Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: kako reagirati kad ti blizanke naprave scenu u trgovini

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    grubišno polje
    Postovi
    205

    Početno kako reagirati kad ti blizanke naprave scenu u trgovini

    nema me sto godina na forumu,između posla ,treninga i ratovanja sa curama,jedva stignem i spavati.
    dakle situacija je sljedeća.muž i svekar idu sa curkama u trgovinu i one kao pomahnitale hoće sto različitih stvari i kad muž kaže ne može,obadvije krenu u histeričnu dernjavu.naravno situacija je još gorja što moj svekar ne zna biti strog,već one koriste gužvu.što napraviti?
    zgrabiti ih i što brže iz trgovine van,držati prodike na sred trgovine ili šta

  2. #2
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja bih preporučila da se ignorira takvo ponašanje ako ne ide nek im proba zaokupiti pažnju s nečim drugim ni u kom slučaju ne popustiti i kupiti im što žele kad počnu sa takvom dernjavom jer će svaki put napraviti scenu.

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja ih ne bi vodila u dućan. (i ja ponekad poželim vrištati u dućanu)

  4. #4
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ih ne bi vodila u dućan. (i ja ponekad poželim vrištati u dućanu)

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ih ne bi vodila u dućan. (i ja ponekad poželim vrištati u dućanu)

    X

    Odgojio me moj stariji - jednom se u velikom dućanu bacio na pod kad je trebalo probati jaknu (imao je nekih 2,5 godine) uz vrištanje. OSTAVILA sam ga (kao) i krenula prema vratima. U sekundi se pribrao i dojurio za mnom. To je bilo jedini put da je napravio takvu scenu jer JA sam naučila lekciju. Kad god bi dečki krenuli raditi scene, ja bih se pokupila (i rekla sam im da me to ne veseli blababla, sve po ps-u). Uf, bome nije uvijek lako. Eh, sad... ne znam kako je kad su blizanci u pitanju, ali vjerujem da nije bitno drugačije. Nikada me nije bilo briga što ostali ljudi misle kad bi naša djeca krenula "pred publikom" raditi scene. Dovoljno puta smo ih od stola poslali u drugu sobu na hlađenje (redovito pred rodbinom, bakom, ujom... svejedno) pa su se nakon nekog vremena okanili. Bez škandala, bez galame, samo bi ih zamolili da odu u svoju sobu dok mi ne pojedemo ručak u miru, a onda se mogu vratiti po svoj. Najbitnije je da se odrasla osoba ne da izbaciti iz cipela, a to nije uvijek lako. I moji su "koristili gužvu" i pred obje bake, pred ujakom, pred susjedima.... Ponekad im je uspjelo, obično ako mm i ja nismo bili u blizini. A i bake su naučile lekciju - nije ni njima bilo divno i krasno hodati okolo s dva gnjavatora. Nije pomagalo što smo bakama mi govorili "budite od riječi" i dijelili savjete - to ne pomaže. Morale su same naći svoj način komunikacije s djecom. Dok nisu postavile jasne granice (svaka na svom mjestu i svaka na svoj način) klinci su ih zavitlavali.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 21.02.2010. at 16:56

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    grubišno polje
    Postovi
    205

    Početno

    da,klinci su savršeni manipulatori,pogotovo ako vide da nemaš nad njima kontrolu.fascinantno mi je to kako točno kuže pred kim se smiju kako ponašati.no najgore je nekome objasniti kako da se ponaša(meni objasniti mm) a autoritet je slab,odnosno ide iz krajnosti u krajnost,nekad je turbo strog a nekada priča u prazno.

    u svakom slučaju mislim da će za sada mimin prijedlog biti najdjelotvorniji kada mm pomisli da ih vodi u trgovinu
    thanx na prijedlozima

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Mlini
    Postovi
    195

    Početno

    i ja se polako hvatam u kostac s time s jedim mi je lako ali s drugim ej taj se cuje da moras sto prije obaviti ali eto jos su manji ali nema popustanja znaju oni mali mudrijasi sto i kako mogu treba biti autoritet inace...misici kolo vode!

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    150

    Početno

    ostavis ih u ducanu , stavis cijenu na njih i natpis kupljenu robu ne vracamo...hihi.....

  9. #9
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Kod nas je odlazak u dućan zahtijevao nešto treninga, istina, nemam blizanke, ali svaka je svojevremeno prošla istu obuku. Puno priče prije odlaska, dogovori, uvjeravanja, nagrade za lijepo ponašanje, uskraćivanje nagrade za divljanje (rijetko).
    Starijoj sam svojevremeno u početku uvijek kupovala neku sitnicu (do 4-5kn) kad bismo se približili blagajni i onda bi strpljivo čekala koliko god treba. Mlađa sad to ne treba jer je odmalena po dućanima, ali nju uvijek stavim na shopping-kolica i zaposlim je (nosi mi voće i povrće dok sjedi, prebacuje na blagajničku traku i sl.).
    Kad su sada zajedno unutra, ne kupujem više stalno nagrade jer obje kuže da "nema novaca za sve", ali i danas trebaju dogovor pred dućanom kupuje li se nešto za njih ili ne i što že koja raditi.
    Na tvom bih mjestu u veliki dućan ušla s dvoja kolica na kojima bi klinke sjedile i gurala ih paralelno, time bih bar onemogućila bježanje naokolo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •