Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 209

Tema: uređenje dječje sobe u potkrovlju-molim savjete

  1. #1
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno uređenje dječje sobe u potkrovlju-molim savjete

    Uređujemo dječju sobu u potkrovlju kuće, pa me zanimaju vaši savjeti i iskustva. Što staviti u najniži dio sobe ( mislim da je 70ak cm), na što paziti.

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja bih taj najniži dio pretvorila u ugradbeni ormar s kliznim vratima.
    unutra možeš spremati igračke, ali i odjeću.

    tako ćeš taj slabo upotrebljiv prostor učiniti vrlo iskorištenim.

  3. #3
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    Hvala, tako sam i sama mislila, i to ormar od zida do zida,klizna vrata, ali me malo muči u zadnje vrijeme da li je 120 cm (na toj bi visinji bila vrata) prenisko ?

  4. #4
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Mi imamo dječju sobu u potkrovlju. Soba je dosta velika i ima kosine s dvije strane. Najviši dio je dosta nizak, nekih 210 cm mislim, a najniži oko 80 cm. Na jednoj kosini imamo krovni prozor i na tu stranu smo stavili dva kreveta jedan nasuprot drugom, tako da su bočnom stranom do većeg (kosog) zida a užom do tog malog zidića koji je 80 cm, taman stanu. Pod drugom kosinom do tog niskog zidića su nam cijelom dužinom komode za knjige, igračke... Mislim da ti je najzgodnije pod te male visine stavljati komode i krevete, samo ako staviš krevet bočnom stranom moglo bi ti se dogoditi da ti se dijete zvekne u strop kad se penje po krevetu, zato je možda bolje tu smjestiti samo uznožje.
    Malo sam možda nejasna, ako hoćeš pošalji mi na pp svoj mail pa ću ti dati link na svoj album gdje imam par fotki tog našeg potkrovlja, da bolje skužiš i razmještaj i omjere visina.

  5. #5
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    Nikako, nisi nejasna
    Šaljem mail

  6. #6
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj miniminia prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, tako sam i sama mislila, i to ormar od zida do zida,klizna vrata, ali me malo muči u zadnje vrijeme da li je 120 cm (na toj bi visinji bila vrata) prenisko ?
    apsolutno ne.
    "pomičeš" najniži dio prostorije sa 70 na 120 cm i još ga iskorištavaš!

  7. #7
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    A zar klizna vrata ne oduzimaju dosta od dubine plakara?Mislim,okov od istih?
    To je makar Mm-u argument svaki put-hocu li klizna vrata ili dublji plakar....

  8. #8
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    dobro te "izradio"!

  9. #9
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ali,u odnosu na obicna vrata sa sarkama,okov za klizna je ipak "deblji".....

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ako misliš na ugradbeni klizni ormar, okov ti zauzima 10cm, a standardana širina polica kod kliznih vrata ti je 50cm, tako da ti to ispada 60 centimetra. naravno sve to možeš i povećati, povećaš police ili njih ostaviš na 50 cm, a dio za vješanje ostaviš dublji pa klizna vrata malo pomakneš i tak ....
    dok recimo klizni ormar PAX od Ikea ima s vratima širinu 66 cm, ali su zato police dubine 60cm.

  11. #11
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    i mene muči sličan problem
    s tim da je meni kosina samo na jednom dijelu sobe (desna polovica) i najniža visina je 140cm (ili tako nekako) a najviša oko 3,5m.

    dodatni bonus je 'veličina' sobe...mini

  12. #12
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Evo našeg podkrovlja, najniži je dio 170 cm, Pa smo krevet i ormare ugurali uz zidove,
    a grede i krovni prozori su mi super, jer cijelo prijepodne pada sunce na njih.
    Onda sam zavezala jednu disko kuglu za gredu i kad se pojavi sunčeko,
    imam tisuče malih svjetlucavih točkica po zidovima.
    http://public.fotki.com/jkitanov/sobica/

  13. #13
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    daklem . ako se odlučimo na ugradbeni ormar it će veliki , od zida do zida, pa što se dubine tiče , bit će dovoljno dubine.... i što više mislim , nameće se kako je ormar najoptimalnije rješenje...

  14. #14
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Definitivno klizni ormar, nećeš požaliti! I napravi se u skladu sa svakim prostorom.

  15. #15
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    podizem iz pepela...

    sad me dobro isfrustriralo kopanje po slicnim starim temama jer kad nakon 15ak postova hvale necije sobice pokusas otvorit taj link (po mogucnosti iz 2006te) naravno vise nema tih slika....

    na jesen selimo 3godisnjakinju u svoju odaju...mozda glupo pitanje (jer ja sam u istoj sobi bila dok se nisam odselila iz kuce), uzimaju se odma veci kreveti,ozbiljniji namjestaj itd...a ne da joj sa 7-8god sve postane dosadno,bebasto....definitivno necu uzimati neke krevete u oblicima...

    vidjela sam da postoje kreveti koji se produzuju,odlicno,to je dakle trajnija investicija...
    osim ormara (i nekog "skladista" za igracke) vise nista i ne treba za pocetak,jeli tako?...radni ce stol doci kasnije....

    mislila sam pricekati Ikeu pa poc u Zg i uzet sve komplet tamo,od kreveta do posteljine,rasvjete i ostalih detalja...
    isplati li se,jesu im kreveti dovoljno kvalitetni da izdrze X godina?

    sto se tice potkrovlja,meni je logicno da krevet ide u stranu di je nizi strop,radi pozicije prozora to ce mi jedino i bit moguce cini mi se...
    ima li tko slikice da stavi? ili posalje link na pvt...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 12.07.2014. at 22:05

  16. #16
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    nemamo sobe djecije u potkrovlju, ali ja sam za kupovinu odmah kreveta normalnih dimenzija. imali smo ovaj koji se produljuje, jer nam je soba bila takva, planirali smo seljenje, pa smo to gledali kao privremeni krevet. vecina ljudi oko mene koji su stavili taj krevet su ga za par godina i zamjenili. govorim o ovim iz IKEA-e jer su dosta niski.
    sve sto si nabrojala ti je za sad dovoljno, krevet, ormar i skladiste igracaka.
    a za cijene u IKEA-a i kvaliteti i kod njih ti vrijedi koliko para toliko muzike. ali im je prednost lijep dizajn.
    posteljina im je dobra, boje ne blijede.

  17. #17
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Ja sam i opet bi kupila kvalitetniju baznu sobu, možda u nekoj boji a u ikei bi nadokupila police, rasvjetu i koještarije.
    Mi smo kupili Mavricu koju su u međuvremenu zatvorili pa smo nadopunili sobu s priminim ormarićem. Imaju dobar i povoljan dječji program.

  18. #18
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Mi.imamo sobu u potkrovlju. Za sada smo zadovoljni rješenjem. Staviti cu slike navečer, ali unutar godine dana moramo preurediti jer starija kreće u školu pa bi joj radni kutic kupili, a onda bi u istom uselili i mladju.. tako da pratim temu.

  19. #19
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    imam 2 dječje sobe u potkrovlju, ali baš u onom vrhu krova. preporuka, odredi samo neku nišu za ugradbeni ormar a ostalo ostavi mašti na volju i promjenu.
    kako djeca rastu mijenjat će se i njihove potrebe. npr. u dobi do škole im treba manji krevet i puno mjesta i pohranjivanja igračaka a tek mali stol, dovoljan je Lack stolić za 3€ da na njemu crtaju i igraju se kuhinjice. kad počne škola nabaviš stol i veći krevet, smanjiš prostor za igru. kako se bliži teen godinama treba ti čim veći krevet i čim veći stol! zato preporučam komadni namještaj, ne preskup koji ti nije žao promijeniti.
    ja osobno niti ne volim ove gotove sobe alla Mali princ i slično, meni to sve izgleda jeftino (makar zapravo nije). radije biram odvojene komade, npr krevet Flexa ili sličan od punog drveta, ormar komponibilni, zidne police. u Ikei imaš stvarno prekrasnih programa za curičastu sobu, ali ne nalaze se svi elementi u rubrici dječje sobe, ima tu polica i detalja iz kuhinja, malo dijelova radne sobe, kupaonski ormarić itd. i da, razmisli o raznim varijantama ormara, mi konkretno imamo u kosini ormare dubine 90 cm, naprijed vješanje, otraga police za nesezonsku robu. ima varijanti......ali meni je to struka i opsesija, ja stalno nešto mijenjam!!!

  20. #20
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja potpisujem maxi

    a na netu ima toliko ideja da nikome ne bi trebalo biti teško napraviti čudo za malo novca

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ako problem nije prostor krevet bi uzela standardnih dimenzija. Radni stol kao sto si i rekla ti jos ne treba nego uzmes mali stolic. Zapravo se za ostalo slazem s Maxi jer ni ja ne volim te gotove sobe nego popunjavanje s pojedinacnim komadima. Moja je tek u prvom razredu dobila svoju sobu i sad u 5. ju zeli redizajnirati pa cemo jedan dio promijeniti.

  22. #22
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Evo slikica naše sobice u potkrovlju. Kao što sam već napisala, trenutno je to soba starije kćeri koja ima 5,5 godina i slijedeće jeseni kreće u školu, a do tada bi uselili i mlađu, pa bi mijenjali krevet i stavili radni stol.

    https://plus.google.com/photos/11565...CJeD4vXumNDsKA

    E sada, slike stavljam, jer možda zasad skulirana dobije kakvu ideju, a i možda netko meni da kakvu ideju za naše preuređenje, apri možda?
    Za sada smo još na teoriji, pa bi postojeći krevet zamijenili krevetom na kat (za dva odvojena nema mjesta). Prva ideja je kupnja novog kreveta na kat (pa pratim i temu koji odabrati),a druga da na ovaj postojeći na neki način dodamo drugi (nije nadogradiv sam po sebi nego možda bi nešto kemijali jer je E. žao riješiti se svog kreveta, a tati je žao novaca za drugi kada je ovaj dobar...), ako je to uopće nekako izvedivo, a naravno da se bude sigurno i lijepo....možda da taj drugi bude malo veći kao oni povišeni kreveti ispod kojih je mjesto za igru, npr....
    Radni stol bi stavili na mjesto podnih puzzla i to me zanima neki koji bi se mogao prilagoditi za jedno/dvoje školaraca, možda nešto od Ikee od onih stolova koji se sastavljaju po dijelovima po želji...

    No, uglavnom, da li netko ima kakvu ideju ili savjet?

    Hvala.

  23. #23
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne mogu ja dati ozbiljan savjet bez tlocrta i mjera
    na temelju slika mogu boje i detalje, ali ništa ozbiljnije od toga

  24. #24
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ja nebih nikakako krevete na kat u potkrovlju.
    cak i u prizemlju sa solidnom izolacijom , ovom na gornjem krevetu ljeti bude vruce.

  25. #25
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    ja bi ako stane ugurala još jedan krevet pod kosinu radni stol bi napravila neki po mjeri pod prozorom. Nešto tipa radna ploha i dolje ormarići.
    Meni osobno se pokazalo da radni stolovi ne moraju biti veliki, bitno mi je da ima puno prostora za knjige i koještarije i to zatvorenog prostora.
    E da što se tiče samog namještaja. Meni je bilo bitno da imaju kvalitetan ormar koji neću morati mijenjati za koju godinu, isto tako i krevet bitno da je čvrst (skakanje) i dovoljno veliki da ne razmišljam svako malo dali stane u njega.
    Ostalo je podložno promjenama.
    Ja sam se jako zeznula s radnim stolom, kupili smo veliki radni stol i malo prostora za spremanje. Sad je na stolu hrpa stvari koje bi trebale stajati po ladicama.

  26. #26
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ne mogu ja dati ozbiljan savjet bez tlocrta i mjera
    na temelju slika mogu boje i detalje, ali ništa ozbiljnije od toga
    Pa ako ti se da onako brzinski škicnuti, nacrtam ja neki brzinski tloctrt. Od prilike ja sve to imam u glavi, a prostor je prilično ograničavajući, jer je više od polovice sobe u kosini krova, dobar dio vrlo nizak, a druga polovica ide do 2,70....možda bi iskusno oko vidjelo neku kombinaciju koja meni ne pada na pamet. Ugradbeni ormar nam se ne uklapa u financijsku konstrukciju.

  27. #27
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nebih nikakako krevete na kat u potkrovlju.
    cak i u prizemlju sa solidnom izolacijom , ovom na gornjem krevetu ljeti bude vruce.
    To mi nije niti palo na pamet, iako zna biti baš vruće,

  28. #28
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    ja bi ako stane ugurala još jedan krevet pod kosinu radni stol bi napravila neki po mjeri pod prozorom. Nešto tipa radna ploha i dolje ormarići.
    Meni osobno se pokazalo da radni stolovi ne moraju biti veliki, bitno mi je da ima puno prostora za knjige i koještarije i to zatvorenog prostora.
    E da što se tiče samog namještaja. Meni je bilo bitno da imaju kvalitetan ormar koji neću morati mijenjati za koju godinu, isto tako i krevet bitno da je čvrst (skakanje) i dovoljno veliki da ne razmišljam svako malo dali stane u njega.
    Ostalo je podložno promjenama.
    Ja sam se jako zeznula s radnim stolom, kupili smo veliki radni stol i malo prostora za spremanje. Sad je na stolu hrpa stvari koje bi trebale stajati po ladicama.
    Slažem se, mi imamo dobar veliki klizni ormar i dobar krevet, sada taj drugi krevet treba nekako smisliti i radni stol koji bi najradije u taj svijetli dio sobe pod prozor, ali nema mjesta nikako, uz krevet na istom zidu,a niži dio sobe je prenizak za krevet na kat.

    imam u rezervi i opciju onog povišenog kreta za drugim koji se izvlači, ali nekako mi se to manje sviđa od kreveta na kat...

  29. #29
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Pratim temu.

    I mi imamo dječju sobicu u potkrovlju..mislili smo je srediti najesen pa pokušati curku iz našeg kreveta prebaciti tamo (hm, hm). Međutim, sobica je mala i mislim da u nju neće u budućnosti stati dvoje djece pa se nekako bavim mišlju da mi odemo u tu malu sobu, a veću ostavimo za klince. No, žao mi velikog ugradbenog ormara u toj sobi

  30. #30
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa neka ormar ostane u dječjoj
    ako stane

    upravo imam takvu sutuaciju

    ormar naljepnicama "pretvaramo" u dječji i još neko vrijeme će i garderoba roditelja stajati u njemu
    jedan dio ide djevojčici

    u sobu još idu krevet i radni stol, ništa više ne stane

    ali, dijete je jedno i jedno će i ostati

  31. #31
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ja podigla temu pa nestala...

    Spajalica, nisam te skuzila, Ikeini kreveti na produzivanje onda ne bi prezivjeli vise godina,nisu bas kvalitetni?
    meni npr. ovi Flexa koji svi hvale bas paraju nekako jadno i tanasno...

    Koja je inace standardna visina djecjih kreveta pa su ti niski?

    ooo,gledam ja po netu,samo sto kad ukucas kids attic bedrooms dobijes takve krasote kakvih u nas nema...
    npr. ovi kreveti sa 4te slike su mi super, 2 reda skladisnog prostora ispod....
    http://furnikidz.com/cool-and-comfor.../#.U818j_l_uSp

    mislim da cu definitivno ici na oslikavanje jednog zida,imam poznanicu slikaricu pa cu je zamolit da mi ga oslika...kako se uopce krecu cijene za to?

    Nela,cini mi se da nam je kosina iste visine,bolje reci nizine,samo je moja cijelom duzinom zida sobe...
    Sve mi se svidja,i boja zida samo mi je ladicar nekako cudno smjesten....curi je bice fora jer si je napravila kao neko skroviste...
    a ja bi ga naravno najradije izbacila... volim malo namjestaja i cist prostor,samo da je nekud onda pospremit sve stvari...

  32. #32
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    kako nema kod nas
    pa stolar napravi što ti god padne na pamet
    samo je pitanje koliko to košta

  33. #33
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Slažem se s apricot... Svega ima kod nas, samo je mašta granica... I pare

  34. #34
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    je,pardon htjela reci da bi rado da napravim nesto sa fotki bez da ne potrosim brdo kunica...
    no vjerojatnije je da vani i u regularnoj ponudi nekih vecih proizvodjaca ima bajkovitijih soba, polazem nade u Ikeu pa cemo vidit...
    (ja to govorim iz perspektive malog grada di je ponuda ovakva: http://www.dom.com.hr/interijeri/dje...dom?proizvod=5 )

  35. #35
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Meni osobno je uvijek draže rješenje stolar koji napravi onako kako ja smislim, a onda cijenu reguliram odabirom materijala i npr. polica umjesto ladica ili slično... I definitivno mi to ispadne kvalitetnije rješenje od ovih po salonima.

  36. #36
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    skulirana, ove sobe koje si pokazala uopće nisu strašne
    loša je stranica, loše su stavljene boje zidova, loši su detalji koji sve kvare...

    ikea ima krevet s ladicama, ali to je dnevni krevet, sa madracom od 80
    nije to to što ti želiš

    http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/50080315/


    ja sam prošli tjedan radila dvije dječje sobe, sa krevetom sličnim kako ti želiš
    krevet s ladicama, polica za knjige, dvokrilni ormar i radni stol... 10000

    meni se to čini jako puno

  37. #37
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ovdje su isto prežestoke boje, pa se izgubi forma sobe, ali ne bi bilo teško napraviti
    http://wates.eu/wp-content/uploads/2...ng-ideas-4.jpg

    a ovaj proizvođač ima sve na tu foru, pročačkaj malo
    http://tribecker.com/wp-content/uplo...ure-design.jpg

  38. #38
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mi smo baš u razmišljanju što i kako s dječjom sobom.
    Imamo problem 2 kreveta u dječjoj sobi, a jedno dijete.
    U jednom trenutku smo trebali dva kreveta i kupili, pa su tada svi planovi govorili da ćemo uskoro dobiti 2. dijete, pa su ok 2 kreveta, pa nas je na kraju život demantirao i imam jedno dijete i dva kreveta. Ne znam da li da ili .
    Uglavnom, budući da u kući nemamo ništa drugo rastezljivo, taj dodatni krevet nam dobro dođe kad kod djeteta prespava neki prijatelj, a s druge strane ostali dio godine nam zauzima mjesto bezveze.
    Ne znam kako organizirati te krevete, a da mi ostane prostor?

    Najradije bih jedan izbacila, ali onda moram kupovati barem fotelju na razvlačenje.

  39. #39
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    kod nas često dolaze djeca na sleepover

    ali mi tada stavimo onaj madrac na napuhavanje
    jer nema smisla da 320 dana u godini stoji drugi krevet bez veze

  40. #40

  41. #41
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Da li mogu izvesti da mi stolar ispod postojećeg kreveta (koji ima velike ladice za igračke) umjesto njih napravi kutiju za "dodatni krevet" - onako kao dupli krevet?

  42. #42
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    kakve su noge?

  43. #43
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Imamo ovaj krevet https://www.google.hr/search?q=mavri...63%3B617%3B463

    Samo naš ima ispod dvije manje ladice jednu do druge, a ne ovu jednu veliku.
    Ja bih izbacila te ladice i ubacila drugi krevet. Izvedivo?

  44. #44
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    naravno

  45. #45
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    ja podigla temu pa nestala...

    Spajalica, nisam te skuzila, Ikeini kreveti na produzivanje onda ne bi prezivjeli vise godina,nisu bas kvalitetni?
    meni npr. ovi Flexa koji svi hvale bas paraju nekako jadno i tanasno...

    Koja je inace standardna visina djecjih kreveta pa su ti niski?
    mi smo imali vikare krevet iz ikea-e. ti je dosta nisko, meni dodje do ispod koljena. fleksa je ipak visa. nama je to pasalo u tom trenutku, ali ja osobno ne bi to uzimala kao neko trejno rjesenje. naravno ja govorim o ovima iz IKEA-e, za druge bas i ne znam kakvi su.

  46. #46
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    sad kad gledam zeznila sam se sa dječjom sobom, trebala sam se strpiti vidjeti što nam točno treba i napraviti po mjeri ...ali ajde. Ako se manji bude selio u svoju sobu dobit će postojeći krevet i ostatak namještaja po mjeri.
    Recimo radni stol, niti jedan me nije oduševio jedan mi je odgovarao dimenzijama, drugi sa dodatnim sadržajima...ma
    Pogotovo što sam gledala da to bude od istog proizvođača.
    Recimo ovaj stan http://domidizajn.jutarnji.hr/fotoga...ljupka-oaza/6/, je da je to stan za ako ne se varam jednu odraslu osobu ali baš je lijepo napravljen po mjeri. Radni prostor mi je baš zgodan.
    Trenutno sam jako isfrustrirana neadekvatnim svojim i dječjim radnim prostorom.
    Baš dobro došao ovako neki radni kutak.

  47. #47
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja ti nekim ljudima radni prostor stavim u ormar
    navečer zatvoriš i nema ničega

  48. #48
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja bti to za muza, ali mislim da u jednom trenu ne bi mogao zatvoriti taj ormar. zato sad ima cijelu sobu, nadam se da ce ostati na tome da se moze zatvoriti

  49. #49
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Iz ne baš pohvalnog osobnog iskustva...
    Oboje veće djece (7 i 5 razred) već godinama imaju kvalitetne radne stolove, daktilo stolice, rasvjetu primjerenu stolu, stolovi su orjentirani tako da si kod pisanja ne rade sjenu... ma nema šta nema.
    Znate gdje najrađe pišu zadaću, jedno u blagovaonici a drugo na kauču u dnevnoj sobi.
    Treće dijete će sada imati iste uvijete za rad u svojoj sobi, baš me zanima da li ono bude koristilo radni stol.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Mi smo radni stol uzeli u Ikei tj. izabrali ploču i noge. Ladičar mi nijedan nije pasao pa ga je MM napravio.

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •