Stranica 4 od 7 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 319

Tema: Što je "zabranjeno" jesti u trudnoci?

  1. #151

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Njemačka
    Postovi
    55

    Početno

    Ni mene nije Cola držala, uopće mi se nije pila, ali ju ni inače nisam baš voljela...I sad i u prošloj trudnoći tamanim Cedevitu od limuna, i to samo od limuna Ostalo je samo voda...I ja kao Sadie idem stalno žedna spavati a popijem po 2 litre vode dnevno

  2. #152
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    mislim , cure ... grrr meni se cola uopće nije pila dok niste počele razglabati o njoj a sad evo pijem već 2 dana zaredom a nisam je nikad nešto posebno voljela

  3. #153
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Ta ti je gora od ove visokokaloricne zato sto sadrzi aspartame : http://articles.mercola.com/sites/ar...d-to-food.aspx
    Istina je da cola sadrzi kofein, ali jedna salica kave odvovara cetiri 2,5 dcl case cole, tako da se stvarno moras naljevati da bi stetilo.
    Ne ukoliko imas dijabetes kao ja.Onda si zelju zadovoljim ovako,kihnula bi da popim obicnu.

  4. #154
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Nije baš da se jede jer su čajevi, pa recimo da spada u ovu temu.
    Protiv mučnine je dobar đumbir. Ali! " But there's also some evidence that it may negatively affect fetal sex hormones"
    Osim biljnih čajeva koji mogu izazvati probleme su: "anise, ginger, lime blossom, rose hip, catnip, chamomile, comfrey, ephedra (called ma huang in traditional Chinese medicine and banned in the U.S. since 2004), European mistletoe, hibiscus, horehound, Labrador, lemongrass, licorice root, mugwort, pennyroyal, raspberry leaf, rosemary, sage, sassafras, stinging nettle leaf, vetiver, and yarrow." (http://www.babycenter.com/0_herbal-t...gnancy_3537.bc)

    Onak, šipak i kamilica. Ok, ovi čajevi mogu biti štetni ako se piju u prekomjernim količinama. Baš sam mislila kupiti šipak jer imam virozu, pa me sada strah popit šalicu dnevno.
    Mislim, što neće naći da se ne smije u trudnoći.

  5. #155
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    roobois čajevi su ti odlicni za piti u trudnoci. pa ako negdje imaš kupit

  6. #156

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj Ninunanu prvotno napisa Vidi poruku
    roobois čajevi su ti odlicni za piti u trudnoci. pa ako negdje imaš kupit
    ja sam kupila rooibos čaj (sa okusom jagode), nema teina, finog je okusa, i žena mi ga je preporučila i kod dojenja (mame piju, ne bebe!) radi lakše probave i smanjenja pojave grčeva kod malih beba
    kupila sam ga u čajoteci u Masarykovoj (koliko sam vidila drže ga čajoteke i Kuća čaja ne samo u ZG)
    sad to pijem ujutro umjesto kave jer mi je krenula žgaravica (je li od tog čaja ili ne - uglavnom žgaravica prestala

  7. #157
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Vjerojatno ti je okus kave uzrokovao žgaravicu ak nije bijela iz kafića, već neka s manje mlijeka.

    Čitala sam negdje da je rooibos dobar za trudnice jer je dobar antioksidans (i nema kofeina). Jedino što se moram zaletiti do Zagreba, kod mene u blizini jedini čaj je u dućanu. Škicnut ću Muller, oni znaju imati stvari kojih nema u dućanima.

    Zabrinjavaju li vas mirisi?
    Imala sam ulje za prostoriju što se natoči u posudicu i stave se štapići da soba miriši. Pisalo je da nije za trudnice. Upalim mirišljavu svijeću, ali sve ove automatske špricalice i sprejeve ne koristim. A sad me ionako svi mirisi guše.

  8. #158
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Citiraj Sadie prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerojatno ti je okus kave uzrokovao žgaravicu ak nije bijela iz kafića, već neka s manje mlijeka.

    Čitala sam negdje da je rooibos dobar za trudnice jer je dobar antioksidans (i nema kofeina). Jedino što se moram zaletiti do Zagreba, kod mene u blizini jedini čaj je u dućanu. Škicnut ću Muller, oni znaju imati stvari kojih nema u dućanima.
    najbolje ti je ako imaju neku čajanu u Zg gdje možeš kupiti na gramažu, što sigurno imaju, to ti je nasigurnije

  9. #159
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    nadovezujem se na temu da ne otvaram posebnu, jer se radi o hrani.
    koliko je opasno, ako je pečeno meso (piletina) bila roza blizu kosti, znači ipak nedovoljno pečena?
    je li netko od vas imao problema zbog toga?
    jela sam nabrzinu i u polumraku i nisam skužila odmah, nego tek kasnije da je meso bilo takvo. radilo se o debljem komadu piletine i unutrašnjost se izgleda nije dobro stigla ispeći.
    imala sam već campylobacter prije prve trudnoće od nedovoljno pečenih hamburgera u onim pokretnim inbisima i znam kako je gadno, a sad me baš frka za bebu (20. tj. trudnoće).
    nadam se da me samo hvata paranoja.
    osjećam se ok i nemam nikakve tegobe (nadam se da će tako i ostati).

  10. #160
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Pa najverojatnije nece biti nista
    A ako je meso jos bilo smrznto prije pecenja, tim bolje
    Posljednje uređivanje od Ginger : 17.11.2014. at 21:00

  11. #161
    ivekica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Mislim da se ne trebaš brinut. Nisi jela sirovi steak. A i piletina je i inače ok meso, jer nije crveno i malo pečeno uništit će neke bakterije.

  12. #162
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    hvala vam
    je, bilo je zamrznuto prije.

  13. #163
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne mogu naći sličniju temu pa moram pitat ovdje: jesu li parfemi opasni (prolaze kroz kožu ta ulja i alkohol)? Danas sam testirala parfem (na ruci) koji sam išla uzet za poklon mami.

  14. #164
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Nisu. Nisu dobre kreme s glikolnim i kojekakvim kiselinama, retinolom, mazalice za samotamnjenje i sl. Parfem ima kemikalija, ali se našprica na jako maloj površini kože (u odnosu na cijelo tijelo), tak da je sve ok. Štetio bi kad bi ga stalno inhalirala.
    Ja se tek sada mogu špricati. Do prošli tjedan bih se ugušila od parfema i svi su mi imali teški smrad. Našpricam ga na maramu/šal i eventualno malkice na vrat. Al to je jednom tjedno kad izađem iz kuće.

  15. #165
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Sta mislite o cedeviti? Ja ju bas volim popit, osvjezi i digne energiju.. trudim se ne pretjerat jer sam cula da nije toliko ovako "stetna" kolko je zbog secera...

  16. #166
    AdrianovaMamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Daruvar
    Postovi
    464

    Početno

    Ja ju pijem inace, u zadnje vrijeme nesto rjede jer mi bas i nije da me trazi, al ja u nju uvijek dodam jos secer jer mi je gorka sama po sebi.

    Inace ja zudim za cajem od komoraca, a neznam dal se smije il nesmije, negdje nalazim da se ne smije, a drugdje da se smije..

  17. #167
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku
    Sta mislite o cedeviti? Ja ju bas volim popit, osvjezi i digne energiju.. trudim se ne pretjerat jer sam cula da nije toliko ovako "stetna" kolko je zbog secera...
    Nikako ju ne preporucaju nefrolozi djeci a mislim da nije ok ni za odrasle.
    Med sestra mi je rodica...
    sa rebra na nefrologiji mi je rekla da djetetu ne dajem cedevitu.da ubrzava rad bubrega i ne profiltrira se urin kako triba.

  18. #168
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Da li je netko jeo goji bobice u trudnoći, mislim na dnevnoj bazi a ne povremeno? Čitam da se ne preporuča zbog betaina koji može djelovati abortivno, a s druge strane nailazim na lijek betain za koji je dokazano da nije utjecao na trudnoću žena koje su ga morale uzimati u trudnoći. Malo bzvz. Imate iskustva?

  19. #169
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Muma, ja ne bih
    na tvom mjestu bih nadomjestila nečim drugim

    a što se cedevite tiče, umjesto nje cijedite limune, naranče... dodajte malo meda ako želite zasladiti

  20. #170
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Odustala. Malo mi jest žao, ali neću se zezati. Ima i drugih vrijednih izvora vitamina, minerala etc.

  21. #171
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Jao Muma pa sad tek vidim da si trudna! Čestitam!

  22. #172

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Curke, imam jedno pitanje koje me muci vec neko vrijeme, ali nikako da pitam.
    Brinu me suhomesnati proizvodi u trudnoci. Nisam neki veliki ljubitelj salama, ali znam pojesti na poslu sendvic s prsutom ili zimskom na primjer. I negdje citam da je to skroz zabranjeno, negdje da je u redu, negdje da se moze povremeno i sad mi nije jasno sto je od svega istina. Razmisljala sam da pitam ginekologicu, ali pregled mi je tek 20.3.
    Sto je vama receno? Jedete li tu i tamo koji komad neke salame?

  23. #173
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Svaki dan. I hrenovke. Pastetu recimo nisam jos ni jednom...

  24. #174
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Meni je vrlo lako zakljuciti sto se ne smije jesti u trudnoci: sve sto mi se najvise jede. :D
    Sirovo meso (tartar biftek, biftek opcenito ako je krvav, kako ja volim)
    Sushi
    Pljesnivi sirevi
    Sushi (faliiii)
    Svjeza kupus-salata
    .
    .
    .
    No, s druge strane, ubi me zgaravica sto god da uzmem u usta, tako da mi se cini da uskoro necu moci nista jesti osim ako ne provedem ostatak trudnoce u uspravnom polozaju.
    Posljednje uređivanje od ValaMala : 03.03.2015. at 11:15

  25. #175
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Smijes jesti salame koje su kuhane (recimo, sunka). Ne smijes ono sto je samo dimljeno (prsut, spek, kulen, cajna).
    Ja sam znala jesti spek i kulen (dok me nije pekla zgaraviva) tako da sam stavila u zamrzivac na 4 dana. To ubije sve bakterije. Procitala sam na nekoj australskoj stranici koja se bavi javnim zdravstvom.
    Losos ne smijes dimljeni, ali ga smijes jesti ak je skuhan u umaku.
    Pastetu smijes, ali onu koja u ducanu nije u frizideru jer je sterilizirana (ova u frizideru nije).
    Voce i povrce moras jako dobro prati.
    Trend je ovakav - Ameri su jako strogi, svega zivoga se boje (npr. nikakve rezane salame, ni one kuhane, nista iz gastroa u ducanu jer tko zna koliko je bakterija palo na pecenoh piceka i sl. ), drugi su malo blazi. Zavisi od koga je neka nasa web stranica prepisala clanak.
    Ima trudnica koje mogu jesti hranu s poda i nis im nece biti, al ne mislim igrat rulet s trudnocom, pa sam se ja pridrzavala ovoga.
    vala, zasto se ne smije jesti sirovo zelje?

  26. #176
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    kupus svjezi zbog listerije... to sam citala... ja sam ga jela jednom..

  27. #177
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Sadie, kupus je nemoguce kvalitetno oprati, za razliku od ostalih salata i time postoji veca opasnost od listerije.

  28. #178
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Pretjerujem sa šećerom. Grize me savjest i zbog litre Schweppesa od naranče koji sam nekidan strusila. Nemam nikakve kontrole nad sobom.

  29. #179

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    zutaminuta, skroz znam kako se osjecas. I ja mislim da bih trebala smanjiti secer, a jednostavno kao sto kazes ne mogu. Pojela danas dvije kugle sladoleda, sad popila casu soka od limete i jos si stavila cetiri zlice sladoleda u salicu. Da ne spominjem kolace i ostalo slatko A na sokove sam posebno slaba.

  30. #180
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Zašto? Ako nemate problema s dijabetesom i kilama... ili su to stvarno ogromne količine.

  31. #181
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kila sladoleda danas, i da, oko 18 kg sam dobila.

  32. #182
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    A onda morat ćeš smanjiti.

  33. #183

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Ja sam na +6 u 31.tjednu, tako da nemam problema s kilazom, a niti s dijabetesom. Samo sto me nekako brine bih li trebala odreci se tog slatkog jer nije zdravo.

  34. #184
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Uzivaj. Nije da se davis u slatkom. Ak nemas zdravstvenih problema uzivaj u svemu umjereno.

  35. #185
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Citiraj Sanja_S prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam na +6 u 31.tjednu, tako da nemam problema s kilazom, a niti s dijabetesom. Samo sto me nekako brine bih li trebala odreci se tog slatkog jer nije zdravo.
    Samo ako na račun tog slatkog ne jedeš dovoljno normalne i zdrave hrane.

  36. #186
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    ja ovu trudnocu uopce nema napadaje slatkog...tu i tamo koji slatkac ili koju cokoladicu...

    ali imam napadaje voca (sto inace rijetko konzumiram)...svaki dan mi se jede nesto drugo...i luda sam za fantom...trudim se popiti max 2-3manje casice dnevno ponekad ni jednu...ali me i dalje pere savjest...znam imati 2l po tjedan i pol pa se tjesim da nije tako strasno...

    danas si muz nakon dugo vremena otvorio pivo...meni je tolikoooo to mirisalo dosla mi tolika zelja (jos uvjek me drzi) ali rekla sam "ne nema sanse"...

  37. #187
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja sam imala napadaje ... hrane. Bilo kakve, samo da je jestivo. I pivo mi je "mirišalo".

  38. #188
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Meni cigarete mirisu ko nikad u zivotu... znam sanjat da pusim i u snu se grdit... sad je 10mj kak sam prestala i nije da imam zelju zapalit, cak dapace ta pomisao mi se gadi, ali kad netko pored mene zapali dodje mi da duboko udisem

  39. #189
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    mene zove slatko u ovoj trudnoći ipak. i to sad pred kraj

    a i piva
    povremeno uzmemo pizzu i tada ukradem od mm-a 3 gutljaja s takvim guštom da me skoro savjest peče

  40. #190
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Citiraj alkemicar prvotno napisa Vidi poruku
    mene zove slatko u ovoj trudnoći ipak. i to sad pred kraj

    a i piva
    povremeno uzmemo pizzu i tada ukradem od mm-a 3 gutljaja s takvim guštom da me skoro savjest peče
    I mene slatko zadnjih mjesec dana satrlo!! A tek sladoled! Ajme!!

    Za prvi maj sam tak slatko stukla zuju grejp da je bilo i tragicno i smijesno! Tjesim se da kao nema puno alkohola unutra grrr

  41. #191
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Citiraj alkemicar prvotno napisa Vidi poruku
    mene zove slatko u ovoj trudnoći ipak. i to sad pred kraj

    a i piva
    povremeno uzmemo pizzu i tada ukradem od mm-a 3 gutljaja s takvim guštom da me skoro savjest peče
    jaoooo razumijem te...mi s vremenom na vrijeme znamo pizzu uzeti...
    dok nisam bila trudna uz nju je uvjek bila i casa pive koju sam s takvim velikim gustom popila nakon pizze a sada ni guca...

    kazu piva "dobra" za mlijeko...pa ju mozda za 5mj.opet probam...

  42. #192
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kraševe napolitanke, one obične, su mi užasno sjele. Jučer žgaravica i bolni zubi, sada opet bolni zubi i čekam na žgaravicu. To više ne kupujem.

  43. #193

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    116

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    kazu piva "dobra" za mlijeko...pa ju mozda za 5mj.opet probam...
    Koliko sam ja čula, jedna je žena (to je bilo u americi), otišla s prijateljicama na piće, i kada se vratila i nahranila bebu (izdajala se), dijete joj je bilo pijano. Neka me moderatorice isprave ako ovo ne može biti istina.

  44. #194

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Zapravo je puno veci problem to sto bebe nemaju enzim koji moze preraditi alkohol pa je za njih alkohol cisti otrov. Ako pijete u trudnoci ili dojite. Ja se iskreno nebih igrala sa time.

  45. #195
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Na jednoj američkoj stranici pročitala sam odgovor na pitanje je li pivo dobro za mlijeko. Piše da nema dokaza da alkohol pozivitno utječe na proizvodnju mlijeka. Drugim riječima - to je alkohol.
    Za mlijeko je dobro piti puno tekućine, a ovo o pijenju piva (i mlijeka) je totalni mit iz starih vremena. Ja sam se nalijevala vodom i čajem (bolničkim, jedinim koji mi je fin), stvarno sam bila žedna. I funkcioniralo je.

  46. #196
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kakav je to bolnički čaj?

  47. #197
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ne znam. Stave različite filtere. Nemrem smislit čajeve, al bolnički mi je ko ledeni po okusu, samo što je topal. U Petrovoj na odjelu carica (porod carskim) stalno smo dobivali taj čaj.

  48. #198
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    A ananas? U prvoj trudnoci su mi govorili da ga ne jedem jer on otvara.
    I pred kraj trudnoce izbaciti citruse ,agrume...narance i limune.zbog dojenja.

  49. #199
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Ma joj cure shvatile ste me preozbiljno...
    ja to vise ovak rekla...


    Dojila sam dvije cure stariju do 2.5god mladu do 4god.i stvarno mogu nabrojati na prste jedne ruke koliko sam alkohola popila tj.pod alkohol se racuna samo piva jer nista drugo mi nije fino...

  50. #200

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    U merkuru koriste caj od sipka i kamilice. Nabavljaju na kante pravi caj ! Bas pravi sipak i cvijetove

Stranica 4 od 7 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •