Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Putni nalog

  1. #1
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno Putni nalog

    Evo saznala sam neke pojedinosti za put na liječenje izvan matičnog grada( Zagreb) u udaljeno mjestoi cca 200 km, kako i na koji način se radni putni nalog, i tko ga izdaje,. Tj. zanima me cijeli postupak koji je potrebno napraviti za putni nalog.

    Hvala!

  2. #2
    RING avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    13. županija
    Postovi
    192

    Početno

    Ako ideš na pretragu/pregled koji ne možeš obaviti u matičnom gradu tad ti tvoj liječnik daje uputnicu i putni nalog. Putni nalog popunjava dr. kod kojeg ideš na pregled. Kad se vratiš, nosiš putni nalog na Hzzo (sad se ne mogu sjetiti da li nosiš i povijest bolesti/nalaz, ponesi za svaki slučaj), također pitaju i broj tekućeg računa na koji vrše isplatu. Ako je tvoje stanje takvo da zahtjeva pratnju, tad to na putnom nalogu označi dr. koji izdaje p.n. i dobivaš refundaciju troškova za dvije osobe. Npr. trudnoća je jedna od takvih stanja.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    RIng, ajde još jedna mala pomoć oko putnog naloga evo ovo sam izvukla
    http://www.hzzo-net.hr/dload/tiskani...1_28082009.pdf

    http://www.hzzo-net.hr/03_01_10.php

    pa me zanima: pod vrstom prevoznog sredstva mi se piše AUTOBUS?
    i koji trebaju biti prilozi ( tam se spominje putna karta - za skuplje prevozno sredstvo, i dokaz za uplaćeni doprinos) ,
    Inače riječ je o Crikvenici!

  4. #4
    RING avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    13. županija
    Postovi
    192

    Početno

    Budući da u zakonu piše da isplađuju protuvrijednost najjeftinije autobusne karte za odgovarajuću relaciju, onda je svejedno što će napisati u p.n. za prijevozno sredstvo. Ja sam išla autom i nemam pojma što je teta sa šaltera upisala pod prijevozno sredstvo. Ti ništa na tom nalogu ne popunjavaš.
    Ne moraš prilagati ništa jer oni imaju cijenike po kojima isplaćuju...npr. za relaciju zd-zg (dvije osobe) sam dobila oko 400 kn.
    Isplata je bila karajem sljedećeg mjeseca.
    Nadam se da sam bila jasna

  5. #5
    RING avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    13. županija
    Postovi
    192

    Početno

    Ne sjećam se što je moja dr. upisala pod prijevozno sredstvo, vjerojatno autobus jer nije bilo potrebe za "specijaliziranim" (prijevoz sa ležajem, avion i sl) prijevozom.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Hvala!

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    E sad je već prošlo mjesec i nešto kaj sam predala papire za povrat putnog naloga ( love), i kao zovu oni pedijatricu da zašto mi je dala papire za putni nalog, navodno bila neka revizija. Inače ja pitala i rekli predaš popunjen nalog ( i od pedijatra i onog koji je radio liječenje) + medicinska dokumentacija ( i iz Zagreba ( gdi se traži točno to kud smo išli) i od doktora kud smo išli). Da li je to normalno, i da li se to kome još desilo?????

  8. #8
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Revizije su tu prilično česte, ali ako si bila upućena na liječenje koje nemožeš obaviti u svom gradu- imaš pravo na put.trošak.
    Tu su sad varijacije na temu, npr. na ordinaciji moje dr.op.pr. piše da ne izdaje putni nalog za ginekologa- jer isti postoji kod nas. A ja kad idem kod MPO ginekologa u drugi grad svejedno inzistiram na put.nalogu i uredno ga naplatim od HZZO. Traži od dr. podatke o toj reviziji i usporedi sa ovim:

    http://www.hzzo-net.hr/03_01_10.php

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    navodno sad doktorica priča da se trebalo prije javiti njima ( u Hzzo) radi komisije, a tek onda ići na put. Inače radi se o Talasoterapiji u Crikvenici, i da za dijete je. I kao doktorica kaže sad Hzzo vodi upravni postupak .

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Evo sad pričala s Hzzo i kažu mi da je to pravi put kojim sam išla , i da oni kasnije sve papire šalju na komisiju, možda i uspijem dobiti kakav papir, jer je doktorica paničar, i samo mi digne živce.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ima li nešto novoga ??? gledajući http://www.hzzo.hr/obvezno-osiguranj...ova-prijevoza/ ispada da djeca imaju bez obzira na udaljenost, doktori mi tvrde da nemaju nikakvo pravo, Djeca idu U lošinj po odobrenju komisije, s time da je navodno u zadnja 2 mjeseca se ne piše više odredište nego samo općenito rehabilitaciska bolnica??

    i veli mi doktor da u biti on ni ne mora (jedini) dat putni nalog, neg da to mogu i ovi u Hzzo kontrolori valjda???

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •