Pokazuje rezultate 1 do 33 od 33

Tema: Osjecaj :)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    27

    Početno Osjecaj :)

    Pozrav svim buducim mamama Do sad sam vas samo citala i puno mi srce kad vidim da se medjusobno savjetujete i pomazete, nadam se ce tako i ubuduce biti ... Konacno sam pronasla vremena da se registrujem i postanem dio vaseg tima...
    Otvaram ovu temu, valjda sam na pravom mjestu, ipak sam pocetnik, pa tako nemojte zamjeriti zbog (eventualnih) gresaka. Mene zanima da li ste imali neke simptome, PRIJE IZOSTANKA MJESECNICE, da li je to u teoriji uopce moguce? Npr. Pojacana nervoza, razdrazljivost i sl.? I opcenitno jeste li imale neki specijalan osjecaj prije izostanka mjesecnice? Ono da ste mogle otprilike pretpostaviti da je ovaj put +
    Izvinite na dugom postu, i unaprijed hvala na odgovorima i razumijevanju. Grlim vas i ljubim sve

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    27

    Početno

    Bilo koja? <3

  3. #3
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Cijelo vrijeme dok smo radili djecu ja sam prije svake mjesecnice imala osjecaj da sam trudna.......tri puta u zivotu se osjecaj pokazao tocnim
    Podsvijest, zelja za trudnocom, predetaljna analiziranja svakog moguceg simptoma i tako sam se svaki mjesec osjecala trudnom....

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Dobro dosla!
    U mojoj zadnjoj trudnoci bila sam sigurna da ce biti uspjesna od same ovulacije. Tako sam sama sebii bila lijepa kao nikad prije Samo sam cekala potvrdu testom....
    Sve ostale trudnoce (i netrudnoce) su mi bile razlicite.

  5. #5
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ja sam svaki put bila uvjerena da sam bas taj put trudna. Osim onog puta kad sam stvarno zatrudnila. Toliko mi je bilo neocekivano da sam prvi test napravila nakon deset dana kasnjenja menge.

  6. #6
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Upravo suprotno. Znala sam i umišljat simptome.

    Svaki put bi ostala trudna kad sam se najmanje nadala, a to je bilo 3 puta dosad

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    27

    Početno

    Hvala vam od srca na odgovorima... Meni je jos rano da uradim test, problem je sto sam proteklih dana bila razdrazljiva vise nego inace, a evo i skoro 3 dana imam strasne mucnine, zgaravica, glavobolja i umor...nisam povracala ali osjecaj mucnine ne prestaje. Mozda je neka viroza, a mozda sam trudna. Problem je sto su mi ovo prve mucnine u zivotu a da nisu posljedica npr. alkohola . Tako da sam zbunjena.
    Hvala vama jos jednom na odgovoru . Ljubim vas

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    27

    Početno

    Citiraj mimi 25 prvotno napisa Vidi poruku
    Cijelo vrijeme dok smo radili djecu ja sam prije svake mjesecnice imala osjecaj da sam trudna.......tri puta u zivotu se osjecaj pokazao tocnim
    Podsvijest, zelja za trudnocom, predetaljna analiziranja svakog moguceg simptoma i tako sam se svaki mjesec osjecala trudnom....
    I ja sam do sada imala razne simptome koji su zapravo bili pms simptomi. Ali sad prvi put mucninu koja skoro pa ne prestaje :/.

  9. #9
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Trudničke mučnine gotovo uvijek počinju tek oko 5-6 tjedana trudnoće. Osim izuzetaka

    Obično ćeš već prije izostanka menstruacije primijetiti jače slinjenje i metalni okus u ustima, ali nije redovna pojava.

    Na grudima budu potkožne žile uočljive i plave. Ponekad se može istisnuti koja kap prozirne tekućine iz dojke. Sluznica vagine postane ljubičastija umjesto uobičajene roze.

    Ima tih simptoma koji mogu značiti da si trudna, ali i ne moraju. Neda nam priroda da budemo sigurne, dok ona (priroda) ne odluči da je sigurno da znamo. Tako ja to shvaćam

    Trudnoća nas uči da budemo strpljive, pa tako strpljivo uživaj u mogućnosti da si trudna i u očekivanju sreće kad tu mogućnost potvrdiš.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    27

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Trudničke mučnine gotovo uvijek počinju tek oko 5-6 tjedana trudnoće. Osim izuzetaka

    Obično ćeš već prije izostanka menstruacije primijetiti jače slinjenje i metalni okus u ustima, ali nije redovna pojava.

    Na grudima budu potkožne žile uočljive i plave. Ponekad se može istisnuti koja kap prozirne tekućine iz dojke. Sluznica vagine postane ljubičastija umjesto uobičajene roze.

    Ima tih simptoma koji mogu značiti da si trudna, ali i ne moraju. Neda nam priroda da budemo sigurne, dok ona (priroda) ne odluči da je sigurno da znamo. Tako ja to shvaćam

    Trudnoća nas uči da budemo strpljive, pa tako strpljivo uživaj u mogućnosti da si trudna i u očekivanju sreće kad tu mogućnost potvrdiš.
    Nadam se aBd ❤️. Hvala Beti puno na objasnjenju. Zbunjuju me mucnine koje do sad nisam imala.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Jako često imam mučnine u pms-u. Sorry na iskrenosti.

    A glede trudničkih simptoma-kod blizanačke trudnoće (AIH) stalno je bio prisutan osjećaj da sam trudna i da je to to.
    Ali baš jaki osjećaj.

    Stvarniji simptomi su bili veliki umor i probadanje i promjene na bradavicama-i to sve prije očekivane m.
    Ovo zadnje mi se ponovilo i kod druge trudnoće i tada sam prvi puta posumnjala-samo kašnjenje m nije mi bilo dovoljno.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    27

    Početno

    Citiraj Val prvotno napisa Vidi poruku
    Jako često imam mučnine u pms-u. Sorry na iskrenosti.


    A glede trudničkih simptoma-kod blizanačke trudnoće (AIH) stalno je bio prisutan osjećaj da sam trudna i da je to to.
    Ali baš jaki osjećaj.

    Stvarniji simptomi su bili veliki umor i probadanje i promjene na bradavicama-i to sve prije očekivane m.
    Ovo zadnje mi se ponovilo i kod druge trudnoće i tada sam prvi puta posumnjala-samo kašnjenje m nije mi bilo dovoljno.
    Meni je ovo prvi put da imam mucnine 'tek tako' zato sam se i zamislila .
    A sto se grudi tice, apsolutno nikakve promjene... Umor,zgaravica,glavobolja i neorestana mucnina, te simptome imam. Mozda je samo neki virus. Ali sinoc sam se suzdrzavala da ne povratim i nisam dugo mogla zaspati zbog toga:/.
    Ma sigurno je virus ... Hvala na odgovoru

  13. #13
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    2 tjedna nakon oplodnje sam počela imati večernje mučnine. Bila sam sigurna da je to to.
    I stvarno, svaku večer iduća 3 mjeseca mi je bilo mučno, ujutro srećom nije

  14. #14
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Meni je u sve 3 trudnoće, nekakav prvi siguran znak trudnoće bio neki čudan osjećaj u grudima..Grudi su mi inače prije menstruacije napete, osjetljive, ali ovo je bio neki sasvim drugačiji osjećaj kojeg ne mogu baš opisati, isto su mi bile osjetljive, ali opet drugačije nego inače prije menstruacije i par puta bi osjetila i kao neko lagano probadanje kroz grudi prema bradavicama.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    27

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    2 tjedna nakon oplodnje sam počela imati večernje mučnine. Bila sam sigurna da je to to.
    I stvarno, svaku večer iduća 3 mjeseca mi je bilo mučno, ujutro srećom nije
    I mene navecer i malo po danu Sinoc nisam mogla da spavam. Ma kad bi bila sigurna da je T ne bi mi zao bilo

  16. #16
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    A možda je i gastritis kad veliš da imaš i žgaravicu.
    Za simptome trudnoće je prerano.
    Meni se isto u pms-u javljaju i mučnine, a glavobolje obavezno.
    U trudnoći me nikada nije boljela glava.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    27

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    A možda je i gastritis kad veliš da imaš i žgaravicu.
    Za simptome trudnoće je prerano.
    Meni se isto u pms-u javljaju i mučnine, a glavobolje obavezno.
    U trudnoći me nikada nije boljela glava.
    Evo Apsu je dokaz da i nije bas prerano ona je dva tjedna nakon oplodnje imala mucnine... Ali opet moguce da je i nesto drugo. Problem je sto zaista prvi put imam mucnine u zivotu, a da nisu od alkohola ili voznje u autobusu. Strpit cu se jos malo pa cu uraditi test. hvala na odgoovru

  18. #18
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Meni je oba puta prvi simptom trudnoce bio metalni okus u ustima. U drugoj trudnoci sam odmah znala da sam trudna. Promljackala sam ispred muza, rekla sam mu da imam okus trudnoce u ustima i da mi ode kupit test (tad je menga kasnila samo jedan dan, i inace je neredovita). Mucnine sam odmah sutradan dobila, i trajale su par tjedana.

    Dobrodosla na forum, ako zelis trudnocu zelim ti jedan veliki plus uskoro

  19. #19
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Ja sam sa svakom trudnoćom rigala do školskih 12 tt. I neki dan opet počnem ja rigat (21 tt). Kasnije je prestalo i teta u jaslicama u koje mi ide Mali mi kaže da su svi rigali uključujući i tete. Virus. Laknulo mi je. I da.....zavidim ženama koje nemaju nus pojave u trudnoći. Nadam se da će i takva biti i tvoja trudnoća, kad do nje dođe.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    27

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je oba puta prvi simptom trudnoce bio metalni okus u ustima. U drugoj trudnoci sam odmah znala da sam trudna. Promljackala sam ispred muza, rekla sam mu da imam okus trudnoce u ustima i da mi ode kupit test (tad je menga kasnila samo jedan dan, i inace je neredovita). Mucnine sam odmah sutradan dobila, i trajale su par tjedana.

    Dobrodosla na forum, ako zelis trudnocu zelim ti jedan veliki plus uskoro
    Hvala od ❤️

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    27

    Početno

    Citiraj Optimisticna prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam sa svakom trudnoćom rigala do školskih 12 tt. I neki dan opet počnem ja rigat (21 tt). Kasnije je prestalo i teta u jaslicama u koje mi ide Mali mi kaže da su svi rigali uključujući i tete. Virus. Laknulo mi je. I da.....zavidim ženama koje nemaju nus pojave u trudnoći. Nadam se da će i takva biti i tvoja trudnoća, kad do nje dođe.
    Nadam se i ja pretpostavljam da je neki virus jer je bas prerano za bilo kakve simptome. Hvala na odgovoru ❤️

  22. #22
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja sam bila uvjerena da nisam trudna. Simptomi su mi krenuli negdje u 5tt.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Ja sam onda valjda iznimka- ulovila me zgaravica vec nekoliko dana nakon zaceca. Ja ne bi rekla da je virus.
    Posljednje uređivanje od Uh-puh : 27.09.2014. at 22:16

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    27

    Početno

    Hehe, ma ima zena koje osjete simptome prije testa ja cu uraditi test za par dana pa cu vidjeti

  25. #25
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Mene je zašorala viroza s temp. od 39C, uf, eto mi signala...i dok su me svi uvjeravali da sam trudna jer sam bila blijeda ko krpa, smršavila valjda 5kg u tjedan dana, i kansila mi m. još uvijek sam sve uvjeravala da je to zbog viroze...i sebe naravno

  26. #26

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    27

    Početno

    A da li je neka od vas imala pojacano bijelo prane u pocetku trudnoce?

  27. #27
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Taj iscjedak je normalan koliko znam, ako ima neugodan miris i svrbi ili pecka,možda je gljiva,pa bi bilo dobro da se konzultiraš s ginekologom. I one su isto tako normalne ali ih treba pobiti

  28. #28

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    27

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    Taj iscjedak je normalan koliko znam, ako ima neugodan miris i svrbi ili pecka,možda je gljiva,pa bi bilo dobro da se konzultiraš s ginekologom. I one su isto tako normalne ali ih treba pobiti
    E hvala puno jos nisam test uradila ali mi je bijelo pranje bas obilno... Nema miris, ne svrbi i ne pecka vidjet cemo jos
    Hvala jos jednom

  29. #29
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    I meni je uz bolne cice prvi nagovjestaj bio obilan iscjedak.ne kao onaj prije m. Vise slican ovulacijskom.

  30. #30
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Za simptome su potrebne vece kolicine progesterona i bete od onih koje imamo prije dolaska iduce m, tako da bih rekla da su to slucajne podudarnosti. Npr., navecer na dan tranasfera 5dnevnih zametaka imala sam jaku glavobolju, sto je simptom trudnoce. Ali bila je to cista slucajnost. Sigurno smo imale promjene u ciklusima kada nismo bile trudne, ali ne obracamo paznju na njih jer nismo bile trudne pa ih nit ne pamtimo.

  31. #31
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ja u svakom imam promjene hahahaha i simptome. Ali iscjedak je bio ipak nezaobilazan. I drugaciji. A nikad ne znam kad trebam dobiti.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    75

    Početno

    Ja sam tri puta bila trudna i kas kasni par dana imam nedoumice i sto mi je muka deset puta dnevno i sto su mi grudi kao lopte a vene poiskacu na grudima i potamne bradavice...nista ne govorim ali zato CIM IMAM ZATVOR znam da je to T i ZNAM da sam trudna!Sve imamo iste ili slicne simptome ali ocito treba i prakse

  33. #33
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj nivesa prvotno napisa Vidi poruku
    I meni je uz bolne cice prvi nagovjestaj bio obilan iscjedak.ne kao onaj prije m. Vise slican ovulacijskom.
    meni poceo jucer. bijelkast i razvlaci se (sorry na opisu)... nista ne svrbi i ne pecka
    Posljednje uređivanje od ivana.sky : 25.11.2014. at 18:18

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •