Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: kako boli kad raste umnjak?

  1. #1
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno kako boli kad raste umnjak?

    Imam dosta malu čeljust pa mi umnjaci nisu nikad niknuli (donja dva nisu ni u čeljusti). Prije par godina mi je gornji lijevo krenuo probijat, ali nije imao mjesta pa su ga izrezali. Skužila sam bila da se probija jer mi se počelo upaljivati zubno meso na tom mjestu. Nije me bolilo dok je raslo.
    Međutim, sada me unatrag par dana krenula boliti vilica na desnoj strani, onako, svi zubi kao da me bole, i neka bol u kostima slično ko kad popušta anestezija poslije zahvata.
    Može li to biti umnjak koji se krenuo probijati? Ima li netko iskustvo s takvom boli?
    (Prije manje od mjesec dana sam bila kod zubara i svi zubi na toj strani su popravljeni i zdravi, a i svejedno, ne boli niti jedan poseban zub nego nekoliko odjednom).

  2. #2
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Ista stvar i kod mene, mala čeljust, izašli su mi samo na jednoj strani i to do pola. Počeli su mi izlaziti tek u 30-tim Obično bi me boljela cijela strana, čak i uho, a često bi mi se upalila i ta strana grla... Uglavnom, bol je onako "unutarnja" i boljelo bi par dana, pa stalo, pa onda opet par dana bol, pa par tjedana ili mjeseci ništa, pa opet... uglavnom, jako neugodno.
    Savjet moje stomatologice je trljati jako četkicom, jer se unutra zadržava hrana i zbog toga mi se nekad zna upaliti... uglavnom četkam to do krvi. I kad boli, kad izlazi, dobro ga je četkati jako da što lakše probije van, plus pasta za zube to malo dezinficira. Pomaže i pošpricati otopinom propolisa u alkoholu, vjerojatno će jako peći, ali pomaže.

  3. #3
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    E, tak, boli pa stane, boli navečer, pa ujutro ne, i tak.
    Pa jel ti izašao taj što toliko boli? Zašto nisi išla na kirurgiju?

  4. #4
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    boli toliko da ne možeš micati ustima, ne možeš govoriti, a najviše što možeš rastvoriti čeljut je da jedva mali prst može proći.
    tako je kod mene bilo.
    strašno.

  5. #5
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Apri, pa postoji valda neki prijelazni period

  6. #6
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    moj savjet je otići odmah to riješiti jer ako ti se upali bude jako gadno, a dok antibiotik prodjeluje treba vremena.

  7. #7
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne znam što je prijelazno, toliko me boljelo dva dana
    pa prestalo

  8. #8
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa Vidi poruku
    moj savjet je otići odmah to riješiti jer ako ti se upali bude jako gadno, a dok antibiotik prodjeluje treba vremena.
    Vjerojatno ću to i napraviti, samo pokušavam utvrditi je li bi mogao biti umnjak ili ne. Jutros mi je palo na pamet, dosad sam mislila da mi je zubarica popravila dva zuba a magično uništila preostale.

  9. #9
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Pa eto, meni je stomatologica rekla da ću morati ići negdje u bolnicu (na kirurgiju?) da mi ga izvade, ali izašao mi je do pola, druga strana nije (valjda ni neće), pa nisam ni otišla to vaditi. Sad mi već godinu dana miruje, pa ga neću ni dirati tako dugo dok je sve u redu. A ako mi se počne kvariti, neću imati izbora...

  10. #10
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mene su umnjaci boljeli mjesecima, ako ne i godinama, dok su rasli. Ponekad mi je trnula celjust, ponekad me boljelo zubno meso... kako kad i kako sta. Ali bilo je gadno.

  11. #11
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    i kako je završila(ako je završila) saga o umnjaku? meni fali još jedno gadno vađenje i onda su svi vani. brrrrrrrrrrrrrr

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Mene je bolilo užasno i prestrašno. Zbog rasta umnjaka, bolilo me je uho, oko, obraz, vrat. Upala, antibiotici, rezanje- ne nije porod, već rast umnjaka.

    Zato sada kada mojem dječaku rastu zubići i bude plačljiv, nervozan i ljut, ja ga bezgranično mazim, pazim, nosam i razumijem.

  13. #13
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa Vidi poruku
    i kako je završila(ako je završila) saga o umnjaku? meni fali još jedno gadno vađenje i onda su svi vani. brrrrrrrrrrrrrr
    Sutra je operacija. Strašno se veselim, jer me ovih tjedana stalno boli polovica glave, već sam poluluda i neprestano živčana.

  14. #14
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Sretno sutra i da te što prije prestane boliti. Pripremi si jušastu hranu za sutra jer nećeš moći žvakati, a i nije preporučljivo zbog rane jesti nešto zrnasto što bi moglo ući u ranu. Javi kako je prošlo~~~~~~~~~~~~~~
    i naoružaj se tabletama protiv bolova ako bude trebalo
    Posljednje uređivanje od dorotea24 : 17.03.2010. at 23:37

  15. #15
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    joj citam vas i ne znam sta da mislim. u prosli ponedeljak sam se razbolila, mislila proci ce. utorak--koma, ne mogu nikud iz lezeceg polozaja, boli sve zivo. srijeda--malo bolje, ali i dalje koma, ali mora se putovati u njemacku. e otkad sam u njemackoj cekam da prode. prvo je bila streptokokna angina, grlo boli za poluditi, ne mogu nista jesti, jedva jedvice piti. dolazi doktor nakon 2 dana isusovih muka, daje atb, pijem, nista se ne poboljsava. pocinjem sumnjati da se upala prosirila na uho, ne mogu spavati nocu, budim se od bolova i placem. na sve to na kraju mi se dogada da mi se koci vilica, ne mogu otvarati usta, zvakati, pokupiti jezikom hranu sa zuba je nemoguca misija. i jucer nekako uspijem zaviriti u usta a kad ono--jos jedan zub gore lijevo! dakle frajer je nasao kad ce izaci, kad imam istovremeno upalu grla i uha. vec sam luda od bolova, vec 10 dana ne mogu jesti, spavati i zivcana sam ko konj. gledam da sutra cim se vratim odem do nekog da mi napravi reda u ustima, jer sam vec na rubu zivaca.

    evo, uz jadanje, htjela sam pitati i kako to izgleda kad je zub vec vani, jel moze biti steta vec napravljena da mi je izgurao sedmicu? kad prolazi ta ukocenost vilice?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    1

    Početno

    eiiii.....
    mene mući umnjak jos od proslog ljeta,,,malo je kreno pa stao i to je to...
    nije me ni boljeo niti ista ,a sad osjecam bol na opipu kad ga dotaknem jezikom,a najveci mi je problem taj sto me vilica jako boli...to je neka tupa bol kao da je uvijek napeta nemrem je opustit vec cijelo vrijeme nekako šugavo boli,,,
    dali je itko imao nesto slicno??? dali je to od umnjaka....grrrrrrr
    cak me i glava boli tj sljepocnice me rasturaju......p.s-vidim ga kako viri a do njega mi je nateceno tj. izmedju zuba i obraza

  17. #17
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    Mene jedan donji umnjak tako na mahove boli već godinama. Kako sam drugi donji izvadila kirurški i ne bih nikome priuštila tu bol (porod puta barem dvadeset puta jača bol), mislim da ću prije umrijet nego to vadit. I da, bolilo me meso na dodir, kao da mi neko kopa iznutra, cijela vilica i glava. Potpuno razumijem očaj i nadam se da će bol brzo proći jer to je definitivno najgora stvar na svijetu.

  18. #18
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ovo moje je bilo ipak od angine, ne od zuba. na kraju sam isla na hitnu orl kod dr. munitica koji mi je prvo izvadio punu onu konjsku injekciju gnoja, a onda jos napravio inciziju i postrugao sa spahtlom. mislila sam da cu umrijeti, nisam mogla hodati od bolova (u grlu!!), bila sam potpuno osamucena. odvratan osjecaj, ali kad sam dosla doma sam se prvi put naspavala u 10 ili vise dana

    uz to sam smrsavila 6 kila pa sve u svemu i nije bilo tak lose

  19. #19
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    A ja sam mislila da je kod mene bilo strašno
    A bolilo me je samo okolno meso, to me strašno živciralo i imala sam potrebu, kao beba, stalno žvakati nešto gumeno na tom mjestu. Moji su nikli do dvije trećine i stali. Više nemaju kud.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    183

    Početno

    ja sam sretnica kojoj su u 6 mjeseci između zadnjeg posjeta stomatologu i kontrole izašla 3 umnjaka ni sama nisam znala da su izašli, već mi je stomatolog to rekao, nisam ni osjetila da su tu, primjetila sam da se jedan mali prostor između trojke i četvorke gore lijevo zatvorio al stvarno pojma nisam imala da su umnjaci tu...još jedan dolje nije izašao hehe i svako jutro gledam u ogledalo taj dio da slučajno nije preko noći i on izašao a da nisam osjetila a sjećam se kad su sestri izbijali doma nitko nije spavao tjednima jer je to bio horor scenarij

  21. #21
    priscila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Ja sam se s umnjacima baš namučila... Svake 2 godine mi je jedan izlazio. Dva sam morala operativno odstraniti dok su bili u fazi nicanja. Nekoliko šavova, otok lica, bolovi koma S druga dva nije bilo takvih problema....

    Ali sve sam preživjela...

  22. #22
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Ja uvijek kažem- ako su nekog namučili umnjaci onda sam to ja- krenuli rasti prije nekih 7 godina, jedan po jedan. Tako sam ih i vadila, jednog po jednog. I izvadila sam sva 4. Imam premalu čeljusti i jednostavno nisu imali mjesta. U periodu rasta je bilo strašno- antibiotici obavezno, jednom sam od bolova završila na hitnoj, boljelo me grlo, glava na toj strani, nisam mogla jesti, a usta otvoriti jedva da proguram četkicu za zube. Kad sam išla vaditi zadnja 2 veselila sam se ko malo dijete, znala sam da je mojim mukama kraj. Donja 2 su izvađena kirurški, a gornja dva običnim vađenjem bez šavova. Bilo je strašno ali vjerujte mi isplati se- pretrpiti bolove nakon vađenja bila je čista nula u odnosu na bolove dok su rasli.

  23. #23
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    evo još jedne koja se namučila s umnjacima
    prvi je izašao na pola, dugo je boljelo meso i čeljust, a onda jednog jutra više nisam mogla zinuti. čekala sam tjedan dana na red za operaciju (jer je bilo ljeto i nije me imao ko operirati). smršavila sam par kila u tih tjedan dana jer nisam mogla jesti (kad nisam mogla usta otvoriti)
    drugi je počeo rasti malo nakon toga. nije došlo do faze da mi se zblokira vilica, izvadila sam ga prije
    treći sam vadila kad sam na ortopanu vidjela da je počeo rasti. nisam čekala da probije meso. druga i treća operacija su bile mačji kašalj, idućeg dana me ništa nije boljelo. ništa. samo mi je malo smrdilo iz usta.
    prva je kila masakar. katastrofa. kad se sjetim povraća mi se od muke. ozbiljno. užas.

    treći još pomalo raste, već 10 godina. i niš ne boli. a ima i mjesta za njega pa čekam da se gospodin umnjak polako ali sigurno probije do kraja

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Gornja dva su mi izašla neprimjetno, u svakoj trudnoći po jedan. A donji me jako namučio, boljelo me sve - vrat, uho, grlo, čeljust. Tog sam izvadila (rastao je nakrivo, gurao sedmicu). Četvrti još miruje, ako krene rasti i njega moram vaditi.

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    1

    Početno Iman problema sa rastom umnjaka na desnoj strani..uzasno me boliiii..

    Citiraj Maja prvotno napisa Vidi poruku
    Imam dosta malu čeljust pa mi umnjaci nisu nikad niknuli (donja dva nisu ni u čeljusti). Prije par godina mi je gornji lijevo krenuo probijat, ali nije imao mjesta pa su ga izrezali. Skužila sam bila da se probija jer mi se počelo upaljivati zubno meso na tom mjestu. Nije me bolilo dok je raslo.
    Međutim, sada me unatrag par dana krenula boliti vilica na desnoj strani, onako, svi zubi kao da me bole, i neka bol u kostima slično ko kad popušta anestezija poslije zahvata.
    Može li to biti umnjak koji se krenuo probijati? Ima li netko iskustvo s takvom boli?
    (Prije manje od mjesec dana sam bila kod zubara i svi zubi na toj strani su popravljeni i zdravi, a i svejedno, ne boli niti jedan poseban zub nego nekoliko odjednom).

    Bol je pocela prekjucer lagana i na toj strani su mi zubi zdravi..Jucer kad san se digla nisan mogla otvorit usta da stavin komad hrane.Tesko zvacen,kad gutan iman osjecaj ka da me doli desna strana grla i uho..kut desne vilice mi otpada od boli..danas jos vise boli..Molim odg.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Evo da napišem svoje iskustvo/situaciju s umnjacima. Trenutno mi rastu tri, lijevi i desni dolje i gornji lijevi. Uz natečeno meso oko umnjaka i nepodnošljive bolove dobila sam anginu, fibru i afte, imunitet na nuli
    Ne mogu jesti, ni žvakati, ni gutati, prava muka
    Ne želim nikome ovakvu situaciju jer boli više od ičega

  27. #27
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Evo i mene, s tim da ne mogu stisnuti vilice jer me sedmica boli pri najblažem dodiru

  28. #28
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    kako boli kad raste umnjak?


    Ovisi. Kad meni raste, boli povremeno i blago do umjereno.

    Kad drugome raste, ne boli me nimalo.

  29. #29
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    kako boli kad raste umnjak?


    Ovisi. Kad meni raste, boli povremeno i blago do umjereno.

    Kad drugome raste, ne boli me nimalo.
    ajde nemoj biti tako besćutan, rađe smisli nekakvo cjepivo protiv umnjaka

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    1

    Početno 18.2.2018

    Lp,imam 17 godina,i vec dva mjeseca mi vilica steka.Da li je moguce da mi rastu umnjaci?

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    da li se i umnjaci s nećim mažu dok rastu?

  32. #32
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    da li se i umnjaci s nećim mažu dok rastu?
    Pa ako treba, mogu se mazati s istim sredstvom kao i maloj djeci (miradent ili tinktura adstringens - Zagrebačke ljekarne) ali jednostavnije ti je uzeti Tantum Verde za odrasle - to se šprica. Isto ima lidokain u sebi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •