Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 319

Tema: Što je "zabranjeno" jesti u trudnoci?

  1. #101
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    da, a obično se prodaju na tržnici one školjke koje rastu na kanalizacijskom ispustu u more. te su najfinije.

    a i ovo sa začinima, ajd molim te, da cimet i bosiljak i lovorov list djeluju abortivno, ono malo što staviš u hranu...da smo tako osjetljivi ne bi nas više kao vrste ni bilo.
    i zašto se ne bi smjeli jesti sirevi? radi listerioze, šta?
    Eto cvijeto (cak se i rimuje) samo tebi za ljubav sam isla rondati po internetu, da ti stavim link koji potvrduje moguce uzrocnike pobacaja:
    http://hr.265health.com/family-healt...l#.VFVZ39SsVoA

    sto se skoljka tice, na trznicama one ne dolaze sa certifikatom da su iz cistog mora, a i sama logika govori da je bolje odgoditi konzumiranje bas tih namirnica za vrijeme trudnoce, jer su upravo ti plodovi mora najcesci krivci za razna trovanja hranom.
    Sirevi (nepasterizirani) mogu uzrokovati listeriozu.
    Istina, ima trudnica koje su sve to konzumirale pa rodile zivu i zdravu djecu, ali, s druge strane, opreza nikad dovoljno xoxo

  2. #102
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam, i ne bih u trudnoci jela sirovo ili nedovoljno termicki obradjeno meso (tipa tatarski ili slabo pecen steak) zbog toxo i salatu od kupusa zbog listerije (ili bilo kakve salate za koje nisam sigurna da su dobro oprarane, npr. u restoranu)
    Mislim, tih 9 mjeseci se stvarno moze i bez toga, a bebi moze i te kako stetiti

    E da, i nepasterizirane mlijecne proizvode
    Jao, sad kad si spomenula tatarski biftek...plakala sam za njim u prosloj trudnoci...

  3. #103
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    A jel postoji siguran nacin za jest kulene,kobase i slaninu ali iz vlastite proizvodnje? Pretpostavljam da sol i dim ne unistavaju bakteriju

  4. #104
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj arlena prvotno napisa Vidi poruku
    A jel postoji siguran nacin za jest kulene,kobase i slaninu ali iz vlastite proizvodnje? Pretpostavljam da sol i dim ne unistavaju bakteriju
    Hm, vidis, to za prsut nisam znala, jela i prezivjela...na kraju ispada da je najbolje ne imati pojma...

  5. #105
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj arlena prvotno napisa Vidi poruku
    A jel postoji siguran nacin za jest kulene,kobase i slaninu ali iz vlastite proizvodnje? Pretpostavljam da sol i dim ne unistavaju bakteriju
    Dim ih ne skuha, ni na sol se ne bih oslonila. Zato ih ja frknem u škrinju na 4 dana pa sam mirna. Ak nađem link gdje sam to pročitala, stavit ću ga.

  6. #106
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Jedem sve osim - domaćih životinjskih proizvoda te termički neobrađenih ili nedovoljno obrađenih životinjskih proizvoda.

    Sirovo povrće koje jedem dobro operem i inače, ne samo u trudnoći.

    Ne pušim uopće nikad, a što se alkohola tiče, ljeti bi znala srknuti radlera ili dec bijelog vina iza ribe. Ne ponosim se tim, ali eto.

  7. #107
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Mislim da od trunčice alkohola neće ništa biti.

  8. #108
    AdrianovaMamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Daruvar
    Postovi
    464

    Početno

    A dal se smije popit caj s malo ruma, uvjek mi je takav bio drazi nego obican..? A ne usudim se, ja sam u trudnoci od onih koji sve po ps.

  9. #109
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Smiješ jednom tjedno popiti čašu piva ili deci vina. Po toj logici bi bilo i malo ruma. Al meni se to čini prečesto.

  10. #110
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj AdrianovaMamica prvotno napisa Vidi poruku
    A dal se smije popit caj s malo ruma, uvjek mi je takav bio drazi nego obican..? A ne usudim se, ja sam u trudnoci od onih koji sve po ps.
    Bolje ne, a ako ti je do ruma, nabavis umjetnu aromu ruma, pa tutnes u caj i mirna Bosna

  11. #111
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj Sadie prvotno napisa Vidi poruku
    Smiješ jednom tjedno popiti čašu piva ili deci vina. Po toj logici bi bilo i malo ruma. Al meni se to čini prečesto.
    http://www.roditelji.hr/trudnoca/426...la-u-trudnoci/

    Svatko radi kako misli da je najbolje, ali, nekada je bolje sprijeciti nego lijeciti. Ako ti imas 0,5 promila alkohola u krvi (sto je, vjerujem casa vina), ima je i tvoje nerodjeno dijete. Ne znam. Imam kcer od 3 godine, ali, ne bih bila sretna da ima tu promilazu alkohola u krvi. Ako je previse za nju, pre previse je za embrio/fetus.

  12. #112
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Od malo alkohola dugoročne štete za plod neće biti. ALI, u trenutku dok majka pije alkohol, dijete neurološki pati. Pa sad na izbor majci želi li to.

  13. #113
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Bila sam nedavno na jednom dječijem rođendanu na kojem je bila još jedna trudnica, ona puši..sad žene su nazdravljale sa nekim slatkim likerom, mislim nešto od borovnice..i nude oni nas i mi kao nećemo jer smo trudne..jedna mama kaže pa hajde popite gutljaj neće ništa biti, ova ionako puši pa može i popiti gutljaj alkohola...štetno može biti i jedno i drugo, ali što mislite dali je štetnije pušiti par cigareta dnevno u trudnoći ili kako je tu netko napisao da se može popiti čaša vina ili pive tjedno?? Ja sam prije prve trudnoće pušila, prestala kad sam saznala da sam trudna, neznam dali bih uspjela da nisam imala te strašne mučnine i ako je netko i pušio u mojoj blizini meni je bilo loše..nakon poroda sam ponovno propušila i kad sam drugi put ostala trudna, nisam imala mučnine, ali sam također u kratko vrijeme prestala pušiti, najprije smanjila, a onda i u potpunosti prestala..

  14. #114
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ja sam bas odvalila u drniskom prsutu, upravo sada

    Kaj se alkohola tice, dokazano je da je najstetniji izmedu 9-14 tt, cak stetniji nego kada zena nije svjesna da je trudna i pije. Iza toga sve ide direktno na plod.

  15. #115
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bas odvalila u drniskom prsutu, upravo sada

    Kaj se alkohola tice, dokazano je da je najstetniji izmedu 9-14 tt, cak stetniji nego kada zena nije svjesna da je trudna i pije. Iza toga sve ide direktno na plod.
    Uuuuuuuuuuuu! Zazubice mi rastu. Posalji meni malo

  16. #116
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni je najgore bilo vidjeti pušačice kako iz TA odlaze zapaliti

    Jednom je bila jedna prije mene na pregledu, ispalo je da je otvorena i rekao joj dr neka ide gore u rodilište. Ona je s curama iz čekaonice prvo išla pušiti, rekla je da si prvo mora zapaliti, a onda može ić roditi

  17. #117
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj anabeg prvotno napisa Vidi poruku
    Bila sam nedavno na jednom dječijem rođendanu na kojem je bila još jedna trudnica, ona puši..sad žene su nazdravljale sa nekim slatkim likerom, mislim nešto od borovnice..i nude oni nas i mi kao nećemo jer smo trudne..jedna mama kaže pa hajde popite gutljaj neće ništa biti, ova ionako puši pa može i popiti gutljaj alkohola...štetno može biti i jedno i drugo, ali što mislite dali je štetnije pušiti par cigareta dnevno u trudnoći ili kako je tu netko napisao da se može popiti čaša vina ili pive tjedno?? Ja sam prije prve trudnoće pušila, prestala kad sam saznala da sam trudna, neznam dali bih uspjela da nisam imala te strašne mučnine i ako je netko i pušio u mojoj blizini meni je bilo loše..nakon poroda sam ponovno propušila i kad sam drugi put ostala trudna, nisam imala mučnine, ali sam također u kratko vrijeme prestala pušiti, najprije smanjila, a onda i u potpunosti prestala..
    Hm, zanimljivo pitanje. Tesko je reci sto je stetnije. Iskreno, radije bih riskirala sa casom vina tjedno u trudnoci, nego par popusenih cigareta dnevno. Kad pijes, djete trujes iskljucivo alkoholom, kad pusis, eh tu je ugljicni monoxid, nikotin, katran, formaldehid, arsen (otrov za mrave), nftalin, fosfor (jedan od sastojaka otrova za stakore),olovo...
    Ovo je moje osobno misljenje, mislim da bi bilo zanimljivo kad bi neki lijecnik odgovorio sto je zaista stetnije...

  18. #118
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Kad povremeno popiješ, to je povremeno. A 3 cigarete dnevno su svaki dan pa se toga nakupi. Strašno mi je vidjeti trudnicu kak puši, ali isto tako kad drugi puše pred njom bez pardona. Znam neke žene koje su najnormalnije pušile u trudnoći i to nikak ne kužim.
    Mene je strah popiti deci vina tjedno, iako bi mi baš pasalo. Do sad sam tek nekoliko puta popila deci vina ili čašu piva.

  19. #119
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Mislim da je pušenje štetno i mislim da je pijenje alkohola u trudnoći nepotrebno. Meni taj dec vina ne pričinjava zadovoljstvo ako znam da moje dijete zbog toga pati u trenutku dok ga pijem.

  20. #120
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je pušenje štetno i mislim da je pijenje alkohola u trudnoći nepotrebno. Meni taj dec vina ne pričinjava zadovoljstvo ako znam da moje dijete zbog toga pati u trenutku dok ga pijem.
    Potpisujem! Osim toga, trudnoca traje jedno kratko vrijeme u odnosu na cijeli zivot tak da mi nije bas jasno kak se neki ne mogu odreci te "casice"

  21. #121
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Bila sam pušač donedavno, i nisam prestala jer pazim i jer sam svjesna štete. Ne, toliko razumna nisam. Prestala sam čisto jer su mi postale odvratne. Ne mogu piti ni kavu. Nekako mi se organizam promijenio da mi odbija loše supstance. Žudim samo za dobrom hranom. I to je to.

  22. #122
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Meni bi tako pasala kava s mlijekom. Al niš od toga, alergična sam na kofein i bebi se ne bi svidjelo. Nadam se da ću biti karakter i da neću pit kavu ni kad prestanem dojiti. Kad ju popijem nekad me zasvrbi, al to ne dolazi u obzir sada.

  23. #123
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Postoji jecmena kava, kava bez kofeina itd...ima zamjena.

  24. #124
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Al nisu fine ko prava kava. Probala sam svakakve bez kofeina (turske, instant, capuccino) i sve je to kompromis.
    U kafiće više ne idem (a i nemam povjerenja da mi nije podvalio običnu samo da ju proda).

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Njemačka
    Postovi
    55

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, zanimljivo pitanje. Tesko je reci sto je stetnije. Iskreno, radije bih riskirala sa casom vina tjedno u trudnoci, nego par popusenih cigareta dnevno. Kad pijes, djete trujes iskljucivo alkoholom, kad pusis, eh tu je ugljicni monoxid, nikotin, katran, formaldehid, arsen (otrov za mrave), nftalin, fosfor (jedan od sastojaka otrova za stakore),olovo...
    Ovo je moje osobno misljenje, mislim da bi bilo zanimljivo kad bi neki lijecnik odgovorio sto je zaista stetnije...
    Mislim da ipak žena na kraju sama odlučuje kako će se odnositi prema sebi i svome nerođenom djetetu... Prije prve trudnoće sam pušila, ne puno ali sam se smatrala pušačem i znala sam popiti pivicu-dve tu i tamo, ništa strašno, ali kad sam saznala da sam trudna sam rekla da se pušenja bome mogu odreći, čisto zbog toga što u sebi nosim malu bebicu koja nema izbora nego upijati sve moje navike, pa sam prestala i nije mi uopće falilo. što se tiče alkohola, imala sam oooogroooomnu želju za pivom cijelu trudnoću i to me izluđivalo ali sam si priuštila jednu pivicu u tri tjedna i nije mi ništa bilo, u kasnijoj trudnoći mi je i ta jedna bila dovoljna da zaspem u sekundi jedna frendica je pušila cijelu trudnoću, ali to su bile možda tri cigarete dnevno jer joj je doktor rekao da nije dobro da naglo prestane s obzirom da je jako puno pušila prije...tako da ne znam, svaki će doktor reći svoje, ali opet žena je ta koja odlučuje.
    i da, počela sam ponovno pušiti godinu dana nakon poroda jer mi je mali imao frakturu lubanje pa sam valjda od živaca i svega puknula ali sad prije druge (nažalost spontani...) i treće sam prestala za stalno, i ne fali mi... i da, u prvoj trudnoći sam bila luuda za drniškim pršutom, svekar mi je poklonio pršut od 5 kg za Božić, toliko sam bila luda za njim

  26. #126

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Njemačka
    Postovi
    55

    Početno

    A moja kuma je recimo u obje trudnoće prestala uopće izlaziti na mjesta gdje se puši, buka ili tako nešto...ona je pak bila grozno paranoična, ja sam sa mužem u sedmom mjesecu trudnoće išla na hokejašku utakmicu (ono, prvi red, niš stresno...) i onda mi je ona držala bukvicu da kako mogu da je to štetno za bebača, da je prevelika buka i to... umirala sam od smijeha i eto, mali mi je sad zdrav i lud za hokejem

  27. #127
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Pušenje

    Pušenjem u trudnoći dvostruko se poveća rizik pobačaja i veća je učestalost preuranjenog poroda. Djeca majki koje su pušile imaju u prosjeku 200 g manju težinu od ostale djece i puno su osjetljivija na raznorazne infekcije. Takoder je kod njih veća učestalost sindroma iznenadne smrti dojenčeta (SIDS).

    Alkohol

    Iako puno ljudi misli da jedna čašica u trudnoći ne šteti bebi u trbuhu, alkoholna pića je bolje izbjegavati jer nema točnih podataka o tome kolika minimalna količina alkohola može dovesti do oštećenja embrija. Poznato je jedino da je redovito uživanje alkohola u velikim količinama štetnije od povremenih malih količina. Ali i manje količine alkohola mogu uzrokovati smetnje u rastu kao i oštećenja u razvitku lubanje, lica, te duševne smetnje.

    C/P sa trudnoca.hr, nesto slicno sam svojevremeno slusala na predavanju Jovancevica tijekom faxa a i bilo je spomena o tome na nedavnim predavanjima samoljecenje u trudnoci.

  28. #128
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Znam da je tema trudnoca, al moram rec da sam citala malo o tome kak pivo pomaze kod prozvodnje mlijeka. Zanimalo me je jer je to ipak alkohol, a toliko zena prica da je dobro. Totana glupost. Nema veze s mlijekom, a samo steti. Al fuckaj ga, ta prica je toliko ukorijenjena kod nas da zene fakat tome vjeruju.

  29. #129
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Sadie prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da je tema trudnoca, al moram rec da sam citala malo o tome kak pivo pomaze kod prozvodnje mlijeka. Zanimalo me je jer je to ipak alkohol, a toliko zena prica da je dobro. Totana glupost. Nema veze s mlijekom, a samo steti. Al fuckaj ga, ta prica je toliko ukorijenjena kod nas da zene fakat tome vjeruju.
    Meni su to bapske price iskreno, ima toliko namirnica koje zbog B vitamina mogu pomoci proizvodnji mlijeka da je zaista bespotrebno okretati se pivi. Pogotovo jer niti proizvodnja pive nije ono sto je nekada bila.

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Njemačka
    Postovi
    55

    Početno

    Citiraj Sadie prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da je tema trudnoca, al moram rec da sam citala malo o tome kak pivo pomaze kod prozvodnje mlijeka. Zanimalo me je jer je to ipak alkohol, a toliko zena prica da je dobro. Totana glupost. Nema veze s mlijekom, a samo steti. Al fuckaj ga, ta prica je toliko ukorijenjena kod nas da zene fakat tome vjeruju.
    Haha, i mene su s time filali kad sam bila trudna, čak mi je jedna postarija učiteljica rekla da je super piti pivu, da ću puno mlijeka imati, bla, bla, a ja na kraju bila bez mlijeka i mali završio na bočici, toliko o tome... Mislim, nema baš istine u tome, ipak je to alkohol...Ako je prehrana uravnotežena i ako se izbjegavaju neke određene namirnice sve će biti u redu... Ja sam cijelu prvu trudnoću izbjegavala tunu i ribu koja ima ima veću količinu žive, ali sam pojela jedan manji komadić tune negdje na kraju drugog tromjesječja i sve pet. Treba se opustiti i hraniti zdravije, paziti na sebe, ali ne u kontekstu da se stvori paranoja oko svega. Ja sam znala pojesti junk food i popiti jednu malu pivicu, ali ništa previše, samo mi je to tako pasalo...

  31. #131
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su to bapske price iskreno, ima toliko namirnica koje zbog B vitamina mogu pomoci proizvodnji mlijeka da je zaista bespotrebno okretati se pivi. Pogotovo jer niti proizvodnja pive nije ono sto je nekada bila.
    Ja sam isto vjerovala da su to bapske price. Istina, ne pijem pivo ali volim cider. Inace jaaako rijetko pijem, ali, kad je kcer imala koja 2 mjeseca, nesto smo slavili pa sam popila casu cidera. Tu noc sam se probudila sa vrucim ogromnim cikama koje su gorile, kao da ce se raspuknuti. Morala sam probuditi kcer da ju podojim i jos sam se izdojila nakon toga. Eh, slcajnost ili je cider utjecao, tesko je reci...
    Ipak za sve one mame koje zele vise mlijeka, preporucila bih tjelovjezbu, stvarno pomae u stvaranju mlijeka i pouzdano ne skodi!

  32. #132
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Kad smo kod toga sto konzumirati ili ne u trudnoci, palo mi je na pamet, smije li trudnica "duvati" balon sa helijem. Potrazila sam po internetu, ali nisam nasla nista. Zato sam odlucila pitati strucnjaka. Otisla sam na internet stranicu www.otrovno.hr, ili tako nesto i postavila pitanje, je li stetno u trudnoci.
    Odgovor je bio da je helij neotrovan plin i nije stetan, ali, da kada ga udises, tad ne udises kisik i tvoje ga dijete ne prima. Drugim rijecima, to je kao da zadrzavas dah. Ako ga stalno zadrzavas, past ces u nesvijest i to nece biti dobro ni za tebe ni a bebu. Ako jednom udahnes, nece biti stete. Ipak, opreza nikad dovoljno i zato je bolje odreci se balona sa helijem za vrijeme trudnoce

  33. #133

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Moram izjaviti kako je meni fascinantno da mi organizam sam traži u većim količinama neke stvari koje baš i ne jedem inače, a koje su zdrave, dok mi one koje bi mi bio gušt konzumirati (dok nisam trudna) - uopće ne pašu, od samog mirisa mi se povraća...

    Npr. prije trudnoće bi mi pasala čaša crnog vina povremeno ili par deci hladnog piva - sad mi sami miris i pomisao na to diže želudac, dok recimo jabuke, špinat, kiselo zelje (čega inače nisam neki ljubitelj) bi sad jela u puno većim količinama nego inače...

  34. #134
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    A je li bezalkoholno pivo pomaže u stvaranju mlijeka?

  35. #135
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj Danonino prvotno napisa Vidi poruku
    A je li bezalkoholno pivo pomaže u stvaranju mlijeka?
    Ono sto najvise pomaze u stvaranju mlijeka je dojenje na zahtijev i spavanje sa bebom u istoj sobi. Ako to radis vise mlijeka od ovog sto imas ce samo biti previse. Preporucam ti da ides na stranicu Dr. Jack Newmana. On je najstrucniji lijecnik u svijetu kad su u pitanju dojenje i laktacija sama i on kaze da premda se mame uvijek boje da nemaju dovoljno mlijeka, problem je najcesce upravo suprotan, da imaju previse.

  36. #136
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Joj Yummy znam ja to, post je bio sarkastičan

  37. #137
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj Danonino prvotno napisa Vidi poruku
    Joj Yummy znam ja to, post je bio sarkastičan
    to je problem kod tipkanja, nemozes odmah skontat jel sala ili ne...

  38. #138
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    A Coca cola i gazirana voda? Ja ovih dana pijem samo gaziranu vodu jer mi ova iz pipe smrdi na klor.

  39. #139
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    A Coca cola i gazirana voda? Ja ovih dana pijem samo gaziranu vodu jer mi ova iz pipe smrdi na klor.
    U obe trudnoće na hektolitre popijene mineralne! Ubijala me žgaravica, a jedino to pomagalo... Nikad nikakvih problema zbog toga... Ne znam, činilo mi se to bolje rješenje nego tablete, iako su mi doktori rekli da slobodno mogu Rupurut uzet.

  40. #140
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Mineralna da ali cola nikako.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Njemačka
    Postovi
    55

    Početno

    Meni se sad jaja jedu, u svim oblicima, kuhana, na oko, kajgana...Onako, u ovih dva tjedna sam ih pojela što nisam u zadnje dvije godine Meni je ginica dala super tablicu sa stvarima koje se trebaju izbjegavati, koje su zdrave i oko kojih bi trebalo biti pažljiv. Npr, sirevi tipa ementaler, gauda, brie su dobri za trudnice, ali npr nepasterizirani mliječni proizvodi ili svježi sir iz otvorene prodaje bi se trebali izbjegavati... Super tablica! Meni je sad alkohol ono blje, nije mi toliko do njega, ali mislim da pivu neću preskočiti ako mi dođe da ju popijem...
    A mineralna neke žene spasi od žgaravice Meni je u prvoj trudnoći origano izazivao takvu žgaravicu da sam plakala od muke, ali kad sam skužila sam ga prestala koristiti i ciao

  42. #142
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Mineralna da ali cola nikako.
    Zasto ne cola? Ja sam imala ogavne mucnine za vrijeme trudnoce. Takve da sam svako malo bila na infuziji. Posto su me vec dobro poznavali ovi s hitne, ohrabrivali su me da se sama "rehidriram". Inace, prasak koji se mijesa s vodom kako bi se nadomjestile soli, seceri, elektroliti zove se diorolite i ogavnog je okusa. Doktor mi je rekao da mogu coca colu umjesto njega jer ima gotovo isti sastav kao diorolyte.

  43. #143
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni je cola pomagala kod mucnina u zelucu. Nisam pila svaki dan, ni cesto,al bas mi je pasala

  44. #144
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Zbog kofeina i ostalih sastojaka?ne pricam o povremenom,vec o stalnoj konzumaciji.Ja sam sinoc kupila bez secera i pijuckam ju citav dan,upravo sam na ctgu i puls joj je 170.Ne znam dal ima veze ili ne,inace joj nije tak.A nisam ni popila vise od pol bocice,a bas me vukla.

  45. #145
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Ajme mene u ovoj trudnoci stalno vuce na cocacolu jos od pocetka kad sam imala mucnine , a i sada cesto

  46. #146
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ma vuce i mene,kad me previse povuce popila bih coctu,svega 5x u citavoj trudnoci,ali zato mineralne sam za 3 zivota ispila.

  47. #147
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Ja sad zadnje vrijeme donat mg trusim

  48. #148
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja sam probala s gaziranom mineralnom, pa s Donatom zbog žgaravice. Ima ona jeftinija voda s mg-om, al je duplo slabija koncentracija. Niš mi ne pomaže, a lijekiće ne smijem.
    Inače, kad pijem puno gazirane budem dehidrirana. Baš mi fali čista voda i strusim uredno po 2l dnevno. U početku trudnoće sam bila užasno žedna i pila po 3,5l (i legla bih žedna, al šećer mi je bio ok).

    Cola može imati isti sastav kao diorolyte, ali uz to ima puno umjetnih sastojaka koji inače nisu zdravi, kamoli sada. Znala sam detaljnije kad sam bila u fitness fazi, al sam zaboravila. Ja ju gledam u dućanu već neko vrijeme i odolijevam, al danas sam posustala i slistila 2 čaše. Sad sam mirna nekoliko mjeseci.

    Mmm, Kokta je fiiiina.
    Posljednje uređivanje od Sadie : 07.11.2014. at 19:57

  49. #149
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Zbog kofeina i ostalih sastojaka?ne pricam o povremenom,vec o stalnoj konzumaciji.Ja sam sinoc kupila bez secera i pijuckam ju citav dan,upravo sam na ctgu i puls joj je 170.Ne znam dal ima veze ili ne,inace joj nije tak.A nisam ni popila vise od pol bocice,a bas me vukla.
    Ta ti je gora od ove visokokaloricne zato sto sadrzi aspartame : http://articles.mercola.com/sites/ar...d-to-food.aspx
    Istina je da cola sadrzi kofein, ali jedna salica kave odvovara cetiri 2,5 dcl case cole, tako da se stvarno moras naljevati da bi stetilo.

  50. #150
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Meni se cola uopce nije pila u trudnoci, ali jedino sto sam mogla piti je bila sanpelegrino mineralna voda. Od kad bojkotiram doticnog krsitelja koda, morat cu naci zamjenu za tu vodu u slijedecoj trudnoci...

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •