili moze biti i u HR? (nekako mi logika kaze da bi bila u SLO)
    a ako i ide putem online shoppinga da li ostvarujemo pravo na povrat?
    koliko uopce iznosi povrat ?

    (vidi se da sam nova u svemu )
    Za sada on line funkcionira samo za Sloveniju. Jednom sam ih pitala da li je moguće poslati na poštu blizu granice, ali mi nisu ništa odgovorili. Preko on-line shoppinga, s obzirom da se onda šalje eventualno u poštu u SLO, nema prava na povrat, tako da onda i nije tako isplativo.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj Plusic prvotno napisa Vidi poruku
    koliko uopce iznosi povrat ?
    nisam jos nikada ovako planirano isla u shopping, pa bi mozda cak otisla i kupila odmah dvije, za starijeg i za mladjeg
    Posljednje uređivanje od Plusic : 07.06.2011. at 14:01

  40. #40
    mis-pis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    na Miljacki
    Postovi
    476

    Početno

    Nema veze sa AS, ali moje iskustvo s povratom poreza. Neke stvari smo kupovali u Njemackoj, slali nam na njemacku adresu poznanika, ali posto racun glasi na moje ime ili ime MM-a (online kupovina), imali smo pravo na povrat poreza. S tim da osoba na cije ime glasi racun to iznese iz EU. Neki praktikuju slanje tax-free formulara uz artikal, a neki salju onaj dokument koji nakon ovjere na carini saljes njima postom uz racun, pa oni onda izvrse povrat.

    Mada nas slovenski carinici ne mogu cinkati cainicima na BiH granici.
    Posljednje uređivanje od mis-pis : 07.06.2011. at 15:29

  41. #41
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Plusic prvotno napisa Vidi poruku
    nisam jos nikada ovako planirano isla u shopping, pa bi mozda cak otisla i kupila odmah dvije, za starijeg i za mladjeg
    Onda imaš problem carine, do 1000kn možeš uvesti, ali 2 su debelo iznad, pa ako naletiš na nekog malo revnijeg carinika, evo problema.

  42. #42
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    Mi jučer kupili ovu sa isofixom, zasad mi izgleda super, najviše me strah tog jastučića jer mrzi biti vezana a to mi se čini kao još gora verzija i bojim se da će joj biti vruće, to mi je tek palo na pamet kad smo malecku smjestili u AS. Zna li netko ima li pamučnih (ljetnih) presvlaka za ovaj model???

    Imam problem kod postavljanja iste, naime piše da stražnja strana AS mora savršeno prianjati na sjedalo automobila što mi nikako ne postižemo, naslanja se samo gornji dio. Čini mi se stabilna, ne mrda nikamo ali me to još uvijek muči. Kako je kod vas?

  43. #43

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    za sta sluzi ovo?
    S pritrditvenimi pasovi je popolnoma onemogočeno kakršnokoli premikanje avtosedeža Cybex, kar zagotavlja še boljšo varnost vašega otroka.

  44. #44

  45. #45

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Onda imaš problem carine, do 1000kn možeš uvesti, ali 2 su debelo iznad, pa ako naletiš na nekog malo revnijeg carinika, evo problema.
    znaci morala bi prijaviti obje i uzdati se u njihovu dobru volju?
    koliko mogu platiti carine? (2 puta 190 EUR, 2 osobe putuju?)
    Posljednje uređivanje od Plusic : 08.06.2011. at 13:56

  46. #46
    mis-pis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    na Miljacki
    Postovi
    476

    Početno

    Po pričvršćivanje trake u potpunosti spriječiti svaki pokret sjedišta Cybex automobil, koji pruža još veću sigurnost vašeg djeteta.



    By attaching the straps completely prevented any movement of the Cybex car seat, which provides even better security of your child.




    Rece google translate.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj Suzzy prvotno napisa Vidi poruku
    Mi jučer kupili ovu sa isofixom, zasad mi izgleda super, najviše me strah tog jastučića jer mrzi biti vezana a to mi se čini kao još gora verzija i bojim se da će joj biti vruće, to mi je tek palo na pamet kad smo malecku smjestili u AS. Zna li netko ima li pamučnih (ljetnih) presvlaka za ovaj model???

    Imam problem kod postavljanja iste, naime piše da stražnja strana AS mora savršeno prianjati na sjedalo automobila što mi nikako ne postižemo, naslanja se samo gornji dio. Čini mi se stabilna, ne mrda nikamo ali me to još uvijek muči. Kako je kod vas?
    ono sto me najvise zanima - teta u tintilinicu mi je rekla da imaju TT a poslije sam citala da nema ni nigu ni TT?
    koji auto imate?
    jel jos netko imao slican slucaj?

  48. #48

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj mis-pis prvotno napisa Vidi poruku
    Po pričvršćivanje trake u potpunosti spriječiti svaki pokret sjedišta Cybex automobil, koji pruža još veću sigurnost vašeg djeteta.



    By attaching the straps completely prevented any movement of the Cybex car seat, which provides even better security of your child.




    Rece google translate.
    hvala
    prijevod kao takav mi nije problem nego ne kuzim cemu to sluzi? gdje to prikopcam? jel to rjesava problem na koji je naisla Suzzy?

  49. #49

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    suzzy - kakva je cactus uzivo?

  50. #50
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Suzzy prvotno napisa Vidi poruku
    Imam problem kod postavljanja iste, naime piše da stražnja strana AS mora savršeno prianjati na sjedalo automobila što mi nikako ne postižemo, naslanja se samo gornji dio. Čini mi se stabilna, ne mrda nikamo ali me to još uvijek muči. Kako je kod vas?
    ne znam što da ti kažem, pretpostavljam da nisi sjedalicu isprobala u autu prije nego što si je kupila?!

    ja sa htjela kupiti jednu as 9-18, ali nisam jer na naša sjedala nije pasala, bila je preširoka.

    ne znam dal imaš mogućnost otići na neki od rodinih pregleda autosjedalica? tako ćeš biti sigurna da je dobro postavljena, a ako nije, dobit ćeš savjet

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •