Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Muffini s borovnicama

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno Muffini s borovnicama

    Ovaj recept sam pronasla ovdje:
    http://dajana-bakerscorner.blogspot....ns-sunday.html

    Sastojci:
    100 g maslaca sobne temperature
    235 g šećera
    2 jaja
    260 g brašna
    2 žličice praška za pecivo
    ½ žličice soli
    50 ml mlijeka
    450 g smrznutih ili svjezih borovnica (ili sumskog voca)
    naribana korica 1 limuna
    šećer u prahu za posipanje

    Drvenom kuhačom ili električnim mikserom dobro izmiješajte maslac sa šećerom. Dodajte jedno po jedno jaje i dobro izmiješajte.
    Prosijte skupa brašno, prašak za pecivo i sol pa dodajte u smjesu naizmjenično s mlijekom.
    Vilicom smrvite oko 100 g voća pa umiješajte u smjesu. Dodajte potom i limunovu koricu i ostatak cijelog voća (ako koristite smrznuto voće, ostavite ga u cjedilu da se dobro ocijedi sok).
    Izmiješajte sve i napunite papirne čašice za muffine. Pospite s malo mljevenog šećera i pecite u pećnici zagrijanoj na 190°C.
    Po želji pomiješajte 2 žlice soka od voća s toliko mljevenog šećera da dobijete gusti sirup i malo ukrasno nalijte po ispečenim kolačima.


    Jedino sto bih ja stavila upola manje secera ili barem za 1/3 manje. I mozda ce vam se ciniti pretvrdo tijesto i mozda ce izgledati kao da muffini nece uspjeti, ali hoce I ja sam bila skepticna danas, ali ispali su preeeefini.


    Ps-koristila sam glatko brasno





  2. #2
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Njami....
    Još da su količine sastojaka navedene u šalicama, žlicama ili nečem sličnom za nas koji nemamo vagu kod kuće, bilo bi super.

  3. #3
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    zvuči fino, probat ćemo sigurno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •