Stranica 5 od 7 PrviPrvi ... 34567 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 319

Tema: Što je "zabranjeno" jesti u trudnoci?

  1. #201

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Ja navalila na salate i kako nisam znala smijem li zbog gestacijskog dijabetesa koristiti aceto balsamico ja glupaca koristila alkoholni ocat. Tek sad mi je sinulo ono alkoholni!!!!
    Ljuta sam na sebe!!!Koliko sam mogla nastetiti bebi??

  2. #202
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Nisi nastetila bebi
    Da smo tako osjetljiva vrsta, ne bi opstali do sada
    Probaj salatu s limunom, meni je tako najfinija

  3. #203

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Haha ! Oprosti moram se nasmijati ) slatko mi je kako si poludila i pomijesala se. Ja sam u trudnoci bila jedan period bas groooozna.onda sam upoznala svojeg decka i sve je otislo na bolje prestala sam raditi nepodopstine ali sam se i pocela obrazovati i raspitivati i kad sam neke stvari naucila bude mi stvarno drago da se nije nista lose dogodilo. Tako da od malo alkoholnog octa u salati nece biti apsolutno nista. A mislim da mozes iz gestacijski aceto ja ga ooobozavam ali cesto znam i limun umjesto aceta.

    P.s. nick i tvoj post sui urnebes :D

  4. #204
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Opet udaram po Shcweppesu. U ustima mi je ostao grozan slatki okus koji ne mogu isprati. Uh.

  5. #205

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Citiraj cleaning-lady prvotno napisa Vidi poruku
    Haha ! Oprosti moram se nasmijati ) slatko mi je kako si poludila i pomijesala se. Ja sam u trudnoci bila jedan period bas groooozna.onda sam upoznala svojeg decka i sve je otislo na bolje prestala sam raditi nepodopstine ali sam se i pocela obrazovati i raspitivati i kad sam neke stvari naucila bude mi stvarno drago da se nije nista lose dogodilo. Tako da od malo alkoholnog octa u salati nece biti apsolutno nista. A mislim da mozes iz gestacijski aceto ja ga ooobozavam ali cesto znam i limun umjesto aceta.

    P.s. nick i tvoj post sui urnebes :D
    Imam ja svojih trenutaka

  6. #206

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Opet udaram po Shcweppesu. U ustima mi je ostao grozan slatki okus koji ne mogu isprati. Uh.
    Joj, sto bi ja dala za nesto slatko....
    Ubija me ova dijeta...

  7. #207
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Issse pa i ja jela alk.ocat
    Posljednje uređivanje od ivana.sky : 18.05.2015. at 23:09

  8. #208

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    ivana.sky sad si me malo utjesila

  9. #209
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    uuopce nisam o tom razmisljala jer uvijek koristimo jabucni al je mm cistio kuhalo za vodu i kupio alkoholni... a jos mi tak fino godi kisela zelena salata u zadnje vrijeme i bas ju cesto jedem

  10. #210

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Ja inace jedem sa acetom balsamicom i kak nisam znala jel mogu , ja cu kao s "obicnim" octom. Joj, lude glave...
    Posljednje uređivanje od izluđena : 19.05.2015. at 08:58

  11. #211

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Izluđena kako izgleda ta dijeta ? Sto jedes moras brojat jedinice ?

  12. #212
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,141

    Početno

    Citiraj izluđena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja navalila na salate i kako nisam znala smijem li zbog gestacijskog dijabetesa koristiti aceto balsamico ja glupaca koristila alkoholni ocat. Tek sad mi je sinulo ono alkoholni!!!!
    Ljuta sam na sebe!!!Koliko sam mogla nastetiti bebi??
    Malo sam padobranac na temi i nisam dobro shvatila što te točno muči kod alkoholnog octa. Zapravo nisam pogledala temu otpočetka, nego zadnje tri strane i ne vidim o čemu je riječ tu. Nisam ni kemičar, ni nutricionist, al još razumijem nešto kemije

    Alkoholni ocat je kiselina isto kao i aceto balsamico gdje se isto alkohol fermentacijom pretvara u kiselinu, kao i u slučaju jabučnog octa. Odnosno, ako je samo riječ alkohol problem, tu ne vidim problem, alkoholni ocat se radi od žitarica, ako se ne varam, balsamico od grožđa, a jabučni od jabuka. Ako je problem jer se radi nečeg drugog, nisam baš duboko istraživala što bi tu bilo tako specifično. Svima je zajedničko da se prvo napravi alkohol pa onda kiselina, a u alkoholnom octu je osnova octena kiselina i voda.

    Ispričavam se ako je već negdje navedeno, ali recimo korijen celera, peršina i pasternaka imaju neka eterična ulja koja pospješuju krvarenja i mogu uzrokovati pobačaj ako se jede u većim količinama.

  13. #213
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,141

    Početno

    Da sam trudna možda bih prije proučila treba li mi ocat biti pasteriziran ili je to nebitno...

  14. #214
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku

    Ispričavam se ako je već negdje navedeno, ali recimo korijen celera, peršina i pasternaka imaju neka eterična ulja koja pospješuju krvarenja i mogu uzrokovati pobačaj ako se jede u većim količinama.
    to sam cula... persin bas volim al ga izbjegavam u trudnoci...

  15. #215
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    to za peršin je točno no trebale bi ga unjeti u abnormalnim količinama,piti više litara čaja dnevno da bi radi njega uspjele abortirati...u prevodu,ići to ciljano raditi...
    tako da šalica ili dvije dnevno bilo kojeg čaja teško da može naškoditi....
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 19.05.2015. at 10:52

  16. #216
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    I ne brigajte o juhi u kojoj se kuhao persin i celer

  17. #217

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Citiraj cleaning-lady prvotno napisa Vidi poruku
    Izluđena kako izgleda ta dijeta ? Sto jedes moras brojat jedinice ?
    To je ona dijeta od 1800 kalorija.

    Jelena, zabrinula me rijec alkoholni
    Posljednje uređivanje od izluđena : 19.05.2015. at 11:11

  18. #218

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Citiraj izluđena prvotno napisa Vidi poruku
    To je ona dijeta od 1800 kalorija.

    Jelena, zabrinula me rijec alkoholni
    Aj super ! Ja sam 1200 kalorija dijeti hahahaha !!

  19. #219

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Pa kako prezivljavas na toj dijeti??? Ja sam toliko gladna da mi se place..

  20. #220

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Jedem fakat dosta. Samo nisko kaloricnu hranu ili sirovo ili malo termicki ovradjeno. Ne koristim masnoce osim kokosovog i maslinovog... mislim ja to koristim jer sam debela. Nisam trudna

  21. #221
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    1200? ajme, ja s tim mogu samo hibernirati
    i uopce ti ne vjerujem da si debela

  22. #222

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Potpisujem Ginger. Ja sam od ovih 1800 kalorija bas slaba.

  23. #223

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    1200? ajme, ja s tim mogu samo hibernirati
    i uopce ti ne vjerujem da si debela
    Ali stvarno jesam. Inace nisam. Zato i jesam sada na ovoj dijeti da smrsavim u dane treninga imam pravo na 300 kalorija vise. Procitala sam jedan podatak koji mi je malo zbunjujuc ali ok podjelit cu ga s vama : ljudskom prosjecnom zelucu je dovoljan jedan kanape da se najede.

    Meni je dovoljno 25 hahahahahah !

    Svijesna sam da zvuci jako malo kalotija ali je zapravo skroz ok.

  24. #224

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Svaka cast! Ja inace nemam problema s tezinom i mogu puno jesti bez da se udebljam, osim u trudnoci, onda se debljam i od zraka. Sad sam sva malaksala. Moram otici nutricionisti da mi slozi neki fini menu.

  25. #225

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Jucer sam za dorucak smazala jagode. Cijelu onu pliticu sa jagodama. Ona ima oko 150 kalorija. Posto sam jucer radila i cistila jedan stan tu sam potrosila oko 200 kalorija sigurno pa sam jela snickers. Nisam sigurna koliko on ima kalorija. U pmsu su sam pa umirem za slatkisima. Doma sma dosla oko pola 5 nakon sto sam pokupila miciku. Jele smo slatkac za uzinu. Onda sam ja skuhala bolonjez sa tikvicama. Radila sam rezance od tikvica i to smo pojele to je vec 750 kalorija vecera kokice na maslinovom i svijezi krastavci i pola cokolade to je vec 1350 ha ! Danas cu pojesti oko 1500 kalorija. Dorucak je bila velika bijela kava i zlicica nutele (pms opako shora)
    Pa sam kupila u mlinaru salatu od tunjevine sa dressingom oko 300 kalorija. Dressing ima oko 180 kalorija a sama salata oko 100 hahaha !! Uzas !!
    Sad sam pojela dva reda cokolade i idem popit kavu jer nisam apsolutno nista spavala i jako sam lose volje pa cu mozda opet danas jesti sladoled :D za veceru jos nisam smislila sto cu utrapit. Ali mislim da ce biti neka salata da mi osvjezi dan jer sam totalno negativna od toliko secera.
    Aha da. Imam 75 kila na 167 visine.

  26. #226
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Ja sam isto par puta začinila salatu alkoholnim octom i kada kuham juhu stavim i celera kad ga imam i peršina, al se ne bojim jer smatram da tako male količine ne mogu ništa i još to dvoje se raskuha.
    Mislim da se ne treba toliko opterećivati hranom, bitno je raznovrsno i što zdravije jesti, a zna se šta je najopasnije u trudnoći: pušenje, alkohol i lijekovi (osim paracetamola).

  27. #227
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,141

    Početno

    Citiraj sara10 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam isto par puta začinila salatu alkoholnim octom...
    Ali alkoholni ocat je razrijeđena octena kiselina, a ne alkohol. Ne znam zaista za što je loš (sigurno za nešto je, svaka hrana je za nešto loša i za nešto dobra), ali ne vjerujem da je lošiji od kupovnog soka iz koncentrata, ili nedajbože nektara s 15% sadržaja voća.

    Kad bih se uspjela disciplinirati i otići na dijetu, mislim da je dugoročno važnije smanjiti količinu. Ovako kad se natrpavaš s niskokaloričnom hranom kad popustiš onda se natrpaš s visokokaloričnom hranom jer si navikao na određeni volumen.

    Čisto da imate osjećaj - da se sagori jedna milka od 100 g treba trčati 10 km i to cca 5 km/min što je solidan tempo, znači 50 minuta solidnog trčanja.
    Meni ta spoznaja ne mijenja navike

    Vele da na Okinawi žive dugo jer im je kulturološki normalno najesti se samo do negdje 80%.

  28. #228

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    cleaning-lady, pa ti papas fine stvari. ja voca mogu 300g dnevno, a slatko nikako. A volim snickers...

  29. #229

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Ha ha , ja ne jedem inace cokoladu ali imam periode kada jedem kolicinski puno previse.

    Razumijem da aki jedem samo nisko kaloricnu da puknes jednom pa se natrpas ali ja se bavim mrsavljenjem i mogu se kintrolirati kada imam cilj :p

    Kilograme sam skupila jer sam bila doma sa bolesnim djetetom i samo jela lezala i dojila )))
    Sad vjezbam pazim i dojim pa me koja coksica tu i tam nebu ubila :p

    Inace moja mala 20 mj kaze

    Mama mojim čočkice

  30. #230
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Moja cimerica u rodilištu je dijabetičar i sve 4 trudnoće je bila na 1800 kcal. Kaže žena da se jednostavno pomirila s time da je stalno gladna. Još se i svaki dan pikala heparinom. Jadničak.

  31. #231

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Stvarno mi je zao te zene. Vjerujem da je lakse kad se naviknes, ali pocetak je bas tezak.
    Sadie, ako se ne varam ti si rodila na carski u Petrovoj. Ak ti se da bi li mi napisala malo kako to izgleda u Petrovoj. Moze i na pp. Hvala

  32. #232
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,141

    Početno

    Citiraj cleaning-lady prvotno napisa Vidi poruku
    Inace moja mala 20 mj kaze

    Mama mojim čočkice

  33. #233
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj izluđena prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno mi je zao te zene. Vjerujem da je lakse kad se naviknes, ali pocetak je bas tezak.
    Sadie, ako se ne varam ti si rodila na carski u Petrovoj. Ak ti se da bi li mi napisala malo kako to izgleda u Petrovoj. Moze i na pp. Hvala
    Ajd, budem na temi Rodilišta - Petrova.

  34. #234

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Hvala Sadie

  35. #235
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Evo, tu je post: http://forum.roda.hr/threads/13236-P...-bolnica/page4
    Uf, jesam se raspisala. A kad sam bila dobra 3 tjedna.
    Posljednje uređivanje od Sadie : 19.05.2015. at 19:11

  36. #236
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    1800 kalorija uopce nije malo. Pa preporucena dnevna kolicina za zensku osobu s umjerenom dnevnom aktivnoscu je 2000. Na stranu sad to sto svi skupa pojedemo vise nego nam treba...

    Meni ne odgovara nista ispod 1600, a 1650-1700 mi je minimum za mrsavljenje. 1700-2200 je odrzavanje.

  37. #237

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Citiraj Sadie prvotno napisa Vidi poruku
    Moja cimerica u rodilištu je dijabetičar i sve 4 trudnoće je bila na 1800 kcal. Kaže žena da se jednostavno pomirila s time da je stalno gladna. Još se i svaki dan pikala heparinom. Jadničak.
    Ajme grozno ,jadna zena.

    Kad si trudan nisi svoj...

    Ja nemam pojma kako bi se kontrolirala jer mi je trudnoca bila bas horor i iskreno sam se tjesila hranom. Bila sam uzasno usamljena i tuzna i ne znam kako bi podijela.da sam jos i gladna morala bit

  38. #238
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    1800 kalorija uopce nije malo. Pa preporucena dnevna kolicina za zensku osobu s umjerenom dnevnom aktivnoscu je 2000. Na stranu sad to sto svi skupa pojedemo vise nego nam treba...

    Meni ne odgovara nista ispod 1600, a 1650-1700 mi je minimum za mrsavljenje. 1700-2200 je odrzavanje.
    Baš.
    Kaj bi bilo malo.

    Ja mislim da ljudi koji imaju prekomjernu TT niti ne kuže koliko jedu..tj. stalno su uvjereni da ne jedu puno i da su debeli eto tako..

    Ja pokušavam jesti ne više od 1800-1900 kcal dnevno. Ne mršavim niti se debljam dok jedem u tim okvirima
    Znači da mi je aman taman..a visoka sam 168 i imam 56 kg

  39. #239

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    LolaMo, ja inace imam 170 cm i 58 kg. Mogu jesti koliko hocu i necu dobiti ni deke, ali ako dva dana ne jedem smrsavim kilu. U trudnoci mi je drugacije i tu se kile lijepe. Ja se ne prezderavam, ali meni je 1800 kcal malo, barem ove hrane koju smijem jesti.

  40. #240
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj izluđena prvotno napisa Vidi poruku
    LolaMo, ja inace imam 170 cm i 58 kg. Mogu jesti koliko hocu i necu dobiti ni deke, ali ako dva dana ne jedem smrsavim kilu. U trudnoci mi je drugacije i tu se kile lijepe. Ja se ne prezderavam, ali meni je 1800 kcal malo, barem ove hrane koju smijem jesti.
    Hej izluđena,

    Ma i meni je u trudnoći bilo malo i imala sam napadaje gladi..i sigurno sam jela više od toga..
    Ja sam mislila ovako općenito.
    I meni se čini da jedem dosta, a zapravo kad to sve zbrojim vrti se oko 1900 kcal

  41. #241
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Ovaj Konzum je živi užas. Organizirali su police tako da sve čokolade stoje prema redu za čekanje na blagajnu. Kada je gužva punih pet minuta sam prisiljena buljiti u čokolade, te ovakve, te onakve. Čovjek mora biti od čelika da ne posrne i uzme.

    Okrutno marketinško manipuliranje. Protiv toga bi trebalo prigovoriti Agenciji za zaštitu potrošača, ili tako nekome.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 21.05.2015. at 11:15

  42. #242
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    1800 kcal ne mora biti malo, ali u trudnoći se treba unijeti oko 250 dodatnih kcal.
    Meni je 1800 kcal malo. Prije trudnoće sam jela više od toga, imala 61 kg na 177 cm. Da jedem tak malo, ne bih trebala ni rtg nit uzv. Da ne pričam da bih bila živčana od gladi i svi bi me izbjegavali.
    Meni se nije jela čokolada već pečeno pile, roštilj, dinstano povrće...

  43. #243
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Banane? Jesu one štetne? Tamanim ih jednu za drugom, iako mi izazivaju žgaravicu.

  44. #244
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    perejela se naranči inae izbjegavala svjeze zelje i suhomesnato!

  45. #245
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Banane? Jesu one štetne? Tamanim ih jednu za drugom, iako mi izazivaju žgaravicu.
    Ja bi se ubijala u bananama, ali pazim... dobar su izvor mg, ali pune secera...

    zato jagode jedem na kile! Jezik me vec pece...

    Jel istina da ne smijemo sok od bazge?

  46. #246
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Meni je ginica rekla da smijem sve u umjerenim kolicinama.

  47. #247
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku
    Jel istina da ne smijemo sok od bazge?
    Čitala sam da nije poželjno. Ali ja sam ga pila u početku trudnoće. Nisam petjerivala, ali sam ga pila... i nikakva šteta.

  48. #248
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Tolko sam ga se pozelila, ne radimo ga sami ove godine ali jucer dobili 3l od tete koja mi je odma napomenila da ja to ne bi trebala pit... vald nece nist bit od 1,2case...

  49. #249
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Wow.. Nisam imala pojma za bazgu

  50. #250
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ja ću opet ko' ono gore za peršin:

    to je točno no trebale bi ga unjeti u abnormalnim količinama,piti više litara čaja/soka dnevno da bi radi njega uspjele abortirati...u prevodu,ići to ciljano raditi...

    ne sjećam se da sam igdje vidila članke: pila sok od bazge pa izgubila bebu...to bi bilo na naslovnicama sigurno....

    ja npr. ne bi jela baš jagode na kile ako nisu iz provjerenog izvora jer se radi osjetljivosti ploda puno truju i prerano beru pa tolikim unosom tog voća u sebe unosimo i pesticide i otrove koji mogu naštetiti plodu....

Stranica 5 od 7 PrviPrvi ... 34567 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •