Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 319

Tema: Što je "zabranjeno" jesti u trudnoci?

  1. #51
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj MMK prvotno napisa Vidi poruku
    Sada me taman počinje hvatat paranoja jer sam prije 15-ak dana, u 8-oj sedmici pojela par komadića pileće džigarice. Sad ne bih znala reći 50-100g maximalno.
    Je li ko jeo u trudnoći, u prvom tromjesečju i bilo sve ok. ?
    Napisala sam gore da sam jela SVE. Ali doslovno sve. Bila sam gladna, gladna i gladna i sve mi je bilo super. Od ribe, tune (muž ribar pa zamisli koliko toga ima), puuno kave, suhomesnato, a jetricu obožavam. Sve živo sam tamanila. I imam troje zdrave djece.

  2. #52
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Hvala drage, ma pretpostavljam da pretjerujem, jer mi je bilo krivo na mene, slomih se čitajući i onda to nisam znala. Još kada sam vidjela kolika je količina A vitamina u 100 g. Mislim da naše majke, nisu znale mnogo o tome, a ako su se zdravorazumski hranile i nepretjerivale sve je bilo ok.

  3. #53
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Optimistična prvotno napisa Vidi poruku
    Ne papati pikantno. Ajvar npr.
    Pa postoje i blagi ajvari...
    Ah, kao što sam već napisala...najbolje ništa!

  4. #54
    gorka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    VG
    Postovi
    245

    Početno

    iako sam bila upoznata s "opasnostima" konzumacije ljute hrane, meni je sve ljuto pasalo. jela bi ljuti kruh da je postojao
    jedini je problem sto sad imam malca s viskom energije, pa moja mama tvrdi da mi je to kazna sto sam uz rucak sjedala s teglom feferona

    ostale potencijalne opasnosti sam ipak izbjegavala, ali da sam imala ovakvu potrebu ko za ljutim, ne znam kako bi to islo

  5. #55
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj gorka prvotno napisa Vidi poruku
    iako sam bila upoznata s "opasnostima" konzumacije ljute hrane, meni je sve ljuto pasalo. jela bi ljuti kruh da je postojao
    jedini je problem sto sad imam malca s viskom energije, pa moja mama tvrdi da mi je to kazna sto sam uz rucak sjedala s teglom feferona

    ostale potencijalne opasnosti sam ipak izbjegavala, ali da sam imala ovakvu potrebu ko za ljutim, ne znam kako bi to islo

    ovo mi je uvijek interesantno kak različito ukusi opale žene u trudnoći. mene je pak držalo kiselo i sve što je kiselkasto. u prvom tromjesjećju sam dnevno mazala po pol do kg ribizla bez ičega, samo tako.

    a onda dalje nastavila sa citrusima i da, davila sam se u kefiru. i tu su me isto pokušali isprepadati da jel sam normalna svaki dan piti pola litre kefira jer kefir ima alkohola, a ja sam doslovce čitavu trudnoću svaki božji dan pila po pola litre. međutim to kaj kefir ima alkohola je toliko zanemarivo osim toga i nisko koncetrirano, da takve količine u toj koncetraciji niti ne dospiju u krv i do posteljice nakon što dospiju u želudac.
    međutim to je tak, ljudi negdje nešto načuju pa od toga naprave dramu bez da su doista upućeni u stvar pa to netko negdje izvali na netu, pa se eto kroz dogledno vrijeme o tome čak pojavi članak negdje na netu, a internet i inače informacije s interneta su dušu dale za širenje takvih kvazi informacija.

    i btw. inače u zemlji gdje sam rodila postoji mogućnost u svakoj bolnici poklanjanja posteljice i doniranja krvi iz pupčane vrpce što doslovce spašave živote. tu mogućnost smo s oduševljenjem prihvatili i mi. nakon što je muž prerezao pupčanu divio se zajedno sa doktoricom kako mi posteljica ima savršenu boju čemu je uzrok između ostaloga i savršenih 9 mjeseci prehrane.

    alkohol (vino, piva, žestica) ni kapi, ciagrete ni dim, kofein ništa, a sve ostalo, osim sirove ribe i mesa i nepasteriziranog u količinama u kojima mi se jelo i kako mi se jelo.
    dobro, mi i inače ne jednemo masno, posebno ne svinjetinu, niti previše šećera, nti bijeli kruh niti tjesteninu, samo integralno. puno povrća, ribe, voća, orašastih, od mesa uglavnom janjeći i teleći file, piletina i to uglavnom lešo itd...da sad ne nabrajam.

    u svakom slučaju mislim da sa uravnoteženom prehranom sa nagibom prema mediteranskoj kuhinji nitko neće pogriješiti niti u trudnoći.

    ali niti će dim cigarete, čašica vina ili feferoni, ajvar, jetrica itd.. ubiti fetus ili biti uzrokom rođenja bolesne bebe.

  6. #56
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj MMK prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala drage, ma pretpostavljam da pretjerujem, jer mi je bilo krivo na mene, slomih se čitajući i onda to nisam znala. Još kada sam vidjela kolika je količina A vitamina u 100 g. Mislim da naše majke, nisu znale mnogo o tome, a ako su se zdravorazumski hranile i nepretjerivale sve je bilo ok.
    sad sam bacila tek pogled na tvoj potpis i skužila zašto se toliko brineš.

    nije uopće čudno i ja bih na tvom mjestu.

    ali opusti se, sve se smije papati, umjereno, ma kao i kad nismo trudne.

    samo nepasterizirano, svježe meso i svježu ribu nemoj zbog tih listerija, a za sve ostalo budi bez brige što se tiče konzumacije.
    Posljednje uređivanje od moia : 03.03.2010. at 10:59

  7. #57

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    81

    Početno

    Ja pretjerujem u slatkom, dnevno bar pojedem jednu cijelu čokoladu, a nikad nisam pojela više od jednog reda jer mi je bila preslatka i počela bi me žgaravica. Sad kad imam žgaravicu pod normalno dobijem ju od bilo čega osim od čokolade. Vjerojatno zato i vaga pokazuje malo više nego što bi trebala

  8. #58
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Ja sam spomenula ajvar. Znam za slučaj kad je meni jedna bliska žena praktički rodila po ajvaru. Zvuči jako glupo. Dobila je takve grčeve (ne trudove) da je mislila da rađa. Kad je treći put došla u bolnicu (tog dana) onda je i ostala. Prije toga se satima previjala kod kuće. Zaklinje se u to da je ajvar "potaknuo" trudove. Vjerojatno kao malo jača hrana teže padne na želudac. Jedno vodi drugome....... Ali definitivno ovisi i od žene do žene.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    original ajvar da ne bude zabune nije ljut. mozda je ona jela neki zaljuceni.

  10. #60
    gorka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    VG
    Postovi
    245

    Početno

    Citiraj moia prvotno napisa Vidi poruku
    ....alkohol (vino, piva, žestica) ni kapi, ciagrete ni dim, kofein ništa, a sve ostalo, osim sirove ribe i mesa i nepasteriziranog u količinama u kojima mi se jelo i kako mi se jelo.

    ....ali niti će dim cigarete, čašica vina ili feferoni, ajvar, jetrica itd.. ubiti fetus ili biti uzrokom rođenja bolesne bebe.
    cijeli tvoj post mi se svida osim ove zadnje recenice Ne mislim da si u pravu jer oni koji puse su ovisni i puse, oni koji piju su ovisni i piju, a oni koji nisu - ne puse i ne piju niti kada nisu trudni Ne radi se o tome da ce cigareta ili vino u nekim kolicinama ubiti fetus, ali ce i te kako ostaviti trajne posljedece. Npr. za mene je trajna posljedica smanjena porodajna tezina majki pusacica, koja za sobom poteze brojne druge stvari.

    Isto tako sam u tvom postu izvadila dio u kojem se ti strogo odrices svih poroka i hranis mediteranski, a drugima govoris da je ok da piju i puse, uf

  11. #61

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj jagoda1711 prvotno napisa Vidi poruku
    to nisam znala...ajvar jedem stalno..i više mi godi pikantnija hrana.

    Je li itko išta čuo za sojino mlijeko???
    ajvar nema razloga da ne jedete, pogotovo domaći. Pikantno nekome smeta za probavu, a onaj koji stalno jede takvu hranu. njemu nije problem pojesti ni u trudnoći.

    A sojino mleko ja ne bih pila. Naročito ne ono kupovno. Izgleda da soja i nije baš najzdravija namirnica za ljude. Davor je dosta pisao o tome.
    Ipak, ja sam se najela kuvane soje na salatu, svaki dan bar po 300 grama u trudnoći sa prvim detetom.
    I do kraja T sam bila anemična.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    34

    Početno

    Kad mi kravlje smeta . Znači bolje da odustanem od pahuljica za doručak. Zobeno mlijeko mi je opet preslatko...sojino sam i ja čula da nije baš ok za trudnice, ali sam se isto nadala...

  13. #63

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    17

    Početno

    kupanje ne jer kazu da moze uzrokovati otvaranje. navodno je stvar u toploj vodi (toplijoj od tijela, kroz duze vrijeme). plivati se moze, dakle i kupati, ali voda ne smije biti jako topla niti jako hladna.

    Ne bi trebalo jesti telecu jetru zbog visokog udjela provitamina A koji koji u vecim kolicinama uzrokuje teska embrionalna ostecenja (vec 10 g jetre ima max. dnevnu dozu).

    nije dobro jesti nedovoljno termicki obradjeno meso zbog parazita, a posebno svinjetinu zbog toksoplazme, koja moze uzrokovati smrt djeteta ili fetalna ostecenja. toksoplazma se prenosi preko sirove svinjetine ili macjeg izmeta, pa treba dobro prati ruke nakon kopanja po vrtu/zemlji i dobro prati povrce i prizemno voce.

    pljesnivi sirevi se rade od nepasteriziranog mlijeka pa mogu nositi listeriju, kao i sirovi morski plodovi. osim toga, bolje je jesti tvrde sireve zbog veceg udjela kalcija i vitamina.

  14. #64
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj gorka prvotno napisa Vidi poruku
    cijeli tvoj post mi se svida osim ove zadnje recenice Ne mislim da si u pravu jer oni koji puse su ovisni i puse, oni koji piju su ovisni i piju, a oni koji nisu - ne puse i ne piju niti kada nisu trudni Ne radi se o tome da ce cigareta ili vino u nekim kolicinama ubiti fetus, ali ce i te kako ostaviti trajne posljedece. Npr. za mene je trajna posljedica smanjena porodajna tezina majki pusacica, koja za sobom poteze brojne druge stvari.

    Isto tako sam u tvom postu izvadila dio u kojem se ti strogo odrices svih poroka i hranis mediteranski, a drugima govoris da je ok da piju i puse, uf
    ha ha, ma znala sam da će se netko uhvatiti za to

    gle, ja ti ne volim ljudima držati prodike i soliti pamet trudnicama koje puše kak je to nezdravo, kako direktno kroz placentu dolazi do bebe, kako stvara ovisnost o nikotinu već kod fetusa, kako se odražava na razvoj krnih žila kod bebe itd.. itd...

    Svatko je dovoljno pametan za sebe.. i nitko neće prestati s tim jer mu tako kaže neka tamo anonimna forumašica sa nekog foruma.

    Ja sam planski prestala pušiti prije trudnoće jer sam željela zatrudnjeti bez te ovisnosti. Inače sam pušila 17 godina i bila lančani pušač , jednu na drugu i jako dobro znam kakva je to hebena ovisnost. 8 dugih mjeseci sam se odvikavala i prošla pakao. mnogi jednako žele ali ne uspiju i nije ima zamjeriti. tko to nije prošao teško će naći razumjevanja, na žalost. osim toga tko sam ja ili ti ili bilo tko drugi da nekome sudimo bilo radi pušenja u trudnoći bilo radi čašćice alkohola ili recimo radi odgoja djece ?

    osim toga ja sam rekla dim cigarete i čašica alkohola neće ubiti fetus ili biti uzrokom rođenja bolesnog djeteta, a nisam propagirala pušenje i ispijanje alkhola u trudnoći, a to je drastična razlika, draga moja.

  15. #65
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj jagoda1711 prvotno napisa Vidi poruku
    Kad mi kravlje smeta . Znači bolje da odustanem od pahuljica za doručak. Zobeno mlijeko mi je opet preslatko...sojino sam i ja čula da nije baš ok za trudnice, ali sam se isto nadala...
    a ti probaj s jogurtom onda.

    ja osobno ne mogu musli jesti s nikakvim mlijekom, nego prvenstveno s jogurtom. možda se i tebi svidi.
    a moj muž recimo, on pak ne može s jogurtom, on mora s mlijekom.

  16. #66
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj Optimistična prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam spomenula ajvar. Znam za slučaj kad je meni jedna bliska žena praktički rodila po ajvaru. Zvuči jako glupo. Dobila je takve grčeve (ne trudove) da je mislila da rađa. Kad je treći put došla u bolnicu (tog dana) onda je i ostala. Prije toga se satima previjala kod kuće. Zaklinje se u to da je ajvar "potaknuo" trudove. Vjerojatno kao malo jača hrana teže padne na želudac. Jedno vodi drugome....... Ali definitivno ovisi i od žene do žene.
    ma daj, i ti zbilja vjeruješ da se to desilo radi ajvara ? razloga je moglo biti hiljadu i jedan, a najmanje ajvar.

    mislim, ok ako ti to vjeruješ to je tvoje pravo, ali ono, ma daj, to ti je isto ko i s onom pričom da nipošto u trudnoći ne smiješ konzumirati peršin jer on izaziva spontani.

    a priča dolazi od tuda što su se nekad davno radili koncetrirani pripravci za pobačaje od bilja između kojih se nalazio i peršin. međutim to su bille ogromne koncetracije i na koncu nikad medicinski dokazano da su zbilja mogli izazvati pobačaj. no, eto priča se proširila pa se sad neke žene odriču i peršina u trudnoći

  17. #67

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj moia prvotno napisa Vidi poruku
    a ti probaj s jogurtom onda.

    ja osobno ne mogu musli jesti s nikakvim mlijekom, nego prvenstveno s jogurtom. možda se i tebi svidi.
    a moj muž recimo, on pak ne može s jogurtom, on mora s mlijekom.
    evo potpis na ovo.
    a isto tako, zobeno možeš napraviti i sama, ima tu negde na rodi i recept

  18. #68

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    88

    Početno

    hello svima...ja sam ušla u 12 tjedan i jedino sto sam izbjegavala i dalje budem ono sto napuhuje..grašak, grah, zelje..
    A da ne kažem da sam ova 3 mjeseca jedino sto mi je pasalo to su bili sendviči..jela sam i drugo ali ovo je bio glavni meni....
    Izbjegavam tunu....i zelenu salatu...
    Dali se hranim zdravo bas i ne pokušavam ali večinom preko vikenda da ali zato svaki dan je na meniu voće.....klementine, naranđe, jabuke ....

  19. #69
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Zašto zelenu salatu?!? Meni je to jedino kaj mi zaista paše u ovoj trudnoći, sve drugo pojedem, onak, prek volje, ali u salati užiiiivam. I moja mama je kad je bila sa sekom trudna jela gotovo isključivo salatu tokom cijele trudnoće.....

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    34

    Početno

    Hvala cure na prijedlozima.
    Salatu jedem i ja dosta, samo je treba dobro oprati opet zbog iste bakterije

  21. #71

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    17

    Početno

    nije ti dobro izbjegavat grahorice i zeleno povrce. znam da napuhava, ali trebala bi ga jesti cesce a ne manje, jer je iznimno bogato stvarima koje su ti sada potrebne.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    ja sam danas pojela veliku konzervu tune (Konzumove K Tune u maslinovom ulju), nadam se da nece skoditi mrvama, nisam ni znala da se ne smije

  23. #73

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    17

    Početno

    od jedne konzerve ne bu tragedija, a za ubuduce znas. ziva je big no-no.

  24. #74
    goa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kuća pokraj mora
    Postovi
    486

    Početno

    Evo nisam nigdje našla pa da pitam iskusne..obožavam praviti i jesti sirove srdele i inćune u limunu -filetiram ih,potopim u dosta limuna, nakon 2-3 dana se dodaje maslinovo ulje i kapari, smije li se to papati?! Mislim, plava riba je zdrava..

  25. #75

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    I ja bih htjela pitati mogu li jesti koprive??? Znam da su zdrave i to i baš mi nekak slina curi na njihh, ali da nebi izazvala kontra učinak.
    Inače ne jedem ništa osim čušpajza...odkad sam ostala trudna.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    koprive smeš, čak se i preporučuje svakodnevno pijenje čaja od koprive. Samo napred

    A za sardelice koje su potopljene u limunu, mislim da je to ok, jer limun pobije sve eventualne bakterije. Još ako ih dobro posoliš, mislim da je to ok.

  27. #77
    Shania avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    202

    Početno

    Malo podižem temu na prvu stranu

    Evo ja jučer kupila fetu i veselim se onako napraviti salatu s mladim lukom i rajčicom i planirala imati stalno u frižideru..
    Što je s fetom?? piše da je od pasteriziranog mlijeka??

    I ja ne bi željela paničariti a opet, ako mogu bez nekih sireva i drugih namirnica izdržati ću..
    Mislim, čula sam da jagode nisu preporučljive, med...Schweps??!!

    Htjela bi da sam opuštenije ali i fetu i jagode sam dala sestri

  28. #78
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    sir jedem koji je termički obrađen, znači ovaj koji se kupuje u dućanima.
    jagode sam jela i u prošloj i u ovoj trudnoći.

    da za schweps sam čula da ima nešto u sebi što nije dobro ali sam zaboravila koji je to sastojak.

  29. #79
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Citiraj Cocolina prvotno napisa Vidi poruku
    da za schweps sam čula da ima nešto u sebi što nije dobro ali sam zaboravila koji je to sastojak.
    Tonik sadrži kinin koji je navodno abortiv.

  30. #80
    miga24 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    344

    Početno

    Ja isto jedem i gljive i jetrica i zelje i salatu i plodove mora pa čak povremeno i tunu ali ne prečesto. Jedino ne jedem sviježe sireve, kobasice i nareske (no ipak sam se zguštala i na njima za novu godinu). Makar moram priznati da me zelje dosta napuhava pa mi ga zato nije gušt pojest.

  31. #81
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Tonik sadrži kinin koji je navodno abortiv.
    sada kad kažeš kinin, sjetila sam se.

    i zato ga izbjegavam tj. nikad ga baš nisam volila piti.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    12

    Početno

    Joj mene sve ovo tako umara, šta smijem, ne smijem , joooj negdje kažu smiješ taj proizvod, dok na drugoj strani kau ne nikako, ne možeš biti pametan.Ja volim schweps bitter lemon, ponekad popiti onako s merakom, ne često. A inače ništa mi se ne jede.Negdje sam pročitala da se smije jesti jetrica da se preporučuje čak, dok opet negdje čitam ne smije se jer ima nekakvu bakteriju, ne znam koju, ne mogu sve popamtit.Ma koće bit pametan

  33. #83
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Dzana, ma ne moraš toliko razmišljati. Možeš jesti sve u umjerenim količinama. Naravno da nećeš stare namirnice, nećeš alkohol ni cigarete, iako čašica vina ili piva neće naškoditi ako se rijetko popije. Ni bitter lemon neće naškoditi, bez brige.

    Ako si inače zdrava i trudnoća ide normalnim tijekom, ponašaj se kao i inače. Uspori ako vidiš da se umaraš ili imaš neke bolove. Ako pojedeš nešto od čega će ti biti težina u želucu ili podrigivanje ili jednostavno osjetiš da ti ne paše, onda više to nećeš jesti.

    Trudnoća nije bolest. Ako je sve u redu. Uživaj u tome što si trudna.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 31.07.2012. at 16:08

  34. #84
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Popis namirnica koje treba izbjegavati s ove strane bare me nasmijava gotovo svakodnevno. (A da ne pricam o 'preporucenima'.)

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    12

    Početno

    Trudnoća nije bolest. Ako je sve u redu. Uživaj u tome što si trudna.


  36. #86

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    12

    Početno

    Da baš tako, nije bolest.Pitam se kako su naše majke nas donijele na svijet, a vjerujem da nisu Bogzna birale šta jedu.

  37. #87
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Baš sam htjela pitati sljedeće. Uzela maloprije teglicu ljutih paprika iz navike. Volim ih uz grah. Može li to štetiti?

  38. #88
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Cure, ovo za toplu kadu prvi puta cujem da moze potaknuti kontrakcije. Inace imam jako bolne menge i doktorica mi je preporucila staviti topli oblog ili se uvaliti u toplu kadu kako bi se kontrakcije smirile. Isto mi je bilo preporuceno tijekom trudnoce. Radjala sam u toploj kadi i bas ublazava kontrakcije. Tako da mi je bas cudno da se ne smije.
    Odredjene ribe se ne preporucuju (tuna, sabljarka, grdobina, morski pas) radi visoke kolicine zive. Ostale ribe su preporucljive, posebice radi vitamina D. Skoljke se ne preporucaju s obzirom na to da vole kanalizaciju, mislim da je svaki komentar suvisan. Da se kikiriki ne bi smio jesti, to je stara skola, doktorica mi je rekla da ako nisam alergicna, neka ga jedem.
    Ananas zna izazvati kontrakcije pa ga je bolje izbjegavati ili se barem ne prezderavati.
    Nepasterizirano mlijeko i sireve ne treba.
    Sto se zacina tice, cimet moze djelovati abortivno, isto tako pazljivo sa bosiljkom, sladicem,lovorovim listom, muskatnim orascicem...

  39. #89
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Baš sam htjela pitati sljedeće. Uzela maloprije teglicu ljutih paprika iz navike. Volim ih uz grah. Može li to štetiti?
    Ok su ljute papricice koliko ja znam. Inace sam drmala chilli u trudnoci i sve je proslo ok...

  40. #90
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Skoljke se ne preporucaju s obzirom na to da vole kanalizaciju, mislim da je svaki komentar suvisan. ..
    da, a obično se prodaju na tržnici one školjke koje rastu na kanalizacijskom ispustu u more. te su najfinije.

    a i ovo sa začinima, ajd molim te, da cimet i bosiljak i lovorov list djeluju abortivno, ono malo što staviš u hranu...da smo tako osjetljivi ne bi nas više kao vrste ni bilo.
    i zašto se ne bi smjeli jesti sirevi? radi listerioze, šta?

  41. #91
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    cvijeto

  42. #92
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Ja jedem sve što jedem i kad nisam trudna, osim onoga što mi smeta..neka hrana mi izaziva žgaravicu zato izbjegavam, neka me strašno napuhuje i izaziva neugodne grčeve i plinovi jelte slijede iza toga

  43. #93
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja izbjegavam suhomesnato zbog listerije, ali sam pročitala na jednoj ozbiljnoj stranici da se sva ta gamad poubija ak se kulen i špekec drže u škrinji 4 dana. Tak sad radim.
    Papam povremeno i paštetice, ali one sterilizirane koje u dućanu nisu u frižideru. Ljetos je jedna žena izgubila bebu zbog listerije pa zato pazim. Ak ju dobije 1 na pun kufer trudnica, niš mi ne znači što se rijetko pojavljuje ak sam ja ta jedna. Sad me jako peče žgaravica od nje, tak da ju izbjegavam.
    Ljuto volim, al u zadnje vrijeme izbjegavam zbog želuca.

    Moje pravilo je zapravo to sa suhomesnatim, klonim se hrane na koju sam alergična (riba, limun, orašasti plodovi i sl.) i ne pretjerujem ni sa čim.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    ja sam jela apsolutno sve što mi se jelo, jedino sam tunjevinu izbjegavala ( jela sam je samo na pizzi i to jednom mjesečno). ali cura koja je bila s menom u sobi dok sam čuvala trudnoću je rodila u 24tt, a kao porod joj je izazvala listerija,,, pa ko će tu biti pametan....

  45. #95
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    U prvoj trudnoći sam jela sve. U drugoj trudnoći jedem sve. Obje trudnoće super.
    I dok sam dojila sam jela sve.
    Mala nema niti jednu alergiju, ne znam je li to povezano.

  46. #96
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ja nisam, i ne bih u trudnoci jela sirovo ili nedovoljno termicki obradjeno meso (tipa tatarski ili slabo pecen steak) zbog toxo i salatu od kupusa zbog listerije (ili bilo kakve salate za koje nisam sigurna da su dobro oprarane, npr. u restoranu)
    Mislim, tih 9 mjeseci se stvarno moze i bez toga, a bebi moze i te kako stetiti

    E da, i nepasterizirane mlijecne proizvode

  47. #97
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Hmmm,znam za salatu od kupusa i listeriju ali mi nije palo na pamet da zapravo cijelo vrijeme tamanim kiselu punjenu papriku s kupusom?!?!? Moja proizvodnja. Idem sad guglat simptome listerije :/ grrrrr

  48. #98
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ak si ju sama radila, vjerojatno si dobro oprala kupus.

  49. #99
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    To se i ja tijesim mada tad jos nisam bila trudna pa nisam puno obracala paznju na to :/ ono,normalno

  50. #100
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Povrće koje nije dobro oprano je opasno ak oko njega hoda živina i ide na wc. Ma, ne bude ti ništa.

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •