Pokazuje rezultate 1 do 49 od 49

Tema: Glavobolja u trudnoći

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    dubrovnik
    Postovi
    1

    Početno Glavobolja u trudnoći

    U desetom sam mjesecu trudnoće i imam strašne glavobolje. Reci te mi kako ste se Vi riješili toga problema tj. koje ste lijekove pili da biste se toga riješili?? Hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    262

    Početno

    Nažalost ne preporučuju ništa samo Lupocet zato što sve ostalo prolazi placentu. Možeš se samo nadati da će brzo proći. Ja sam imala (još imam ali me ne boli više luđački glava) sa sinusima problema, i imam migrene - samo Lupocet, ležanje u sobi bez ikakve buke.
    Laura 12.07.2005.
    Leon 13.05.2008.
    Lorena 06.09.2010.
    Luka 06.04.2012.
    Josip 16.01.2014.
    Emanuel/Matej 16.02.2015.

  3. #3
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,452

    Početno

    Citiraj betina prvotno napisa Vidi poruku
    U desetom sam mjesecu trudnoće
    ?????
    Često me je boljela glava prva 3 mjeseca, a inače me glava vrlo rijetko boli. Mislim da sam par puta popila lupocet, ali odmah na početku glavobolje. Ako sam popila kasnije, baš i nije nešto djelovalo.

  4. #4

    Početno

    Meni je pomagalo odmaranje, dovoljno tekućine, boravak u prirodi, tuširanje naizmjenično toplom i hladnom vodom, glazba... Uzrok tih trudničkih glavobolja uglavnom su hormonske promjene i povećanje volumena krvi, a kad to znaš, jasno ti je da ga nikakve tablete neće ukloniti, nego samo privremeno prekriti simptome. Nikad mi ne bi palo na pamet ugrožavati zdravlje svoje djece kojekakvim kemikalijama zbog tako banalnog razloga.

  5. #5
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Kod mene uzrok je bio povišen pritisak - ne drastično, ali i mali skok je dovoljan da glava zaboli...kakav je tvoj pritisak u trudnoći?
    "...Sve ima svoje, kad mrzne i vri, kad menja boje, kad vene i zri. Sve ima svoje, početak i kraj, tame postoje da bi prizvale sjaj..."


    Savršena simetrija: 3.8.; 2.2.; 8.3.

  6. #6
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    779

    Početno

    U trudnoci mozete uzeti voltaren ( diklofenak), jer je odobren i u prvom tromjesjecju i za vrijeme laktacije. Odobrili ga i ameri koji su prilicno strogi pri stavljanju lijekova na A listu.

    Ja recimo imam grozan isijas i to mi je jedini lijek koji mi bar malo pomogne u trudnoci. Jedan voltaren ili lupocet, povremeno, zbog jake migrene ili bilo kakve jace boli je manje stetan nego cijeli ciklus lučenja kojakakvog čuda u organizmu majke za vrijeme trpljenja boli..
    05./07./10.

  7. #7
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj kasiopeja prvotno napisa Vidi poruku
    U trudnoci mozete uzeti voltaren ( diklofenak), jer je odobren i u prvom tromjesjecju i za vrijeme laktacije. Odobrili ga i ameri koji su prilicno strogi pri stavljanju lijekova na A listu.

    Ja recimo imam grozan isijas i to mi je jedini lijek koji mi bar malo pomogne u trudnoci. Jedan voltaren ili lupocet, povremeno, zbog jake migrene ili bilo kakve jace boli je manje stetan nego cijeli ciklus lučenja kojakakvog čuda u organizmu majke za vrijeme trpljenja boli..
    Slažem se...
    "...Sve ima svoje, kad mrzne i vri, kad menja boje, kad vene i zri. Sve ima svoje, početak i kraj, tame postoje da bi prizvale sjaj..."


    Savršena simetrija: 3.8.; 2.2.; 8.3.

  8. #8
    gorka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    VG
    Postovi
    245

    Početno

    betina, u ovako kasnoj trudnoci bih ti savjetovala da odes ginu koji ce ti provjeriti tlak i proteine u urinu. ovako jake glavobolje znaju biti znak preeklampsije i potreban je oprez, ali ne i zabrinutost Proseci se do gina i ne brigaj dok ne vidis sto je, mozda samo tebi i bebici nedostaje sunca

    a ti kasiopejo, prije davanja medicinski opravdanih razloga za pijenje bilo kojeg od lijekova, najprije sagledaj cijelu situaciju koliko je god moguce iz šturih postova koje ljudi ostavljaju ovdje na forumu. vrlo je opasno "pljusnuti" ovakve savjete kad najjednostavnijim guglanjem se moze naci da to sto si rekla nije bas potpuno isitna osobito u trecem tromjesecju u kojem se betina nalazi

  9. #9
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Ja se ograđujem... složila sam se sa delom posta gde se kaže da je manje štetno uzeti lek (naravno, po preporuci lekara), nego trpeti, bol, anksioznost, upalu grla ili nedajbože visok pritisak u trudnoći.
    Nadam se da smo ovde svi svesni da se saveti sa interneta, pogotovo oni koji nose medicinsku težinu, uvek uzimaju sa rezervom...
    "...Sve ima svoje, kad mrzne i vri, kad menja boje, kad vene i zri. Sve ima svoje, početak i kraj, tame postoje da bi prizvale sjaj..."


    Savršena simetrija: 3.8.; 2.2.; 8.3.

  10. #10
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    779

    Početno

    Citiraj gorka prvotno napisa Vidi poruku
    betina, u ovako kasnoj trudnoci bih ti savjetovala da odes ginu koji ce ti provjeriti tlak i proteine u urinu. ovako jake glavobolje znaju biti znak preeklampsije i potreban je oprez, ali ne i zabrinutost Proseci se do gina i ne brigaj dok ne vidis sto je, mozda samo tebi i bebici nedostaje sunca

    a ti kasiopejo, prije davanja medicinski opravdanih razloga za pijenje bilo kojeg od lijekova, najprije sagledaj cijelu situaciju koliko je god moguce iz šturih postova koje ljudi ostavljaju ovdje na forumu. vrlo je opasno "pljusnuti" ovakve savjete kad najjednostavnijim guglanjem se moze naci da to sto si rekla nije bas potpuno isitna osobito u trecem tromjesecju u kojem se betina nalazi
    gorka, ja svoje komentare ne ostavljam na temelju kako ti kazes pljuskanja guglanjem, vec progovaram iz struke i prakse..vrlo opravdano
    nadalje, betina je napisala da je u desetom mjesecu trudnoce posto toga nema, namece se da je mislila na deseti tjedan, nigdje se ne spominje trece tromjesjecje

    I za kraj, zena je trazila pomoc u smislu kako da odagna bol a ne da mi sad tu nagadjamo iz kojih joj se razloga ta bol javlja, za to je kompetentan njezin lijecnik a ne mi..
    05./07./10.

  11. #11
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    779

    Početno

    Citiraj gorka prvotno napisa Vidi poruku
    betina, u ovako kasnoj trudnoci bih ti savjetovala da odes ginu koji ce ti provjeriti tlak i proteine u urinu. ovako jake glavobolje znaju biti znak preeklampsije i potreban je oprez, ali ne i zabrinutost Proseci se do gina i ne brigaj dok ne vidis sto je, mozda samo tebi i bebici nedostaje sunca

    a ti kasiopejo, prije davanja medicinski opravdanih razloga za pijenje bilo kojeg od lijekova, najprije sagledaj cijelu situaciju koliko je god moguce iz šturih postova koje ljudi ostavljaju ovdje na forumu. vrlo je opasno "pljusnuti" ovakve savjete kad najjednostavnijim guglanjem se moze naci da to sto si rekla nije bas potpuno isitna osobito u trecem tromjesecju u kojem se betina nalazi
    gorka, ja svoje komentare ne ostavljam na temelju kako ti kazes pljuskanja guglanjem, vec progovaram iz struke i prakse..vrlo opravdano
    nadalje, betina je napisala da je u desetom mjesecu trudnoce posto toga nema, namece se da je mislila na deseti tjedan, nigdje se ne spominje trece tromjesjecje

    I za kraj, zena je trazila pomoc u smislu kako da odagna bol ( konkretan odgovor , koji lijek moze uzeti) a ne da mi sad tu nagadjamo iz kojih joj se razloga ta bol javlja, za to je kompetentan njezin lijecnik a ne mi..
    05./07./10.

  12. #12
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Neka me neko stručniji demantuje, ali ja mislim da je paracetamol (u grupu kojih spada i Lupocet), dozvoljen tokom čitave trudnoće.
    Uostalom, kad pročešljam gornje postove, vidim da je to rekla i kasiopeja.
    Čemu toliki defetizam ako žena kaže da joj je to struka?
    U svakom slučaju, nadam se da će betina ipak konsultovati svog lekara.
    I na kraju, betina, kako si i da li imaš lekarsko mišljenje o tome šta je uzrok tvojih glavobolja? Deseta nedelja ili deseti mesec (mož da bude, evo i ja za koji dan ulazim u isti, u svakom slučaju, sve najbolje ti želim!!!
    "...Sve ima svoje, kad mrzne i vri, kad menja boje, kad vene i zri. Sve ima svoje, početak i kraj, tame postoje da bi prizvale sjaj..."


    Savršena simetrija: 3.8.; 2.2.; 8.3.

  13. #13
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,391

    Početno

    kasiopeja, čestitam na iznenađenju!

    i ja sam imala strašne glavobolje, toliko da sam se rušila.
    u prvoj trudnoći nisam znala da se smije nešto popiti, pa sam trpjela.
    u drugoj sam dva puta popila paracetamol, a ostatak vremena trpjela.

    ali, da sam imala kasiopeju pored sebe, uz njezino znanje, radno mjesto i iskustvo... sigurno bih popila i voltaren.
    ORKA; 26.09.2002.
    ZRIN; 02.04.2008.
    Rodina savjetnica na SOS telefonu za dojenje

  14. #14
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    779

    Početno

    hvala ti apri na krasnim riječima..

    a sto se tice iznenadjenja, hvala na cestitkama
    Moram priznati da me svaka trudnoca vrati malo jace na forum pa postajem aktivnija što me bas veseli..
    05./07./10.

  15. #15
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    483

    Početno

    mene je jedanputa u ovoj trudnoći zaboljela gala,inače imam migrene ali one su prestale u prošloj trudnoći,a u ovoj zabolila me luđački,povraćala sam od bolova 10 puta u sat vremena, nisam ništa popila jer me bilo strah bilo što popiti,a kad sam to rekla svom dr. on je rekao da je skupa sa mnom dijte još više patilo i da mogu popiti Brufen kad me zaboli toliko,veli da to smiju piti i doilje, eto toliko. ,ipak se nadam da se to više neće ponoviti (kuc,kuc u drvo)

  16. #16
    lelica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    94

    Početno

    Ja već godinama patim od teških migrena i uvijek nastojim izbjeći bilo kakav lijek pogotovo u trudnoći jer sam ih u tineđerskoj dobi pila previše olako.
    Moram priznati da meni za razliku od većine , jako paše da sam okružena ljudima jer onda nekako manje razmišljam o tome.

  17. #17
    seka35 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    BOSNA I HERCEGOVINA
    Postovi
    488

    Početno

    mene je sinoc strasno bolila glava da sam popila jutros lekadol i malo mi lakse ,ali me i strah tableta u trudnoci
    ja 75 go,muz 71
    bez jajovoda
    4 prirodne ( dvije vanmatericne)
    1 IVF
    3 FET-a sve u MB
    sad u novom pokusaju ljubljana
    1 ICSI LJUbljna ,beta 23.2. i sad cekanje...
    [SIZE="7"] beta 220 nakon dva dana 664
    RODIO SE NAS SIN PATRIK20,10,2011
    TEZAK 3200GR. I DUG 48CM ,HVALA BOGU SVE U REDU
    BOZE HVALA TI NA NASEM SUNCU!!!

  18. #18
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,848

    Početno

    lekadola te ne treba biti strah, to možeš piti bez brige

  19. #19
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,492

    Početno

    pa probaj sa turskom kavom i limunom icjeđenim u kavu. ogavno. ne valja ni kava u trudnoći, ali je bolja od tableta.

  20. #20
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,121

    Početno

    ja sam na pocetku trudnoce imala jaaaaaaaaaaaake glavobolje.i inace imam.i tata mi ima migrenu- i ja znam crkavat od bolova.i isto migrena.al uvik sam bila na rubu povracanja od bolova.
    a onda u pocetku trudnoce strašne bolove, ništa nije pomagalo, pila sam lekadol-pitala doktora.
    i onda bi rigala.uvik oko ponoći,izgledala ko strašilo.a inace nisam rigala u trudnoci.
    K. 26.04.2011.

  21. #21
    priscila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    242

    Početno

    Citiraj seka35 prvotno napisa Vidi poruku
    mene je sinoc strasno bolila glava da sam popila jutros lekadol i malo mi lakse ,ali me i strah tableta u trudnoci
    Paracetamol možeš slobodno piti u trudnoći.
    Znam kako je kad imaš groznu glavobolju, a imam i migrene.

    Kad su glavobolje baš jake, znam popiti lupocet i normabel od 2 mg, i ipak mi popusti...

  22. #22
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,486

    Početno

    Meni su u ljekarni dali Eferalgan sumeci za glavobolje i stvarno je uvijek pomagao. Srecom, prestale su ulaskom u drugo tromjesjecje.
    17.3.2006 postala majka andjela. Tin
    20.9.2007. stiglo naše malo čudo... Sven
    http://picasaweb.google.hr/ckibe2/Sven
    18.6.2010. još jedan mali andjeo
    26.7.2011. napokon Dorian

  23. #23
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    2,192

    Početno

    Ja inace imam migrene i bas sam bila zabrinuta sto cu ako ih budem imala u trudnoci jer bez Advila,mraka i tisine nisam mogla opstat...
    Srecom evo otkad sam trudna glavoboljama ni traga,dakle bile su na hormonskoj bazi....

    Suosjecam sa vama koje ih imate,meni bi bilo bolje u tihoj i zamracenoj prostoriji...
    lavica 08/2011

  24. #24
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,121

    Početno

    tiha i zamracena prostorija, i stegnuta krpa oko glave. uf,užasna bol.
    K. 26.04.2011.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Bok svima,
    ja od ranije imam problema s očima i glavoboljom, počinje ovako:
    jave mi se valići u vidnom polju tako da ne vidim cijelu sliku, traje oko 15min. i onda me nekako tupasto boli glava (čak ne nešto jako). Sad sam 11 tjedana trudna i nekako mi se češće javlja. Tlak je ok. Jel to za javiti se dok? Čitam za te smetnje u očima da se odmah javi.....

  26. #26
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,486

    Početno

    Citiraj zvijezda3 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok svima,
    ja od ranije imam problema s očima i glavoboljom, počinje ovako:
    jave mi se valići u vidnom polju tako da ne vidim cijelu sliku, traje oko 15min. i onda me nekako tupasto boli glava (čak ne nešto jako). Sad sam 11 tjedana trudna i nekako mi se češće javlja. Tlak je ok. Jel to za javiti se dok? Čitam za te smetnje u očima da se odmah javi.....
    Ja vidim one male tockice koje lete...ne znam kak da to drugacije opisem, i takoder mi se smanji vidno polje. Mislim da je to pad tlaka. Rekla sam ginekologici al kaze da to nije nista strasno. Meni je intenzivnije bilo u prvom tromjesjecju, sad je nesto rijede. Najcesce prode cim malo sjednem, popijem vode, odmorim, ponekad i krene glavobolja nakon toga, popijem Eferalgan i prode.
    17.3.2006 postala majka andjela. Tin
    20.9.2007. stiglo naše malo čudo... Sven
    http://picasaweb.google.hr/ckibe2/Sven
    18.6.2010. još jedan mali andjeo
    26.7.2011. napokon Dorian

  27. #27
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    392

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja vidim one male tockice koje lete...
    i ja ih vidim, budu onako svjetlucave, ali se nikad nisam zabrinjavala oko njih jer mi se to dešavalo i prije trudnoće, a netko mi je rekao da to baš pad tlaka....naravno kad idem kod dr. toga nema jel mi tlak od straha skoči....
    a što se tiče glavobolje, tu sam sretnica, imala sam je možda jednom.....

  28. #28
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    a da ocistite inbox?
    10.05.2011.

  29. #29
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    392

    Početno

    Citiraj zeljana02 prvotno napisa Vidi poruku
    a da ocistite inbox?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja vidim one male tockice koje lete...ne znam kak da to drugacije opisem, i takoder mi se smanji vidno polje. Mislim da je to pad tlaka. Rekla sam ginekologici al kaze da to nije nista strasno. Meni je intenzivnije bilo u prvom tromjesjecju, sad je nesto rijede. Najcesce prode cim malo sjednem, popijem vode, odmorim, ponekad i krene glavobolja nakon toga, popijem Eferalgan i prode.
    Ja sam pred kraj prvog tromjesečja pa je valjda i zato učestalo...što je to Eferalgan, smije se pit u prva tri?

  31. #31
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    4,779

    Početno

    ja sam pila neofen
    dr mi rekla da obavezno provjerim kolki mi je tlak kad me uhvati tako jaka glavobolja.
    Podupiruća Roda


  32. #32
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    danas imam straaašnu glavobolju !! više neznam šta cu pa sam popila lupocet iako on nije za glavobolje ali ajd možda popusti.katastrofa koja glavobolja danas

  33. #33
    wild rose avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    178

    Početno

    Ne nadjoh pogodniju temu pa da pitam ovdje, kakva je situacija sa niskim pritiskom u trudnoci, moze li on stetiti? pretpostavljam da je bolje da je nizak nego da je visok, ali sa 100/50 jako se umorno osjecam...
    PCO
    11/11 spontani
    12/11 vanmatericna, metotreksat
    30.05.2012. beta 456, 04.06. gv 9.5mm, zv 2.2mm
    11.06.2012.
    16.1.2013. Svrco

  34. #34
    delitza avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    Joj sretnice.. ne šteti dok god imaš tlak . Ja sa svojim visokim nisam umorna nego drogirana koliko lijekova moram piti da bi ga držala pod kontrolom pa svako malo zaspim
    Možda si samo umorna zbog ove blesave promjene vremena.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj kasiopeja prvotno napisa Vidi poruku
    U trudnoci mozete uzeti voltaren ( diklofenak), jer je odobren i u prvom tromjesjecju i za vrijeme laktacije. Odobrili ga i ameri koji su prilicno strogi pri stavljanju lijekova na A listu.

    Ja recimo imam grozan isijas i to mi je jedini lijek koji mi bar malo pomogne u trudnoci. Jedan voltaren ili lupocet, povremeno, zbog jake migrene ili bilo kakve jace boli je manje stetan nego cijeli ciklus lučenja kojakakvog čuda u organizmu majke za vrijeme trpljenja boli..
    ameri masovno truju svoju naciju, njihova farmacija je trgovina, i uglavnom sve što obilježe kao'dobro' je tako obilježeno da bi stvorilo neke druge probleme za koje će korisnik opet trebati liječiti. voltaren je jaka tableta koja za čas riješi bol, ali ostavlja posljedice. uglavnom prvi simptom nakon par voltarena je bol u želucu, jer ga doslovno razara. šta radi dalje strah me i pomislit. i to su još odobrili za prvo tromesječje!? super. većina amera ide na liječenje u kanadu ili čak na kubu, jer im njihovi uništavaju zdravlje i još to masno naplate. prije nego uzmem bilo kju tabletu, provjerim da nije možda iz amerike. da ne spominjem kako je kod njih zabranjena prodaja organske hrane.

  36. #36
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,192

    Početno

    u 16. sam tjednu trudnoće i još se patim s glavoboljama, baš sam se nadala kako će prestati u drugom tromjesečju. I prije trudnoće sam patila od migrene i trošila brufen od 600 mg i nadala se da će me to u trudnoći proći...međutim, nula bodova. Popijem Lupocet, no ni to mi nema smisla skoro svakodnevno trošiti. Zaradila sam i upalu sinusa pa me vjerojatno glava i zbog tog boli, no uz glavobolju pojavile su se i vrlo česte grlobolje. Brisevi su sasvim u redu. Sad me još čeka posjet otorincu...
    *M* 2008.
    *A* 2009.
    *T* 2014.

  37. #37
    ARIANM avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    435

    Početno

    Evo i mene u 12tt i glavobolje su strašne...zna me boliti po 3 dana zaredom...nekad lupocet pomogne a nekad ne. Ja sam isto pila brufen 600mg. Rekla mi sad teta u ljekarni da mogu i dva lupoceta odjednom popiti.
    Ja : 81. AMH 5,6 MM 79. oligoasthenoteratozoospermia

    1/2006 prirodno ARIAN
    3/2011 prirodno-spontani 8tt
    VG 1 x AIH, 4 X IVF/ICSI beta 0
    9/2013 VG/FET beta 0
    3/2014 VG/IVF-ICSI 11 dnt beta 169,20...14 dnt 578,10 hvala ti Majko Božja i molimo za svaki sljedeći dan...
    6+1 imamo

  38. #38
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,192

    Početno

    Da, Lupocet smijemo popiti, i meni je doktor rekao, no ne pijem ga na prvu čim zaboli glava što sam prije radila. Pijem tek kad bol postane neizdrživa jer bih u suprotnom pila svaki dan i po više puta. No ono što sam primijetila je to da mi barem malo pomogne, ne nestane potpuno glavobolja ali mi je barem ublaži da mogu dalje normalno funkcionirati.
    *M* 2008.
    *A* 2009.
    *T* 2014.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    20

    Početno

    krisina_zg tebi je danas termin koliko vidim, jel krećeš u rodilište ili se bebi još ne da van? hahahahahahah
    evo da se i ja javim sa svojim glavoboljama, izluđuju me....
    Inaće imam problema sa sinusima, a prije 2 mjeseca sam mislila da će mi glava doslovno eksplodirati od boli..upala sinusa, morala popit antibiotik koji izbjegavam inaće a pogotovo u trudnoći. Nakon toga, glavobolje svako malo. Dr.rekla da slobodno popijem lekadol i da ne patim,ali ja i dalje pokušavam istrpit što više mogu samo da ne popijem ništa. I da je bolje to nego kava+limun, pa tko će više znat... I primjetila sam da mi se malo muti vid i onda počne ta glavobolja. Evo jutros mi se mutilo i uhvatila me bol prije sat vremena.
    Ali sve ćemo mi istrpit za naše bebice...
    p.s. Savjet za sve one koje imaju problema sa sinusima. Ja sam jedan jedini put popila antibiotik zbog sinusa, a to je bilo dok nisam otkrila prirodne kapi za nos i sinuse Jozing. SVAKI put su mi pomogle. Sretno,mamice!
    Posljednje uređivanje od Bella1 : 31.10.2014. at 18:02
    A child's smile is one of life's greatest blessings...

  40. #40
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    571

    Početno

    Isto sam imala redovne glavobolje prvo tromjesječje, čak i nešto duže...doslovno svaki dan, od jutra do mraka..nekad podnošljive, nekad nepodnošljive..tu i tamo kad stvarno više ne bih mogla trpiti popila bi lupocet, ali čak niti to nakon što sam shvatila da mi uopće ne pomaže...ništa, kao da sam bombon progutala...nakon 3-4 mjeseca je prestalo, s tim da ih sad ponekad osjetim i to nekako uvijek oko datuma kad bi mi inače tribala nastupiti menstruacija.
    velika princeza 08/08
    mala princeza 09/11
    stiže nam netko 12/14

    "Volim te ne zbog toga što si ti, već zbog toga što sam ja kad sam pored tebe."

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    20

    Početno

    Ja sam sada u 2.tromjesečju, početak...i nadam se da će ovo uskoro proć...
    A child's smile is one of life's greatest blessings...

  42. #42
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    147

    Početno

    Probajte uzeti Mg!!
    Meni je pomagao.

  43. #43
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    474

    Početno

    Prije trudnoće za migrenu sam pila 2 ibupropena 400 + normabel 5, legla u mračnu sobu i odspavala.
    U trudnoći sam popila svega nekoliko paracetamola (16tt). Znam da ih smijemo piti, ali nisu oni baš toliko bezazleni. Rekao mi je gin da smijem popiti 1 paracetamol 500, al nek rađe popijem normabel 2mg, eventualno 2 komada. Bolje kemijski djeluje na dio mozga koji upravlja migrenom i bezazleniji je od paracetamola. Najčešće niš ne popijem jer ak mi migrena traje 3 dana, što mi je par sati blažih bolova.
    3/2014 IVF, stimulirani, 2 x 8stan.,
    4/2014 IVF, prirodni, 6stan.
    6/2014 IVF, stimulirani, 2 morule
    7/2014 FET, 2 morule: 11dnt beta 131,40, 15 dnt 740, 6+3 imamo

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    523

    Početno

    ja bi isto popila paracetamol od 500mg i imam neki melem na biljnoj bazi. s njim bi namazala sljepoočnice i zatvorila se u mračnu sobu - ali glavobolje su me ubijale...

  45. #45
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Italija, ponekad Istra :-)
    Postovi
    4,015

    Početno

    Iz osobnog iskustva, na samom pocetku trudnoce (bas pocetku 2.-4. tjedan), i kasnije, u drugom tromjesecju, patila sam od 3-dnevnih glavobolja. Ne znam da li bih ih nazvala migrenama, ali bile su dugotrajne i vrlo jake.
    Pokusavala sam ih izdrzati bez uzimanja icega, izludjujuce. Cesto ne bih mogla pa bih uzela nesto na bazi paracetamola (Lupocet, npr.), koji ne bi pomogao jer je glavobolja bila prejaka.
    Moj doktor opce prakse mi je savjetovao da ga uzmem ne na vrhuncu boli, nego cim osjetim da ce to biti jedna od tih jakih glavobolja - rekao je da djetetu u svakom slucaju steti manje jedan Lupocet od trodnevne patnje majke.
    To mi je pomoglo.
    A glavobolje su nestale u 3. tromjesecju.
    Erin, 10 godina

    My Photo-Art

  46. #46
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    33

    Početno

    Meni bi kod migrena pomoglo jedino spavanje. Nakon sat-dva čorenja obično bi se glavobolja skroz puvukla. Ali već dugo ih nisam imala.
    Stop dinstanom luku!

  47. #47
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    474

    Početno

    Ja legnem "normalna" i probudim se s glavoboljom.
    Al sve to vjerojatno ovisi o glavoboljama i migreni prije trudnoće. Sve što imam u trudnoći imala sam i prije, samo je sada znatno naglašenije.
    3/2014 IVF, stimulirani, 2 x 8stan.,
    4/2014 IVF, prirodni, 6stan.
    6/2014 IVF, stimulirani, 2 morule
    7/2014 FET, 2 morule: 11dnt beta 131,40, 15 dnt 740, 6+3 imamo

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    20

    Početno

    i meni je grozno kad odspavam po danu, obično me iza toga i uhvati glavobolja i očajno se osjećam. ali kako sadie kaže tako mi je bilo i prije trudnoće, samo je sad 10puta gore.
    A child's smile is one of life's greatest blessings...

  49. #49
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    33

    Početno

    Mene drži od jutros neki čudan osjećaj, kao da mi je mozak želatina... a sada sam išla prati suđe i saginjat se ... užas.
    Stop dinstanom luku!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •