Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Bicikl

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno Bicikl

    Gdje kupiti dobar bicikl 24" za dijete 7,5 godina, s brzinama i podesivom ramom?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    koji bicikl za trogodisnje dijete?? probao je u trgovini voziti neki za 400 kn i nije mogao...
    probao je onaj za 1000 i sasvim ga ljiepo vozi...
    ima li smisla djetetu kupovati bicikl od 1000 kn s obzirom da ce ga 2-3 godine prerasti,,?? uzeli bi 16"

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj alanovamama prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje kupiti dobar bicikl 24" za dijete 7,5 godina, s brzinama i podesivom ramom?
    I mene zanima. Gledala sam Hervis, Eurobike nanetu. Uživo nismo obilazili. Ja bi i rabljeni, al na njiškalu nisam našla ništa u županiji. Od forumaša bih uzela i van županije...mada, treba bicikl isprobat pa zato...hm

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Bili smo malo razgledavat.

    Gledali smo u Intersporta, za nekih 1000 kn ima jedan model, u Extreme Sport imaju samo skuplje od 1800 kn što mi je iznad budžeta, u Robota je neki koji je samo 500 kn, najbolja mu je stvar da nema zadnju ručnu nego nožnu kočnicu, što mislim da je početniku lakše. Velika mu je mana da je dijete zgrbljeno kad sjedi na biciklu a to se kod drugih nije događalo(ko da je sjedalo preblizu volana, jel to moguće il umišljam???). da napomenem, ovaj nije 24" nego manji, mislim 20".

    Skup,lje modele od, recimo, 1200 ne bi uzimala jer nam bika treba stati na balkonu pa mi je bezveze skupo je platit i ne čuvati :/

  5. #5
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Pričekajte, ako vam nije priša, zimska sniženja. I kupite bolji bicikl. Npr. u intersporta nakamura zna doći i do 50%.
    Za 24 je već okej da ima i brzine, da može na uzbrdicu, a ne da je to teški bicikl bez ičega.

    Nikako nemojte kupovat bicikle koje djeci nisu dobre po veličini.

  6. #6
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Angelina_2 prvotno napisa Vidi poruku
    koji bicikl za trogodisnje dijete?? probao je u trgovini voziti neki za 400 kn i nije mogao...
    probao je onaj za 1000 i sasvim ga ljiepo vozi...
    ima li smisla djetetu kupovati bicikl od 1000 kn s obzirom da ce ga 2-3 godine prerasti,,?? uzeli bi 16"
    Jel ima pomoćna kola, mislim, vozi li s pomoćnim kolima?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    mi danas kupili nakamuru 20'', za 950 kn. ineča je 1199, ali imaju sniženje 20%

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    mi danas u Hervisa kupili x fact, 1000 kn, 20"

    Mislila sam kupiti i veću al kako jopš ne zna kako treba voziti čini mi se bolje ne uzimat mu onu koju tek jedva doseže

    Sada nam predstoji vježba, ukrotit tu zvijer

    Sjedalo izgleda udobno, ima 6 brzina (što nam za sada još ne treba), ručne kočnice...

    Nudili su nam u dućanu još i dodatno da platimo 60ak kn za niže cijene nekih redovitih servisa.

    Dajte mi, molim vas, zdravo seljački recite šta će biciklu THE Servis??? Mislim, imala sam bicikl i vozila se ko ljudi što idu autom, hoću reć svaki dan par km. Sve što sam na njemu u 5 god prominila su bile kočnice, gume, buvele (one gume unutra) i to je to. Poštrcala sam nešto po lancu kad je već zahrđao da ide bolje. Mislim, neću na Kilimandžaro s biciklom, to je onako, iskreno, za drljanje. Nije gopspa od cukra nego bicikla, stat će isprid kuće il na balkonu, ta stvar triba služit meni(djetetu) a ne ja njoj.

    Molim, ako sam propustila shvatit nešto bitno za biku, zašto joj triba ekstra njega da me uputite u tu tajnu.

  9. #9
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Mislim da ti garancija ne vrijedi bez 0 servisa, a za dodatne neznam. (Bar su nama tako rekli za garanciju u TL kada smo kupovali biceve)

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Dajte mi, molim vas, zdravo seljački recite šta će biciklu THE Servis??? Mislim, imala sam
    Kad kupiš novi auto, moraš ga lagano voziti određeni br. kilometara, pa ga voziš na THE servis Tako i bicikl.
    I treba održavanje, jer ako se npr. ne mijenja lanac kad dotraje (nekoliko godina, ovisi koliko se vozi), on trga još neke dijelove.

    Nekada su bicikli bili jednostavniji, pa se to moglo doma raditi. Mislim, može se i danas, ali ako znaš kaj radiš.
    Savjetujem Fumić servis

  11. #11
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa Vidi poruku

    Dajte mi, molim vas, zdravo seljački recite šta će biciklu THE Servis??? Mislim, imala sam bicikl i vozila se ko ljudi što idu autom, hoću reć svaki dan par km. Sve što sam na njemu u 5 god prominila su bile kočnice, gume, buvele (one gume unutra) i to je to. Poštrcala sam nešto po lancu kad je već zahrđao da ide bolje. Mislim, neću na Kilimandžaro s biciklom, to je onako, iskreno, za drljanje. Nije gopspa od cukra nego bicikla, stat će isprid kuće il na balkonu, ta stvar triba služit meni(djetetu) a ne ja njoj.
    To ti je sasvim dovoljno za odrzavanje bicikle. Mozda treba tu i tamo postelat brzine, al to je sasvim jednostavno. Malo zategnes vijke, malo ih otpustis, 20 min, po ure posla. Lako nadjes na netu upustva ili ti neko pokaze. Ja je jedino ne bi drzala na balkonu nepokrivenu da je kisa i vlaga ne uniste. Prekrila bi je nekom folijom.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    To ti je sasvim dovoljno za odrzavanje bicikle. Mozda treba tu i tamo postelat brzine, al to je sasvim jednostavno. Malo zategnes vijke, malo ih otpustis, 20 min, po ure posla. Lako nadjes na netu upustva ili ti neko pokaze. Ja je jedino ne bi drzala na balkonu nepokrivenu da je kisa i vlaga ne uniste. Prekrila bi je nekom folijom.
    npr. starom zavjesom za tuš

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ti garancija ne vrijedi bez 0 servisa, a za dodatne neznam. (Bar su nama tako rekli za garanciju u TL kada smo kupovali biceve)
    Udarili su mi pečat na rn i papir od garancije da imam sve uredno...zapravo, bili su u gužvi i nisu mi baš objašnjavali uvjete garancije :/

    votever, valjda će bika bit u redu

  14. #14
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    do koliko godina im je 24" ok?

  15. #15
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ovisi o visini, do cca 150cm?
    10,11,12?

  16. #16
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    do koliko godina im je 24" ok?
    24", 20" i sl. je samo okvirna veličina bicikla (u stvari felgi / gumi).. a do kad je nekome dobar bicikl ovisi stvarno o geometriji tog bicikla. postoji razlika da li se radi o bmx formi, city biku, mtb, ili poniju..
    npr. moj poni (muž mi ga je jako lijepo sredio) ima svega 20" gume i fantastičan je!

    moj sin vozi isto 20" bicikl (mtb sa brzinama) i može ga voziti sigurno još jednu godinu

    u svakom slučaju, dijete svoj bicikl treba isprobati. bicikl ne smije biti preveliki, niti premali.
    dijete mora sjediti sigurno na tom biciklu, mora barem sa prstima sigurno stajati na tlu (dok sjedi na biciklu)

    preveliki bicikl nije siguran za dijete, baš kao i niti premaleni.
    kao i hrpa drugih stvari, bicikl bi trebao rasti sa djetetom (po mogućnosti)


    moj lovro trenutno vozi specilised kao ovaj na velikoj slici i jedan mali haro bmx (još ga vozi, ali zamjenit ćemo ga sa većim)

    inače, meni su osobno haro bicikli super!

  17. #17
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Mi smo Jani kupili 20" (ona je visoka 130cm), ovaj - http://www.markoprojekt.com/shop/bic...-6-brzina-2012. Netko je rekao da je tih 20" samo okvirno, i fakat je. Isprobala ih je 5-6 modela, u nekoliko dućana, i ovaj joj je najbolje legao, ostali su joj bili premali. Dakle zaključujem da je rama najveća kod našeg Jamisa.

    Platili smo ga nešto manje nego što je na ovom webu. Prepuno novaca je to, moglo se i manje, ali vozit će ga poslije i Mara, dakle treba potrajati, i za to treba imati jači bicikl. Osim toga, frend nam je rekao da će taj Jamis držati cijenu i nakon što ga one dvije izvoze.

    Ručnu kočnicu je brzo savladala, 6 brzina koje ima sad već bez beda mijenja, samo joj ja dajem upute kad treba smanjiti ili povećati.

    Ajd da nešto pitam. Po čemu se ravna visina sica? MM tvrdi da koljeno mora biti ispruženo kada se noga drži na pedali. Ali onda nema teorije da s nogom može do poda. A ak ne može do poda, onda postaje prilično nestabilna.

  18. #18
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    ..................


    Ajd da nešto pitam. Po čemu se ravna visina sica? MM tvrdi da koljeno mora biti ispruženo kada se noga drži na pedali. Ali onda nema teorije da s nogom može do poda. A ak ne može do poda, onda postaje prilično nestabilna.
    Mora s nogom sigurno doći do poda dok sjedi.

  19. #19
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    E hvala, jer ta njegova tvrdnja mi je bila totalni SF.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Sigurno ima u svakoj prodavnici sa biciklima ajmo reci , samo terba naci odgovarajuce

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •