Stranica 6 od 7 PrviPrvi ... 4567 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 319

Tema: Što je "zabranjeno" jesti u trudnoci?

  1. #251
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Bio je članak kak je jedna trudnica izgubila bebu zbog listerije. Zato sam ja jela samo kuhane šunke, a čajnu i sl. sam držala u zamrzivaču 5 dana i onda jela (pričitala sam na jednoj ozbiljnoj stranici da to ubija listeriju).

  2. #252
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    nastranu listerija, čajna i ostala procesuirana hrana sa aditivima i pojačivačima okusa nisu baš dobar izbor u trudnoći..ma nisu ni inače ali pogotovo u trudnoći....

    vidite kako nelogično,brinuti se radi koje šalice nekog čaja,domaćeg soka isl a pritom zaboravljati da se puno opasnije tvari kriju u nekim kao "dopuštenim namirnicama"....

  3. #253
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Ja ovih dana svaki dan pola kg jagoda pojedem.ali su od svekrve i nije ih spricala.rekla je da nece trovat ni sebe ni druge.

  4. #254
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ako se ne varam, kod bazge je problem u nekuhanim bobicama, ne u soku od cvijeta.

  5. #255
    artisan avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    371

    Početno

    Ja pijem bazgu cijelu trudnocu, bas mi pase... ali casu do dvije na dan. Imam domacu, sama radila...mislim da umjerenost u svemu ne moze skoditi

  6. #256
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Plačem nad svim onim čokoladama. Na kraju sam uzela dijetalnu, zaslađenu stevozoidom. I napolitanke isto.
    Svuda piše na dijabetičkim dijetama da se povrća može jesti neograničeno. Ajde, bar nešto.

  7. #257
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Sakrio mi ih je.

  8. #258
    artisan avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    371

    Početno

    Imas gd pa nesmijes slatko? Ja sam u prosloj t imala gd i jednom tjedno sam se pocastila kuglicom sladoleda za dijabeticare u slasticarnici. Obozavam sladoled tak da mi je i ovaj bio ok. A znala sam si radit i frapee sa vocem i jogurtom ili mlijekom, bez secera naravno. Nije to to, ali ipak je nesto...

  9. #259
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Doktorica mi je rekla da imam GD. (Natašte OGTT 5.7, a treba biti ispod 5.1, druge dvije vrijednosti su unutar granica.)

    Mogu li jesti voće ili je fruktoza jednako loša kao i rafinirani šećer?

  10. #260
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Drzi se svega sa niskim GI. Znaci da mozes voce ( jagode, tresnje, bobicasto, jabuke...). Tamnu cokoladu takoder.
    Pogledaj u pretraznik " hrana sa niskim GI" pa ces dobiti ideje.
    U slucaju kad pojedes vecu kolicinu ugljikohidrata napravi par krugova setnje po kvartu.
    Inace, te vrijednosti ogtt-a su prenapuhane, a ove preporuke koje sam napisala su dobre za svaku trudincu bez obzira na vrijednosti secera.

  11. #261
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Voce nije fruktoza. Vpce u sebi ima fruktozu, ali se ona dobije u paketu sa mnogim drugim stvarima izmedu ostalog i vlaknima, i tada se drugacije metabolizira.
    Izbjegavaj sve rafinirane stari jer je pitanje cega unutra ima, rafinirani secer ( odnosno saharoza) je mala beba prema glukoznofruktoznom sirupu kojeg indistrija dodaje u sve i svasta.

  12. #262
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    i nije zgoreg za napomenut da to gore stoji ako se to voće jede,a nikako cijede sokovi pa se unese ogromne količine fruktoze a bez vlakana...

  13. #263
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Hvala sirius & skulirana.

    Voće jedem cijelo ili ako ga miksam opet cijelo. Bilo bi šteta išta baciti.

  14. #264
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam u trudnoci jela sve - i sirovu tunu (sushi, mmmm), polusirovi biftek, brrrrdo tune iz konzerve, skampe, nepasterizirane sireve (gorgonzolu npr), prsute salame i sl. Sve samo iz kontrolirane (tj industrijske) proizvodnje, gdje znas da je veterinarska kontrola na nivou, nikako "kumica s placa" djir.
    Naravno, uvijek ima ona 0,0000001% sanse za npr. listeriju u industrijskom siru - ali tu sam vec u sansama slicnim onima da me grom udari dok hodam vani i pocne oluja.

    Ispada sam bila neka nemarna trudnica, kad se hranom nisam ni najmanje zamarala (osim cinjenicom da sam se deeebljala )
    Posljednje uređivanje od sillyme : 24.05.2015. at 05:13

  15. #265
    artisan avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    371

    Početno

    Nije bas da smijes voca koliko hoces. Ono takoder ima secer, pogledaj dijetu 1800 kcal sa vuka vrhovca pa ce ti biti jasnije o koj8m se dozvoljenim kolicinama radi

  16. #266
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ima li na internetu ili moram kod njih po papir?
    Meni je problem računati kalorije jer ne znam od oka odrediti grame namirnicama.

  17. #267

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Imas na zdrava krava odlican kalkulator i velici a namirnice se racuna u spilu karata haha

  18. #268
    artisan avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    371

    Početno

    Imas na intrnetu. Ja sam na pocetku vagala, poslje vise nisam kad sam vidjela koliko mi treba. Koliko se sjecam jagoda se smije najvise pojesti, lubenice takoder.

  19. #269
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Dobila sam na VV danas taj letak. Meni je to dijeta za anoreksičare. Jagoda tek nekih 5-6 komada, a ja kada jedem jagode pojedem ih dva pakiranja, znači kila.

  20. #270
    artisan avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    371

    Početno

    A to je nazalost tako...
    ja sam se toga bas drzala, i rodila zdravo dijete od 3.5 kg na termin.
    ako te tjesi mozes pojest povrca puno, mene je to spasavalo, inace bi bila gladna. Smanji ugljikohidrate, pojedi radije vise mesa. A ako malo odstupas nista se nece dogoditi.

  21. #271
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Jel se smije jesti ajvar u trudnoći?

  22. #272
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Sara,ne vidim zakaj se nebi smjelo. Ja sam na početku,ali davim se u ajvaru..sad sam si uzela pauzu par dana hahahaha

  23. #273
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Sara,ne vidim zakaj se nebi smjelo. Ja sam na početku,ali davim se u ajvaru..sad sam si uzela pauzu par dana hahahaha
    Ti si žEna za moj grunt, he he he...

    U trudnoći - jela sam bez nekih ograničenja na vrstu namirnica (uz uvjet da je zdravo i da nije toga previše, da se izbjegne debljanje i da ne smeta probavi).

    Eh, sad - čime se rukovoditi: ako nekom nešto smeta, naravno da će to izbjegavati. Ajvar (koji ja radim) nema kožica jer gulim paprike, ali ipak ni u trudnoći ni izvan trudnoće ne pretjerujem, zbog želuca, jer dobijem žgaravicu od kombinacije paprike i češnjaka. Ali kao i sve - to je individualno.

    Uživajte dok možete! Ono što mi je pasalo u trudnoći bile su trešnje i sva sreća da sam ih mogla uredno jesti, jer ih kasnije u vrijeme dojenja nisam smjela ni pogledati s metar udaljenosti... Isto je vrijedilo i za većinu voća (em kiselo, em ima kožicu) i mliječne proizvode. Moj stariji je imao dojenačke grčeve, pa mi je puno teže pala prehrana nakon poroda nego u trudnoći.

  24. #274
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Baš to Peterlin,sve je to individualno i treba se voditi po osobnim potrebama i ne pretjerivati u ničemu.
    Ja sam do sad jela i svekrvinu salatu,jer je bila cijelo vrijeme pokrivena i bez vanjskih utjecaja,plus dobro pranje. Sad te više nema a ovu ostalu još nisam jela.
    Skeptična sam jedino prema ovom mladom zelju,kojeg inače obožavam..a mislim si to kupovno garant špricaju i sumnjam da ina bakteriju...al ipak se nekak ne usudim,jer nemrem ga baš oprati. Drugo sve uglavnom jedem.

  25. #275
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Ma ja isto sve jedem, ne pretjerujem u ničemu i jedem raznoliko. Jedino nisam baš svježi sir, onaj domaći friški pravljeni zbog listerije, a jesam ove iz dućana tipa abc namaz i sl.
    Žužy trudnice , dođi nam tamo na trudnice, sad je i službeno sve nakon uzv-a.

    Št se tiče prehrane nakon poroda, za vrijeme dojenja što bi točno trebalo izbjegavati?

  26. #276
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ma joj sara,stignem...da več sad počnem sa strahovima,zebnjama i brigama,nebi do riječi stigle ni jedna od mene

  27. #277
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sara, nakon poroda tj. za vrijeme dojenja moze se, a i treba, jesti sve.

  28. #278
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    a jel nije istina da (bar u pocetku dok ne vidimo reakcije) treba izbjegavat mahunarke, zacinjeno, ljuto...?

  29. #279
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    da


    ja sam svakako izbjegavala začinjeno i ljuto
    al mahunarke inače obožavam
    iako se može zapravo skoro sve jesti ali izbalansirano i raznoliko,
    ipak mahunarke, kupus i ono što nadima treba reducirati ili u vrlo maloj količini ponekad konzumirati

    npr, ja obožavam mahune i rodila sam usred ljeta kad ih ima kupit na svakom koraku i svekiji ih imaju u vrtu, ali treba s tim pažljivo
    posebno ako beba ima kolike, to joj dodatno oteža ipak
    Posljednje uređivanje od alkemicar : 30.05.2015. at 11:44

  30. #280
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Sojino je ok ako ne pretjeruješ.

  31. #281
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Glupača, odgovaram na post s prve stranice.

  32. #282
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Glupača, odgovaram na post s prve stranice.
    To je ta trudnicka pamet svi ju "imamo"

  33. #283
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku
    a jel nije istina da (bar u pocetku dok ne vidimo reakcije) treba izbjegavat mahunarke, zacinjeno, ljuto...?
    Nije istina. Jedi sve kao sto si jela i prije.

    Sve da se na glavu postavim, nije mi vise jasno odakle dolaze ove silne nebuloze o specijalnim prehranama trudnica, a pogotovo dojilja. I onda se recimo dojilje cude kad im je lose, a jedu kuhani krumpir, bijelo pilece meso prokuhano u malo destilirane vode i krisku jabuke tjedno. :/

  34. #284
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ja sam svaki put jela sve, a dojila sam tri puta uspjesno (tj.dojim)
    Prvih mjesec-dva nisam jela grah i kupus, jer meni nije odgovaralo, al kad me prestalo tak jako napuhavati, jela sam

    U trudnoci sam pazila da je sve dobro oprano (recimo nisam jela svjezi kupus, ni zelenu salatu u restoranu) i da je dobro termicki obradjeno
    Ljuto i zacinjeno i inace volim, a u trudnocama mi je bas odgovaralo

  35. #285
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Da, i u trudnocama recimo nisam jela bas tone tune ili jetrica

  36. #286
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    ja se neki dan na jednoj finoj poslovnoj večeri najela toliko toga što ne bi smjela - marinirane jakobove kapice, carpaccio od brancina, dagnje, pršut...sve mi je bilo krivo, ali nisam mogla odoljeti. prošlo je sad već 4 dana. nije mi ništa. to znači da je sve ok, jel tako?? ako nešto je, budu odmah simpotmi, kao kod trovanja ili? baš si sad razbijam glavu jer se nisam suzdržala

  37. #287
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    ja se neki dan na jednoj finoj poslovnoj večeri najela toliko toga što ne bi smjela - marinirane jakobove kapice, carpaccio od brancina, dagnje, pršut...sve mi je bilo krivo, ali nisam mogla odoljeti. prošlo je sad već 4 dana. nije mi ništa. to znači da je sve ok, jel tako?? ako nešto je, budu odmah simpotmi, kao kod trovanja ili? baš si sad razbijam glavu jer se nisam suzdržala
    Ma ne brini. Ja sam isto pojela svasta, od krasnog polupecenog socnog bifteka, raznih carpaccia od ribe i mesa, pa prsut od tune, sushi, dimljenog lososa, nepasteriziranih sireva - nikad mi nista nije bilo nit me savjest pekla. Ako nisi jela nesto iz "domace radinosti" vec iz restorana i proslo je par dana sigurno ti nista nije....

    e, i usoljene srdelice s prsutom i paskim sirom, mmmmm i dagnje na buzaru, na festi
    Posljednje uređivanje od sillyme : 31.05.2015. at 12:09

  38. #288
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    ja sam isto jela sve, al sam točno kužila da je malom smetalo kad bih češće uzela npr mahune

    a nisam 100% sigurna jel nakon rajčica ili limunade, maleni bi dobio osip po guzi
    i to sam baš pratila i stvarno je bilo nakon točno te neke hrane

    ja sam isto za to da se svega može jesti i poželjno je jesti da to bude raznoliko i ujednačeno
    al opet ne mislim da je dobro da se 2 dana zaredom najedem mahuna ili rajčica za koje skužim da zasmetaju i djetetu
    s tim da napominjem da je to sve bilo dok je dijete bilo baš malo

  39. #289
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Smijem li kim, začin?

  40. #290
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Kim se kao ne smije..
    Al nikad nisam saznala o kojoj količini se tu radi..
    Da li se ne smije niti npr pecivo sa kimom...ako netko zna, neka javi

  41. #291
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ma super. Što ću sad s kruhom u koji sam stavila cijelu žličicu kima. On neće jest, a ja ga ne mogu baciti.

  42. #292
    Tiia avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    210

    Početno

    Ajme prvi glas, uopce nisam razmisljala o kimu,u prvoj t sam ga jela tu i tamo kad sam radila peciva

  43. #293
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    A odakle je sad ta informacija da se ne smije jesti kim?

    Naravno da ga mozes jesti, pa sve da i sama pojedes tu cijelu zlicicu. Dobro ces prdit' i sve ce biti ok.

  44. #294
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    A med? Negdje sam jednom čitala nešto o botulizmu, ali se ne mogu sjetiti je li išlo za trudnice ili za prehranu beba.

  45. #295
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Za bebe. Trudnice i dojilje smiju med.

  46. #296
    vitamin avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    8

    Početno

    Upravo sam i ja htjela provjeravati za med..znači ok je..time si malo zasladim čaj.. Ovo mi je treća tr. i u prve dvije sam jela sve , ništa mi nije smetalo..sad umirem jer mi bljutava kavica, a toliko mi je odgovarao taj miris ujutro.. , pokušala sam čajem zamjeniti, no i on mi ne ide..znam da trebam jesti, no što da stavim ujutro u usta.? kad krenem na posao u autu imam slane krekere i to jedan pojedem i ne ide više..

  47. #297
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    od jedne snicle morskog pesa bebi nece biti nista, jel tako?

  48. #298
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Samo da je pecena
    Jao, sto se meni jede biftek

  49. #299
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    peceno sve, naravno

  50. #300
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Ja sam u trudnoci zudila za jetricom... Iako mi rekli da nije bas za trudnice,svaka 2-3 tj sam si priustila

    Mislim da je ok ta hrana,al ne treba pretjerivati

Stranica 6 od 7 PrviPrvi ... 4567 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •